Gemeente koopt sbad-sportgebouw Benoeming Van Leer in U. R. roept bezwaren op Eerste paal flat in Koppelstein Ruim 600 majorettes strijden om hoogste eer Woningen voor jongeren MAN BEDREIGT CHAUFFEUR MET PISTOOL Merenwijk blijkt goed in "talent te zitten Geldkist uit winkel gestolen SPEL EN SPORT BIJ LCKV MAANDAG 25 AUGUSTUS 1980 LEIDEN Kijkhuis In het Kijkhuis aan de Vrou- wenkerkkoorstraat 17 wordt vanavond de Amerikaanse versie van deSeven Samourai vertoondHet is een groot epos met Yul Brynner. Steve Mc Queen en Charles Bronson in de hoofdrollen. Aanvang 20 en 22.15 uur. Duivensport(l) PV "Leiderdorp hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde. In concours waren 201 dui ven. De uitslag was: 123- J. van Laar.3.4.10 P.Sloos.S.G. van Velzen.6. J.Knijnenburg, 7. F. Hoogervorst. 8. J van Laar, 9. W. de Roode. Duivensport(2 LPC hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde De uitslag uas 12.73. JStaffeleu. 33.8. P. Groenendijk, 4,6. Nde Groot en Zn., 10. P. de Haas. Verder werd gevlogen vanaf Orleans. Dc uitslOQ 12.10.J. Rozier,2.N .deGroot 4. W.L. Onstenk, 5. Fr Gijs man, 6,7,8. H. Pen, 9. J. Staf feleu. Duivensport 3) PV "De Rijnklievers" hield een vlucht vanaf Vilvoorde met 334 duiven De uitslag was 12.43,7,8. H. Kok. 3 P v.d Wal, 6. J. v.d. Wal, 9. li v.d Star, 10. J. v Leijden Duivensport 4) PV "De Blauwkras" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde met 372 duiven De uitslag was 1,7. J. Schipper, 233 P Gijsman en Zn 4 W de Wete ring en Zn .5 F vd Wetering, 6. A Fhppo.8 P.deMooy.10 A v. Holst Hengelsport gran 2670 gram, 5 C Hop brouwer. 6. C. Sinteui stuks, 1950 gram. 7 Wv kei 23 stuks, 1960 gram, I Teske 25 stuks, 1220 grai Th Hoppenbrouwer 22 s 1500 gram, 10 H.Korenh stuks, 1210 gram. Onderhandeling met rijk over Morssingel afgerotid LEIDEN - De eerste paal voor de bouw van 112 kleine woningen voor jongeren in dé nieuwbouw wijk Koppelstein wordt begin september geslagen. Er worden 72 tweekamerflats en 40 éénka- merflats gebouwd. Het Leidse JUWELENROOF LEIDEN - Bij een juwelier op de Haarlemmerstraat is vrijdag op klaarlichte dag voor 8000 gulden aan gouden ringen gestolen. In totaal werd een plateau met daarop 118 ringen weggenomen. "De dader moet in een onbewaakt ogenblik, alsof er niets aan de hand was, met de ringen naar bui ten zijn gewandeld", aldus een woordvoerder van de politie. LEIDEN - De 33-jarige Leidenaar A. v.d. W. is zaterdagnacht in een café in de binnenstad aangehou den omdat hij kort daarvoor een taxi-chauffeur met een pistool had bedreigd. Van der W. had zich rond een uur 's nachts met een taxi laten vervoe ren. Bij het afrekenen dwong hij de chauffeur onder bedreiging vaneen vuurwapen uitte stappen waarna hij zelf de benen nam zonder te hebben,betaald. Nog geen uur later kon Van der W., een "goede bekende" van de Leidse politie, in een café worden gearresteerd. aannemersbedrijf Du Prie is in middels begonnen met het bouwrijp maken van de grond. Totale bouwkosten: negen mil joen gulden. De Stichting Huisvesting Werken de Jongeren en de Stichting Stu denten Huisvesting wijzen de flats toe. Beiden nemen de helft voor hun rekening. "Wij zullen veel paartjes onder brengen", deelt een woordvoer dervan de SHWJ mee. "Waarom? Bij ons staan veel paren inge schreven. Vorige maand waren dat er 470. En als je dan bedenkt dat de wachttijden voor hen ook veel langer zijn, begrijp je waar om zij nu voorrang krijgen". Bij de SHWJ vindt men het tijd worden dat 't project begint. "Ze hadden vorig jaar al moeten be ginnen. Eigenlijk hadden we nu al klaar moeten zijn. Maar door allerlei overwachte omstandig heden hebben we vertraging op gelopen. Zo duurde het bijvoor beeld een hele tijd voordat alle raadscommissies de plannen hadden doorgesproken en dan hebben we het nog niet eens over de technische problemen, die zich hebben voorgedaan". Hoe hoog de huren gaan worden is vanzelfsprekend nog niet precies bekend, wel heeft het ministerie inmiddels een voorlopige huur prijs bepaald. Het gemiddele be drag "zweeft" rond de driehon derd gulden. Zodra de bouwsom bekend is zal de definitieve bere kening worden gemaakt. "Kan alleen nog maar hoger wor den? Hoe komt u daar bij. Na tuurlijk niet! Het is heel goed mogelijk dat de voorlopige huur achteraf gezien toch te hoog was. Dan valt de huur alsnog lager uit. Daar komt bij dat het ministerie nog geen nuanceringen heeft aangebracht. Ze hebben' nog geen verschil gemaakt tussen de een- en tweekamerflats. Ook dat gebeurt later", aldus de woord voerder van de SHWJ. De berékening van het rijk is vol gens de stichting zeker niet bui tensporig. De huren schommelen ook nu al tussen de 225 en 335 gulden". Divisie A werd gewonnen door The Kooi Girls. Tweede: De Toekomst, en derde: Pauline. In de B divisie: De Toekomst (1), Eureka en de Midi-De- grees (gedeeld 2), The Kooi Girls (3). In de C divisie: The Kooi Girls (1), The Little De grees (2), Ons Buiten (3). Te vens werd in divisie A: Anne ke Groen van The Kooi Girls gekozen tot Miss Majorette. In divisie B: Ria Ruis, van The Kooi Girls. Miss Majorette di visie C ging naar: Natasja La- lau, van De Toekomst. De wisselbeker kreeg dit jaar een plaats bij The Kooi girls (A- selectie), met de Troetelprijs voor Fraternitas uit Delft. 'Volgend jaar vieren de Little Starts hun vijf-jarig bestaan, dan doen we het beslist wéér", aldus de heer Delfos. LEIDEN - Een groot aantal organi saties waaronder de Leidse Stu denten Bond (LSB) en Boycot Outspan Aktie (BOA) wil voor komen dat de Amstelveense in dustrieel O. van Leer wordt be noemd tot buiten universitair lid (BUL) van de Leidse universi teitsraad. In een verklaring zeggen de organi saties onder andere dat het "on aanvaardbaar is dat Van Leer, eén van de ondersteuners van het apartheidsregime in Zuid-Afri- ka, plaats neemt in de Leidse universiteitsraad". Vanavond vergadert de universiteitsraad in beslotenheid over de eventuele benoeming. Zoals bekend wil Van Leer lid van de universiteitsraad worden. Zij benoeming was al in kannen en kruiken totdat men bij de univer siteit een boekje van zijn hand boven water toverde. In dat boekje zegt Van Leer onder meer dat een gescheiden ontwikkeling de oplossing voor Zuid-Afrika is. Hij kan deze stelling echter niet in het openbaar verdedigen, omdat de Leidse universiteit hem het zwijgen heeft opgelegd. "Dat is in het belang van de goede naam van de Leidse universiteit", liet de voorzitter van de Leidse uni versiteitsraad onlangs weten. De voorzitter liet de benoeming van Van Leer aanhouden en begin vorige week had een commissie van de universiteitsraad een ge sprek met Van Leer. Over de in houd van dat gesprek heeft de universiteit geen mededelingen gedaan. Ook Van Leer deed dat niet. Hij was volgens zijn secreta resse "de hort op". Volgens de organisaties die tegen de komst van Van Leer naar Lei den pleiten, heeft de universi teitsraad zich "meerdere malen scherp uitgesproken tegen de onderdrukking en uitbuiting van mensen in de Derde Wereld en uitdrukkelijk tegen de apartheid in Zuid-Afrika". De komst van Van Leer naar Leiden is volgens hen dan ook niet aanvaardbaar. LEIDEN - Een drukte van jewelste was het zaterdag op de sportvel den in het Leidse Hout waar ruim 500 jongeren, in leeftijd variërend van 8 tot 20 jaar. meededen aan de spel- en instuifdag van de Leidse Christelijke Kampeervereniging. De LCKV organiseerde de dag ter gelegenheid van haar 60-jarig be staan. Alle deelnemers die dit jaar zijn meegeweest met de kampen en reizen van de vereniging kon den meedoen. Meer jubileumac tiviteiten volgen nog. De spelletjes varieerden van luci fers stapelen, skippybal springen tot hockey slalom. Te klagen over eenzijdigheid viel er dus niet. Punten werden overigens niet ver strekt, wél konden deelnemers een krabbeltje op hun deelne merskaart krijgen ten teken dat ze hadden meegedaan aan het be treffende spelletje. 'We hebben hetcompetitieelement bewust weggelaten", vertelde één van de bijna 200 stafmede werkers. die aanwezig waren. "Het moet leuk blijven en daar om gaat het zuiver om het spel en niet om de knikkers", vervolgde zij. "Aan het einde van de dag krijgen alle deelnemers echter wel een herinnering; een soort boekenlegger". Zij was uiterst tevreden over de deelname. "Zoals je ziet over ge brek aan enthousiasme hoeven we niet te klagen. En dan te be denken dat het de eerste keer is dat wij zo'n dag als deze houden. Er zijn nu al veel mensen, maar er komen er steeds meer binnen druppelen. Hieruit kunnen we een goede les trekken: we moeten dit vaker doen". LEIDEN - Uiteen kledingzaak aan de Haarlemmerstraat is zater dagmiddag rond drie uur een geldkist met daarin 1700 gulden ontvreemd. De kist is gestolen op het moment dat de eigenaresse achter in de winkel bezig was om een klant te helpen. Rond hetzelfde tijdstip is zater dagmiddag op de Hooigracht een groene fiat 127 gestolen. De auto, kenteken: 15-NP-80, is ongeveer drieduizend gulden waard. Uit een kelderbox in een flatge bouw aan de Arendshorst is in de nacht van vrijdag op zaterdag voor een kleine duizend gulden aan goederen gestolen. Hoofdza kelijk visspullen, zoals twee nieuwe hengels, een vispak en j Het sportgebouw op de hoek van de Morssingel en de Morsweg dat vroeger werd gebruikt door de militairen die l| in de Leidse kazernes gelegerd waren. Nu wordt de accommodatie gebruikt door diverse Leidse verenigingen. ■k Een lach en een traan tijdens het majorettesconcours in de Ton Menkenhal. Tranen wegens een klem mi.-i r- stand bij de prijsuitreikingLater kon het meisje toch lachen omdat ze in een andere klasse in de prijzen vie: LEIDEN - "Tijdens onze show bleek al gauw dat er genoeg talent in de Merenwijk aanwezig is. Ik heb hier een paar leuke dingen gezien", aldus een van de organi satoren van de zaterdag gehou den "Kopermolen Televisie Ta lenten Show". Voor het gelijknamige winkelcen trum in de Leidse wijk traden za- termiddag verschillende mensen op. Het gehele gebeuren kon ook in het winkelcentrum worden gadegeslagen. Alle opnamen werden namelijk via een circuit rechtstreeks uitgezonden. Op een aantal toestellen konden winke lende mensen de verrichtingen van hun buurtbewoners bekijken en en aan een "kritisch oordeel" onderwerpen. Aan variatie geen gebrek: presenta tor Hans Versnel kon evenemen ten aankondigen die varieerden van een country and western show iN 't klein tot verschillende André van Duin imitaties. "Het was heel aardig wat sommige mensen deden", zegt een initia tiefnemer. "En het grappige was dat we ons soms helemaal niet aan de limiet van zes minuten hebben gehouden. Integendeel zelfs. Sommige deelnemers kre gen wel twintig minuten de tijd om hun Kunnen te tonen". "Wie er heeft gewonnen'' Niemand. Het was geen wedstrijd en we hebben ook geen echte prijzen weggegeven. Het moet leuk blij ven. De deelnemers krej bloemetje voor de aardigheid. We wilden gewoon eens bekijken hoeveel talent er nou aanwezig is in de Merenwijk. En dat viel, zo als gezegd, reuze mee". Er deden zelfs zoveel mensen mee aan de show dat het geplande spel: "Wie praat er voor de came ra een minuut vol", bijna in z'n geheel kwam te vervallen. Slechts twee durfals kwamen nog aan bod. en mochten hun zegje doen. LEIDEN - De gemeente Leiden zal hoogstwaarschijnlijk op zeer korte termijn het bad-sportgebouw aan de Morssingel aankopen. Onderhande lingen met de eigenaar, het rijk, zijn inmiddels afgerond en het college van B en W heeft het voorstel ingediend. LEIDEN - Het Majorettencon- cours dat zaterdag in de Ton Menkenhal door de club "Little Stars" werd georgani seerd. was "een geweldig succes", aldus de heer Delfos, woordvoerder van Little Stars. Vanaf tien uur 's och tends. toen loco-burgemees ter Waal het feest opende, hebben meer dan 600 meisjes van 31 clubs geijverd om di verse prijzen. Als vanavond de gemeenteraad haar goedkeuring geeft staat niets de overdracht meer in de weg. Officieel tot begin 1979 werd het gebouw gebruikt door militairen. "Oorspronkelijk heette het com plex ook militair sportgebouw", herinnert een gemeenteambte naar zich. Maar zoals bekend nam de gemeen te Leiden begin vorig jaar af scheid van "het militaire leven". Zowel de Doelenkazerne als de Morspoortkazerne werden geslo ten. En daarmee kwam eén einde i aan de eeuwenlange traditie van i Leiden als gamizoenstad. Ook het sportgebouw aan de Mors ig singel verloor dus haar militaire functie. "Het ministerie van de fensie wilde het gebouw eigenlijk I al direct aan ons overdragen", vertelt de gemeenteambtenaar. ij "Maar aangezien dat met a la minu- if te kon - het is toch een vrij kost- 3» bare kwestie nietwaar? - kregen ij wij het gebouw zolang in beheer, if Het zat er natuurlijk dik in dat de i< gemeente het zou kopen. Wie kan i het anders kopen? Die uitgangs positie heeft volgens mij de prijs ook wel gedrukt. Zeker weten doe ik dat natuurlijk niet" Bij de sportstichting, de beheerder van het gebouw, vertelt men dat de gemeente intensief gebruik maakt van de accommodatie. "Het is altijd zeer druk", vertelt directeur Jan Duivesteijn. "Overdag zitten er scholen in en 's avonds worden de zalen gebruikt door clubs en verenigingen. Een belangrijke schakel? Natuurlijk, ons programma is, zoals gezegd, overvol". Behalve een sportfunctie heeft het gebouw ook een badfunctie. Toen het laatste Leidse badhuis, aan de Lindestraat ten gevolge van een groot exploitatietekort vorig jaar dichtging werd het voormalige militaire sportcom plex als alternatief aangewezen. Op dinsdag en zaterdag zouden de pakweg 250 regelmatige be zoekers van de Lindestraat daar terecht kunnen. Lang niet allemaal gingen ze ech ter. Waaraan Jan Duivesteijn de voor de hand liggende conclusie verbindt dat het badhuis toch een uitstervend fenomeen is. "Op dinsdagen hadden we gemid deld zo'n twee bezoekers en op zaterdagen gemiddeld zo'n vijf tien. Nee, veel is dat niet. Maar op grond van deze gegevens gaan we de douchedag ook verplaatsen naar vrijdag. We hebben dat zorgvuldig overwogen. Eén dag lijkt ons wel genoeg", licht de di recteurvan de Sportstichting toe. Teil De "dood van het badwezen" wijdt hij aan de renovatie. Logisch na tuurlijk: door renovatie krijgen steeds meer mensen een douche of een bad; de (twee)wekelijkse gang naar het badhuis blijft hen daardoor bespaard. "En sommi ge bezoekers van de Lindestraat zullen wel weer in de teil gaan of zich bij familie douchen", vertelt Jan Duivesteijn. Desondanks staat één ding voor hem als een paal boven water. "Zolang er nog mensen zijn die zich aan de Morssingel willen douchen, moet dat mogelijk zijn. Iedere Leidenaar heeft tenslotte recht op hygiene"

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 3