Vaten chemisch afval gevonden GESLAAGDEN Zuid-Afrika: 'Geen troepen meer in Angola' B233Ö3 Alphen wacht op uitslag laboratoriumonderzoek Je uergeet ie zonneDrii toch zeherooK niet! Je uergeet ie snorkel toen zekerook niet! DONDERDAG 3 JULI 1980 PAGINA 15 Man omgekomen onder vallend gevelelement EINDHOVEN (ANP) - De 29- jarige Italiaan Attilo Bari- chello is dinsdagavond om streeks half zeven om het le ven gekomen toen hij werd getroffen door een vallend gevelelement. Dat gebeurde op een complex van Philips aan de Maalakkerstraat in Eindhoven. Daar wordt mo menteel een nieuwe fabriek gebouwd. Het slachtoffer was in dienst van een Duitse firma die de gevelelementen moest plaatsen. Op een hoogte van anderhalve meter raakte tij dens het aanhechten een hoekelement van 300 kilo los. Het slachtoffer werd eronder bedolven en overleed ter plaatse. De politie en de ar beidsinspectie stellen een onderzoek in. 'NAVO helpt Zuid-Af rika aan kernmacht' GENEVE (Reuter) - Sean MacBri- de, die de Nobelprijs voor de vre de heeft gekregen, heeft gisteren de NAVO-landen ervan beschul digd Zuid-Afrika te helpen een kernmacht te worden. Op een persconferentie verklaarde MacBride voorts dat aan boord van Zweedse en Noorse schepen, die op zee hun naam hadden ver anderd, een niet nader aangege ven soort wapens naar Zuid- Afrika waren vervoerd. De 76-jarige voorzitter van het in ternationale vredesbureau her haalde eerder geuite beschuldi gingen dat er sterke aanwijzigin- gen zijn dat Zuid-Afrika negen maanden geleden kernproeven heeft genomen in de Kalahari- woestijn. Op de vraag wat voor bewijs hij daarvoor had, ant woordde hij dat "seismologen en een Amerikaanse satelliet sterke aanwijzigingen hiervoor had den". MacBride zei te geloven dat het beleid van de NAVO is Zuid- Afrika te helpen nucleaire capa citeit te krijgen. Dit beleid was uitgewerkt tijdens een bijeen komst van John Vorster, ex- premier van Zuid-Afrika, Henry Kissinger, voormalig Ameri kaans minister van buitenlandse zaken en de oud-opperbevel hebber van de NAVO in Europa, Alexander Haig. Deze bijeen komst is, aldus MacBride. ge houden in Zurich in 1976. Politie ALPHEN AAN DEN RIJN - Er zijn inderdaad verrotte vaten met chemisch afval gevon den op het weiland van de agrariër T. de Lange aan de Westkanaalweg in Alphen aan den Rijn. Er wordt nu met spanning gewacht op de uitslag van de analyses in het laboratorium, die zullen moeten uitmaken wat de inhoud vun de vaten is. Zoals gemeld werd half juni be kend dat een sloot op het weiland van landbouwer De Langeenkele jaren geleden was gedempt met vaten met chemisch afval. Volgens een mededeling van B en W van Alphen - die door iemand waren getipt - betrof het afval van de firma Biesterfeld in Alphen. Het containerbedrijf Jannes de Vos zou het transport hebben verzorgd. Desgevraagd zeiden beide bedrijven echter van niets te weten. Agrariër De Lange deelde evenwel mee, dat er ongeveer acht jaar geleden met het goedvinden van het bestuur van ds polder Ouds hoorn (toen nog de eigenaar van de grond) en met medeweten van het gemeentebestuur wel dege lijk 30 tot 40 vaten waren gestort in de sloot. Het kwam hem onbe grijpelijk voor. dat het gemeen tebestuur nu ineens maatregelen wenste te nemen. Volgens De Lange heeft hij destijds van de firma Biesterfeld een brief ontvangen, waarin precies staat wat de inhoud van de vaten is. Het doet enigszins merkwaardig aan dat de officiële instanties geen naspeuringen doen naar de ze brief. Gistermorgen wus het zover, dat de gemeente in samenwerking met de provinciale waterstaat tot ac tie overing. Allereerst werd met een metaaldetector de grond af gezocht waar vermoed werd dat er vaten zouden zitten. Over een lengte van zeker 30 meter gaf de detector inderdaad aan, dat er va ten in de grond zouden kunnen zitten. Met een graafmachine werd een gedeelte van de sloot opgegra ven. Hoewel men tot vijf meter diep ging. werd niets gevonden. Een tweede poging iets verderop leverder al direct succes op. Nog geen twee meter onder de op pervlakte werd een vat aangetrof fen. Met een schop werd een ge deelte van het vat voorzichtig bloot gelegd. Ondanks dat er zorgvuldig werd gewerkt, raakte het vat vrijwel onmiddellijk lek en stroomde er een vloeistof uit. De conclusie moet worden getrok ken, dat de vaten in buitenge woon slechte staat verkeren en dat het zeer denkbaar is dat de bodem aldaar ernistig verontrei- nigd is. De vrijkomende vloeistof ver spreidde onmiddellijk een zeer irriterende geur. Nadat twee monsters waren genoemen van de vloeistof, werd het gat weer gedicht. Ook werden grondmon sters genomen. De gemeente laat het laborato riumonderzoek verrichten door het ingenieursbureau Oranje woud in Driehuis. Men Hoopt binnen drie weken de uitslag binnen te hebben. Daarna zullen de deskundigen beslissen wat er verder moet gebeuren. BRAZILIË - Onder indruk van de armoede in de krottenwijk "Vidigal" aan de rand van Riode Janei ro schonk de paus de rouden ring die hij droeg gisteren weg aan de parochie "Santa Monica". Langs de weg stonden vele men sen die hem smeekschriften en persoonlijke brieven toestopten. "Waar het geloof dagelijks offers vraagt, daar bloeien de priester roepingen". zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tot 76 pas gewijde priesters in een over vol stadion van Rio. "U hebt een andere taak dan een arts, politi cus of vakbondsleider. Priesters moeten zorgen voor de zielen en hun verhouding tot God". De paus weersprak de opvatting dat het afschaffen van offers, zoals het celibaat, tot meer priester roepingen zou leiden. "Zonder het priesterambt loopt het reli gieuze leven gevaar van zijn bronnen te worden afgesnede". Overigens dankte de paus de La- tijnsamerikaanse bisschoppen voor de diensten die zij hebben bewezen aan de verdediging van de rechten van de mens. In een krottenwijk van Rio riep hij de rijken op, hun ogen niet te sluiten voor de ellende van hun arme medemensen. Hij drong aan op sociale gerechtigheid. "De enige strijd die de kerk wil dienen is de strijd voor waarheid en gerech tigheid". Uitgangspunt van deze toespraak was de Bergrede (Mattheus 5). "Zalig de armen, wee de rijken" was er de toon van. "Zoals overal in de wereld, wil ook de kerk in Brazilië een kerk van de armen zijn", zei de paus. die tegelijk alle politieke geweld afwees. De tweede poging heeft succes, er afval opgegraven. De heer Gubbens i belangstelling toe. Rustiger aan Scherpe reactie Botha op uitspraken Waldheim NAMIBIË. ANGOLA - De opper bevelhebber van de Zuidafri- kaanse troepen in Namibië, gene raal Jannie Geldenhuijs. heeft gisteren verklaard dat alle Zuid- afrikaanse troepen uit Angola zijn teruggetrokken. De Zuid- afrikaanse minister van buiten- inmiddels scherp gereageerd op uitspraken van VN-secretaris- generaal Waldheim over „stroop tochten van Zuidafrikaanse troe pen in Angola" landse zaken. Pik Botha, heeft Dr. Kurt Waldheim sprak tijdens de In de krant van afgelopen maandag deed u verslag van de aanleg van een betere uitstap voor de bus in de Leidse Kooilaan door drie Pvd A-raadsleden. Wij willen het hier niet hebben over onze inspanningen als PvdA'ers die er meer werk van maakten. Nee, ditmaal is onvoldoende recht gedaan aan de rol van de politie agenten. De suggestie dat de agenten het snel voor gezien hielden op de mededeling dat lo co-burgemeester Waal op de hoogte was van onze actie, is on juist. Inderdaad gingen de agen ten na die mededeling betrekke lijk gauw weg. Maar dat was niet zo verwonderlijk. Al onze gegevens waren intussen genoteerd. Ook zij hadden hun karwei geklaard. Nelleke Kessen-van Teijlingen Marie-Anne Koning Wim van der Pluijm Pvd A-raadsleden. Cameliadal 15 Leiden DEN HAAG - De ambassadeu koningin Beatrix. Voor het eerst inspecteert de ambassadeu Voorhout. <an Malawi en Peru hebben gisteren hun geloofsbrieven overhandigd aan iren ging deze ontvangst gepaard met groot ceremonieel vertoon. Op de foto Malawi .David Paul Wilson Kochikuwode erewacht bij het Haagse paleis Lange openingsceremonie van de top conferentie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE) in Freetown in Sierra Leone. Bo tha zegt m een verklaring dat Waldheim opnieuw duidelijk heeft gemaakt dat de Verenigde Naties niet in staat zijn werkelijk iets voor de problemen van Afri ka te doen. Volgens verklaringen afkomstig van het Politbureau van de An golese regeringspatij MPLA in de hoofdstad Loeanda komen nog steeds Zuidafrikaanse troepen met zware wapens, tanks en vliegtuigen Zuidelijk-Angola binnen. Een Zuidafrikaanse ko- lonne zou onderweg zijn in de richting van Pereira d'Eca (dat tegenwoordig Ngiva genoemd wordt). Tot nog toe zouden Cu baanse troepen, die nog altijd de MPLA bijstand verleden, niet aan de gevechten heben deelge- Het Zuidafrikaanse leger had giste ren een speciale persconferentie georganiseerd om de journalisten de resultaten te tonen van de veldtocht in Angola. Volgens be velhebber generaal Geldenhuijs zijn de Zuidafrikaanse acties te gen Angola al op 10 juni begon nen Zijn troepen vielen toen zui- dclijk-Angola binnen met als doel een ingewikkeld systeem van loopgraven en bunkers, door het Zuidafrikaanse opperbevel beschouwd als het hoofdkwartier van de Namibische onafhanke lijkheidsbeweging SWAPO, on schadelijk te maken. Door de Zuidafrikaanse lucht macht. die verantwoordelijk was voor de verkenning van het ge bied en steun aan de eigen troe pen, werden - aldus generaal Geldenhuijs - een miljoen pamfletten over Zuid-Angola af geworpen. waarin te lezen staat dat „de strijdkrachten van Nami bië en Zuid-Afrika alleen tegen SWAPO-terroristen vechten en niet tegen het volk van Angola en de Angolese strijdkrachten." Gramham - Op advies van zijn artsen zal de wereldberoemde evangelist Billy Gramham het rustiger aan moeten doen. Hij trekt zich uit verschillende func ties terug en zal de komende maanden een aantal, reeds voor bereide activiteiten laten vallen. "In de afgelopen achttien maanden is mijn bediening zwaarder, maar geestelijk meer vruchtbaar ge weest dan ooit tevoren", zei de evenagelist in een vraaggesprek. "Maar dat heeft mij lichamelijk meer gekost dan ik heb beseft". Beroepingswerk. Hervormde Kerk: Beroepen te Goudriaan- Ottoland kandidaat A. Nayen Go- rinchem. te Lienden kandidaat H. Westerhout Bleskensgraaf; bedankt voor Hei- en Boeicop H F. Klok Melissant. Niemand op vakantie zonderslof. MIJNEN - Het Columbiaanse leger gaat mijnen leggen op de ma- rihuanavelden die in het noorden van het land zijn gevonden, zo is gisteren officieel in Barranquilla meegdeeld. Niemand naar de Méditerranée zonder vakantieslof. LEIDEN - Aan de Leidse universi teit zijn geslaagd voor het docto- raal-examen wijsbegeerte: J. van Mil. J. van Mooy. P.J.V. Herwaar den. Notarieel recht: Q.J. Mark. R.M. Meijer, mevr. N.M.T.L. Povel. R.W.M. Sineets, mevr. W. Gubbels, mevr. M.T.E van der Leij, mevr. B.M. Reelick. E.A.F. Roelofs, P.A.W. Eskens, D.G. Hoek, G.J.C. Lekkerkerker, H. Bonga, mevr. E.C. Brugman, mevr. W. van Duijn, mevr. C.T. Verhagen, mevr. M.M. Bijl. mevr. J.A.C. Akerboom en H.F. Drapers. Rechten: J.A. Bak ker. mevr. I. Brand. mevr. A A Creutzberg. mevr. P H. van Dfick. L.M. Eijssens, mevr. J.H.A. Jo- chems. A.L. Mahlmann, H.W. Min- derhoud. C. van Veen. L.R.T. Poe- ters, mevr. J.M. de Ruyter. H.A. Sleuiink. mevr. I. Steketee, P.L. Zevenbergen. G.J.F. van Hengel- som, mevr. K.D.V. Ringen, G.I.W. Teunis, N. Obolonsky, F.M. Bicker Caarten, M.H.P. Braakman, P.F. Belink, mevr. M.S.F. Voskins. T.S. Rinkel. T.J. van der Valk. J.Th.M Dieles, mevr. C E V. Heemst. J.M. Jonk. R.J. Elzinga, E.H.M. Moenen. A. Slavenburg, mevr. L.M. Dijkhof, mevr. L.S.M. van Gisbergen. F.H. van der Scheer, I.M. Sjocrona en D.C'.L. van Delft. Nederlands recht: B. de Geus, A. Maat, D. den Ouden, J. van der Heijden, C.J. Vos. Semis- tisch recht: V.A. Siebesma. Algemene taalwetenschappen: B.J. Visser. Klassieke taal: mevr. M.W. Koks. T H. Tjia (cum laude). Biolo- gie: der Zwan. C.J.G Vernel en mevr. T van Rijn. Scheikunde: W.H.P. den Brinker, P. van Beelen, mevr. S.A.L. Reppelaer van Driel, W.P.M. Houdijk, W. Dam, J.C.J.M. Swaancnburg. S.V. Dulleman. mevr. J.W.L.M. Kallenber. mevr. J.M.W.C.A. Beijers. Natuurkunde J.W. Tierolf en mevr. R.A. Asenova. Geologie: W.J.G. van Soest. mevr. L.C. van Geuns en J.C.P. Pipping. Farmacie: J.J.A. Perquin. C. Kor- stanje, A.E. de Bruijn. Slavische taal: mevr. M.M.C. Kohlbeck. Pe dagogiek: E.R.A.O. Landveld, mevr. E.C. Schuite, mevr. M.N.F.M.V. van dor Kamp, E. van der Hoeven. P. Krassenburg, mevr. J.H. Thoman. mevr A.J. Koeke- bakker. Andragogiek: mevr. M E. Coornans. Duits: B.J.M. van dei- Knaap. mevr. P Konings, mevr. M.M. de Geus. B.G van der Meij. Politicologie: W.H.J. Pols. Kunst geschiedenis: mevr. M. Kruger. Ge schiedenis: mevr. IJ.T.M. Ammer- laan. mevr. M. Moree, G. Korevaai Engels: mevr. M.C. Korthof. L.A. van der Meer. H.A J Reul Brielle, D. Krop (cum laude). Fiscaal recht: B.M. Veenhof.C.W.M Ostendorf. J. van der Spek. P.Th.J. van Ku.k. H Siebenga. J. Blommers Wiskunde J P.M. Bol. W.T.J. Ak- A.J. de Jong. H.M. Struiis. GCS Onderwater, P.A. Baas, J. van G ilst, K. Bakker, mevr. Kneepkens. R.H. Ramadhin. E.J. van Wijngaarden kermans. R.W.H. Ruigrok (c laude). R.M.D. Aalbers. T.J.H Ruigrok (cum laude). R W. van Oos trum. J.H.C.M. Lammers. mevr C.G.M. Klitsie. P.A.T. Tetteroo. M.M. Dorenbosch, mevr. F. Fijten men geschiedenis E. Pijl uit Lei den. Aan de Technische Hogeschool in Delft is geslaagd voor het docto- raal-examen bouwkundig inge nieur: J.C. Tams, Leiderdorp en H.G.M. Stol uit Warmond. Inge nieur industriële vormgeving: mevr. C.A. Stephan. Leiderdorp. Natuurkundig ingenieur FT Beukema uit Oegstgeest. LEIDERDORP - Aan de Laborato- riumschool Rijnland in Leider dorp slaagden: M.B.O. chemische richting, analy- tisch-chemische differentiatie Th M.M. van Berkel. J.J. Grevers, C.C.M. de Jeu. B K Kunkeler. EM. Meyborg. U. Padding. J.P.M. Pieck. M.S. Poortvliet. G.J. de Pri\ J. Schouten. Y.M. van Steijn, BH. Verhoork, C.A.M. Volwater, P.S.G. Zuur bier. M.B.O. chemische richting, kli- nisch-chemische differentiatie. W.M. van Egmond, E.M.U. Huber. A.M. van Klink. M. Loerakker. H.T. Ramp, G M de Winter. C.H.H. Witjes, P.E. Doderer. M.B.O. laboratoriumtechnische richting C. v.d. Kwaak. M.J. Straathof. R.P. Straathof. G.J. Thomas, H.C.L. Vooys N.C. Winselaar. H.B.O.-A ehemische afdeling, ana- lytisch-chemische richting. M.B.P. van Bemmelen. B. Govers. C.J. Halm, A.J. Janse. N.J. Kui per. J.G.M. Mange, C. Rekvelt. R de Roode. R.E. Walraad, G. v.d. Werken. R. Zwanenburg, N.J van Beelen. W. Dompeling, D. Guyt. H.B.Ó.-B chemische afdeling, ana- Ivtisch-chemische richting. H. Faber. G.H.J Leer. C RM. Mon tanus. E J.W. Redeker, H.C Roest. W.J.M. van Zeijl. H.B.O-A medische afdeling, kli- nisch-chemische richting. K van Es, G A Kranenburg, F.M Pet, J.M. Scholten. E.M.J. van Veen. M. van Zwieten. J. van Driel. J.B. Hoogendijk. M.J Slingerland. H J van Westerhui zen. I. Reenalda. H.B.O.-A medische atdeling, mi crobiologische richting. H.A Griffioen. M.J II Noomen, L W N Oomen», B Oudshoorn. F.Th M. Zonneveld H.B.O.-A medische afdeling, his- tocvtopathologische richting. K.H. Monteiro, G R. Schroder. H L Begthel. J.M Burgers. B.C M. Hageman. J.M.A. Janson. J.C.M van Leeuwen. Aan de Juliana MAVO te Katwijk aan Zee slaagden alsnog voor hi t MAVO-diploma de volgende kandidaten: C. de Lange, G. Groen, M. Haas noot, G Hortensius lingen, R. van Leeuwen. I. van der Marei, H. van der Meij. A. Overvliet, W. Sip, M. Timmer mans. B. Verdoes Aan de Christelijke MAVO te Noordwijk aan Zee zijn na her kansing alsnog geslaagd: H Meeuwenoord. M. Meulendijk. R. van der Niet. P. Passchier. F. Smilde en S. van der Wiel. school ti voor het B-diploma: S. Adema. R Bijma. G. v Driel. S de Koning. P. Leeuwenburg, D. de Mooy. B. Noort. M. Ouds hoorn, R. Oudshoorn. A. v.d. Plas. D. v d. Plas, W Rutgnnk. A v. Run, N. v. Run. T. de Vroome, H. v.d. Zalm. B-diploma 2 vakken C-niveau: L. Angevare, L d Berg, R de Bruin. J. v Duyn, G v. Egmond. Egmond. S. v. Egmond. M Heemskerk. P Heemskerk. P Iterson. M. v.d. Mey. W. v.d. Mev. J. v. Nobelen. G Piket. J. Plug. J v. Rossum. B. Rutgnnk, A. v.d. Spijk, J. v. Welie, C. Vletter. C-diploma: M. Boezaard, M. Colijn. G v Delft, C. Dol, A v. Diik. K. v. Duwen noot. K Haasnoot. S den Hartog, R. v Hensbergen. K Houwer. K. Krijgsman. T Meyer. J de Mo- nye. A de Mooy. J vd.Plas.J.de Ridder, N. v. Saane. L. Salcntijn. P. Schuitemaker, K. Stroeve. R v.d Tang,J. Verttade,S Vi c i U R Vlietstra, D Wolthaus. T v.d. Zalm, J. Zandbergen, K. Knjgs-

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15