Renovatie en toewijzing botsen Graafwerk op vuilstort gaat door Valkenburg onderschrijft protest stichting Rover opgelet! Idee over Voorhout als Bollenstad leeft nog steeds Tegen wijziging dienstregeling bus 30 Boskoop begint maandag met openbaar (commissie)vergaderen Alphense beatdanser wint wederom prijs Detaillisten van Leiden VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1980 LEIDEN/REGIO PAGINA 23 Wethouder Tesselaar: "Eisen voor medewerking soms extreem hoog" LEIDEN - De renovatie in Leiden legt een enorm beslag op het aan tal woningen dat Bureau Huis vesting maandelijks te verdelen heeft. Vorige maand bleven slechts veertien woningen over voor de toewijzing aan gewone woningzoekenden. Het komt wel voor mensen een woning af dwingen voor hun kinderen om dat ze anders weigeren mee te werken aan de renovatie. Wethouder Tesselaar deelde dit gis teravond mee in een vergadering van de raadscommissie voor volkshuisvesting. Volgens een meerderheid van de Leid se ge meenteraad mag de toewijzing van woningen aan langdurig wo ningzoekenden niet in het ge drang komen door de renovatie. Een motie van die strekking is door de Leidse raad aanvaard ALPHEN AAN DEN RIJN - Na twee dagen graven op de stort plaats in de Coupépolder heeft men nog geen spoor kunnen ont dekken van vaten, die daar - eventueel gevuld met chemisch afval - zouden kunnen zijn ge stort. Het kostbare en tijdro vende graafwerk wordt van daag voortgezet. Het zoeken naar de vaten is be gonnen, toen twee getuigen aan de politie dezelfde informatie verstrekten: er zou vroeg in de morgen, al vóór de officiële ope ningstijd van de gemeentelijke stortplaats, enkele maanden ge leden, een aantal vaten zijn ge dumpt. Deze twee verklaringen, die aan de politie werden afgegeven, waren voor het college van bur gemeester en wethouder van Alphen aan den Rijn aanleiding om op de aangegeven plaats op gravingen te laten doen. De plaats des onheils zou direct aan de kant van de Westkanaalweg moeten liggen. Op de aanwijzingen van de getui gen is woensdagmorgen be- gronnen met de graafwerk zaamheden. Mensen van de dienst Openbare Werken en een chemicus van een ingenieursbu reau voor milieuzaken houden permanent toezicht. Na twee dagen graven is er één vat naar boven gehaald. Het bleek neen nagenoeg ieeg vat met wat res ten verf. Loos alarm derhalve. Gistermiddag vijf uur werd op de belt een korte 'topconferentie' gehouden door de burgemeester, wde wethouders Haanstra, Van Leeuwen en Goedhart en top ambtenaren van Openbare Wer ken. Besloten werd nog één dag te laten graven. "Als we dan weer niets vinden, moet redelij- kerqijs gesproken kunnen wor den aangenomen, dat er geen va ten op de vermeende plaats aanwezig zijn," aldus voorlich ter Camphuijsen. De kosten van het graafwerk zul len vandaag de f. 10.000 over schrijden. maar volgens Tesselaar niet uit voerbaar zonder dat de voortgang van de renovatie in gevaar komt. Zoals bekend is het aantal wonin gen na renovatie, of wanneer ou de woningen worden vervangen door nieuwbouw, bijna altijd kleiner dan vóór de renovatie. Een aantal mensen moet dus el ders worden gehuisvest of willen dat zelf omdat ze niet naar een wisselwoning willen of niet twee keer willen verhuizen. "Sommige mensen stellen echter zulke hoge eisen aan een andere woning dat dat grote moeilijkheden oplevert voor de voortgang van de renova tie. De mensen zijn er van door drongen dat ze niet hoeven mee te werken aan de renovatie en we ten daarom dat ze eisen kunnen stellen. Ik vind die eisen soms ex treem hoog", aldus wethouder Tesselaar gisteravond. In sommige gevallen komt het voor dat mensen alleen uit hun wo ning gaan als een pas getrouwde zoon of dochter ook een huis krijgt. "Vaak zitten zij dan als laatste in een complex dat moet worden gerenoveerd, dus wat doe je dan", aldus Tesselaar. Hij wilde van de commissieleden we ten of de gemeente op de ingesla gen weg voort moet gaan. De wethouder zei de indruk te heb ben dat de teugels in het vervolg strakker moeten worden aange trokken omdat de gang van zaken ernstige consequenties heeft voor de urgent woningzoeken den. Tesselaar noemde het zelfs zinloos om binnenkort met een urgentiesysteem te gaan werken omdat bejaarden en mensen met een medische indicatie niet eens kunnen worden geholpen in het tempo dat de GG en GD nood zaak vindt. Volgens mevrouw Koning (PvdA) zou de gemeente in genoemde gevallen een proefproces moeten aangaan. De heer Amptmeijer (adjunct-chef van Huisvesting) betoogde dat ook de eisen van "gewone" ingeschreven woning zoekenden enorm hoog zijn. Een aantal flats in de Merenwijk, maar ook een gerenoveerde be nedenwoning in de Genestet- straat bleken in het afgelopen jaar bijna niet te verhuren. Vol gens Amptmeijer heeft de ge meente momenteel te weinig woningen die de mensen hebben willen "maar als de gemeente niet doorgaat met renoveren hebben we ze in de toekomst ook niet". VOORHOUT HAAG-VOORHOUT - De idee dat Voorhout zou kunnen uitgroeien tot een Bollenstad is nog niet uit de wereld. Dit „spookbeeld", zoals het door de agrarische bevolking van Voorhout wordt ervaren, doemt nu weer op in een advies van de Rijksplanologische Commissie aan minister Beelaerts van Blokland (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening). De minister zal binnenkort commentaar leveren op het streekplan Zuid-Holland West, dat in 1978 door Provinciale Staten werd vastgesteld. Daarin wordt Voorhout niet als grote bouwplaats genoemd, terwijl in de Verstedelijkingsnota van het rijk die mo gelijkheid wel staat aangegeven. Volgens het streekplan moet de woningbouw in Voorhout beperkt blijven tot opvang van de eigen aanwas en ten behoeve van de overloop uit Katwijk, Noordwijk en Warmond. Dat is in de prak tijk tot uitdrukking gekomen in het plan-Oosthoek, waarin 1500 woningen zijn opgenomen. Vorig jaar deden geruchten de ronde dat er plannen waren om in Voorhout 6000 woningen te bouwen. Zowel burgemeester Van de Wouw als provinciaal bestuurder Buysert, eerst verantwoor delijke voor het streekplan Zuid-Holland West, ontkenden dat toen. De Rijksplanologische Commissie vindt niettemin dat de moge lijkheden bij Voorhout „in het oog moeten worden gehouden". Zij wijst op de gunstige mogelijkheden voor het openbaar ver voer en ziet een samenhang tussen een eventuele verdere groei van Voorhout met de opening van een station, waarvan de komst mogelijk wordt door de aanleg van de Schiphollijn. VALKENBURG - De gemeente Valkenburg steunt het be roepschrift dat de stichting Reizigers Openbaar Vervoer gaat indienen tegen de door de Noord- en Zuidhollandse Vervoersmaatschappij (NZH) gewijzigde dienstregeling van buslijn 30. De NZH heeft met ingang van 1 juli j.l. de dienstregeling terugge bracht van een half-uursdienst tot een uurdienst. Bus 30 (Lei- den-Valkenburg-Katwijk v.v.) is de enige bus die door het dorp rijdt. De stichting Reizigers Openbaar Vervoer, beter bekend als de stichting Rover, gaat tegen de wijziging in beroep bij de minis- i ter van verkeer en waterstaat. Om het beroepschrift kracht bij te zetten heeft Rover het Valken- burgse gemeentebestuur ver zocht mede te ondertekenen. Burgemeester en wethouders van Valkenburg hebben daarin toegestemd. Het college bleek eerder niet bereid tegen de wijziging van de dienst regeling te protesteren. Volgens burgemeester Van 't Wout van Valkenburg - die de wijziging overigens diep betreurt - ge beurde dat niet omdat de NZH om economisch/financiële rede nen moest inkrimpen. De wijziging van de regeling is bij vele Valkenburgers niet goed ge vallen. Burgemeester Van 't Wout krijgt daarover regelmatig klach ten te horen van de Valkenburgse bevolking. In Valkenburg is overigens een ac tie onder de inwoners gevoerd om de half-uursdienst terug te krijgen. De Valkenburger J.C. van der Weerd begon met enige medestanders direct nadat de maatregel van de NZH van kracht werd (in juni) een actie. Zijn actie werd ook gesteund door de verkeerswerkgroep Val kenburg. Huis-aan-huis werden in juni voorgedrukte bezwaar schriften verspreid, gericht aan de minister van verkeer en water staat. Die actie heeft onder de Valkenburgse bevolking veel weerklank gevonden, zegt Van der Weerd. Hijzelf kreeg meer dan 70 bezwaar schriften in de bus die hij heeft doorgestuurd naar het ministe rie. Hoeveel bezwaarschriften rechtstreeks naar Den Haag zijn gestuurd (dat was ook mogelijk) -v;: Vele Valkenburgers ervaren de wijziging van de dienstregeling van buslijn 30 als een grote achteruitgang. LISSE - De winkelpromenade in het Lissese centrum is compleet. Burgemeester Berends opende gis teren het tweede en laatste deel van het winkelgebied. De bur gemeester zei te hopen dat het verkeer dat nog van de Kapel- en Kanaalstraat gebruik zou maken de winkelende mensen niet naar het leven zou staan. Namens de winkeliers sprak de heer De Jongh zijn dank uit aan de gmeente en de aannemer die kans had gezien zonder veel overlast zijn werkzaamheden uit te voeren. De Lissese jeugd kon ter gelegen heid van de opening deelnemen aan een balonnenwedstrijd. Hoewel Berends gisteravond het startschot zou geven voor deze wedstrijd moest hij constateren dat vele ballonnen inmiddels wa ren opgestegen. BOSKOOP - De gemeente Boskoop begint volgende week maandag aan haar eer ste serie openbare commis sievergaderingen. Deze vergaderingen, waarin za ken worden besproken die la ter wellicht tot een besluit van de gemeenteraad leiden, zijn tot op heden niet toegankelijk geweest voor de Boskoopse burger. De gemeenteraad heeft daar nu verandering in gebracht. Ie dere Boskoper en belang stellende kan voortaan wat verder de gemeentelijke keu ken inkijken. Men krijgt dus meer kans om te volgen wat er voor de gemeenschap wordt klaargestoofd en op welke zwijze. De eerste openbare commissie vergadering, ooit in Boskoop gehouden, zal maandag wor den gewijd aan zaken betref fende openbare werken. Wet houder W. Koelewijn zal met een aantal raadsleden onder meer overleg plegen over en kele gemeentelijke gebou wen die voor verkoop in aan merking komen, de aanleg van voetpaden en de plaat sing van een wachthuisje bij de bushalte nabij "De Men- delhof' en over een nota die handelt over woningen voor gehandicapten. De agenda vermeldt ook een discussie over de toekomst - van stukjes grond aan de westkant van de huizen aan de Rozenlaan en aan de noordkant van de Rehoboth- school. Het programma voor volgende week meldt nog twee openba re commissievergaderingen: dinsdagavond zullen er fi nanciële aangelegenheden de revue passeren (ook hier komt de verkoop van ge meentelijke gebouwen ter sprake) en donderdag volgt tenslotte een vergadering van de commissie onderwijs. Met die commissie zal wethou der Stellingwerff trouwens ook andere dan onderwij- saangelegenheden bespre ken, zoals de benoeming van leden voor een woonruimte adviescommissie en het ge meentelijk bibliotheekplan. De wethouder zal tevens in formatie verstrekken over de sociale woningbouw. De drie vergaderingen begin nen alle drie omstreeks half negen. Vanaf acht uur krijgt het publiek gelegenheid zijn zegje te doen over de te be handelen zaken. Wie wat wil zeggen in dat halfuurtje dient zich wel vooraf (tussen kwart voor acht en acht uur) te mel den in het gemeentehuis. «ij» Li li i <j, i tl» iii weet hij niet, al verwacht hij dat vele Valkenburgers aan de op roep om te protesteren gehoor hebben gegeven. Overigens is er door het ministerie nog niet op de bezwaarschriften van de Valkenburgers gerea geerd. "Ik heb alleen een bevesti ging van ontvangst gekregen", zegt Van der Weerd. "Maar ik ben van plan om er een dezer dagen nolg eens achteraan te bellen". Op het ministerie bevestigde men vanmorgen dat er meer dan 200 bezwaarschriften waren ontvan gen. Slechts vijf daarvan waren echter op tijd binnengekomen. Volgens een woordvoerster op het ministerie zullen de vijf be zwaarschriften op de gebruike lijke wijze worden behandeld. De overige zullen worden be schouwd als "klachten". Over het verzoek van Van der Weerd - die voorzag dat de bezwaarschriften te laat zouden binnenkomen - om de termijn waarbinnen die moes ten worden ingediend te verlen gen, is nog geen beslissing geno- Van der Weerd weet evenwel, evenmin als mevrouw C. van Ve- netiën-Barnhoorn van de Val kenburgse verkeerswerkgroep, niets af van het beroepschrift van de stichting Rover. Beiden zijn echter verheugd dat burgemees ter en wethouders alsnog hebben besloten het beroepschrift te steunen. Meisjes slingeren: bromfietser gewond ZOETERWOUDE/HAZERS- WOUDE - Na een botsing met twee fietsters moest gistermid dag een Hazerswoudse bromfiet ser ter observatie naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden worden overgebracht. Het ongeval gebeurde op de Rijn dijk ter hoogte van Zoeterwoude. Twee meisjes, G.S. en C.A. (bei den uit Hazerswoude), fietsten richting Alphen, toen op een ge geven moment de sturen van de fietsen elkaar raakten. De twee meisjes begonnen daardoor te slingeren en de tegemoetkomen de bromfietser, J.M., kon hen niet. meer ontwijken. Hij moest naar het AZL worden overgebracht, verder was er alleen materiële schade. Eerbewijs aan fietspromotor Piet Koren ALPHEN AAN DEN RIJN - Lau- ra-man van het eerste uur Piet Koren zal zondagavond op het Toussaintplein een défilé van ruim 200 fietsers afnemen. Dat dankt hij aan het feit, dat hij als voorzitter van de Nederlandse Rijwiel Toer Unie destijds heeft meegewerkt aan de oprichting van de Audax Club Nederland, een groep sportievelingen die doet aan fietsen, wandelen, ka- Dit jaar bestaat de Audax-club tien jaar en in verband hiermee heeft men een fietstocht georganiseerd van Parijs via Brussel naar Am sterdam. De deelnemers komen uit Nederland, België, Frankrijk en Luxemburg. Zondagavond pauzeren de ruim 200 fietsers een uurtje in Avifauna. Daarna worden de laatste kilome ters volgemaakt op weg naar Am sterdam, maar eerst zal men dé- fileren voor de heer Piet Koren, lange tijd voorzitter en thans nog vice-voorzitter van de Neder landse Rijwiel Toer Unie, groot promotor van het recreatief fiet sen. De stoet zal circa half acht zondagavond op het Toussaint plein arriveren. ALPHEN AAN DEN RIJN - "Ik heb pas vijf prijzen gewonnen in danswed strijden", zegt het Alphen se danswonder Jan Slag ter (23), "Maar ik heb ook pas vijf keer meegedaan". Jan Slagter beoefent beat- dansen op Europees ni veau en in dat verband won hij afgelopen week einde een krachtmeting in Londen. "Voor mij is het al weer heel lang geleden" zegt hij relativerend. Het is het derde jaar op rij dat hij als overwinnaar uit de strijd kwam. Deze keer met een flinke overmacht: 360 van de 1000 te verdelen punten. Nummer twee mocht met 170 punten naar huis. Jan Slagter. "De rrieeste mensen dachten dat het wel heel gek moest lopen als ik geen prijs haalde, omdat het al twee keer (in Hannover en Brussel) is gebeurd. Ik verwachtte één-na-laatste te worden of zo. Ik moest als tweede op, dat is nadelig, bovendien be hoor ik, voor beatballetdansers, al tot de oudjes". Hoe dan ook, het "oudje" hield de zes minuten swingen op een spe ciaal gemixte versie van Dan Hartman's "Relight my fire" ruim vol. In een flitsend pakje, met de ogen vlamvormig bijge schilderd betrad hij als "Flame" het podium. Hierover zegt Jan Slagter dat hij een image-verandering heeft on dergaan: "Vroeger was het alle maal heel netjes maar nu als Fla me ga ik met wat meer stijl op, met wat meer bloot". Het met Flame gevierde succes heeft hem niet onberoerd gelaten. Vroeger heeft Slagter nog eens in een cir cus een show gebracht maar dat beviel niets. Een aanbod van Al phense Boys, op het voetbalveld te dansen zag hij ook niet zitten en de modeshow in de Thermen was "te kinderachtig". "Om een zwembroek te gaan sho wen, daar voel ik me te goed Volgend jaar maart/april is het de bedoeling dat Jan Slagter met een show Alphen op een demon stratie vergast, zoals ook afgelo pen jaar in "Nabij" het geval was. Elke keer komt hij met iets vol komen nieuws en eigens en voert dat eenmalig op: "Het leuke is om telkens wat anders te doen. Als het goed gaat heb je er plezier in en als het verkeerd gaat denk je volgende keer beter. Ik doe liever iets afwisselends slecht dan een herhaling perfect". Met de bekende Odette Jorna gaat hij een beatballetcursus begin nen. Een bezwaar om andere mensen zijn ideeën over dansen bij te brengen vindt hij het niet "Ik heb er ontzettend veel plezier in. Wat ik ook erg leuk vind is dat er dit jaar ook mannen bij zijn, voor Alphen iets heel bijzonders. Als ik niet uitkijk krijg ik nog concurrentie". Volgend jaar gaat Jan Slagter weer naar Londen om ons land te ver tegenwoordigen tussen naties als Denemarken, Zweden, Frankrijk en Duitsland. "Ik heb al wel iets daarvoor in mijn hoofd, op mu ziek van Diana Ross, uit de film "the Wiz". En ook aan de kleren ben ik zelf begonnen. Ik ben van plan om bij mijn opkomst met een ketting om van vijftig lampjes te verschijnen". De bat terijtjes heeft hij al gekocht. Het wordt vast weer iets heel bijzon- t Piet Koren fiets-défilé OQ 5T LEIDSCH Cxxx> A/mny 1/ DAGBLAD y De snelst groeiende regionale krant van Nederland het Leidsch Dagblad organiseert ter gelegenheid van haar 120-jarig bestaan en 50.000ste abonnee een aktie in samenwerking met de Leidse middenstand. Meer gegevens hierover ontvangt u binnenkort in uw brievenbus.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 23