"Het gaat prima, heerlijk wandelweer Veel optimisme op tweede dag van de Vierdaagse SPORT H. R. Lan. '"t gaat prima". G. A. Dekker uit Leiderdorp. Familie Van Brussel. "In de steek gelaten". Mevrouw Ouwerkerk uit Lei derdorp. "Ik loop alleen Mevrouw Bos. Op nieuwe leden. NIJMEGEN/LEIDEN - "Hij is helemaal alleen op de fiets van Leiden naar Nijmegen gegaan. Hij wil weer met de vierdaagse meelopen. Hij heeft een ruim dertig jaar oud tentje meegenomen waar amper één persoon in past. Hij gaat met al die nattigheid daarin op een camping in Nijmegen slapen, kunt u daar niet iets aan doenEen stukje over schrijven, bedoel ik". Mevrouw Lommers uit Leiden belde vlak voor het begin van de Vierdaagse de krant: "Hij gaat op zijn "André van Duin schoenen", zo noemen wij die dingen altijd, na vijfentwintig jaar weer meelopen. U kunt hem herkennen aan zijn grijze baardje. Hij wil gelijk afvallen". Op de tweede dag van de Nij meegse vierdaagse is een ploeg van deze krant op zoek gegaan naar deze man op zijn "André van Duinschoenen". We hebben hem niet gevon den. Wel andere mensen. Mensen die soms waren getooid in de meest vreemde kledij. Ook de kleurenkombinaties zorgden vaak voor verrassingen. Het blijkt wel dat het niet de mooiste kleren zijn die het beste zitten. G. Groenendijk uit Blitters- wijk. "Nog steeds contact met Lei den". Heel Nijmegen staat deze week weer op zijn kop. Ruim acht tienduizend mensen uit bin nen- en buitenland zijn dins dag aan de start verschenen voor de 64ste Vierdaagse. "Nog nooit hebben zich zoveel wandelaars gemeld voor deelname aan de vierdaagse", zegt de Koninklijke Neder landse Bond voor Lichame lijke Opvoeding (KNBLO), die de wandelaars letterlijk en figuurlijk in goede banen moet leiden. Op de tweede dag van het vier dagen en een nacht durende spektakel is het 's morgens rond negen uur niet druk op het Karei Keizerplein jn Nij megen, vanwaar al in de hele vroege uurtjes de eerste deel- zijn vertrokken. Een kelner van het Vierdaagse hoofdkwartier, het gebouw "De Vereeniging" aan het plein, wil net op zijn fiets springen. Peinzend klopt hij met een hand op een zak van zijn colbert. "De fooien zeker?". "Nee", zei hij, "dat valt tegen. Ik weet niet hoe het komt, maar het is van 't jaar slecht; zeker het weer". Hij stapt moeizaam op zijn fiets. "Het was van nacht weer laat, ik ga naar bed", en rijdt over het Karei Keizerplein de ochtend in. Inmiddels zijn de wandelaars al een paar uur onderweg. De route van de tweede dag gaat onder andere richting Niftrik. In het plaatsje Wijchem lopen de lopers van verschillende afstanden een stukje dezelfde route. Een prima plaats om met de Leidsch/Alphens Dagblad karavaan neer te strijken Een spandoek wordt uitgehan gen. Het hangt er nog maar net als de hevig kreunende militair W. Frans uit Leiderdorp tegen de auto komt leunen. "Ik heb al jaren naar jullie uitgekeken! Dit keer loop ik voorde tiende keer mee. Het gaat slecht. Ik heb al vijf blaren laten door prikken en met een ontsmet tingsmiddel laten behande len". Hij moet met zijn zware bepakking nog twee dagen gaan: veertig kilometer per dag. Er zijn opvallend veel Leider dorpers die zich bij de onze auto melden. Maar Leider dorp heeft ook een actieve wandelvereniging met ruim tweeduizend leden. Eén van hen, de heer G. A. Dekker, is er heel wat beter aan toe dan landmachtman Trans. "Ik loop nu voor de veertiende keer mee. Elk jaar de veertig kilometer. Alles gaat vandaag prima. Het is prachtig wan delweer, soms een beetje te koud". Gewoonlijk lopen zijn zonen mee, zegt hij, "maar die hebben me nu allemaal in de steek gelaten". Het echtpaar Van Brussel dat een speelgoedzaak aan de Haarlemmerstraat in Leiden runde, loopt dit keer voor de derde keer mee. Ze lopen der tig kilometer per dag. "Heer Vlak daarna komt de bevesti ging van de woorden van Ma zel in de persoon van me vrouw Ouwerkerk uit Lei derdorp. "Ik loop alleen. Het is wel zwaar die veertig kilo meter. Mijn man loopt de vijf tig kilometer. Dat is voor mij teveel van het goed". Samen met een vrouw uit Hillegom, die ze tijdens het wandelen heeft ontmoet, vervolgt ze haar weg. Vlak voor we opbreken om ons met de auto tussen de wan delaars te begeven, komt de oprichter van de Wandelkring Leiden en Omstreken, G. Groenendijk even gedag zeg gen. "Ik woon al vier jaar in Blitterswijk in Limburg, maar ik houd nog steeds con tact met Leiden". Hij loopt voor de dertiende keer mee. Het gaat prima. "Heel prima". Tót slot moeten we de groeten doen van Willy Blansjaar uit Leiden. Vooral aan de afde ling kaakchirurgie van het Acadernsich Ziekenhuis Lei den. Ze werkt daar. "Zeg maar dat alles goed gaat, dag....". THIJS JANSEN Wè Onderweg halen we J. P. Woor- des uit Alphen aan den Rijn in. Hij is secretaris van de Wandelclub Leiden en Om streken. Voor de 35ste keer loopt hij mee. "'t Loopt goed", zegt hij. Handtekeningen en talrijke opschriften sieren dit shirt. ■k Er lopen weer heel wat militairen mee. Ondanks de protesten. Een hoogstandje om de vermoeide voeten wat rust te gunnen. Ze loopt de Vierdaagse samen met een Duitse mevrouw. "Die heb ik ontmoet tijdens een wandeltocht in het Wie- nerwald. Ik heb haar meege nomen naar Nederland". Een klein pittig vrouwtje zegt ge dag in het Duits en gaat met haar Leidse vriendin de der tig kilometer van die dag volmaken. Tegen het middaguur komt een van de "hoge pieten" pools hoogte bij de Leidsch/Al phens Dagblad auto nemen. Met oen prachtige insigne op de borst neemt hij het gebeu ren in ogenschouw. "Loopt u ook mee", wordt hem ge vraagd. "Nee" zegt hij. Het blijkt de heer L. V. Mazel uit Oegstgeest te zijn. Een meer dan normale drukte in de door duizenden wandelaars overstroomde Keizer-Karelstad. lijk wandelweer", zeggen ze en weg zijn ze. De Leidenaar H. R. Lan loopt alweer voor de veertiende keer mee. "'t Gaat prima. Geen blaren en geen gedon der zoals met de paralympics. Blank en zwart loopt broe derlijk naast elkaar", zegt hij en geeft verder aan hoe de we reld moet worden verbeterd. De Wandelsportvereniging Zuid-West in Leiden zit te springen om nieuwe leden als we mevrouw Bos uit Leiden mogen geloven. "Als u dat in de krant wil zetten", vraagt ze. Mevrouw Bos loopt voor de zesde keer mee. "Wilt u niet weten hoe oud ik ben? Ik ben 66 jaar". 'Ik heb vroeger tweemaal mee gelopen, daarna zat ik in de controlecommissie gezeten en nu ben ik hoofdbestuurs lid. Het is mijn eerste be stuursjaar", zegt hij. "Don derdag is de dag van de waar heid. Dan worden de zeven heuvelen genomen". Hij spreekt vol vuur over het wandelgebeuren. "Je ziet dat de wandelsporters vrienden Even rust: zitten of zo maar wat lopen

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14