Nadia Comaneci zwaar belaagd Ontdekkingsreiziger in Rusland Weinig kans voor Nelli Kim Westeuropese sport krachtenbundeling Dames dubbelvier kan Roemenië niet de baas OLYMPISCH SCOREBORD PAGINA 10 SPORT DINSDAG 22 JULI 1980 Iedereen zei dat het niet kon, zeker niet als je niet voor Leningrad geaccrediteerd was. Maar omdat je hier in Moskou altijd njet hebt, maar soms da kunt krijgen, heb ben we het toch maar geprobeerd bij Intourist,Sacha en ik. De vol gende dag was het rond: twee spoorkaartjes naar Leningrad, heen en terug, en per telex twee kamers in Hotel Astoria. We ble ken de eerste buitenlanders te zijn die even op en neer gingen van de hoofdstad naar de vroegere hoofdstad, geen wonder dus dat we ons ontdekkingsreizigers waanden, Marco Polo's anno 1980. De wijze van reizen droeg daar nog toe bij: per .Krasnaja Strelba" de ,flode Pijl", een ex- prestrein, metterdaad rood ge kleurd, die om 23.55 uur van het Leningrad Station vertrok. Ontgoochelend Een beetje ontgoochelend was al leen dat 3 minuten eerder ook een exprestrein naar Leningrad ver trok, geen Rode Pijl maar een ge wone Exprestrein die nochtans steeds voor ons uit zou blijven tuf fen, en dat er kort na ons nog een paar treinen naar Leningrad re den. Dat is blijkbaar elke avond zo, toen we terugkwamen noteer de ik op het station in Moskou de volgende vertrektijden naar Le ningrad: 23.40 uur, 23.55 uur, 23.59 uur, 00.05 uur en 01.06 uur. Vervelend was ook dat Sacha, die door werkzaamheden nog niet had kunnen eten, alle etenswa- renstalletjes op het station al ge sloten vond, terwijl ook de trein geen restauratiewagen bleek mee te voeren, ondanks de reis van achteneenhalf uur. Het feit dat de r ooiepluimpjes die uit de schoor steenpijpjes op deze elektrische trein opstegen naar een hout vuurtje roken, vergoedde echter al veel, en toen de wagonmoeder later uit haar voorraadje twee koppen thee kwam brengen en een paar boterhammem met worst, was het beeld van het treinwezen in Moedertje Rusland weer geres taureerd. Bijbetalen Een retour eerste klas met slaapwa gen (we lagen met ons tweeën in een opgemaakt bed in een coupé) kostte 50 roebel ofte wel 150 gul den. Het rooskleurige beeld dat we op de heenreis kregen, en dat aardig correspondeerde met de verhalen die je altijd leest over de Transsiberië-expresmet eeuwig theezettende, schommelende vrouwtjes, verbroedering tussen de reizigers, drank, eten en jolijt, werd helaas weer verstoord op de terugreis. Toen namen we namelijk de trein van kwart voor 4 's middags en kwamen gewoon op zitbanken in de tweede klas terecht. Te midden van het gewone volk zal ik maar zeggen, wat natuurlijk ook zijn charme heeft. Maar ook nu viel er onderweg niets te eten of te snoe pen, de wagonmoeder verkocht alleen flesjes prik, en moest op zoek naar een flesopener om de kroondoppen eraf te krijgen. Een Russisch echtpaar probeerde het eerst nog even met de tanden, een gruwelijk gezicht,maar dat lukte ze toch niet. Er was trouwens ook geen papier op het toilet. Ruzie Het beeld werd nog wat ruwer ver stoord. toen bij de kaartcontrole een verschil van mening ontstond tussen de controleuse en de moe der van een tweetal meisjes. Ik begreep ervan, dat de controleuse' een van de zusjes ervan verdacht een jaar ouder te zijn dan ze op gaf, zodat ze op een te goedkoop kaartje reisde. Ze was in 1971 ge boren, en nog geen tien jaar, maar al wel in haar tiende jaar, en dat wist ze donders goed, bo vendien kon ze niet aantonen hoe oud ze precies was, ze had haar „pasport" niet bij zich. „Waaroin moet zo'n kind haar pas poort bij zich hebben, ik heb niet eens mijn paspoort bij me", zei de moeder verontwaardigd. Bij het eerstvolgende station werd. de trein voor een minuut of twintig stilgezet. Moeder en dochter moes ten mee, dochtertje kwam in tra nen even terug om geld uit moe dersjaszak te halen. Ze moest vier roebel bijbetalen, ,^jtraf' (boete) had ze niet extra bij hoeven te be talen, en ze mochten weer verder Ze hadden wel een kwitantie gehad, zodat ze alsnog, bij vertoon van een „pasport", het teveel betaalde konden terugvorderen, maar dat verminderde nauwelijks de ver ontwaardiging over het feit dat ze, over een kwestie van één jaar ouder of jonger „ze is nu eenmaal wat groot uitgevallen"), niet op hun woord geloofd waren. MOSKOU (GPD/ANP)- De olympische troon van Nadia Comaneci wankelt. De inmiddels 18-jarige sierlijke Roemeense turnster bracht gisteren tijdens de verplichte oefeningen weliswaar zelfs het chauvinistische Russische publiek in extase door in haar luisterrijke loopbaan weer eens de hoogste waardering (een 10) op de evenwichtsbalk te verwezen lijken, maar nauwelijks een uur later was de explosie van toejuichingen nog groter. De 19-jarige Russin Natalia Shaposhnikowa wiekte bij de paardesprong zo gracieus, hoog en in perfecte stijl over het toestel, dat ook zij een 10 kreeg. De olympische turnstrijd bij de dames belooft dan ook een van spanning trillende wedloop te worden tussen Natalia Shaposh nikowa, die even veel uitstraling heeft als haar landgenote Nelli Kim, en de koningin van Mon treal, Nadia Comaneci. Na de "eerste ronde" staan Natalia en Nadia samen op de eerste plaats met een puntentotaal van 39.85, hetgeen betekende dat zij behal ve "hun" 10 nog driemaal de fan tastisch hoge score 9.95 op de an dere onderdelen behaalden. De internationale turnwereld mag zich gelukkig prijzen dat in de olympische arena van Moskou de strijd zich vooral tussen deze twee turnsters afspeelt. Nadia en Natalia zijn weliswaar hy perslank afgetraind, maar niet temin redelijk geproporiioneer- Cubaan Nunez verrast Rus MOSKOU (ANP) - De Cubaanse gewichthefwereld heeft zijn eer ste olympische gouden-medail lewinnaar in Daniel Nunez. De 22-jarige Cubaan, die in 1978 reeds wereldkampioen in het bantamgewicht was, bewees gis teren letterlijk en figuurlijk de sterkste te zijn. Met twee wereld records (in het trekken en de tweekamp) versloeg hij favoriet Sarkissian uit de Sowjet-Unie (tweede met 272.5 kg.). De Rus verbeterde wel het wereldrecord stoten, dat hij van 155 op 157.5 kilogram bracht. De strijd om de derde plaats werd pas na de wedstrijd beslist. De Pool Dembonczyk en de Oost duitser Letz hadden beiden 265 kilo's in de tweekamp getild. Voor de strijd wogen beide ge- wichtheffers precies hetzelfde (55.6 kg), zodat de weging erna de beslissing moest brengen. De Pool bleek meer zweet te hebben verloren, waardoor hij de bron zen medaille in zijn bezit kreeg. Schutter Van Velzen: Het ging niet MOSKOU (GPD) - De eerste Nederlandse schutter die bij de Olympische Spelen in ac tie kwam, Chris van Velzen, heeft een teleurstellende, prestatie geleverd. In een deelnemersveld van 56 ein digde hij bij de Olympia Match (klein kaliber geweer, 60 schoten liggend) als 44ste. Een excuus viel voor dat matige resultaat niet aan te voeren en dat deed Chris van Velzen ook niet. „Gewoon slecht ge schoten; het ging niet". Van Velzen kwam tot een totaal van 588 punten en dat waren er een stuk of zes minder dan verwacht. Zijn richttotaal dat haalbaar werd geacht, be droeg 595 waarmee hij in dit toernooi vijftiende zou zijn geworden. Het kampioenschap werd be haald door de Hongaar Ka- roly Varga, die evenals de winnaar van het zilver, de Oostduitser Hellfried Heil- fort, het wereldrecord van 599 punten evenaarde. Ook het brons ging naar een Oosteu ropees land: Peter Zaprianov uit Bulgarije. de jonge vrouwen. Geen su perkleine robotten. En verder is er dan ook nog Nelli Kim, inmid dels bijna 23 jaar en vierde in het individuele klassement, wier gra tie en schoonheid ruimschoots voldoende was om geportret teerd te worden op de voorpagi na's van vele geïllustreerde tijd schriften. De Ooostduitse Maxi Gnauck, die met haar derde plaats ook bij de toppers behoort, valt met haar 33 kilo bij een lengte van 1.48 meter een beetje uit de toon. Spektakel Het grootste spektakel moet bij de dames overigens nog komen. Want gisteren werd de voorge schreven oefenstof afgewerkt in het eerste deel van de landen- wedstrijd. Dat betekent derhalve dat iedere turnster exact dezelfde oefeningen op alle onderdelen moet afdraaien. Wanneer cori- feeën als Nadia, Natalia, Nelli en Maxi morgen de oefeningen naar vrije keus gaan afwerken, zullen er ongetwijfeld nog opvallender "choreografieën" bij de oefenin gen te zien zijn. Dan wordt er ge werkt met "ingebouwde risico's, die het toch enthousiaste publiek helemaal gek van geestdrift zul len maken. Niet alleen de troon van Nadia Co maneci wankelt, maar nog meel de toppositie van de hele Roe meense ploeg. Hoewel Nadia Comaneci vorig jaar bij de we reldkampioenschappen in Fort Worth (VS) moest opgeven door een ontsteking in haar hand, ver overde Roemenië toch de mon diale titel vóór de Sowjet-Unie (2e), Oost-Duitsland (3e) en Chi na (4e). Maar nu staan de Russi sche meisjes al vrij stevig op de eerste plaats. Door de boycot van een aantal lan den van de Olympische Spelen missen de Roemeense dames de steun van de juryleden die liever geen triomf van de Sowjet-Unie zien. Dat werd gisteren, op de eerste dag van de dameswed strijden erg duidelijk. Roemenië, dat in een groep was ingedeeld met Hongarije en Bulgarije moest voor de Sowjet-Unie, Oost-Duitsland, Tsjechoslowa- kije en Polen aan de slag. De Roemeensen sloten de voorge schreven oefenstof met een bril jant turnende Nadia Comaneci af op 196.70 punten. Een totaal dat 2.45 punten hoger lag dan in Fort Worth. Die score werd enkele uren later niet alleen ruim door de Russische formatie (197.75) overtroffen maar Roemenië zag zich ook nog gepasseerd door Oost-Duitsland, dat eentiende punt meer vergaarde. De Oost- duitse turnsters beheersen de verplichte oefenstof echter per fect. Dat was ook al in Fort Worth het geval toen de Sowjet-Unie achterbleef. Het echtpaar Bela en Marta Koroly, dat in het Roe meense Deva turnsters van we reldklasse aan de lopende band kweekt, heeft echter de faam in de vrije stof steeds met nieuwe vondsten te komen. De achter stand op Oost-Duitsland zal dan ook nog wel worden weggewerkt maar het verschil met de Russin nen is met ruim een punt te groot. Superieur Overigens is het (top) niveau van de turnstrijd bij de dames veel min der getroffen door de afwezig heid van boycotlanden als de strijd bij de heren. Bij de turners ontbreken immers de topnaties Japan (op de voorgaande Spelen vijfmaal achtereen olympisch kampioen) en Amerika (vorig jaar bij de wereldkampioenschappen derde). Maar bij de dames zijn de Oostbloklanden veruit superieur en die zijn er vanzelfsprekend allemaal. Wel ontbreekt bij de dames bij voorbeeld China, vierde bij de wereldkampioenschappen van vorig jaar. De verwachting was zelfs dat China de grote verras sing had kunnen zijn op deze Olympiade. Verder ontbreekt na tuurlijk ook Amerika bij de da-, mes; de Amerikaantjes werden vorig jaar in Fort Worth zesde bij de wereldkampioenschappen, Japan (9e bij de WK), Canada (10e bij de WK) en Zuid-Korea (12e bij de WK). Nu al is vrijwel zeker, dat Nelli Kim (vorig jaar nog wereldkampioene in de individuele strijd in Fort Worth) niet de grote ster van dit olympisch toernooi zal worden. In Montreal veroverde zij nog drie gouden medailles, maar nu zullen Nadia Comaneci en Nata lia Shaposhikowa de meeste gouden plakken voor zich opei sen. Zoals het tijdperk van de turnkoningin van München, Olga Korbut, verstreek, zo lijkt ook de carrière van de meest gracieuze ambassadrice van de turnsport, Nelli Kim, nu naar het einde te gaan. MOSKOU (GPD) - De Westeuropese landen willen meer dan tot nu toe de handen ineenslaan om op sportgebied een wat groter tegenwicht te kunnen vormen tegen met name het Oostblok. Nadat in 1977 Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Zwitserland, Liechtenstein en Oostenrijk al tot een samenwerkingsvorm kwamen, wordt verwacht dat dit jaar Groot-Brittannië en Spanje zich bij dit ne gental zullen aansluiten. Het is wel zeker dat de voornemens van deze landen na de nu al in Moskou duidelijker dan ooit zichtbare Oosteuropese superioriteit in daden zal worden omgezet. Hier in Moskou wordt eigenlijk het eerste vierjaren plan van dit samenwerkingsverband afgesloten. België komt de eer toe het zogenaamde plan-Mollet te hebben gelanceerd. Halverwege de jaren zeventig ontstond het plan om internationaal meer te gaan samenwerken. In 1977 was het zover. Beurtelings organiseerden de aangesloten negen landen trainingsstages voor zowel atleten als het technisch kader. Dit alles gesponsord door een Amerikaanse frisdrank gigant, waarop voor de komende vier jaar weer een beroep zal worden gedaan. De bedoeling is dat in september, wanneer het nieuwe vierjarenplan aan de orde komt, de uitwisseling van trainers en de stages voor sportlieden wordt voortgezet. Daarnaast wordt ook sterk gedacht in de richting van het organiseren van onderlinge wedstrijden. Een soort Westeuropese Spelen, zoals Azië, Pan-Amerika en andere internationale kingsverbanden die kennen. Nadia Comaneci, de kampioene ning op de evenwichtsbalk toegewezen. MOSKOU (ANP) - De zege werd gemist. En daarmee een directe plaats in de finale van slechts vier boten van de dames dubbelvier. De Okeanos - De Laak - De Hun- ze - Willem II - RIC-combinatie heeft echter op de tweede dag van het roeiprogramma een goede prestatie geleverd. De lengte ach terstand, die op de eerste 500 me ter van de Krylastkoye-baan werd opgelopen op het leidende Roemenië, kon in het tweede ge deelte van de race niet meer wor den goedgemaakt. In het veld van vier boten in de voorwedstrijd vormde Hongarije geen bedreiging. Een positief punt. Want drie van de vier roei- sters in de Hongaarse boot waren in 1979 bij de wereldkamioen- schappen te Bied goed voor een vijfde plaats in de eindstrijd. De Polen werden, na een matige start, even na de 500 meter gepas seerd. De furieuze aanval die de Nederlandse dubbelvier daarna inzette had maar even succes. Roemenië, met Maria Macoviiuc, Aneta Mihaly en Sofia Banovici die vorig jaar brons behaalden, zag direct het gevaar, verhoogde het tempo en hield de voorsprong vast. Varend in de vorm van maandag heeft de Nederlandse dubbelvier alle kans in een her kansing van vijf boten één van de twee resterende twee plaatsen in de finale op te eisen. Het lot had skiffeuse Hette Borrias in de series ingedeeld in een voorwedstrijd die bijna de klasse van een finale had. De Roemeen se wereldkampioene Sanda To rna, de Oostduitse Martina Schrö- ter, winnares en derde bij de rot- seeregatta van Lunzern, en de 22- jarige Russian Antonina Makhi- na waren haar tegenstandsters in een serie waarin do nummer één en twee overgingen naar de halve finales. "De afspraak was", aldus Jacqueline van der Pol (de chef d'equipe van de dames), "dat Hette zou proberen in de eerste 500 meter bij te blijven. Als dat niet lukte zou ze op haar eigen MOSKOU - Mogelijk zullen zater dag niet vier boten in de finales van de Olympische roeifinales van de dames uitkomen, doch vijf. Op de morgen van die dag wordt bezien of de weersom standigheden het toelaten dat op vijf van de zes banen van het wedstrijdwater wordt gevaren. Als de wind zaterdag geen dui delijk waarneembare roeiver- schillen veroorzaakt zal een vijfde boot per nummer tot de eindstrijd worden toegelaten. "tempo de race uitroeien". Over duidelijk was dat de Utrechtse skiffeuse geen schijn van kans had. Na 250 meter lag zij een leng te achter op Makhina, die in tweede positie voer. Halverwege de race was dat verschil verdub beld. In een tempo dat de dertig slagen per minuut maar zelden te boven ging roeide de skiffeuse van Orca haar race uit. Ruim achttien seconden na Sanda To rna, die onbedreigd won, ging de Nederlandse als vierde door de finish. In een herkansing van vijf boten moet Hette nu eerste of tweede worden. Dan kan de Utrechtse, die voor de enige me daille voor Nederland zorgde tij dens de wereldkampioenschap pen van vorig jaar, zich via de halve finales nog waar maken. Opmerkelijk was het verlies dat de Oostduitse dames gisteren leden. Kwamen maandag bij de series van de heren alle boten uit Oost- Duitsland een ronde verder. Daags daarop werden gerenom- meerden formaties uit de DDR met ruim verschil verslagen. Een tweede plaats van de Oostduitse twee zonder stuurvrouw en een derde van de dubbeltwee en de dubbelvier zijn ver beneden de waardigheid van het land dat de roeisport beheerst. Zeker als men weet dat Ute Steindorf en Corne lia Klier de twee zonder stuur vrouw vormen die in 1978 en in 1979 de wereld titel veroverde. Eindelijk wat steun voor Lau Yeldt MOSKOU (GPD) - Sinds maandag is Lau Veldt, de eni ge baanwielrenner die van het NOC naar Moskou mocht, geen eenzame tobber meer. Tot gisteren was hij gedwon gen om zijn trainingstochten naar de hooggeprezen splin ternieuwe wielerbaan bij ge brek aan een begeleider in z'n eentje te maken, met alle ge volgen van dien: als een mui lezel sjouwend met zijn mate riaal en zonder vaste tijd- waarnemer om zijn sprintjes te klokken. Eigenlijk zou baancoach Peter Nieuwenhuis met hem zijn opgetrokken, maar toen het NOC de achtervolgingsploeg niet wilde uitzenden bleef Lau Veldt (al vijf jaar nadruk kelijk Nederlands beste sprinter) als enige over. Hij werd ingelijfd bij de ploeg van wegrenners van wie de begeleiders echter tot giste ren geen tijd voor hem had den, omdat ze zich moesten voorbereiden op de 100 kilo meter ploegentijdrit. Van nu af .treedt de als mecanj- cien aan de ploeg toegevoeg de ex-wereldkampioen (1946) achtervolging, Gerard Peters, op als begeleider van Lau Veldt. .nMaar tja...", zegt Ge rard Peters, ,,wat is begelei den in dit geval? Ik was op deze taak niet voorbereid, dus technische en tactische tips kan ik moeilijk geven omdat ik zijn tegenstanders niet eens ken. Dat lijkt me overi gens geen grote problemen op te leveren, want Veldt heeft genoeg ervaring om te weten hoe hij rijden moet. En de concurrentie kent hij op z'n duimpje". Die groep van tegenstanders is een bijzonder overzichtelijk gezelschap: slechts 22 cou reurs (omdat per land maar èèn renner ingeschreven mag worden) en dat zijn er een stuk of 40 minder dan bij een wereldkampioenschap. Veldt moet de laatste acht kunnen halen. ZWEMMEN DAMES: 100 meter vrije slag: finale: 1. en Olympisch kampioene Barbara Krause (DDR) 54.79 (nw wereld en olymp record), 2. Caren Metschuck (DDR) 55.16,3. Ines Diers (DDR) 55.56,4. Olga Klevakina (Sow.) 57.40, 5. Conny van Bentum (Ned.) 57.63, 6. Natalja Stroennikova (Sow.) 57.83, 7. Guylaine Berger (Fra.) 57.88, 8. Aneta Eriksson (Zwe.) 57.90. 200 meter vlinderslag: finale; 1. en Olympisch kampioene Ines Geissler (DDR) 2 10.44 (nw. Ol. ree.), 2. Sybille Schoenrock (DDR) 2.10.45, 3. Michelle Ford (Aus.) 2.11.66, 4. Andrea Pollack (DDR) 2.12.13. 5. Dorota Brozowska (Pol.) 2.14.12, 6. Ann Osgerby (Gbr.) 2.14.83, 7. Agneta Martensson (Zwe) 2.15.22, 8. Alia Grisjenkova (Sow.) 2.15.70. Schoonspringen: Finale: 1. en Olym pisch kampioene Irina Kalinina (Sow.) 725.910,2. Martina Proeber (Odl) 698.895, 3. Karin Guthke (Odl) 685.245. i Ol. c.), 2. (Sow.) 1.49.81 (nw. Eur. Andrei Krilov (Sow.) 1.50.76, 3. Graeme Brewer (Aus.) 1.51.60, 4. Joergen Woithe (DDR) 1.51.86, 5. Ron McKeon (Aus) 1.52.60, 6. Paolo Revelli (Ita) 1.52.76, 7. Thomas Ledstroem (Zwe) 1.52.94, 8. Fa- brizio Rampazzo (Ita) 1.53.25. 100 meter rugslag: finale: 1. en Olym pisch kampioen Bengt Baron (Zwe) 55.63, 2. Viktor Koeznetsov (Sow.) 56.99, 3. Vladimir Dolgov (Sow.) 57.63, 4. Mi- roslav Rolko (Tsj.) 57.74, 5. Sandor Vla- dar (Hon.) 57.84, 6. Fred Eefting (Ned) 57.95,7. Mark Tonelli (Aus) 57.98,8. Gary Abraham (Gbr.) 58.38. WATERPOLO: Groep a: Nederland- Hongarije 3-5 (1-2 0-2 1-1 1-0), Roeme- nië-Griekenland 6-4 (0-1 2-0 3-2 1-1); groep b: Zweden-Italië 4-4 (2-1 2-1 0-1 0—1), Sowjet-Unie-Spanje 4-3 (0-1 2-0 0-1 2-1); groep c: Joegoslavië-Bulgarije 9-2 (1-1 2-0 2-1 4-0), Australië-Cuba 4-6 (1-2 2-1 1-1 0-2). GEWICHTHEFFEN: Bantamgewicht- 1. Daniel Nunez (Cub.) 275 kg. (125 en 150), 2. Jurik Sarkissian (Sow.) 270 (112,5 en 157,5), 3. Tadeusz Dembonczyk (Pol) 265 (120 en 145). SCHIETEN: Klein Kaliber geweer, lig gend, 60 schoten is: 1. Karoly Bargas (Hon.).599 (WR), 2. Hellfried Heilfort (Odl) 599, 3. Petar Zaprianov (Bul) 598, 44. Chris van Velzen (Ned) 588. TURNEN: DAMES: Stand landenklas- sement na verplichte oefenstof: 1. Sow jet-Unie 197,75 pnt., 2. Oost-Duitsland Tsjecho-Slowakije 195.10, 5. Hongarije 193.55, 6. Bulgarije 103.10. ZEILEN: FIN JOLLEN: 1. Ilias Hadju- pavlis (Gr.), 2. Wolfgang Mayrhofer (Oos.), 3. Istvan Rujak (Hong.), 7. Mark Neeleman (Ned.). TORNADO: 1. Groeran Marströrn Jor- gen Ragnarsson (Zwe.), 2. Hubert Por- kert/Hermann Kupfner (Oos), 3. Alexander Welter/Lars Sigurd Bjoerks- t -6m (Bra.), 4. Willem van Walt Meyer/ Govert Brasser (Ned.). FLYING DURCHMAN: 1. Joergen en Jacob Bosjen Moeller (Den.), 2. Szabalcs en Zslot Detre (Hong.), 3. David Wilkins en James Wilkinson (Ier), 8. Erik en Sjoerd Vollebregt (Ned.). 470-KLASSE: 1. Leon Wrobel/Tomasz Stocki (Pol), 2. Marco Pinto/Rizze Soa- res (Bra.), 3. Ernesto Treves/Silvio Nec- chi (Ita), 10. Henk van Gent/Jan-Willem van den Hondél (Ned.). STAR:. 1. Hubert Raudaschl/Karl Ferstl (Oos.), 2. Walentin Mankin/Alexander Moezytsjenko (Sow.), 3. Giorgio Gorla/ Alfio Peraboni (Ita.), 10. Boudewijn Binkhorst/Jacob van den Berg (Ned.). SOLING: 1. Poul Richard Hoj-Jensen (Den), 2. Geert Bakker (Ned), 3. Boris Boednikov (Sow A VOETBAL: groep B: Tsjechoslowakije- C'olumbia 3-0, Nigeria-Koeweit 1-3. Groep D: Costa Rica-Irak 0-3, Joegosla- vië-Finland 2-0. Oost-Duitsland-Cuba 3-1 (15-11, 15-13, 10—15,15-4). Groep B: Hongarije-Brazi- lië 3-2 (17-5, 9-15, 15-12, 6-15, 15-12), Bulgarije-Roemenië 3-1 (15-9, 7-15, HANDBAL: DAMES: Sowjet-Unie- K.ongo 30-11, Oost-Duitsland-Tsjecho- slowakije 16-10, Hongarije-Joegoslavië 10-19. I. Sowjet-Unie :l. Oost-Duitsland 3. Cuba 4. Hongarije Zweden O. Groot-Brittannië 7. Noord-Korea 8. Bulgarije

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10