Wassenaars bad mag niet teveel toeristen trekken ILe/bfse agenda Vorstendom Kaageiland eindigt in tranendal Tientallen fietsers op zoektocht door regio In Voorschoten: Binnensport vierde tienjarig bestaan Spoedig herstrating Nassaukade JH2EK2EH3® LEIDSCH -£L DAGBLAD Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P Wostertaken (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington. Cairo. Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320. 071-893641. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481 Oegstgeest: H. Sonders. 071-155854 Voorschoten: J Peters 071-769935 Warmond: K Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R Stevens 071-89084T Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders KAAGE1LAND - Wat vo rige week als een vor stendom begon, is giste ren in een tranendal geëindigd. Het Kaag eiland, dat drie dagen lang moest bruisen van activiteiten, heeft een kater opgelopen die menigeen schele hoofd pijn heeft bezorgd. Er kwamen wel wat arge loze dagjesmensen, maar de drommen ble ven dromen. De stand houders zijn boos over de slechte opzet, de be woners zijn boos over de herrie en de rommel, de organisatoren zijn te leurgesteld èn een erva ring rijker. Het leek donderdag allemaal zo goed. Kaag-eiland werd om gedoopt in een vorstendom. Joop Doderer zwaaide als Prins Joop de scepter, promi nenten als staatssecretaris Nelie Smit-Kroes, John Lan- ting en Peter Schilperoort ga ven het feest allure. De bedoe ling was geld in te zamelen om kinderen, die nooit met vakantie kunnen, voor een paar leuke zeilweken naar De Kaag te halen. Het geld moest binnenkomen door het aan- Publiek blijft weg schajjen van "Kager kluiten", voor drie dagen het officiële betaalmiddel op het eiland. Spelbreker Nu heeft het het de organisatie ook niet meegezeten. De top per onder de kermisattribu- ten, een schitterende schiet- saloon, bleef ingepakt in Bui tenkaag staan. Het gevaarte was te groot voor de pon t om te worden overgezetGrootste spelbreker was ongetwijfeld het slechte weer, dat de men sen ver van de gure Kager plassen hield. De waterski demonstratie bijvoorbeeld viel geheel in het water door gebrek aan publiek, op een handjevol kleumende door bijters na. WJ. Kriek was met zijn poffer tjeskraam uit Papendrecht gekomen. "Vrijdag heb ik voor f 14 omgezet, daar moe ten nog wel m'n reiskosten en f 11 pontgeld vanaf. Drie da gen staangeld komt nog eens op f 225. Klanten heb ik niet, wel ruzie met de achterburen, want ik sta voor de uitrit van de garage." De algeneme klacht van de deelnemers aan de kramen- markt was, dat er niets werd georganiseerd. W. Dubbeling uit Maassluis, aanwezig met een haringtent: "Ze hadden luidsprekers moeten ophan gen met een muziekje, of een dixielandbandje of muziek korps met majorettes door de straten moeten laten lopen, 't is hier een dooie boel." Pas zondagmiddag brak delijk de zon door voo standhouders èn de organisa toren. En gelijk werd het e delijk gezellig druk op het land. De volhouders onder ne ringdoenden konden nog een paar centen verdienen, hoe wel de neerslachtige stem ming zich bij hen niet kon aanpassen aan de vrolijke drukte van Opbrengst Wat de kluit-actie uiteindelijk heeft opgebracht, kon nog niet precies worden bepaald, want vandaag konden niet gebruikte Kager kluiten nog bij de bank voor normaal geld worden ingewisseld. Als voorlopig resultaat werd tot nu toe van 12.UUU kluiten ge noteerd, zodat in elk geval de kinderen een vakantie op Kaageiland krijgen. Volgens één van der organisa toren HJ. Grevink, kon het nog wel eens meevallen: "Veel mensen kochten de kluiten alleen om iets bij te dragen aan de actie. Anderen vonden het leuk om als curiositeit een kluit te hebben. Er was ook iemand die voor duizend gul den kluiten kocht, misschien wel een verzamelaar". Ondanks de kritiek en de tegen vallers zijn de organisatoren echter vast van plan om vol gendjaar weer een dergelijke festiviteit op te zetten Adel dom verplicht, zullen ze in het vorstendom Kaag-eiland denken. VOORSCHOTEN - Voorschoten stond zaterdag en zondag in het teken van de binnensport, die gelijk met de sporthal "De Vüet- horst" het tweede lustrum vierde. Volleybal, turnen, jazzgymnastiek, teakwondo, square-dance, jiu jitsu, zaalhandbal, volksdans, korfbal en rolstoel-basketball zorgden voor een zeer aantrek kelijk sportweekeinde. Direkt na de opening door wethou der L. Marselis speelden de da mes van Gemini-Kangeroes uit Voorschoten tegen Starlift een pittige wedstrijd volleybal en tot zondagavond kregen de vele toe schouwers een bijzonder afwis selend programma. De zuivere sport werd afgewisseld door een optreden van de Laurentius har monie en ook de square-dancers waren er ter onderbreking van de sportwedstrijden. Tien jaar geleden kwam de sporthal gereed en ook heel snel kwamen de binnensportverenigingen waardoor eigenlijk een tweedt sporthal noodzakelijk zou zijn De toeloop voor de binnenspon is groot. De kans op een tweede sporthal in Voorschoten is echte 1 zeer gering. De binnensporters vierden er nie minder feest om en ook ditmaa was er ruimte voor de binnen sport door gehandicapten. De sporthal "De Vliethorst" is volle dig ingericht voor deze sport, die ook een boeiend kijkspel kan zijn. Dat bewezen de rolstoel- basketballspelers van het Ne derlands A-team tegen he Geamputeerden team. Meisje (15) aangereden Discussie over nieuw zwembad gaat beginnen LEIDEN - Een 15-jarig meisje ui de Meren wijk in Leiden is vrij dagavond rond tien uur bij ee\ i aanrijding op het kruispunt Wil lem de Zwijgerlaan - Sumatra straat gewond geraakt. Het meisje stak met haar fiets df Willem de Zwijgerlaan over ei) werd geschept door een perso nenauto die werd bestuurd doof een 32-jarige inwoner van D( Kaag. De fietster is met een gel broken been en een gebroker! sleutelbeen overgebracht naai het Elisabeth Ziekenhuis in Lei derdorp. Woede gekoeld bij politie NOORDWIJK - In het politiebu reau in Noordwijk heefteen Lei denaar gisteravond aanzienlijke schade aangericht. Hij was hel niet eens met de politie, die zijr, metgezel, T. de G., meenam naai het politiebureau voor een tweej de blaasproef. Het tweetal werd aangehouden bij een routineconj trole in de badplaats. Bij het politiebureau aangekomen: maakte J.Z. zich kwaad. Hij greep een staande asbak, sloeg daarmee op de balie en gooide de asbak door een ruit. Hij bleek zijr woede echter nog niet geheel te hebben gekoeld en greep een schrijfmachine en gooide die te gen de muur. Daarna bedreigde hij een politieagent met een stoel, waarna hij kon worden over meesterd. Beschadigd werden een asbak, de balie, een plantebak, een ruit, eer| muur en een schrijfmachine. Df aangehouden automobilist, T.dj G., kreeg een rijverbod opgelegd, Maandag Leiden - Stadhuis - gemeenteraadsver gadering, 19.30 uur. Zwembaden - De Zijl (Paramaribo-, straat) en De Vliet (Voorschoterweg). start zwemvierdaagse 19 uur, 500 meter. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17; film: "The Seven Samurai", 20 uur en! 22.15 uur. Wassenaar - Kasteel Wassenaar, Lucht-j vaartcongres Internationaal, 9 uur. Wassenaar - commissie-vergadering cultuur/onderwijs/recreatie, 19.30 uur. j Leiderdorp - commissie centrale anten-, ne inrichting, 20 uur. Leiderdorp - monumentencommissie. 20 uur. Apotheken Wijkverpleging WASSENAAR - Het beste den van weinig geld voor verbetering van het zwembad in Wassenaar biedt geen waarborg voor een voldoende stijgend bezoekersaantal. Om ook wat oudere recreatieve zwemmers aan te trekken zal een grotere investering voor het zwembad nood zakelijk zijn, waardoor het bad in zijn geheel aantrek kelijker zal worden. Een probleem daarbij is echter wel dat Wassenaar traditiegetrouw er weinig voor voelt om 's zomers massa's toeristen en dagjesmen sen aan te trekken. Dit alles valt op te maken uit plannen van bur gemeester en wethouders van Wassenaar, die deze week in twee raadscommissies ter discussie komen te staan. Om de aantrekkingskracht voor mensen van buitenaf iets te tem peren heeft men onder andere gekozen voor verbetering en nieuwbouw aan de Prinsenweg en het achterwege laten van een golfslagbad. Het mag zonneklaar zijn dat door een minder gunstige plaats en het weglaten van luxueuze uitvoe ringen de toeloop niet zo groot zal zijn. In dit verband is het interes sant om te constateren dat de gemeente Voorschoten uit con- currentie-overwegingen juist wel heeft gekozen voor een luxueus complex. Vanuit die regio heeft men in Wassenaar dan ook niet veel bezoek te verwachten. Al met al zou het opknappen van het binnenbad voor trainingen, wedstrijden en polo, tezamen met de aanleg van een volledig nieuw recreatiebad, al in een be hoefte voorzien, zo werd in Was senaar verondersteld. De plan nen zoals die er nu liggen, gaan echter in de richting van een om gebouwd binnenbad voor recra- tie en een geheel nieuw wed- strijdbad, plus kostbare voorzie ningen voor wedstrijden ten be hoeve van bezoekers en deelne- LAAG TARIEF De zwemverenigingen spreken in het spel een geducht woordje mee. Door de gemeentelijke sub sidie kunnen zij hun leden tegen een laag tarief laten zwemmen. Daardoor is hun ledental, althans op papier, niet gering. In de Raad van Beheer zitten twee mensen van Sportfondsen-Nederland, die in het bijzonder de vereni- gingsbelangen in het oog hou den. Daarnaast hebben twee mensen uit Wassenaar namens de gemeente eveneens zitting. De vijfde stem is die van een raadslid van de WD-fractie. Als adviseur is nog iemand van het verenigingsleven toegevoegd. Met het plan zoals het er nu ligt zijn ettelijke miljoenen guldens ge moeid. Bij het voorstel ontbreekt een urenschema van het nieuwe zwembad. Tijdens een vorige vergadering hebben een paar raadsleden al laten blijken, dat zij ook inzicht willen hebben in de beschikbaarheid van het zwem bad voor verschillende bezoe- kersgroepen. In 1956 liep Wassenaar voorop met de bouw van een Sportfondsen- bad aan de Prinsenweg, mogelijk gemaakt door financiële steun van het gemeentebestuur. Het complex voldoet inmiddels al lang niet meer aan de huidige ei- VOORSCHOTEN - Binnen enkele weken zal worden begonnen met het herbestraten van het gedeelte van de Nassaukade in Voorscho ten tussen de Charlotte de Bour bonstraat en de Louise de Colig- nylaan. Op verzoek van de bewoners van dit deel van de Nassaukade zal op de splitsing van deze kade met de Charlotte de Bourbonstraat een drempel worden aangelegd. De gemeente laat weten dat deze drempel geen onderdeel uit maakt van de uitvoering van het plan voor een andere verkeers afwikkeling in de Nassau wijk. De bedoeling van deze verhoging is uitsluitend het afdwingen van een aangepaste snelheid op deze plek. ZOETERWOUDE - Zo'n honderd kinderen hebben zaterdagmiddag genoten van allerlei spelletjes tij dens de open dag die de Vrije Klups in Zoeterwoude in en rond het club huis 't Spinneweb hadden georga niseerd. Met deze activiteit, die veel meer belangstelling van de jeugd trok dan andere jaren, openden de Vrije Klups hun nieuwe seizoen. De kinderen konden zelf kralen kettin gen maken, kantklossen, totempa len bouwen enzovoorts. De open dag was georganiseerd om de Zoeter- woudse ouders en kinderen kennis te laten maken met het werk van de Klups. Deze houden zich over het algemeen bezig mei activiteiten voor de jeugd buiten de schooltijd. Zo organiseren zij onder andere fietstochten, kampen en spelletjes. De avond-, nacht-, en zondagsdiens; van de apotheken in de regio Leiden wordt van 22 tot 29 augustus waargeno men door: apotheek Tot Hulp der Mens heid, Rosmolen 13, tel: 121060 en apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, tel: 2525. Vier doornatte fanatieke fietsers verschenen gisterochtend vroeg aan de start voor de puzzeltocht in Zoeterwoude. Dat leek alles. Later werd het toch nog drukker. Uiteindelijk vertrokken zo'n 70 deelnemers. WARMOND/ZOETERWOUDE - In Warmond en in Zoeterwoude zijn gisteren tientallen mensen op de fiets gestapt om deel te ne men aan twee fietspuzzeltochten die de deelnemers door de regio voerden. In Warmond kwamen gisterochtend op het voetbalpark "Overbos" 145 mensen aan de start voor deze zoektocht per fiets, die georganiseerd werd door de voetbalclub "Warmun- da". In vergelijk met vorige jaren was het aantal deelnemers dit jaar aanmerkelijk minder. Volgens de organisatie was dit duidelijk te afgelopen jaren is de opbrengst van de puzzeltocht steeds voor de "Zonnebloem" geweest. Dit'jaar komt het geld bij de voetbalclub zelf terecht omdat deze nu zijn 35 jarig bestaan viert. De winnaars van deze "jubi- leum"-tocht kwamen alle drie uit Warmond. Het waren de heren Schavemaker, Van Leeuwen en Lommersen. In Zoeterwoude werd een fietspuz- zeltocht van het drum- en fanfa rekorps "De Rijntamboers" ver reden. Aanvankelijk zag het er naar uit dat het hele gebeuren in het water zou vallen. Stortbuien brachten gisterochtend in eerste instantie een aantal deelnemers op de been die op de vingers een hand waren af te tellen. Later toen het wat droger werd kwa men alsnog 70 mensen op de start af die nog bijdroegen aan het sla gen van dit evenement. Zij toer den gistermiddag via Stompwijk, Leidschendam en Zoetermeer door deze regio. Al met al was de organisatie gezien het weer ach teraf toch nog blij met deze ani mo. De hoofdprijs van de fiets- puzzeltocht, een troffee kwam in het bezit van de familie Volwater uit Koudekerk, wijten aan het slechte weer. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoetcrwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131. Spreekuur ma t/m vrij 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - zr. M. Huysdens, Van Speykstraat 248, Lisse, tel: 02521-13728. j Voorbereidingen voor de zoektocht per fiets door de regio in Warmond waar 145 mensen aan de start kwamen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2