}M0omk rlkstha. Spanje wachtte voor niets op bom ETA Bouteflika komt terug in Algerijnse politiek ALPHENS l*j DAGBLAD CÜ2_ kelderkoopjes iïn Opleidingen QD Bedrijfstrainingen Welke jongen of meisje Gemeente Zoeterwoude MEDEWERK(ST)ER DINSDAG 1 JULI 1980 MADRID - Het schilderachtige spaanse dorpje Mijas is gisteren in de ban geweest van de terreur. Ongeveer 500 personen waren zon dagnacht door de politie in nabu rige hotels te Fuengirola en Tor- remolinos ondergebracht nadat de terreurgroep van de Baskische afscheidingsbeweging ETA had aangekondigd dat er tussen half een 's nachts en gisterenmiddag 12 uur bommen zouden ontplof fen in drie restaurants, een hotel, in een woonwijk en op de golf club. Gistermiddag werd aange kondigd dat de bom verborgen lag in de golfclub, maar dat nie mand het terrein mocht betreden voordat hij was geëxplodeerd. De politie kon de bom, die gister avond nog niet was ontploft, niet vinden. De afgelopen nacht heeft de ETA opnieuw een bomaanslag aangekondigd. De bom zou voor 12 uur vanmiddag op een paar kilometer van Torremolinos ont ploffen. Het bestuur van de An- dalusische socialistische partij PSA heeft onder leiding van Alejandro Rojös Marcos, secreta ris-generaal van de partij, beslo ten zich aan te bieden als gegij zelden van de terreurgroep 'ETA- Politico-Militar' in ruil voor de stopzetting van de bomaanslagen in de toeristencentra van Anda- lusië Rojas Marcos noemde de gevolgen van de actie van de Baskische terreurgroep heel ern stig voor de Andalusische eco- "Ik hoop dat de serieuze politieke partijen ons aanbod om het be stuur als gegijzelden in handen van ETA te geven niet als een folkloristisch iets te beschou wen", aldus Roja Marcos, die er aan toevoegde dat hiermee de le- vens van achttien bestuursleden in de waagschaal werden gesteld. Rojas Marcos vond het onbegrij pelijk dat de Baskische terreur zich uitbreidde tot in Andalusic, waar de meerderheid van de be volking uit arbeiders bestaat, die bij gebrek aan industrie moeten leven van het toerisme. Voorts zei de secretaris-generaal dat alleen politieke maatregelen in het Bas kenland de terreur van de ETA kunnen doen verdwijnen. GESLAAGD Aan de Agrarische School te Oegstgeest slaagden de volgende leerlingen: Diploma C: E. Bakker, E. v. Beetz, D. v. Berk, E. v.d. Bijl, J. Campfens, J. Flippo, M. Goddijn, M. v. Grieken, P. Hoek, H. Jansen, H. Mohammed, T. Mooring, A. de Mooy, E. Nieu- wenhuis, A. v.d. Reyden, A. De lia, J. v. Tongeren, V. Truijen, K. Uljee, J. Vlekke, H. de Vogel, M. Vogelenzang, P. Zwierstra, I. Zondervan. Diploma B: A. den Braber, K. v. Eysden, E. .Het Spaanse ministerie van handel en toerisme heeft maandag be kendgemaakt dat in de eerste vijf maanden van dit jaar 9,3 procent minder buitenlandse toeristen naar Spanje zijn gekomen ver geleken met dezelfde periode vo: rig jaar. Volgens de staatssecreta ris van toerisme, Ignacio Agu: is deze daling te wijten aan de economische crisis in de wereld en de sterk gestegen brandstof prijzen. De staatssecretaris meent dat de bomaanslagen van de ETA nauwelijks invloed heb ben op de beslissing van buiten landse loeristen om hun vakantie wel of niet in Spanje door te brengen. P. Gordijn. M. de Haas, mans. D. Kovacs, W. v. Rijn, R. Wijfjes, H. Brouwer, A. v. Dijk, W. Florijn, D. Havermans, M. v.d. Heiden, M. Hoogenboom, R. Huyssteden de Wit, A. Kuipers, F. Roubos, M. v. Schie, J. Triep, L. Turnhout, M. v.d. Zwet. Diploma A: E. v.d. Bent, M. Dekker, H. Fluit, J. Hulsebosch, J. Heemskerk, C. Plasmeyer, G. Visser, P. Vletter, R. Zandbergen, A. Bavelaar, N. v. Beelen, H. Boekee, K. Daudey, M. Kwakkenbos, C. v. Leeuwen, A. Nahuys, L. Plug, F. Vogelenzang, M. Wijfje. ALGIERS - De Algerijnse presi dent Chadly Benjedid heeft zon dag de nieuwe samenstelling be kendgemaakt van het politbu reau van de socialistische staats- eenheidspartij van Algerije, FLN. Grote verrassing is de come-back van Abdelaziz Bouteflika, oud minister van buitenlandse zaken onder het bewind van Houari Boumedienne, die lange tijd in ongenade was gevallen bij presi- dent Chadly Benjedid. Het politbureau is het hoogste poli tieke orgaan in Algerije. Het is te ruggebracht van 17 naar 7 perso nen en omvat volgens politieke waarnemers in Algiers alle poli tieke tendensen die op het ogenblik heersen in Algerije. Abdelaziz Bouteflika is een uitge sproken voorstander van een westerse koers. In het politbu reau, onder voorzitterschap van president Chadly Benjedid, vindt Bouteflika zijn tegenstander in Mohammed Yahiaoui, de tradi tioneel marxistische coördinator van de FLN en aanhanger van de pro-Moskou-lijn. Voorts hebben zitting in het politbureau Rabah Bitat, de voorzitter van het Alge rijnse parlement, Benhamuda, minister van buitenlandse zaken, kolonel Belhuchet, inspecteur- generaal van het leger, en Ma- zourzi, een van de historische fi guren in de Algerijnse onafhan kelijkheidsoorlog tegen Frank rijk, die enige malen een minis terspost heeft bekleed. Zoals verwacht, is de grondlegger van de Algerijnse geleide econo mie en oud-minister van energie Belaid Abdeselam niet in het po litbureau opgenomen. Opvallend is dat de Algerijnse premier Ab- delghani geen functie is toebe deeld in het orgaan dat de poli tieke lijn van Algerije bepaalt. Politieke waarnemers in de Alge- rijnse hoofdstad verwachten na de bekendmaking van de samen stelling van het politbureau van de FLN ook spoedig een rege ringswijziging. Officieuze bron nen hebben verklaard dat pre mier Abdelghani wordt vervan gen en dat Bouteflika kandidaat is voor een ministerspost. Euro pese waarnemers in Algiers hou den het niet voor onmogelijk dat de Algerijnse president Boutefli ka tot premier benoemt. Weinig radio activiteit bij Harrisburg MIDDLETOWN (UPI) - De Amerikaanse dienst milieu bescherming heeft geconsta teerd dat de uitgeworpen hoeveelheden radio-actiefgas krypton-85 van de kerncen trale op Three Miles Island bij Harrisburg in de Verenigde Staten geen enkel gevaar voor de volksgezondheid opleve- Metingen in de omgeving heb ben uitgewezen dat de alarminstallatie van de kern centrale dit weekeinde ten onrechte in werking is getre den. Nog steeds wordt uit de centrale, die vorig jaar maart bijna een ramp veroorzaakte, radio-actief gas in de atmo sfeer geloosd. Deze lozing wordt onder scherp toezicht uitgevoerd en overschrijdt de vastgestelde normen niet. Michel Debré kandidaat president Frankrijk AMBOISE (AFP) - Michel Debré, die tijdens het bewind van gene raal De Gaulle premier was, heeft gezegd dat hy zich kandidaat stelt voor de presidentsverkie zing van 1981. In Amboise, waar hij burgemeester is, zei hij dat de binnenlandse toestand en buitenlandse om standigheden waakzaamheid en vastbeslotenheid vergen en dat de publieke zaken achteruitgaan. "Daarom heb ik besloten een in formatiecampagne te onderne men over de maatregelen die no dig zijn voor de verheffing van Frankrijk en het welzijn van de Fransen. Deze campagne valt binnen het perspectief van de presidentsverkiezing van 1981 waarvoor ik mij kandidaat wil stellen". Volgens de jongste opiniepeilingen wordt Debré slechts door vijf tot zes procent van de Franse kiezers gesteund terwijl president Valéry Giscard d'Estaing met ca. 65 pro cent bovenaan staat. Debré is één van de vooraanstaan de leden van de Gaullistische partij, die deel uitmaakt van de rechts-centrumgroepering van UDF. ATHENE (Reuter) - Griekenland heeft Westduitse militaire hulp ten bedrage van 60 miljoen mark (ongeveer 66 miljoen gulden) van de hand gewezen omdat Turkije van Bonn aanzienlijk meer krijgt. Dit heeft een Griekse regerings functionaris gisteren verklaard. Turkije krjjgt van West-Duitsland 600 miljoen mark (ongeveer 660 miljoen gulden) militaire steun, aldus de" functionaris. Vroeger lag de verhouding tussen de Westduitse steun aan Grieken land en Turkije op 3 tegen vijf in het voordeel Vvan Turkije. De Griekse regering vindt dat, ge zien het huidige verschil, het machtsevenwicht in het gebied wordt verstoord. |M ODEHUIS Breestraat 113, Leiden heeft weer een grote sortering Wanneer je maar wilt Of naar 't toneel, cabaret, filmhuis, ballet museum't Cultureel Jongeren Paspoort. ledereen onder de 26 jaar kan ervan profiteren. Een héél jaar lang voor maar 6 gulden 50! In elke stad van Nederland. Informatie?: Vraag maar op je gemeentehuis. Of bel 033 - 51908. SIRE Als u van plan bent na de vakantie weer wat aan studie te gaan doen vraag dan vandaag nog de studiegids van het ISW aan. U kunt u dan tijdig oriën teren. Het ISW is al bijna 50 jaar specialist op het gebied van mondeling avondonderwijs. Er zijn vele studiemogelijkheden. Economie O Praktijkdiploma Bedrijfseconomie O Assistent Econoom O M.O. Economie O Bedrijfseconoom Openbaar bestuur O Management in overheidsorganisaties Management G Management Assistente O Middle Management G Management voor non-profit organisaties G Voorbereidend Hoger Management G Hogere Bedrijfsleiding O Public Relations O Persoonlijke Vorming en Presentatie O Directie-secretaris Marketing G Marketing Praktijk U Marketing Assistent (NIMA-A) O Marketing Manager (NIMA-B) O Marketing Management (NIMA-C) G Sales Engineering en Industriële Marketing G Sales Management G Marketing voor non-profit organisaties G Retail Marketing Rechten O Academische Studie Rechten G Bedrijfsrecht Internationale Betrekkingen G Internationaal Management Overige Opleidingen O Commercieel Economische Praktijk G Praktische Bedrijfskunde G Leergang Personeelszaken G Makel&ar o.g. j Notuleren G Vrouw Actueel Bel voor inlichtingen 070-264081 of kruis de opleiding naar uw keuze aan en zend deze advertentie dan naar het ISW. Ant woordnummer 40, 2500 XP Den Haag. Een postzegel is niet nodig. Naam: Adres: Postcode plaats Instituut voor Sociale Wetenschappen. Wassenaarseweg 39-4125% CG. Den Haag, tel. (070) 264081. Tussen plm. 100,- en 200,- per maand. Een krant bezorgen in je eigen woonwijk, het mooiste wat er is. Wij zoeken tijdelijke vaste bezorgers in OEGSTGEEST LEIDEN LEIDERDORP. Heb je een paar uurtjes per dag over en wil je wal verdienen? Wel, bel ons dan, 071 -14494 i en vraag naar de heer J. Werk. ï|DSC*j Burgemeester en wethouders van Zoeterwoude maken bekend, dat op woensdag 2 juli a.s een gecombineerde vergadering van de commissies voor de financiën en openbare werken wordt gehouden in het gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. De agenda luidt: 1vaststelling notulen; 2. mededelingen; 3. extra subsidie 1980 ten behoeve van stichting „t Spinneweb"; 4. subsidie 1980 aan stichting Leidschendamse socië teit voor lichamelijk gehandicapten; 5. verkoop woning Nassaulaan 64; 6. subsidiëring werkgroep "Wouw" 1980/1981; 7. aanpassing kilometervergoeding voor ambtenaren; 8. aanleg voetpad naar scholen langs Westeindseweg; 9. bedrijfsvestiging in "industrieterrein Grote Polder" van b.v. Electro Automatisering te Beverwijk/Leeu warden in pand Oranjelaan 25; 10. alsvoren van Van Onderen (tapijten) te 's-Graven- hage in pand Industrieweg 30b; 11. alsvorens van Beheer en beleggingsmij. Gebr. Zandbergen b.v. te Zoeterwoude in pand Industrie weg 66; 12. rondvraag. Na het openingstijdstip worden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om - voorafgaand aan de officiële (besloten) beraadslagingen - via de voorzitter hun me ning ten aanzien van de aan de orde te stellen punten aan de commissieleden kenbaar te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, G5 DAGBLAD VOOR DE RIJNSTREEK Voor ons kantoor in Alphen a/d Rijn, Julianastraat 19, (bijkantoor van Leidsch Dagblad b.v.) vragen wij zo spoedig mogelijk een part-time om voor het Alphens Dagblad, wijknieuws Ridderveld en andere speciale uitgaven de telefonische acquisitie te verzorgen. Vereisten: MAVO-niveau en type-ervaring. Leeftijd: vanaf 21 jaar Werktijden: maandag, dinsdag en woensdag van 9.00-13.00 uur, donderdag en vrijdag van 8.30-12.30 en van 13.00-17.00 uur Telefonische inlichtingen te verkrijgen bij de heer J. Goudsmit, tel. 071-144941, tst. 132. Schriftelijke sollicitatie te richten aan de personeelscoördinator R. Metman, Leidsch Dagblad b.v., postbus 54, 2300 AB Leiden.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 6