Peter van Noort: "Kogelslingeren is een ziekte..." Zakrekenmachientjes onmisbaar bij 'soccer Nederlandse schakers zorgen voor verrassing ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1980 SPORT PAGINA Zelfs in Engelandwaar het voetbal nog publieksvoetbal is waar de mensen op af komen wordt er nu over gedacht het competitievoetbal aantrek kelijker te maken. De Engelse managers hebben een rapport samengesteld„Voetbal, ge vecht om het voortbestaan" (een duidelijke titel, die de in houd geheel dekt), waarin zij onder meer voorstellen om in plaats van 2 punten voor een overwinning3 punten toe te kennen. Dus 0 punten als je verliest, 1 punt als je gelijk speelt, en 3 punten als je In de Verenigde Staten hebben ze natuurlijk al een andere telling ddn in de Oude Wereld. Daar kan de eindstand van een competitie de volgende cijfers opleveren van de 1bijvoorbeeld Tampa Bay: 24-18-6-58-30 - 46- 154. Wat betekenen die cijfers? Ge speelde wedstrijden 24. Ge wonnen 18, verloren 6. Geen wedstrijden dus die gelijk geëindigd zijn, en dat klopt, want in Amerika kun je niet gelijk spelen. Als na 90 minu ten de stand gelijk is. wordt er na 7 plus 7 minuten verlen ging, via shoot-outs (een soort langeafstandpenalty's), een beslissing geforceerd. Slim idee, van die Amerikanen. Niets is zo saai als een gelijk spel. niets is zo sensationeel als penalty's, waarbij die verlengde penalty's, waarbij de schutter de bal even mag opdrijven alvorens te schie ten, en de keeper intussen een eindje uit zijn doel mag ko men. de keepers wat meer kans geven dan bij onze elf meterpenalty's. Het cijfer 58 geeft het aantal ge scoorde goals van Tampa Bay aan. het cijfer 30 het aantal goals dat Tampa Bay moest incasseren. Blijven nog over de cijfers 46 en 154. Dat z ij n de interessantste cijfers. Hel ge tal 154 is het aantal competi- tiepunten. Terwijl je bij ons, na 24 wedstrijdenhooguit 48 punten kunt vergaren, kun je er in de Verenigde Staten dus 154 krijgen, namelijk 6 pun ten per gewonnen wedstrijd (voor Tampa Bay waren dat dus 18 x 6 is 108 punten) plus nog eens 46 bonuspunten. Bo- nuspunlen krijg je voor elke gescoorde goal, tot een maxi mum van 3 goals per team. Win je dus met 3-0. dan krijg je er 6 plus 3 is 9 competitie- punten bij. Zakrekenmachien tjes Niet voor niets zijn de elektroni sche zakrekenmachientjes in Amerika hel eerst een rage geweest. Ze kunnen daar met zonder. Dat het systeem wel werkt, moge blijken uit de toe schouwersaantallen. We kun nen wel een beetje gnuiven over het Amerikaanse soccer- voetbal.als zijnde het dump paleis van verouderde Euro pese spelers, maar het gemid delde aantal toeschouwers per wedstrijd was in 197& al 14.911. tegen 9765 toeschou wers in de Nederlandse eredi- vissie. De Amerikanen blijven nog achter bij de Engelse eer ste divisie (26.345) en de West- duitse Bujidesliga (22.676), maar met hun 14.911 gemid deld hebben ze. behalve de Nederlandse toeschouwers aantallen. toch ook al die van de Engelse tweede divisie (13216) en de Franse en de Belgische hoogste divisie (resp. 10578 en 10.576) over vleugeld. Ik ontleen deze cijfers aan een artikel van Jan-Hermen de Bruijn in Voetbal Internatio nal, waaruit ook nog blijkt dat enkele Amerikaanse voet balclubs wat het aantal toe schouwers betreft kunnen we dijveren met de Westeuropese clubs, en zeker met clubs als Ajax. Feyenoord, AZ'67 en PSV. New York Cosmos trok in 1979 gemiddeld 48.168 toe schouwers, Seattle Sounders 28.627, Minnesota Kicks 24.856 en Vancouver While- caps 24.445 toeschouwers. Die cijfers zouden onze vier top clubs graag bekend maken... Zelfs in zijn beste seizoenen bleef Feyenoord. in 1968-1969 en 1969-1970. met gemiddel den van 47252 en 42558 on der het gemiddelde van New York Cosmos Er is dus alle reden om net als de Engelse managers over ver anderingen te gaan denken, waarbij aan een overwinning meer of veel meer waarde wordt toegekend dan aan eeit gelijkspel en een verliespartij Je kunt je voorstellen hoe spannend het slot van een Amerikaanse wedstrijd is waarin beide ploegen ook na de beide verlengingen gelijk geëindigd zijn. omdat de shoot-out die voor de beslis sing moet zorgen, een verschil van 6 competitiepunten uit maakt! Een bal meer of min der gestopt.of meer of minder k Piet Schrijv in het doel geschopt tijdens die shoot-out-nacompetitie scheelt 6 punten! Als je een beetje goede keeper hebt a la Piet Schrijvers, dan speel je dus. met man en macht voor het doel hangend, op een ge lijkspel. omdat je dan dank zij Schrijvers' onpasseer- baarheid als spelers met de bal aan de voet voor hem ver schijnen. altijd die shoot-out wint en de 6 punten binnen haalt! NICO SCHEEPMAKER "Verfbustraining" basis bronzen plak HILLEGOM - Een geluk bij een ongeluk vindt Peter van Noort het dat hij nog geen zestig meter gooit. De Hille- gomse kogelslingeraar, die het afgelopen weekeinde met een tastbare herinnering (bronzen plak) terugkeerde van de Nederlandse kampioenschappen moet er niet aan denken dat hij ooit het nationale record dat sinds 1964 op 59,36 meter staat, verbetert. Dan zou hij nog meer trai ningsruimte moeten hebben. Trainen is een verademing voor V&n Noort. Echter, de keren dat hij slingert zijn op de vingers van een hand te tellen. Op de atletiek baan van zijn club is zelden ruim- te voor hem. „Daar heb ik nog wel begrip voor, want het gevaar be staat dat die kogel los schiet. Bo vendien verniel ik dat mooie gras als ik die kogel in de grond slin ger". Het lid van De Spartaan wordt daarom geregeld verbannen naar de parkeerplaats annex oefen- veld van de Lissese voetbalclubs. „Als het regent, dan lijkt het wel of ik tot aan mijn dijen in de modder sta te knoeien. Ik moet dan mijn lieslaarzen en een ko lenschop meenemen. Die kolen schop heb ik nodig om steeds de kogel, die 7+ kilogram weegt, uit de grond te halen". Dat aanmodderen, zoals hij het zelf noemt, wordt hem vaak ook niet eens 'gegund'. „Er is een kleine verbetering gekomen sinds ik een sleutel van het hek van het parkeerterreintje heb gekregen. Voorheen gebeurde het vaak dat een auto dat parkeerterreintje kwam oprijden en dat ik net die kogel los liet. Een paar keer ben ik mij rot geschrokken toen die kogel net voor een auto neerplof te. Ik moet er niet aan denken als dat ding op het dak van zo'n wa gen terecht zou zijn gekomen. Je gooit zo niet prettig. Je houdt je steeds in, Want je weet niet pre'-* cies waar dat dihg terecht komt". Probleem „Een ander probleem is dat de voetballerij alles betekent in 'Lis' en de atletiek niets. Nu zijn de voetbaltrainingen weer begon nen. Daar word je ziek van. Steeds is het weer als die gasten gaan trainen: 'Momentje jongens. Laat me effe drie keer gooien'. Dan laat je je weer het bos instu ren en hang je die kogel op aan de spijker en kap je er mee". Aan mokken over de trainingsfaci liteiten besteedt Van Noort dan ook meer tijd dan aan trainen. Concluderend stelt hij: „Ik zou heel veel willen doen, maar ik doe eigenlijk weinig". Van Noort mag van geluk spreken dat hij de nodige aanleg heeft en weinig trainingsuren behoeft om een redelijke prestatie af te leveren. Toen hij op zijn negen tiende levensjaar ging slingeren („Daarvoor was ik een onbeken de. Ik had zelfs geen clubre cord") en slechts een paar basis begrippen onder de knie had, werd hij bij de junioren direct al tweede in de Nederlandse titel strijd. „Dat was een verrassing, want iedereen deed een beetje smalend toen ik vertelde dat ik ging slingeren. Nu nog eigenlijk. Toen ik voor de eerste keer voor de nationale ploeg uitkwam, dachten ze dat ik hoogspringer of loper was. Ik heb nu eenmaal niet de bouw van een gemiddel de kogelslingeraar", verzucht de 1.95 meter lange en 95 kilogram ("Dat moet 105 kilogram wor den") zware Van Noort. Een paar jaar later gaf Van Noort de brui aan zijn passie. „Ik was afge knapt op de omstandigheden waaronder ik moest slingeren. En ik boekte geen vooruitgang meer". Omdat hij helemaal 'gek' („Zeg maar gerust leip") was van zijn sport, pakte Van Noort vorig jaar de draad weer op. „Ik dacht dat ik geen meter meer kon gooi en. maar de eerste der beste wed strijd won ik. Dat was zo'n op pepper dat ik er nu weer alles -voor over heb om succes te boe ken". Ellende „Ik kijk nu over alle ellende heen", verklaart de 25-jarige Van Noort. „Kogelslingeren is een ziekte. Je moet er eerlijk gezegd een beetje gestoord voor zijn. wil je op dit onderdeel uitkomen. Bij Sparta zit een jongen die al jaren niet verder gooit dan 35 meter. Ook hij kan er niet meer meestoppen, hoewel het als een incourant nummer wordt beschouwd. Maar ik lig weer in een deuk als ik een snelwandelaar bezig zie. Al heb ik bewondering voor die gasten. Terwijl ik kogelstoten maar duf en saai vind. Geef mij maar ko gelslingeren. Dat is sensationeel. Je draait drie keer om je as en dan slinger je dat ding weg. Boem pats. Prachtig is dat". Lyrisch kan Van Noort over 'zijn' sport praten en daarbij vergeet hij de opofferingsgezindheid die het selecte groepje kogelslinge raars moet hebben op de eenza me weg naar een Nederlandse topprestatie. Bewondering van bondszijde? Een sarcastische lach. „We worden gewoon weg gedrukt tijdens wedstrijden. Laatst in Leiden tijdens de dis trictskampioenschappen ook nog. In de ochtenduren moesten wij ons onderdeel al afwerken op een bijveldje. De omroeper wen ste iedereen hartelijk welkom 's middags waarna hij het ope ningsnummer aankondigde. Halverwege verbeterde hij zich nog met de mededeling dat het onderdeel kogelslingeren al was afgewerkt. Dat is typerend. Daar stomp je van af. Die medaille heb ik mijn broer op laten halen". Weiland In overeenstemming met de presta ties (een vooruitgang is niet waarneembaar en dat betekent in sport een achteruitgang) zijn ook de omstandigheden hoe de 'krachtpatsers' hun wedstrijden soms afwerken. Het is voorge komen dat Van Noort op een weiland in Zundert in een offi ciële wedstrijd uitkwam. Een boerenzoon in het Brabantse dorp had zijn vader overgehaald een goede betonnen ring in het grasland te storten, zodat hij daar wat kon trainen. De plaatselijke atletiekvereniging gebruikte dat terreintje tevens om kogelslinge raars te ontvangen. Dat beteken de geen kleed- en wasgelegen heid. Voorts moest iedereen mi nimaal dertig meter gooien, want op die afstand was het weilandje met prikkeldraad omheind. Ten slotte moest op het aangrenzende landje eerst een paard op stal worden gezet, voordat de juryle den hun toestemming gaven. Atletiek anno 1980... Onder die omstandigheden kun nen aanvaardbare resultaten bij voorbaat uitgesloten worden geacht. Nederlands beste ko gelslingeraars zijn ook allen bondscoach. „De technische nummers zitten gewoon in het verdomhoekje. De Koninklijke Nederlandse Atletiekunie doet geen moer. Vorig jaar gaf oud- Nederlands kampioen Carel ter Horst centrale training. Hij is daarmee gestopt na een conflict met de bond. Nu moeten de ko gelslingeraars elkaar gaan coa chen. De bond wil pas weer een trainer aanstellen als er goede prestaties worden geleverd. Maar hoe kan dat zonder begeleiding? We lopen op het moment gewoon aan te klooien. Trainen aan de hand van foto's uit het bondsblad en foto's van de Olympische Spelen dat kan toch niet? Je moet eigenlijk een grote spiegel heb ben om te kijken of je goed be weegt. Nu draai je je helemaal suf zonder te weten of je het goed doet". Peter van Noort bezig met zijn dagehjkst fungeert daarbij als denkbeeldige kogel ainingsrondjes in de werkplaats van zijn werkgever. Een pot verf Spiegel Op zijn werk fungeren zijn collega 's als spiegel. Tijdens zijn middag pauzes trekt de onderhoudsschil- der in de werkplaats van zijn werkgever zijn sportschoenen aan. Een pol verf (.Ik heb er al eens eentje uit mijn handen laten sodemieteren") of een bezemsteel zijn daarbij een denkbeeldige ko gel. Vervolgens draait Van Noort onder toeziend oog van zijn colle ga's zijn dagelijkse rondjes. ..Be spottelijk? Nee hoor. Ze weten dat __ik aan de top van Nederland sta Van Noort en de ovérige medaille winnaars op de atletickkam- pioenschappen, Van Uythoven en Leenderst, hebben er alles voor over om toch eindelijk eens het nationale record aan diggelen te slingeren. „Wie er in slaagt weet ik niet. maar over twee jaar is het record gebroken. En dat gebeurt op natuurlijke wijze. Ik ben zwaar tegen anabolica. Ik wil niet hebben dat als ik mijn zon dagse pak aantrek, ze zeggen. 'Hé. die doet aan kogelslingcren'. De Westduitser Manfred Sahner moet de weg uitstippelen, die een Nederlander binnenkort aan een Nederlands recordhouderstatus moet helpen. Van Noort: „Mand- red is trainer bij de Leidse ver eniging AV Holland. Sinds kort train ik onder hem. Ik heb nu het vertrouwen gekregen dat het in de toekomst goed gaat. Hij is een pupil geweest onder oud-we reldkampioen Clement en kan ons aan nieuwe trainingsmetho den helpen. Het is hele gok om onder hem te gaan trainen, want het resultaat is nog onbekend. Dat maakt het juist zo verschrik kelijk spannend". Ook Wil van Uythoven en Wil Leenderst gaan onder Sahners supervisie slingeren in Leiden. Vanuit Zundert en Helmond gaan zij met de regelmaat van een klok naar het sportveldje Pomona in Leiden pendelen. De sportstichting heeft inmiddels toestemming gegeven om daar te trainen. Een centrale training door slingeraars zelf georgani seerd. „Toch wel belachelijk he, dat ik meer bij AV Holland train dan bij mijn club De Spar taan?", vraagt Van Noort zich hardop af. „Het is zo lu|Jig om mijn lidmaatschap op te zeggen. Dat kan ik moreel niet verant woorden. Onlangs hebben ze ne gen kilogram kogel besteld. Zo ontstaat er toch een beetje band met de vereniging, die je niet kan verbreken". De onverschillige en nuchtere („Twee kniebuigingen vind ik voldoende als voorbereiding op een wedstrijd") bollenstreek- bewoner verbloemt wat dat be treft zijn clubliefde niet. „Nerveus ben ik ook nooit voor een interland. Je moet toch zelf een wedstrijd maken. Laatst was ik in Engeland. Ik opende het num mer met een gooi van vijftig me ter. De volgende haalde zeventig meter. Je denkt dan wel eens: waar ben ik mee bezig?". Nogmaals: een geluk bij een onge luk dat Van Noort (nog) geen ze ventig meter gooit, want trai ningsruimte voor dergelijke atle ten HERMAN POOS NIEUW VENNEP. - Het voorspel len van een uitslag bleek ook gis teren een nogal riskante zaak in de tennissport te zijn. Niemand gaf Jacqueline van Wijk enige kans tegen de als eerste geplaat ste Mariëlle Smit. Toegegeven, Jacqueline had dan gisteroch tend een knappe partij gespeeld tegen Petra Wessels (4-6.7-5.6-3) maar tegen het tennisgeweld van de Amsterdamse Mariëlle Smit zou ze het volgens insiders nooit kunnen bolwerken. Toch won Jacqueline van V/ijk haar partij met 6-2, 7-6, al was het deels te danken aan het feit dat Mariëlle Smit gisteren geen enkele bal goed wist te raken. Sandra Dekker had de vorm echter wel te pakken, want toen zij in de halve finale tegen Jacqueline van Wijk, die toen haar derde single van de dag speelde, uitkwam, toonde zij geen pardon! 6-0. 6-2. Ook in het damesdubbel B was Jacqueline van Wijk niet zo for tuinlijk. Samen met haar partner Ellen de Groot moesten zij aan treden tegen het zeer sterke duo Dekker toont geen pardon tegen Van Wijk Xandra Weller en Mirjam de Groot: slechts een game stond dit Amsterdamse duo hen toe. G-0, 6-1. In het herenenkel B fungeert de technisch zeer begaafde Indiër Vijay Paul als een echte publiek strekker en terecht, want zoals hij gisteren Robert Ellenbaas de baas bleef met 6-4,6-2, is toch wel be wonderens waard ig. In tegenstelling tot Paul staat Jan Willem de Bruin, die het meer van inzicht en taktiek moet heb ben. Dat bleek wel duidelijk in zijn partij tegen Jos Koemans, die hijna het verlies van de eerste set toch nog winnend afsloot. 3-6, 6-2. 6-1. De in het herenenkel B als derde geplaatste Otto Blom schijnt er de gewoonte van te gaan maken om zijn partijen in drie sets te winnen. Gisteren moest hij een set afstaan aan Hans Tönjann. 6-4, 1-6. 6-0. Fred Schoofs verraste op het toer nooi door de Voorhoutenaar An- ne-Jan van de Meer in drie sets te bedwingen: 2-6. 6-1, 6-1. An ne-Jan van de Meer maakte zijn verlies daarna ruimschoots weer goed in de herendubbel B. Met zijn partner Bram Madera lieten zij slechts een game voor de Nieuw-Vennepse combinatie Gerard en Frank Liefbroer lig gen. 6-0, 6-1. In het herenenkel C blijkt toch wel duidelijk dat de geplaatste spelers geen enkele moeite hebben om ongeplaatste spelers te verslaan. Jos Koemans verloor zijn partij tegen T. Troost slechts twee games: 6-1, 6-1. En. ook Ivar de Jong liet zich niet on betuigd door Marcel Vink met 6-1, 6-2 uit de race te kegelen. JONGEREN GESPANNEN VOOR DE 'NATIONALE' SCHEVENINGEN (ANP) - Het plaatsingscomité van het toer nooi om de nationale tenniskam pioenschappen heeft bij de da mes tenslotte juist gekozen. De nummers één en twee van het schema bereikten daadwerkelijk de finale van het damesenkel- spel. Elly Vessies, tweede ge plaatst, versloeg de 33-jarige Tine Zwaan met 6-1 6-4 en titelverde digster Marianne van de Torre won het "jongcrendueltegen Marcella Mesker. 6-4 6-3. De wijze waarop dat ging was allesbehalve boeiend. De halve finales werden geken merkt door dubbele fouten op de service. Hoewel zij tien keer op deze wijze een punt inleverde, wist Vessies in de partij tegen Zwaan nog gemakkelijk te zege vieren. Dat was tekenend voor het spelpeil. Na de "oudjes" was het de beurt aan de jongeren. Marianne van de Torre (19) en Marcella Mesker (22), om te laten zien dat het da mestennis in Nederland de laat ste jaren een hoger niveau heeft bereikt. Daar kwam hoegenaamd niets van terecht. Beiden lieten na afloop weten dat de druk op de 'nationale' groter is dan op welk toernooi ook. Terwijl er. zeker fi nancieel. nauwelijks belangen op het spel staan Van de Torre: "Het komt geloof ik omdat iedereen zoveel van je verwacht En du- mensen wil ik niet teleurstellen. De "nationale" heeft in Neder land vrij veel betekenis. Daarom ben je toch erg gespannen". Louk Sanders en Martin Koek zijn er niet in geslaagd de finale van het herendubbelspel te bereiken. k Elly Vessies In de halve eindstrijd werden zij verslagen door Rolf Thung en Wouter Fok. De setstanden wa ren 3-6. 3-6. 6-4. 6-3. 6-1 In d. fi nale ontmoeten Thung en Fok het koppel Appelboom/Van Geens dat Hemmes en Van Boeckel met 6-1,6-1 en 6-3 terug- Kortsjnoi nog seen winnaar (ANP) - Poloegajevski schijnt h< onmogelijke te gaan presterer De Russische grootmeester bra de twaalfde partij na 41 zetten z met winstkansen. Hij behaald het voordeel door briljant, agrej sief aanvalsspel. Mocht Poloegajevski de twaalfd partij winnend beeindigen, dai komt de eindstand op 6-6. In da geval wordt er verlengd. He maximum is 16 partijen, zodat e hoogstens twee maal twee partij en extra gespeeld worden Indiei de stand na 16 partijen nog steed: gelijk is. wint Kortsjnoi op gronc van het feit. dat hij zijn overwin ningen met de zwarte stukker behaalde. Het zettenverloop van de twaalfd* partij was: Wit: Poloegajevski. Zwart Kortsj l.pgl-f3 pg8-f6 2.c2-c4 b7-b6 3 g2-g3 e7 e6 4.1fl-g2 Ic8-b7 5.0-0 If8-e7 6 d2-d4 0-( 7.d4-d5 c6xd5 8,pf3-h4 c7-c6 9c4xd-- pf6xd5 10.ph4-f5 Ie7-c5 Il.e2-e4 pd5-e7 12.pf5xg7 kg8xg7 13 b2-b4 Ic5xb4 14.ddl-d4 +- 17-re 15dd4xb4c6-c5 16.db4- d2 pb8-c6 17.1cl-b2 Ib7-a6 18 tfl-dl pc6- e5 19.pbl-a3 pe7-c6 20.dd2-e3 dd8-e7 21.12-14 pe5-c4 22 pa3xc4 Ia6xc4 23.o4-e5 P6xe5 24.1g7xc6 d7xc6 25 tdl-d7 de7xd7 26 de3xe5+ kg7-(7 27.de5-f15* kl7-g8 28.df6-g5 kg8-f7 29.tal-el dd7-e6 30.dg5-g7 kl7-e8 31.telxe6 Ic4xe6 32 11.2-KI I.-C-I7 33 llli-j;f» k«-8-d7 34.lg5-h6 c5-c4 35.dg7xh7 c6-c5 36.1h6xf8 ta8xra 37dh7-g7 kd7-e7 38 dg7-e5- ke7-d7 39.g3-g4 tlB-e8 40.de5-A5 If7-d5 41.g4-g5 te8-e2 42.afgebroken. Afgebroken stand: Wit: kgl-df6, pion nen: a2, f4, g5, h2. Zwart kd7, te2 NOORDWIJKERHOUT - De ver rassing van de dag werd in de derde ronde van de schaakolym piade voor visueel gehandicap ten afgeleverd door het Neder landse team. De Hollandse equi pe zette de grote favoriet voor de eindzege in poule 3, de DDR, na melijk op een voorlopige 2-1 ach terstand. Omdat Van Gelder in zijn hangpartij met Dobierzin minstens een remise in handen heeft, lijkt een overwinning de Hollanders niet meer te kunnen ontgaan. Indien Van Gelder weet te winnen dan zou Nederland zelfs met 8 punten de eerste plaats samen met de DDR delen. Israel, dat de schade in het duel met de DDR tot 13 had weten te beperken, kwam tegen de Tsje chen niet verder dan een 2-2 ge lijkspel, i n staat daarom mei een totaal van 6llt op de derde plaats. In de overige poules liep alles vol gens verwachting. Rusland wal ste in groep 1 met 4-0 over Zwit serland heen, en staat nu maar liefst al 4 punten Voor op de nummer twee Zweden (lO'/j om 6112De Russen konden zich het ook gemakkelijk permitteren om hun sterkste man Krylov een rustdag te geven. Ook voor Joe goslavië loopt alles geolied. Fin land was ditmaal met 4-0 het slachtoffer, waardoor de Joego- slaven nu op het riante totaal van ll'/a uit 12 gekomen zijn. Bij de Balkanbewoners had I M Bure- tic een dagje vrijaf. Polen bezet met 7 punten voorlopig de twee de plaats. Oostenrijk handhaafde zich met een 3-1 winst op Belgie aan kop in groep 4. De Oostenrij kers hebben echter nog een lood zwaar program, want zijn moeten nog tegen zowel de V S. als de Westduitsers. Bovendien kan de BHD Oostenrijk nog in de/e ron de voorbijstreven, daar zy via twee hangpartijen de Vit punts achterstand ongedaan kunnen maken. Met een totaal van 8 staan de V.S. twee punten achter op de nummer één, maar dit team heeft nog ci m afbrekei legen Italië. Het meest spektaculaire treffen voor het publiek in de Leeuwen horst wu gisteren de ontmoeting tussen de Engelsman Lilley en diens Franse opponent Schmeis- ser Lilley kwam met nog veel materiaal op het bord in een voor dit toernooi zeer zware tijdnood Op bewonderenswaardige wijze wist hij het karwei echter te kla- j ren en in goede positie af te bre- ken. RUUD DOBBELAAR

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13