kan worden verplaatst jlis^rk "Hinderlijk" bedrijf Nog geen schoolzwemmen door geldproblemen Woningnood Voorschoten groeit e/cfee agenda Grote toeloop tot 'Vrije Klups' Zoeterwoude Warmond krijgt bijna twee ton van rijk PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1980 WARMOND - De gemeente Warmond krijgt van het rijk 198.000 gulden voor de verplaatsing van houthandel Van der Willik uit het centrum van het dorp. Met dit bedrag wordt het mogelijk gemaakt dat de houthandel, die in 1978 fuseerde met houtbedrijf Dekker uit Den Haag, overgaat naar het nieuw te ontwikkelen Warmohdse in dustrieterrein in de Veerpolder. Het rijk geeft dit geld in het kader j-v T van het programma om milieu- I Jnktpr HPll nin k hinderlijke bedrijven uit woon- isunmi 1 IP/ LI lil L tl omgevingen weg te halen. Verder krijgt Warmond door de ver- lllPfy lilt plaatsing dan waarschijnlijk een O grote tennishal in deze polder. Leiderdorp Woningen Zo Bauw de ove LEIDERDORP - De Leiderdorpse dokter Hennink zal zijn werk zaamheden als huisarts in deze gemeente met ingang van 1 okto ber beëindigen. Hij is benoemd tot directeur patiën tenzorg van het Diaconessenhuis in Leiden. Na zijn vestiging als huisarts in Leiderdorp in 1959 volgde in 1974 een samenvoeging van zijn praktijk met dokter Du Ry van Beest Holle. Naast zijn praktijk was hij werkzaam als coördinator van de opleiding tot huisarts aan de Rijksuniversiteit Leiden. De praktijk zal worden voortgezet door dokter Du Ry van Beest Holle in samenwerking met de 28-jarige dokter Van Velzen. De organisatie van de praktijk blijft ongewijzigd. In het clubgebouw van de watersportvereniging "De Doeshaven" zal op vrijdag 26 sep tember van 17.00 uurtot 19.00 uur een afscheidsreceptie worden gehouden. Commissie gaat openbaar vergaderen LEIDERDORP - De Leiderdorpse raadscommissie voor openbare orde en veiligheid, die al zo'n an derhalfjaar regelmatig vergadert, wordt openbaar voor de burgers. Binnenkort zal worden gewerkt met een reglement dat het moge lijk maakt dat deze vergadering vrij kan worden bijgewoond door iedereen die daar belangstelling voor heeft. De taak van de cpmmissie is advies uitbrengen aan de burgemeester over aangelegenheden met be trekking tot de openbare orde, de politie, de brandweer, rampen bestrijding en civiele verdedi ging. Vandaar dat, naast een vier tal raadsleden, er in de commissie deskundigen zitten. De gemeen teraad zal wel binnenkort de nieuwe regeling nog moeten goedkeuren. Zo gauw de overstap naar de Veer polder is geregeld krijgt de ge meente de beschikking over het terrein aan de Straat ter Leede waar de houthandel tot nu toe was gevestigd. Er worden daar ongeveer 40 woningen gebouwd. De gemeente Warmond is daarmee op twee manieren geholpen. Niet alleen komt er grond vrij voor woningbouw, ook gaat het be drijf dat geluids-, stof- en tril- lingshinder veroorzaakte weg uit een woonbuurt. Vandaar de bij drage van het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhy giëne, dat trouwens naast War mond, ook de gemeente Coevor- den geld (bijna 300.000 gulden) beeft toegezegd voor het verwij deren van een stank- en sto- foverlast gevende veevoederfa briek uit een woonomgeving. Met de financiële bijdrage van het rijk komt de ontsluiting en de ontwikkeling van de Veerpolder en het gebied Ter Leede in een stroomversnelling terecht. Mo menteel is men in de polder bezig met het bouwrijp maken van het terrein voor de bouw van be drijfshallen (10.000 vierkante me ter) voor de houthandel. Interessant voor Warmond is het plan om een deel van het bedrijfs terrein in te richten als tennishal met ongeveer tien banen. Daarbij moet wel worden aangetekend dat de houthandel deze hal als het nodig is wil gebruiken voor op slag van materialen. Er wordt nu gewacht op toestemming van Gedeputeerde Staten (het dage lijks bestuur van de provincie) voor deze ontwikkeling. Men hoopt, als de toezegging van GS gauw komt, de tennishal nog voor het nieuwe seizoen (augus tus 1981) gereed te hebben. Verder zal naast de nieuwe spoor brug over de Warmonder Leede, aan de kant van de Padoxlaan zo snel mogelijk een nieuwe toe- gangsbrug tot de Veerpolder Worden aangelegd. Bij de ge meente hoopt men dat in oktober met de bouw van de brug kan worden begonnen. Tentoonstelling (1) In de expositieruimte van de openbare bibliotheek aan de Wijngaardenlaan 4 in Voorscho ten is vanat komende vrijdag tot en met vrijdag 3 oktober een tentoonstelling van olieverf schilderijen. Te zien zijn werken van Willy Boomsma-Hollander. Zij volgde haar opleiding mid delbaar tekenen aan de Haagse Academie en studeerde vervol gens gedurende twee jaar aan de Academie voor Beeldende Kun sten in Rotterdam. Zij heeft elf jaar in China ge woond, waar zij tekenlessen gaf aan kinderen van daar geves tigde Europeanen. Hiernaast hield zij zich bezig met etsen, weven en lithograveren. Vijf jaar verbleef zij in Japan waar ze zich toelegde op lessen in Su- mye (het Japanse penseelteke- nen) en in Ikebana (het Japanse bloemschikken). Al haar werk uit die tijd werd in beslag geno men tijdens haar internering in de oorlog in een kamp op Java. Tentoonstelling (2) Eenmaal terug in Nederland richtte Willy Boomsma-Hollan der de Nederlandse Ikebana- club op. Op aanraden van de La- rense schilder Schulman is zij pas vele jaren later met schilde rijen begonnen. In haar olieverf schilderijen komen duidelijk de fel kleurende bloemstukken te rug. Dit geldt ook voor haar aquarellen. Sommige zijn een weerspiegeling van een droom of stemming, zoals maanlicht of een herfstimpressie. Snelheid "remmen" in Evertsenlaan VOORSCHOTEN - Een ver- smalling van de rijbaan van de Jan Evertsenlaan in Voor schoten wordt aangedragen als snelheidsremmende voor ziening in deze laan Eerder werd het verzoek om een ver keersdrempel in deze laan aan te leggen afgewezen. De gemeente had de bewoners toegezegd met andere plan nen te komen om de snelheid van het verkeer in te dam- Nu liggen twee voorstellen op tafel waaruit de raadscom missie een keuze moet doen. Het eerste behelst een ver smalling van de rijbaan van 6 tot 3 meter ter hoogte van de in deze laan aanwezige voet gangersoversteekplaatsen, waarbij het trottoir aan beide zijden met 1,50 meter wordt verbreed. Het andere voorstel houdt een versmalling tot2 meteren het ter hoogte van deze vernau wing aanleggen van fietssug- gestiestroken in. De bewo nerscommissie heeft inmid dels gekozen voor deze laatste oplossing. Vrij zwemmen trekt kinderen. Het schoolzwemmen dat vele u nu toe helemaal niet. Tijdens deze uren is het bad leeg. n van de dag in het Wedde zou vullendoet het tot VOORSCHOTEN - Het Voorschotense zwembad "Het Wedde" biedt voldoende ruimte voor het schoolzwemmen, maar voorlopig is het 7 miljoen gulden kostende bad tijdens die uren nog leeg. Het schoolzwemmen staat name lijk nog steeds op de tocht en daar toonde de raadscommissie voor welzijn en onderwijs in Voor schoten zich gisteravond bezorgd over. Het gemeentebestuur zal binnenkort alle ouders door middel van een brief een uiteen zetting geven. Feit blijft echter voorlopig dat de gemeente waarschijnlijk niet de financiële gevolgen kan dragen indien er een autobus moet gaan rijden tussen de scholen en de zwembaden. De vervoerskwestie is een onder deel van het sluimerende probleem. Verschillende school teams nemen geen verantwoor delijkheid indien de kinderen per fiets naar het 'zwembad gaan en autobus. Dan bestaat er onduidelijkheid over de jaarlijkse ouderbijdrage. In eerste instantie werd door de gemeente gesuggereerd dat de ouders nu 40 gulden per jaar zelf zouden moeten bijdragen. Van de zijde van het onderwijs gaat men er echter van uit dat dit gratis moet zijn en dus het school zwemmen (dat onderdeel uit maakt van het onderwijs) ook. Verder is het nog onduidelijk wie verantwoordelijk is voor kinde ren die niet deelnemen aan het schoolzwemmen. Tentoonstelling (3) Wethouder: "Aan bootvluchteling moet blijkbaar superhuis worden aangeboden'' In de Warmondse galerie Pomp" hangen gedurende deze maand olie- en acrylschilderijen en tekeningen van Coby van de Ven uit Haarlem. De gaierie aan de Dorpsstraat in Warmond is alle dagen open van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur en op woensdagmorgen ook van 10.00 tot 12.00 uur. Meditatie In het gemeentecentrum aan de Leijtweg in Oegstgeest wordt vrijdag een lezing gehouden over transcedente meditatie. Het gaat met name om de tech niek die bij deze vorm van medi- tatie aan bod komt en de effec ten. TM is een eeuwenoude techniek om geestelijk en lichamelijk tot diepe rust te komen, dieper dan die van de slaap. De lezing wordt gehouden door een leraar in de TM-techniek. De avond begint om 20.00 uur. VOORSCHOTEN - Het aantal wo ningzoekenden nam vorig jaar in Voorschoten toe met 24 procent, van 636 tot 790. Er is geen enkel uitzicht dat dit aantal zal afne men, eerder lijkt het erop dat het nog gaat toenemen. Dit bleek gisteravond in de raads commissie voor welzijn en on derwijs in Voorschoten, die een zeer sober en weinig optimistisch jaarverslag van de woningad viescommissie behandelde. Tot overmaat van ramp worden door het hanteren van een nieuw puntensysteem in de loop van dit jaar ook neg eens honderden flats onttrokken aan de behoeften van velen, doordat, overigens volko men legaal, de huren sterk wor den opgetrokken. De woning commissie vraagt dringend om zo snel mogelijk de kosten te drukken door versobering van bestemmings- en bouwplannen. Wethouder Marselis toonde gister avond zijn ongenoegen en teleur stelling over de afkeuring van de pastorie van de Moeder Gods- kerk, voor de opvang van Aziati sche bootvluchtelingen. De pas torie werd afgekeurd door de landelijke commissie, die zich bezighoudt met de opvang van deze vluchtelingen in ons land en dergelijke woonruimten vooraf controleert. In nauw overleg met het gemeen tebestuur was het kerkbestuur van de roomskatholieke kerk be reid gevonden om de leegstaande en nog tamelijk nieuwe pastorie om te bouwen, waardoor vier ge zinnen zouden kunnen'worden gehuisvest. Daarin konden vier wooneenheden worden gereali seerd, welke dan konden wedij veren met bestaande flats. "Vele Voorschotenaren zouden erg blij zijn met een dergelijke flat, maar blijkbaar moet een bootvluchteling volgens de lan delijke commissie süperwoon- ruimte worden aangeboden", al dus de wethouder, die bereid is Donderdag om zelf nog eens nadere informa ties in te winnen bij de betreffen- De Voorschotense raadscommissie welzijn en on derwijs gaf hem in elk geval steun daarvoor. Kijkhuis - Vrouwen kerkchoqrstraat 17, LEIDERDORP - "Het ledenaantal was vorig jaar wat teruggelopen. Dit kwam waarschijnlijk, omdat we te laat waren begonnen. Dit jaar hebben we de zaken anders aangepakt. We zijn nu gelijk met de aanvang van de lagere scholen begonnen. Het heeft succes ge had." Aan het woord is Rosalien van der Poel van de "Vrije Klups" in Zoe- terwoude, die dit jaar een grote belangstelling van de plaatselijke jeugd ondervinden. Een onverwacht groot aantal kin deren bezocht, alweer een tijdje geleden, het eerste wapenfeit van de "Vrije Klups", die in het club huis 't Spinneweb" aan de Zuidbuurtseweg onderdak zijn. Deze eerste bijeenkomst had tot doel de lagere schooljeugd en hun ouders kennis te laten ma ken met het werk van deze "Klups". De "Vrije Klups" schuilen onder de paraplu van de stichting 't Spinneweb", dat huist in het ge lijknamige clubhuis. Voor het ontstaan van de "Klups" moet een tijdje worden teruggegaan. Zo'n twintig jaar geleden scheidde een gedeelte van de scouting in Zoeterwoude zich af, om zich op een wat vrijere basis bezig te gaan houden met het jeugdwerk in het dorp. Van lieverlee is deze bewe ging uitgegroeid tot wat ze nu is. De officiële doelstelling van de "Klups" wordt als volgt om schreven: "De ontplooiing van het kind en de jeugdige en het leren optrekken met elkaar en met de leiding." Hiertoe worden een heleboel activiteiten georga niseerd. Een greep hieruit to neelspelen, museumbezoek, sport, handenarbeid, het geza- melijk vieren van feesten. Bij het samenstellen van het programma hebben de kinderen zoveel mo gelijk een eigen inbreng. Heerlijk De belangrijkste redenen voor de leiding om zich zo in te zetten voor de Zoeterwoudse jeugd lui den als volgt: "Het is erg leuk om dit werk te doen", of "het hele sfeertje is heerlijk". Daarbij wordt er uitdrukkelijk vermeld, dat als je eenmaal met dit werk bezig bent, je er niet zo gemakke- lijk meer uitstapt. Dit laatste blijkt ook in de praktijk. De vaste kern van de leiding draait alweer een paar jaar mee. Voor kadertraining, ideeën en cursussen is men aangesloten bij het jeugdwerkcentrum "Jan 7" in Den Haag. Alies lijkt dan ook op rolletjes te lopen, hoewel er op het financiële vlak wat haken en ogen lijken te zijn. De leiding van de "Vrije Klups" is een beetje huiverig met een ant woord, omdat er op dit gebied nog onderhandelingen gaande zijn. De toekomst lijkt op het ogenblik nog een beetje onzeker. Enkele feiten: de kerk, die de stichting 't Spinneweb", waar de "Klups" onder vallen, vroeger financieel steunde, doet dat dit jaar niet meer. Verder moet er voor het clubhuis, dat onder hst bezit van de katholieke kerk valt, nu ineens huur worden betaald. Of de gemeente na deze tegen vallers zal bijspringen, staat ook nog niet vast. Daarbij moet wel worden aangetekend dat, gezien eerdere ervaringen met beide in stanties, men niet rekent op een snelle beslissing. Voorlopig wacht de leiding van de "Klups" maar in goed vertrou wen af. Om haar bestaansrecht te bewijzen wordt er vanuit de club hard gewerkt aan activiteiten. Hoogtepunt zal ongetwijfeld het jaarlijkse kamp moeten worden, waarmee het seizoen traditiege trouw wordt besloten. Tegen de ze tijd zal er wel duidelijkheid zijn voor wat betreft de financiële situatie van de "Klups". Dit jaar houden ze het zeker nog uit. 20 uur. Lakenhal - Oude Singel, kenhal, 16 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voo. jchoten - tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. AreHitektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32. vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektekwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-16 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Oegstgeest - info-ochtend VOS-vrou- wen in gebouw Taberna, Julianalaan 1. Warmond - commissie openbare wer ken, 20 uur. Voorschoten - werken, 20 uur. De activiteiten van de "Vrije Klups" ondervinden veel belangstelling van de Zoeterwoudse jeugd. Apotheker De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 29 augustus tot 5 sep tember door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807 en apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Tevens tot zaterdag 13 uur Linnaeus, Kempenaer- straat lb, Oegstgeest, tel. 153274 Wijkverpleging den 121753 Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vrij. 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641 Warmond - J. Zanting, Buddenborg- straat 7, Hillegom, tel. 02520-29060 WARMOND/ZOETERWOUDE - Gebo ren: Richard Hubert van Leen (Zoetr- woude); Elisabeth Anna Cornelia Maria van Marwijk (Zoeterwoude); Henricus zv H.W.N.M. Wanders en A.M. van Dam (Warmond) Marc zv A.C.F. Hardebeck (Warmond); Leonarda dv C.J.M. Hoo- genboom en L.P.M. Groen in 't Woud (Warmond); Geertruida dv J.G.M. Lan- gezaal en J.M.G. Vreeburg (Warmond); Theodorus Jacobus Borst (Zoetervou- de); Petronella Wilhelmina Elisabeth le Febre (Zoeterwoude); Leonie Francisca Caris (Zoeterwoude); Liesbeth Marieke Wieberdink (Zoeterwoude); Patrick Vis ser (Zoeterwoude). Gehuwd: Franciscus Christianus Adria- nus (Zoeterwoude) en Agatha Alida Gertima Paardekooper (Zoeterwoude); Burgerlijke stand Petrus Johannes Antonius Ammerlaan en Agnes van Tongeren (Zoeterwoude); B. de Koekkoek en L. Juniata (War mond); J.J. Laman en C.A. van Eijk (Warmond); F. Kantebeen en M.A.P. Zoetemelk (Warmond); A.F.W. Sonder- meijer en W.H. Bouricius (Warmond); J.C. van den Berg en H.A.M. van Vliet (Warmond); F.L. Meijers en M.G. Ver woerd (Warmond); F.A. de Jong en M. van Staveren (Warmond); Theodorus Johannes Maria Slingerland en Carla Pet (Zoeterwoude); Stephen Ilan Gerard Woolley en Petra Marjolein de Melker (Zoeterwoude); Petrus Andreas Gerar- dus Heemskerk en Hildegonda Maria Magdalena Eerk. Huwelijksaangiften: P.G. van Bakel en D.M.C. de Water (Warmond); W.C. Cos- terus en W.J.C. Oosterveer (Warmond). Overleden: Theodora Maria Turk (1906) )geb. VAn Diest) (Zoeterwoude); Jaco bus Christianus Schuur (1909) (Zoeter woude); Gerarda van Seggelen 1912) (w/ v Cl Zijp) (Warmond); Berziena Huur man (1903) (w/v P.A. van der Steen) (Warmond); Petrus Koppers (1903)(ev E. Rooden) (Warmond); Jantje Vonk (1891) (w/v P. Oosterheert) (Warmond); Klazina Pluimgraaff (1904) (w/v De Mooij) (War mond); Jannetje Schalkers (1911) (geb. Van der Plas) (Zoeterwoude). lEIDSCH £t DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement f46.30 per post f 66,40 incassokosten. Rubriekchefs: A van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Privé: C. Smits. Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lerinartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K, Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2