Strik: "Het plezier neemt zo wel toe r»r> Recordpoging Koen Gijsbers nog mislukt... STAP TERUG VOOR HOLLAND-HEREN Vijay Paul wint ook in Leidsche Hont Nanette Schutte plaatst zich voor hoofdtoernooi MAANDAG 25 AUGUSTUS 1980 SPORT SPORT SPORT SPORT- SPORT SPORT "REBEL" WINT MARATHON BOLLENSTREEK NOORDWIJKERHOUT - Na dat hij al eerder had bewezen ook op de fiets uit de voeten te kunnen, heeft schaats coach Egbert van 't Oever voor het eerst een marathon volbracht. De 54-jarige Lis- senaar kwam beslagen ten ijs. Hij had zich, speciaal voor die gelegenheid, aan gemeld bij de Noordwijker- houtse strandlopers (NSL) om een startnummer te kun- Van 't Oever beslagen ten ijs nen krijgen. Zijn tijd van i uur en 17,12 minuten wa; goed voor de 112ste plaats. De eerste NSL-loper was de Noordwijkerhouter Viktor Zonneveld. Hij eindigde als elfde in 2 uur en 34,59 minu ten. De oudste deelnemer, de 62-jarige Cor Koster, kwam als 65ste binnen. Zijn tijd: 3 uur en 4 minuten. De Lim burgse Van Lent-van Dijk finishte als eerste dame. Zij had 3 uur en 17,32 minuten nodig voor het afleggen van de 42 kilometer en 195 meter. NOORDWIJKERHOUT - Gerard Nijboer was de eerste, die voor Rob Strik de deur naar de nationale selectie op een kier zette. Nadat de Baarnse atleet de marathon van de Bollenstreek na 2 uur en 26,14 minuten als winnaar had beëindigd, zei de zilveren medaillewinnaar op de Olympi sche Spelen doelend op Strik: „Als een atleet goede tijden neerzet dan hoort hij gewoon in de nationale selectie thuis. Ook als hij niet in selectieverband wil trainen". In dat laatste schuilt echter de conflictstof, die Strik dit s prikkelt tot topprestaties. De i boer: Nijl "Zoiets maak je nooit meer mee' NOORDWIJKERHOUT - Hoe wel de Nederlandse mara- thontop de derde internatio nale marathon van de Bollen streek niet in hun schema vond passen, was Gerard Nij boer wel aanwezig in Noord- wijkerhout. De Raaltenaar werd voor de start nog eens gehuldigd voor zijn prestatie in Moskou, waarna hij als commentator optrad. Nijboer, een net afgestudeerde verple ger in sociale psychologie, reist op het moment stad en land af om winkels te openen en zijn gezicht te laten zien bij wedstrijden. Zoiets maak je toch nooit meer mee. Over twee maanden zijn de mensen mij weer vergeten. Zodra ik een baan heb, is het afgelopen met dit leventje. Ik heb op het moment wel een heel strak schema". In zijn programma komen wed strijden praktisch niet voor. Afgelopen woensdag liep hij zijn eerste 'echte' wedstrijd na Moskou. Ray Crabb was hem te snel af tijdens de 10 kilome terloop in Rotterdam, bin nenkort loop ik nog een wed strijdje in Raalte. Dat ben ik verplicht aan het publiek en daarna vertrek ik in oktober naar New York". In de Ver enigde Staten loopt de 25-ja- rige Nij boer zijn vierde mara thon. middels al vertrokken bonds coach Boverman heeft zo zijn be denkingen over de trainingsaan- pak van Strik. Nadat het BAV-lid eerst had gebraakt („Hé, hé, dat lucht op"), spuide hij zijn onge noegen uit over Boverman. „Als die opmerkingen over mij nou gegrond zouden zijn geweest dan had ik er geen moeite meege- had", oordeelde hij. „Boverman zuigt die kritiek echter uit zijn duim, want hij weet niet eens hoe ik train. Ik loop nu al 23 jaar. Als ik het nu nog niet goed zou doen, dan was ik al lang gestopt". Vorige week probeerde Strik zijn gelijk aan te tonen door buiten mededinging in zijn woonplaats Baarn aan de drielandenwed- strijd over 30 kilometer („Die af stand loop ik het liefst") mee te doen. Hij hield twee leden van de vijf man tellende Oranjeploeg achter zich. „Voor die wedstrijd in Baarn zei Boverman nota be ne: Probeer mijn jongens wat te helpen. Loop ze niet in de weg. Nou, dan vraag ik je? Ik loop voor mezelf en niet voor de ploeg. Ik wil me niet binden aan een selec tie". Wanneer Herman Buuts binnen kort in dienst treedt bij de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie is Strik bereid te praten. „Mits ik mijn eigen gangetje kan blijven gaan". Strik redde zaterdag ook de derde marathon van de Bollenstreek. De tweejaarlijkse wedstrijd was al enigszins gedevalueerd door de absentie van de nationale atle- tiektop minus Strik, maar werd dat nog meer door de afwezigheid van de Engelsman Michael Hurd CRICKET - Rood en Wit (Haarlem) is zaterdag op het terrein van HDS in Den Haag cricketkam pioen van Nederland bij de da mes geworden. Rood en Wit (91 voor 7) won van Victoria uit Rot terdam (81 voor 9). ATLETIEK-Arjen Guikema (Start '78) heeft zaterdag in Winschoten de jaarlijkse 25 kilometerloop gewonnen. Hij liep de afstand in 1 uur 22 minuten en 57 seconden. Wim Zeegers AV'34) eindigde als tweede op negen seconden ach terstand. DEN HAAG - In de Italiaanse plaats Lignano heeft de vroegere wereldre cordhouder kogelslingeren Karl-Heinz Riehm zijn reeks overwinningen op de Russische Olympische medaillewinnaars voortgezet. Met een worp van 80,26 meter versloeg de Westduitser Joeri Tamm, die in Mos kou brons veroverde. Tamm kwam niet verder dan 76,88 meter. De eerste poging van Riehm was direct al goed voor de zege. Voor de vijfde keer dit seizoen slaagde de Westduitser er in de kogel meer dan 80 meter weg te slingeren. Eerder bleef Riemh in Rome Olympisch kampioen Joeri Seditsj de baas en toonde zich in Zurich sterker dan Sergej Litvi- nov, die in Moskou een zilveren medaille had opgeéist. Tijdens wedstrijden in Düsseldorf versloeg Harald Schmid (Wdl) de Ame rikaanse sub-top op de 400 meter horden. De Europese recordhouder liet een tijd van 49,28 seconden afdrukken. James Walker eindigde als twee de in 49.98 en Bart Williams werd derde in 50,63. Elly van Hulst leverde een uitstekende prestatie op de 800 meter. De atlete van Olympia '48 benaderde het inmiddels vijfjaar oude record van Olga Commandeur tot op één-tiende seconde. Van Hulst, die vorige week in Sittard naast de nationale titel greep, werd vijfde in 2.01,7. De wedstrijd werd gewonnen door Mary Chemweno uit Kenia in 1.59,94. Margit Klin- ger zorgde met 2.00,05 voor de beste Westduitse seizoenprestatie. Hans Koeleman won de 3000 meter hindernisloop in 8.33,11. Door het ontbreken van tegenstanders van niveau kwam zijn Nederlandse record (8.29,1) niet in gevaar. De overwinning bij het hoogspringen ging in Düsseldorf naar de West duitse kampioen Dietmar Mogenburg. Een sprong over 2,26 meter was voldoende voor de zege. Op 2,30 faalde Morgenburg drie keer. De lange sprint was voor de Amerikaan Steve Williams in 20,55 seconden. Don Quarrie, die als tweede eindigde, liet een tijd van 20,83 afdrukken. De Franse polshoog specialisten, die in Moskou volledig faalden, beheer sten de wedstrijd in Düsseldorf. Thierry Vigneron kwam met 5,65 meter het hoogst. Jean-Michel Bellot bleef daar vijftien centimeter onder. Een poging van Koen Gijsbers het nationaal record op de 400 meter (46,11 seconden) scherper te stellen, mislukte. De atleet van De Bataven ein digde achter de Amerikaan Walter Mc Goy (46,04) als tweede in 46,78. i Actie. Hij raakte zijn Bollenstreek-record kwijt aan Piet Waaning en de Zwitser Fritz Rügsegger. Beiden hadden eerder al een tijd van respectievelijk 2.15 en 2.17 gelopen, maar verschenen, zon der af te zeggen, niet aan de start. Het verrassingselement maakte de marathon echter toch nog aan trekkelijk. Halverwege de race leek Piet Waa ning van de organiserende ver eniging De Spartaan, op een thui- striomf aan te sturen. De 33-jari- ge atleet, meermalen uitgekomen voor de nationale ploeg op de vijf en tien kilometer, werd door Nij boer ook het nodige succes toe bedacht. „Want Piet is een taaie rakker. Hij heeft mij weieens ge klopt", verduidelijkte Nijboer, die als commentator optrad. Tot op vijf seconden naderde Waa ning, die zijn eerste marathon liep, de toen fier op kop lopende Engelsman Paul Brian. Waaning bleek, achteraf gezien, te hard van stapel te zijn gelopen. „Ik kreeg last van vermoeidheid in mijn benen. Ik moest een paar keer gaan wandelen. Het laatste stuk was een martelgang. Op het moment zeg ik dan ook: eens en nooit meer". Hoewel Waaning vijf kilogram lichter zijn auto kon instappen, kon hij toch nog wat gewicht, in de vorm van de Leidsch Dagblad-trofee, mee naar huis nemen. Hij eindigde uiteindelijk als zesde in 2 uur en 31,12 minuten. Dat betekende de beste regionale prestatie. Paul Brians kwam pas twee kilo meter voor de finish stuk te zit ten. Strik, die vertelde geen stap méér te hebben gelopen dan hij wilde, kon daardoor voor de tweede keer in acht dagen 'zijn gelijk' bewijzen. Een prestatie die ruim werd beloond. Zijn baas had hem een ticket naar Japan be loofd, waar begin december een sterk bezette marathon wordt gehouden, als hij onder de 2 uur en 27 minuten zou duiken. „Het plezier neemt zo wel toe", glun derde Strik. „Het is toch wel wat als je ze er op 32-jarige leeftijd nog allemaal uitloopt". HERMAN POOS De eerste tien: 1. Rob Strik (BAV) 2.26.14; 2. Rob Harrison (Eng) 2.29.02; 3. Paul Brian (Eng) 2.30.20; 4. Tom Fla nagan (Afcent Striders) 2.30.26; 5. Peter Mash (Afcent Striders) 2.31.03; 6. Piet Waaning (De Spar taan) 2.31.12; 7. Paddy Mc Cay (Afcent Striders) 2.33.27; 8. Adri van de Boom (KNAU) 2.33.56; 9. Malcolm Moody (Eng) 2.34.14; 10. Henk Bronswijk (Olympus '70) 2.34.52. LEIDEN - Terwijl het bijna overal im de omgeving regende, bleven de vier baantjes van de T.C. Leid- se Hout in het weekeinde zo droog dat het nog mogelijk was om te spelen. Gespeeld werd er dan ook en hoe; sommige spelers waren zo bezig met hun wedstrijd dat ze de beperkingen vergaten en nare blessures opliepen. Ro- bert-Jan van de Feen zal vandaag ongetwijfeld enige stijve been spieren hebben na de twee partij en van gisteren. Eerst moest hij tegen de vorige week zo uitste kend voor de dag komende Mari- nus Brooshooft, die hij in een drie uur durende zenuwpartij met de alleszeggende score 2-6, 6-3, 10-8 onder de duim hield. Daarna moest hij in de finale aantreden tegen de torenhoge favoriet Vijay Paul, die toch nog een set had verloren in de halve finale aan Anne-Jan van de Meer (4-6, 6-3, 6-0). Ondanks goede prestaties tijdens atletiekcompetitie in Roosendaal LEIDEN - De nationale atletiek competitie is voor de atleten van het Leidse AV Holland gisteren weinig fortuinlijk geëindigd. Hoewel de Leidenaars dit seizoen hogere puntentotalen scoorden dan vorig jaar konden zij gisteren op cle kunststofbaan in Roosen daal degradatie uit de hoofdklas se niet ontlopen, wel een bewijs dat het niveau in de 'atletiek-ere- divisie' duidelijk vooruit is ge gaan. Voor vrolijker nieuws zorgden de dames van de AV Holland die in de derde klasse poule in Leiden een zege boekten en over veertien dagen een se rieuze kans maken op promotie naar de tweede klasse. Eveneens een finaleplaats behaal den gisteren de dames van De Spartaan uit Lisse die uitkomen in de hoofdklasse. Zij boekten in Den Haag een uitstekende score. Datzelfde kon niet worden ge zegd van de Spartaan-heren die in Roosendaal slechts uit waren op prolongatie van de hoofdklas seplaats. Ook weinig imponerend kwamen de teams van het Leidse De Bataven (zowel de dames als de heren verblijven in de tweede klasse) voor de dag. De dames kunnen overigens volgende maand wel aan de finale deelne- voor het kwartet Cor van Loon, Bert Paauw, Michel Moll en Frans Kroone in 3.25.5 ging. En dat ondanks de wetenschap van de diskwalificatie op de 200 me ter. De Holland-atleten treurden giste ren niet al te lang om de degrada tie. Ondanks de afwezigheid van enkele 'vedetten' zoals Fred Thijs en Mark van Vliet werd met grote inzet gestreden en leek behoud van de hoofdklasseplaats lange tijd mogelijk. Een tamelijk om streden diskwalificatie van sprin ter Alfred Verhoef op de 200 me ter - hij zou in de bocht een aantal meters op en over de lijn van zijn baan hebben gelopen - beteken de echter de nekslag voor de Lei denaars. Toch zag men terug op een goede prestatiereeks, vooral bij de loopnummers Tekenend voor de sfeer in de Holland-ploeg was de sterke 4 x 400 meter die DEN HAAG (ANP) - Nanette Schutte heeft de voorronden over leefd van het toernooi om het open Amerikaanse tenniskam pioenschap dat in New York wordt gehouden. Zij boekte op Flushing Meadow drie overwinningen. Van de Fran^aise Sophie Provoust won ze in twee sets: 6-3,6-1In de tweede ronde had ze drie sets nodig tegen de Amerikaanse Caryn Copeland 5-7, 7-5, 6-3. Ook de Amerikaanse Jane Pryer was te zwak voor haan 6-3 en 6-3. In het hoofdtoernooi dat vandaag begint heeft Nanette Schutte in de eerste ronde een bye. De andere Nederlandse af gevaardigde, Marcella Mesker, die direct voor het hoofdtoernooi was geplaatst, ontmoet in de eerste ronde de Joegoslavische Mi- ma Jausovec. Verrassend Verrassend was de 1500 meter van Harry Otto (4.06.5). Theo van de Veer vulde dit met 4.09.3 goed aan. Junior Michel Moll liet een goede indruk achter met een 200m in 23.2 en een 400m in 51.1. Op de sprint liep een geinspi- reerde Alfred Verhoef de 100m in 11.0 en de ('fatale') 200m in 22.2. Dick van de Vijver liep de 100m in 11.4 terwijl Cor van Loon een sterke 800m draaide in 1.57.6. Martien van de Hoorn zorgde op de 3 km steeple chase voor een zege in 9.21.0. Opde400m horden trad het vertrouwde koppel Roel Hendriksen/Bert Paauw weer aan, resp. 57.0 en 57.6. Knap was de vertesprong van Aja van Gemeren met 6.88 meter ter wijl hij daar een hinkstapsprong van 13.39 meter aan toevoegde. Op de andere technische num mers moesten de Leidenaars over het algemeen teveel toegeven op de concurrentie. De AV Holland-dames kwamen in de Leidse Hout tot een nog niet eerder behaalde puntenscore. Joske Boom was op dreef bij het verspringen waar ze viermaal voorbij de vijf meter kwam met als verste 5.20 meter. Evenals Carla de Ruiter sprintte zij op de 100 meter naar 12.8. Ester God- dijn was weer superieur op de 100 meter horden in 15.6. Bij de werpnummers goede resultaten van Mildred Boon bij het kogel stoten (10.21) en van Mies Kui pers bij het discuswerpen (31.06). het in Den Haag voortreffelijk. Jeanet Bosman blonk weer uit met een 400m in 57.5 en een 100m horden in 15.3. Op de 800m een sterk optreden van Hennie Möl- lers in 2.15.1 en een goede rentree van Joke van Gerven in 2.16.2. Marian van der Niet liep de 100m horden in 14.8 en sprong 1.60m hoog. Marinda van de Meer kwam nog hoger: 1.65m. De werpnummers verliepen pun- tenrijk dankzij Marga Kortekaas (kogel naar 12.22 en discus naar 35.58) en Paula Kortekaas (kogel 10.24 én discus 36.40). Bij het speerwerpen passeerden Anne- lies Deutekom en Klarien Win kelmolen beiden de dertig meter, resp. 31.56 en 30.60m. Hoewel een verzwakte Spartaan- herenploeg in Roosendaal aan trad met de wetenschap z'n pun tentotaal toch niet meer te kun nen verbeteren werden er indivi dueel diverse goede verrichtin gen afgeleverd. Paul de Koning sprong een fraaie vier meter met de polsstok en Peter van Noort slingerde de kogel naar 52.32 me ter. Ad van Doorn liep de 110m horden in 15.2 en kwam op de 200m tot 22.4. Nico van Noort stootte met de kogel 12.36 en wierp de discus naar 45.70m. Aat Kortekaas liet zien behalve een nog altijd snelle 400m horden (57.2) ook een goede vertesprong (6.52) te kunnen afleveren. Een nieuwe aanwinst is de Zutdame- rikaan Nunez die op de 40Um horden tot 57.8 kwam. Bij het sprinten realiseerden John van Loon (lODm in ll.ui en Theo Dijkstra (100m in 11.2 en 200m in 23.1) verdienstelijke tijden. Ook de 400m van Dick Jan Veeger (51.9) en de kogelstoot van Jelke Braaksma (12.52) mochten er zijn. Michel Moll goede indruk op 200m i de dag dan bij het lo- dreef op de 40üm (50.6) i 400m - Rentree Werpen i De Spartaan deden beter v< pen. Femmy Jansen haalde met kogel en discus resp. 1U.16 en 30.00 meter. Trees Straive stootte de kogel naar9.74en RiavanDqk wierp de speer naar 32.36m. Lia Verbeek kwam op de 800m tot 2.22.5. Maries Hunck noteerde op de 400m 61.3. De Bataven-heren, bepaald niet op volle sterkte, kwamen op een doorweekte baan in Krommenie nog wel redelijk voor de dag bij het lopen maar presteerden slecht bij de technische num mers. Wybo Lelieveld was op bleek Her dan Maai ten Gijsbers (50.7). Het gemiddelde op de vijf kilometer was ook goed: Bram Wassenaar 14.32.0 en Hans Righolt 15.22.0. De 1500 me ter bracht voor Peter W< zei 4.05.6 en voor Kees van Klink 4.09.2 op de klokken. In de vierde klasse plaatste de tweede damesploeg van De Ba taven zich voor de finale, onder meer dankzij een goede 800m van Gerric Lodder (2.26.2) en een prima discusworp van Irene Buntsma (30.02). snel een schijnbare onoverbrug- bare voorsprong van 6-1 en 4-1. Robert-Jan van de Feen, die tot dat moment nogal stuntelig stond te tennissen, profiteerde toen van de concentratieverslap ping van zijn tegenstander en pakte de tweede set heel profes sioneel met 6-4. In de derde set was Vijay Paul ech ter weer de oude en liet hij het in grote getale aanwezige publiek genieten van vele technische hoogstandjes zoals onder andere de running-backhandlob. Ook de tempowisselingen in het spel van Paul waren teveel voor de lange Robert-Jan van de Feen, die nog slechts één game kon maken. 6-1, 4-6, 6-1. Door deze zege is Vijay Paul erin geslaagd om als num mer acht aan het Match-Masters toernooi te kunnen deelnemen. In het damesenkel B liet Veronique Pardoel haaT tegenstandster Pe tra Wessels die verrassend in de finale was gekomen alle hoeken van de baan zien. 6-2, 6-0. Verras send was de zege ip het heren- dubbel B van het duo Anne-Jan van de Meer en Bram Madera i over Ronald Blommendaal en Gerard Pasma met 6-1, 6-2. De laatstgenoemden konden zich schamend in de kleedkamers te rugtrekken. In het herenenkel C toonde de Hil- legommer Enno Zimmerman in de finale over meer wedstrijder varing dan Waldo Jansen te be schikken. Deze kon namelijk in de tweede sef vijl' setpoints niet benutten. Verdiend ging de hoogste eer dan ook naar Enno Zimmerman. 6-1, 7-6. In de veteranen klasse, won Piet van Paridon alle prijzen, zowel de herenenkel als de herendubbel en de gemengddubbel vielen hem ten prooi. Tegen de Leidse Houter Henk Haanraadts kwam hij geen moment in gevaar. 6-2, •>-J i ><>k de gemengddubbel vete ranen met Truus Tonjann tegen Sodderland en Nieuweohoven was nog te doen. 6-4, 6-3. Alleen de herendubbel samen met Ton Grimbergen duurde langer dan verwacht. Jan Wolters en Soerip- to wisten namelyk verrassend een set te pakken. 4-6, 6-4, 6-0. Uitslagen: halve finale H.E.C Enno Zimmerman - Jan Homan 2-6, 4-2. retired wegens enkel halve finale H.E.C Waldo Jansen - Hans van Tongeren 6-3, 6-0 finale DEC: Marijke Guyt - Nancy Toole 6-4. 3-6. 6-2 finale G.D.B T. Langeveld/J.V Bruin - J. Verhoeven/M. B'ooshouft 6-1, 7-5 finale H.D.C Lex van Dop'Enno Zim merman - R Bakker;Kuvt 6-0. 6-2 finale G DCC Doinmink.M Ekker-A. Karl J. Homan W O JEAN MARC VAN MAREN

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13