Bij de dood van Vladimir Vysotski Ook in Sowjet-Unie sportroem zeer vergankelijk is Heemskerk en Piket sterk in damstrijd Tennissers komen niet opdagen OLYMPISCH SCOREBORD WEER BLESSURE YAN RIJNSOEVER Drama rond Belov en Aleksejev Gijsbers: "Rossen spelen spelletje" VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1980 SPORT In zijn boek „The Russians", dat- steeds beter blijkt te zijn naarma te je langer in de Sowjet-Unie ver toeft, besteedt Hedrick Smith twee bladzijden aan de zanger-acteur Vladimir Vysotski. Hij noemt hem de populairste van de bal- ladenzangers",-een man (geboren in 1938) die zijn eigen teksten en muziek schreef, en zichzelf op de gitaar begeleidde. Behalve zan ger was hij een geliefd acteur, die niet alleen heldenrollen in films vertolkte, maar ook in het avant- garde-theater Taganka Hamlet speelde, en Galileo van Brecht. In zijn jeugd bracht hij enige tijd in een gevangenkamp door, daarna glipte hij kennelijk door alle ma zen van het Sowjet-net heen, door het steeds net niet te dol te maken. Vijf grammofoonplaten konden door de beugel, de meer gedurfde liedjes over het regime en de par tijbonzen zong hij in besloten kring. Dat heeft Alexander Ga- litsj, wiens liederen veel kriti scher waren, nog de kop gekost, vertelt Hedrick Smith. Op de bruiloftspartij van de acteur Ivan Dychovitsjny met Olga Pol- jansky zong Vladimir Vysotski enkele vergaande liederen van Galitsj (over partijbonzenover Stalin: ik heb ze Galitsj een jaar of drie geleden zelf horen zingen in ,£)e Populier" in Amsterdam; heel- indrukwekkend). Dmitri Polkansky, de vader van Olga, lid van het Politburo, toonde zich toen geen vrolijke bruiloftsgast, want hij maakte zich zo boos over Galitsj' teksten, dat deze binnen tien dagen uit de Schrijversclub werd gezet en daarna geen kant meer op kon, behalve naar het Westen. Dat deed hij, in 1974. Een paar jaar later overleed hij, in Parijs. Vladimir Vysotski zelf liet men ech ter ongemoeid. Hij was te popu lair. Een soort Raynses Shaiffy, krijg je de indruk: populair als zanger én acteur, maar met iets meer „lading". Vysotski was ge trouwd. met Marina Vlady, de Franse actrice van Russische af komst. Ik zeg „was", omdat Vy sotski vorige week vrijdag over leed,en afgelopen maandag werd begraven. Daar was ik graag bij geweest, maar ik wist het niet. De volgende dag bezochten we eerst hetkerk hofwaar hij begraven is. Vlak bij de ingang stond de steen, daar voor een meter hoge berg met bos sen bloemen, er omheen tientallen kransen met bedrukte linten, waaronder èèn van Marina Vla dy: „Aan mijn goede man en vriend". Bij het graf tientallen mensen. Een paar jongens vertel den dat er wat botsingen waren geweest tussen de politie en de merendeels jongeren die hun idool hadden willen meebegra- ven, maar op een afstand waren gehouden van de officiële plech tigheid. Hetzelfde hoorden we van mensen die samendromden voor het Teatr na Taganki, waar Vysotski tot 18 juli Hamlet" had gespeeld. Op een brede vensterbank voor een vitrine hadden mensen bosjes bloemen gelegd en men schreef van elkaar een gedicht over dat iemand ter gelegenheid van Vy- sotski's dood geschreven had. Wie, dat wist men ook niet. De man die het overschreef van een vrouw, moest het weer laten overschrij ven door een meisje enz. Op de muur van het theater was eefl plaquette aangebracht waarop stond dat Lenin er cp 13 mei 1920 een rede over de internationale si tuatie had gehouden, en een bord meldde dat behalve Hamlet" ook ,De moeder" van GorkiMuster i Margarita" van Boelgakov,JDe goede mens van Sezuan" van Brecht, Misdaad en straf' naar Dostojewski, Huister!" van Ma- jakowski en een stuk van John Reed op het repertoire ston den. Via de achteHngang kwo.men we in de hal, waar een portret van Vla dimir Vysotski was opgehangen, met rouwbeklag van de directie, een vaas bloemen op een tafeltje ervoor, en een met de hand ge schreven gedicht van Vysotski zelf, dat hij ooit bij het overlijden van een collega had geschreven. De taxichauffeur die ons naar het kerkhof had gebracht en zoveel van Vysotski leek te weten dat hij bevriend met hem had kunnen zijn,antwoordde op de vraag wat Vysotski voor hem betekend had met: ,Hèt geweten". Op dezelfde vraag antwoordde een meisje dat in het theater werkzaam was met: ,De waarheid" De 82-jarige portierster zei dat hij altijd lachend binnenkwam, en dat ze nooit in haar leven zo'n be grafenis had meegemaakt,en dat er ook nooit meer eentje zo zou komen. Van 10 uur tot half 4 had den duizenden en duizenden mensen langs het theater gepara deerd waar Vladimir Vysotski lag opgebaard. Dat de politie daar onverwacht een eind aan had gemaakt, en dat dit tot wat schermutselingen had geleid, zo als mensen op straat verteld had den, werd door haar ontkend. Alles in de grootst mogelijke orde, vertelde ze. x Maar ik geloof dat ze toen een beetje jokte. De politie had ook al alle briefjes met rouwbeklag en ge dichten die de mensen bij vele tientallen hadden neergelegd op een gegeven moment weggehaald. Waarom? Ja, dat zou je de politie zelf moeten vragen, zeiden de jongeren, maar de oude dame dacht dat ze ze hadden opgebor gen om ze te bewaren voor het mu seum dat zeker ter ere van Vladi mir Vysotski zou worden opge richt. NICO SCHEEPMAKER MOSKOU (ANP) - Zelfs in de Sowjet-Uniehet land waar topsporters gekweekt worden tot meerdere eer en glorie van de partij en het systeem, blijkt sportroem vergankelijk te zijn. Tijdens de Olympische Spelen hebben de basket baller Sergei Belov en de gewichtheffer Vassili Aleksejev dit aan den lijve ondervonden. De 'meesters in de sport", meermalen gelauwerd tijdens voorbije olympiaden, kre gen nu striemende fluitconcerten te horen. Op 19 juli, de dag van de opening van de Moskouse spelen, was de 36-jarige basketballer de popu lairste van alle 250 miljoen Sow- jetburgers. In 1972 in München gaf hij de beslissende pass in de finale van het Olympisch basket balkampioenschap. De Sowjet- Unie versloeg de Verenigde Sta ten daardoor in de laatste secon de. "Moskou", zijn vierde Olym pische Spelen, moest de bekro ning van zijn glanzende loopbaan worden. Het werd een trieste af gang. Toen de aanvoerder van het Sowjet-team woensdagavond als eerste een bronzen medaille in ontvangst nam, begon er een fluitconcert dat honderden me ters buiten de muren van het Mi- ra-sportpaleis nog te horen was. Het publiek reageerde onbarm hartig op de prestatie van de na tionale held. Hij, en zijn ploegge noten, was het ergste overkomen, wat Sowjet-sporters kon gebeu ren: hij had verloren... Vassili Aleksejev Eerste goud voor Zimbabwe MOSKOU (ANP) - Het eerste da- meshockeygoud van de Olympi sche Spelen is terecht gekomen bij een land, dat daarmee ook zijn eerste gouden plak, ooit op de Spelen gewonnen, behaalde. Zimbabwe (Rhodesië) het veruit onbekendste en meest onder schatte hockeyelftal uit de Afri kaanse binnenlanden (overigens met alleen blanken in de ploeg) won gisteren de wedstrijd tegen Oostenrijk, de laatste in de halve competitie die de dames moesten afwerken om tot de medaillever deling van het eerste olympische damestoernooi te komen, met 4-1 en verzekerde zich daarmee van het goud. Welke waarde aan deze medaille wordt toegekend, hangt af van wie dat oordeel geeft. In de ogen van Zimbabwe heeft de plak wel degelijk waarde. In de ogen van de werkelijke topnaties zoals Ne derland, West-Duitsland en de Verenigde Staten weinig tot niets. Boksfinales: SU - Cuba MOSKOU (ANP) - De Olympische boksfinales die zaterdag worden gehouden zijn na het afwerken van de voorronden, kwart- en halve finales uitgedraaid op een 'landenwedstrijd' tussen de Sowjet-Unie en Cuba. Van beide boksgrootmachten, zeker nu de Verenigde Staten in Moskou ab sent zijn, plaatsen zich acht bok sers voor de eindstrijd. West-Eu ropa heeft zijn hoop gericht op de Italiaan Patrizio Oliva die zich via een puntenzege op de Engelsman Anthony Willis in het lichtwel- tergewicht kwalificeerde voor de eindstrijd. Daarin ontmoet hij de Europees kampioen, de Rus Knonakbajev. Veel hoop op een goede afloop hebben de Italianen niet. De Europese kampioen lijkt veel te sterk voor Oliva. Kolos Nog de dag van de Nog dramati scher was de teloorgang van de gewichtheffer Vassili Aleksejev. Na twee jaar onderbreking wilde de 38-jarige en 161,75 kilo zware koning van de halters een een malige come-back maken tijdens de Spelen. Na goud in München en Montreal wenste Aleksejev een unieke trilogie voltooien: de eerste zijn met drie opeenvol gende gouden plakken. Aleksejev zag er imposant uit. Zwaarder dan ooit had de kolos zijn zwarte lokken tot de schou ders laten groeien om als een op gepompte Simson er nog boos aardiger en krachtiger uit te zien. Zijn recordbalans zou het nog wel tot het jaar 2000 houden: twee keer Olympisch kampioen, zes keer wereldkampioen, acht keer Europees kampioen en tachtig wereldrecords. De "finishing touch" werd echter een desillu sie, zo zwaar als Aleksejevs dikke lijf. Binnen twintig minuten vertrapte Aleksejev persoonlijk de in tien j&ar opgebouwde legende van de Hercules van de twintigste eeuw in het krijtstof op het gewichthef- ferstoneel. Vijfduizend toe schouwers gaven Vassili een ova tie toen hij zich voor de eerste heer bukte om het ijzer, dat twee DIEREN - Na twee ronden van het toernooi om het open Nederlands kampioenschap schaken zijn er nog slechts 13 spelers met de maximale winst. In deze kop groep ontbreekt voorlopig Paul van der Sterren, doch via de te verwachten winst in zijn hang- partij tegen Okkes zal ook hij zich bij de leiders scharen. Van der Sterren veroverde in deze geslo ten Engelse partij langzaam maar zeker het initiatief, waarna hij in de tijdnoodfase Okkes fraai uit speelde. De capitulatie van Ok kes lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd. In de kopgroep zit ook Frans Cuijpers, die tegen De Roode wellicht voor de meest spectaculaire partij zorgde. Het was namelijk een Siciliaans ge vecht, waarin de offers niet van de lucht waren. Uiteindelijk raakte De Roode met de vlag op vallen het toch al moeilijke spoor totaal bijster. Heemskerk uit Rijnsburg zette in de tweede ronde De Wit uit Eind hoven op een nederlaag en zit daardoor mee in de kopgroep. Een zege was er ook weggelegd voor Joop Piket uit Leiderdorp, die Rob van Helvoort uit Weurt kansloos achter zich liet. De Lei- derdorpse derby tussen Schue- ring en Ad van den Berg eindigde onbeslist, met het gevolg dat bei den nu een punt hebben. In de reservegroep brak Marcel Pi ket uit Leiderdorp zijn partij te- Korts jnoi protesteert BUENOS AIRES (ANP) - De ge wezen Sowjetrus Viktor Kortsj- noj heeft woensdag geprotes teerd tegen het uitstel van de zes de partij in de halve finale van het kandidatentoernooi voor het we reldkampioenschap in Buenos Aires. Zijn tegenstander, Lev Poloegajevski, had om dit uitstel gevraagd, hetgeen door arbiter Miguel Najdorf werd toegestaan. Kortsjnoj heeft tegen diens be sluit geprotesteerd. Gisteren nam de voorzitter van de jury, de Argentijn Milciades La- chaga, de zaak in behandeling ■k Het is op het eerste gezicht misschien niet geheel duidelijk wat hier allemaal plaatsgrijpt, maar in elk geval bezorgt de Bulgaar Ismail Abilov (hoofd rechts boven) de Hongaar Istvan Kovacs naar de neder laag in het vrij worstelen in de categorie tot 82 kg. gewichten van negentig kilo ver bond, vast te pakken. Een minuut later was de zaal vol afgrijzen, de trekpoging mislukte, de reus viel achterover op zijn achterste. Bij de tweede poging was de gigant ontstemd. Hij kuchte en schreeuwde. Zowaar trok hij het ijzer een eind omhoog, maar he laas, zijn dikke buik zat in de weg. Als een medicijnbal stak zijn buik naar voren en vormde een onoverkomelijke hindernis. De derde poging was reglementair de laatste. Aleksejev kreeg de halter een halve meter omhoog, maar smeet het ding met een woest gegrom in het krijtstof. Afgelopen, uit. Een my the verwoest. De toeschouwers, die hem eerst toejuichten, wer den woedend en floten hem uit. De super-zwaargewicht wandel de met waggelende pas naar de coulissen. Het gedenkteken stond in een klap naast de sokkel... Zelfs in de Sowjet-Unie bleek sportroem vergankelijk te zijn. Aan de andere kant werd er door gegaan met de opbouw daarvan, al stond sportiviteit daarbij niet meer hoog aangeschreven. Ge zien de onverkwikkelijke inci denten bij de jurering van de turnwedstrijden. de trucs bij het speerwerpen en discuswerpen in het atletiekstadion, zijn in de Sowjet-Unie alleen de eerste plaatsen belangrijk. Hoe ze er komen, maakt niet uit. Hoe meer des te beter. Weer straffen in Italië ROME (UPI/ANP) - De tuchtcom- missie van de Italiaanse voetbal bond heeft gisteren twee spelers uit de tweede divisie en twee ver enigingen uit diezelfde klasse ge straft. Linello Massinelli (Taran- to) en Gudo Magherini (Palermo) werden door het Tuchtcollege voor drie jaar geschorst wegens frauduleuze handelingen tijdens de wedstrijd Taranto-Palermo op 9 september van het vorig jaar. Ook de beide clubs werden schuldig bevonden aan on geoorloofde praktijken. Zowel Taranto als Palermo kreeg voor het begin van de competitie 1980-81 vijf punten in mindering. Tot nu toe zijn 38 spelers uit de eerste- en tweede divisie gestraft in het inmiddels berucht gewor den omkopingsschandaal. gen de Rotterdammer Helfrich af. Ook Barendse uit Leiderdorp zal voor zijn partij tegen Reuve- kamp uit Den Haag een tweede zitting nodig hebben. Belangrijkste uitslagen 2e ronde: Belle - Bruijn */t - lh; Landsman - Van de Linde 1-0; Renet - Hol- scher 1-0; Crabbendam - Dieks 0-1; Cuijpers - De Roode 1-0; Okkes - Van der Sterren afg.; Lo- deweges - Douven 0-1Grooten - Bakkum 1-0. MOSKOU (GPD) - Ook vanuit het Nederlandse kamp is de eerste beschuldiging gevallen aan het adres van de Russische atletiek- organisatoren. De Leidse400-me- terloper Koen Gijsbers, die dit toernooi geblesseerd aan de kant moest blijven, heeft sterke ver moedens dat de Russen een spel hebben gespeeld op de 400 meter horden. „In geen enkele halve finale was het zo. dat de eerste drie plus de twee tijdsnelsten overgingen. Alleen in de halve finale van de 400 me ter horden. Daarvan is Harry Schulting de dupe geworden. Anders was hij finalist geweest. Ook van Oostduitse zijde heb ik hierop kritiek gehoord. Het ar gument voor de Russen om deze afwijkende formule te hanteren was om zo te proberen al hun drie deelnemers in de finale te krij gen. De kansen daarop waren groter via die tijdbesten-regel. Het is toch ook te gek, dat deze formule alleen in de hordenrace werd gehanteerd", aldus Koen Gijsbers. PAARDESPORT - De dressuur- equipe van de Sowjet- Unie heeft gisteren de gouden medaille be haald in de landenwedstrijd tij dens het hippische gebeuren in Moskou. Slechts vier deelnemende landen hadden de drie medailles te ver delen: De Sowjet-Unie, Bulga rije, Polen en Roemenië. DEN HAAG (ANP) - In lotto num mer 30 van zondag 27 juli is geen winnaar van de eerste prijs ge vallen. Wel waren er negen win naars van de tweede prijs. De uitslag is: inleg: 2.691.402,-; prijzenbedrag: 1.436.494.43. Ie prijs: geen winnaar, van het be drag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot var lotto 31 van zondag a.s., het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs, 2e prijs: 9 winnaars, die elk bruto 27.660,70 ontvangen, 3e prijs: 227 winnaars, die elk bruto 1.378,20 ontvangen, 4e prijs: P 522 winnaars, lie elk 44,20 ontvangen, 5e prijs: 24.184 win naars, die elk 15,50 ontvangen. Jackpot voor lotto 31 van zondag 3 augustus a.s. 121.104,82. Wors telgoud voor tweeling Bij toernooi KLTV in Katwijk MOSKOU (ANP) - Voor de eerste keer in de historie van de Olympische Spelen hebben tweelingbroers beiden beslag op een gouden medaille. Dit kunststukje werd volbracht door Anatoli en Serei Beloglasov in het worstelen vrije stijl. De op 16 september 1956 in Kaliningrad (het vroege re koningsberg) geboren en tegenwoordig in Kiev levende Anatoli (1 m 58 lang) behaalde woensdag goud in het vlieggewicht (tot 52 kg), zijn vier centimeter kleinëre broer Sergei een dag later in de daaropvolgende klasse: het bantamgewicht (tot 57 kg). Door de overwinningen van de broers Beloglasov steeg het aantal gouden medailles van de Sowjet-Unie in het vrije worstelen naar zeven van de tien beschikbare. Het geval Beloglasov staat niet alleen in de worstelsport. In 1973 werd in Teheran de Poolse tweeling Kazimierz en Josef Lipien tegelijkertijd wereldkampioen. Het olympische worsteltoernooi vrije stijl heeft door de absentie van de Amerikanen, Japanners, Koreanen, Turken en Westduitsers niet dat niveau gehaald, dat algemeen werd verwacht. KATWIJK - Het tennistoernooi van de KLTV in Katwijk, dat toch een aantal gerenommeerde na men vermeldde bij de deelne mers in het herenenkel B, lijkt door de weinig sportieve instel ling van de gevestigde reputatie sterk aan waarde ingeboet. De Indiër Vijay Paul liet niet eens zijn gezicht zien en Robert Jan van der Feen vertrok voortijdig wegens vakantie. Gelukkig dat oude getrouwen als Blommendaal, Uittenbogaard, Theunissen, Meijer en Van der Kwast (zij het alleen in het heren dubbelspel B) wel acte de pre sence zullen geven. Anders was 1. Bronislav Malinowski (Pol.) 8.09.69, 2. Filbert Bayi (Tan.) 8.12.5. 3. Eshetu Tura (Eth.) 8.13.6, 4. Domingo Ramon 'Spa.) 8.15.8,5. Francisco Sanchez (Spa.) 8.18.0, 6. Giuseppe Gerbi (Ita.) 8.18.5. kogelslingeren: finale: 1. Joeri Seditsj (Sow.) 81.80 (nieuw wereldrecord), 2. Sergei Litvinov (Sow.) 80.61, 3. Joeri Tam (Sow,) 78.96, 4. Roland Steuk (OdI.) 77.54, 5. Detlef Gerstenberg (Odl.) 74.60, 6. Emaniel Dulgerov (Bul.) 74.04. Dames: Verspringen: finale: 1. Tatjana' Kolpakova (Sow.) 7.06,2. Brigitte Wujak (Odl.) 7.04, 3. Tatjana Skatsjko (Sow.) 7.01, 4. Anna Wlodarczyk (Pol.) 6.95, 5. Siegrün (Odl.) 6.87, 6. Jarmila Nygryno- va (Tsj.) 6.83. WORSTELEN De laatste uitslagen in het vrije worste len zijn: bantamgewicht (tot 57 kg): 1. Sergei Beloglasov (Sow.), 2. Li Huong Pyong (Nkr.), 3. Dugarsuren Oinbold (Mong.). Lichtgewicht (tot 68 kg): 1. Daidullah Abseidov (Sow.), 2. Ivan Jankov (Bul.), 3. Saban Seidj (Joe.). Middengewicht (tot 82 kg): 1. Trrr.all Abilov (Bul.), 2. Magomedhan Aratsilov (Sow.), 3. Istvan Kovacs (Hon.). Medaillestand SCHERMEN Degen landenteams: 1. Frankrijk, 2. Po len, 3. Sowjet-Unie. PAARDESPORT Dressuur 1. Sowjet-Unie (Viktor Oe- grijoemov, Vera Misewitsj) 4383, 2. Bul 3580, 3. Roemenië 3346, 4. Polen 3. Italië 4. Bulgarije 5. Hongarije 6. Roemenië 7. Frankrijk 8. Groot-Brittannië 9. Zweden 10. Polen 32. Nederland 6 12 14 32 2 11 11 24 3 2 0 8 13-4 Superzwaargewicht (boven 100 kg): 1. Soslan Andiev (Sow 2. Jozsef Balla (Hon.), 3. Adam Sandurski (Pul.). JUDO Bantamgewicht: Nikolai Solodoesjin (Sow.), TsendyingDamdin (Mong.). Ilian Nedkov (Buig.) en Janusz Palowski (Pol.). 2945. 1. Zimbabwe 2. Tsjechoslow. 3. Sowjet-Unie 5 3 0 2 6 11-5 4. India 5 2 1 2 5 9-6 5. Oostenrijk 5 2 0 3 4 6-11 6. Polen 5 0 0 5 0 0-18 BOOGSCHIETEN Na 144 van de 288 pijlen neemt Carry Floris bij het boogschieten voor dames de zevende positie in met 1186 punten De klassering houdt een stijging met vier plaatsen in ten opzichte van de eer ste dag. Relatief nog beter verging het Tiny Reniers bij de heren. Hij klom op de tweede dag van de twintigste naar de twaalfde positie in het tussenklassement 1205 pnt.). Bij de dames leidt de Russii t 1257 r Nagy met 1225 pnt. het voor Pieter Vetter, speciaal uit Frankrijk overgekomen, he lemaal een diep teleurstellende affaire geworden. Nu al zei hij dat hij zich het volgend jaar nog wel twee keer zou bedenken alvorens een deel van zijn vakantie op te offeren aan een steeds meer de valuerend toernooi als dat van KLTV. In het herendubbelspel B versloeg het Noordwijkse koppel Blom- mendaal/Uittenbogaard gisteren zonder veel problemen het duo Rutten/Niekel met 7-5, 6-3. In het damesenkelspel D leverde W. Spierenburg een goede pres tatie door de halve finale te halen, via een afgetekende 6-1, 6-0 zege op A. v.d. Hoorn. De Duitse R. Kannebley kwam ook zover door met 6-1,6-1 te winnen van J. Mie- dema. Voorhout In Voorhout was de strijd en zal de strijd naarmate het toernooi vor dert heviger zijn en wellicht dat een C-toernooi straks meer kij kers zal trekken dan een B-toer nooi. In het herenenkelspel C kwamen de als eerste en tweede geplaatste spelers, Enno Zim merman en Frans Grimbergen (die overigens ook in het here nenkelspel B beslist geen slecht figuur zouden slaan) niet in moeilijkheden. Enno Zimmer man won met 6-0, 6-1 van Frans van Gerven en Frans Grimbergen pakte Bert den Elzen in met 6-1, 6-1. Opvallende prestaties lever den in het damesenkelspel C Riet van Balen (6-1, 6-0 tegen M. Remmelts) en dochter Marlies van Balen, die de geroutineerde Cock Schoutsen, met 6-1, 6-2 klopte. In het damesenkel C zijn de laatste acht nu Riet van Balen, Carla Jonkheer, Anette Karl, Lem Demmink, Karin van der Meer, Marlies van Balen. Barbara Heezen en Carolien Schoutsen. Bij de heren bereikten de laatste acht Enno Zimmerman, Henk Geerlings, Jan Homan, Maarten Wolterink, Frans Grimbergen, Marcel Gerritsen, Humphrey Stuyver en Peter van Dijk. In het herendubbelspel C versloegen Fred Timmer, Hans van Lingen, Dokters Van Leeuwen, Hoog houdt met 6-3, 6-4. Hier zullen de halve finales zeker hevige strijd te zien geven. De koppels Dick van der Meer/Mike Ruysenaars, Fred van Trigt/Enno Zimmerman, Ton en Frans Grimbergen en Jan Homan/Han de Jong lijken aan elkaar ge waagd. Verder mogen niet on vermeld blijven de zege van Ellen van Trigt op de no 2 geplaatste Els Vink in het damesenkelspel D (6-4,6-1en in het herendubbel spel D de overwinning van het koppel Leo van der Land/Piet Oort op Bart den Elzen/Cor Noorderman (6-0, 6-0!) FRANK BCNTE Klaas v.d. Pol penningmeester wereldzwenibond MOSKOU (ANP) - Klaas van de Pol, de voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Zwembond, is in Moskou gekozen tot penning meester van de FINA, de wcreld- zwembond. Hij werd de opvolger van de Joegoslaaf Lambasa, die voorzitter van de FINA werd. Als voorzitter stapte de Mexicaan Ostos op. De Amerikaan Robert H. Helmick bleef secretaris. ■an Rijnsoe- aanden her stelt van een blessure, zit weer in de lappenmand. De rechtsback brak gisteren tijdens een oefen- partij van zijn club tegen de ama teurderdeklasser Noordpool zijn enkel. AZ'67 won de strijd overi gens met overmacht: 11-0. Tol (4x), Peters (2x), Van der Dungen, Welzl, Spelbos, Talan en Fred Fi- lippo scoorden de doelpunten, •'eyenoord versloeg in Assen zater dageersteklasser ACV met 6-2. Bij de rust was een stand van 4-1 bereikt. Sjaak Troost (2x), Ben Wijnstekers, Carlo de Leeuw, Van Gozen en Pierre Vermeulen namen de Rotterdamse produk- tie voor hun rekening. Visser en Krohne doelpuntten voor de thuisclub Berstedivisieclub Haarlem, morgen op bezoek bij Rijnsburgse Boys, versloeg in ei gen huis de KHFC met 9-0. Overigens komen morgen nog an dere amateurclubs uit de regio in actie. Quick Boys ontmoet op Nieuw Zuid FC Amsterdam ter wijl landskampioen Noordwijk gastheer is van Telstar, dat zoveel Leidenaars heeft aangetrokken.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 11