Nienwe bocht Hockenheim eist dode „Zilveren" toch weer Roomburg is sterk bezet rotterdam toernooi Van de Kerkhof blijft bij PSY „Uitgeruste" Pologajevski heeft kansen kom naar de Kuip Zwemrecord Barrett op wisselslag Fransman Patrick Dépailler verongelukt ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1980 SPORT PAGINA 15_ EINDHOVEN (GPD) - René van de Kerkhof zal de ko mende twee jaar voor het Eindhovense PSV blijven uitkomen. Dat deelde PSV- secretari s Kees Ploegsma vrijdag mee tijdens de voor stelling van de Oostbrabantse formatie in Eindhoven. Ploegsma: „Van de Kerkhof en het PSV-bestuur zijn vrij dagmorgen overeen gekomen dat René zijn contractuele verplichtingen jegens PSV zal nakomen, nadat de con tacten met Lazio Roma op een teleurstelling zijn uitgelopen. Dat betekent dus dat Renè de komende twee jaar voor PSV zal blijven uitkomen. De mo gelijkheid dat Van de Kerk hof alsnog binnen afzienbare tijd naar het buitenland zal vertrekken, acht ik op dit moment vrijwel uitgeslo ten". Thijs Libregts, trainer van PSV, toonde zich bijzonder ver heugd over de overeenstem ming die PSV en Van de Kerkhof alsnog vrijdagmor gen hebben bereikt. Libregts: „Ik had er zonder meer reke ning mee gehouden dat René van de Kerkhof volgend sei zoen niet langer beschikbaar zou zijn voor de Eindhovense ploeg. Nu Van de Kerkhof alsnog de beslissing heeft ge- bij PSV te blijven. heeft hij ons van een groot probleem verlost. We hoeven nu niet langer ook nog eens naar een vleugelspits op zoek te gaan, maar kunnen ons nu alleen beperken tot het aan trekken van een centrum spits". Volgens Thijs Libregts zal PSV begin volgende week tot een akkoord komen met een En gelse centrumspits. Een naam wilde de Eindhovense oefenmeester evenwel nog niet prijsgeven. Libregts: „Recentelijk waren we finan cieel helemaal rond met de Oostenrijkse international Walter Schachner, maar op het allerlaatste moment sprong die transfer af np wat bijkomende zaken. Graag had ik vandaag onze nieuwe spits op deze persconferentie wil len introduceren, maar ik wil niet het risico nemen op nieuw op het allerlaatste moment voor die verrassing te komen staan". Het ligt overigens in de bedoe ling van de Eindhovenaren om naast die Engelse spits nog een tweede aanvaller te contracteren. „Beide spe lers", aldus Libregts, „zullen voor 15 augustus door PSV worden gecontracteerd, zodat ze tijdens de toernooien in Brussel (12 en 13 augustus) en Barcelona (19 en 20 augustus) kunnen spelen". BUENOS AIRES (ANP) - De zesde partij in de schaaktweekamp Kortsjnoi - Poloegajevski in de halve finales van het kad datetoernooi is na de 42e zet af gebroken. In de afgebroken stel ling, die vandaagin Buenos Aires wordt voortgezet, heeft Poloe gajevski winstkansen, de stand bleef *3-2 in het voordeel van Kortsjnoi Al enkele dagen woedt de koude oorlol tussen Kortsjnoi en zijn vroegere landgenoot Poloega jevski. Kortsjnoi protesteerde af gelopen dinsdag noo tegen de „time-out", die zijn tegenstander op de dag van de zesde partij wil de nemen. Volgens het reglement heeft iedere schaker recht op drie rustdagen in een tweekamp-ge vecht. Kortsjnoi echte vond het reglement op dit punt onvoldoende duidelijk en hij diende een protest in. De arbi terscommissie wees het protest van de hand. De zesde partij werd met een dag uitgesteld. Poloegajevski heeft kennelijk pro fijt gehad van zijn rustdag. De experts waren het er over eens dat de Rus bij de afgebroken stelling goede winstkansen had. Indien Poloegajevski de zesde partij inderdaad in winst omzet is de stand gelijk: 3-3. IRVINE (ANP) - Bill Barrett heeft gisteren tijdens de strijd om de Amerikaanse zwemtitels in Irvi ne het wereldrecord op de 200 meter wisselslag op 2 minuten 03,24 seconden gebracht. Barrett verbeterde in de Californische stad het record van Jesse Vasallo uit Puerto Rico, die tijdens de Panamerikaanse spelen in San juan op 6 juli 1979 2.,29 had ge- ir Patrick Dépailler Op de eerste dagen van de Ameri kaanse zwemkampioenschap- pen, die in Irvine worden gehou den, hebben de Amerikaanse zwemmers en zwemsters reeds op tien onderdelen sneller ge zwommen dan de winnaars van de gouden medaille op de Olym pische Spelen in Moskou. De 400 meter vrije slag dames was don derdag het hoogtepunt. Kim Li- nehan won in 4 minuten 7,77 se conden, hetgeen tevens de beste wereldseizoenprestatie beteken de en de vierde tijd ooit op dit nummer gemaakt. Cynthia Woodhead eindigde als tweede in 4.08,17. De 24-jarige Mike Bruner won de 400 meter vrije slag bij de heren. Hij versloeg verrassend de Ame rikaanse recordhouder op dit nummer, Brian Goodell. Halver wege lag Bruner nog ver achter op Goodell, maar in de laatste baan kwam hij sterk terug. Bru ner eindigde in een tijd van 3.52,19. Daarmee was hij langza mer dan Vladimir Salnikov, die het nummer tijdens de Olympi sche Spelen won in 3.51,31. Goodell werd tweede in 3.52,99. Op de 200 meter schoolslag dames moest de eerste plaats worden gedeeld door Tracy Caulkins en Terry Baxter. Beiden kwamen tot een tijd van 2.34,66. De Amerikaan Rowdy Gaines bleef op de 100 meter vrije slag onder zijn zeer snelle tijd in de series. Gaines kwam woensdag tot 49,61 seconden, slechts 17/100e secon de verwijderd van het wereldre cord, dat met 49,44 seconden op naam staat van de Zuidafrikaan Jonty Skinner. In de finale bleef Gaines steken op 49,78 seconden. Schaker Heemskerk uit de kopgroep DIEREN - In het toernooi om het open Nederlands schaakkam pioenschap- heeft favoriet Paul v.d. Sterren zijn eerste halve punt moeten inleveren. Zijn hangpar- tij uit de tweede ronde tegen Ok- kes eindigde in remise. In de der de ronde won V.d. Sterren wel: van Paul Boersma. De ranglijst wordt nu aangevoerd door Rene Duchene, Frans Cuijpers en Jac- que Renet. Heemskerk uit Rijnsburg viel weg uit de kopgroep. Tegen Duchene moest hij na een wilde partij de vlag strijken. Joop Piket uit Lei derdorp kwam met Okkes remise HOCKENHEIM (ANP) - De Franse autocoureur Patrick Dépailler is gisteren in het ziekenhuis van Hockenheim overleden. Dépailler vloog op het circuit van Hockenheim tijdens testritten met de Alfa Romeo voor de Grote Prijs DépaiilerJ!s de 'derde dode van West-Duitsland (formule 1) uit een snelle bocht. Met ernstige verwondingen werd hij per helicopter naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij enige tijd later overleed. De formule 1-wereld bleef twee jaar van dodelijke ongevallen ver schoond. Het laatste sterfgeval was de Zweed Ronnie Peterson, een dag na de Grote Prijs van Ita lië op Monza in 1978. Peterson was verwikkeld in een zwaar on geluk bij de start. Dépaillers on geluk was het derde zware van het seizoen 1980. Op het circuit van Kyalami (Zuid-Afrika) brak de Zwitser Marc Surer beide be nen tijdens de training. Zijn landgenoot Clay Regazzoni werd in Long Beach (Cahfornie) ge deeltelijk verlamd. dit bleef er over van de Alfa Romeo van Patrick Dépailler. De coureur vond de dood. Patrick Dépailler is 35 jaar oud ge worden. Hij zou op 9 augustus, een dag voor de Grote Prijs van West-Duitsland op het circuit van Hockenheim, zijn 36ste verjaar dag vieren. Patrick Dépailler overleed aan ernstige verwon dingen aan zijn hoofd. Bij aan komst in het ziekenhuis van Hei delberg was hij reeds klinisch dood. Hij laat in zijn geboorte- en woonplaats Clermont-Ferrand een vrouw en een kind na. Patrick Dépailler begon zijn sportloopbaan op de motor in Ondanks absentie van Louk Sanders 1963. Twee jaar later stapte nij over in een sportauto In 1966 werd hij tweede in een nationaal promotiekampioenschap achter Francois Cevert, die later even eens als formule 1-coureur ver ongelukte. In 1972 debuteerde Patrick Dépailler in de wereld van de formule 1. Sindsdien reed hij 95 in de hoogste categorie voor de merken Tyrrell, Ligier en Alfa Romeo. Zijn eerste overwinning behaalde hij in 1978 in Monaco, zijn tweede in Spanje 1979. Het seizoen 1979, dat hij succesvol in zette, duurde niet lang. In juni stortte hij neer met een zweefvliegtuig. Dépailler lag maanden in het ziekenhuis met talloze breuken en inwendige kneuzingen. Erelijst In de reservegroep zitten zowel Overeem uit Oegstgeest, die Gouw uit Harderwijk versloeg, als Barendse uit Leiderdorp in de acht man tellende kopgroep. Ba rendse, die eerst zijn hangpartij uit de tweede ronde winnend af sloot, bond vervolgens Kant uit Heemstede aan de zegekar. LEIDEN - Vijfentwintig jaar geleden startte op het tennis park Roomburg de strijd om de Open Leidse tennistitels. Het was een generale voor de Nationale tenniskampioen schappen. Gekscherend werd wel eens beweerd dat wie Roomburg won ook nationaal kampioen zou worden. Het is zo vaak uitgekomen, dat spelers en speelsters tenslotte inderdaad gingen geloven in de generale op Roomburg en gesterkt de strijd om de Nationale kampioenschappen ingingen. 'Er zijn ook de nodige kampioenen geweest die op Roomburg de eer ste stap zetten op weg naar natio nale roem. Enkele kwamen ver der. Bv. Tom Okker, die op Roomburg n.b. nog eens in het herenenkelspel B als jongetje van amper 12 jaar verloor van Jaap Noordman, de grijze eminentie van Unicum, die de Leidse ten- nisgemeenschap enkele maan den geleden ontviel. Louk Sanders won er voor het eerst op buitenbanen van Jan Hordijk en direct daarop werd hij natio naal kampioen. En hij is dat tot nu toe op de buitenbanen geble ven. Roomburg had behalve de coryfeen bij de heren, ook het in ADVERTENTIE voor twee avonden topvoetbal de jaren zestig befaamde kwartet Trudy Groenman. Els Spruyt, Elly Blomberg-Krocke en Anja Lepoutre regelmatig binnen de lijnen. De wedstrijdleiding aanvankelijk bestaande uit voorzitter Wieriks en wedstrijdleider Bob de Wolf moest er snel mee stoppen omdat de heren Leiden verlieten. Hun taak werd overgenomen door het trio Ton van Aelst, Kees Koole, en Annelies Koole. Een resoluut trio, dat bekend staat om een soepele aanpak, maar ook om on verzettelijkheid als het aankomt op gemaakte afspraken. Zij zijn nu al ruim 20 jaar voor de Open Leidsche tenniskampioen schappen in de weer. Belange loos. Het kost hen meer dan de week van Roomburg aan vakan tie. Voor hen is dan ook teleur stellend, dat van de top va heren (Martin Koek en de natio naal kampioen Louk Sanders) zal ontbreken. Het duo heeft tractuele verplichtingen op he tournooi van Leeuwenbergh Voorburg. Maar de strijd zal er vanaf morgen, als de zoals ge woonlijk zeer sterk bezette B- en C- top in actie komt niet of nau welijks minder om zijn Geplaatst zijn op Roomburg bij de heren A. Thung, Paul van Min, Michael Schapers en Wouter Fok, terwijl verder Lapré Laudin, Schmitz, Keuning, Madsen, Rob Hak, de winnaar van het vorig jaar, Nico van Welschen, Hans Everaars, Rob Mentink. Piet Veentjer, Re ne Boers, acte de presence geven. In de toernooien van de Katwijkse LTV en Voorhout is het kaf van het koren gescheiden. In Katwijk zijn tot de halve finale in het he renenkelspel B gevorderd Dick Bouman, oud-Roomburger en nog altijd even stijlvol tennissend (gisteren won hij van Swoboda met 6-3,6-0 "jaren geleden, dat ik zo ben weggespeeld aldus de sympathieke ex-Tsjech") en Jan Theunissen, die van Gutter wei nig heel hield, 6-0, 6-1, Van der Schans plaatste zich zelfs al voor de finale door een krappe zege na een fraaie partij op Groen, 4-6, 6-4,6-2. Bij de dames in B komen vandaag in een poulesysteem te gen elkaar uit, Henny Fehling, Jaenette Voskuil, Liselotte van der Bijl en Astrid Veenman. In de finale van de dames in C plaatste zich voor het enkelspel de vast houdend tennissende en voor treffelijk lopende Pat Heyligers door een 6-2. 3-6, 6-3 zege de Duitse mevr. Kannebley. In het HDB leverden Philippe van der Kwast en Har Meijer weer eens een prima prestatie tegen Jan Pieter Hop en Eytel Homan. Na 1-6 werd het nog 7-6, 6-4. Voorhout In Voorhout plaatsten zich, con form de verwachting Enno Zim merman, (6-0, 6-0 tegen Henk Geerlings) en Frans Grimbergen (6-2, 6-4 tegen Marcel Gerritsen) voor de halve finales. Humphrey Stuyver struikelde na zijn op zienbarende opmars in het here nenkelspel C over Peter van Dijk; 2-6, 4-6. Jan Homan, no 4 ge plaatst, liet zich niet verrassen door Maarten Wolterink, 6-16-2. De halve finales bij de dames in het enkelspel C ziet er als volgt uit; Carina van der Meer, 4-6, 6-3, 6-2 tegen Marlies van Balen (zij zit dus al in de eindstrijd) en Riet van Balen - Barbara Heeze. Humphrey Stuyver leed behalve in het herenenkelspel C een nog ge voeliger verlies in het herenen kelspel D, waarin hij toch zo'n beetje de gedoodverfde winnaar is. Hij werd geklopt door een zichzelf en iedereen verrassende Olav ten Bosch: 6-2, 3-6, 5-7. Bij de dames in het enkelspel D zal de strijd in de halve finales gaan tussen Ellen van Trigt - Marjan van 't Woudt en Mirjam Borsje - tegen de winnares van de partij Corinne Ivers en Mary de Pagter. FRANK BONTE Op de erelijst van Patrick Dépailler staan behalve zijn twee Grand Prix het Franse formule 3-kam- pioenschap in 1971, het Europees kampioenschap formule 2 in 1974 met vijf overwinningen in grote prijzen formule 2, de ronde van Frankrijk voor automobielen in 1970. In het wereldkampioen schap formule 1 eindigde hij 9e in 1974. vierde in 1976, achtste in 1977, vijfde in 1978 en zesde in 1979. Het Alfa Romeo-team maakte een trainingsstage van twee dagen op het circuit van Hockenheim als voorbereiding op de Westduitse Grote Prijs op 10 augustus. Op de mogelijkheid van ongelukken was gerekend. Tijdens alle trai- ningssessies was er een medisch team bij de baan. Een technisch defect behoorde bij het ongeluk, waarbij Dépailler de dood vond, tot de mogelijkheden. De oost bocht, die de beide rechte stuk ken van het motodroom met el kaar verbindt, wordt doorgaans met een snelheid van 200 kilome ter per uur "genomen". De ge crashte Alfa Romeo (500 pk) liet vrijwel geen remsporen achter. Naast hoofdverwondingen liep Dépailler dijbeen- en schouder breuk op. Moeilijkheden Aan het begin van de week bracht de Australiër Alan Jones, leider in het klassement om het wereld kampioenschap. een bezoek aan Hockenheim. Hij wees speciaal op de moeilijkheden in de oost bocht. "In tegenstelling tot vorig jaar wordt de oostbocht nu in de vijfde versnelling en met plank gas genomen. Wie daar van de weg afraakt heeft heel veel geluk nodig om heelhuids uit te stap pen". Patrick Dépailler had dit geluk niet. i dit op het circuit van Hoc kenheim. Op 13 april stierf de Oostenrijkse formule 2-coureur Markus Höttinger door een los geraakt wiel van een concurrent. Drie weken later maakte de Westduitse motorcoureur Rene Kamlot een dodelijke val. Op 19 juli deed zich bij motorraces op Hockenheim al een ernstig on geluk voor in de sneller gewor den oostbocht De zijspancoureur Siegfried Schauzu uit West- Duitsland vloog uit de bocht, maar overleefde al was het met zware inwendige verwondingen. In hetzelfde weekeinde veron gelukte op Zandbvoort de West duitse formule 2-coureur Hans- Georg Bürger. Schutte in teiinisfinale NICE - Nanette Schutte heeft de eindstrijd van het toernooi om de Europese jeugdkampioenschap pen tennis in Nice bereikt. In de halve finale versloeg zij de Russin Zaïtsev met 6-3, 3-6, 6-3. In de fi nale komt zij uit tegen de Zwit serse Isabelle Villinger. Bij even tuele winst van Schutte in de eindstrijd blijft de Europese jeugdtitel in Nederland. Vorig jaar zegevierde Marianne v.d. Torre. Louk Sanders won zyn partij lij dend het Masterstoernooi van het Satellietcircuit in Amersfoort. Hij versloeg de Argentijn Molina met 6-4, 6-2. Wouter Fok verloor van de Italiaan Capiniris: 6-4,7-6. Dubbele zege o Belgische wielrenners GIPPINGEN - De 17e editie van de Grote Prijs van het Zwitserse Kanton Aargau, een criterium over 200 kilometer voor beroeps renners, heeft gisteren een dub bele Belgische zege opgeleverd. Patrick Pevenage won met drie seconden voorsprong op een groep van elf renners van wie Willy Teirlinck de sprint won voor Piet van Katwijk, die op de derde plaats beslag legde. Jos Schipper werd vijfde, Bert Oos terbosch negende en Bert Pronk twaalfde. Het peloton volgde op 27 seconden. Daarin bevond zich o.a. Joop Zoetemelk die als 23e over de streep ging. SOUTHAMPTON CLUB BRUGGE F.C. SCHALKE '04 FEYENOORD vrijdag 8 en zondag 10 augustus stadion Feyenoord Gratis toegang voor donatiekaarthouders. Bent u dat nog niet? Bel 010 19 57 11 voor inlichtingen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15