mededelingen gemeentebestuur leiden 4tm8aug.'80 Hooigracht Haagweg ill Commissie vergadering Deelcommissie Personeelszaken. Woensdag 6 augustus a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Voorstellen afrondingsfase reorganisatie 1975 1980. Vaststelling nota sociale leidraad voor veranderin gen en voorstel wijziging ambtenarenreglement 1970. Deze vergadering is ter voorbereiding van de extra vergadering van de kommissie voor het Georgani seerd Overleg op 13 augustus a.s., waar met name de voorstellen m.b.t. de afrondingsfase reorganisa tie 1975-1980 en de sociale leidraad voor veranderin gen aan de orde zullen komen. Diversen Morgen Optocht bloemencorso "kinderen houden van bloemen" Zaterdag 2 augustus a.s. trekt de Rijnsburgse bloe mencorso, onder het motto "Kinderen houden van bloemen" door de stad. Om 14.20 uur is de stoet grens Oegstgeest - Leiden gepasseerd, vervolgens gaat-deze via de Rijnsburger- weg richting Station - Stationsweg - Steenstraat - Blauwpoortsbrug - Haarlemmerstraat - Pelikaan straat - Hooigracht - Watersteeg - St. Jorissteeg - Levendaal - Korevaarstraat - Breestraat - Kort - Ra penburg - Prinsessekade - Turfmarkt - Turfmarktbrug - Nieuwe Beestenmarkt - Molenwerf - Valkbrug - Rijnsburgersingel - Haarlemmerweg - Eindpunt is Flo- ris Versterlaan, ingang Groenoordhalterrein. De organisatie verzoekt de winkeliers^ van de Haarlemmerstraat, tussen 14.30 en 15.15 uur geen uitstallinkjes van goederen en of terras stoeltjes tijdens het voorbij gaan van de stoet buiten te zetten, vanwege de breedte van de praalwagens. verkeersomleidingen in verband met werkzaamheden aan Hooigracht en Haagweg Maandag 4 augustus a.s. wordt begonnen met nog resterende herinrichtingswerkzaamheden aan de Hooigracht. Er moeten aan beide zijden van de rij baan rode asfalt-fietssuggestiestroken worden ge maakt, tussen de Pauwbrug (Pelikaanstraat) en Ir. Driessenstraat. Dat betekent, dat het verkeer gedu rende de tijd die daarvoor nodig is, over één rijbaan zal worden geleid. De politie zal aanwezig zijn om het verkeer ter plaat se te regelen. Daarna op dinsdag 12 augustus is de Hooigracht volgens plan geheel afgesloten voor doorgaand verkeer. Op het bestaande asfalt wegdek moet namelijk nog een asfalt toplaag komen. De aannemer heeft daarvoor één werkdag no dig. Het laatste karwei aan de Hooigracht, is het aanbren gen van twee voetgangersoversteekplaatsen en het opspuiten van witte belijning voor het rijweggedeel te. Vrijdag de 15e augustus is alles achter de rug. In verband met eerder genoemde werkzaamheden zal de Hooigracht voor zowel normaal doorgaand ver keer als ook het openbaar vervoer verkeersomleidin gen tot gevolg hebben. Er komen daar waar nodig oranje omleidingsborden en pijlen te staan, zodat men tijdig van de gebruikelijke route af kan wijken. De N.Z.H. rijdt vanaf 4 augustus al een andere route, omdat in die zelfde periode rioleringswerkzaamheden in de Ir. Driessenstraat worden uitgevoerd. Dit van wege een rioolaansluiting voor de Vestestraat. De buslijnen 13,14, 60. Tussen Korevaarstraat en He rensingel wordt gereden via het Levendaal, Plantage en Zijlsingel enz. N.Z.H. lijn 43. Tussen Korevaarstraat en Station ver loopt nu richting Breestraat, Kort Rapenburg, Prin sessekade, Nieuwe Beestenmarkt, 2e Binnenvest gracht en Stationsweg (Steenschuur enz.). De buslijnen 2, 12 en 13 van Centraal Nederland richting station zullen, komend vanaf de Lage Rijn dijk, Kooilaan de route via Herensingel, Maresingel, Oude Herengracht, Langegracht en verder de norma le route volgen. Komend vanaf het station neemt men de route Lan gegracht, Oude Herengracht, Haven, Zijlpoort naar Lage Rijndijk en verder normaal. Gelijktijdig met de Hooigracht begint een andere aan nemer met rioleringswerkzaamheden aan de Haag weg tussen de Da Costastraat en Potgieterlaan. De werkzaamheden daar zijn uitvoeriger en zul len 3 maanden in beslag nemen. Het karwei wordt in gedeelten aangepakt. Men be gint bij de Da Costastraat en vervolgens de daarna volgende straten. Eindpunt rioolaanleg is tot even voor de Fina-pomp en Potgieterlaan. Na het rioleringswerk wordt begonnen met een kleine herinrichting van genoemd gedeelte. Tenslotte is het de bedoeling om vanaf de Da Costa straat tot aan de Rijnzichtbrug het geheel te asfalte- In verband met deze werkzaamheden is dit ge deelte van de Haagweg voor doorgaand verkeer afgesloten. Het verkeer komende vanaf het centrum zal tijdig via geplaatste oranje omleidingsborden en pijlen de route verder volgen. Hetzelfde geldt voor het verkeer komend vanaf de Haagsche Schouw. De Churchilllaan is nu tijdelijk doorgaande rijroute om naar het centrum te komen. De N.Z.H. verandert ook voor de duur van drie maan den de rijroute. Deze ziet er als volgt uit: N.Z.H. lijnen 13-14-30. Gedurende eerder genoemde werkzaamheden zal lijn 13/14 worden omgeleid via de Vink en- Haagsche Schouw. Het trajektgedeelte tussen Leiden Zuid-West en Sta tion NS via Kort Rapenburg en Steenstraat/N. Bees tenmarkt komt te vervallen. Lijn 30 zal gedurende de gehele afsluitingsperiode vanaf Haagsche Schouw rechtstreeks van/naar Sta tion NS rijden via Plesmanlaan. Het trajektgedeelte tussen Haagsche Schouw en Station NS via Leiden Zuid-West - Kort Rapenburg en Steenstraat/N. Bees tenmarkt komt te vervallen. Bij de halten langs de Rijndijk zal gedurende deze tijd lijn 13/14 stoppen. Passagiers van/naar Leiden Zuid-West kunnen op de tijdelijke halte "Haagsche Schouw" (halte lijn 43) overstappen van lijn 13/14 op lijn 30 en omgekeerd. Zij dienen daarbij aan de andere zijde van de weg in te stappen dan waar men ic uitgestapt. Tijdens de duur van de afsluiting zal er zowel op lijn 13 - 14 als op lijn 30 volgens een tijdelijk gewijzigde dienstregeling worden gereden. Deze zal gratis verkrijgbaar zijn bij de NZH haltekan toren en in de stadsbussen. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot het NZH kantoor Leiden station. Verbeteringsplan "Pancras - West" is uit Vanaf maandag a.s. is voor f 2,50 het verbeterings plan "Pancras-West" aan de informatiebalie van het stad- en stadsbouwhuis te koop voor belanghebben den en geïnteresseerden. Dit verbeteringsplan is op 16 juni j.l. door de gemeen teraad vastgesteld. Het gaat om het gebied, die ligt tussen Hooigracht - Oude Rijn - Hoogstraat - en Nieuwe Rijn. Nieuw gemeenteraadslid De voorzitter van het centraal stemburo voor de ver kiezing van leden van de gemeenteraad, maakt be kend dat de heer J.M. Brands is benoemd als lid van de gemeenteraad. De heer Brands is lid van C.P.N. Een ieder die het besluit wil inzien, kan daarvoor te recht bij de afdeling Bevolking, kamer 13, stadhuis. Deze afdeling is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur en op donderdagavond van 17.30 tot 21.00 uur. Verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbende dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen: Paricras-Oost/West, Maredorp, Noordvest Aanvullende verkeersmaatregelen in verband met de reconstructie van de Hooigracht en het aansluitende gedeelte van de Pelikaanstraat: - aanwijzing als verplicht fietspad van het fietspad langs de Hooigracht, voorzover gelegen tussen de Oude Rijn en de Ir. Driessenstraat (aan de zijde van het parkeerterrein); - aanleg van een fietsstrook op de Hooigracht, aan de westzijde, voorzover gelegen tussen de Gepek- tebrug en perceel nummer 88; - aanleg van een voetgangersoversteekplaats over beide rijbanen van de Kaasmarkt, bij de kruising met de Hooigracht; - aanleg van een voetgangersoversteekplaats over de zuidzijde van de Oude Rijn, bij de kruising met de Hooigracht; - aanleg van een voetgangersoversteekplaats over de noordzijde van de Oude Rijn, aan weerszijden van de kruising met de Pelikaanstraat; - aanleg van fietsstroken aan weerszijden van de Ge- pektebrug; - aanleg van fietsstroken aan weerszijden van de Pe likaanstraat, vanaf de Gepektebrug tot de Lange gracht (inclusief de Pauwbrug); Meerburg tijdelijk, voor de duur van de voorgenomen riolerings werkzaamheden in de Kettingstraat; - instelling van een parkeerverbod in de Hoogendijk- straat, aan de oostzijde; - insielling van een verbod stil te staan in de Hoogen- dijkstraat, aan de westzijde; Zuid-West - aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Brahmslaan, ten zuiden van de Donizettilaan, zulks in het kader van de voergenomen asfalteringswerk- zaamheden; - Via de aansluiting van de Brahmslaan op de Voor- schoterweg rijdt veel sluipverkeer door de wijk Zuid-West. Met name van het zware verkeer wordt veel hinder ondervonden. Reeds geruime tijd ont vangt de gemeente daarover klachten. Thans is een plan gemaakt om dit verkeer te weren. Dit plan houdt in, dat op de Brahmslaan ter hoogte van de Brahmsbrug (bij het bejaardencentrum v.d. Willi- genhof) een wegversmalling wordt gemaakt, die zodanig is, dat daar geen zwaar verkeer door heen kan. Personenauto's kunnen de versmalling om de beurt passeren. Rijdend in de richting Apollolaan dient namelijk te worden gestopt voor verkeer uit de tegengestelde richting. In verband met deze voorziening dienen de volgende verkeersmaatrege len te worden vastgesteld: a. vaststelling van een breedtebeperking van 1.80 meter voor bedoelde wegversmalling. b. vaststelling van een verbod door te gaan in de richting van de Apollolaan, bij nadering van ver keer uit de tegengestelde richting op de Brahms laan, ter hoogte van de wegversmalling. Haagwegkwartier/Zuid-West - intrekking van de aanwijzing als voorrangskruising van de kruising Boshuizerkade/Boshuizerlaan/Tel- derskade; - instelling van een verbod stil te staan op de Telders- kade, voorzover gelegen tussen de Boshuizerkade en de Churchilllaan, aan de zijde van het zwembad. Voor zover nodig zullen de nu op bovengenoem de wegen geldende verkeersmaatregelen wor den aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het bureau Voor lichting in het Stadhuis. Gedurende die periode be staat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van de maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergade ring van de Verkeerscommissie, die zal worden ge houden op woensdag 20 augustus aanstaande in de Raadzaal van het Stadhuis, aanvang 15.30 uur. Leiden, 1 augustus 1980. Blijvers "Azen zijn troef - Kluchtige vecht partijen, Camera, Leiden. "Clair de femme" - Thema een zaamheid en liefde ontroerend ver tolkt door Romy Schneider en Yves Montand, Lido 3, Leiden. "De vrek" - De Funès in klassieke komedie van Molière, Trianon, Lei- "Hardly working" - Oubollige hu mor van Jerry Lewis, Euro 4, Al phen, Lido 2, Leiden. "On het Majesty's secret service" - James Bond, Euro 2, Alphen. "Monsters" - Matige griezelfilm, Li do 1, Leiden. "Vrouwen van Parijs" - Onduidelij ke film met Miou Miou en Maria Schneider, Studio, Leiden. (Op)nieuw Nachtfilms "Taxi Driver" - Robert de Niro's verbeten strijd tegen de zedeloos heid, Camera, Leiden. "De genotzoekers" - Rex, Leiden. "Fear over the city" - Luxor, Leiden. "Twee door het dolle heer." - Euro 1 Alphen. "Het bloed van Dracula" - Euro 2, Alphen. "Cleopatra Jones and the casino of gold" - Euro 3, Alphen. "Reis der vleselijke geneugten" - Euro 4, Alphen. Rex "Tante Emma's sexshop" Den Haag "Programma met Charles Bronson" - Apollo 1 (460340). 16 jr. "The Baltimore bullet" - Apollo 2, al. "Zombie Holocaust" - Asta (463500), 16 jr. Drie films met Dustin Hoffman: "Straight time" (vr.), "All the presi dent's men" (za., zo. en ma.) en "Aga tha" (di. en woe.) - Bijou (461177), 12 jr. "Shame of the jungle" r Calypso (463502), 16 jr. "Star Trek"-Babylon 1 (471656), al. "De sheriff ziet ze vliegen" - Baby lon 2, al. "Midnight express" - Babylon 3, 16 jr. "The Pink Panther strikes again" - Camera (467200), al. "Hardly working" - Cineac 1 (630637), al. "Last tango in Paris" - Cineac 2, 16 Jr- "Dimenticare Venezia" - Cineac 3, 16 jr. "Zomnbies" - Corso (467200), 16 jr. "The Sting" - Du Midi (855770), 12 jr. "'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld - Euro (667066), al. "Herrezen Heerseres" - Metropole 1 (456756), 16 jr. "De vrek" - Metropole 2, al. "Laura" - Metropole 3, 16 jr. "The Fog" - Metropol^ 4, 16 jr. André Delvaux heeft het vorig jaar ook in het buitenland enige bekendheid gekregen met de film Vrouw tussen hond en wolf, waarin Rutger Hauer een hoofdrol speelde. Daarvoor had hij ook al wat produkties afgeleverd, waar onder twee bewerkingen van boeken van schrijvende landgenoot Johan Daisne. Eén van die twee, Un soir, un train wordt dinsdag door Bel gië 1 uitgezonden. Yves Montand is daarin een hoogleraar die samen met zijn echtgenote (Anouk Aimée) de balans opmaakt van hun ver houding. Midden in die sessie verdwijnt zij opeens, waarop hij een speuractie op touw zet. Op de Nederlandse televisie is het weer karigheid troef. Wel geteld twee films. Zondag een film van Akira Kurosewa, aan wie de KRO een cyclus wijdt. De verborgen, vesting speelt zich af in de zestiende eeuw tijdens één van de vele bur geroorlogen. Een dag later wordt The son of Monte Cris- to uitgezonden. Omdat De graaf van Monte Cristo van Alexandre Dumas al zo vaak voor film is bewerkt, besloot regisseur Rowland Lee veer tigjaar geleden iets origineels op dit thema te verzinnen en kwam met een zoon op de proppen. Louis Hayward speelt die rol en Joan Bennett is zijn tegenspeelster als groothertogin Zona. De Pools/Franse regisseur Ro man Polanski volgde negen jaar geleden de voormalige wereldkampioen in de auto racerij, Jacky Stewart tijdens de Grand Prix van Monaco. De voorbreidingen en de race zelf zijn door Polanski fasci nerend in beeld gebracht. Weekend of a champion don derdag, Duitsland 3. "Twee door- het dolle heen" - Bud Spencer en Terence Hill als agenten, Euro 1, Alphen. "Mij niet gezien" - Komedie met Pierre Richard, Euro 3, Alphen. "Midnight cowboy" - Metropole 5, 16 jr. "Diepzeemonsters" - Odeon (462400), 16 jr. "Twee door het dolle heen" - Odeon 2, 12 jr. "The sound of music" - Odeon 3, al. "De Samoerai" - Odeon 4, 16 jr. "La Strada" - Odeon 5, 16 jr. "Draai je klaar" - Le Paris 1 (656402), 18 jr. "Deep throat" - Le Paris 2, 18 jr. "Huize Weltevree" - Le Paris 3,18 jr. "De losbol" - Passage (460077), al. "Kramer versus Kramer" - Studio 2000 (542288), al. "American gigolo" - De Uitkijk (542288), 16 jr. Amsterdam "The Baltimore bullet" - Alfa 1 (278806). al. "American gigolo" - Alfa 2, 16 jr. "La Strada" - Alhambra 1 (233192), 16 jr. "What's new pussycat?" - Alhambra 2, al "Zombie Holocaust" - Bellevue Ci nerama (234876), 16 jr. "De sherrif ziet ze vliegen" - Calypso 1 (266227), al. "Star trek" - Calypso 2, al. "Shame of the jungle" - Calypso 3, 16 jr. "Midnight desires" - Centraal (248933), 18 jr. "De herrezen heerseres" - Cineac Damrak 1 (245648), 12 jr. "One flew over the cuckoo's nest" - Cineac Damrak 2, 16 jr. "The sound of music" - Cineac (243639), al. "'n Trap na" - Cinecenter (2366151, 16 jr. '^Satyricon" - Cinecenter, 16 jr. "De vrouw met de vilten hoed" - Ci- "Ugetsu Monogatari" - Cinecenter, 16 jr. "Once upon a time in the West" - Cinema International" (151243), al. "Hardly working" - City 1 (234579), al. "De herrezen heerseres" - City 2, 16 jr. "Twee door het dolle heen" - City 3, 12 jr. "Vrouwen van Parijs" - City 4,16 jr. "The Rose" - City 5, 12 jr. "Die Blechtrommel" - City 6, 16 jr. "The Fog" - City 7, 16 jr. "The great McGonagall" - Cine 'D' (226551), 16 jr. "Bloodline" - Desmet (226551), 16 jr. "The Car" - Du Midi (723653), 16 jr. "Heksen en bezemstelen" - Flora Disney (230469), al. "Kramer versus Kramer" - Leidse- pleintheater (235909), al. "De Vrek" - Noggerath (230566), al. "Janice, een vurige'brunette" - Pari- sien (248933), 18 jr. "Diepzee monsters" - Rembrandt- pleintheater 1 (223542), 16 jr. "Tom Horn" - Rembrandtpleinthea- ter 2, 12 jr. "Drunken master hou je botten bij elkaar" - Rex (246132), 18 jr. "Cactus Jack" - Rialto (723488), ai. "I.... van Icarus" - Rivoli (723488), al. "Zombies" - Roxy (232809), 15 jr. "Monty Python's life of Brian" - Studio K (231708), 12 jr. "Histoires extraordinaires" - The Movies (245790), 16 jr. "Der Kandidat" - The Movies, 16 jr. "De losbol" - Tuschinski 1 (262633), al. "When a stranger calls" - Tuschinski 2, 16 jr. "Ten" - Tuschinski 3, 16 jr. "New York, New York" - Tuschins ki 4, al. "Laura" - Tuschinski 5, 12 jr. "Clair de femme" - De Uitkijk, 16 jr. OiP 1 Het programma: ZATERDAG: Captain Horatio ïlornblower; 20.15 uur; Dtsl. 2 (regie: Raoul Walsh met Gregory Peck. Amerikaanse film uit 195Ö). The African queen; 2.20 uur; Dtsl. 1 (regie: John Huston met Humphrey Bogart. Amerikaanse film uit 1951). ZONDAG: Showboat; 15.30 uur; Dtsl. 2 (regie: Jerome Kern met Ava Gardner. Ame rikaanse film uit 1951). De verborgen vesting; 20.00 uur; Ned. 1. How to marry a mil lionaire; 21.05 uur; Dtsl. 1 (regie: Jean Negulesco met Marilyn Monroe. Amerikaan se film uit 1953). MAANDAG: The son of Monte Cristo; 20.00 uur; Ned. 1. Mil lion dollar legs; 21.45 uur; Dtsl. 3 (regie: Edward Cline met W.C. Fields. Amerikaan se film uit 1932). Campana- das a Medianoche; 23.15 uur; Dtsl. 1 (regie: Orson Welles met Jeanne Moreau. Spaanse film uit 1966). DINSDAG: Die Spur führt nach Berlin; 19.30 uur; Dtsl. 2 (regie: Franz Cap. Duitse film uit 1952). Un soir, un train; 20.10 uur; Bel. 1. WOENSDAG: Heaven can wait; 20.55 uur; Bel. 2 (regie: Ernst Lubitsch met Gene Tierney. Amerikaanse film uit 1943). DONDERDAG: Weekend of a champion; 20.15 uur; Dtsl. 3. VRIJDAG: Farewell to Manzanar; 20.15 uur; Dtsl. 1 (regie: John Korty. Ameri kaanse film uit 1976). Vanis hing Point; 20.15 uur; Bel. 1 (regie: Richard Sarafian met Barry Newman. Amerikaanse film uit 1971). Warlock; 23.05 uur; Dtsl. 2 (regie: Edward Dmytryk met Richard Wid- mark. Amerikaanse film uit 1959). gemeente alphen aan den rijn JAARMARKT ALPHEN AAN DEN RIJN september 17 september 1980) itandplaais od deze markt zijn te verkrijgen (3e woensdag Aanvraaaformulieren voor bij de receptie van de Dienst Openbare Werken. Castellumsiraat Alphen aan den Rijn. Inschrijven is mogelijk tot 8 augustus 1980. De directeur van openbare werken, ir. A. A. Bos.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 6