Roomburg viert negende lustrum Nanette Schutte verrassend Europees kampioene tennis Jan Theunissen zorgt bijna voor verrassing "Enige echte Leidse hockeyclub Dubbele overwinning van Marcel Piket Vierde plaats Rothengalter MAANDAG 4 AUGUSTUS 1980 SPORT SPORT t Herman van de Capellen. LEIDEN - In het toernooi van de Katwijkse LTV heeft Jan Theu nissen, die in de afgelopen weken al duidelijk aantoonde de stij gende lijn in zijn tennis te pakken te hebben, "bijna" voor een ver rassing gezorgd. Het toernooi, dat gedevalueerd leek door het zon der meer wegblijven van de In diër Vijay Paul, de openbaring van Hazerswoude, kreeg door zijn optreden ineens weer allure. In de halve finale van het here nenkelspel B klopte Theunissen, die vroeger bij de Munnik een onmisbare steunpilaar was voor het eerste team de stijlvol tennis sende oud-Roomburger Dick Bouman, 6-2, 6-2. "Het was ge woon te warm voor me" aldus Dick Bouman. "Ik had geen puf meer. In de goede finale tussen Jan Theunissen en de evenals hij verrassende finalist Van der Schans, won laatstgenoemde louter door in de derde set net over iets meer conditie te be schikken. Een begrijpelijke zaak, want toen had Jan Theunissen er al een par tij, zij het een korte tegen Dick Bouman op zitten. Van der Schans won met 6-4, 3-6, 6-2, waarbij Jan Theunissen bij 2-3 en 40-30 nog een fraaie kans om de score aan het net te nivelleren met een volley liet schieten door de volley niet af te maken. Michale Kannebley won het here nenkelspel C door de overigens goed spelende Hans Olivier, met Piet van Duyvenvoorde winnaar van het Herendubbelspel C, 6-4, 6-3 tegen Guyt/Schönenberg, te rug te wijzen dank zij een grotere vastheid op de drives, en door net dat tikkeltje meer adem over te hebben om onhaalbaar lijkende ballen toch terug te spelen, 6-4, 4-6, 6-4. Stand Match tenniscircuit: 1/2. Her man en Arnold van der Capellen 100 punten; 3/4. Henny Koemans en Jan Willem Bruin 82; 5. Marinus Broos- hoofd 76; 6. Bub van der zee 72; 7. Eric Jan Schreuder 56; 8. Hans Tönjann 54; 9. Bram Madera 48; 10. Jan Theu- Bij de dames in C won Marjan Me- schendorp het enkelspel van Pat Heyligers 6-3, 6-0. Laatstge noemde kon zich troosten door het gemengd dubbelspel aan de zijde van de ervaren Piet van Duyvenvoorde te winnen van Paul Basters en Corinne van Duyn, 6-3, 6-0. De verrassing van de finale-dag in Katwijk was, naast de finale in het herenenkel spel B met geheel andere hoor- drolspelers dan men had ver wacht, de zege in het herendub belspel van de Noord wijkers Blommendaal Uittenbogaard op het Katwijks Limburgse koppel Hasenoot de Jel, 6-4, 6-3. Een zege, die Blommendaals re- Voorhout De grote triomfator in het toernooi van Voorhout was Frans Grim bergen. In maar liefst drie finales bleef hij aan de winnende kant. In het herenenkelspel C won hij, dank zij meer variatie in het spel van de op de drive misschien wel iets vastere Jan Homan, 6-4, 6-4. Met Carla Janssen, die in Voor hout haar vierde D-titel in het en kelspel pakte, 6-2, 7-6 tegen Ellen van Trigt, pakte hij ook het ge mengd dubbelspel tegen de combinatie Jan Homan Karin van der Meer, 6-4, 6-2, waarbij moet worden gezegd dat de steun, die hij van zijn partner Carla Janssen kreeg niet gering was. Met vader Ton Grimbergen won Frans tenslotte, al leek het daar aanvankelijk niet op, het he rendubbelspel C van de favoriete en ook als no. 1 geplaatste com binatie Dick van der Meer Mike Ruysenaars, 1-6, 6-4, 7-5. Het was in Voorhout trouwens een fami lie-aangelegenheid voor wat be treft de dubbelspelen, want Riet van Baaien, die de finale dame senkelspel C verloor van Barbara Heeze 7-5,3-6,4-6, kon zich troos ten door met dochter Marlies van Balen wel het dames dubbelspel C te winnen van Karin van der Meer Carolien Schoutsen, 6-3, 6-3. Er werd behalve in Katwijk en Voorhout ook getennist in Nieuwkoop en de Leidse spelers, die daar acte de presence gaven deden het beslist niet slecht. Zo bereikte Hans Tönjann de finale via een verrassende zege op Teans vastheidsspecialist Jan Willem Bruin, 6-2, 3-6, 6-2. In de finale echter ging hij tenonder te gen de net als Jan Willem Bruin op vastheid tennissende Arnold van der Capellen, die in de halve finale Bub van der Zee had be dwongen, 5-7, 6-2, 6-3. Of het nu finale-koorts was of angst voor de hautain tennissende Arnold van der Capellen, die daar uiteraard ook de techniek voor heeft, Hans Tönjann speelde zo bevangen dat hij zelfs geen set kon veroveren, 6-3,6-0. Herman van der Capellen won met de Engelsman Sean het herendubbelspel B van Lex Bos boom I Rodenburg, 6-3,6-4. Bij de dames verloor Hanneke van der Klis-Langeveld het enkelspel B van Karin Rodenburg, 6-2, 6-4. Het herenenkelspel C was voor de tweede maal in successie voor Erwin Thijs, die Joost van Leeu wen klopte, 7-5, 7-5 en in het he rendubbelspel C won het koppel Romberg/van Ingen van het no. 1 geplaatste duo Crepin, van Leeuwen, 7-5, 4-6, 6-1. Georgette Demmink en Annelies Kramer bleven in de finale van het dames dubbelspel C aan de goede kant van de score door een zege van 6-2, 6-4 op Wahle Molsils. NICE (ANP) - De 18-jarige Nanette Schutte is gistermiddag in Nice Europees jeugdkam pioene tennis in de categorie meisjes tot en met 18 jaar geworden. In de finale versloeg zij de als eerste geplaatste Zwitserse Isabelle Villiger met 6-4 3-6 6-4. De titel blijft daar door in Nederlandse handen, want vorig jaar toonde Marianne van de Torre zich in Baa- stad de sterkste. Nanette Schutte, die voor deze titelstrijd als derde was gerangschikt, had in de halve fi nales ook in drie sets van de Sowjetrussische Olga Zaitseva (tweede geplaatst) gewonnen: 6-3 3-6 6-3. "Ik heb erg fijn gespeeld", aldus de overgelukkige Amsterdamse na afloop, "en alles lukte ook". i zijn m de derde en vierde plaats won hij met 6-4 7-5 van de Fransman Corteau. Europees kam pioen bij de 16-jarigen werd de Zweed Mats Wilander, die in de finale de Westduitser Schwaier de baas bleef: 3-6 7-5 6-0. Wilborts had in de halve finales van Schwaier verlo ren. In de categorie meisjes tot en met 16 jaar werd de Zandvoortse Alice Lembeck vierde. Na dat zij in de halve finales met 3-6 0-6 had verloren van de Sowjetrussische Julia Solni- kova ging Alice Lembeck in de partij om de derde prijs met 4-6 7-6 3-6 ten onder tegen de Tsjechoslowaakse Irma Petru. De Zwitserse Lilian Drescher zegevierde in de eindstrijd met tweemaal 6-4 over Julia Solnikova. Sanders Loek Sanders won op het Flehite-park in Amersfoort in de finale van het Masterstoer- nooi met 6-4, 6-4 van de Amerikaan Scott Lipton. Daarmee verdiende hij achttien ATP-punten waarvan hij overigens al voor die tijd zeker was. Lipton kreeg vijftien pun ten, de Fransman Vanier twaalf, de Austra liër Guan en de Italiaan Bruno Capinieri, die gelijk eindigden, kregen ieder negen punten, Wouter Fok verdiende zes punten, Thung drie en Don twee punten. Opvallend was in het damesenkel a-toernooi de grote vorm van Marijke Schaar, die in de fi nale Tine Zwaan met 6-3, 6-3 versloeg. Ook het damesdubbel won Marijke. Met Karin Moos boekte zij een royale 6-2, 6-1 zege op Anette Bouwer en Saskia Krens. KNVB stelt onderzoek in bij Limburgse amateurclubs MAASTRICHT - De KNVB gaat een onderzoek instellen naar onrechtmatige betalin gen binnen het Limburgse amateurvoetbal. Dit heeft Jo van Marle, voorzitter van de sectie amateurvoetbal van de KNVB, zaterdag bekendge maakt. Aanleiding tot het on derzoek is een aantal uitzen dingen van de regionale om- waarin werd ont- r in het amateur- Limburg spelers betaald worden. In de studio van de ROZ heeft Van Marle zaterdag de banden van de betreffende programma's af geluisterd. Na afloop ver klaarde Van Marle dat het on derzoek zal worden gericht op het hele district Zuid II en niet op een speciale club. Het was Van Marle opgevallen, dat trainers, oud-spelers en bestuursleden de door hen geuite beschuldigingen nogal openhartig kenbaar maakten. Ten tweede zei Van Marle verbaasd te zijn over de hoog te van de bedragen. Bij de werving van spelers zouden bedragen zijn betaald tot tienduizend gulden. De voor zitter van de sectie sloot niet uit dat ook in andere regio's geld geboden wordt. Van Marle beschikt evenwel niet over concrete aanwijzingen. roep zuid huid dat c voetbal Bestuurslid ziekenhuis ingeslagen... ASSEN (ANP) - Bestuurslid Massink van de FC Froningen moest zaterdagavond zijn or ganisatie van een vriend schappelijke voetbalwed strijd tussen Feyenoord en de FC Groningen in Borger (uit slag 1-1) bekopen met een shock, een gekneusde kaak en een hersenschudding. Met die kwetsuren werd hij in een ziekenhuis in Assen opgeno men. Na afloop van een ge zellig samenzijn van de spe lers van beide clubs in een ho tel in Borger sloeg een drietal woedende Feyenoord-sup- porters Massink in elkaar. De drie daders werden door de politie ingerekend. De moeilijkheden waren ont staan tijdens de wedstrijd eerder op de avond. Massink maakte bezwaar tegen het gooien van bierblikjes door de supporters. Een klein handgemeen kon toen nog door de politie gesust wor den. Tijdens de vechtpartij later op de avond in het hotel in Bor ger sloeg één van de aanval lers, de 18-jarige G.P. uit Nij- kerk met zijn arm door een raam van het hotel en moest met een slagaderlijke bloe ding naar een ziekenhuis in Assen. Na behandeling kon hij het ziekenhuis weer verla ten en bracht hij in gezel schap van zijn kameraden, de 20-jarige P.S. uit Amersfoort en de 16-jarige P. van L. uit Hilversum de nacht door op het politiebureau. MALHERBE STREEFT LACKEY VOORBIJ NAMEN (ANP) - Na de Grote Prijs van België, die gisteren door de Belg Andre Malherbe in Namen werd gewonnen, is de strijd om het wereldkam pioenschap motorcross in de 500 cc-klasse uiterst span nend geworden. Door zijn winst kwam Malherbe in de tussenstand op 215 punten. De Amerikaan Brad Lackey heeft één punt minder. De laatste Grote Prijs, in Ettel- brück (Luxemburg) volgende week zondag, moet de beslis sing brengen. In Namen was Malherbe zowel in de eerste als in de tweede manche heer en meester. In de eerste manche ging Lac key onstuimig van start, maar hij werd door een motorde fect teruggeworpen naar de derde plaats. In de tweede manche reed Malherbe van het begin tot het einde aan de leiding, hockey werd tweede. Na een afwezigheid van drie weken wegens een kniebles sure was het eerste optreden van Gerard Rond bevredi gend. Hij bezette een keer de achtste en een keer de vierde plaats. Gerrit Wolsink moest met een twaalfde plaats in de eerste manche genoegen ne- De stand voor het wereldkampioen schap na de voorlaatste wedstrijd is: 1. Malherbe 215 punten, 2. Lackey 214^3. Carlqvist 168, 4. Vromans (Bel.) 154, 5. FRANK BONTE Rond 109, 6. De Coster 106. LEIDEN - Hockey is de snelst groeiende sport in de Leidse regio. Dat lijkt een merkwaardige stel ling. De meeste sportbeoe fenaren zoeken hun heil immers ook hier op de voetbalvelden, maar wie het verenigingsleven be kijkt, moet tot de slotsom komen dat de belangstel ling voor de hockeysport behoorlijk in de lift zit. .L.M.H.C. in Oegstgeest en Siseo en Zuidwijck in Leiden waren heel lang de enige drie verenigingen. Inmiddels is dat aantal in de regio fors toegenomen en hebben plaatsen als Leiderdorp, Voor schoten, Alphen, Zoetermeer en Noordwijk hun eigen club. In Leiden fuseerden Siseo en Zuid wijck tot Roomburg. Het aantal leden op de fusiedatum in '66 waren dat er 235) is nu opgelopen tot 350. Niet alleen gezien de omvang, maar nu ook door de accommodatie, kan Roomburg zich een volwas sen vereniging noemen. Zaterdag 16 augustus zal Piet Biegstraten, de voorzitter van de Leidse Sportstichting, de opening ver richten van het bijna geheel ge renoveerde complex. Clubhuis en kleedkamers zijn flink uitge breid, twee van de drie velden zijn opgeknapt en een geheel nieuw veld kan in gebruik wor den genomen. Na een toch wel wat al te lange verwaarlozing be tekent de nieuwe accommodatie van de 45-jarige oude vereniging (de oprichtingsdatum van Zuid wijck werd aangehouden) een niet onbelangrijke impuls. Vier ton was nodig voor de ver bouwing van clubhuis en kleed kamers. De Sportstichting bracht 120.000 op tafel; de vereniging moest voor de rest zorgen. Dat geld kwam bij elkaar door een bouwstenenactie, waarvoor me nig jong lid zich inspande, door een obligatielening, waar veel oudere leden en ouders gretig op inschreven en door deelname aan de jaarlijkse rommelmarkt van Ton Menkens ijshal. Het kan niet anders of voorzitter Joep Reinders, belangrijke ani mator van de opknapbeurt, moet zich een teverden man voelen. Met zijn devies "goed en gezellig hockeyen" kan hij nu weer flink uit de voeten. "Ja, dat is zo, we zijn er natuurlijk blij mee, maar er was veel in te halen. Er is heel lang weinig aan de accommodatie verbeterd. Het belangrijkste is nu dat we ons en thousiasme vasthouden, wnat als ik naar de toekomst kijk, moet er nog want wat gebeuren". Reinders denkt daarbij aan het aanbrengen van een verlichting op de oefenstrook. Trainingen, die voor een deel onder leiding staan van een betaalde trainer, De nieuwe accommodatie van hockeyclub Roomburg. De club knapte clubhuis e augustus een geheel nieuw speelveld tot z'n beschikking krijgen. i kleedkamers op en zal half kunnen dan ook 's avonds in het winterseizoen doorgaan. Een kunstgrasveld komt ook op het verlanglijstje van Roomburg voor. HGC in Wassenaar heeft al zo'n veld en bij het naburige Fo- rescate in Voorschoten zijn ver gevorderde plannen in die rich ting. Een zorgenkind is bovendien ook het zaalhockey. Reinders daar over "De accommodatie voor zaalhockey is een heet hangijzer. Een nieuwe zaal is echt geen luxe. De Groenoordhallen, waar we nu spelen is totaal ongeschikt". Voor Roomburg betekent dat veel uit wijken naar zalen in de omge ving. Roomburg gaat het negende lus trum met een feestweek vieren. Op de zaterdagmiddag van de opening wordt het vierde veld of ficieel in gebruik genomen met een wedstrijd tussen de Zuid hollandse selectie, en "De Boe kaniers", een formatie van inter nationals rond Hans Kruise. Op maandag 18 augustus is er een feest voor de leden; op woensdag een toernooi voor de jeugd en het daarop volgende weekend een feestmiddag voor de jeugd met Jiri de Clown en een tweedaags toernooi voor de senioren. Joep Reinders verwacht dat de toekomst nog veel nieuwe leden zal brengen. "Zeker als er een kunstgrasveld komt, denk ik dat we tot 450 leden kunnen door groeien. Het moet ook niet te groot worden, want nu kent ie dereen elkaar nog wel en dat brengt natuurlijk veel gezellig heid. Maar ik denk dat de belang stelling zal toenemen. Roomburg is tenslotte de enige echte Leidse hockeyvereniging". DIEREN - In het toernooi om het open Nederlands schaakkam pioenschap is gisteren de eerste grote verrassing gevallen. Favo riet Paul van der Sterren moest in een zeer scherpe partij zijn meer dere erkennen in Weide uit Gro ningen, die met een fraaie en ve nijnige slotaanval aan het langste eind trok. Weide heeft daardoor alleen de leiding, maar lang zal nij niet op de eerste plaats staan. Kuijf uit Boskoop zal namelijk volgens verwachting de nieuwe leider worden, daar hij in zijn hangpartij tegen Duchene dui delijke winstkansen heeft. Joop Piket uit Leiderdorp heeft een weekeinde van vallen en opstaan achter de rug. In de vierde ronde werd Piket door.Hauwert uit Heemstede vakkundig uitgeteld, maar het herstel van Piket was knap. Tegen de Groninger Prak ken kon de vlag namelijk weer in top, waardoor Piket nu drie pun ten heeft. Van de Berg uit Lei derdorp kan bij winst in zijn hangpartij tegen Nieuwenhuis uit Utrecht nog net aansluiten bij de kopgroep. Eerder had Van de Berg de Zaanstreker Holscher nul op rekest gegeven. In de re- servegroep was er twee maal winst voor Marcel Piket, die nu hoog genoteerd staat. Zowel Rie- tra uit Valkenswaard als Anje- wierden uit Enschede moesten hun koning omleggen. Barendse uit Leiderdorp is wat te ruggevallen. In de vierde ronde was het Van der Horst uit Deldt, die hem de knock-out toebracht, terwijl hij tegen Van Hamond uit Naarden nog voor een tweede zit ting achter het bord zal moeten plaatsnemen. Twee zeges jeugdpoloërs SITTARD (ANP) - Het Nederlands jeugdwaterpolozevental is de Eu ropese titelstrijd voor junioren overtuigend van start gegaan. Za terdag werd België met een 14-4 nederlaag in de hoek gezet terwijl gisteren eveneens werd gewon nen. Polen was het slachtoffer 6-3. Verrassend genoeg was hét verlies van titelhouder Rusland tegen Spanje: 7-8. Door deze ne derlaag is de prolongatie van het kampioenschap op de tocht ko men te staan. Nederland-Belgiè (groep c): 0-1 Rik Rijckaert (num), 0-2 Etienne Kubat (num), 1-2 Anton Heiden (num), 2-2 Anton Heiden. 3-2 John v.d. Bosch, 3-3 Dick de Jong (eigen doel), 4-3 Dick de Jong, 5-3 Dick Nonnekes, 6-3 Dick de Jong (num), 7-3 Anton Heiden, 6-3 Anton Heiden, 34 Eric van Peteg- hem, 9-4 John v.d. Bosch, 10-4 Dick de Jong (num), 114 Rob Nonnekes (minder), 124 Roald van Noort, 134 Rob Nonnekes. 144 Dick Nonnekes Nederland-Polen: 0-1 Irenuesz Piepr- zyk (num), 0-2 Janusz Michalski, 1-2 Dick de Jong (num). 2-2 Rob Nonne kes (num). 3-2 Anton Heiden, 4-2 Roald van Noort, 5-2 Rob Nonnekes, 6-2 Rob la Grand, 6-3 Janusz Michals ki. De stand in groep C na t' 1. Nederland 2 2 2. Spanje 2 2 3. Sowjet-Unie 2 1 4. Griekenland 2 1 5. Polen 2 0 6. Belgie 2 0 e speeldagen 0 4 20- 7 0 4 16-13 2 2 17-11 1 2 7-11 2 0 9-14 2 0 5-18 PERGUSA (ANP) - Huub Rothen- gatter is gisteren in de tiende race voor het Europees kampioen schap formule 2, die in Pergusa (Italië) werd gehouden, als vierde geëindigd. Hij verdiende daar mee drie punten en heeft er nu achttien De Italiaan Siegfried Stohr won de race. Brian Henton uit Groot-Brittannic werd twee de. Henton bouwde daarmee zijn voorsprong op zijn landgenoot Derek Warwick uit. Hij leidt voor het kampioenschap met 55 pun ten. De Westduitser Manfred Winkelhock bezette de derde plaats.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13