Okker op dreef in saaie partij Giovanetti schiet met scherp. 'Noordwijk' nu echt op gang.... Ajax in Drente op schot tegen Alcides Rally Monte Carlo ook in Lensden van start WOENSDAG 23 JULI 1080 MEPPEL - A.jax heeft tijdens het trainingskamp in De Lutte zijn eerste oefenwedstrijd in Meppel tegen Alcides met 17-1 gewon nen. Aan deze monsterscore droegen de volgende spelers hun puntje(s) bij: Van Geel (3), Mole naar (2), Schoenal 2r (1), Ham berg (4). Arnesen (3). Lerby (2) en Jensen (2). Het doelpunt voor de Meppelse eersteklasser werd gemaakt door Ten Veen voor de ogen van 3000 toeschouwers. De tweedeklasser Wilhelmina heeft een wedstrijd tegen PSV met 0-4 verloren. Door toedoen van Erme middel van respectievelijk Adri Koster en Erwin Koeman af. In Zeeland speelde PEC Zwolle een wedstrijd tegen zaterdag der deklasser Serooskerke. Drost. Van der Hengst en Hamming (twee keer) zorgden voor de 4-0- eindstand in het voordeel van de Zwollenaren. Liverpool "Een hoogst succesvol seizoen", noemde John Smith, voorzitter van Liverpool, op de algemene jaarvergadering de afgesloten jaargang, waarin Liverpool het landskampioenschap behaalde. In sportief opzicht had Smith het gelijk aan zijn kant. Financieel gezien moest de club aan de Mer sey een verlies incasseren. Het negatieve saldo bedroeg rond de 150.000 gulden. Niet al te verunt- rustend voor een club. die vol gens Smith nog niet zo lang gele- den veel dieper in de schulden stak. De oorzaken van het verlies liggen naast de gestegen reiskosten in de opwaardering van de spelers- PARIJS (ANP) - De 49e Rally van Monte-Carlo zal gehouden wor den van 24 tot 31 januari 1981. Aan het programma zijn door de automobielclub van Monaco di verse nieuwe proeven toege voegd. Als startplaatsen werden negen steden in Europa aangewezen. Het zijn Leusden, Frankfort, Monte-Carlo, Lausanne, Londen, Parijs, Rome, Zaragossa en Wroclaw. Vanuit deze steden gaan de rijders richting Aix-les- Bains, waar de eerste schifting zal plaats vinden. Twee honderd au to's plaatsen zich voor de klasse mentsproeven, waaronder een aantal nieuwe, over 1600 kilome ter op het traject Monaco-Vlas- les-Bains-Gap-Monaco. Na deze rit wordt het veld uitgedund tot de honderd beste, die aan de acht speciale proeven mogen mee doen. die gehouden worden op het traject Monaco-Digne-Mo- salarissen. De voltallige selectie van Anfield Road slokt per sei zoen ruim 4.2 miljoen gulden op. Best betaalde spelers zijn doel man Ray Clemence en aanvaller Kenny Dalglish, die voor 200.000 gulden basis-salaris per jaar op de balans staan. Dan moet mana ger Bob Paisley zich maar behel pen. met zijn 165.000 gulden per twaalf maanden. ÜBBICHT - De Profronde van Obbieht heeft gisteren geheel in het teken gestaan van Tourwinnaar Joop Zoete melk. Vooraf werd hij met zijn ploeggenoot Johan van de Velde in een koets rondge reden door de overbevolkte straten van het Limburgse dorp. Ruim 20.000 enthou siastelingen waren naar Ob bieht gekomen om een glimp van de wielerheld op te van gen. Voor Hennic Kuiper, tweede in het eindklassement van de Ronde van Frankrijk, waren "slechts" bloemen weggelegd. Tijdens de rondrit was voor de Twentenaar geen Zoetemelk in Obbieht naar onbedreigde overwinning plaats ingeruimd. Zoetemelk bewees in Obbieht zijn klasse door alleen zegevierend over de finish te komen. Halverwege de 106 kilometer lange ronde ontsnaote hii en bouwde een voorsprong op van een halve minuut. Even zag het er naar uit dat Zoete melk teruggepakt zou wor den door de achtervolgende groep, maar zijn ploeggeno ten controleerden het afstop pende werk uitstekendOp de streep had Zoetemelk een voorsprong van 50 seconden op Ad Wijnands, die de sprint van de achtervolgende groep won en tweede werd. De uitslag: 1. Joop Zoetemelk 106 km in 2 uur 15 min 54 sec. 2. Ad Wij nands op 50 sec. 3. Bert Oos terbosch z.t. 4. Johan van de Velde z.t. 5. Theo de Rooy z.t. NOORDWIJK - De erkende A- spelers van kaliber, zoals bij voorbeeld de nationale kampioen Louk Sanders, kunnen nu echt in actie komen óp de banen van het Noordwijkse Casino. De spelers, die zich via de kwalificatie in het MAURER UIT ENKELSPEL 'MELKHUISJE' HILVERSUM - Tom Okker heeft tijdens de open Nederlandse kampioenschappen tennis voor zijn doen voor een opvallende prestatie gezorgd. De Hazerswoudenaar greep giste ren het door de nodige afzeggingen bedorven „Melkhuisje" aan om voor de tweede maal dit jaar een partij in de openingsronde van een toernooi te winnen. De 36-jarige Okker versloeg in een uur en zes minuten de Westduitser Andres Maurer en plaatste zich daardoor als enige Nederlander voor de tweede ronde. Nadat maandag al twee Nederlan ders aan de kant waren geslagen, werd gisteren ook Theo Gorter opzij gezet. Verantwoordelijk daarvoor was de 26-jarige Frans man Jean-Louis Haillet. die zich een slechte start kon permitteren omdat Gorter het met de winst in zicht volledig liet afweten. De Amsterdammer won de eerste set met 6-1 en nam daarna een voor sprong van 5 4. Haillet. die de laatste anderhalf jaar alleen een keer een finale heeft weten te be reiken in Nancy, waar hij na een zege op Barazzutti werd geklopt door Noah. antwoordde met het winnen van een game op „nul" en een doorbraak. Daarna wist hij met 7-5 en 6-1 alsnog aan te tonen waarom Gorter als 581 ste ruim vierhonderd plaatsen lager staat genoteerd op de wereldrang lijst. Okker kende slechts even proble men met Maurer. Nadat hij tot 6-0 en 5-2 was uitgelopen, wist Ok ker geen 'raad met twee wed- strijdpunten. Het gevolg was dat de Westduitser zelfs kon terug- breken en daarna tot 5-4 terug kwam. Pas toen maakte Okker met 6-4 op het vierde matchpunt een einde aan de saaie voorstel ling. waarin de viervoudige win naar van het Melkhuisje zich bij vlagen op een „ijsbaan" waande: gevaarlijk geworden. Toen ik in die tweede set ook nog eens twee games achter elkaar kwijtraakte, kreeg ik cr behoorlijk de pest in", aldus Okker die voor zijn partij nog een acupunctuurbehande ling had gehad: „Die methode bevalt me nog steeds uitstekend. De laatste tijd heb ik in elk geval geen last meer gehad van mijn lies". In tegenstelling tot de als zevende geplaatste Okker. die nu in de tweede ronde moet uitkomen te gen de Fin Leo Palin, wisten de drie andere „beschermde" spe lers het gisteren niet te redden. De nummer twee Rolf Gehring, afgelopen zondag nog verliezend finalist in Stuttgart, verloor met 6-2, 3-6, 4-6 van de Fransman Dominique Bedel, 137 op de we reldranglijst (100 plaatsen lager dan Gehring). de nummer zes, Deblicker was ditmaal te licht voor zijn landgenoot Moretton (6-7. 6-2. 4-6) en Uli Pinner was kansloos tegen Haroon Ismail uit Zimbabwe. Vooral die prestatie van Ismail sprak tot de verbeelding, 's Mor gens had hij nog de laatste van zijn drie .partijen moeten spelen in het kwalificatietoernooi, waarin hi j als de nummer 201 van de wereld bepaald niet als favo riet was gestart. Zoals hij eerder al had afgerekend met de Ameri kaan Hamilton en de Nederlan der Fok, zo versloeg de donkere Ismail echter ook de Westduitser Zirngibl, waarna hij vijf uur later in de openingsronde van het hoofdtoernooi spotte met de re putatie van Pinner. In 40 minuten werd de als vierde getipte Pinner met 6-3,6-0 onder het gravel gestopt door een spe ler. die zich als 19-jarige pas se rieus met tennis is gaan bezig houden. „Daarvoor speelde ik cricket. Dat ging zo lekker dat ik in Engeland zelfs op het punt stond om profspeler te worden. Dat dat niet is doorgegaan komt omdat een tennisprof uit de Ver enigde Staten mij toevallig een keer aan het werk zag in een klein toernooi in Rhodesie. Hij raadde me aan om naar Amerika te gaan om daar na mijn studie economie een tennisopleiding te gaan vol gen. Tot dat moment dacht ik re delijk te kunnen tennissen. In Amerika bleek ik zo slecht te zijn dat ik van junioren van de high school verloor". Desondanks zette Ismail zijn weg naar de top voort, ook al omdat hij door deze sport zichzelf wat beter leerde kennen. „Door het tennis ben ik er pas goed achter gekomen wie ik nu eigenlijk ben. Vooral is dat gebeurd door de reacties als ik onder druk stond". Vorig jaar leek het erop alsof Ismail het goede spoor dat hem naar de 90 ste plaats had-geleid, had ge vonden. Dit jaar is hij evenwel Tom Okker kende in de openingsronde van het 'Melkhuisje-toemooi' weinig problemen met de Westduitser Maurer .Okker plaatste zich als enige Nederlander voor de tweede ronde. weer 111 plaatsen gezakt. „Dat komt voornamelijk omdat ik in de eerste ronde van de toernooien vaak sterke tegenstanders ben tegengekomen. Toch blijf ik in mijzelf geloven. Ik heb er genoeg voor getraind om hogerop te ko men. De laatste vier jaar ben ik maar vier weken thuis geweest, dat was vorig jaar decem ber". De uitslagen: eerste ronde: Tom Okker (Ned - Andres Maurer (Wdl) 6-1. 6-4: Theo Gorter (Ned) - Jean-Louis Haillet (Fra) 6-4.5-7. 1-6; Balasz Taroczv (Hon) - Paul Kronk (Aus) 5-0 (Kronk geeft op wegens schouderblessure); Tony Giammalva (VS) - Patrick Proisy (Fra) 6-4. 6-3; Dominique Bedel (Fra) - Rolf Gehring (Wdl) 2-6. 6-3. 6-4; Gilles Moretton (Fra) - Eric Deblicker (Fra) 6-7, 6-2. 6-4: Leo Palin (Fin) - John Feaver (GBr) 7-5; Greg Whitecross (Aus) - Rory Chappell (ZAF) 4-6. 6-3, 6-2; Angel Gimenez (Spa) - Fer nando Delia Fontana (Arg) 6-2. 6-1; Haroon Ismail (Zim) - Uli Pinner (Wdl) 6-3, 6-0. GOUD VOOR ITALIAAN MOSKOU (ANP) - De 34-jarige Lu ciano Giovanetti heeft gister morgen zijn Olympisch debuut afgesloten met een gouden me daille op het onderdeel trap van het kleiduivenschieten. De Ita liaanse schutter kwam tot een score van 198 duiven uit het maximale aantal van 200. De zege Szombathelyi oppermachtig MOSKOU (ANP) - Na drie onder delen van de Moderne Vijfkamp voert de Hongaar Tamas Szom bathelyi het tussenklassement aan voor de Rus Starostin en meervoudig wereldkampioen Lednev. Het derde onderdeelhet schieten, werd gisteren gewon nen door de Zweed met de Hon gaarse naam George Horvath. Hij produceerde in de vier series een honderd procent score, hetgeen hem het maximale aantal punten (1132) opleverde. In het lan- denklassement duurt de strijd tussen Hongarije en de Sowjet- Unie om de hegemonie onver minderd voort. van Giovanetti. Europees kam pioen in 1978 in Suhl, betekende de eerste gouden medaille van Italië op de 22e zomerspelen. Voor de verdeling van het overige eremetaal was een dubbelvoudi- ge barrage noodzakelijk. Roel- tam Jamboelatov uit de Sowjet- Unie, Jörg Dammc uit de DDR en Josef Hojny uit Tsjechoslowakije scoorden allen 196 treffers. In de eerste barrage viel Hojny uit In de tweede miste Jamboulatov niet en Damme één keer, waar door het zilver naar de Rus en het brons naar de Oostduitser ging. Giovanetti. die een opmerkelijk gued seizoen doormaakt met triomfen in de open kampioen schappen van Frankrijk, Finland en Italië, miste slechts twee dui ven. In de tweede serie van 25 verbrak een lachende toeschou wer zijn concentratie. Zijn misser in de achtste en laatste reeks ver klaarde hij door nervositeit. Het scheelde hem de evenaring varf het wereldrecord, dat op 199 dui ven staat en in hadden is van de Spanjaard Michel Tarega en de Italiaan Angelo Szalzonc. De uitslag; l.Giovanette(Ita) 198.2. Jamboelatov (Sow) 196 (na bar rage). 3. Damme (DDR) 196 (na barrage). 4. Hojny (Tsj) 196 (na barrage). MOSKOU (ANP) - De Russi sche gewichtheffe]- Viktor Mazin behaalde gisteren de gouden medaille in het ve dergewicht (tol 60 kg). Daar bij bracht hij het tot twee Olympische records, zowel in het onderdeel trekken als in de tweekamp vestigde hij een nieuw Olympisch record. Mazin. in de Sowjetrussische Olympisch record Mazin ploeg gekozen voor de Olym pische kampioen van 1976, Nikolaj Kolesjnikov. kwam bij het trekken tot 130 kilo gram. Dat was vijf kilo's meer dan Kolesjnikov in 1975 om hoog bracht. Door deze pres tatie bleef het Olympisch re cord van Kolesjnikov in de tweekamp niet intact. Mazin verbeterde ook dat (290 kg) met vijf kilogram Viktor Mazin (Sow) 290 kilo gram (130 en 160). 2 Stefan Dimotrow (Bul) 287.5 (127 5 en 160). 3. Marck Sewcrvn (Pol) 282 5 (127.5 en 155).'4 Antoni Pawlak (Pol) 27.3 (120 en 155), 5. Julio Loscos (Cub) 275 (125 en 150), 6 Frantisek Medwed (Tsj) 272 5 (122.5 en 150). hoofdtoernooi moesten spelen zijn bekend. Het zijn Rene Boers, Clements en Brichant. Alain Bri- chant dan wel te verstaan, zoon van de vroegere oud-kampioen van België, die met Philippe Washer België nog eens in de eindstrijd van het Davis-Cup toernooi heeft gebracht. Voorts zijn geplaats Jackie Brichant, René Gorter, Van Erven, Dries- sen. Laudin, Gerundolo en een lucky loser. Wie dat zal worden moest gisteravond nog worden uigekiend. Twee spelers, die hebben aangetoond dat zij on danks hun uitschakeling in de kwalificatie toch wel thuishoren in de top van het herenenkelspel A in Noordwijk komen in aan merking. n.l. Everaars, die met een minimale marge verloor van Gerundolo (4—6. 7-5, 5-7) en Kar- don. Die de ervaren Laudin na een geroutineerde start van de ex-Tsjech. 6-1 en 4-1 toch nog dwong tot een uiterste krachtin spanning om het hoofd boven water te houden, 7-5, na 5-4. Te laat had Kardon in de gaten dat het zwakke punt bij Laudin niet lag in de backhand, maar op de gesneden en zonder vaart ge plaatste forehand. Nog een spe ler, die bij het inloten voor de Lucky loser zou mogen meetel len is Bas Vletter, zoon van de oud-nationale kampioen van Ne derland. Mien Vletter-Tettelaar. die met 5-7.5-7 het onderspit dolf tegen Van Erven. De partijen in het hoofdtoernooi, die vanmor gen zijn begonnen zien er aldus uit: Sanders - Van Erven, Laudin - Gitlin. Stevens - Martins. Koek - Don, Gran - Mentink. Alain Bri chant - Capineri, Boers - Skake, Lucky Loser - Adams, Holl - Driessen, van Bladel - Batton, Honey - Gerundolo, Gonzales - Lipton. Fok - Clemens, Molina - Rene Gorter, Hak - BrwaleyMir- za - Vanier. Bij de dames werkten K. Goodman (2-6. 6-2, 6-1) zich tegen Welles via de kwalificatie in het hoofd toernooi. Dat zal waarschijnlijk wel het einde van de reis voor haar betekenen, want zij vindt Marijke Schaar tegenover zich. Astrid Veenman verloor in de kwalificatie kansloos van S. Dekker (0-6,0-6) en deze komt nu uit tegen Nanette Schutte. Lin- sen verloor met 3-6. 3-6 van Korthals en mag nu haar geluk beproeven tegen de Engelse Kate Brasher. In het herenenkelspel B met maar even 73 deelnemers, hebben over het algemeen de spelers uit de Leidse regio zich goed geweerd. Bub van der Zee sneed de Duitser Irmler de pas naar de tweede ronde af met 7-6. 6-1 en vooral in de tweede set leek de lange, stijl vol tennissende Room burger weer terug in zijn oude doen. Herman van der Capellen had het moeilijker tegen de Duitser F Haubler, maar de verrassende winnaar van het jubileum-toer nooi in Hillegom. deed de daar vergaarde glorie geen oneer aan. Hij won met 7-5. 6-4 in een vaak boeiende wedstrijd, waarin de netaanval herhaaldelijk goed werd voorbereid. Frans Grim bergen jr. deed het erg goed tegen R. Kanow. die hij met 6-3.6-4 op zij zette. Hij mag het nu proberen tegen een tegenstander van heel wat zwaarder kaliber, n.l. Fensky Rik Hins stond tegen P. Roetcrt drie uur op het gravel, maar bleek nog zoveel adem over te hebben dat Roetert de vlag diende te strijken, 4-6. 7-6. 10-8. Een ware slijtage-slag. Nu wacht Hins, een man, die met het racket beslist meer mans is dan Roetert, Hugo Ekker. Gesterkt door zijn eerste succes zal de Leidsche Hout speler echter stellig in staat moe ten worden geacht om zijn gere nommeerde opponent behoorlijk tegenstand te bieden. Brooshooft had metThiel weinig problemen, 6-3. 6-4. Evenmin als Adri van Leeuwen met Buhler, 6-1, 6-0. Een regio-krachtmeting was de wedstrijd tussen Jan Theunissen en Jaap Uittenbogaard, die laatstgenoemde won met 4-6.6-2, 6-1. Peter Wolterink behoefde niet in actie te komen. Tegen stander Jansen gaf een w.o. FRANK BONTE Schaaktweekamp opnieuw remise BUENOS AIRES - De tweede par ti] in de halve finale voor het kan didatentoernooi om het wereld kampioenschap schaken tussen Victor Kortsjnoi en Lev Poloe- g^jevski is gisteren m Buenoa Ai res in remise geëindigd. De partij duurde 24 zetten. Beide groot meesters zaten twee uur en veer tig minuten achter het bord. De met zwart spelende Kortsjnoi of ferde op de zestiende zet een lo per en liquideerde Poloegajevs- ki's raadsheer drie zetten later zonder dat deze handelingen ern stige gevolgen hadden voor het evenwicht op de 64 velden. De door Poloegajevski aangeboden deling van het punt werd onmid dellijk aanvaard. Morgen wordt de derde partij gespeeld. HONKBAL - De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden in de honkbaleompetitie. hoofd- khiw Quick - Feyenoord 8 (8 innings), Neptunus Giants 8-2 (8 inningsÜHCAW - ADO 6-1. Am- stel Tijgers - Haarlem Nicols 4-1, Kinheim - UW 1-4

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17