Voorschoten werkt aan beveiliging van wegen Sancta Maria zoekt meer 'bezoekers' Weidse agenda Sporthal Vliethorst Oorschoten bestaat tien jaar Commissie buigt zich over bebouwing Apolloplein Leidenaar slaapt roes uit op kerkhof Nu de beurt aan Jan Evertsenlaan Subsidie voor werkgroep Kind en Ziekenhuis LEIDERDORP - De werkgroep Kind en Ziekenhuis Leiden en Omstreken krijgt een startsubsi die van de gemeente Leiderdorp van 800 gulden. Dit, wanneer de gemeenteraad volgende week maandag een gunstig besluit zal nemen over het vborstel van bur gemeester en wethouders. En kele gemeentelijke commissies hebben al een gunstig advies uit gebracht. De wergroep is voortgekomen uit de landelijke vereniging Kind en Ziekenhuis. Het doel is het be vorderen van het welzijn van het kind voor, tijdens en na de zie kenhuisopname. Daarbij wil de werkgroep door middel van acti viteiten meer bekendheid geven aan haar werk. Hiervoor heeft de groep de finan ciële hulp ingeroepen van een aantal gemeenten. Praktisch alle gemeenten hebben het subsidie verzoek afgewezen. Leiderdorp wil de werkgroep echtereen kans geven omdat bij navraag bij art sen en wijkverpleegkundigen bleek, dat er zeker een behoefte aan het werk van de groep is. Toch wijzen burgemeester en wet houders er ook op dat in het Eli sabeth Ziekenhuis al veel aan dacht wordt besteed aan de op vang van het kind. Ook bezit de werkgroep nog geen rechtsper soonlijkheid, hoewel te verwach ten is dat de groep binnenkort een vereniging of stichting wordt. De gemeenteraad zal volgende week een beslissing over het sub sidieverzoek nemen. RIJNBURG - De Rijnsburgse poli tie heeft zaterdagavond een dronken Leidenaar gewekt die een slaapplaatsje had gezocht op het kerkhof aan de Sandtlaan. "Dat is een mooi rustig plekje, daar storen ze me niet", moet een 24-jarige man hebben gedacht. De man had de avond vermoedelijk in Katwijk doorgebracht en té veel alcoholische versnaperingen tot zich genomen. De Rijnsburg se politie, die na een tip een kijkje op de begraafplaats ging nemen, trof de man daar in diepe slaap aan. Enigszins ontnuchterd is de man na een bezoek aan het poli tiebureau per taxi thuis afgele verd. MAANDAG 11 AUGUSTUS 1980 Succesvol wielerfeest Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De jaarlijk se wielerwedstrijden in Zoe terwoude zijn volgens de or ganisatie, de KPJ-afdeling Zoeterwoude, zeer succesvol verlopen. Voor het wieler- drieluik werden dit jaar tegen de zeventig deelnemers geno teerd. Na de tijdrit, die vrijdagavond al plaatsvond, werden giste ren de sprint en het criterium van 55 kilometer verreden. Mede dankzij het mooie weer verliepen deze onderdelen zonder moeilijkheden en met een publiek van zo'n 400 kop pen. Er waren dit jaar ook twee wis selbekers te winnen, een voor de heren en een voor de junio ren. De dames waren in zo'n klein aantal opgekomen, dat voor hen geen wisselbeker beschikbaar was. De beker voor de beste wielrenner ging gisteren naar Willem van El- Gistermiddag werd het crite rium verreden op het Zoete r- woudse industrieterrein. Op de voorgrond één van de wei nige dames die aan het wie- Ierdrieluik deelnam. De Jan Evertsenlaan in Voorschoten, s zullen worden aangelegd. Al eerder deed de leiding van de afdeling zwakzinnigenzorg een oproep. Er kwamen reacties, maar niet voldoende. Sancta zoekt vrienden en vriendinnen voor bewoonsters die praktisch geen bezoek krijgen. De meeste vrouwen hebben geen familie meer en in een aantal andere ge vallen zijn de familieleden thans op een leeftijd die hèt hun moei lijk maakt nog op bezoek te ko- "Op de eerste oproep toonde een vrij groot aantal mensen belang- steling voor ons bezoekerspro ject", vertelt Peter Uphoff, hoofd van de afdeling zwakzinnigen zorg. "Enige van deze mensen zijn er ook in geslaagd een goede relatie met onze bewoonsters aan te knopen. Helaas zijn er nog al tijd mensen die geen bezoek krij gen. Dat vinden wij jammer. Daarom willen we nogmaals een poging doen bezoekers warm te laten lopen voor ons Droiect." De bewoonsters om wie het gaat variëren in leeftijd van ongeveer 30 tot 75 jaar. De meesten wonen al heel lang in Sancta Maria. Doordat ze steeds ouder worden, wordt het ook moeilijker voor hen om eens naar het dorp te gaan. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten is hard doende met het opheffen van verkeersgevaarlijke situa ties in het dorp. Zo zal in de komende vergadering van de commissie voor financiën en economische zaken uit de gemeenteraad ter sprake komen hoe er snelheidsrem- mende voorzieningen kunnen worden aangebracht op de Jan Evertsenlaan. Het plan is om op deze laan een ver keersdrempel aan te leggen en voor een bepaald gedeelte een parkeerverbod in te stellen. Verzoeken van de bewonerscom missie van de flats aan de Jan Evertsenlaan en een enquete hebben ertoe geleid dat de ge meente de verkeerssituatie bij de flats drastisch wil wijzigen. On der meer zal de parkeergelegen heid van de zuidzijde naar de noordzijde worden overgebracht en zal de openbare weg tussen de fiats het karakter van een woon erf krijgen, op voorwaarde dat de gemeenteraad daar straks mee akkoord gaan. Verder wordt een verkeersdrempel door de ge meente nodig geacht, omdat zo'n 150 kinderen onder de vijftien jaar in de buurt wonen en er de afgelopen tijd al twee aanrijdin gen zijn geweest. Het is daarom nodig dat het verkeer op de Jan Evertsenlaan wat langzamer gaat rijden. De bewoners hadden aanvankelijk ook gevraagd om een verkeers drempel op de Witte de Wittlaan. Deze vindt de gemeente echter overbodig, zodat de commissie financiën slechts wordt gevraagd om een gunstig advies te geven over de geplande maatregelen op de Jan Evertsenlaan. Hiervoor moet een bedrag van 7.200 gulden op tafel komen. verlopen. De strook wordt nu echter ook gebruikt door lang- parkeerders, zodat de kinderen nu nog op de openbare weg moe ten in- en uitstappen. Het is nu de bedoeling het langparkeren te verbieden op de stopstrook zodat de veiligheid van de schoolkin deren wordt verhoogd. Automo bilisten kunnen hun wagen kwijt op een naburig parkeerterrein. Een derde punt is de Koninklijke Marinelaan in Voorschoten. Door de aanleg van vrijliggende fiets paden langs deze laan, en de doortrekking ervan langs de toe komstige wijk Bijdorp J, zijn ook hier verkeersmaatregelen nodig. Deze maatregelen betreffen vooral het instellen van een par keerverbod langs sommige ge deelten, en een verbod voor au to's om de Molenlaan en de Oranjeboomstraat in te rijden. Schoolkinderen Verder wil Voorschoten een stop verbod instellen op de Admiraal de Ruytersingel, ter hoogte van de verkeerslichten. Op die plaats geldt al een jaar een stopstrook, maar deze voldoet niet. De stop strook was aangelegd om het brengen en halen van kinderen naar scholen veiliger le laten Maast de instelling van een eenzij dig parkeerverbod voor een ge deelte van de Sir Winston Chur- chillweg, wil Voorschoten ten slotte verkeersmaatregelen tref fen voor de omgeving van het nieuwe zwembad "Het Wedde". Binnenkort zal de aanleg van het parkeerterrein aldaar en het nieuwe.volkstuinencomplex zijn voltooid. Wanneer men de auto's kwijt kan-op het parkeerterrein zal het worden verboden nog lan ger langs de verlengde Richard Wagnerlaan te parkeren. Verder zal al.het verkeer behalve fietsers worden verboden de toegangs weg naar het zwembad en de volkstuinen in te rijden. Het pad tussen het bad en de volkstuinen zal dan als voetpad worden ge bruikt. VOORSCHOTEN - Dit jaar bestaat de sporthal "De Vliethorst" aan de Koninklijke Marinelaan in Voorschoten tien jaar. Ter gele genheid hiervan vinden er op za terdag 23 augustus en zondag 24 augustus tijdens een groot sport en recreatiefestijn vele activitei ten plaats zoals volleybal, turnen, volksdansen, gevechtstechnie ken, handbal, enzovoort. Bijzonder is dat zowel valide als minder valide sporters aan het programma meewerken. Zo speelt het Nederlandse A-team rolstoelbasketbal, tweede bij de Olympische Spelen voor gehan dicapten in Arnhem deze zomer, een demonstratiewedstrijd tegen het Nederlandse Geamputeerden Team. Voorts vindt er een de monstratie plaats van Goal ball doof blinden en slechtzienden. Bij diverse onderdelen kunnen de Voorschotenaren ook zelf meedoen aan de activiteiten, zo als bij volksdansen, jazzgymnas- tiek en goalball. Het feestelijk programma wordt op zaterdag 23 augustus om 14.15 uur geopend door de wethouder van onder wijs, welzijn en huisvesting, de heer L. L. Marselis. De afsluiting is op zondag 24 augustus om 16.30 uur. Het nieuwe wedstrijssecre- tariaat zal tijdens dit recreatiefes tijn voor het eerst in gebruik worden genomen. NOORDWIJK - Het psychiatrisch ziekenhuis Sancta Maria in Noordwijk is op zoek naar bezoekvrienden en -vrien dinnen voor zwakzinnige bewoonsters.. Het gevolg is dat ze maar weinig in contact met anderen komen en min of meer zijn aangewezen op de groepsleiding. "Maar die heeft té weinig mogelijkheden", zegt Peter Uphoff, "om alle bewoon sters die aandacht te geven die ze nodig hebben. Hét zou daarom zo fijn zijn als er mensen zijn die vrijblijvend een praatje met ons willen maken. Op die manier ho pen we met enigen in contact te komen die wellicht, als één en ander naar wens verloopt, een bezoekersrelatie zouden willen aangaan met één van onze be woonsters." Over het vergoeden van de reiskos ten kan worden gepraat, vertelt Peter. Wie meer inlichtingen wil, kan bellen (02523-3841) of een briefje schrijven. Het ziekenhuis ligt aan de Langevelderlaan 1 in Noordwijk. Burgerlijke stand LEIDEN LEIDERDORP VOOR SCHOTEN ZOETERWOUDE Geboren: Carly Fr., dochter van P. Pijn- naken en M.H.C. Montagne (Leiden); Leontien, dochter van J. den Hollander en M. Ouwerkerk (Leiden); Barbara E., dochter van P.H. Boei en St. van der Sluis (Leiderdorp); Rutger Chr., zoon OEGSTGEEST - De leden van de Oegstgeester commissie voor openbare werken buigen zich vanavond over de eventuele be bouwing van het Apolloplein met een- en tweekamerwoningen. Het bureau voor ruimtelijke or dening en architectuur Kuiper Compagnons bv heeft een studie gemaakt die vijf mogelijkheden heeft opgelverd. Volgens die plannen is het mogelijk op het terrein dat grenst aan de DE Rijn- zichtweg een tussen de 30 en 45 huizen te bouwen. Bovendien is het mogelijk daar 36 tot 51 par keerplaatsen aan te leggen. Volgens de ontwerpers moet een bebouwing van het Apolloplein ertoe bijdragen dat de Rijnzicht- weg een wat "menselijker schaal" krijgt. De bebouwing zal een duidelijke wand moeten vormen, die moet aansluiten op de bestaande bebouwing. Ge dacht wordt aan een gebouw in twee lagen met een hoge kap op de hoek van de Homeruslaan en de Rijnzichtlaan. Gezien het flinke aantal woningen dat er kan worden gebouwd zal er een grote parkeerdruk op de om geving kunnen onstaan. Om die overlast in het aangrenzenden woongebied zoveel mogelijk te beperken, vinden de ontwerpers dat het parkeerprobleem moet worden opgevangen door de Apollolaan en het gebied aan de noordzijde van de bebouwing. Het betekent dat de toegang van de huizen ook aan de noordzijde moet komen. De voorkeur gaat uit naar een woonerf met éénrich- tingverkeer. De beplanting van het Apolloplein bestaat nu uit tamelijk dicht struikgewas met open plekken om te zitten en te spelen. Door het struikgewas plaatselijk te ver vangen of eventueel aan te vullen met een hegbeplanting, kan in het zuidwestelijke gedeelte van het gebied een speelterrein ko men. De toegang tot dit terrein kan met het oog op een veilige oversteekplaats het best aan de westzijde komen, zover mogelijk verwijderd van de Rijnzichtweg. Eventueel is het mogelijk nog een tweede toegang te maken aan de noordzijde, vig de bouwing. van J. Jansen en C. van der Waal (Lei den); Caroline A., dochter van J.A. Kempeneers en A.M. Semeijn (Leiden); Farida, dochter van D.J.R. Kaptein en E.G.W. Sentener (Leiderdorp); Maria Th E„ dochter van J.H.M. van Huut en M.P. Clazing (Leiderdorp); Tim, zoon van R. Dijkema en Th.J.A. Jansen (Leiden); Hester, dochter van J.G.H. Groenewe- gen en G.A.J. Uithol (Leiden); Linda W.M., dochter van J. Tolsma en A.M. Vis- ter (Leiden); Charlotte C., dochter van H. Fr. Eriks en J.P. Werstdjjk (Voorscho- Getrouwd: W.J. Klar en N. Mohamad (Leiderdorp); J.C.D. van Prooijen en E. Frijlink (Leiderdorp). Overleden: Th.M. van Diest(74), gehuwd met C.J. Turk (Zoeterwoude); H.W. Klein (89), gehuwd geweest met W. Buil (Leiden); A.J.M. Baars (81) (Leiden); C.J; Uit de Bos (73), gehuwd met A.A.H.L. Tiddens (Leiderdorp); A.Chr. van Noort (74), gehuwd met M.J.A. Bergers (Lei den). Maandag Leiden Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur. Wassenaar - commissie algemene zaken. 19.30 uur. Voorschoten - commissie financiën, 20 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 8 tot 15 augustus door Centraal apotheek, Breestraat 74, tel: 120552 en door apotheek Boehmer, Flo rijn 19, Leiderdorp, tel: 894400. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten Zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei- t/m Sporthal De Vliethorst activiteiten. derdorp, tel: 410131, spreekuur vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 308, tel: 02522-11463. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 46.30 per post 1 66.40 Jaarabonnement f 173.70 per post i 254,10 Losse nummers f 0,65. Abonnementsgelden bi) vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé C. Smits, Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz. Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2