Corso lijkt iets minder publiek te trekken /(IsjrfK Aanleg van tunnels in nieuwe weg rond Zoeterwoude begint Politie voorkomt bloemenroof Burgerlijke stand RIJNSBURG - "De mensen denken wel eens: ach, dat corso rijdt toch wel. Er komt heel wat voor kijken vóór alles eenmaal tot in de puntjes is geregeld", ver telt postcommandant Dolman van de rijkspolitie in Rijnsburg. In de eerste plaats moeten er diver se vergaderingen worden belegd, moeten alle praalwagens worden gecontroleerd op veiligheid, worden de hoeken van de straten gemeten of de praalwagens er wel door kunnen, moet er worden ge zorgd dat de wegen op tijd zijn- afgezet. En zo zijn er nog wel een handvol zaken op te 3 de politiekorpsen reke ning moeten houden als het corso door hun plaats rijdt. "Achteraf gaan we weer om tafel zitten", zegt Dolman. "Om te kij ken of het jaar erop verbeterin gen kunnen worden aange bracht. Meestal komt daar niet zo bar veel uit. Vaak gaat het om een kleinigheidje. Zoals komen vragen of het volgend jaar nu eens niet bij hen door de straat kan rijden." Dolman vertelt bewondering te hebben voor de bewoners van de Brouwerstraat. Elk jaar opnieuw maken ze hun straat autovrij, zo dat invaliden uit de omgeving een mooi plekje hebben om het corso van dichtbij te bewonde ren. "Dat doen ze helemaal op ei gen initiatief. Toch geweldig dat ze dit voor hun ongelukkige me demens over hebben?" Reserveren 't Is niet alleen het cc de politie te maken krijgt. Ook bewonderaars van de bloemen pracht komen vaak binnenstap pen met de gekste vragen. Bij de post in Oegstgeest kwam vorige keer een vrouw met het verzoek of de agenten maar even negen plaatsen voor het bureau wilden reserveren. Vanaf negen uur 's morgens. Hadden ze een goed zicht op de praalwagens. Toen de dienstdoende politieman haar vertelde dat dit echt niet kon, verliet ze zwaar beledigd het bu- De meeste agenten vinden het wel leuk om de gebeurtenissen rond het corso mee te maken. Boer, die is belast met het controleren van de wagens: "Het is weer eens heel wat anders. Normaal zijn we op weg naar ongelukken, nu maken we eens wat leuks mee. Daarom doe ik dit werk graag." Politieman Vis draait al heel wat jaartjes mee met het corso. "Weet je", zegt hij, "het is nog nooit voorgekomen dat alle muziek verenigingen op tijd waren. Al tijd is er wel een te laat. Ook nu weer. Komen ze op het allerlaat ste nippertje, dan kunnen de mu zikanten naar huis." Majorettes hebben de opdracht om rechtdoor te lopen. Tierelantijn tjes maken is er niet bij. Luisteren MAANDAG 4 AUGUSTUS 1980 ze niet, dan lope/i ze de kans uit de stoet te worden gehaald. Eén keer is dit voorgekomen. Van der Plas, plaatsvervangend verkeerscommandant, vindt het een goede zaak dat de politie der gelijke evenementen begeleidt. Hij is er op tegen dat men daar in de toekomst eventueel geld voor i zou gaan vragen, zoals al eens is gesuggereerd. Aanvankelijk zou de rijkspolitie ook de stoet door Noordwijk loodsen. Maar toen de bezuinigingen werden afgekon digd, werd dit geschrapt. De ge meentepolitie moest die taak overnemen. Van der Plas: "Ik vraag me wel af waar je dan mee be?ig bent RIJNSBURG - Ternauwernood hebben boze en schril fluitende Noord- wijkse politiemannen kunnen voorkomen dat de praalwagens van het Rijnsburgse bloemencorso als kaalgeplukte kippen op de boulevard in de badplaats te pronk hadden gestaan. Het Rijnsburgse bloemencorso deed op zijn route ook Leiden Hier trekt de stoet "Bloemen houden van kinderen" door de historische achtergrond van de Breestraat. Een chauffeur van één van de wa gens was de aanleiding tot een enorme plukwoede onder de toe schouwers. Toen hjj voor hotel Noordzee stond en afstapte om een 'sjekkie' te draaien, trok hij enkele rozen van z'n versierde voertuig en gaf die aan een paar vrouwen langs de route. "Pluk ze maar af', voegde hij eraan toe, "m'n baas vindt het best." Dat liet het publiek zich geen twee keer zeggen. In een mum van tijd was de trekker van al zijn rozen' ontdaan en begon men maar aan de andere praalwagens te pluk ken. Dat was uiteraard niet de bedoeling. De agenten van het Noordwijkse korps moesten dan ook alle zeilen bijzetten om te verhinderen dat er geen bloem meer overbleef. Voor de rest had men zeker geen klagen. Alles verliep op rolletjes. Op enkele motoren na die warm liepen. Maar ook dit euvel kon worden verholpen, zodat nie mand hoefde achter te blyven. Het corso 'Bloemen houden van kinderen' heeft vooral op de boulevard in Noordwijk duizen den mensen op de been gebracht. Niet alleen zaterdagavond, maar ook zondag kon men er over de hoofden lopen. Langs de route zelf, zaterdagmiddag, viel de be langstelling enigszins tegen. De warmte dreef de mensen naar koelere oorden. Vandaar dat de drukte aan zee voor de bloemen pracht wel te verklaren was. Een politieman in Rijnsburg, die als taak had het verkeer te rege len, vertelde het 'nog nooit zo rus tig' na een corso te hebben gehad. "En dit is het twaalfde al dat ik meemaak", zei hij. "Normaal moesten we zeker drie kwartier het verkeer leiden. Nu hoefden we niks te doen. We konden zo naar huis. De automobilist zocht z'n eigen weg zonder enig opont houd." De Leidse politie daaren tegen vertelde dat het 'goed druk' was langs de wegen waar de bloemenstoet voorbij kwam. Corsovoorzitter Cees Leeuwen burg ontkende echter dat het 'rustig' was geweest. "Er waren zeker niet minder mensen dan vorig jaar op'öe been", beweerde hij. "Ik ben in elk geval zeer te vreden. We kunnen terugzien op een geslaagd festijn. Het was een fijne dag, de mensen waren en thousiast." Penningmeester Langerak stelde het moeilijk te kunnen schatten of er nu wel of niet veel publiek was geweest. Met zekerheid kon hij wel vertellen, dat de avond vóór het corso reed enorm veel publiek in de Florahallen was geweest om de praalwagens van dichtbij te bewonderen. Meer dan andere jaren. "Daarom is het best mogelijk dat er zaterdag middag wat minder mensen langs de weg stonden." Binnenkort gaat het bestuur zich al weer buigen over het 27-ste cor so. Maar eerst rijden de wagens zaterdag nog in Katwijk en een week later door Den Haag. Rot terdam heeft enkele weken gele den de primeur gehad van enkele wagens. Kosten zijn daar niet aan verbonden. "We hoeven er niks aan te verdienen", vertelde Lan gerak, "Je moet het als promotie van de bloemen zien". Zomerspelen in Wassenaar WASSENAAR - Wassenaar staat aan het eind van deze week in het teken van de zomerfeesten. Donderdagochtend zijn vanaf 9.30 uur aan de Hofcampweg tegen over het gezondheidscentrum kinderspelen. Bij slecht weer zijn de activiteiten in de sporthal aan de Dr. Mansveltkade. Om 11.00 uur is er kuipje steken voor jon gens en meisjes van 13 en 14 jaar en om 14.00 uur begint een te kenwedstrijd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar in de Starren- burglaan. 's Avonds is vanaf 19.00 uur kuipje steken, mastklimmen, doeltrappen voor dames en heren op het terrein aan de Hofcamp weg. Vrijdag 8 augustus begint met rub ber-kano-wedstrijden in het bui tenbad van het sportfondsenbad aan de Prinsenweg. Vanaf 14.30 uur vindt het boegsprietlopen over de Zijlwatering plaats voor bij de flats aan de Van Duiven voordelaan. Om 19.00 uur begint het ringsteken door de loopsluis aan de Berkheistraat. Een viswedstrijd wordt zaterdag ochtend van 8.00 tot 11.00 uur georganiseerd door de Wasse- naarse hengelsportvereniging in de Zijwatering. Om 10.00 uur be gint op het terrein aan de Berk heistraat een spuitbalwedstrijd. Vanaf 12.00 uur vindt het rings teken te paard plaats en twee uur later het ringsteken met rijtuigen. Drie muziekkorpsen en drum bands nemen vanaf 20.15 uur deel aan de stertocht door Wassenaar die eindigt met een show op het basketbalterrein. Politie pakt vier jeugdige autodieven LEIDEN-Vier Leidenaren werden in de nacht van zaterdag op zon dag door de Leidse politie op de Oegstgeesterweg aangehoudeh toen zij daar in een gestolen auto rondreden. Eén van de vier Lei denaren, een 17-jarige jongeman, is een bekende van de politie. De auto bleek in Leiderdorp te zijn gestolen door het viertal jongeren inde leeftijd van 15 tot 17 jaar. Bij nader verhoor bleek dat de jon gens afgelopen vrijdag ook al een auto in Leiderdorp hadden ge stolen. Schaatsen (1) De Vereniging IJssport in Leider dorp geeft ter voorbereiding op nationale jeugdschaatswed- strijden in de Uithof en de Men- kenhal de komende tijd weer droogtraining en vooral condi tietraining. Deze oefeningen zijn bestemd voor jongeren tussen 8 en 16 jaar die mee willen doen aan de jeugdschaatswedstrijden van de Nederlandse Schaats bond (KNSB) die op de Uithof in Den Haag en in de Menkenhal vanaf half oktober in Leiden worden gehouden. De conditie training wordt evenals de droogtraining begeleidt door trainers van de ijsportvereni- ging uit Leiderdorp. Schaatsen (2) Bij het aanleren van de schaats- technieken door begeleiders en trainers van de ijsvereniging wordt rekening gehouden met de leeftijd van de deelnemers. Evenals vorig jaar kunnen de seniorleden aan de conditie training deelnemen. Deze vindt vanaf 12 augustus elke dinsdag tussen 18.30 uur en 19.30 uur LEIDERDORP/LEIDEN/ZOETER- WOUDE - Geboren- Simon zv P.AM. Haug en S.G. de Jong (Leiderdorp); Rosmarijn dv. P.G.M. van der Sman en A.W. Noorman (Leiderdorp); Jelle zv J. Wijntjes en A. Benschop (Leiden); Jo hanna dv. F.C. Weber en J. Steenbeek (Leiden); Tessa dv B.H. van Leeuwen en J.C.M. van de Hoef (Leiden); Jacobus zv J.J. Rotteveel en A.G.M. Stuifzand (Lei den); Jeroen zv J.A.A. Beumer en M.C. de Groot (Leiden); Petronella dv. J.M. Ie Febre en W.M. Janmaat (Zoeterwoude); Elisabeth dv M.W.C.M. van Marwijk en J.C.M. Meijer (Zoeterwoude); Sebastia- nus zv P.P.L, Kallenberg en R.M.A. Shenouda (Leiden; Antoinette Andrea dv J.M.A. Boon (Leiden); Johanna Josi- na Jongsma (Zoeterwoude); Paul Doy- endijk (Zoeterwoude). Huwelijk: C.F. Meijens en C.C. Fonatnez (Leiderdorp); C.J.M. van Seggelen (Lei den en A.C.M. van Zijp (Leiderdorp). Overlijden: M. Hildebrand (83) gehuwd geweest met J. Filippo (Leiden); A.A.J. van den Broek (73) gehuwd met G.W.M. Smits (Leiden); L D. Cattin (75) gehuwd geweest met K.M.W. Dorlandt (Leiden); E.M. van der Wal (52) gehuwd met B.A. Lichtenberg (Leiderdorp). plaats op het ijsbaanterrein ge legen achter de Mauritssingel in Leiderdorp. De jongeren kunnen zich voorafgaand aan de trai ning melden bij het clubge bouw. De jongens en meisjes van 8 tot en met 12 jaar kunnen mee doen op donderdagavond op de Menken-ijsbaan van 17.00 uur tot 18.15 uur of van 18.15 uur tot 19.30 uur en op zaterdagmiddag vertrek per autobus naar de Uithof in Den Haag (om 16.00 uur). Schaatsen (3) De 13 tot 16-jarigen kunnen deel nemen op maandagavonden op de Menken - ijsbaan van 17.00 uur tot 18.15 uur of van 18.15 uur tot 19.30 uur. Deze groep kan op de vrijdagavonden per autobus vertrekken naar de Uithof in Den Haag (om 17.30uur). Man bedreigt kinderen met mes OEGSTGEEST - Een 54-jarige man uit Leiden heeft gisteravond rond acht uur in Oegstgeest een drietal kinderen met een mes be dreigd. De man, die dronken was, stond voor café Centraal aan de Gevers- straat toen hij de passerende kin deren, 11 en 12 jaar oud, lastig viel. De man is door de politie aangehouden en na verhoor heengezonden. Er zal waar schijnlijk proces-verbaal tegen hem worden opgemaakt. LEJDEN - De Leidse politie heeft zaterdag twee Leidenaren aangehouden die zich schuldig hadden gemaakt aan de diefstal van een motor en een bromfiets in Noordwijk. Zaterdagochtend werd een 17-jari- ge jongen aangehouden die een motorfiets in de badplaats van een Duitse toerist had gestolen. Zaterdagmiddag was de Leidse politie voor de tweede maal suc cesvol toen een 20-jarige Leide- naar werd gepakt die op een in Noordwijk gestolen bromfiets reed. ZOETERWOUDE - Bur gemeester Detmers van Zoeterwoude zal woens dagmiddag de eerste paal slaan voor de tunnels in de omleidingsweg die vrijwel buiten de bebouwing van het dorp om gaat lopen, of ficieel bekend als secun daire weg 17). Deze weg zal aan de westkant om Zoeterwoude heen lopen vanaf de rijksweg A4 bij de Europaweg tot aan de Dr.Kortmansstraat. Aan de westzijde van deze weg komt verder een paralelweg. De ze aanleg betekent een ontlasting voor Zoeterwoude wat het door gaande verkeer betreft.Dit zal met name te merken zijn voor de Miening en het Watertje. Een eerste fase in de aanleg van een dergelijke omleidingsweg is al gereed. Eind 1979 was het fiets pad klaar, zodat de fietsers niet meer over de smalle en drukke Miening hoeven te rijden. Fülsers De volgende fase (de tweede) be staat uit het maken van twee tun nels, (één voor fietsers bij de Dr. Kortmanstraat en een voor land- bouwverkeer met beperkte hoog te bij de Westeindeweg. Naast de tunnels komen er nog onder doorgangen voor de Stompwijk- sevaart en een parallelweg De Stomp wij ksevaart moet hiervoor over een lengte van ongeveer 40 Overzicht van de bouwput in Zoeterwoude waar de aanzet wordt gegeven tot de omleidingsweg om deze gemeente heen. Hier wordt een onderdoorgang voor de Stompwijksevaart gemaakt die daarvoor over een lengte van ongeveer 40 meter moet worden verlegd. meter worden verlegd. Verwacht wordt dat deze fase eind 1981 kan worden afgerond. Bij de uitvoering van de derde fase, (het aanbrengen van verhardin gen) probeert men het gedeelte tussen de Europaweg en de Bur gemeester Smeetsweg vervroegd aan te leggen^ zodat de Miening op een zo kort mogelijke termijn kan worden ontlast. Verloopt al les vmlgens plan dan zal dit ge deelte al in de eerste helft van 1981 door het verkeer kunnen worden gebruikt. De kosten van de eerste fase bedroegen onge veer 4,9 miljoen gulden, de twee de fase zal 5,9 miljoen gulden kos ten. De omleidingsweg moet be gin 1982 gereed zijn. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 20884. Kwartaalabonnement 146.30 per post66.40 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen incassokosten Rubriekchefs: A van Leeuwen (stad) J.P. Westeriaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits. Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a. Lelden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481 Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935 Warmond: K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2