Sassenheim met rug tegen muur bij koop grond "J/c zal proberen Zaineb hier te vernederla Noord wij ker verenigd met zijn Libanese vrouw VERKOOPSTER PART-TIME 3? WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1980 PAGINA 23 De Nederlandse Unifil-militair René Beugelsdijk uil Noordwijk haalde gisteren zijn Libanese bruid Zaineb Ahmed op van Schiphol. NOORDWIJK-De 19-jarige Unifil-militair René Beu gelsdijk uit Noordwijk heeft gistermiddag op Schiphol zijn Libanese bruid, de frêle Zaineb Achmed (18), in de armen gesloten. Beugelsdijk zelf keerde eind vorige maand al in ons land terug. De Unifil-overste Steenaert, die eerder deze week zei dat verlief de Unifil-soldaten eigenlijk naar huis zouden moeten wor den gestuurd om moeilijkheden te voorkomen met de familie van Libanese schonen, heeft in het geval van René in elk geval ongelijk gekregen. René: ,ftet contact met de ouders van Zaineb is altijd heel goed ge weest en nog goed. En wat mijn eigen familie betreft: die vond het prachtig. Mijn ouders zeiden: als je oud genoeg bent om met een geweer in Li banon te lopenben je ook oud genoeg om te trou- René moet lachen om het verhaal dat in ons land circuleerde, dat hij 5000 gulden aan bruidsschat aan Zaineb's familie zou hebben moeten betalen. „Ik had 5900 gulden nodig om een ticket te kopen voor mijn vrouw, om haar paspoort te regelen, en voor on derhoudskosten in de tijd dat ik weg was.' Dat geld heeft de jeugdige militair opgespaard van de wedde die hij als Unifil-soldaat kreeg. „Het enige dat ik haar ouders heb ge geven, was zo nu en dan een geit. Dat klinkt misschien wel gek, maar door de oorlog hebben ze het nu eenmaal niet zo makke lijk." Hij licht verder toe: „Zaineb komt uit een groot gezin van ik geloof wel 19 mensen. Nog op de laatste dag kwam ik iemand tegen die een broer van haar bleek te zijn. Vader werkt op een sinaasappel plantage. Ja hoor, ik kon best met hem praten. Zaineb vertaalde al les in het Arabisch en dat ging heel goed." Geheim René leerde Zaineb kennen „via een vriend". Hij zegt: "die kende de familie van Zaineb. Ik ben op een gegeven moment met hem meegegaan, omdat ik belangstel ling had voor Arabisch. Toen ik daar zo twee weken over de vloer was gekomen, bleek dat ik Zai neb erg mocht. Dat was weder zijds." Zes maanden lang hield René voor iedereen geheim dat hij verliefd was geworden op de Libanese schone. „Vanuit het bataljon was zoiets ook verboden. Als ze het zouden hebben geweten, dan was Verhoor De Nederlandse militair, die 24 sep tember vorig jaar in Libanon aankwam, maakte even voor zijn definitieve terugkeer naar ons land, 30 juli, zijn voornemen om te trouwen bekend. „De mare chaussee verhoorde me, omdat ze wilden weten waar ik al dat geld voor nodig had dat ik had opge nomen, en toen heb ik het ge zegd." Het werd een sobere huwelijks plechtigheid. Nadat was geble ken, dat de Nederlandse ambas sade niet kon helpen, werd het huwelijk op 16 juli gesloten door een Libanese ambtenaar. Twee burgers waren daarbij getui ge. „De huwelijksnacht hebben we doorgebracht in hotel Riviera, een gewoon hotel waar de militai ren zitten. Nee, ik heb nog geen sieraden voor haar gekocht", lacht René zijn bruid aankijkend, „Dat weetje maar nooit, met dat Arabische goud. Ik koop hier wel iets." Nu Zaineb in ons land is, gaat René, zoon van een Noordwijkse aan nemer die nog twee kinderen heeft, zo snel mogelijk proberen een huis in Den Haag te vinden. In deze stad gaat hij ook werken als kort-verbandvrijwilliger. Hij Vernederlandsen Ovei de toekomst zegt René verden „Ik zal proberen Zaineb te verne derlandsen. Ze heeft vijf jaar in Beiroet gewoond, dus ze is in elk geval gewend aan de grote stad." „Ik heb een erg goede diensttijd in Libanon gehad" aldus René, die, voor hij voo tien maanden naar het Unifil-detachement vertrok, in het legerkamp Oirschot als verkenner al vrijwel geheel de normale tijd die een dienstplich tige moet vervullen, had uitge diend. René weet van nog één ander Uni fil-militair die zijn hart heeft ver loren aan een Libanese. „Nee, meer volgens mij niet." Een le- gerwoordvoerder lichtte op Schiphol nog eens toe waarom de top van het Nederlandse Unifil- detachement niet zo dol is op dit soort situaties. „Jongens die op de versiertoer gaan, kun je daar niet hebben. Dan gaan de twee verschillende culturen te veel botsen. Dat was wat de overste Steenaert bedoel de. Bij René was het allemaal wat anders. Hij heeft zijn vrouw in de familiesituatie leren kennen. Ze was bovendien niet uitgehuwe lijkt maar vrij, dus dat ging alle maal." Rugletsel bij fietser na te zijn geschept WADDINXVEEN - De 32-jarige fietser A.V.D. uit Waddinx- veen werd vanmorgen kwart voor acht op de Henegou- wenweg geschept door een achterop komende brom fiets. De man ging over de kop en liep daarbij rugletsel op. Hij is opgenomen in het St. Jo zefziekenhuis in Gouda. De bromfietser is doorgereden. Katwijks beeldje Wanda moet uit het bos KATWIJK - Het beeldje Wanda, de groenstrook achter de torenflats staat, zal eer gen. Welke i£ kend. In het college v wethouders i de wijk Hoornes andere plaats krij- echter nog niet be- Onvoorzichtige bromfietser breekt been LANGERAAR - De 22-jarige brom fietser J.B. uit Ter Aar stak gis termiddag omstreeks vijf uur op de Langeraarseweg onvoorzich tig naar links de weg over en werd aangereden door een auto, be stuurd door de 26-jarige I.B uit Ter Aar. De bromfietser werd met een ge broken been opgenomen in het Diaconessenziekenhuis in Lei den. n burgemeester en het met name wet houder Bergman (CDA) die zich het lot van Wanda, een naakt neisje met vlechten en een duim in de mond, aantrekt. Hij vindt dat het beeldje nu "wordt opge slokt" door het omringende groen, waardoor het meisje min der opvalt. Er wordt nu naar een ruimere plek voor Wanda gezocht. "Wanda moet uit het bos", was Bergman's reactie. Er wordt gedacht aan verplaatsing naar het gezondheidscentrum aan de Groen van Prinstererweg. Ook is het mogelijk dat het beeldje, dat is gemaakt door Fred Tuynman, langs de boorden van het Uitwateringskanaal komt te staan. Naakte Wanda krijgt met name na bemoeienis van CDA-wethou- der Bergman een opvallender plek in Katwijk Voor bouw in industriegebied Jagtlustkade SASSENHEIM - De gemeente Sassenheim staat met de rug tegen de muur bij de grondaankoop van de firma Meijer Planontwikkeling Sassenheim bv. Slechts nood gedwongen gaat de gemeente in zee met de firma Meijer en koopt van dit bedrijf een stuk grond van 7 hectare voor een prijs van meer dan 800.000 gulden. Meijer heeft bij de verkoop bedon gen dat alle bedrijven die op dit voor industrie bestemde terrein aan de Jagtlustkade zullen ko men door een zusteronderne ming, D. Meijer Bouwkundig Aannemingsbedrijf bv., worden gebouwd. Op verzoek van de gemeente Sas senheim is enkele jaren geleden in het streekplan Zuid-Holland west vastgelegd dat aan de Jagt- ADVERTENTIE Voor uitbreiding van ons verkoopteam zoeken wij een ervaren en één voor Sollicitaties na telefonische afspraak. (fëwfó/Mrt/ //O - fZcuiïn it/07/- 047$ Nieuwe Rijn 28. LEIDEN 51 cm 90° PIL High Light kleurenbeeldbuis opgenomen vermogen slechts 70 W infrarood-afstandsbedie- ning „Supercontrol 51S" elektronische snel-programmering (ESS) direct kiezen uit 16 programma's pro- gramma-doorkiesknop automatische contrastregeling „ideaal beeld"-automaat 10-Watt-geluidsverster ker hoofdtelefoon- en recorder-aansluitingen achter jaloezie 12-Volt-adapter als accessoire leverbaar zeer lustkade een terrein beschikbaar is voor de opvang van bedrijven die uit de bebouwde kom van Sassenheim weg willen. De firma Meijer is sinds die tijd actief ge weest om de agrarische gronden aan de Jagtlustkade aan te kopen. Enkele stukken van die grond zijn pas vier maanden in haar ei gendom. "We hebben de indruk dat we met onze buik door het stof kruipen", zo reageerde het WD-raadslid Rotteveel gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering op het voorstel van B en W tot aan koop van de grond over te gaan. "De bedrijven die uit de be bouwde kom wegggaan, kunnen nu beter zelf naar een plek uitkij ken waar ze zich willen vestigen", aldus de Sassenheimse fractie voorzitter. Opgedrongen Burgemeester Kret meent dat de gemeente niet onder de aankoop van het terrein uit kan. "Wij heb ben de bedrijven binnen de be bouwde kom indertijd een ver plaatsing naar een nieuw indus trieterrein opgedrongen. We zijn verplicht om die ondernemers iets aan te bieden", aldus Kret, die de ondernemers binnen de bebouwde kom nu grond van tenminste 120 gulden per vier kante meter kan aanbieden plus de verplichting dat de nieuw bouw op het industrieterrein wordt gerealiseerd door D. Meijer Bouwkundig Aannemingsbe drijf bv. Volgens Kret is de prijs in het van oorsprong agrarische gebied aan de Jagtlustkade sinds het bekend worden van het streekplan Zuid-Holland west opgejaagd. "Vanaf dat moment hadden de agrariërs weinig belangstelling om te onderhandelen met de ge meente over de verkoop van de grond. Zij verwachtten van een particuliere onderneming een veel hogere prijs voor hun grond". "Degenen die hun zakken hebben gevuld zijn de oorspronkelijke eigenaren, die voor hun agrari sche grond een tienvoud kregen van wat de grond waard was. Omdat er in ons land nog geen waterdichte grondpolitiek wordt gevoerd is het voor gemeentebe sturen nog steeds moeilijk grond in handen te knjgen voor de uit- ocring van gemeentelijke p.an- nen", aldus Kret gisteravond tij dens de raadsvergadering. De gemeente Sassenheim heeft al ruggespraak gehouden met Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, die besluiten van gemeenteraden moeten goed keuren, over de aankoop van de grond.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 23