LWH/COC in financiële problemen Bouwbedrijf gaat toch geluidsscherm plaatsen "Allen" op weg naar Cuba en Kaaiman Nieuw trefcentrum duur LEIDEN - De Leidse Werkgroep Homosexualiteit/COC dreigt in financiële moeilijkheden te komen door de ex ploitatie en de inrichting van het nieuwe trefcentrum aan de Caeciliastraat in Leiden. In een brief doet de LWH een dringend beroep op de leden van de Leidse gemeenteraad om op korte termijn in aanmerking te komen voor een subsidie. Drukke dagen - zoals op deze foto erg weinig. WEER BEÏNVLOEDT ZWEMBADBEZOEK De Leidse Werkgroep Homo- sexualiteit was tot voor kort (sa men met de NVSH en het Vrou wencafé) gehuisvest in het pand Nieuwe Rijn 20a. Dit gebouw verkeert al geruime tijd in slechte staat en is zeer brandgevaarlijk. De gemeente zal de achterzijde van het pand afbreken omdat het terrein wordt betrokken bij de nieuwbouw voor de bibliotheek aan de Nieuwstraat. De drie or ganisaties werden gesommeerd het pand voor 1 augustus te verla ten. Binnenkort zal de NVSH verhuizen naar een nieuw onder komen aan het Rapenburg. Het vrouwencafé neemt eind sep tember zijn intrek in het voorma lige Bureau Huisvesting aan de Hooigracht. De Stichting Leids Vrouwenhuis is zeer te spreken over haar nieuwe onderkomen. Het Vrouwenhuis krijgt van de gemeente een jaar lijkse subsidie van 50.000 gulden terwijl met de verbouwing van het pand een bedrag is gemoeid van 169.000 gulden. Een woord voerder van de Leidse Werk groep Homosexualiteit wijst er op dat de LWH tot dusver geen ^nkele financiële steun van de gemeente heeft gekregen. Zoals bekend stelt de LWH zich ten doel de op vooroordelen geba seerde opvattingen over homo seksualiteit te veranderen en wil men de bewustwording van de eigen seksuele geaardheid bij homoseksuele i wen bevorderen. Doormiddel van voorlichting, persoonlijke gesprekken en aktiviteiten in de rekreatieve sfeer kunnen homo en biseksuele mannen en vrou wen in het trefcentrum ver trouwd raken met de mogelijk heden van een ontspannen uiting van hun geaardheid ten einde te komen tot een positieve aanvaar ding daarvan bij zichzelf en bij anderen. Per 1 september hoopt de LWH het pieuwe trefcentrum aan de Cae- cilistraat te openen. Maar de gel den om het pand op dit moment in te richten ontbreken. In de brief aan de gemeente wijst men er op de LWH geen betalende le den heeft en dus niet over finan ciële middelen beschikt: "Voor de inrichting van de nieuwe soos- ruimte zullen wij waarschijnlijk een lening aan moeten gaan ter: wijl ook de huur die aan de ge meente moet worden betaald ons zeer grote zorgen baart", aldus de LWH. Het organiseren van soosavonden, thema-avonden en gespreks groepen voor jongeren, ouderen, ouders van homoseksuelen kin deren en voor gehuwde homo seksuelen kunnen niet doorgaan als er geen financiële middelen ter beschikking komen. De LWH doet daarom eem dringend be roep op de Leidse gemeenteraad om de inrichting en exploitatie van het trefcentrum aan de Cae ciliastraat te verzekeren. LEIDEN - De gemeentelijke openluchtzwembaden "De Vliet" en "De Zijl" hebben het met het wissel vallige weer van deze zomer zwaar te verduren. In de bassins, die een drie- tot vierduizend bezoekers per dag kunnen herbergen, moesten het aan het begin van dit seizoen doen met zo'n twintig zwemmers per dag. Tijdens de zonnige periode eind juli is dit aantal nog tot 1800 opgelopen, maar het enthousiasme ontbreekt bij dé zonliefhebbers zodra de temperatuur beneden de twintig graden daalt. Overigens zijn de Leidse openluchtbaden niet helemaal afhankelijk van de zonzoekers. Er zijn ook nog geharde conditie zwemmers die weer of geen weer hun baantjes trek ken. Vakantie (1) Voor de meeste Leidse buurt- en clubhuizen is het morgen de laatste dag van de zomer vakantieactiviteiten. Buurt huis "Hel Mierennest" sluit de evenementen morgen af met een bezoek aan het zwembad "Poelmeer". Er wordt van 2 tot 4 uur gezwommen en ie dereen van 12 tot 18 jaar kan meegaan. Kosten: twee gul den. Vakantie (2) De kinderen uit De Kooi in de leeftijd van 7 tot 13 jaar gaan morgen een dagje naar het bosbad Hoeven. De bus ver trekt om half negen vanaf het buurtcentrum aan de Drift straat. Het dagje uit kost f 12.50 per persoon en de kin deren moeten zelf brood en zwemkleren r Vakantie (3) DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1980 15 organiseert morgen een tocht naar Duinrell in Wasse naar. Om tien uur wordt het vertreksein gegeven. Een half uur eerder kan de jeugd uit de Tuinstadwijk en omgeving gebruik maken van de op haaldienst die vanaf de He renstraat vertrekt. Deelne- mersprijs is vijf gulden. Vakantie (4) Buurthuis "Groenoord" aan de Musschenbroekstraat 25 sluit de zomeractiviteiten morgen af met een zeepkistenrace die om twee uur 's middags be gint. In de ochtenduren zal de jeugd gewapend met hout, wielen, spijkers, hamer, zaag en nijptang de zeepkisten in elkaar kunnen knutselen. De "werkplaats" is vanaf tien uur geopend. Vakantie (5) Wijk- en buurtcentrum "Op Ei gen Wieken" aan het Valken pad 2 organiseert morgen een kwartjeskermis in het club huis. Jong en oud kunnen er ballen gooien, touwtrekken, vissen, grabbelen en ring- gooien. De kermis duurt van twee tot vier uur. Vakantie (6) LEZERS SCHRIJVEN f' Het piaatsën van brieven van lezers betekent niet dat de I redactie de daarin weergegeven mening onderschrijft. 1 Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. Politieoptreden Naar aanleiding van het artikeltje in de krant van gisteren hierbij mijn visie op het gebeurde in de Morsstraat op 5 augustus jl. Mijn auto stond verkeerd geparkeerd bij de Morspoort. Nadat een buurman mij had gewaarschuwd dat er twee agenten bij m'n auto stonden te schrijven ben ik er heen gelopen en zei: mannen wat zijn we aan het doen. Met dat mooie weer toch bekeuring? De ene agent antwoordde: je krijgt van mij een bekeuring want je staat verkeert geparkeerd. Ik zei dat ik hem wel even aan de over kant zou zetten en stapte in de auto. Zonder enige aanleiding trok de agent mijn auto weer open en schopte mij tenminste twee keer in het gezicht. Ik sprong eruit en riep: man, doe niet zo gek, je bent niet goed. Inmiddels waren er twee mensen uit het Spaanse eethuis gekomen en zeiden dat het geen manier van doen was voor een agent om zo op te treden. De agent wilde niet luisteren, vloog weer op mij af en zei dat ik ge boeid naar het politiebureau moest. Ik antwoordde dat ik nooit met hem zou gaan omdat het levensgevaarlijk was. Inmid dels stond hij weer aan me te trekken met die handboeien. Ik attendeerde hem erop dat ik niks had gedaan en mij correct had gedragen, wat ik van hem niet zeggen kon. Toen riep hij via de mobilofoon versterking op. Even later arri veerde een bestelauto met vier politiemensen erin. Ik zei: ik ga met jullie wel mee, maar niet ge boeid. Dat heb ik wel viermaal gezegd. Ook heb ik verschillende mhlen mijn naam genoemd. In middels begon de bewuste agent weer aan mij te trekken en zei ween je gaat geboeid naar het bu reau. Daar verzette ik mij tegen. Daarop gingen ze mij met vijf man te lijf. Ze gooiden mij op de grond en draaiden mijn benen om en trok ken mij aan m'n haren de politie auto in. De mensen uit de buurt en in het eethuis hadden het voor mij opgenomen omdat ik mij normaal gedroeg en applaudis seerden voor de politie omdat die het op die manier had opgelost. Ik lag op de grond van de politieau to en leek wel de grootste misda diger van Nederland. Ik werd bij het bureau uit de auto getrokken en in de cel gezet. Even later kwam er een oudere agent die correct met mij gepraat heeft. Inmiddels waren er verschillen de mensen op het bureau gearri veerd om te klagen over het op treden van de politie. Ik mócht weg en ging naar het ziekenhuis De andere morgen ben ik weer naar het politiebureau gegaan om de sleutel te halen van mijn auto. Dezelfde agent sprak mij aan en vroeg of ik met hem wilde praten. Ik ging ermee akkoord mits er een commissaris bij was. Er wa ren twee personen bij. Daarna is de zaak uitgepraat en de agent heeft z'n excuses aangeboden. Voor mij is deze zaak zo afgeslo ten. Ik koester verder geen ran cune tegen de politie, maar wil via deze brief het een en ander rechtzetten en de mensen bedan ken die het voor mij opgenomen hebben. C.L. Huschka, Schutterstraat 16, Leiden. Clubhuis "Klein Matilo" aan de Zaanstraat 126 wil de vakan- tieacitviteiten op een veras sende manier afsluiten. Daarom nodigt men iedereen uit morgenmiddag om twee uur inhet clubhuis te zijnvoor een verrassing. Vakantie (7) Het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk 33 trekt mor gen naar de diergaarde Blijdorpin Rotterdam. Vertrektijd is tien uur en deelnemers moeten brood meenemen. De kosten bedra gen vijf gulden. Vakantie (8) Buurthuis 't Spoortje aan de Bernhardkade sluit de sport week af met een zeskamp. Die begint om tien uur 's morgens en duurt tot twaalf uur. 's Middags is de prijsuitreiking en wordt de zaak op een feestelijke wijze afgesloten. Kijkhuis Morgen- en zaterdagavond wordt in het Kijkhuis aan de Vrouwenkerkkoor straat 17 de film "The Seven Samoerai" vertoond. Het is de beroemde film van de Japanse regisseur Akira Kurosawa uit 1954. Ze ven krijgers verdedigen be langeloos een boerendorp te gen een bende rovers. Aan vang 20 uur. Geen ontslag voor 60 werknemers EDE (ANP)- Bruil Apeldoorn bv in Ede heeft de gemeente gisteren geschreven alsnog te zullen voldoen aan de plaatsing van een geluidwerend scherm langs een deel van zijn bedrijfscomplex. Artsen voelen zeer weinig voor contract UTRECHT (ANP) - De artsenver eniging KNMG voelt zeer weinig voor de invoering van een me disch contract, waarin de rechten en plichten van arts en patiënt worden vastgelegd. De wense lijkheid van invoering van zo'n contract komt volgende week maandag ter sprake in de centrale raad voor de volksgezondheid. Voornaamste bezwaar van de art senvereniging tegen het voorge stelde medisch contract is dat zo'n contract te veel naar de be langen van de patiënt kijkt en te weinig naar die van de arts. Vol gens de KNMG behoort de ver standhouding tussen patiënt en arts gebaseerd te zijn op weder zijds vertrouwen. De dienst gemeentewerken in Ede sloot dinsdagochtend vroeg in opdracht van het gemeentebe stuur het terrein van Bruil met kettingen en borden af, omdat dit bouwbedrijf ondanks waar schuwingen bleef weigeren het scherm te plaatsen. Dat scherm moet er volgens een uitspraak van de Kroon komen, omdat vrachtauto's die 's ochtends hun motor op het terrein van Bruil warmdraaien daarbij te veel la waai voor de omgeving veroorza ken. De directie van Bruil vertelde na de afsluiting tegen journalisten het bedrijf in Ede te zullen sluiten. Ruim zestig mensen zouden daardoor op straat komen te staan. Het arbeidsbureau in Ede had gisteravond echter nog geen ontslagaanvraag van Bruil bin nen. Bruil heeft B en W van Ede- wel meegedeeld zich met spoed te zullen oriënteren over de di verse mogelijkheden voor een akoestisch scherm. De firma wil ook zo snel mogelijk een bouw vergunning voor dat scherm aan vragen. Op het verzoek van Bruil de blokkade van het terrein in afwachting van de plaatsing van het scherm op te heffen, heeft het Edese gemeentebestuur inmid dels afwijzend gereageerd. B. en W. zijn ook niet bereid de blokkade te beperken tot een kleiner deel van het bedrijf. Wel is het college bereid met Bruil te praten over de uitvoering van werkzaamheden, die verband houden met de plaatsing van het scherm en te onderhandelen over een tijdstip, waarin eventueel de gemeentelijke blokkade kan worden opgeheven. BOERDERIJBRAND - Een gezin met zes kinderen is gisteravond dakloos geworden na een brand in hun boerderij. Het woonge deelte brandde geheel uit. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade wordt ge raamd op 300.000 gulden. Geen salaris, dan faillissement UTRECHT (GPD) - Vijf welzijns werkers die al drie maanden geen salaris meer krijgen uitbetaald, gaan bij de Utrechtse rechtbank het faillissement vragen van hun werkgever, de landelijke Moluk se stichting Tjandu. Het bestuur van deze organisatie voor hulp verlening aan druggebruikers, stelt dat de vijf werkers geen recht hebben op salaris, omdat zij hun werk niet goed doen. Bij het arbeidsbureau loopt een verzoek hen te mogen ontslaan. Bij de twee jaar geleden opgerichte stichting bestaan al sinds voj-ig jaar zomer ernstige moeilijkhe den tussen het bestuur en een groot deel van de staf. De problemen leidden in september 1979 tot de bezetting van het kan toor van Tjandu, gevolgd door ontslag op staande voet van 14 medewerkers. Op last van de pre sident van de Utrechtse recht bank werd dit ontslag later weer ingetrokken. Inzet van het huidige conflict is de manier waarop de weekstaten worden bijgehouden. Het be stuur verwijt de vijf welzijnswer kers dat zij op onvoldoende en onvolledige wijze verantwoor ding afleggen' van hun werk zaamheden. De vijf ontkennen dit en stellen tevens dat hier an dere maatschappelijke werkers op precies dezelfde manier hun weekstaten bijhouden en daar over geen woord van kritiek ho ren. Tjandu krijgt jaarlijks van CRM ruim een miljoen gulden aan sub sidie. 'Dwaze moeder' in Madrid dood gevonden MADRID (ANP) - De in balling schap levende Noemi Esther Gianotti de Molfino, die 14 juni samen met nog twee Argentijnen in Peru werd ontvoerd, is dood gevonden in een flat in Madrid. Noemi Esther Gianotti de Molfi no was een van de „dwaze moe ders van Plaza de Mayo", die we kelijks voor het regeringsgebouw in Buenos Aires demonstreren op opheldering te verkrijgen over het spoorloze verdwijnen van mannen en kinderen. Naar de Argentijnse commissie voor de mensenrechten mee deelt, werd het stoffelijk over schot gevonden in een flat, dat door een inmiddels verdwenen Argentijn was gehuurd. Esther Gianotti werd met nog drie anderen in Peru gemarteld door leden van de Argentijnse gehei me politie, die daarvoor de me dewerking kreeg van de Pe ruaanse geheime dienst. De rege ring van Peru verklaarde daarna, dat de betrokkenen in Peru wa ren .gearresteerd omdat zij zich illegaal in het land ophielden en vervolgens over de grens van Bo livia waren gezet. ADVERTENTIE G&THOORN KAN STUKKEN GOtDKOPER. Alleen nog in augustus verkrijgbaar: de Zomerkaart van NS maakt alle uitstapjes stukken goedkoper. Op ieder station vertelt men u er meer van. KINGSTON (UPI) - De zware or- kaan 'Allen' heeft gisterem Haïti en de noordoostkust van Jamaica bereikt. De storm, die de afgelo pen dagen in het Caribisch ge bied enorme schade heeft ver oorzaakt en minstens 25 men senlevens heeft gekost, is nu op weg naar de Kaaimaneilanden en het westen van Cuba. Zijn kracht is iets afgenomen, maar volgens meteorologen kan dit tijdelijk zijn. In het noordoostelijke deel van Jamaica liet de orkaan een spoor van verwoesting achter na al da nig huis te hebben gehouden op Barbados, St. Lucia, St. Vineent en Haiti. In Kingston, de hoofd stad van Jamaica, zijn talrijke straten onbegaanbaar door afge knapte electriciteitspalen en stroomkabels en de kust heeft te lijden onder grote overstromin gen. Hetzelfde beeld vertoont ook de hoofdstad van Haiti, Port au Prince. ADVERTENTIE mam wismaan GOtDKOPfR. Alleen nog in augustus verkriigbaar: de Zomerkaart van NS maakt alle uitstapjes stukken goedkoper. Op teder station vertelt men u er meer van.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14