De Vlaeminck is weer de rapste Tntemgiwnal Zuid-Korea proef kij Ajax vierde en laatste in Keulen Chinese oefentrip Bettine Criesekoop Pevenage niet in Belgische wielerselectie CHARLES URBANUS OVERLEDEN UVS gelijk (2-2) tegen Hermes DYS DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1980 SPORT KEULEN (ANP) - Ajax is gisteren vierde en laatste geworden in het toernooi van de FC Köln. De Am sterdammers verloren met 3-0 van Standard Luik. In de finale versloeg Hamburger SV gastheer Köln eveneens met 3-0. De hoofdprijs was een auto voor elke speler van HSV. Ajax stelde in Keulen zwaar teleur. Zonder Ling en zonder Tahamata (die bij Standard samen met Si- gurvinsson de uitblinker was) is de virtuositeit uit de Amsterdam se aanval verdwenen. Tegen HSV (2-3) kon dat door een goed op dreef zijnd middenveld nog wor den opgevangen, maar tegen de Belgen werd het koppel Arnesen Lerby volledig overvleugeld. Slechts doelman Piet Schrijvers haalde een voldoende. Hij zorgde ervoor dat de score niet hoger opliep dan de 0-3 die door Voor- deckers. Bonomi en Van der Smissen op het scorebord was verschenen. EINDHOVEN (GPD/ANP) - Het Eindhovense PSV is mo menteel in onderhandeling met de Zuidkoreaanse voor hoedespeler Huh Yung-Moo, die inmiddels al een test wedstrijd voor de Brabantse formatie heeft gespeeld. Te gen de amateurvereniging Best Vooruit scoorde hij een van de vier doelpunten, waarna hij geblesseerd het veld moest verlaten. s gisteren in het duel met zijn oude club Ajax de grote uitblinker. Hier maakt hij het Boeve DEN HAAG (ANP) - Bettine Vriesekoop, de Nederlandse tafeltennis- kampioene, is gisteren voor twee maanden naar Peking (China) vertrok ken. Het is een unicum in de geschiedenis van de tafeltennissport, dat een speler (speelster) twee maanden lang gaat trainen in een topland op dat gebied. Jolande Noordam, een clubgenote van de Hazerswoudse, reisde met Vrie sekoop mee. De speelster van Avanti had eerder al toestemming gekregen van de tafel- tennisbond om de reis te maken. Financieel moest zij zelf echter zien rond te komen. Mede dank zij de geldelijke steun van twee bedrijven is de unieke trainingsstage, die rond 15.000 gulden kost, mogelijk ge maakt. Vriesekoop en Noordam worden eind september, begin oktober in Ne derland terug verwacht. PSV-secretaris Kees Ploegsma: "Yung-Moo maakte in die wed strijd een redelijk goede indruk. We kunnen hem evenwel door die blessure morgenavond tegen Ipswich Town niet nogmaals tes ten". Huh Yung-Moo (25) verblijft mo menteel in het Westduitse Bo- chum. Omdat de VFL Bochum al twee buitenlanders onder con tract heeft, kan men de Koreaan se international op dit moment geen contract aanbieden. Wan neer PSV de overkomst van de Koreaan op korte termijn kan re gelen, willen de Eindhovenaren Huh Yung-Moo, die jarenlang met Eintracht-Frankfurtspeler Bum Cha in het nationale Zuid koreaanse team heeft gespeeld, aan de selectie toevoegen. De onderhandelingen met de En gelse spits Ritchie van Bristol Ci ty zijn op niets uitgelopen. Ploegsma: "We hebben zaterdag een gesprek met Bristol gehad, maar de financiële verlangens voor deze speler waren te groot. De berichten als zou PSV belang stelling hebben voor David Fairclough van Liverpool zijn onjuist. Van onze kant hebben we nimmer contact met Fairclough opgenomen". Leidenaars Veel clubs uit het betaalde voetbal oefenden gisteren. De Leide naars in het illustere gezelschap der profs deden het weer opval lend goed. Bij Telstar bijvoor beeld nam Theo van Seggelen in het duel tegen hoofdklasser RVC (4-0) twee treffers voor zijn reke ning terwijl ook John Verschoor scoorde. Bij AZ deed Fred Filippo mee en ook hij zorgde tegen DOVO (6-0) voor een doelpunt. Ton Kam- phues vond in het duel tussen Amsterdam en Leones (3-1) eveneens het net. De uitslagen: Excelsior-Ipswich Town 1-3 (0-1). Doelpunten van Brazil, Wark en Butcher voor Ipswich en van Van Tour voor Excelsior. Scheids- KEULEN (ANP) - Roger de Vlaeminck heeft in de Ronde van West-Duitsland geen concurrentie als het aankomt op zijn specialiteit, de eindsprint. Nadat hij de eerste rit reeds zegevierend had bëindigd, won hij ook de tweede etappe, van Stadtlohn naar Keulen over 204 kilometer. De bijna 33-jarige Belg, die meestal in het voorseizoen schittert in de klassiekers, maar daarna voor een tijdje in de anonimiteit verdwijnt, won de sprint van een kopgroep van twaalf renners met gemak. Werner de Vos, een neoprof en landgenoot van De Vlaeminck, bezette de tweede plaats en de Westduitser Gregor Braun, die na UTRECHT (ANP) - Op 66-jari- ge leeftijd is gisteren in Utrecht Charles Urbanus overleden. Urbanus, tien jaar lang (1966-1976) coach van het Nederlands hönk- balnegental, leed aan kan ker. C. P. Urbanus was lid van verdienste van de Ko ninklijke Nederlandse Ba seball en Softball Bond. Hij werd geboren op 28 juni 1914 te Rotterdam. Zijn opleiding als coach kreeg Urbanus aan het Springfield College in de Verenigde Sta ten. Naast zijn functie als coach heeft hij zich ingezet voor de opleiding van honk balspelers en -coaches. In de laatste jaren had Urba nus een werkzaam aandeel in de successen van de jonge vereniging Amstel Tijgers, die zondag jongstleden landskampioen werd. Het bestuur van de Amstel Tij gers heeft besloten de kam pioenschapsreceptie uit te stellen. Charles Urbanus speelde twaalf keer in het Neder lands negental. Hij maakte deel uit van de ploeg, die in 1956 te Rome voor het eerst Europees kampioen werd. Twee jaar later raakte Ur banus als assistent van de Amerikaan Ron Fraser be trokken bij de coaching van het Nederlands team. Nadat de ploeg onder Fraser de Eu ropese titel tot drie maal toe had geprolongeerd, werd de Amsterdammer de eerste be taalde Nederlandse coach van de Koninklijke Neder landse Honkbal Bond, thans Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond. In 1976 werd hij na een wed strijdenreeks in Latijns- Amerika ontheven uit zijn functie. In 1975 publiceerde Urbanus een technisch handboek over honkbal. Charles Urbanus was de broer van de in de ja ren vijftig en zestig ver maarde werper Han Urba nus, en oom van de 25-jarige Charles Urbanus, die thans de defensie van het Neder lands team en Amstel Tij gers leidt. het wegvallen van Didi Thurau voor West-Duitsland de man moet zijn die het ongelijke duel met Hinault aangaat, eindigde als derde. Daarmee waren de respec tievelijk vijftien, tien en vijf se conden bonificatie tevens verge- De tweede rit werd al na elf kilome ter opengebroken. Peter Zijer- veld en Willy Maessen maakten deel uit van een vluchtersgroep van vijf coureurs. De favorieten in het peloton geloofden het wel. Vandaar dat de groep' een maxi male voorsprong kon nemen van negen minuten. Pas nadat het peloton de Rijn was overgesto ken en er nog zo'n tachtig kilome ter moesten worden afgelegd, werd de achtervolging serieus ingezet. Vijftien kilometer voor de eindstreep werd het moege streden vijftal ingelopen. Meteen daarna ontstond een kop groep van twaalf renners die een voorsprong die schommelde rond de halve minuut kon vast houden. Nederland was in de groep vertegenwoordigd met Martin Havik en Jan van Houwe- lingen. Havik was met de zesde plaats de beste Nederlander. Uitslag De uitslag van de tweede etappe is: 1. Roger de Vlaeminck (Bel) 204 km in 4 uur 43 min 42 sec. 2. Wer ner de Vos (Bel) z.t. 3. Gregor Braun (Wdl) z.t 4. Willy Teirlinck (Bel) z.t. 5. Daniel Willems (Bel) 6. Martin Havik (Ned). 7. Godi Schmutz(Zwi),. 8. KnutKnudsen (Noo). 9. Jose Viejo (Spa). 10. Willi Singer (Wdl). 11. Marino Lejarre- ta (Spa). 12. Jan van Houwelingen (Ned) allen in dezelfde tijd als de winnaar. 15. Fons van Katwijk (Ned) op 28 sec. 21. Bernard Hi nault (Fra). 26. Fedor den Hertog (Ned). Het algemeen klassement luidt na de tweede etappe als volgt: 1. De Vlaeminck 10 uur 14 min 44 sec. 2. De Vos op 20 sec. 3. Braun op 25 sec. 4. Teirlinck z.t. 5. Viejo z.t. 5. Willems op 30 sec. 7. Havik z.t. 8. Schmutz z.t. 9. Prim (Zwe) z.t. 10. Singer z.t. 12. Van Houwe lingen z.t. 17. Van Katwijk op 58 sec. 23. Hinault z.t. 27. Den Her tog z.t. Pevenage Het dragen van de gele trui en het winnen van groene trui (pun tenklassement) in de Ronde van Frankrijk hebben de leden van de Belgische wielerbond niet kun nen overtuigen van de capacitei ten van Rudy Pevenage. Althans in de Belgische selectie voor het wereldkampioenschap op de weg, die gisteren in Brussel be kend werd gemaakt, is de rossige Belg niet opgenomen. Hij gaat 'slechts' mee naar Sallanches als De BWB heeft op grond van de re sultaten van een verkiezing on der de twaalf ploegleiders van Belgische profformaties de keuze gemaakt. De ploegleiders schre ven ieder de namen van twaalf renners op, die zij het geschikst vonden voor de selectie. De aldus gekozen groep bestaat uit- Jos Jacobs (Belgisch kampioen), Ronny Claes. Claude Criquielion, Johan de Muynck, Roger de Vlaminck, Fons de Wolf. René Martens, Ludo Peeters, Michel Pollentier, Jean-Luc van den Broucke, Herman van Springel en Daniel Willems. Als reserves werden Rudy Pevena ge Jan Bogaert en Jos de Schoenmaecker aangewezen. De 21-jarige schoonheidsspecialis te Sandra de Neef heeft de kille eerste dag van de Nederlandse baankampioenschappen in Utrecht voor 150 toeschouwers een buitengewoon kleurtje gege ven. De Rotterdamse won verras send het sprinttoernooi voor de dames. Er waren slecht zes deel neemsters, onder wie olympisch schaatskampioene Annie Borc- kink (vierde). Sandra de Neef won desondanks geen waardeloze titel, want in de halve finales rekende ze gedeci deerd af met Mieke Havik en in de eindstrijd was ze de meerdere van Truus van der Plaat, vorig jaar nog goed voor zilver in het wereldkampioenschap in Am sterdam. Van der Plaat had in de twee ritten geen antwoord op de krachtige demmarrages van De Neef tussen de 300 en 200 meter voor de eind streep. 'Ik was niet geconcen treerd genoeg', mompelde de he vig teleurgestelde favoriete. Vol gens coach Cor Bijster krijgt ze bij de wereldkampioenschappen in Besan^on pas weer een kans op revanche. Er zijn immers bui ten de weg- en de Nederlandse kampioenschappen geen wed strijden in Nederland. Roger de Vlaeminck boekt Vos pakt de tweede plaats. West-Duitsland sprintzeges a la Jan Raas; met meters voorsprong dus. Werner de rechter Van Laar. Toeschouwers 3500. Telstar-RVC 4-0 (1-0). Doelpunten van Van Seggelen (2), Verschoor en Plaizier (strafschop). Scheids rechter Oomkens. Toeschouwers 1800. Westland-FC Den Haag 0-2 (0- 0). Doelpunten van Bouma en Van Leeuwen. Scheidsrechter Storm. Toeschouwers 1100. Neo Borne-Heracles 2-7 (1-3). Doelpunten van Kerr (2), Akker, Jun, Strating (2) voor Heracles en van Lelifant en Nijhuis voor Bor ne. Scheidsrechter Van Dolder. Toeschouwers 1200. LV Friesland-SC Cambuur 0-5 (0-2). Doelpunten van Hoekema, De Jonge (2) en Peltzer (2). Scheidsrechter Veis. Toeschou wers 600. Surhuisterveen-Heerenvecn 1-8 (0-5). Doelpunten van Bosman (2), Smit, Marsman, De Blaauw, Nijgh, Visser (strafschop) en Heijne voor Heerenveen. en van Van der Wijk voor Surhuister- veen. Scheidsrechter Wiegers. Toeschouwers 500. HZVV-Brighton 3^1 (1-3). Doel punten van Pol, Sturing en Giet hoorn voor HZW en van Geria- ni. Ring, Lion en Lagendijk (in valler) voor Brighton. Scheids rechter De Munnik. Toeschou wers 1700. MVR-Vitesse 0-5 (0-4). Doelpunten van Bleijenberg (4) en Smand. Scheidsrechter Erdhuizen. Toe schouwers 800. DOVO-AZ'67 0-6 (0-3). Doelpun ten van Tol, Hovenkamp, Gaas beek. Filippo, Nygaard (straf schop) en Van der Dungen. Scheidsrechter Van de Ent. Toe schouwers 2000. Leones-FC Amsterdam 1-3 (0-1). Doelpunten van Kamphues en Bischot (2) voor FC Amsterdam, en van Keizer voor Leones. Scheidsrechter Verhoef. Toe schouwers 500. Achilles'29-NEC 1-5 (1-4). Doel punten van Lohman (2), Meijers, Kerkhof en Peters voor NEC en van Van Soest voor Achilles. Toeschouwers 1200. Sandra de Neef. voor de tweede keer deelneemster na een vierde plaats in 1978, maakte indruk met haar pure sprints: Ze was zelf aanvankelijk te beduusd om een woord uit te brengen. Ze werd verlegen door de belangstelling. Een paar uur nadat ze door een suppoost was teruggestuurd om een toegangskaartje te kopen - een misverstand - was ze kam pioene van Nederland. 'Ik had nooit gedacht Truus te kunnen verslaan', was zo'n beetje haar enige tekst. Was Sandra de Neef op de sprint avond in Utrecht een verrassing, de titel van het duo Lau Veldt Ton Vrolijk op de tandem stond van te voren vast. De Olympische deelnemer en zijn nieuwe maat waren oppermachtig en wonnen de reeksen telkens met lengten voorsprong. Een verrassend aardigheidje was het door Theo Smit gewonnen sprinttoernooi voor beroepsren ners. Voor het eerst in vele jaren was er een 'echt' toernooi met zes deelnemers, series en herkansin gen. De KNWU moest het pro gramma aanpassen, want tot één dag voor de wedstrijd had slechts eén renner. Peter Heeren,'inge schreven. Theo Smit had de inschrijving van zichzelf en vier leden van zijn ELRO-ploeg bedacht als tege moetkoming aan de sponsor. 'We wilden die man een plezier doen', zei hij. Het plan bestond al maan den, maar met de inschrijving werd gewacht tot de wedstrijd dag, omdat anders de bond van wege de geringe kwaliteit van de coureurs wel eens zou kunnen tegenstribbelen. De KNWU had de limiet gesteld op zes deelnemers en die waren er plotseling, zodat het toernooi kon doorgaan. Smit won gemakke lijk. tot genoegen van hemzelf en van zijn sponsor. LEIDEN - In de Leidse regio kwamer ding op het nieuwe seizoen, weer speelde met 2-2 gelijk tegen het in c Hermes DVS. Hans van Leeuwen e Leidse treffers op hun naam. Het No ■avond, als voorberei- clubs in actie. UVS te klasse uitkomende van Elk brachten de SJC won via tref fers van Gerard Oude Veldhuis en Fokke van de Reydt (ex-GWS) met 2-1 van afdelingsclub Warmunda. Het Warmondse doelpunt werd gemaakt door Rob Kraan. Derdeklasser Katwijk en tweedeklasser LDWS kwamen een 2-2 deling overeen. LDWS. dat enkele gevestigde spelers miste, kwam na de pauze door doelpunten van Thijs de Kleer en Ger de Roode op een 0-2 voorsprong, maar Wim Guyt 2 en Arnold Boers brachten Katwijk vlak voor tijd alsnog naast de Leidenaars SJZ tenslotte incasseerde een pijnlijke 0-5 nederlaag tegen DOSR.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 9