Noord wijk nog sterker in de breedte Quick Boys: verdienstelijk PSY WIJST SPURS TERUG Nieuwelingen sterk bij Rijnsburgse Boys Alleen publiek heeft nog honger naar de bal Van der Gaag blijft bij DS'79 Oefenwinst (5-4) op Telstar MAANDAG 4 AUGUSTUS 1980 SPORT KATWIJK - Op de valreep heeft Quick Boys een nieuwe aanwinst aan zich voorbij zien gaan. Het betrof hier Ene van der Gaag. middenvelder van DS'79, die onlangs ngar Katwijk is verhuisd. Nadat hij zich in eerste instantie als nieuw lid bij de Katwijkse za terdageersteklasser had aange meld. gaf de van Sparta afkom stige voetballer er te elfder ure toch de voorkeur aan opnieuw een contract te tekenen bij de Dordtse voetbalstichting. KATWIJK - Erg veel honger naar de bal was er niet, za terdagmiddag in Katwijk. Een belangrijk deel van de harde 'Nieuw Zuid-kern' had de eerste seizoenver kenning van Quick Boys en Jong FC Amsterdam (uitslag 2-3) maar ge makshalve gelaten voor wat die was. De plausibele verklaringen voor die geringe trek in het gespikkel de voorwerp lieten zich gemak kelijk opsommen. Immers, van wege de lange nasleep van de vo rige voetbalcompetitie en door toedoen van het EK in Italië heeft 'Koning Voetbal' nauwelijks vakantie genoten. En onmiddel lijk. nadat de zomerzon de rege- ringsgretige grootvorst met enig geweld dan eindelijk tot r.ust had kunnen aansporen, was de 'ka bel' al weer gebruiksklaar om de al dan niet gedevalueerde Spelen en Tour de France in de huiska mer te dumpen. Aan sport dus ook in de komkom mertijd geen gebrek en wellicht daarom werd zaterdagmiddag in Katwijk strand en duin verre ge prefereerd. Driehonderd toe schouwers bij Quick Boys, het mag voor 'Nieuw Zuid-begrip- pen' een opvallend gering aantal heten, ook hier leek overdaad dus enigermate te hebben geschaad. Toegegeven: de vakanties waren nog in volle gang, het bloemen corso trok in volle glorie voorbij en de Katwijkse reddingsbrigade oefende. Maar toch, als 's winters bij algehele afgelasting van het competitieprogramma het veld het maar even toelaat om een oe fenduel in te lassen, dan is er slechts een mobiele dorpsom roeper voor nodig om 1500 man naar Nieuw Zuid op te tromme len. Niettemin, de 300 overgebleven ge- trouwerf hebben zich zaterdag niet verveeld. Goed, de ontmoe ting met het C-team van FC Am sterdam liet nog weinig ruimte tot afgeronde conclusies. De "au tomatismen", om maar eens een 'Zeist-uitdrukking' te gebruike. zaten er nog niet geheid in. De organisatie in de defensie klopte dikwijls niet, terwijl op het mid denveld nog weieens een gat wil de vallen. Maar begrip kon er voor die typische voorseizoen- mankementen gemakkelijk wor den opgebracht. Uiteindelijk is Quick Boys pas sinds vorige week maandag weer in training. De overtollige vakantiepondjes moeten er af, voordat goed en wel kan worden begonnen aan het Verdienstelijk Die belangrijke bijkomstigheid in aanmerking genomen wierp de thuisploeg zich op als een ver dienstelijk oefenpartner van Jong Amsterdam. Al draaiden met name Freek Rienks en Wim van der Plas niet op het ver trouwde niveau en kon ook het jonge talent Huug Aandewiel (la ter ingewisseld voor Arie Haas noot) nog geen vaste voet zetten op het middenveld, daartegen over stonden enkele positieve punten. Allereerst was daar het libero-optreden van Rijnsburger Anne Ouwersloot, die als vervan ger van de gestopte Joep den Hollander vooral opbouwend goed te werk ging. Wel dient als kanttekening bi j zijn werkzaam heden te worden geplaatst dat de uitvoering van zijn defensieve taak soms enige vraagtekens op riep. In ëén-tegen-éen situaties voelde Ouwersloot zich enkele malen zichtbaar niet op zijn ge mak. Op het middenveld zette Fred Eys- berg (diep in de tweede helft ver vangen door Gert Ouwersloot) zeker voor ri goede verrichting punt bleek de als pure voetballer nog altijd passieve Martin van der Plas weinig aan scherpte te heb ben ingeboet. Na acht minuten toonde hij dat fijntjes aan, toen de getructe middenvelder Orlando Patrick zijn enige fout van de wedstrijd maakte. Diens onoor deelkundige terugspeelbal op goalie Van der Linden pikte Van der Plas dankbaar op en de 1-0 stond op het scorebord. Ook na de doelwisseling kwam de schutter enkele malen gevaarlijk door. Maar in eerste instantie stuitte hij op Van der Linden, terwijl hij de tweede keer binnen de beruchte lijnen onderuit werd gehaald door voorstopper Koers. Kees van Rooyen kon zodoende met zijn 2-3 revanche nemen op de Amsterdamse portier, die eer der een door hem verzonden boogbal de doortocht naar het net had belet. Met die 2-3 kwam Quick Boys er feitelijk nog enigszins bekaaid af, maar niemand van het publiek die daar over morde. Een zonnige middag, aardige goals (voor Am sterdam scoorden Gerard Hot- man, Orlando Patrick en Eef Heyt), "wat wil je dus nog meer?" En tevreden keerden ze huis waarts, de 300 getrouwen. Het eerste voetbalmaal had hen ken nelijk wél goed gesmaakt. GERARD VAN PUTTEN De bal werd ook in Katwijk weer aan het rollen gebracht. Honger publiekszijde allerminst. Fred Eysberg rechtstoonde zich vooral i Amsterdam-middenvelder Jan Roye. r de bal bestond er evenweli rust wel gretig. Hier gaat h i der Meer scoort 0-11 Katwijk goed bestand tegen de warmte: 2-0 KATWIJK - Katwijk heeft za terdag zijn eerste vriend schappelijke duel met 2-0 gewonnen. De equipe van nieuwe trainer John Hugue- nin bleek tegen Capelle het best bestand tegen de hitte. De doelpunten kwamen op naam van Wim Haasnoot en Arnold Boers. hbhhhi r TelstarDick Dortmundt in de pauze vervangen door Cees van der Wiel) kan de bal alleen maar nakijken. Harry Melis Verzorgt' overwinning FC Den Haag DEN HAAG - FC Den Haag heeft de laatste wedstrijd voor groep 4 in de Intertotocompetitie met 2-1 gewonnen van groepswinnaar Spartak Praag. Voor de Hage naars nam Harry Melis beide goals voor zijn rekening; Slany scoorde voor de Tsjechoslowa- ken tegen. In het Zwitserse Neuchatel bereik te Roda JC een 3-3 puntendeling tegen Xamax. Bij de Limburgers waren Eugène Marijnissen (2x) en de Deen John Enksen ver antwoordelijk voor de doelpun- tenproduktie. De bovenvermelde wedstrijd had overigens weinig belang, nu het Standard Luik van Ernst Happel zich verzekerde van de hoofd prijs van groep t. Mede dankzij een doelpunt van oud-Ajacied Simon Tahamata bereikten de Walen een 5-1 overwinning op Fortuna Düsseldorf. RIJNSBURG - Na in de "week er voor al tweemaal in actie te zijn geweest (tegen Oegstgeest en on derling). kwam de campagne "klaarstomen voor de competi tie" voor Rijnsburgse Boys za terdag pas goed op gang. Eerste- divisieclub Haarlem, onder su- Naast Sloos manifesteerde de tweeling Jan en Peter Hogewo- ning zich voor de 2000 belang stellenden als een versterking. De eerste in verdedigend, de laat ste in aanvallend opzicht. Peter Hogewoning schroomde naar het einde. De zaterdagee steklasser had, om het hoge ten i Haarlem bij te benen, voc de gev de i st niet c door de pen de Hans van Doorneveld, heette de tegenstander en uiteraard was die opponent een goede 'test case' voor de door Herman Wij- nands opgetrommelde spelers. Hoewel een fris van de lever spe lend Haarlem met een 0-3 zege aan de haal ging, was de Rijns burgse voorstelling bij vlagen ac ceptabel. Drie nieuwkomers in de geelzwarte gelederen gaven bijvoorbeeld meteen hun visitekaartje af. Tus sen de palen acteerde Wijnand Sloos opvallend gemotiveerd. De oud-UVS'er bediende zijn ver dediging (Jan Hogewoning. Mar tin Toet, Ge Perfors en Leo van Delft) van bruikbare informatie en pakte de ballen die hij'moest pakken. Alleen heeft Sloos z'n specialiteit, het stoppen van strafschoppen, voorlopig op de Kikkerpolder achtergelaten. Ter ry Hendriks, een talentrijke pion van de Spaarneploeg, kon daar door na een uur voetbal (alle doelpunten vielen na rust) vanaf de stip 0-1 laten aantekenen. vijandelijke afwe noeuvreren om vervolgens z'n ploegmaats van bruikbare ballen te voorzien. Niet alle acties lukten maar Hermans Wijnands heeft nog tijd genoeg om hier en daar wat bij te schaven. Dat zal dan ook op het conditionele moeten gebeuren want in de slot fase snakte menig Rijnsburger moest toen de tol betalen. De thuisploeg werd volledig zoekge- speeld maar Sloos en paal en lat stonden een grotere voorprong van Haarlem in de weg. Alleen Tom Wijnand en Terry Hendriks hadden het vizier op scherp. Iets dat dienstplichtig militair Henk Merbis schromelijk had verge ten. Even na de spelhervatting had hij de zo spreekwoordelijke eer kunnen redden, toen hij sluitpost Erwin Metgod was ge passeerd. Merbis faalde voor een leeg doel. NOORDWIJK - Amateurkampioen Noordwijk is al in de eerste oefenwedstrijd voor het nieuwe voetbalseizoen geconfronteerd met uitspraken die de ploeg in de toekomst nog wel vaker zal moeten horen. Na de aardige 5-4 winst op de eerste divisieclub Telstar heette het graag counterende team opeens "zwaar verdedigend" en negatief in de mond van de verliezende coach Joop Brand. De nieuwe trainer van de Velsense formatie leek maar moeilijk te kunnen verkroppen dat zijn se lectie een 4-2 voorsprong volle dig uit handen had gegeven tegen een stel liefhebbers. Inplaatsech ter dat hij daarna de fouten zocht in zijn eigen elftal, waarin vrijwel iedereen onbezonnen de aanval boven de verdediging had gepre fereerd. reageerde hij zich fel af op de tegenstander. "We hebben ons verkeken op dit potje", mokte Brand. "Wij dach ten dat we er een heerlijke partij van zouden kunnen maken met alleen maar aanvallend voetbal. Weg met de counter en weg met het verdedigende spel. Zo had den we het vooraf ook met Noordwijk afgesproken, maar die ploeg ging in de tweede helft met elf man terug om er dan in eens uit te komen. Dat was de af spraak niet. Maar we hebben ons leergeld betaald: het blijkt ge woon dat je ook voor dit soort partijen geen afspraken kunt maken. Noordwijk voetbalde op resultaat, wij vielen alleen aan en dat is afgestraft". Het seizoen is maar nauwelijks be gonnen of het begint alweer, want waarschijnlijk uit teleur stelling haalde Brand twee zaken door elkaar. Natuurlijk: Noord wijk mag bij gelegenheid graag "counteren". Door die speelwijze heeft het team door de jaren heen zelfs naam gemaakt, maar die be kendheid sproot zeker ook voort uit het gegeven dat de aanval werd gezocht als het maar even mogelijk was. Exact zo voetbalde Noordwijk ook zaterdag, waarbij vrijwel constant gebruik werd gemaakt van drie spitsen. En dat is toch nauwelijks negatief te Noordwijks nieuwe leider Piet Bu- ter ('Ik weet niets van zo n af spraak") kon dan ook alleen de schouders ophalen over de zure opmerkingen van zijn collega. "De enige concessie die wij aan de tegenstander hebben gedaan is d it we in de tweede helft een mannetje op Van Seggelen en Reuser hebben gezet. Is dat een schande? Dat zal Telstar in de competitie nog wel een keer of 34 meemaken dus dat leek me juist een nuttige training voor ze". NOORDWIJK - In het internatio nale jeugdtoernooi van het 80- jarige Ajax worden morgen avond twee wedstrijden ver speeld op het Noordwijk-ter- rein. Om 18.00 uur komen de jeugdteams van Feyenoord en FC I)en Haag tegen elkaar in ac tie en om 19.45 uur ontmoeten de ploegen van FC Den Haag en HSV (Hamburg) elkaar. Vooral het eerste treffen lijkt voor de regio Leiden interessant omdat in de jeugd van Feyenoord onder anderen de oud UVS-ers Paul en Marcel van der Blom zullen op treden. Feyenoord won de eerste wed strijd in het toernooi met 5-0 van HSV. Andere uitslagen: Ajax-Kea! Madrid 0-4, AZ-Ar- senal 1-1, Anderlecht-FC Den Haag 0-4. afwerkte. In de eerste helft ging het allemaal nog wel. Daarin voetbalde John Verschoor nog redelijk en daarin ook kon met name Theo van Seggelen aanto nen waarom het Velsense publiek zo enthousiast is over hem. De oud-UVS'er fungeerde toen als de ware spelmaker en scoorde ook na een leuk solootje het derde doelpunt, waarmee Telstar (overigens zonder de geblesseerde Boot en zonder Heemskerk) definitief los leek te komen van Noordwijk dat de op- ponnent tot dan toe als een klit had gevolgd in de score. Immers, vit u-i (Rob v d. Meer)en de l-i van Broring na een foutieve te rugspeelbal van Buma. had Noordwijk ook de 1-2 van Van Nieuwpoort beantwoord met een treffer van Gerlof. De goals die Van Seggelen en Van der Meer daarna nog scoorden, 2-4 bij de pauze, leken de partij te hebben beslist. Jeugd Dat was het echte elijks voor na twee goede oe- t 2000 kijkers!, za- eel mindere partij LEIDEN - Met het oog op de nade rende voetbalcompetitie, die op 24 augustus van start gaat. heb ben diverse semi profvoetballers de schoenen weer aangetrokken. •on PSV it Hotspur. In Beile: Tottenhi Postuma (2xi. Erwin Km Smolders. Bij de Engel: 4-2 fen de Argentijn Ardiles en Aay- lor de roos. Ook AZ trad tegen een gerenommeerde club aan, Atletico Madrid. De Spanjaarden wonnen in Alkmaar met 0-1 door een treffer van Cano. Go Ahead Eagles beleefde al evenmin veel vreugde aan de confrontatie met een Spaanse ODDonent. Real Ma drid i trof- dankzij Santillai et 1-3 gal. Martin Koopman scoorde voor de thuisclub tegen, feyenoord kwam tegen de nieuwe eredivisionist FC Groningen niet verder dan een 1-1 gelijkspel In Borger hielp oud-Feyenoorder Peter Houtman de thuisclub aan de leiding; Pjerre Vermeulen bracht beide partijen op gelijke Portu- Opvallendste uitslag van het afge lopen weekeinde was de 0-0 de ling, die de Rotterdamse ama teurclub Spartaan'20 het Lon dense Chelsea wist af te dwingen Sparta behaalde in Oo: eveneens een gelijkspel (2-2) gen SV Spittal. Voor de Roti dammers namen Geert Meyer de Brit Loggi de goals v rekening. NAC tenslotte verüx in Breda met 0-1 van Brighton injk r hun Vooral omdat Noordwijk r een aantal jeugdige spelers in het veld bracht. Juist die jongeren, gekoppeld aan routiniers als Westgeest, Broring en Spaan derman. echter brachten de ver dwenen vaart terug in het team. Jongens als de opvallende Timo Gerlof, Jack Manuputti, Jos Smits, John Marijt (een zoon van Cees), Len de Boer en ex-Roo- denburger Ed Strijk bleken over voldoende talent te beschikken om straks de ouderen (van wie V.d. Veen en BogCTS Mg niet aanwezig waren) concurrentie aan te doen. Terwijl Telstar ook achterin alleen maai aam allend bleef denken, maakten zij ge woon goed en vooral fel gebruik van de mogelijkheden die zich aandienden. Via een strafschop van Westgeest, nog een goal van Broring en een treffer van Smits werd de 5-4 bereikt, die aantoon de dat dit in de breedte gegroeide Noordwijk toekomst heed. Die ploeg voetbalde eerde r uitge kookt dan negatief en profiteerde eenvoudig van de fouten van de tegenstander, zoals ook Theo van Seggelen besefte Hy was nader hand veel reeier dan zyn coach "Het lag helemaal niet aan Noordwijk, het lag gewoon aan onszelf. Noordwijk speelde het eigen spelletje, maar wij missen gewoon een paar goede mandek kers in de verdediging. Dat weet Bi and ook w el" PAUL DE TOMBE A

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 11