Russen woedend na overwinning Bulgaar Mitev Guatemala aan rand revolutie LOTTO Sandra Dekker stelt ouders niet teleur.... Wedstrijdleider wijst protest af Sportclub Lisse en KRV danig op schot Amnesty: "In Spanje wordt nog steeds gemarteld" VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1980 NOORDWIJKERHOUT - Een wedstrijdleider heeft aan een schaakpartij tussen visueel gehandicapten een heel wat zwaardere kluif dan aan een normaal competitietref- fen. De nodige aanpassingen op het gebied van borden en klokken en het feit dat de zetten in de braille voertaal Duits doorgeseind moeten worden leveren immers extra complicaties op. LEIDEN - Het bowlingevene- ment, dat Leiden vorig jaar een wereldrecord opleverde, heeft een vervolg gekregen. Nadat het Formule Marathon Team, evenals het Holiday Inn team overigens, in 1979 liefst 60 uur bowlde en het re cord pakte door eep gemid delde van 172,99 te zetten, hefeft "het resultaat" van deze poging, de Bowling Bond Leiden Zuid-West, een toer nooi georganiseerd, waarbij een groot deel.van de Neder landse 'bowlingtop aanwezig zal zijn. Naast acht Leidse équipes zul len bijvoorbeeld de open Ne derlandse kampioen Chris Mijnsbergen en de beste Ne derlandse bowlster Farida Is raël met hun teams acte de présence geven. Zij zullen strijden om een flink portie uit de prijzenpot van zo'n f 10.000. Tijdens dat Hans Menken Vijf mans Toernooi zullen van avond de Leidse ploegen van start gaan. Drie teams, die de bond in de Mors vertegen woordigen zullen de strijd aanbinden met drie vijftallen uit Zuid-West. Tettero, Duke (Modeboys) en Team Lefèbre nemen het op tegen de 'nieu we' formaties Calamares (triokampioen van de BBLZW), Dummies (Splits) en BC Sport. Morgen om 12.00 uur wordt ge start met de toppers. Achter eenvolgens zullen Witz uit Deventer (met Nederlands doublekampioen Jan Wei- deman), Proshop Nijmegen met Israël en Bowlingcen trum Goes metMijnbergen en selectiespelers André Reyer- se en Erwin Groen hun games afwerken. In de nacht van zaterdag op zondag is het de beurt aan het nieuwe team van Formule Leiden, het Hans Menken Team. De opstelling van de Leidse derdeklasser bestaat voor dit seizoen uit Jim Scheffer, Aad Blom, Jan Snik (elfde bij de Nederlandse ju nioren), René van der Horst (houder van de BBL-cup), Bennie en Tjeerd Scheffer (Leids kampioen). De laatste serie zal op zondag om 12.00 uur zijn en herbergt sterke samenstellingen uit Gouda, Zoetermeer, Puttershoek en Assen in zich. Na het teamgebeuren zal de singlefinale beginnen. Om 18.00 uur is het tijd voor de individueel beste spelers van het toernooi. De twaalf hoogst geklasseerden bepalen totaal over 12 games, wie de eerste winnaar wordt van het eerste grote toernooi in Leiden. Overigens, die winnaar zal een bedrag van 800 kunnen meenemen. De eerste 16 spe lers ontvangen geldprijzen, die variëren van 60 tot 800. Ook het teamgedeelte is gedo teerd met een fikse hoeveel heid harde Nederlandse gul dens. Het beste vijftal ont vangt f 1000, terwijl het zich als nummer 16 plaatsende team met 100 naar huis gaat. Het totaal van het te vergeven be drag loopt tegen de 10.000 en dat is interessant genoeg voor de Hollandse bowlingé lite om naar Leiden te komen om de sinds kort Olympische Sport te bedrijven. In de tweede ronde van de blinden schaakolympiade kreeg hoofd arbiter Gijssen al een interessant incident voorgeschoteld. Op het derde bord in het duel tussen Rusland en Bulgarije zorgde de Bulgaar Mitev voor een verras sing door de Rus Cimadeew door. zijn vlag te jagen. De Rus rea geerde nogal geagiteerd en trachtte zijn opponent nog snel schaak te geven omvervolgens remise aan te bieden. Toen tafel wedstrijdleider. Schuier "vervol gens toch de reglementaire nul aan de Rus uitdeelde begon de Russische captain heftig te pro testeren. De Bulgaar zou de door hem uitgevoerde zetten namelijk niet duidelijk genoeg vermeld hebben, terwijl hij ook ieen her halingvan zijn mededeling gaf (wat verplicht is). De Russen ble ken hierin niet helemaal ongelijk te hebben, maar wedstrijdleider Gijssen vond het toch te ver gaan om de Bulgaarse zege ongedaan te maken. Feit blijft echter wel dat Cimadeew nu extra bedenk tijd nodig had om achter de juiste zetten te komen. Het verschijnsel tijdnood zal de komende rondes stellig -nog de nodige problemen op gaan leveren. Mede omdat de spelers eerst met het nodige 'vin gerwerk' aan de klok kunnen be palen hoever hun vlaggetje al ge- Korts jnoi nog niet zeker van eindwinst BUENOS AIRES - De twaalfde en laatste partij uit de tweekamp tussen Viktor Kortsjnoi en Lev Poloegajevski is gisteren na 41 zetten afgebroken. Viktor Kortsjnoi heeft aan remise vol doende om zich te plaatsen voor de finale van het kandidaten toernooi schaken. Na elf partijen leidt de ex-Rus met 6-5. Poloegajevski speelde in de twaalfde partij met wit. De Rus gaf zijn 42ste zet onder couvert af. De winnaar van deze tweekamp, die in Buenos Aires wordt ge speeld, komt in de eindstrijd uit tegen de winnaar van het duel tussen Robert Hübner en Lajos Pörtigch, die in de Italiaanse stad Abano Terme tot nu toe zéven keer remiseerden. Oefenduels LEIDEN - Bernardus-Volendam en Quick Boys-FC Den Haag zijn komend weekeinde de meest in teressante oefenduels. Beide wedstrijden worden op zaterdag afgewerkt. Overige duels op zaterdag: toernooi ARC, Monster-UVS-comb., Ter Leede-Holland, Randstad Sport (za)-SVLV (za), Sleutels-RCL 2, SV35-RCL, SVOW-SIZO, Rijnsburgse Boys-LENS, Oegst- geest-Woubrugge, Lisser Boys- Die Haghe, Katwijk-SC Lisse, DWS-GWS. Wedstrijden op zondag: SVLV- Veritas, SVN-LDWS. NAC- Lugdunum, Roodenburg- ROAC, KRV-WSE, Randstad Sport-ASC, Concordia-Hille- gom, DOCOS-Postduiven, Fore- holte-Warmunda, Soccer Boys- SJZ, LFC-Overmaas, Voorburg- SJC, Teylingen-DOSR. DEN HAAG - De tjveede prijs in lotto 32 zijn goed bedeeld. Aangezien er geen ge gadigden waren voor de eerste prijs, werd een vijfde deel van de ze prijs bij het beschikbare be drag van de tweede prijs ge voegd, waardoor de zeven win naars iedere bruto f33.248.70 zullen ontvangen. De cijfers van Lotto 32: le prijs, geen winnaars. 2e prijs, 7 winnaars, die ieder bruto f33.248,70 ontvangen. 3e prijs, 116 winnaars, die ieder bruto f2.543,70 ontvangen. 4e prijs, 6.358 winnaars, die ieder f 56,20 ontvangen. 5e prijs, 17.879 win naars, die ieder f 19,90 ontvan gen. Jackpot bestemd voor week 33: f 108.071.70. Titelhouder Rusland hield de schade verder tot deze ene ne derlaag beperkt want zowel IB- CA-kampioen Krylov als Ru- densky zorgden voor overwin ningen. Strischnjew brak boven dien in gunstige positie af tegen zijn Bulgaarse rivaal Stawren. Opvallend was 'wel dat Krylov veel moeite had onLziijn, nu niet bepaald volledig 'visueel gehan dicapte, opponent Dimitrov on der de duim te houden. De vlag was tenslotte -in een gecompli ceerde stelling beslissend. Om dat Zweden, dat gisteren met 4-0 vanZwitserland won, voorlopige 0-2 achterstand wérd gezet tegen Hongarije kon Rus land de koppositie in poule 1 al weer overnemen. Joegoslavië overtuigd in poule 2. Door een 4-0 zege op Frankrijk staat dit viertal met 7V2 punt riant op kop. In de derde groep maakte Nederland de lV2.-2% nederlaag tegen Noorwegen ongedaan door Ier land met SVy-'/a te kloppen; Met 7 punten en een afgebroken partij is de DDR hier de comfortabele koploper. In poule 4 belooft het een spannende strijd om de eer ste twee finaleplaatsen te .wor den,. West-Duitsland is met 6% punt de voorlopige leider, maar Oostenrijk kan dit land nog voor bij streven. In samenwerking met de pers dienst van het toernooi zorgde de blinden bibliotheek in Den Haag gisteren, voor ëen primeur. Slechts één dag na het verspelen van de eerste ronde kon er al een volledig toernooibulletin in brailleschrift over deze ronde worden uitgegeven. Qua actuali teit een uniek gebeuren en voor de deelnemers bovendien een zeer plezierige service. RUUD DOBBELAAR Jaap van Praag treedt toe tot UEFA-eommissie ZEIST (ANP) - Jaap van Praag, lid van het sectiebestuur Betaald Voetbal van de KNVBis door het bestuur van de UEFA benoemd in de commissie die zich met de Europese bekercompetitie bezig houdt. Zijn benoeming geldt voor twee jaar. Jo van Marle en Jan Huybregts die respectieve lijk zitting hadden in de amateur- en profsectie van de UEFA zijn herkozen. Ook Jos Coler behoudt zijn functie in de UEFA. Hij blijft zitting'houden in de commissie van beroep van de Europese Voetbalorganisatie. Hans van der Zeeuw uit Papen- drecht zal 'per 1 november a.s. adjunct-secretaris van de ama teursectie van de KNVB te Zeist worden. De 36-jarige Papen- drechter bekleedt daarmee een nieuwe functie binnen de voet bal-organisatie en zal voorname lijk werkzaam zijn op het gebied van de beleidsvoering. Van der Zeedw, die het trainersdiploma A bezit, zal actief blijven als oefen- meester van de derdeklasser Sliedrecht. Schopper bestraft ASSEN - De politierechter in Assen, mr. De Wilde, heeft wegens mishandeling van een scheidsrechter de 25-ja- rige voetballer, J. T. V. uit Klazienaveen veroordeeld tot een boete van vijfhon derd gulden en een week voorwaardelijke gevange nisstraf met twee jaar proef tijd. Tijdens de wedstrijd op 12 april jl tussen Klazienaveen 3 en Zweeloo 2 in Klaziena veen had V. bij het spelen van de bal van een tegenspe ler een trap tegen een enkel gekregen. Hij had terugge trapt en moest op bevel van de scheidsrechter het veld verlaten. Daarop kreeg de scheidsrech ter, Sueters uit Emmen, van V. een schop tegen het bo venbeen. V. was reeds door zijn vereni ging levenslang en door de KNVB voor tien jaar ge schorst. Honkballers trekken aan kortste eind HAARLEM (ANP) - Nederland is er niet in geslaagd on danks furieuze tegenstand de spanning in het honkbal- toernooi in Haarlem te hou den. Ucla werd na 3 uren en 25 minuten met 9-8 overwin naar. De finale van de elfde Haarlemse honkbalweek gaat nu tussen Miami Hurri canes en Tokio. Deze ploegen ontmoetten elkaar gisteren al. De Amerikanen wonnen met 2-0. De Richardsonforrtiatie heeft na een enerverend duel moe ten buigen voor de universi- teitsploeg van Gary Adams. De bijna 7000 toeschouwers bleven tot het laatste mo ment gekluisterd omdat Oranje ditmaal zeer geïnspi reerd ten strijde trok en he lemaal niet van zins bleek zich zonder meer over te ge- Onbegrijpelijk was echter dat Hamilton Richardson op nieuw startte met Angela op de heuvel na zijn afgang te gen de Antillen. En weer faalde de Quickwerper. Na 1-1/3 innings achtté zelfs Hamilton Richardson het noodzakelijk zijn startende werper te vervangen door de onverwoestbare Jan Vene- LEIDEN - Vijf clubs uit de Leidse regio speelden gisteravond een oefen partij. SJZ klopte Devjo met 1-0, terwijl Sleutels de zege aan het bezoe kende Stompwijkse Boys moest laten. SC Lisse. schoot met scherp, getuige de 3-4 zege die de Lissenaren behaalden op KRV. Oegstgeest deelde met HVO: 2-2. Roodenburg tenslotte, bereikte eenzelfde 3-4 in de uitwedstrijd tegen Alphia. SJZ - Devjo: 1-0 In deze matige wedstrijd verbeterde het spelpeil na de pauze enigszins. Invaller Theo Opdam liet een goede indruk achter en hij was het dan ook die de thuisclub enkele minuten voor tijd op winst zette. HVO - Oegstgeest: 2-2 De pupillen van trainer Verkuylen namen door een doelpunt van Bart Charité de leiding. HVO kwam echter goed terug en boog deze achter stand om in een 2-1 voorsprong. Ton Werner bepaalde de eindstand op 2-2. Oegstgeest had weinig geluk toen een op het oog glasheldere treffer van Dick van der Vijver werd afgekeurd. Sleutels - Stompwijkse Boys: 1-2 De Leidenaars hadden weliswaar het beste van het spel maar vergaten de verkregen kansen te benutten. Alleen Piet Swagers wist het Stompwijk se7 net te vinden. Ploeggenoot Hans Bos had de pech om zijn eigen doelman te passeren. Hierna lukten het de bezoekers om alsnog de winst te pakken. KRV - Sportclub Lisse: 3-4 De Katwijkers stonden al snel op 2-0 door doelpunten van Jaap van der Eijkel en Ivan Hermans (penalty). Nog'voor de thee trok Lisse de zaken recht om na de pauze via twee voltreffers afdoende afstand te nemen. Wim Dullemond tekende voor de laatste KRV-treffer. Doelpuntenma kers SC. Lisse: Aat Poel (2x), Peter Slobbe en René Griffioen. Alphia - Roodenburg: 3-4 Afgezien van wat verdedigingsfoutjes speelde Roodenburg een redelijke wedstrijd. De Kooiclub bleef dan ook verdiend aan de positieve kant van ^e score. Voor Roodenburg troffen doel: Aat de Groot (2x), Peter Ciere en Ronald Jansen. NIEUW VENNEP - Tenni- souders zijn door de bank genomen een apart soort, slag mensen. Ze denken meestal dat hun dochter of zoon de tweede Tom Ok- ker of Betty Stöve wordt; daarom stellen ze dan ook alles in het werk om hun kind zover te laten komen. De wedstrijdleiding van het toer nooi in Nieuw Vennep kan daar over meepraten. Gisteren name lijk was de moeder van de Am sterdamse Mirjam de Groot niet zo blij dat haar dochter niet was geplaatst. Sandra Dekker was vierde geplaatst, terwijl ze de laatste drie keren van Mirjam de Groot had verloren. De verwachtingen waren dan ook hoog gespannen toen deze twee jeugdige speelsters tegen elkaar uitkwamen in de kwartfinale. Ook op de baan waren de zenu wen strak gespannen; dat bleek wel uit de zenuwachtige gilletjes van de beidé dames als ze weer een of ander zeker punt verspeel den. Het mag een verdienste worden genoemd dat Sandra Schapers in halve finale SCHEVENINGEN - Van het kwar tet halve finalisten in het natio naal kampioenschap tennis he renenkelspel, dat gisteren op de Metsbanen in Scheveningen be kend werd, is 'Michiel Schapers de opmerkelijkste. Behalve na tionaal kampioen Louk Sanders, de als derde geplaatste Huub van Boeckel en Theo Gorter, sloeg Schapers zich via een overwin ning op Bas Vletter bij de laatste vier. Schapers won met 1-6, 6-3, 6-3 en 6-1. Overige uitslagen: Theo Gorter- Frits Don 6-3, 3-6, 4-6, 6-3, 6-3. Huub van Boeckel-Wouter Fok 4-6, 6-1, 6-2, 6-2, Louk Sanders- Martin Koek 6-3, 5-7, 6-0, 6-2. Dekker na de eerste set met 7-6 verloren te hebben door bleef gaan met aanvallend tennis; daarom ging de overwinning dan ook uiteindelijk naar haar. 6-7, 7-5, 6-4. Ook het optreden van Roy Mooy- man zal in Nieuw Vennep niet snel worden vergeten. In de jon gens tot en met 18 jaar-klasse- moest hij tegen de sterke Wij nand van de Boom uitkomen. Toen deze met 4-0 voor kwam te staan gaf Roy Mooyman de partij om duistere redenen op. Zoiets getuigt niet van een goede instel ling. Wie die goede instelling wel heeft dat is Hans Tönjann. In zijn partij tegen de zesde geplaatste Johan Bleeksma bleef «hij druk uitoefe nen op zijn tegenstander die daardoor teveel fouten maakte. Hans Tönjann zegevierde met 6-2, 7-6. Ook René Oskam liet zich van de goede kant zien door Bub van der Zee, die weinig interresse toonde, in drie sets te kloppen. 4-6, 6-2, 6-0. De Zandvoorter Wim Brandse moest in zijn partij tegen Edwin Niekel toch wel meer loopwerk verrichten dan hij had verwacht. Niekel wenste zich namelijk niet zomaar te laten inpakken door het schaaktennis van Wim Brandse. Desondanks trok deze laatste met 6-3, 5-7, 6-1, aan. het langste eind. In het Herenenkel C viel de partij tussen de zeer jonge Ivar de Jong, die derde geplaatst is, en Han de Jong erg op. Wat voor tactiek de Hillegommer Han de Jong ook toepaste, het mocht niet baten. Ivar de Jong klaarde het karwei als een ware "killer". 6-4, 6-0. Uitslagen: H.E.B.: B. van Overbee- ke - J.M. van Maren 6-2. 3-6. 7-5. H. Bruggemans - Noud Weyers 7-6, 6-1, J.W. de Bruin - G. Zuy- dam 6-4, 6-3, H. Ekker - D. Suyk 6-1, 7-6. H.D.B.: J. Koemans/J.M. van Ma ren - Homan/Homan 6-4, 6-4, W. van de Boom/A. Maaswinkel - Liefbroer/Liefbroer 6-1, 6-0, H. Tönjann/E. Hedeman - A. Roffel/ Slisser 6-2, 3-6, 6-3. D.D.B.: E. de Groot/J. van Wijk - Rieveld/De Jong 6-3, 7-5, S. Dekker/A. Lembeck - Dogger/ Kwaaitaal 6-0, 6-2. (Van onze correspondent Peter Hattink) MADRID - „Ondanks de dood van generaal Franco en on danks de vestiging van een democratie wordt marteling nog systematisch en uitge breid in Spanje toegepast. Het martelen van gedeti neerden is het meest gebrui kelijk in het Baskenland". De Deense vrouwelijke arts Inge Genefke, lid van het comité voor de rechten van de mens, behorend tot Am nesty International, ver klaart dit in een interview met het Baskische tijd schrift 'Ere', dat gisteren in het Spaanse Baskenland verscheen. Volgens het Baskische tijd schrift, dat ideologisch de politieke lijn van de links- Baskisch nationalistische coalitie Euskadiko Eskerra vertegenwoordigt, zal Am nesty International de conclusies over het martelen in Spanje in een rapport op 8 september te Londen open baar maken. Amnesty Inter national baseert zijn bevin dingen op de resultaten van twee onderzoekscommis sies: één commissie bracht in 1977 een bezoek aan Spanje en de andere zocht het Iberisch schierei land eind 1979, een jaar na dat de democratische grondwet door middel van een referendum werd aange- De samenstellers van het rap port van Amnesty Interna tional, een groep van Deense en Engelse artsen, menen dat de Spaanse anti-terreurwet een belangrijke factor is bij de handhaving van het mar telen van gedetineerden. "Er wordt niet alleen gemarteld in gevangenissen, maar ook en vooral op de politiebu reaus waar men volgens de anti-terreurwet de gearres teerde tien dagen kan vast houden voordat hij overge geven wordt aan de rechter lijke macht", aldus Inge Ge nefke in het interview. Het Spaanse tweede-kamerlid Juan Maria Bandres, die op komt voor de Baskische 'so ciale pressiegroep' ETA-po- litico-militar, en de advo caat van de radicale militai re ETA Miguel de Castelis hebben in het verleden her haaldelijk geprobeerd aan te tonen dat gedetineerden tij dens verhoren zijn gemar teld. GUATEMALA-STAD (UPI) - De golf van geweld heeft de politieke c risis in Guatemala verhevigd en dreigt zelfs uit te monden in een revolutie. Volgens schattingen zijn dit jaar door het politieke geweld al 500 tot duizend perso nen gedood en de meeste waar nemers voorspellen dat de toe komst nog bloediger zal zijn. Aan de basis van het geweld ligt een economisch, sociaal en politiek systeem waarvan de afgelopen decennia slechts een kleine min- derheid van rijke families heeft geprofiteerd. "Twee procent van de bevolking strijkt niet minder dan 25.procent van het nationaal inkomen op", zo zegt een westers diplomaat. Bijna zestig procent van de 7,2 miljoen Guatemalte- ken is indiaan. Zij leven vaak nog in dezelfde omstandigheden als in de tijd van vóór Columbus. Op het platteland, waar de meeste indianen wonen, is 70 procent van de bevolking ondervoed en 55 procent analfabeet. De india nen spelen een belangrijke rol in de economie als landarbeiders in de katoen, suiker en koffie - de belangrijkste deviezen bronnen voor Guatemala - maar hebben geen enkel politiek platform. Door de steeds terugkerende ver halen over verkiezingsfraude hebben veel Guatemalteken het geloof in de politiek verloren. Bij de presidentsverkiezingen van 1978 ging maar zo'n 60 procent van de stemgerechtigden naar de stembus. Generaal Rorneo Lucas Garcia, die na zijn verkiezing tot president door zijn tegenstanders (een kolonel en een generaal) van fraude werd beticht, noemt zich zelf een gematigd man en ont steekt in woede wanneer men hem een "militair leider" noemt. Door diverse groeperingen wordt zijn bewind ervan beschuldigd het geweld van rechts op zijn minst te tolereren. "Het geweld waaronder wij nu leven is het ergste in de geschiedenis van ons land", zo zegt een woordvoerder van de Guatemalteekse de hten "Denken is nog de ergste mis daad die je kunt begaan", ier leiders van het gematigde "verenigd front van de revolutie" zijn vermoord sinds de partij vo rig jaar officieel werd toegelaten. Meer dan twintig andere partijle den zijn naar het buitenland gevlucht en de meeste partij-ac tiviteiten zijn opgeschort. Óp 21 juni van dit jaar werden 27 vak bondsleiders ontvoerd tijdens een vergadering in Guatemala- stad. Men neemt aan dat zij ziin gedood door rechtse extremis ten. Rechtse terreurgroepen hebben ook de hand gehad in de moord op enkele tientallen on derwijzers en studenten van de San Carlos universiteit, een overheidsinstelling die door con servatieven wordt beschouwd als een broedplaats voor subversieve activiteiten. reactie hebben linkse guerrilla groepen opnieuw de kop opge stoken. Zij beloven de arme boe ren en sloppenbewoners een ge welddadige verandering. Linkse guerrillabewegingen werden voor het eerst actief na de door de Amerikaanse CIA geleide coup in 1954 tegen de linkse president jjacobo Arbenz. Aan de meeste guerrilla-activiteiten werd door hardhandige regeringsacties een einde gemaakt wat volgens schattingen van Amnesty Inter- Als national tussen 1966 en 1974 aan 20.000 mensen het leven kostte. Vandaag de dag zijn er nog vier guerrillagroepen actief met na men als "het guerrillaleger van de armen" en de "revolutionaire or ganisatie van de gewapende be volking". Aan de rechterzijde opereren groeperingen als het geheime anti-communistische leger, waarin vermoedelijk solda ten en politiemensen in hun vrije uren actief zijn. De golf van geweld doet zijn gevol gen nu ook gelden in zakenleven en industrie, en dat in een tijd waarin recente olievondsten in het noorden de hoop op een eco nomische opleving hadden ver groot. Voor het eerst in meer dan tien jaar heeft de centrale bank de deviezencontrole moeten ver scherpen. Zakenlieden zouden uit angst voor het geweld al 60 miljoen dollar het land hebben uitgevoerd. Een hoge functionaris merkt op dat de gematigde krachten het land verlaten of sterven en dat "het vacuum wordt opgevuld door ra dicalen". Amerika heeft intussen zyn ambassadeur teruggeroepen vanwege zijn slappe houding te genover rechts, volgens Westi i se diplomaten bedragen de Ame rikaanse investeringen in Gua temala ongeveer 300 miljoen dollar en hebben zo'n 10.000 Amerikanen zich permanent in het land gevestigd. Het Ameri kaanse imago kreeg dit jaar een gevoelige knauw toen tijdens een bitter conflict tussen manage ment en arbeiders van de Coca Cola fabriek in Guatemala-stad minstens zeven personen om het leven kwamen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13