Vijf Geleverts op groot avontuur ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1980 EXTRA PAGINA 21 Het 'Groot Kievitsdal' wil met het exclusieve ka rakter van vroeger bre ken. Iedereen moet zich er werkelijk uit en toch thuis voelen, vindt de huidige eigenaar, de oud-Noordwijker Gele- vert. Het restaurant is er nu een kleine zestig jaar: in 1922 werd met de bouw begonnen, een jaar later volgde de opening. In de zomer van 1953 werd het complex grondig opge knapt. In het 'dal' van nu valt veel te combineren. De buitenmuren van het met riet bedekte restau rant zijn overeind blij ven staan, de zaal aan de achterkant is afgebro ken evenals de totale binnenboel. Daarvoor in de plaats kwamen ach ter het gebouw een nieuwe ruimte waarin twee bowlingzalen zijn ondergebracht plus de jachtzaal waar gezel schappen tot 300 en di ners of koude buffetten tot 200 personen kunnen worden ondergebracht. Gelijkvloers is het restau rant met bistro. Ertus sen een barbecuehoek, waar de gasten zelf op een grote, ronde, barbe cue hun vleesgerechten kunnen roosteren. Een bar vormt de verbin ding van de bistro met de bowlingzaal. Het is één van de vier bars die er in het restaurant te vinden zijn. De bow lingbanen (tweemaal zes) zijn volautomatisch en mogen, aldus de res tauranthouder, tot de beste van Nederland worden gerekend. Ze zijn samengesteld vol gens het allernieuwste Amerikaanse syntheti sche procédé. In het bosje naast het hoofdgebouw is een nieuw midgetgolfpark met achttien banen aan gelegd waarop officiële wedstrijden mogen wordeö gespeeld. Voor en opzij van het pand zijn terrassen. BAARN/NOORDWIJK - In één oogopslag waren vijf Noordwijkers tot 'over hun oren verliefd'. 'Verliefd' op dat won derschone restaurant 'Groot Kievitsdal' mid denin de Baarnse bos sen. Wat eens een droom was, werd wer kelijkheid voor vader, moeder en drie zonen Gelevert. Simpel, omschrijft Gelevert zijn opmerking van een jaar of tien geleden; hij wilde wel eens wat anders gaan doen. Met een kop koffie in de ene en een rokertje in de andere hand. praatten ze wat over het hersenspinsel van vader. De rijdende type-school, waar mee hij leerlingen van scho len in Zuid-Holland bekend maakte met de schrijfmachi ne, zou van de hand worden gedaan. Een restaurant met mogelijkheden om te sporten zou ervoor in de plaats moe ten komen. Het was m, maar hoe Gelevert ei een gedachte, ter de familie r sprak, hoe se- tegenaan ging kijken. Die droom van toen, is nu een feit geworden. De vijf Noordwijkers beginnen i i hun leven. Een leven waar ze allen voor honderd procent achter staan, benadrukt zoon Colin nog eens. Kijken Gelevert, grijzend, golvend haar en keurig in het pak, ver telt de eerste jaren nooit échte pogingen te hebben gedaan om wat te kopen. Wél heeft hij zijn ogen goed de kost gege ven. "Maar ik heb net zplang gewacht tot we een plekje hadden gevonden waar we ons allemaal thuis zouden voelen. Hier in het 'Groot Kievitsdal' was dat het geval. Stuk voor stuk waren we het dat c vat De oud-Noordwijker zegt het 'uniek' te vinden dat heel z'n gezin er hetzelfde over denkt. En niet alleen de vijf Gele verts, ook anderen voorspel len de jonge ondernemers een goede toekomst. Een beken de van de restaurant-eigenaar zei: "Als dit niet lukt, moeten zeker duizenden zaken in Ne derland hun deuren definitief op slot draaien Eén tegenvaller kreeg de ex- Noordwijker toch te verwer ken. Achter het restaurant had hij zes tennisbanen wil len aanleggen. Daar is in Baarn grote behoefte aan. Maar het gemeentebestuur weigerde hiervoor toestem ming te verlenen. Koninklijke familie Gelevert vermoedt wel waar om. "Ik denk", zegt hij, "dat ze rekening houden met onze 'buren', de koninklijke fami lie. Koningin Beatrix en prins Claus wonen hier een een paar minuten wandelen van daan. Daarom willen ze op deze plek waarschijnlijk niet al teveel publiek hebben." Mev uw Gelevert: "Toen ik van de week het bospaadje afliep, kwam ik prins Bern- hard tegen. Hij woont hier ook vlakbij. De prins had wat golfsticks bij zich. Ja, dan sta je toch even vreemd te kijken. Het gebeurt tenslotte niet el ke dag dat je iemand van het koninklijk huis in de bossen tegenkomt. Maar hier zal het wel vaker voorkomen. Dan wordt het gewoon." Twee jaar geleden hakte Gele vert, na acht jaar praten en zoeken, de knoop door en kocht het 'Groot Kievitsdal'. In een advertentie had hij ge leien dat de vorige eigenaar het restaurant van de hand wilde doen. Met z'n vijven gingen ze op pad en troffen het complex in een zwaar verwaarloosde toestand aan. De man had er niet zo veel zin meer in en had het onderhoud de laatste jaren maar geiaten voor wat het was. Sneller Tóch klopten de harten van de vijf Noordwijkers sneller toen ze de mogelijkheden eens hadden bekeken. Dit was waar ze al jaren naar hadden gezocht. Maar vóór tot kopen werd besloten, ging eerst ar chitect Van Maanen er een kijkje nemen of er nog wat van te maken zou zijn. Door Jan Westerlaken Gelevert uit. 'Zonder hem hadden we dit nooit voor el kaar gekregen. Zeker de helft van water in stond is tegen de vlakte gegaan en vernieuwd. De acht hotelkamers, zo raadde Van Maanen ons aan. hebben we laten vervallen. In die ruimte wonen we nu met ons gezin. Want in Noordwijk wonen en in Baarn werken, is een beetje te ver uit elkaar." Eén jaar heeft de voorbereiding geduurd voor er uiteindelijk aan de slag kon worden ge gaan. De verbouwing duurde ook nog eens zo lang. "Ja", reageert Gelevert, "Het is heus wel eens een gevecht geweest om iets voor elkaar te krijgen. Vorig jaar om deze tijd zaten we bij de Raad van State. Een milieugroep had tegen onze plannen bezwaar gemaakt. Ze wilde het bedrijf hier helemaal niet hebben uit angst voor een overvloed aan recreanten. Ach, het is toch allemaal voor elkaar geko- Verlegen Soms wordt Gelevert wel eens verlegen. Toen een plaatselij ke krant schreef dat Baarn blij moest zijn met zo'n aan winst. En de lovende opmer kingen die hij van alle kanten krijgt. "Maar", laat de oud- Noordwijker nuchter horen, "we zullen zeker niet buiten onze schoenen gaan lopen. Alle lof die we nu krijgen toe geschoven. moeten we eerst maar eens hard zien te ma ken." Ver voor de opening begon de telefoon met regelmaat te rinkelen. Of men er al kon re r partijen. In een iren er dertig-da tums volgeboekt. Gelevert: "Het loopt op dit moment als een trein. Ik durf gewoon niet te adverteren. Uit angst men sen te moeten teleurstellen Ze wilden vandaag ook een vliegtuigje boven het gebied laten rondcirkelen met de mededeling dat het 'Groot Kievitsdal' weer open is. Ik heb gevraagd dit maar niet te doen." 7W© lh)©[o)(b)©(n) v@®(T gtfyfe M dlotf Motief Zijn uiteindelijke motief om een heel ander leven te gaan leiden? Gelevert: "In de eerste plaats vind ik dit werk erg leuk. al tijd al gevonden. Bovendien hebben we wel wat ervaring in het horecawezen, althans m'n zoons. En we denken aan de toekomst. De mensen krij gen steeds meer vrije tijd die ze op de één of andere manier toch moeten zien te besteden. Daarom hebben we niet al leen maar gezocht naar een gelegenheid waar wat kan worden gegeten en gedron ken, maar waar ze ook bezig kunnen zijn. Wat we hier nu hebben, beantwoordt prak tisch helemaal aan onze ver wachtingen. Op de tennisba nen na dan. Daar gaan we nog wel eens een keertje over pra ten." Gelevert twijfelt niet aan de toekomst van zijn bedrijf. "We zitten boordevol sportie ve plannen. Hier gaan we voorlopig mee aan de slag, we zijn dik tevreden." Enthousiast Geleverts erg aan "Iedereen heeft, zijn steentje bijgedra- tnaal. Met z'n allen hebben voor de nodige papieren ge zorgd. Mijn vrouw is halve vi noloog." Zij: "Ja, als je een j bepaalde soort wijn aanbe veelt, moet je er ook wat van afweten. Zodoende ben ik een cursus gaan volgen. Erg leuk hoor." Op de hypermoderne bowling- banerMtwaalf stuks, zes in de kelder, en evenzoveel op de begane grond) is al een ware run ontstaan. Er is spontaan een vereniging gevormd ('Groot Kievitsdal') die het restaurant als domicilie heeft gekozen. Ver voor de opening hadden zich al zeventig leden gemeld. "Ik geloof dat de bowlingbond zoiets nog nooit heeft mee gemaakt". beweert Gelevert. 'Hieruit blijkt gelijk dat er behoefte is aan sportieve re creatie in deze buurt. Neem Er is een klein parkje in Baarn. Als je lid van de club wilt worden, moet je echter wel geduld kunnen opbren gen. Er zijn wachttijden van meer dan drie jaar." Jagen evrouw Gelevert voegt eraan toe: "Ik houd van veel men sen om me heen." Haar man vult aan: "En ik zie daar zakt'- lijk wel wat in." Voor het uitleven in hun hobby, lagen, zit het e< hipaar Gele vert in de goede hoek. "We hebben nu al uitnodigingen gekregen om van een jacht- combinatie lid te worden", vertelt mevrouw Gelevert "Maar het restaurant komt voorop. Daar moeten we eerst maar eens inspelen, pas dan kunnen wc aan pleziertjes gaan denken." Een zaak moet Gelevert nog uitzoeken: het ontstaan van de naam 'prooi Kievitsdal Hj] vermoedt dat net wel iel te maken zal hebben met de- weidevogel. "Zeker weten do< ik dat niet, daar kom ik mettertijd wel achter

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 21