Onbekenden vernielen Joberts zuur verdiende boot1 eidse agenda Politie overspoeldmet aangiften van diefstal Weer kan geen roet in Kaagweek gooien -■2H5BEE3I- Zoeterwoude staat in teken van wielrennen Woonbus familie Pegman verdwenen DONDERDAG 10 JULI 1980 WARMOND - Volgens opperwachtmees ter J. Haasnoot van de rijkspolitie te wa ter in Warmond is het dit.jaar baren boos met de diefstallen en inbraken op het water. "We worden erdoor overspoeld", zgt hij. "Elk jaar krijgen we meer aangif ten binnen". Niet alleen rond de Kager- plassen is het dit jaar goed raak, het ge hele land door wordt er erg veel van bo ten gestolen. Elke aangifte wordt in be handeling genomen. De technische re cherche voert ai lijd een sporenonder zoek uit. Veel inbraken blijven echter onopgelost. De meeste inbraken worden volgens Haasnoot niet door beroepsmensen ge pleegd. "Naar onze mening is het voor een groot deel jeugdwerk. De jongelui hebben tegenwoordig veel geld nodig en verhandelen dan die spullen onder el kaar". Hij vervolgt: "We vinden aan boord van schepen waar is gestolen vaak lege bierflesjes en sigarettepeuken. Een beroeps zou zoiets waarschijnlijk nooit doen". Bijzonder triest Wat betreft het terugvinden van de gesto len spullen van de boot van Jobert van Gooi is de opperwachtmeester niet erg optimistisch. "Dat de boot van Jobert naar mij wordt genoemd als we de buit terugvinden is natuurlijk een reden te meer om goed te zoeken", zegt de poli tieman, die nog niet eerder een dergelij ke eervolle beloning in het vooruitzicht gesteld kreeg. "Maar de kans dat we wat vinden is erg klein. Er lag geen dekzeil op de boot en het had kort daarvoor erg veel geregend dus waren er weinig spo ren terug te vinden" De postcommandant van de waterpolitie in Warmond noemt de diefstal uit de boot van Jobert van Gooi "bijzonder triest". "Als het ze om de giek en gaffel te doen was hadden ze gemakkelijk het zeil kunnen losknopen. Die moeite hebben ze niet eens genomen.Nu heeft die jon gen een extra schadepost door het ka- potgesneden zeil". Het vermoeden van Jobert dat de daders per boot zijn gekomen is volgens opper wachtmeester Haasnoot juist. Hij vertelt dat erg veel diefstallen per boot worden gepleegd. "Ze leggen 's nachts hun bootje tussen twee anderen in en kun nen rustig zoeken naar wat van hun ga ding is. Dan is er geen haan die er naar kraait". Zeilboten als die van Jobert zijn normaal gesproken slechts zelden het doel. Grote kajuitjachten zijn het meest geliefde object van 'boteninbrekers'. Ook accu's van motorjachten worden vaak ont vreemd. Opperwachtmeester Haasnoot: "De 27 MC'ers houden tegenwoordig ge- SASSFNHEIM - Twee jaar lang bezorgde Jobert van Gooi uit Sassenheim het Leidsch Dagblad en al die tijd legde hij elke cent opzij om een zeilboot te kunnen kopen. Begin dit jaar was het dan zover. Joberts wens ging in vervulling. In Friesland kocht hij met z'n vader een tweedehands BM, die een ligplaats kreeg bij boer Vergeer in de Boter- sloot bij Warmond. regeld vossejachten op het water met motorbootjes, de zogenaamde 'otter- jachten'. Om de zender te kunnen voe den heb je dan een accu nodig. Die. ac cu's worden overigens niet alleen uit bo ten, maar ook uit auto's meegenomen". De waterpolitie in Aalsmeer kan de berich ten uit Warmond beamen: "Het is hier meer dan erg. Twee dagen geleden zijn er zelfs twee benzinedruktanks uit onze patrouilleboot gestolen", vertelt post commandant N. H. de Jonge. Vorig jaar hebben we tweehonderd aangiftefor mulieren voor diefstal van de overheid gekregen. Daar zijn we nu al weer door heen, dus u kunt nagaan hoe hard het gaat". geweest die zelf ook een BM- zeilboot hebben", verzekert hij. "Dan hebben ze iets nodig voor hun boot maar geen geld om het te kopen en dan den ken ze: kom ik ga maar eens ergens anders kijken". Aangifte "Het heeft misschien alles bij elkaar nog geen vijf minuten geduurd, maar ik heb er twee jaar een krantenwijk voor gelopen". Jobert van Gooi is erg verontwaardigd. Vrijdag avond merkte hij dat er flink wat van zijn zeilboot was ge stolen en dat het grootzeil ka pot was gesneden. "We zouden vrijdagavond nog een eindje gaan zeilen met m'n vader en m'n broertje", vertelt Jobert. "Maar toen we bij de boot kwamen zagen we het al. Alles lag overhoop, het grootzeil en de grootschoot waren kapot gesneden, de giek, de gaffel en een paar ori ginele houten katrollen wa ren meegenomen. Dat vind ik Jobert van Gooi op de zeilboot, die hij begin dit jaar van het met een krantenwijk verdiende geld heeft gekocht. Afgelopen weekeinde zijn giek en gaffel van de boot gestolen en is het grootzeil kapotgesneden. verschrikkelijk want die zijn haast niet meer te krijgen", zegt de twaalfjarige Jobert. "Dan heb je eindelijk je zelf verdiende boot en een mooie ligplaats en dan gebeurt er zoiets". "De schade is ongeveer duizend gulden. Als je nu weet dat de hele boot, die ik tweedehands heb gekocht 1500 gulden heeft gekost, dan zul je be grijpen dat dat heel wat is" legt Jobert uit. De boot is ver zekerd dus een gedeelte krijgt hij waarschijnlijk wel terug van de de verzekering. "Maar dan krijg ik gloednieuw rondhout terug terwijl ik eerst mooi oud hout had met veel beslag erop" Over de redenen van de diefstal hoeft Jobert niet lang na te denken. "Dat zijn Jobert heeft wel z'n ideeën over hoe het gegaan is. "Ze zijn met een boot over de Kaag gekomen", vermoedt hij. "Want mijn boot is vanaf de Kaag de eerste zestien kwa draat zeilboot die er ligt". Dat het grootzeil uit verniel zucht zou zijn kapotgesneden gelooft hij niet. "Dat hebben ze gedaan om sneller de giek en de gaffel te kunnen mee nemen en daarom hebben ze ook de grootschoot kapot ge sneden. Ik heb nog geluk ge had dat we de fok altijd mee naar huis nemen anders was die ook weggeweest", zegt de jonge Sassenheimer terwijl hij mistroostig op zijn nu kale boot neerkijkt. "Van de zomer zou ik elke avond die over is met m'n va der gaan zeilen op de Kaag", verzucht Jobert. "Van hem moet ik het leren. Volgend seizoen wil ik dan met m"Vt broertje gaan zeilen. Ik hoop alleen dat er nu dit jaar nog wat van zeilen komt". "M'n vader en ik zijn aangifte gaan doen bij de waterpoli tie", vertelt Jobert "Mijn boot heeft nu nog geen naam maar als de waterpolitie de spullen terugvindt dan gaat mijn boot "Jan" heten, want we hebben aan opperwacht meester Haasnoot beloofd dat we dan de boot naar hem zul len Veel publiek bij touivtrekken WARMOND - Het slechte weer slaagde er gisteren niet in het begin 'van de festiviteiten rond de Kaagweek in Warmond te verpesten. Was de officiële opening van deze feest- week eergisteravond in het water gevallen, de touwtrekwedstrijd kon nu in park Groot Leerust wel doorgaan en zelfs onder de ogen van tientallen bezoe kers. Door de stortbuien die dinsdag avond deze regio teisterden moest de muzikale rondgang waarmee de Kaagweek wordt ge opend worden afgelast. De bestu ren van de muziekverenigingen vonden het raadzaam de unifor men en de instrumenten te be schermen, waardoor de opening verviel. De kermis op de Baan werd wel geopend. Naast de touwtrek wedstrijden wa ren er 's middags nog andere bui- tenactiviteiten in het park. Bij galerie de "Pomp" kan men de komende dagen terecht en ten toongesteld werk bewonderen. In de kelder van de galerie is werk te zien van een Griekse kunstenares, AspasiaTektonitou uit Rhodos, die momenteel in Nijmegen woont. Van haar han gen olieverfschilderijen in de galerie. Verder staan er kunst werken van Rob Lucassen uit Voorburg. Hij is hoofdzakelijk met steengoed aanwezig. Naast het werk van beide kunste naars is nog een deel van de gale rie ingericht voor werkstukken van cursisten die regelmatig sa men komen in het "Meerpunt' in Warmond. Er is dan ook een klei hoek ontstaan met werk van Warmonders en een cursislid uit Voorhout. Ook staan er prachtige werkstukken van Gerda Jans- sens, de cursusleidster in de vi trine van de "Pomp". Het pleintje bij de "Pomp" is in middels ook weer "aangekleed" voor de festiviteiten. Er staan de komende dagen weer enkele stands, onder meer voor zeef drukken, voor informatie over nazorg bij. brandverwondingen, van Mariënhaven, van de Oranje vereniging en nog vele andere. De bedoeling is een soort Mont- martre-sfeertje te creëren door iedereen die zich expressief wil uiten uit te nodigen met een pen seel naar het pleintje toe te ko men. Er is speciaal een creatieve stand ingericht en ook boeren- schilderen vindt plaats bij de "Pomp". Zaterdagmiddag zal Clara Sikking voor een verrassing zorgen door gipstegels te gaan maken. Ieder een die afdrukken wil mag mate riaal meenemen. Op het pleintje is ook een draaischijf aanwezig. Morgenochtend is voor de kinde ren een klieder-en klodderfestijn in het "Meerpunt". Om onder an dere te brooddegen, droogbloe- metjes en zeilbootjes maken zijn twee ruimten vrijgemaakt. Vanaf 19.00 uur is weer tobbetje steken in de Dorpsstraat en de grote barbecue-avond in park Groot Leerust. Verder is in het Trefpunt een drive-in-show. Za terdag is een stratenloop door Endepoel en de ringrijderij op de Beatrixlaan, Belangstelling voor werkstukken gemaakt door Warmonders in galerie de Pomp. ZOETERWOUDE - Zoeter woude staat van vrijdag avond 8 tot en met zondag 10 augustus in het teken van het wielrennen. Dan organiseert de Katholieke Plattelands Jongeren voor het derde ach tereenvolgende jaar wieler wedstrijden voor alle inwo ners van de gemeente en le den van de KPJ afdeling Zoe terwoude. Alle enthousiaste fietsers, die niet in het bezit zijn van een startlicentie van de KNWU mogen meerijden met deze Zoeterwoudse kampioen schappen. Deze korte "Tour" bestaat uit drie onderdelen: een tijdrit over 12 kilometer, een sprint van 1 kilometer en een criterium over ongeveer 55 kilometer. De juiste start- tijden en plaats van handeling zijn nog niet precies bekend. Dm het risico zo klein mogelijk te houden zijn alle deelne mende renners verplicht een racehelm te dragen. Daar naast zal elke fiets worden gekeurd. Gekeken zal worden naar de banden, de remmen en eventueel loszittende of uitstekende delen. Dit jaar is er een voor-inschrij ving. Men kan zich laten in schrijven tot 31 juli bij Peter de Jong, Weipoortseweg 98 of Lieneke Onderwater Noord- buurtseweg 2. Men kan zich in drie categorieën opgeven: dames, heren en junioren. Jansen nieuwe commandant brandweer Wassenaar WASSENAAR - J.A. Jansen is be noemd tot nieuwe commandant van de Wassenaarse brandweer. Hij was voorheen ondercom mandant bij het korps. Hij wordt daarmee de opvolger van de heer A. de Graaff, die 6 juni met pen sioen is gegaan. Als ondercom mandant is nu de heer R. Post benoemd, voorheen bevelvoer der ploegchef. Zijn opengevallen plek wordt weer bekleed door de heren J.H. van der Ploeg, A.J.Th, van Steen en J.C. de Bode. De laatste oefent deze functie al weer geruime tijd uit. OEGSTGEEST - De woonbus van de familie Pegman die twee da gen aan het Rustenburgerpad in Oegstgeest heeft gestaan, is weer verdwenen. Uit vrije wil (zonder ingrijpen van de politie) is de fa milie naar elders vertrokken. Waarheen is onbekend. Afgelopen maandagochtend werd de tot woonhuis omgebouwde bus van de familie Pegman wel met hulp van de politie wegge sleept. De bus had toen zo'n drie maanden lang haar standplaats in Noordwijkerhout gehad. Eerst op het terreintje bij de Ruige- hoek, later langs de Leidsevaart. Volgens de politie van Noordwij kerhout is de familie direct bij aankomst in de gemeente, in april dit jaar, duidelijk gemaakt dat zij weer zou moeten verdwijnen. Hieraan werd echter geen gehoor gegeven. Na verscheidene waar schuwingen vonden burgemees ter en wethouders van Noordwij kerhout deze week dat de maat vol was en gaven de politie op dracht de woonbus uit Noord wijkerhout te verwijderen. De bus werd daarop weggesleept naar de gemeentegrens van Oegstgeest. Deze gemeente werd uitgekozen omdat de heer Pech man als inwoner van Oegstgeest staat ingeschreven. De Oegst- geester politie meldde gisteren dat zij met het nemen van maat regelen zou wachten tot de heer Pegman zijn inmiddels aange vraagde vergunning voor het be wonen van een bus "had verkre gen. De familie Pegman op haar beurt wachtte echter niet. Gister ochtend constateerde de politie dat de familie naar elders was vertrokken. Gewonde bij aanrijding KATWIJK - Op de provinciale weg tussen Noordwijk en Katwijk heeft gistermiddag een aanrij ding plaatsgevonden ter hoogte van het opslagterrein van de pro vinciale waterstaat. Een auto, be stuurd door de 20-jarige M.S. uit Katwijk botste tegen de 17-jarige bromfietser W.P., eveneens uit Katwijk, toen zij de inrit naar het terrein wilde oprijden. Op het moment van de aanrijding reed de bromfietser in de ver keerde richting van de rijbaan. De bestuurder van van de brom fiets liep letsel op eri moest naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden vervoerd waar een gebroken been en verwon dingen aan het hoofd werden ge constateerd. DONDERDAG Leiden Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homofilie, open café avond, 21.00 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur voor invali den, 19.00 tot 20.00 uur. Architectenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30 tot 21.30 uur. Architectenwinkel, Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20.00 tot 21.00 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, werlozen Advies Centrum, vr. van 14.00 tot 16.00 Volkshuis, Haarlemmerstraat 73B, open middag van 14.00 tot 16.00 uur, kaarten, sjoelen, andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20.00 tot 21.30 uur. Voorlichting en begeleiding dienstwei- Femke - ontmoetingsi 10.00 tot 12.30 c Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 4 tot 11 juli door Doeza apotheek, Doezastraat 31, tel; 121313 en apotheek Van Breest Smal- lenburg, Loevestein 6, tel: 890000. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoctcrwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscenrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Krachtinspanning bij de touwtrekwedstrijden in park Groot Leerust. Eén van de deelneemsters verstandig om.zich tegen een eventuele stortbui te beschermen met een hoofdparapluutje. LEIDSCH -££ DAGBLAD DAGBLAD VOOR Nabezorging van LEIDENEN 18.00-19.30 uur OMSTREKEN Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement f 46.30 per post f 66.40 Jaarabonnement f 173.70 per post i 254.10 Losse nummers f 0.65 iz, Maredijk i. tel. Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071 -144941 Abonnementsgelden bij Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bi) de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel 071-121481 Oegstgeest H. Sonders. 071-155854 Voorschoten J. Peters 071-769935 Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude. R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2