mededelingen gemeentebestuur l 28 juli leiden tm 1 aug. '80 Wanneer wordt U door Bureau Huisvesting geholpen? iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal Leids plein festijn Op zaterdag 26 juli Feest in het hart van de stad. Morgen tussen 15.00 en 22.00 uur bruist het Stadhuisplein van de aktiviteiten. Mu ziek, theater en amusement, speciaal voor Leidse jongeren, zaterdag 26 juli 15.00 uur IXIXIX Marionetten theater IXIXIX zal deze derde te vens laatste zaterdag in het kader van het Leids Plein Festijn openen. 16.00 uur L.A. Station De uit Zoeterwoude e.o. afkomstige rockgroep L.A. Station, zal zowel eigen werk als nummers van o.a. The Rolling Sto nes ten gehore brengen. 17.00 uur Villa Muziektheatergroep Villa staat voor een theaterge- beuren waarbij theater en muziek hand in hand gaan. 18.00 uur Wilcox Gay Deze Leidse groep staat garant voor swingende muziek. 19.00 uur Dansgroep Tilly Huiberts, Willy Wal vis, Floor Viveen en As- trid Kuypers die al eerder een programma onderdeel verzorgde, zullen weder om een speciaal samenge stelde dansopvoering ge- Meike Touw, bekend van Gruppo Sportivo en The Buddy Odor Stop, heeft een eigen groep gefor meerd, die de naam Tutti Frutti meekreeg. Meike en haar groep pre senteren zich vanavond en zorgen daarmee voor een daverende sluiting van het Leids Plein Festijn 1980. winterbergplaats voor jachten in het pand Rijnkade 17a, alhier. Op dinsdag 12 augustus 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e verdieping. Dit verzoek ligt tot en met vrijdag 22 augustus 1980 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter in zage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde ver gunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 22 augustus 1980. Mondelinge bezwaren kun nen worden ingediend tijdens de hierboven genoem de openbare hoorzitting. De aandacht wordt erop gevestgd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt en binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren hebben inge diend. Diversen Bestemmingsplan Herengracht-Zijlsingel De Burgemeester van Leiden maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, voor iedereen het bestemmingsplan Herengracht-Zijlsingel ter inzage ligt. Dit door de Gemeenteraad op 13 mei 1974 vastgestel de bestemmingsplan, dat betrekking heeft op het bin- nenstadsgebied, gelegen tussen de Herengracht en de Zijlsingel, is onherroepelijk geworden, voorzover daaraan geen goedkeuring is onthouden door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland bij hun besluit van 4 juli 1975, G S. no. 210/1, en door de Kroon bij Ko ninklijk Besluit van 22 januari 1980, nr. 37. Toegang gratis Organisatie: K&O - LJA - LAK - Bree- huys - Troef - Augustinus - LVC - Ge meente Leiden Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: herstelinrichting voor scheepsmotoren en winterbergplaats voor jachten in het pand Rijnkade 17a. De aanvrage is afkomstig van J.M.H. van Galen, al hier, en betreft een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van het repareren van scheepsmotoren, het vervaardigen van onderdelen voor het aftimmeren van jachten alsmede opslagplaats van materialen en Optocht bloemencorso "kinderen houden van bloemen" Zaterdag 2 augustus a s. trekt de Rijnsburgse bloe mencorso, onder het motto "Kinderen houden van bloemen" door de stad. Om 14.20 uur is de stoet grens Oegstgeest - Leiden gepasseerd, vervolgens gaat deze via de Rijnsburger- weg richting station - Stationsweg - Steenstraat - Blauwpoortsbrug - Haarlemmerstraat - Pelikaanstraat - Hooigracht - Watersteeg - St. Jorissteeg - Leven daal - Korevaarstraat - Breestraat - Kort Rapenburg - Prinsessekade - Turfmarkt - Turfmarktbrug - Nieuwe Beestenmarkt - Molenwerf - Valkbrug - Rijnsburger- singel - Haarlemmerweg - Eindpunt is Floris Verster- laan, ingang Groenoordhalterrein. De organisatie verzoekt de winkeliers van de Haarlemmerstraat, tussen 14.30 en 15.15 uur geen uitstallinkjes van goederen en of terras stoeltjes tijdens het voorbijgaan van de stoet buiten te zetten, vanwege de breedte van de praalwagens. Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot, dat het helaas niet mogelijk is, dat het Bureau Huisvesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregistreerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wachttijden rekening gehou den moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toege past. Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registratie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt, waarop staat voor welk type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de registratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu een woning leegkomt waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen, dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaarten ge keken naar degene, die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als buurtvoorkeur, de kwaliteit en het onder houd van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerden heet de koppelbak. Wie zijn er nu aan de beurt? Hieronder treft U een overzicht aan, dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot f 350, per maand (woningbouwvereniging of Leidse Woningstichting). In de tweede kolom treft U de groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. Als maximum inkomen geldt f 2.450, bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratiebewijs het Bureau Huisvesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder, die in het bezit is van een geldig registratiebewijs of urgentiebewijs, dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning ge kregen of kan die binnen korte tijd verwachten. Voor alle duidelijkheid: de wachttijd van B-kaarten wordt niet meegeteld. type woningen van een woningbouwvereniging of de Leidse Woningstichting met een bruto huur tot f 350, per maand. 12 en 3 kamer beneden woning. 2, 3 en 4 kamer beneden- of eengezinswoningen. 5 kamer beneden- of eenge zinswoningen. 6 kamer beneden- of eenge zinswoningen 1, 2 en 3 kamer boven- en flat woningen. Houders van een registra tiebewijs die voor bijbeho rende woningen in aanmer king komen. alleenstaanden vanaf 65 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie. a. echtparen en tweeper soonshuishoudens vanaf 65 jaar of echtparen en tweepersoonshuishoudens in het bezit van een passen de medische indicatie. b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 kind of echtparen met 1 kind in het bezit van een passende medische in dicatie. c. echtparen vanaf 65 jaar met 2 kinderen of echtpa ren met 2 kinderen in het bezit van een passende me dische indicatie. echtparen met 3 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie of echtpa ren met 4 kinderen. •alleenstaanden echtparen, echtparen met 1 kind en tweepersoonshuis houdens. echtparen en echtparen met 1 of 2 kinderen. echtparen met 3 of 4 kinde- maand en jaar van uitgifte van het registratiebewijs waarvan de houders aan de beurt zijn te worden voorgedragen voor een hen passende woning. oktober 1977 december 1976 december 1977 december 1977 december 1977 april 1978 en oude B-kaart- houders van '74-75 en 1976, die op 1-5-78 een registratie bewijs hebben gekregen november 1977 4 kamer boven- en flatwonin gen. 5 kamer boven- en flatwonin gen. 6 kamer boven- en flatwonin gen. Verwacht wordt, dat de wachttijden over het algemeen zullen oplopen. Aanwijsbare oorzaken voor het langer worden van de wachttijden zijn: a) de grootschalige uitvoering van de stadsvernieuwing. 127 woningen van woningbouwvereniging Eensgezindheid (Zeeheldenbuurt) 2.) 100 woningen van woningbouwvereniging Tuinstadwijk (Tuinstadwijk) 3.) 164 woningen van woningbouwvereniging Werkmanswoningen (TransvaalbuurtX 4.) 112 woningen van woningbouwvereniging Ons Doel (Tuinstadwijk) 5.200 woningen van de Leidse Woningstichting (Morswijk) 6.) 130 woningen van woningbouwvereniging de Eendracht (Kooi) 7.) 109 woningen van woningbouwvereniging Ons Belang (Noorderkwartier) 8.) 186 woningen van woningbouwvereniging Werkmanswoningen (Kooi). Naar het zich laat aanzien zal op korte termijn nog voor een aantal andere complexen toestemming worden verleend. Voor een regelmatige voortgang van deze renovatiewerkzaamheden is het nood zakelijk dat t.b.v. herhuisvesting een groot aantal goede en goedkope woningen wordt beschikbaar gesteld. b) de grote toename van het aantal woningzoekenden per 1 mei 1978. c) de stagnerende verkoop op de woningmarkt, waardoor weinig mensen van een huurwoning naar een koopwoning verhuizen. d) oplevering van nieuwbouwwoningen heeft slechts in geringe mate plaatsgevonden. Wat zijn de verwachtingen op langere termijn m.b.t. de wachttijden? Het op grote schaal uitvoeren van stadsvernieuwings- en renovatieprojecten is een noodzakelijkheid voor onze stad. Aanpassen van woningen aan de huidige wooneisen en -wensen en vervanging van slechte woningen door nieuwbouw geeft echter ook een verstoring van de mogelijkheden bij de woonruimteverdeling aan woningzoekenden buiten de stadsvernieuwings- en reriovatiegebieden. Voor een regelmatige voortgang van deze noodzakelijke renovatiewerkzaamheden moeten t.b.v. de de finitieve en tijdelijke herhuisvesting een groot aantal woningen worden onttrokken aan de normale woonruimteverdeling. Een en ander betekent, dat de wachttijden in de komende jaren (veel) langer zul len worden dan de thans geldende wachttijden. Ook zullen zij, die zich recent hebben laten registreren of zich in de toekomst laten registreren als wo ningzoekenden er rekening mee moeten houden, dat de groep geregistreerden met datum 1 mei 1978 of later een groot aantal is. Als die groep aan de beurt is zal dit een verlenging van de wachttijden beteke nen. Het beschikbaar komen van goede en goedkope woningen voor de woningzoekenden zal zeer beperkt zijn, omdat voorrang gegeven wordt aan de behoefte van stadsvernieuwingsurgenten en door schuiving in het bestand van de corporaties. Het voordragen door de gemeente van gewone urgente woningzoekenden zal in het algemeen dus voornamelijk kunnen plaatsvinden voor duurdere en/of min der gewilde woningen. Bij het accepteren of weigeren van een woning moet men, naast de wachttijd, ook hiermee rekening houden Tenslotte Wanneer U in het bezit bent van een geldig registratiebewijs en Uw inkomen is hoger dan f 2.450,— bruto per maand dan kunt U, als enige mogelijkheid, het Bureau Huisvesting vragen, te bemiddelen bij het verkrijgen van een duurdere flatwoning in de Merenwijk of het Morskwartier. Aangezien het hier gaat om 4 en 5 kamerwoningen is het voor alleenstaanden onnodig te reflecteren. De wachttijd voor dergelijke woningen is ongeveer gelijk aan die voor een goedkope 3 of 4 kamer bo ven- of flatwoning. Gezinnen met 2 of 3 kinderen, die in het bezit zijn van een geldig registratiebewijs van vóór mei 1978 kunnen eerder worden geholpen dan de wachttijd, zoals hierboven vermeld, aangeeft, wanneer zij be reid zijn een 4 of 5 kamerflat of maisonnette in de Merenwijk te accepteren. Een verzoek hiertoe kan schriftelijk bij Bureau Huisvesting worden ingediend. Een bezoek aan Bureau Huisvesting Langegracht 74, is uitsluitend mogelijk na telefonische of schriftelijke afspraak. Voor telefonische informatie is het Bureau bereikbaar tussen 9.00 en 12.00 uur alsmede tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefoonnummer 123845, toestel 27.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 12