Wassenaar beziet mogelijke plaats woonwagenkamp Deel raad Wassenaar: Verbete kruispunt te duur Leiderdorps zwembad De Does door slecht weer in problemen [Le/cfee agenda Burgerlijke stand Burgemeester wil betere beveiliging diplomaten STAD EN RAND DINSDAG 22 JULI 1 11 WASSENAAR - Een deel van de Wassenaarse gemeenteraad liet gister avond tijdens de maande lijkse vergadering blij ken de kosten voor de in richting van het kruis punt Van Hogendorps- straat, Kerkstraat, Langstraat wel aan de erg hoge kant te vinden. Becijferd was ongeveer 250.000 gulden voor deze inrichting. De helft van de aanwezige raadsle den verlangde op initiatief D'66-er Nieuwenhoven dat het voorstel zou worden teruggeno men en dat B en W opnieuw zou den komen met een stuk, maar dan wel met een financieel over zicht. Dit laatste misten de raadsleden. De andere helft stemde echter tegen dit verzoek waardoor de stemmen staakten en het voorstel moet blijven lig gen tot de volgende raadsverga dering. De raadsleden wilden naast het fi nanciële inzicht ook meer duide lijkheid hebben over de komst van een terras in Franse stijl. Wethouder Van Dingstee liet we ten dat dit er wel degelijk zal ko men, alleen is er nog onduide lijkheid over de plek. "Of bij het daargelegen café óf op het mid denpleintje", zo zei de wethou- Veeg uit de pan Het parochiebestuur van de St. Willibrorduskerk in Wassenaar kreeg gisteravond een veeg uit de pan van PvdA-zijde. Fractie voorzitter Greep liet duidelijk blijken het met de opstelling van het parochiebestuur rond het Je- roenhuis niet eens te zijn. Het be stuur heeft de gemeente laten we ten de exploitatie van dit gebouw Burgemeester en wethouders zijn daarop gekomen met een voor stel om voor de tijd van één jaar de exploitatie van het Jeroenhuis over te dragen aan een particu lier, de heer Van Ginter. B en W willen Van Ginter financieel steunen om bouwkundige voor zieningen te kunnen doorvoeren en de inrichting te verbeteren. De drie partijen, de gemeente, het parochiebestuur en Van Ginter, moeten volgens het voorstel er voor zorgen dat het Jeroenhuis weer goed geschikt is voor de plaatselijke verenigingen. Greep verweet'het parochiebestuur weinig gemeenschappelijke ver antwoordelijkheid. "Pas als men in financiële problemen komt en dan nog op het laatste moment denkt het parochiebestuur aan de gemeenschapszin. Het is puur uit op eigenbelang. Een gezamenlij ke of gedeelde verantwoorde lijkheid van het parochiebestuur ten opzichte van de verenigingen is niet te bespeuren", aldus Greep, die verder aangaf een ver vlechting van gemeentebelangen met particuliere belangen niet goed te vinden. Hij stelde dan ook voor dat de gemeente het Je roenhuis voor één jaar zelf in be heer neemt. "Lukt dit niet dan moeten de verenigingen om de tafel gaan zitten om elders huis vesting te vinden". Greep maakte ook melding van een brief van omwonenden die hun bezorgd heid hebben uitgesproken over de leefbaarheid rond het Jeroen huis als verenigingsgebouw. Ook Nieuwenhoven (D'66) viel over het voorstel. Evenals WD-er Cocheret de la Moriniére en Lod der (Partij Wassenaar) vond hij dat het voorstel aan alle kanten rammelt. Nieuwenhoven vond dat ook wanneer het om een con tract van slechts één jaar gaat, het waterdicht moet zijn. Verder stipte hij aan dat financieel de hele zaak ook slecht was gere geld. Burgemeester Staab deed de pro testen af met de opmerking dat het Jeroenhuis half augustus moet draaien. "Wij zien deze re geling uitsluitend als een nood verband voor een bepaalde pe riode. Het gaat nu om de hele Wassenaarse gemeenschap en daarom is er haast bij. Voor de omwonenden is deze regeling trouwens ook gunstig. Dit jaar kunnen we gebruiken als proef jaar." Met de PvdA (2), D'66 (1), Partij Wassenaar (1) en 1 WD-er tegen werd het voorstel aan vaard. de afgelopen weken; een enkeling waagt zich in het water. Vandaag was het voor het eerst wat LEIDERDORP - komen hier niet alleen om te zwemmen. Wie naar het zwembad komt is ingesteld op mooi weer, dan kun je op het veld lopen en lekker in de zon zitten. Wat dat betreft is het de afgelopen weken erg slecht geweest. In mei hebben we nog wel een hoop abonnementen verkocht, maar het is nu wel duidelijk dat we de schade in dit seizoen niet meer kunnen inhalen". Het open luchtbod De Does in Leiderdorp heeft er de afgelo pen weken troosteloos bij ge legen. De vreugdekreten en het geroezemoes van vele dui zenden zwemmers en zonaan- bidders heeft plaats gemaakt voor slechts het geluid van de harde wind die de lege kleer- haken tegen elkaar doet klin ken. Dit beeld gaf De Does gis termiddag voor de zoveelste keer; een totaal leeg zwem bad, keurig schoon grasveld, water op temperatuurperso neel in de uitkijktoren, kort om, alles was gereed om de zwembadbezoekers van van daag te ontvangen. De heer Timmermans is, zoals hij het zelf noemt, manusje van alles. Hij is bedrijfsleider chef-instructeur, en doet al lerlei zaken om het zwembad draaiende te houden. Volgens hem zal het niet lang meer du ren voordat de gemeente het zwembad in eigen beheer moet nemen. Op dit moment is De Does een stichting die het moet hebben van enthousiaste bestuursleden. "Maar het is erg veel werk geworden en de jaarlijkse tekorten worden steeds groter. Waar vind je nog een dwaas die zon zwem bad wil runnen? Nee, aan ons ligt het niet. Vergelijk het maar eens met de bioscopen. Die draaiden de laatste we ken goedmet mooi weer is dat wel weer even anders. In de regio zitten de zwembaden met verliezen van zon vijf ton. Wij hebben vorig jaar twee en een halve ton verlies gehad, voornamelijk veroorzaakt door de hoge energiekosten die we niet aan het publiek mogen doorberekenen. Dat heeft de gemeente moeten be talen. Het water moet toch ook op temperatuur blijven, an ders komt cr helemaal nie mand meer", zegt Timmer mans, die daar direct aan toevoegt dat er begin mei ge noeg leven in De Does was. "Het is een heel verschil. Als je bedenkt da t we toen 9000 man op een dag hadden,en de laat ste tijd hooguit tien of twintig. Ons verlies is relatief klein omdat we alles zelf doen. We hebben zeven man vast perso neel en twee part-timers. Ik ken zwembaden die even groot zijn, maar waarbij 23 man personeel nodig zijn om het zaakje te runnen. Dat zal voor De Does ook wel zo wor den wanneer we in de toe komst in gemeentehanden overgaan. Dan krijgt ieder een een duidelijke taakom schrijving. Rozen mogen dan bijvoorbeeld niet zeif gesnoeid worden, maar door de plant soenendienst, dat krijg je dan", aldus Timmermans. In de uitkijktoren zitten me vrouw Fukkink en Ellie Vliet- stra. Voor hen valt er weinig uit te kijken. De aandacht van mevrouw Fukkink heeft zich grotendeels toegespitst op het oplossen van kruiswoor- draadsels, terwijl Ellie een beetje rond zit te kijken. Sa men moeten ze toch een oogje in het zeil houden voor de an derhalve zwemmer die nog wat rendement wil hebben van zijn zwemabonnement. Ellie vertelt: "Je moet eigenlijk constant waken. Daarnaast ivorden we echt wel bezigge houden. Het zwembad moet namelijk ook elke keer schoon worden gemaakt. Ook de wc's, terwijl ze vaak niet eens zijn gebruikt. Ik werk hier nu drie jaar, maar het is in die tijd nooit echt lang achter elkaar druk geweest. De topdagen hebben we in mei gehad. Ze verwachten een hittegolf in augustus, dus wie weet wat we nog krijgen", zegt Ellie. Mevrouw Fukkink geeft aan dat De Does het op dit moment echt moet hebben van de sportactiviteiten. "In septem ber krijgen we weer de mara thonwedstrijden. Dan is er wel publiek. Maar het gezel ligste vind ik het wanneer de mensen met hun tentjes en stoeltjes hier de hele dag neer strijken. Maar dan moet het weer wel blijven meewerken" ROEL ZAADNOORDIJK LEIDEN, VOORSCHOTEN. WASSE NAAR. LEIDERDORP. ZOETER- WOUDE. BENTHUIZEN - Geboren Chantal, dochter van W. Gijscnij en J.M. Houps (Leiden); Suzanne; A.M.. dochter van A.A.J.B. Goddijn en A.C.M. van Leeuwen (Leiden); Josanne A.. dochter van A.J. Jansen en M.C.A. van Westrie- nen (Leiden); Leonardus G.J., zoon van J.A.P.M. Berg en E. Duijvesteijn (Voor schoten); Sijmen G., zoon van P.G. de Geus en B.E. Benschop (Wassenaar); Steven, zoon van P. de Tombe en G. Thies (Leiderdorp); Mickel, zoon van A. de Nijs en J.M. Boom (Leiden); Vincent, zoon van J.P. Chaudron en M. Polane (Leiden); Johanna. W.G dochter van J.C. Galjaard en M.S.H. Kóóistra (Léi- cen); Hendrik, zoon van O, Stephanus en lenzang (Leiden); Bastiaan J.J.. z J. Swager en A H. Schouten (Voorscho ten); Gijsbert C.. zoon van C.A. Linse en S.M. van Ysel (Zoeterwoude); Irene M G. Boere (Zoeterwoude); Pnscilla V.J. Main (Zoeterwoude); Raymond, zoon van A.A. Janssen en P.K. de Looff (Lei derdorp); Johanna J.. dochter van L. Jongsma en J.G. Knuivers (Zoeterwou de); Sophie, dochter var A. Bon en H. Marjolein F., dochter F.J. Kranenburg en S.M.J. Ginjaar (Leiderdorp); Jacob E., zoon van Jonkheer J.J. de Graeff en E.K. Timmermann (Leiden); Soraja, dochter van K. Zeegers en E. van Duu- ren (Leiden); Bastiaan, zoon van B. Rog geveen en C.N.P. Havenaar (Benthui zen); Charlotte M., dochter van C.L. Janssen en K. Bostelen (Leiden); Oscar, zoon van W. van Wijngaarden en L. van Baaren (Leiden); Mark J., zoon van J.G.J. Klein en A.J. Faas (Leiden); Je-, roen, zoon van P.H.J.M. Eerden en H.E.W. van Vuuren (Zoeterwoude); Nienke H.B.. dochter van N. de Haas en C.W. Racké (Leiden); Eveline, dochter van J.J.P. Meuldijk en A.A. van Leyden (Leiden). Gehuwd; N.C.C.M. Deckers en M.M.H. van Nierop (Zoeterwoude); M.A.M. Kroon en H.F.M. Bosman (Zoe- Overleden: T. Wouda (87), gehuwd ge weest met H. Fruman (Leiden); E.W.J Makaaij (81). echtg. van G. Douma (Lei den). WASSENAAR - De burgemeester van Wassenaar, de heer Staab, heeft minister Wiegel van bin nenlandse zaken meegedeeld dat de veiligheid van de in Wassenaar wonende diplomaten onvol doende is gewaarborgd. Wiegel heeft laten weten dat een in de afgelopen jaren opgebouwd sys teem, waarbij in voorkomende gevallen terstond over de mare chaussee kan worden beschikt, moet worden beëindigd. Burge meester Staab heeft hem daarop geantwoord dat hij de verant woordelijkheid rond de be scherming van ambassades en diplomaten zonder steun van de regering niet kan doorzetten. In oktober 1978 maakte burge meester Staab de regering al eens eerder attent op het tekort schie ten van de beveiliging van di plomaten in Wassenaar. Het aanwezige politie-potentieel in Wassenaar is in aantal te gering en de normale bijstandsregeling ter aanvulling is ongeschikt. Daarna werd het systeem ont wikkeld waarbij in bepaalde si tuaties de marechaussee in. Was senaar werd ingezet. Nu Wiegel daarachter een punt wil zetten, ziet Staab zich genood zaakt om toch weer de hulp in te roepen van de regering. Vandaag heeft hij een gesprek over deze kwestie met de commissaris van de koningin in Zuid Holland, mr. Vrolijk. Aan Ammonslaantje, Hoge Klei of Ruigelaan WASSENAAR - De Wassenaarse gemeenteraad steunt het voorstel van burgemeester en wethouders om drie moge lijkheden tot het inrichten van een woonwagenkamp, aan het Ammonslaantje, de Hoge Klei én aan de Ruigelaan (waar momenteel al caravans staan) te gaan beoordelen. De Ruigelaan was eerder door de gemeente naar voren geschoven als plaats waar 12 woonwagens konden wor den gevestigd. De provincie wees dit plan echter af, om dat deze plek te ver van allerlei voorzieningen af ligt. B en W willen nu de bevolking via inspraakprocedures peilen om tot slot tot de keuze van een plaats te komen. De Ammons- laan- en Ter Weerbewoners in Wassenaar maken echter nu al bezwaar tegen eventuele plannen van de gemeente om in de nabij heid van hun woningen een woonwagenstandplaats in te richten. Vorige week reageerden de bewoners van de Hoge Klei al ongeveer op dezelfde wijze. Wat de werkgelegenheid betreft zag Van der Klaauw niet zulke problemen. Hij was van mening dat de woonwagenbewoners el ders gemakkelijk hun beroep kunnen uitoefenen. De Oostdor- perweg-Oost wilde ook hij niet gelijk van tafel vegen, maar in verband met de onzekere be stemming van dit gebied hield de wethouder deze plaats alleen maar "achter de hand". Wethouder Van der Klaauw vond ook wel dat men alle drie de loka- ties gelijkwaardig moet beoor delen, maar hij gaf aan dat wel duidelijk was hoe de Ruigelaan daarbij uit de bus zou komen. Hij doelde daarmee op de vrijwel ri goureuze afwijzing van deze plek door de de gemeenschap :n gebied aan te centraal in de De Ammonslaanbewoners vinden verdere aantasting van het reste rende landelijke gebied rond de Deijlerweg en de oude trambaan ontoelaatbaar. In een brief vroe gen zij aan de gemeenteraad, evenals trouwens de omwonen den van de Hoge Klei, om het ge bied in de nabijheid van hun hui zen af te wijzen als mogelijke ves tigingsplaats voor woonwagens. De Ammonslaanbewoners dat een woonwagenkamp op de ze plaats een te zware belasting vormt voor hun kleine gemeen schap van circa 30 woningen. De bewoners vinden dat het voor een goed opnemen genbewoners ii noodzakelijk is wijzen dat me gemeente ligt. Werkgelegenheid De raad volgde echter het verzoek van de Ammonslaan- en de Hoge Klei-bewoners niet. De WD stelde wel voor de Ruigelaan ver der ook gelijkwaardig mee te tel len met de twee nieuwe moge lijkheden. De liberalen hadden bedenkingen tegen de twee an dere lokaties en zij voelden zich daarin ondersteund door de brie ven van de bewoners. Zij wezen op de werkgelegenheid die de woonwagenbewoners nu aan de Ruigelaan hebben. "Ga je ze ver plaatsen dan is het nog een grote (vraag of ze op de nieuwe plek werk hebben", aldus WD-er Nieuwzwaag. De "WD bleef dan ook van mening dat net kamp aan de Ruigelaan gehandhaafd zou moeten blijven en dat daar verbeteringen moe ten worden aangebracht. "Blijft de provincie tegen de Ruigelaan, dan blijft voor Wassenaar altijd de mogelijkheid op een kroonbe- roep over. Angst is vaak een slechte raadgever", aldus Nieuw zwaag. De andere partijen zagen dit "flink doen" ten opzichte van de hogere overheid niet zitten en konden zonder problemen meegaan met het voorstel van B en W. Wel vroeg Goulooze (PvdA) nog of eventueel de Oostdorperweg- Hij wees er daarbij op dat de Rui gelaan toch al, ook om andere re denen dan de integratie van de woonwagenbewoners in de ge meenschap, een ongeschikte plek is. "De sloop die nu aan deze laan bij de Woonwagens is geves tigd, verspert de toegangsweg tot de landingsbanen van het vlieg veld. Mocht er een vliegtuigon geluk gebeuren dan kunnen de hulpverleners er nog niet eens bij. Verder moeten wij ons reali seren dat de woonwagenbewo ners aan de Ruigelaan onder de vliegbaan wonen als wij over me demensen praten." Van der Klaauw gaf nog eens aan dat het niet de bedoeling is dat bij een nieuwe lokatie v terrein zal komei sloop- Voorschoten weer in ban van het paard VOORSCHOTEN - Voorschoten 'zal maandag 28 juli weer in het teken van het paard staan. Vanaf 's morgens vroeg, wanneer en kele honderden paarden op de Voorstraat worden aangevoerd, tot ongeveer 12.00 uur is het in het dorp een en al paard dat de klok slaat. Op een steenworp afstand van het centrum begint om 14.00 uur op de Pr. Bernhardlaan de jaarlijks terugkerende korte- baandraverij. Dit is de 57e draverij die dit jaar in Voorschoten wordt gehouden. Naast de geldprijzen die er voor volwassenen zijn te winnen, ko men ook de kinderen aan bod. Zij kunnen meeraden naar het win nende paard. De kinderen kun nen van 11.00 tot 13.00 uur in "Het Wapen van Voorschoten" for mulieren invullen om mee te doen. Alle prijzen zijn 30 Edam mer kaasjes beschikbaar. Om 16.00 uur, na de eerste omloop, zal notaris Boom bij de muziek tent aan de Bernhardlaan de trekking houden. De uitslag wordt dan aldaar bekend ge maakt. Bij de voorinschrijving voor de draverij zijn 50 paarden aangemeld. Dinsdag Leiden Gespreksavond Baha'i-gemeenschap - Sleutelbloem 2, vanaf 20 uur. Algemene Reclasseringvereniging - Rijnsburgerweg 167, tel; 156440. Bereik baar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met de politie en/of de justitie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen adviescentrum, woe van 10-12 uur, tel; 130983. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur; NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur. Woensdag Leiden Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Donderdag Gehandicaptensoos - Topaaslaan 19, van 10—15 uur, inlichtingen tel: 02522-14797, na 19 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, teL 02727-3309, spreekuur voor invaliden. 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32. vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo-. zen adviescentrum, vrij van 14-16 uur teL- 130983. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting én begeleiding dienstweigeren ook teL- 140866. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 18 tot 25 juli door apo- Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, tel. 153274. Wassenaar - Langstraat, Langstraat 86, tel. 17600 WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, ten zui den 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Berkenkade Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vrij. van 14-15 uur. Oegsgeest - Interkruis, Lijtweg 7. tel. 154500. Voorschoten - V.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - A. Vriend, De Hoogeweide 203, Sassenheim, tel. 02522-12022 DIERENARTSEN Leiden - Voor Krol en Vestjens: J. Vest- jens, Rijn en Schiekade 23, Leiden, tel. 144323. Muurling, Plantsoen 23, tel. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teleloon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij Kwartaalabonnement f 46.30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173,70 per post 254.1 10.65 Rubriekchefs A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P.J de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, i, Washington, Cairo. C Smits Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K Prins 01711-11266 Zoeterwoude; R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude Olaf Hoenson 01715-1896.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2