Leiderdorp bespaart op energie Sassenheimer wil ook station in bollenstreek Huisdieren in Voorschoten vermoedelijk met strychine vergiftigd I Le/cfee agenda VOGELS Hi.VH'liMiTI „Twee trimsalons is teveel voor Leiderdorp" Mooie route op derde dag Laura VRIJDAG 4 JULI 1980 •>1 ALPHEN AAN DEN RIJN - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn uit het vogelpark Avifauna vijf oehoe's en drie witte sneeu- wuilen ontvoerd. De politie heeft nog geen spoor van de daders. Ook over de waarde van de ont vreemde dieren is niets bekend. In de nacht van woensdag op don derdag is ingebroken in een wo ning aan de Banckertstraat en aan de Van Brakelstraat is inge broken, vermoedelijk met een valse sleutel. Op het »erste adres werden waardepapieren en een bedrag van f1150 weggenomen, uit het andere huis wordt een be drag van f30 gemist. In dezelfde nacht werd bij bouw- materialenbedrijf Duwel aan de Ondernemingsweg in Alphen in gebroken. De brandkast werd in een auto geladen en de dieven kozen het hazepad, wat werd op gemerkt door een omwonende. De gewaarschuwde politie zette de achtervolging in richting Lei den waar aan de hand van het kenteken van de door de dieven gebruikte auto de daders achter haald konden worden: L.A.E. (38) en J.K.S. (28) beiden afkomstig uit Leiden. De brandkast werd bij de aanhouding ongeopend aan getroffen. SASSENHEIM - "Het wordt hoog tijd dat de gemeenten in de bol lenstreek zich niet langer alleen inzetten voor de aanleg van een station in hun plaats. Het is dui delijk dat een N.S.- station in on ze streek gewenst is. De krachten moeten daarom worden gebun deld. Gezamenlijk moeten de gemeenten actie ondernemen om de aanleg van een dergelijk spoorwegstation toch mogelijk te maken". Dat is de mening van de Sassen heimer Louis Salman. Samen met een vriend heeft hij een actie op touw gezet die de gemeente besturen in de bollenstreek ervan moet overtuigen dat een geza menlijke aanpak mogelijk vruch ten afwerpt. Door middel van brieven gericht aan bedrijven, in stellingen en politieke partijen in Voorhout, Sassenheim en War mond wil Salman reacties los krijgen waarmee uiteindelijk naar de verschillende gemeente besturen wordt gestapt. Salman: "Als blijkt dat ons initiatief aan slaat zullen wij trachten onze ac tie grootser op te zetten. Toch hebben wij nu al het idee dat wij iets kunnen bereiken als alle ar gumenten op tafel komen". Het verbaast de Sassenheimer dat Nieuw Vennep en Hoofddorp wel in aanmerking komen voor de bouw van een N.S.- station. Hij zegt "In de bollenstreek wonen veel mensen die van een station gebruik zullen maken. De ver bindingen van de bollenstreek met de grote plaatsen in de rand stad zijn erg slecht. Een ritje naar Amsterdam kost al anderhalf uur". Salman vindt dat de ge meenten in de streek in het verle den een "passief beleid" hebben gevoerd. "Daar moet nu maar eens verandering in komen", zo stelt hij. De plek waar het station moet ko men ligt nabij de Warmonderdam in Sassenheim. Een ideale plek volgens Salman. Hij spreekt over een "goede bereikbaarheid en een centrale ligging". Gedachten daarover zijn al eerder geuit in onder meer de gemeenteraads vergaderingen van Sassenheim. Een woordvoerder van de spoorwegen heeft echter in een eerder stadium al laten weten dat voor de bouw van een station vooralsnog geen vaste plannen bestaan. De Schiphollijn ter hoogte van Sassenheim. Op die plek moet volgens Salman een station voor de bollenstreek worden aange legd. LEIDERDORP - In alle gemeentelijke gebouwen in Lei derdorp heeft men begin juni de verwarming uitge schakeld. Dit is de eerste directe energiebesparende maatregel, die het gemeentebestuur heeft genomen op advies van de ambtelijke werkgroep "Beperking Ener gieverbruik in Leiderdorp". Vóór 15 september gaan de ver warmingsinstallaties in de ge meentelijke gebouwen, waaron der het gemeentehuis, scholen, sport- en gymnastieklokalen, niet Behalve dan, ste weken van september ex treem koude dagen voorkomen, worden de installaties eerder dan de 15de aangezet. Tot nog toe bleven de installaties gedurende de zomermaanden in bedrijf: spaarvlammen bleven branden, pompen bleven draaien. Tijdens koude zomerse dagen werd vaak eerder de verwarming ingescha keld dan dat men koos voor war mere kleding. Tot nog toe is niet berekend hoe veel deze maatregel in het geheel oplevert. De verwachting is ech ter dat alleen al aan elektriciteit enkele duizenden guldens min der hoeft te worden uitgegeven. De energiebesparings-werk- groep beziet op het ogenblik ón der meer of er mogelijkheden zijn de eerder genoemde gemeente lijke gebouwen beter te isoleren en installaties zuiniger te maken. Om tot een doelmatiger energie verbruik in de gemeentelijke ge bouwen te komen, stelt de werk groep een folder samen, waarin wenken en richtlijnen staan voor de gebruikers van deze gebou- Motorfiets ontvreemd LEIDEN - Een 19-jarige van Leiderdorp heeft gisteren bij de Leidse politie aangifte gedaan van diefstal van zijn cross-motor. De motorfiets, die in de Vrou wenkerksteeg geparkeerd stond, is ongeveer tweeduizend gulden waardHet is een rode Honda met kenteken: XL-62-12. wen. Deze folder gaat, net als de suggestie om de verwarming tij dens de zomermaanden uit te schakelen, ook naar de besturen van scholen voor bijzonder on derwijs. Het gemeentebestuur zal de folder over enkele maanden uitgeven. VOORSCHOTEN - Aan de Papelaan in Voor schoten zijn deze week een hond en een kat vermoedelijk met strychnine vergiftigd. De Voorschotense die renarts Westgeest is er nog net in geslaagd de dieren te redden. Beide huisdieren behoorden toe aan het gezin Van Eg- mond. De ernstige vergifti gingsverschijnselen wezen strychnine strychine, een vergif dat in een korte tijd spanne dodelijk kan zijn. Braaksel van de hond en vis graten met een groenige sub stantie, die in de tuin van de familie Van Egmond werden gevonden zijn voor onder zoek opgestuurd naar de la boratoria van het Centraal Diergeneeskundig Instituut in Rotterdam. "Toen ik dinsdagavond de tuin in liep, lag de kat daar met hele grote ogen, stil langs de muur. Toen ik haar wilde op pakken werd ze helemaal wild. Ik ben gelijk naar de dierenarts gegaan. Daar be- gon het dier te kronkeien van de krampen en er ontstonden inwendige bloedingen. Het was niet meer om aan te zien hoe het dier daar lag te lijden toen ook nog het bloed uit de bek liep", zo vertelde me vrouw Van Egmond, die de poes zo'n zeven jaar als huis dier heeft. Later bleken in de tuin twee visgraten te liggen met een groene stof, mogelijk het gif. Daarop hield mevrouw Van Egmond haar hond uit de tuin, maar toch begon ook dit dier woensdagmiddag ineens aan een lijdensweg. Ook hier grote ogen, hevig klapperen met de bek en het in kramp toestand over de grond rollen. Opnieuw bracht snel ingrij pen van dierenarts Westgeest redding. Hij diende een braakmiddel en een strych- ninebehandelingsmiddel toe. Mijn man heeft wat van het spul dat aan de visgraten kleefde meegenomen naar de TH in Delft, waar hij werkt. Ook daar vermoedt men dat het strychnine gaat, maar hele maal met zekerheid kon dat niet worden gezegd. Het Diergeneeskundig Istituut in Rotterdam moet nu uitsluit sel geven." Burgerlijke stand Geboren: Martin, z v: A. Hus en C. Reiss; Arno zv: P. Oosterom en S. Ritsma; Férid zv:F. Achour en C. Vermeulen; Sam zv: J.W. den Ei sen en E. Bourgonje; Micha zv: P.F. Overbeeke en M. Bleecke; Nienke dv: T.W. van der Krogt en J.M.A. van de Poll; Constantien Pieter zv: C. van Duijn en N.C. de Vreugd; jonkvrouw Merel Hen- riëtte dv: jonkheer M.R. Snouck Hurgronje en M. van de Ruit; Na nette Stijnella dv: C.A. Goedhart en J.C.H. Vuijk; Dirk Huibertus Jacobus zv: J. Poot en E.M. van der Wurff; Eefke dv: C.G. Klaa- sen Bos en C.T.H.M. van Dril; Ka- rel zv: R.J. Werkhoven en G.J. Koppers; Laura dv: JJ. Witkam en M.A.M. Ie Feber; Maurice zv: H. van Deursen en B.J.P. De Bruycker; Tom Gerard zv: R.J. De Rybel en M.A.O. De Bruyc ker; Angelique Annabel dv: W.F.H. Wils en J.E.G. van Calm- thout; Bart zv: H.C. Keizer en I.H.A. Bosker; Alida dv. P. Plug en L. Sip; Edwin zv: J. van Duijn en A.M. de Haas; Susanne dv L.J. Móstert en A.L.P. Ruijgrok; Martina Helena Maria dv: P.F.A. Cornelisse en H.M.E. van Brus sel; Esther Elisabeth Maria dv: C.C. van der Werken en C.C. Gos- seling; Mischa Antonius zv J.H. Gossen en A.J.C.M. Roskam; Jessica dv: T.W. Valk en C.A. Zoetemelk; Martijn Immanuel LEIDERDORP - Er is bezwaar gemaakt tegen de vestiging van het dierenpension annex hon dentrimsalon van de heer B.A. Blok aan de Achthovenerweg 48 in Leiderdorp. Een andere Lei derdorper, die het plan heeft een trimsalon te openen in de Win kelhof, meent dat twee trimsa lons in het dorp teveel is. Hij heeft er daarom bij het college van burgemeester en wethouders op gedrongen alsnog terug te komen op de verleende vrijstel- I" de tussentijd echter had ling aan de heer Blok voor het vestigen van een hondentrimsa lon aan de Achthovenerweg. De heer Blok, die zich nu reeds eni ge tijd heeft gevestigd aan de Achthovenerweg, vroeg eerder dit jaar vrijstelling van het gel dende bestemmingsplan aan. Aanvankelijk was aan het pand een agrarische functie toebe deeld. In de raadsvergadering van februari werd aan de heer Blok toestemming verleend voor het openen van een dierenpen sion in het pand Achthovener weg 48. Dit gebeurde op grond van het oude bestemmingsplan. Zoals bekend is het nieuwe nog Komt de gemeo\ wensen tegem- nog de mogeh beroep ga„i. State niet aan zijn "i staat hem open om in de Raad van niet geheel afgerond. Bij nader inzien bleken er in het plan-echter ook geen bezwaren te bestaan te gen een trimsalon, zodat daar voor in de vergadering van maart toestemming werd gegeven. Het college van B en W waarschuw den de heer Blok echter wel dat er nog bezwaren konden worden ingediend door andere belang hebbenden. Hij wilde hier echter niet op wachten en begon de trimsalon. dere gegadigde zich gemeld. Een Leiderdorper die belangstelling had voor het beginnen van een trimsalon in de Winkelhof. In de veronderstelling dat er geen sa lon aan de Achthovenerweg zou komen, maakte hij zijn plannen definitief met de projectontwik kelaar van het nieuwe Leider- dorpse winkelcentrum. Nu blijkt dat zijn trimsalon de tweede in Leiderdorp zal worden, heeft hij bij de gemeente bezwaar ge maakt tegen die van de heer Blok. ALPHEN AAN DEN RIJN - De route en het weer waren de deel nemers van de 35ste Laura goed gezind. Deze toch altijd bij uit stek moeilijke dag leverde een aantrekkelijke omgeving op. De oversteken per veerpond zorg den in het schema nog voor rust punten en afwisseling. "Boven dien was het het meest ideale fietsweer", vond Laura-voorzit- ter Dirkzwager. Een goede.tem peratuur, geen zon weliswaar maar dus ook geen verbrandin gen, geen regen en weinig wind. Dat alles was het voordeel voor de deelnemende fietsers, die De tocht ging gisteren via Bode graven, Reeuwijk, Gouda, Haa strecht en Vliet naar Schoonho ven, waar met de veerpont de eer ste oversteek werd gemaakt. Daarna splitsten de 100 en 150 kilometerrijders zich om via ver schillende routes het prachtige Zuid-Hollandse landschap bij het Bergstoepse Veer de oversteek terug te maken. Tot genoegen van het bestuur name veel fiet sers hun gemak bij de verschil lende rust- en stopplaatsen. zv: L. Oudshoorn en J.N. Kop- pier; Ruben zv: J. Brusses en W.A.J. Ekkerman; Daniël zv: J. van Viegen en C. J. Zaadnoordijk; Youri Bernardus zv: P.M.J. van Kesteren en M.C. A. van der Lans; Youri Bernardus zv: P.M.J. van Kesteren en M.C. A. van der Lans; Léonard Petrus zv: P.W.J. van Paridon en M. Zwaan; Suzanne dv: A.G. Prins en A.J. Hooger- vorst. Overleden: P.J. Roman (1902); W. de Jong (1911); M.J. Stam (1934) echtg van: H.A. Weijers; J. Heinis (1894); M. Jeltema (1905); H.C. Hoogenboom (1912); P.E.M. Vink (1979); A. van Krimpen (1919); W. Laninga (1930) echt. van: L. van Delft; J.A. Bogerd (1923); W.F. Maas (1928). De gezelligheid en saamhorigheid, zo kenmerkend voor deze jaar lijkse sportieve happening, groeiden op de derde dag lang zaam naar een hoogtepunt. Eerder op de dag verscheen bur gemeester Paats van Alphen aan den Rijn op verschillende plaat sen langs de route om de deelne mers aan te moedigen. Gisteren werd ook weer de ronde-mis:; ge kozen. Miss Laura werd dit jaar Jolanda Hakkenbroek uit Al phen aan den Rijn. Vandaag stond Den Haag, Scheveningen en een stukje Westland op het programma. Vrijdag Marekerk - orgelconcert van Sander van Marion, Lange Mare, 20 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Dierenbescherming Leiden - melding zwerf- en gevonden dieren, tel: 122847, Zaterdag Leiden Museum voör Volkenkunde - Steen straat 1, Yoga-avond, 20 uur. Zondag Leiden Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- nood, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel: 126371. Zo: J. Rus, Middelstegracht 131, tel: 132500. Wijk 2 - Binnënstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, De Waard: za: A. van Luijk, Wasstraat2a,tel: 122522. Zo: W. de Bruijne, de Laat de Kanterstraat 32, tel: 126866. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwatier, Zuid west: za- A. Boer, Kennedylaan 46, tel: 310420. Zo: H. Engel, de Meij van Streef kerkstraat 53, tel: 121334. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Verhage wordt de weekenddienst waargenomen door J.P. Reinders, Gerard Brandt- straat 29, tel: 760947. Spreekuur zaterdag en zondag: 11-11.30 aan huis. Leiderdorp - S. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel 891037, spreekuur zaterdag en zondag van 12.30-13 uur Gezondheids- cenrum, Florijn 10, tel: 891000. Oegstgeest - J. de Haan, Oranjelaan 36, tel: 156505. Voorschoten -*a: W. van Dam, Palestri- nalaan 29, tel: 3960; zo: S. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 4 tot 11 juli door Doeza apotheek, Doezastraat 31, tel; 121313 en apotheek Van Breest Smal- lenburg, Loevestein 6, tel: 890000. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131. spreekuur ma t/m 7, tel: Waalslaan, tel: 4641. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helder - F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 125057. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: J. en M. Vestjens, Rijn en Schiekade 23. tel: 144323. LEIDSCH £0L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement f 46.30 per post f66,40 Jaarabonnement f 173,70 per post t 254,10 Losse nummers f 0,65. A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) S J. de Groot (geestelijk Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits. Bachstraat 25, Le'den-, tel. 071-763320. Maredijk 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel. 071-121481 Oegstgeest H. Sonders, 071-769935. Warmond: K Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Sniiders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2