Buit overval Rijnsburg dik IV2 ton e/cfee agenda Ik wil ook tegen de bal trappen Om verschuivingen te voorkomen.... Messer im Kopf komt in Kijkhuis VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1980 RIJNSBURG - De overvallers op het geldtransport van bloemenveiling Flora naar de Rabobank aan de Brouwerstraat in Rijnsburg hebben zeker 100.000 gulden buitgemaakt. De vermoedelijke daders, een Ha genaar en een inwoner van Pa- pendrecht (beiden ongeveer der tig jaar), zijn gearresteerd en in gesloten in Katwijk en Noord- wijk. Zij hebben tot nu toe ont kend ook maar iets met de over val te maken te hebben. Het kof fertje, waarin het geld (de dagop brengst van de veiling) was op geborgen, is nog spoorloos. Daarom vermoedt de politie dat er meer dan twee man bij deze over val betrokken zijn geweest. Of, denkt zij, het geld moet tijdens de vlucht zijn verborgen. Zo ook het masker dat één van beide man nen droeg toen hij de koffer uit de handen van de bankbediende, de 35-jarige J.v.N., griste. Dit is eveneens niet boven water ge komen. Getuigen van de overval hebben gisteren verklaard dat het gear resteerde tweetal omstreeks het middaguur in de buurt van het bankgebouw is gesignaleerd. In het politiebureau van Noord wij- kerhout (in deze gemeente wer den de overvallers aangehouden) vond een confrontatie plaats. Om precies tien minuten over twaalf werd de bankbediende het geldkoffertje afhandig gemaakt. In de fietsenstalling naast het kantoor, die niet was afgesloten, wachtte één van de mannen de employés op. N., die de koffer droeg, kreeg met een stomp voorwerp twee klappen op zijn hoofd en raakte gewond. De tweede bediende, een vrouw, bleef ongedeerd. De daders vluchtten in een grijze auto, die enkele tientallen meters verder- "Oponthoud door bezwaren maakt woningen in Noord Hofland veel duurder" VOORSCHOTEN - De vertraging van de bouw van de 320 laatste woningen in Noord-Hofland in Voorschoten maakt de huizen 100.000 gulden per stuk duurder. Het oponthoud van zes jaar is ontstaan door bezwaren tegen de demping van de Voorwatering. Die bezwaren zijn ingediend door de stichting Oud- en Leefbaar Voorschoten. Dit rekende CDA- er Valkenburg gisteravond voor in de raadscommissie voor open bare werken in Voorschoten. Na de uitspraak van de Kroon, waardoor de d mping van het water nu mogelijk wordt, kan Noord-Hofland worden voltooid met de bouw van dit laatste com plex woningen. Aikens (D'66) verzocht om een mo gelijke aanpassing van het type woningen. Wethouder Eveleens wees op een gegeven dat deze woningen vallen onder het zoge naamde bouwteam Reym-Rijn- land, maar dat toch zal worden getracht om inderdaad in te ha ken op de huidige wensen. WD-er De Graaf merkte nog op dat de gemeente zwaar over de schreef is gegaan door de Voor- watering te ts dempen voordat de toestemming van de Kroon er was. Wethouder Eveleens ver ontschuldigde de gemeente om dat de aanleg van de midget- golfbaan niet kon wachten. De Graaf bleef bij zijn zienswijze dat ook de gemeente gebonden is aan een bestemmingsplan. OEGSTGEEST - Alweer een vrachtwagen knel. Gistermiddag om vijf voor twee reed een kraanwagen van 5.10 meter hoog zich klem onder het viaduct op de Rijnzichtweg, dat een doorgang van ongeveer 4.40 m heeft. De gevolgen laten zich raden: "De hydraulische kraan ligt uit zijn voegen", aldus een politiewoord voerder, "met een geschatte schade van 30.000 gulden". Om over het viaduct maar niet te spreken. "De vernieling is aan zienlijk. maar de rijksweg is als gewoonlijk in gebruik". De kraan werd gebruikt om met zijn gewicht op de lading van ijze ren balken te drukken ter voor koming van verschuivingen on derweg. "Zo kwam wel de boel hoger uit te steken. Normaal komt de vrachtwagen probleemloos onder de brug". De bestuurders waren hevig ge schrokken, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. WARMOND - De zijgevel van een woning op het woonerf Kloosterwei in Warmond is gis teravond beschadigd toen een automobilist er tegenaan reed. Hij moest uitwijken voor een biels die hij te laat opmerkte. De auto mobilist klapte mij zijn hoofd te gen de voorruit aan en hield daar wat schaafwonden aan over. WARMOND - In de Burgemees ter Ketelaarstraat zijn vannacht rond half drie ruiten ingegooid. Van een woning bij de jachtha ven werd en voor- en een zijraam vernield. Er wordt niets vermist. Gestolen Nauwelijks een halfuur later werd de wagen bij een benzinestation in Noordwijkerhout aangehou den. De twee inzittenden, die aan het signalement beantwoordden, werden gearresteerd. De auto was de vorige dag in Dordrecht gestolen, bleek na informatie. De eigenaar had hiervan al aangifte gedaan. Adjudant Dolman van het Rijns- burgse politiekorps zegt het he lemaal niet vreemd te vinden dat een geldtransport van Flora naar de Rabobank is overvallen. "Ik heb de bank er wel eens meer op gewezen", vertelt hij. "Ze rijden altijd op hetzelfde tijdstip. Je kunt, bij wijze van spreken, de wekker erop gelijkzetten. Het gaat allemaal veel te simpel. Het wordt tijd dat de bank hieraan eens wat aandacht gaat beste den." Dolman zegt dat dit zeker in de toe komst noodzakelijk zal zijn. "We krijgen het, financieel gezien, al lemaal erg moeilijk. Ik verwacht dat de politie de komende jaren veel meer met bankovervallen te maken zal krijgen. En wat de bank in Rijnsburg betreft: ze moet eigenlijk elke dag het geld op een ander tijdstip v Maatregelen Directeur Strootman van de Rabo bank stelt dat er aan de veilig heidsnormen is voldaan. "De maatregelen die onze verzeke ring voorschrijft, zijn wij in elk geval nagekomen", beweert hij. "Het is duidelijk dat die overvallers hebben geweten hóe wij te werk gaan. Anders hadden ze ons nooit kunnen opwachten. We hebben het geldtransport tussen Flora en de bank vandaag direct op de helling gezet. We gaan nu met va riabele tijden Werken." Het is de eerste keer in de zestigja rige geschiedenis van de Rabo bank in Rijnsburg dat zij met een overval wordt geconfronteerd. De mensen in de auto, een chauf feur en twee bedienden, hadden geen wapens bij zich om zich te verdedigen. "Het is niet onze be doeling om met overvallers te gaan vechten, een mensenleven is meer waard. Altijd wordt er ge zegd, geen verzet, geef het geld maar af." Overigens: de daders hebben een 'verkeerde' dag uitgekozen. Vol gens de directeur van de bank is donderdag de rustigste dag op de bloemenveiling Ing. Houdijk, toekomstig burgemeester Zoeterwoude GOUDA - "Audite et alteram partem" ("Luister ook naar de andere partij"), staat er te le zen boven de ingang van het schitterende witte uit 1450 da terende stadhuis van Gouda, centraal gelegen op het gezel lige drukke marktplein van deze stad die internationale bekendheid heeft door zijn kaarsen en kazen. Schuin tegenover het op de markt dominerende raadhuis in een eveneens monumen taal aandoend pand, met een wat steriel en niet passend li noleum trappenhuis, is de werkkamer van CDA-wet- houder Antonius Jozef Maria Houdijk, 48 jaar, getrouwd, vader van drie kinderen en vanaf september de nieuwe burgemeester van Zoeter woude. Het historische gezegde boven de ingang van het raadhuis is zoiets als de lijfspreuk ge worden voor de wethouder, althans hij heeft deze woor den tot de zijne gemaakt. Daarmee symboliseert hij duidelijk zijn samenwer- kingsgedachte, die regelma tig naar voren komt bij zijn visie op het burgemeester sambt. "Een burgemeester moet ie mand zijn, die wil luisteren en in elk geval ook moet mee gaan met een meerderheid. Hij moet bereid zijn om er voor te zorgen, dat wat leeft in de bestuursorganen er ook uitkomt. Hü moet rekening houden met wat anderen te zeggen hebben." Vriendelijk, spraakzaam, maar toch elk antwoord goed overwegend maakt hij duide lijk dat de bereidheid tot luis teren ook naar de burgers toe van groot belang is. "Je moet temidden van de burgerij staan en aanspreekbaar zijn. En dat geldt zowel voor de burgemeester en de wethou ders als voor de raadsleden." Afstand Hij wijst erop dat in een grotere gemeente als Gouda de af stand tussen het gemeente bestuur en de inwoners wel groter is, omdat er een uitge breid ambtenarenapparaat tussenzit. "Ik neem aan dat het contact in een kleinere gemeente als Zoeterwoude directer is. De Zoeterwoude- naren moeten het gemeente bestuur blijven of gaan zien als een bestuursorgaan van hen zelf. Ze moeten het ge voel hebben: dat is óns be stuur." Door de aard van zijn wethoudersportefeuille (on derwijs, sport, cultuur en per soneelszaken) zegt Houdijk nu in Gouda ook veel in con tact te staan met mensen. Volgens hem moet een he dendaagse burgemeester een coördinerende functie heb ben. "In een kleine gemeente heeft zo'n baan toch nog dui delijk inhoud. Er komt meer bij kijken dan alleen repre sentatie." Houdijk is trouwens van me ning dat men het belang van het representatieve karakter van het burgemeestersambt niet mag onderschatten, ze ker niet in een kleine gemeen te. "In grote steden is het bur gemeesterschap duidelijk uitgekleed en bestaat het hoofdzakelijk uit representa tieve bezigheden. In een klei ne gemeente heb je daarnaast ook nog portefeuilletaken." Luisterpost "Verder vraag ik me wel eens De vaker af wat dat representa tieve nou eigenlijk is. Het is toch een luisterpost, een be zigheid waarbij je vaak de echo hoort van wat zich in de gemeente afspeelt. Nu als wethouder heb ik ook repre sentatieve taken. Het is ge woon een belangrijk onder deel van je werk als bestuur der. Door een dergelijke func tie kom je trouwens in aanra king met iedereen." Hij ziet zichzelf overigens niet zozeer in een scheidsrechtersfunctie in zijn nieuwe beroep: "Dat lijkt me te afstandelijk. Ik zou niet alleen scheidsrechter willen zijn, maar ook mede speler. Ik wil ook tegen de bal trappen." Rotterdamse hts af gestudeerde ingenieur in de weg- en waterbouwkunde, die als KVP-er in 1962 tot de Goudse gemeenteraad toe trad, wil zeker niet in zijn po sitie van "eerste burger" op een voetstuk gaan staan. "Je moet je afvragen wat je voor de gemeente betekent. Dat bepaalt je positie." "Ik ben ook niet van plan een duide lijk stempel op de raad te drukken. De raadsleden moe ten niet aan de leiband van de burgemeester lopen. Dat zou ook ten opzichte van de eigen achterban opjuist zijn. Uiter aard moeten er af en toe kno pen worden doorgehakt. Maar de raad moet echte in vloed hebben, ik zou haast zeggen; de raad moet zijn normale taak kunnen verrich ten." Houdijk meent dat de tijden waarin een college van burgemeester en wethouders duidelijk de dienst uitmaakte in de raad nu wel langzaam aan voorbij zün. Toen hij achttien jaar geleden in Gou da zijn politieke carrière be- gbn. kwam hij in een raad te recht die "alles accepteerde wat B en W wilden." Kleur Een bejaarde vrouw brengt met een boeketje bloemen nog meer kleur in zijn werkka mer. Een attentie van de hob byclub voor ouden van da- gén. De vazen die de wethou der tot zijn beschikking heeft staan al vol bloemen, felicita ties. Later, rustig, maar toch met een bepaalde regelmaat gesticulerend, praat hij over de politieke kleur die een burgemeester meeneemt in zijn ambt. "Op voorhand is de politieke achtergrond van belang. Je wordt gekozen naar de ver houdingen in de gemeente waar je naar toe gaat. Maar ik wil duidelijk niet in Zoeter woude functioneren als ne gende CDA-raadslid. Daar naast zul je bij de beoordeling van bepaalde zaken, die zich voordoen, wel je politieke uitgangspunten als toetsing gebruiken." De openbaarheid is voor Hou dijk een thema waar hij veel ervaring mee heeft opgedaan. "Zijn" nieuwe gemeente heeft daar aanzienlijk minder ervaring mee. Tot nu toe werd de boot naar volledige open heid daar afgehouden door de huidige burgemeester Det- mers. "Het gemeentebestuur moet openbaar zijn", zo luidt nu de overtuigde mening van zijn opvolger. "Het is een zaak van en voor de hele burgerij. Het kan natuurlijk best zijn dat de hele openbaarheid in Zoeterwoude in ontwikke ling is." Houdyk zelf gaf in Gouda aan het eind van de ja ren zestig de aanzet tot open baarheid van raadscommis- "Kern van deze hele openheid is dat het gemeentebestuur pas beslissingen kan nemen als men op de hoogte is van alle feiten. Je moet precies weten wat er in de gemeente aan de hand is. Je mag niet achteraf zeggen: "Als ik dat had gewe ten." Ik ben er voorstander van samen met de raad vorm te geven aan deze hele open baarheid, omdat het voor het bestuur gewoon goed is als je weet hoe de bevolking over bepaalde zaken denkt." Zelfstandig Onlangs heeft hij zich vrij in tensief beziggehouden met het opstellen van een in spraakverordening in Gouda. "Dat kun je niet zonder meer overhevelen. Het moet na tuurlijk een systeem zijn dat in de plaatselijke situatie past. Maar het moet er komen, omdat alles uiteindelijk toch om de burgers gaat en niet om B en W hun zin te geven. Er moet gewoon rekening wor den gehouden met de bur gers." Hij wijst erop dat te genstanders wel eens aan duiden dat inspraak en open baarheid veel tijd gaan kos ten. "Als burgemeester moet je zorgen dat een dergelijk proces goed verloopt. Dat be doel ik onder andere ook met die coördinatie." Een andere zaak welke menige Zoeterwoudse bestuurder bezighoudt is het behoud van de zelfstandigheid van deze kleine gemeente. "Daar stel ik mij natuurlijk volledig achter, anders had ik daar helemaal niet gesolliciteerd. Wij moe ten hogere overheden duide lijk maken dat de situatie waarin Zoeterwoude zich in het groene hart van de rand stad bevindt, typisch is. Ver der moet je duidelijk maken datje ambtelijk apparaat best in staat is de bevolking te on dersteunen. Zoeterwoude moet een bufferfunctie be houden. Ik ben wat de zelf standigheid betreft niet pes simistisch." De geboren en getogen Gouwe naar zegt "uiteraard" met weemoed afscheid te nemen van Gouda. "Maai' ja, wij ko men niet direct in een andere wereld terecht. We blijven toch in dezelfde provincie." Hij geeft aan dat de band met Gouda zeer hecht is gewor den, niet alleen omdat hij er altijd heeft gewoond en ge werkt of door zijn langdurig raadslidmaatschap of zijn 6- jarige wethoudersfunctie, maar ook omdat de historie en de ontwikkeling van zijn woonplaats een grote lief hebberij voor hem is. Een an dere hobby vormen bomen, die nu groeien op een stukje grond rond zijn huis in Gou da, iets dat hij in Zoeterwou de hoopt te kunnen doorzet- CHARLES LENNARTZ ten. Nachtelijke bedreiging met mes voor studente LEIDEN - Een 20-jarige stu dente uit Voorschoten is van nacht op de Voorschoterweg in Leiden door een onbekend gebleven man met een mes bedreigd. De studente fietste om kwart over drie over het fietspad langs de Voorschoterweg in de richting van haar woon plaats. Tussen het Lammen- schansplein en de Roosevelt- straat sprong er plotseling een man van uit de bosjes die de fietster bij haar schouder pakte en met een lang mes in haar richting stak. Waar schijnlijk omdat zij hevig be gon te gillen werd haar bela ger bang en verdween hij weer in de bosjes. De politie heeft vannacht on middellijk een onderzoek in gesteld maar tot op heden geen enkel spoor van de man, die tussen de 20 en 25 jaar oud moet zijn, kunnen vinden. Vrijdag Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "Messer im Kopf20 en 22.15 uur. Schuttersveld - circus Krone, 20 uur. Groenoordhallen - internationaal volksdansfestival, 20 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Dierenbescherming Leiden - melding zwerf- en gevonden dieren, tel: 122847. b.g.g. 124295. Zaterdag Leiden Schuttersveld - circus Krone, 15 en 20 Groenoordhallen - internationaal volksdansfestival, 9.30 en 20 uur. Oranjegracht - 10 uur viswedstrijden. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Voorschoten - opening nieuwe zwem bad, 10 u Wassenaar - 13 ui Dr. Mansveltlaan. Zondag Leiden Schuttersveld - ci: r, wielerronde, start 15 Huizen voor bejaarden en ambtenaren in Voorschoten VOORSCHOTEN - Ter Waddin- gerhoek II in voorschoten kan worden volgebouwd. In samen werking met de Humanistische Bouwstichting worden 118 wo ningen gebouwd speciaal be stemd voor bejaarden en ambte- Dit werd gisteravond meegedeeld in de raadscommissie voor open bare werken in Voorschoten. Verder werd duidelijk dat het be stemmingsplan voor de volks tuinen wordt tegengehouden door bezwaren van een van de ei genaren van grond in dat gebied. Deze wil zijn weiland niet verko pen zonder daarvoor vervangen de grond te krijgen. Bedrijfstechnisch kan de boerderij het weiland namelijk niet missen. Hierdoor ziet het er naar uit dat de uitbreiding van het volkstui nencomplex nog heel lang op zich kan laten wachten. Twee supermarkten in 'Winkelhof' LEIDERDORP - In het stukje over de verdeling van winkelruimten in "Winkelhof', dat afgelopen woensdag op deze pagina stond, is dooreen misverstand bij de op somming van winkels niet ge zegd dat er. nog een tweede su permarkt naast de AHOLD-ves- tiging in het centrum komt. Deze supermarkt met een op pervlakte van zo'n 1000 vierkante meter is een zelfstandige markt waarvan de naam nog niet be kend is. Eigenaar is de heer W. Van. Verkoop huurwoningen beperken OEGSTGEEST - Het Oegstgeester CDA-raadslid Van Veen wil zo mogelijk wettelijke bepalingen die het onmogelijk maken dat goedkope huurwoningen wor den verkocht. Hij vroeg aan wet houder van volkshuisvesting mevrouw Blom hiervan de mo gelijkheden te onderzoeken. Van Veen sprak nogmaals zijn be zorgdheid uit over de verwachte verkoop van goedkope huurflats in de Oegstgeester bloemenbuurt en de Karei Doormanlaan. Hij vraagt zich af of ook niet in Oegstgeest net als in Rotterdam gemeentelijke bepalingen zijn in te voeren die speculatie met de woningvoorraad kan voorko men. Wethouder Blom zegde hem toe door te gaan met het zoe ken naar mogelijkheden om door bijvoorbeeld beperking van de afgifte van woonvergunningen huurwoningen als zodanig te kunnen behouden. WASSENAAR - In Wassenaar wordt morgen in het kader van de zomerfeesten de jaarlijkse wie lerronde verreden. De organisa tie is in handen van de buurtver eniging Oostdorp en omgeving. Start en finish zijn aan de Dr. Mansveltkade. Om 13.00 uur zal burgemeester Staab daar ook het startschot lossen. Groenoordhallen - internationaal volksdansfestival, 9.30 en 14 uur. Voorschoten - 10-jarig bestaan van de handbalclub HW, de hele dag toernooi op het terrein van de ijsbaan. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za: S. Smit. Cobetstraat 43. tel: 130177. Zo: S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel: 122268. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wijk, Professorenwijk, De Waard: za: J. de Bruijne, Kernstraat 11, tel: 141225. Zo: H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel: 124961. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west. za: W. Schellekcns, Paganinistraat 24, tel: 764035. Zo: A. Boer, Kennedylaan 46. tel: 310420. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Rcinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Verhage, wordt de weekenddienst waargenomen door M. van Tol, de Sitterlaan 80, tel: 142427; spreekuur za en zo van 11-11.30 uur Rosmolen 2, Merenwijk. Leiderdorp - za: J.v.d.Beek, Hoofdstraat 2, tel: 894539, spreekuur van 12.30-13 uur. Zo: F. Kemme, Florijn 10, tel: 891000. spoedgevallen: 893139. Voorschoten - za: F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, tel: 6352. Zo: B. van Beu- sekom, Beresteynstraat, tel: 2520. Warmond - L. Lempers, Churchilllaan 13, tel: 10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt van 15 t/m 22 augustus waargenomen door apotheek Beker, Lijtweg 4, tel: 155482, Oegstgeest; apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel: 890000, Leiderdorp en apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, tel: 2525, Voor schoten. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 4510131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: tel 02523-3137. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helder. F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 125057. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: J. en M. Vesfjens, Rijn en Scbiekade 23, tel: 144323. LEIDEN - "Messer im Kopf', een politieke thriller van Reinhard Hauff, wordt vanavond vertoond in het Kijkhuis. Om 8.00 uur en 10.00 uur zijn er voorstellingen. Een komische film, "1 plus 1 is 3", staat maandagavond op het pro gramma. Aanvang van de voor stellingen: 8.00 uur en 10.15 uur. De beroemde film van Marcel Car- né, "Les enfants du paradis" is te zien op 21,22, en 23 augustus. Dit klassieke meesterwerk over de lotgevallen van een groep Franse pantomimespelers duurt drie uur. Vandaar dat er op de bewus te avonden slechts één voorstel ling is, namelijk om 8.00 uur. Voor maandag 25 augustus heeft het Kijkhuis een film van de Amerikaan John Sturges in pet to, met in de hoofdrollen Steve McQueen en Charles Bronson. Te zien om 8.00 en 10.15 uur. Als afsluiting van de maand augus tus is de film "Les petites fugues" van de Zwitser Yves Yersiii te bekijken. Deze uit 1979 daterende film handelt over de lotgevallen van een wereldvreemde oude boerenknecht die de wereld gaat verkennen. Voorstellingen op 28 en 29 augustus, om 8.00 uur en 10.15 uur. Eerste complex woningen Haaswijk verkocht OEGSTGEEST - Alle 58 premiekoopwoningen in deel I van Haaswijk in Oegstgeest zijn inmiddels ver kocht. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in Hoevelaken dat de nieuwbouwwijk realiseert deelde desgevraagd mee dat 6 woningen naar niet-Oegst- geesters gaan. Wel hebben deze mensen een econo mische binding met Oegstgeest en gaat het hier om 6 duurdere premié-B woningen. Onder de eerste 150 door bureau huisvesting Oegstgeest geselecteerden 1 ningen in de premiesfeer verrijzen: 28 A-woningen en 68 van het B-type. Mevrouw Blom, wethouder voor volkshuisvesting, zegt nog niet zeker te zijn over de wijze waarop de afwachters op een A-woning bij de nieuwe toewij zing zullen meetellen. "Het lijkt mij logisch dat die groep mensen voorop komt bij de nieuwe toewij zing", zo zei zij, "maar we moeten dit allemaal nog met het Bouwfonds bespreken". Die bespreking zal september plaatsvinden. .n Haaswijk bestond grote belangstelling vooral v de 'goedkopere' premie-A woningen. Omdat er hier van in dit deelplan slechts acht worden gebouwd, haakten velen af en wachten nu op de realisering van het volgende deelplan. Hierin zullen in totaal 96 wo- premiewoning Omdat de toewijzing van woningen in deelplan II al i april volgend jaar staat te gebeuren zullen de mensen die zich als belangstellende voor een Haaswykwo- ning hebben ingeschreven en in aanmerking komen aan het eind van dit jaar hierover bericht kunnen verwachten. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Leidsch Dagblad B.V. LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f46.30 per post f 66,40 incassokosten. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) Westeriaken (regio) (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel, Londen. Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits, Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a. Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2