I mededelingen gemeentebestuur lil HJIN! leiden 18 tlm 22 aug. '80 Ill Leidse Zwemvierdaagse Gemeenteraad Extra Gemeenteraadsvergadering. De Gemeenteraad vergadert op maandag 18 augustus a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Enig agendapunt: installatie Burgemeester Mr. C.H. Goekoop. Commissie vergaderingen _1' i 15.30 v r in de Verkeerscommissie. Woensdag 20 augustus a.s raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorproce dure. Voorstel voorzieningen ten behoeve van voetgan gers en (brom)fietsers. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 20 augustus a.s. om 17.00 uur in het recreatiegebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" c.a.. Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Mededeling vanuit de commissie betreffende stand van zaken voorbereiding nieuwe bestuursvorm. Brief mw. Hes en reaktie direktie Endegeest. Vervangende nieuwbouw paviljoen Dames E/F (61 bedden). Vervangende nieuwbouw van 144 bedden voor langdurig opgenomen patiënten. Amoveren van gebouwen. Opknappen paviljoen Jongens Voorgeest t.b.v. tij delijke huisvesting patiënten e.a. "Ketelhuisbeleid" 216 bedden en A-gebouw. Infrastrukturele voorzieningen. Buitengebied Endegeest/Voorgeest. Voorstel inzake verslaglegging vergaderingen. Afbouw toelageregeling personeel "Endegeest" Brief B&W van Leiden inzake openbaarheid van bestuur. Tekst Informatieve Nota begroting 1981 gemeente Leiden. Rondvraag voor leden. Rondvraag voor toehoorders. Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop bouw. Woensdag 20 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Gemeenschappelijke regeling drinkwatervoorzie ning. (Gezamenlijk met de Commissie voor Finan ciën). Mutaties onderwijzend personeel openbaar onder wijs. Voorzieningen gemeentelijke schoolgebouwen: a. tweede lesruimte in het souterrain van het ge bouw Sumatrastraat 201 (Louise de Coligny Sgm.) b. voorzieningen schoolgebouw Zuidsingel 8 t.b.v. de Prof. Vliegenthartschool voor V.B.O.- L.O.M. c. vernieuwing hekwerk schoolgebouw Vale- riusstraat 75 Krediet i.v.m. verhuur van twee lokalen van het schoolgebouw Schubertlaan 133 aan de Boerhaa- ve-Sgs. (algem. begrotingswijz.). Verzoek van het R.K.-schoolbestuur voor de aan schaffing van meubilair t.b.v. de K.O.-school Zon lichtpad 3. Begrip "diensttijd" in de afvloeiingsregeling. Reinwardt Academie. Brief van de Stichting Katholiek onderwijs Leiden en Stichting Chr. Orthopedagogisch Instituut voor Leiden e.o., d.d. 20 juni 1980, aangaande de be stuursvorm van de V.B.O.-L.O.M.-school. Informatie Rijksbijdrageregeling S.C.W. Huisvesting Internationaal Kinderdagverblijf. Stichting Nationale Commissie Internationaal Jaar van het Kind. Krediet t.b.v. de verbouwing van "Het Mierenest". Informatie S.A.D. Ter kennisneming: - Notitie van de heer Zonnevylle inzake een even tueel onderzoek naar de behoefte aan andere on wijskundige G.L.O. systemen. S.A.D., informatie betreffende de Projectraad. Schrijven van het "Projekt Kontakt Met Ouders Merenwijk'. Schrijven van het Ministerie van C.R.M. inzake het kinderdagverblijf Merenwijk. Commissie voor Financiën. Woensdag 20 augustus a.s. om 20.15 uur in ka mer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke on langs in diverse vergaderingen van andere com missies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen wor den bezien. En verder: Vroegtijdige bestelling van een nieuwe program- makast t.b.v. de selektiedrukapparatuur van de ge mechaniseerde persoons- en leerlingenadministra tie van de afdeling Bevolking c.a. Rapport "Ver vanging selectiedrukmachine bij de afdeling Bevol king c.a.". Portefeuilleverdeling. Vergaderschema commissies. Brief "Wie het kleine niet eertdoor Joop Wa lenkamp. Wijziging van de gemeentebegroting en van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1980 (2e algemene begrotingswijziging 1980). Ingebruikgeving van een perceel grond aan het Ka- merlingh Onnesplein. Verhuring van ruimten in het pand Rapenburg 48 aan diverse gegadigden. Buitenschilderwerk pand Rapenburg 48. Uitkering brandschadefonds Hoge Morsweg 15. Aanvullend krediet t.b.v. de aanleg van een toe gangsweg van Stationsweg naar achteruitgang Amro-bank en parkeerterrein aldaar. Herziening afrekening aanschaf klassege- hoorinstailatie t.b.v. de b.l.o.-school Robijnstraat 1. Nadere vaststelling voorschot exploitatievergoe ding over 1980 voor de school voor zeer moeilijk le rende kinderen. Administratieve werkzaamheden na overdracht van het Openbaar Slachthuis. Vervulling vacature sociaal ambtenaar bij de Kre dietbank. Aangaan vaste geldleningen. Garantie geldlening Stichting Huisvesting Werken de Jongeren. Wijziging van de gemeentebegroting en van de be groting van het Grondbedrijf voor het dienstjaar 1979. Schenking door Aannemersbedrijf Schouls. Lidmaatschap van het N.I.V.E. Aanleg basketbalveldje in het wijkpark Kweeklust in het Morskwartier. Looproute door de tuin van de Lakenhal. Onderzoek inzake vuilstortplaats Roomburg. Nadere opmerkingen inzake het opslaan van radio actief afval in depót Wassenaarseweg. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken. Donderdag 21 augustus a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Benoeming van de heer Dallinga als lid van de deel- commissie Personeelszaken (vacature mevrouw van Dongen). Subsidie oud papier. Gesprek met de directeur van het Gewestelijk Ar- beids Bureau. Ruiling pand Waldeck Pyrmontstraat tegen perceel industrieterrein De Waard. Commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Donderdag 21 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Vaststelling bestemmingsplan Vogelwijk (gemeen schappelijk met de commissies voor volkshuis vesting, bouwzaken, sport en recreatie en voor maatschappelijke aangelegenheden en volksge zondheid). Bespreking schetsontwerp recreatieve voorzienin gen in de Kleine Cronesteinsepolder (gemeen schappelijk met de commissie voor volkshuis vesting, bouwzaken, sport en recreatie). Riolering en asfaltering gedeelte Breestraat tussen Koornbrugsteeg en Kort Rapenburg. Overkluizing Kort Rapenburg. Verhoging onderhouds-budget bruggen. Vormgeving bruggen noordelijk deel Waardgracht. Fiets- en voetgangersvoorzieningen 1980. Reconstructie Stationsplein. Verkoop Oranjestraat 15 en uitgifte in erfpacht van de bijbehorende grond. Verkoop van enkele woningen in de wijken de Kooi, Groenoord en Noorderkwartier en uitgifte in erfpacht van de bijbehorende grond. Ruiling perceeltjes water van de Oude Rijn t.b.v. bouw Sumatrabrug. Uitgifte in erfpacht van de percelen Gortestraat 30 t/m 38 en verkoop van de bijbehorende opstallen. Sluiten van een exploitatieovereenkomst voor wo ningbouw aan Morsweg/Morskade. Verlening van een aanvullend krediet voor de restauratie van de bovenbouw.van de Koornbrug. Ontwerp-brief aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland betreffende opmerkingen naar aanleiding van de concept-nota provinciaal monumentenbe leid. Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord wil len voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de adjunct-secreta ris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Diversen Afsluiting Willem de Zwijger laan vanaf Kooilaan; omleiding door Merenwijk Vanaf maandag 18 augustus wordt de noordelijke rij baan van de Willem de Zwijgerlaan - dus voor het ver keer vanuit Leiderdorp richting Station - tussen de Kooilaan en de Marnixstraat afgesloten. Dit gebeurt vanwege noodzakelijke herstelwerkzaamheden aan het riool ter hoogte van het Juliana van Stolberghof. Het verkeer uit de richting Leiderdorp wordt omgeleid over de rondweg van de Merenwijk (IJsselmeerlaan- Gooimeerlaan). Na 3 weken zal de zuidelijke rijbaan van de Willem de Zwijgerlaan om de zelfde reden af gesloten worden. De verkeerscirculatie wordt dan niet veranderd, met dien verstande dat het verkeer uit de richting Station over de noordelijke rijbaan wordt gevoerd. Voor verkeer vanuit de richting Leiderdorp blijft de omleidingsroute door do Merenwijk geduren de het gehele werk van kracht. Het komende seizoen 1980-1981 zijn de openingstij den voor het nemen van een douchebad als volgt vastgesteld: vrijdag van 18.00 tot 19.00 i vrijdag van 19.30 tot 20.30 i toegangsprijs f 1,50 De regeling gaat op vrijdag 22 augustus a.s. in. Aanpassing van de voorschrif ten van een aantal bestem mingsplannen Op kamer 213 van het Stadsbouwhuis ligt voor een ieder ter inzage de aanpassing van de voorschriften van een aantal bestemmingsplannen aan de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De aanpassing werd op 3 december 1979 door de Ge meenteraad vastgesteld en op 6 mei 1980 door Gede puteerde Staten goedgekeurd. Deze goedkeuring is thans onherroepelijk geworden. Zij bestaat onder meer uit het toevoegen van zoge naamde gebruiksbepalingen aan de voorschriften van uitbreidingsplannen en wederopbouwplannen, welke dateren van voor de inwerkingtreding van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Tevens worden zo nodig bepalingen aan de voorschriften van deze plannen toegevoegd om ongewenste detailhandelsvestigin gen (bijv. grote winkelbedrijven op bedrijfsterreinen) tegen te gaan. De aanpassing heeft betrekking op de volgende be stemmingsplannen en de eventuele gedeeltelijke her zieningen daarvan: uitbreidingsplan 1933, uitbreidingsplannen in hoofd zaak van de gemeente Oegstgeest (1934 en 1960), Lopsenstraat, Morskwartier-west, Philosophenpad, Zuidwest II, Houtkwartier-noord, Leiden-noord, Houtkwartier-zuid, Zuidwest herziening 1959, Meer burgerpolder, Stationsplein en omgeving, Groen oord, Pesthuispolder, Houtkwartier-zuid II, 'Hoge Rijndijk van de gemeente Zoeterwoude, Vrouwen- weg-Vlietweg van de gemeente Zoeterwoude, uit breidingsplan in hoofdzaak van de gemeente Zoeter woude, partieel uitbreidingsplan in hoofdzaak van de gemeente Zoeterwoude, Cronesteinsepolder, Stati onsplein en omgeving II, Leiden-noord Vlb, Noord- Hofland van dé gemeente Voorschoten, Leiden- Morskwartier, Oegstgeest-Morskwartier en Roden burgerpolder. Opgave voor gemeentegids Begin dit jaar is de Wegwijzer voor Leiden 1979-80" huis aan huis verspreid. Deze stadsgids bevat adres sen en gegevens van o.a. gemeentelijke instellingen en Leidse verenigingen. Een nieuwe uitgave van de Wegwijzer zal begin de cember verschijnen. Het Buro Voorlichting is met de voorbereiding begonnen. Verenigingen en organisaties die in de huidige uitga ve vermeld staan, zijn verzocht de gegevens zonodig te corrigeren. Hierbij roepen wij ook verenigingen en organisaties, die in de huidige Wegwijzer ontbreken, op hun gege vens aan ons in te zenden. Afsluiting Stille Rijn; omleiding via Lange Mare Vanaf maandag 18 augustus wordt voor twee weken tie Stille Rijn wegens werkzaamheden aan kabels en leidingen afgesloten. Gedurende de werkzaamheden kan van de volgende omleidingsroute gebruik ge maakt worden: Oude Vest-Lange Mare-Stille Mare. Daartoe zullen de inrijverboden bij de hoek Lange Mare/Vrouwenkerkchoirsteeg en Haarlemmerstraat/ Stille Mare tijdelijk buiten gebruik worden gesteld. Dit is noodzakelijk ten behoeve van de bevoorrading van winkels en bedrijven. Nieuw Gemeenteraadslid. De voorzitter van het centraal stemburo voor de ver kiezing van leden van de gemeenteraad, maakt be kend dat de heer F. van Oosten is benoemd als lid van de gemeenteraad. De heer Van Oosten is lid van P.P.R. Een ieder die het besluit wil inzien, kan daarvoor te recht bij de afdeling Bevolking, kamer 13, stadhuis. Deze afdeling is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Douchegelegenheid sportzaal Morssingel In samenwerking met de Leidse Zwemverenigingen organiseert de Leidse Sportstichting van 25 t/m 28 au gustus de traditionele zwemvierdaagse. Van maandag t/m vrijdag is er gelegenheid om 500 m per avond te zwemmen gedurende vier avonden dus met een totale afstand van 2000 m. Bij voltooiing is er een fraaie medaille als herinnering. Deelnemers kaarten vanaf 11 augustus aan de kassa's van de zwembaden "de Vliet", "de Zijl" en "5 Meibad". Inlichtingen Sportstichting. Tel. 14 19 45. Vorig jaar waren er ruim 2200 deelnemers. De sportstichting hoopt dit jaar op meer dan 3000 deelnemers te mogen rekenen. "Leiden leeft" Doe mee aan de zwemvierdaagse. U komt toch ook??? Graag ontvangen wij: naam, adres postcode en evt. telefoonnummer, eventuele spreek uren en een korte aanduiding van de doelstelling, r dit niet vanzelfsprekend is. aan: Inzenden vóór 1 september Buro voorlichting Stadhuis Postbus 9100 2300 PC Leiden Bouwplan voor 24 woningen op het gebied tussen de Haar lemmerstraat en de Oude Vest op het terrein van de voormali ge overdekte en directe omge ving Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend, dat zij voornemens zijn met toepassing van arti kel 50, lid 8 van de Woningwet een bouwvergunning af te geven voor het bouwplan, dat de gemeente wil realiseren op de gronden, gelegen tussen de Oude Vest en de Haarlemmerstraat alhier, waarop tot voor kort voornamelijk het zwembad De Overdekte ge vestigd was. Het betreft een gedeelte van het bin- nenstadsgebied Maredorp. Het bouwplan is ontwor pen door het Ingenieursbureau voor Architectuur en Stedebouw, Mehrtens en Van Veldhoven, architec ten B.N.A. te 's-Gravenhage, op basis van het in pro cedure zijnde bestemmingsplan Maredorp. Het ligt in de bedoeling het plan te verwezenlijken op het op be- stemmingskaart nr. 12 ST 7076A aangegeven uitwer- kingsgebied nr. V. Het bouwplan omvat in totaal 24 woningen, welke alsvolgt zijn onderverdeeld: - 3 tweekamerwoningen, waarvan er twee bestemd zijn voor de huisvesting van bejaarden. Deze twee zijn gesitueerd aan de binnenplaats van het Sint Janshof; - 5 driekamerwoningen, waarvan er één als minder- valide woning ingericht wordt; - 8 vierkamerwoningen; - 8 vijf kamerwoningen. Het bouwplan zal van maandag 18 augustus 1980 tot en met vrijdag 29 augustus 1980 ter inzage liggen in kamer 108 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 alhier. Gedurende de termijn van de terinzagelegging kan iedereen bij het College van Burgemeester en Wet houders schriftelijk bezwaren tegen dit bouwplan in dienen. Verkeers maatregelen Volgende week zijn aan de beurt: wijk 17 en 19 maandag 18 augustus wijk 18 en 22 woensdag 20 augustus wijk 21 en 23 donderdag 21 augustus wijk 20 en 26 vrijdag 22 augustus Wielerronde voor jjrofessionelen Dit ten bate van het geestelijk gehandicapte kind. Start van de. ronde is Breestraat, vervolgens richting Gangetje-Botermarkt-Vismarkt-Aalmarkt-Boommarkt en Kort Rapenburg. Eindpunt is weer de Breestraat. De politie en afdeling wegbebakening van Gemeente werken beginnen om 17.00 uur het te rijden parcours af te sluiten. Doorgaand verkeer op genoemd gedeelte is dus van af 17.00 uur tot omstreeks 22.00 uur niet mogelijk. Op uithoeken van straten komen verkeersomleidings- borden \e staan. De politie en organisatoren verzoeken de bewoners/ winkeliers hun auto's tijdelijk een ander parkeerplekje te geven. Het openbaar vervoer rijdt tot 17.30 uur over de Breestraat. Daarna wordt gereden via de Hooi gracht - St. Jorissteeg-Watersteeg-Hooigracht- Pelikaanstraat-Langegracht en Lammermarkt.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10