H eer Leidse autofirma naar Baanderij LL^e/cfee agenda "Samenspraak tussen Nieuw Neijevelt en Time Out wenselijk" BZ33B3BEE Politici dringen aan op samenwerking O egstgeestenaar lost gokschulden met geld van zijn vrouw af Jeugddorp9 is er weer Jongenskoor komt naar Noordwijk DINSDAG 1 JULI 1980 Oud-Poelgeest behoeft een opknapbeurt OEGSTGEEST - Het eeuwenoude en monumentale kasteel Oud- Poelgeest in Oegstgeest is aan een grondige opknapbeurt toe. Scheuren in de muren, verzakte plafonds en vochtplekken maken overduidelijk dat restauratie van het pittoreske kasteeltje niet lang meer op zich mag laten wachten. De gemeente Oegstgeest is dan ook druk doende om de benodigde plannen, maar vooral de grote som geld die hiervoor nodig is, op tafel te krijgen. De totale kosten van de restauratie en het achter stallig onderhoud worden op rond de 2 miljoen gulden geschat, waarvan Oegstgeest als eigena resse van het kasteel tweederde deel moet opbrengen. De rest zou dan door het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk worden gefi- WASSENAAR - De jongererlsociëteiten "Time Out" en "Nieuw Nijevelt" zouden beter met elkaar moeten sa menwerken, tenminste op het niveau van de beroeps krachten. Deze hoop sprak wethouder Dijkstral gister avond uit in de vergadering van de Wassenaarse raads commissie voor financiën, onderwijs, cultuur en recrea- o'n 18 procent in de kosten by. nancierd. Ook draagt misschien De plannen zijn inmiddels wel de provincie Zuid-Holland voor zover dat men in het voorjaar van 1981 met de restauratie wil be ginnen. Deze zal dan in gedeelten gedurende 8 jaar worden uitge voerd en zowel het kasteel zelf als het erbij horende koetshuis en de tuiniërswoning omvatten. es op de noodzakelijkheid van een betere verstandhouding tussen beide centra omdat bij het realiseren van onderkomens gro te uitgaven van de gemeenschap zijn gemoeid. Meerdere leden vonden samen werking tussen "Time Out" en 17.000 gulden gestolen AMSTERDAM, AMSTELVEEN, OEGSTGEEST - "Wat hier is ge beurd, is dermate grof en misda dig dat alleen een onvoorwaar delijke gevangenisstraf op zijn plaats is; de grenzen om alleen een boete te geven zijn verre overschreden. In plaats van hulp te vragen ging deze verdachte door met criminele handelin gen". In deze strenge bewoordin gen drukte de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank mr. L. van den Berge, zich giste ren uit over het gedrag van de 30- jarige L. van Z. uit Oegstgeest. Hij eiste 8 maanden gevangenisstraf waarvan 3 voorwaardelijk. De verdachte stond terecht voor diefstal en vervalsing van Euro cheques en diefstal van schilde ryen. Hy had op die manier aan geld willen komen om zijn grote gokschulden af te betalen. Vanaf de opening van het casino in Zandvoort genoot het "hazard spel" zoals het gokken op de zit ting consequent werd aangeduid, by de verdachte de voorkeur bo ven de studie medicijnen waar hij mee bezig was. Al snel bleek het spel meer verlies dan winst op te leveren, hetgeen Van Z. aanvan kelijk probeerde op te vangen door van vrienden geld te lenen. "Maar al-snel moest ik het ene gat met het andere vullen in de hoop dat ooit een grote klap zou komen aldus de verdachte tegenover de president van de rechtbank, mr. R. Blekxtoon. Toen de schulden alsmaar bleven groeien nam de verdachte bij zijn vrouw met wie hij in Amstelveen woonde, 43 Eurocheques weg. Hij wist deze door het plaatsen van een valse handtekening al lemaal te innen by banken in Amstelveen. Dat was in juli vorig jaar. In diezelfde maand wist hij door gebruikmaking van een val se machtiging nog eens een be drag van ruim 4.000 gulden van zijn vrouw op te nemen, waarmee het totaal op bijna 17.000 gulden kwam. Voor de verdachte bete kende het echter slechts een tij delijke financiële verlichting, omdat zijn vrouw er snel achter kwam. Het politie-onderzoek bracht aan het licht dat de verdachte in 1978 ook al enkele schilderijen van zijn schoonvader had gestolen, ter waarde van ruim 40.000. De verdachte gaf dit allemaal toe en verklaarde op dit moment nog ongeveer drie ton aan gokschul den te moeten terugbetalen. De officier sprak in zijn reqüistoir over een "onverkwikkelijke en teleurstellende zaak". Teleur stellend omdat "mensen die hun verstand bij mekaar hebben toch moeten weten waar de grenzen van het aanvaardbare liggen", al dus de officier. De uitspraak is over twee weken. LEIDEN - "Jeugddorp" is er weer. Traditiegetrouw kunnen kinde ren tot een jaar of twaalf zich zes weken lang vermaken in het Jeugddorp aan de Voorschoter- weg. De huisjes liggen pal naast zwembad De Vliet. Een team van vijf vrijwilligers en beroepskrachten houdt de kinde ren 's ochtends bezig met allerlei creatieve aktiviteiten; kleien, schilderen, kralen rij gen, vliegers maken etc. 's Middags zijn er groepsspelen en aktiviteiten als toneel, een circus en poppenkast voorstellingen. Jeugddorp begon gisteren met zo'n 35 kinderen: een evengroot aan tal als vorig jaar. In tegenstelling tot voorgaande jaren heeft de lei ding voor een lossere opzet van Jeugddorp gekozen. De thema- weken zijn komen te vervallen. Stimulator van Jeugddorp is ove rigens nog steeds de Leidse Jeugd Aktie. Wederom nemen twee Leidse Club huizen elk een paar weken hun intrek in Jeugddorp, omdat ze zelf krap zijn gehuisvest. De Tamboerijn zit van 14 tot en met 18 juli aan de VoorschoterwegDe Klinker volgt op 21 juni en blijft er dan tof 10 augustus. Overigens zijn ook in die periode alle Leidse kinderen welkom. De aktiviteiten zijn dagelijks van half tien tot half vier. Vrijwilli gers zijn nog steeds nodig. Be langstellenden die minimaal een week willen helpen kunnen zich wenden tot de UA, Noordeinde 2a telefoon 140020). "Nieuw Nyevelt" wenselijk, maar niemand geloofde eigenlijk dat dat haalbaar is, gezien de on enigheid tussen beide instellin gen. Naast contact tussen de be roepskrachten achtte Dijkstal samenspraak tussen beide bestu ren raadzaam. De commissieleden bogen zich gis teravond over een "praatstuk" van burgemeester en wethouders over de kosten van een nieuw jeugdonderkomen. Een poos ge leden heeft de gemeenteraad zich door het aanvaarden van een CD A-motie uitgesproken vóór een jongerencentrum van Time- Out. Nu is aan de orde de globale inrichting en financiering van het project dat in het plan Ter Weer zal liggen. VVD'er De Korte wees nadrukke lijk op het risico van een tegen vallende jaarlijkse exploitatie. Hij vindt dit een prima bestem ming, maar vreesde toch dat de gemeente in de toekomst in moeilijkheden zou komen bij uitbreiding van het lijstje van kostbare voorzieningen. Hij is er voorstander van, dat de investe ring van minimaal 1,3 miljoen gulden geheel uit'de financiële (saldi)reserves zou worden gefi nancierd. Dit in tegenstelling tot Otte en Schelhaas (beiden CDA), die een deel van het bedrag uit de gewone dienst - de jaarlijkse be grotingsruimte - willen zien ko- Lekkage veroorzaakt kortsluiting LEIDERDORP - Een kortsluiting in een elektriciteitshuisje aan de van der Valk Boumanweg in Lei derdorp heeft de buurt tijdelijk zonder stroom gezet. De kortsluiting was veroorzaakt door een lekkage. Aanvankelijk leek het elektriciteitshuisje in de brand te staan, maar het bleef elektriciteitshuisje tot rookont wikkeling. I LEIDEN - Loco-burgemeester C. Waal heeft gistermorgen vier agenten en een inspecteur bij de Leidse politie beëdigd. Bedrijfsterrein in Leiderdorp loopt langzaam vol LEI DERDORP-Opnieuw gaat een Leids automobielbedrijf zich vestigen op het bedrijfsterrein de Baanderij in Leiderdorp. Na Au tohome en Van Haasteren gaat het automobielbedrijf Ouds hoorn dat gevestigd was aan het Levendaal. de Bolwerkstraat en de Rooseveltstraatin Leiden naar een nieuw pand op de hoek Touwbaan/Rietschans in Lei derdorp. Begin 1981 worden de bedrijfshal, werkplaats en show room op die plek in gebruik ge nomen. Op het terrein van 6000 vierkante meter wordt 1800 vier kante meter bebouwd. Bij Ouds hoorn zijn momenteel 18 perso neelsleden in dienst. Oudshoorn zelf deelt mee dat concentratie van de activiteiten in Leiderdorp goede komen. Bovendien i tiging van garagebedrijven op een uitgestrekt bedrijfsterrein aan de Baanderij aantrekkelijk, mede omdat men daar eventuele conflicten met omwonenden over overlast niet tegenkomt. De garagebedrijven hebben het in het algemeen in verband met de hinderwetvergunning, de laatste jaren steeds moeilijker zich te handhaven in woongebieden. Daarnaast blijkt een concentratie van automobielbedrijven, hoe tegenstrijdig het ook mag klin ken, economisch gezien gunstig te zyn. Met de vestiging van Oudshoorn raakt de Baanderij in Leiderdorp langzaamaan helemaal vol. Be halve delen van bedrijfshallen en een terrein van 22.202 vierkante meter, aan de Rietschans, dat momenteel weer in bezit is van de gemeente Leiderdorp is het be drijfsterrein bezet. Wat met het terrein gebeurt dat momenteel in gemeentehanden is, is nog niet helemaal duidelijk. Voorlopig behoudt het een bedryfsbe- stemming, maar mocht blyken dat er weinig of geen belangstel ling voor is dan wordt bekeken of vestiging van iets anders tot de mogelijkheden behoort. De grond waar nu de bedrijven zijn gevestigd werd toendertijd ge kocht door de gemeente van de Touwfabrieken. Voorop stond dat zich daar schone industrie, groothandels en detailhandels van zogenaamde volumineuze goederen (onder meer auto's) zouden vestigen. Een deel van het terrein werd doorverkocht aan de Engelse belegger Lynton Holding die er enkele enorme bedrijfshallen neerzette. De be langstelling daarvoor was echter matig. Door de economische cri sis liep het bedrijfsleven niet zo storm voor zulke grote hallen. Men zocht het liever in kleine vestigingen. Delen van de hallen bleven daardoor leeg. Lynton Holding speelde daarop in door kleinere stukken grond te gaan verkopen en daarmee bleek men te voorzien in een behoefte. Een ander stuk grond werd door de Engelse firma doorverkocht aan Wilma projectontwikkeling uit NOORDWIJK - Het "British Co lumbia Boys Choir" uit Canada oyder leiding van Donald Forbes geeft volgende week vrijdag opgericht door dirigent Donald Forbes, organist van de Sint An drews-Wesley United Church te Vancouver. concert in de Grote Kerk te De "Boys" vertegenwoordigen de Noord wij k-Binnen. Medewer king daaraan verlenen verder de organisten Feike Asma en Rex Bowering. Het Canadese jongenskoor komt - koorregisters. Het koor be staat uit jongens in de leeftijd van 9 tot 23 jaar. Het repertoire omvat muziek uit de 16e eeuw tot en met de meest moderne componisten. Bewoners Prinsenweg: meer aandacht verkeer een keuze gemaakt. Dat geldt ook voor.de orgelsoli, die door Feike Asma worden uitgevoerd. Deze zullen ter plaatse worden aange kondigd. Behalve 'Psalms, Spirituals en Hymns", worden werken uitge voerd van Da Palestrina, Purcell, Wolff. Vivaldi, Willan, en ande ren. Als solisten zullen de beide jongenssopranen Cameron Grant en Steven Schoen optreden. Het concert in de Noord wijkse Gró te Kerk begint om 20.15 uur. men. uoor slechts 1,1 mihoen uit de reserve te lichten kan er vol gens hen een interessant bedrag overblijven voor andere jeugd- groeperingen zoals Nieuw Nije velt en confessionele instellin gen, die nog geen wensen hebben ingediend. Dit standpunt lokte onmiddellijk een reactie uit van Goulooze en Greep (PvdA). Zij herkenden op nieuw een zekere kloof tussen de grote fracties van VVD en CDA a over de bestemming van de re serves. Overigens meenden de PvdA'ers dat Time-Out nu con sequent gehéél uit de reserves zou moeten worden bekostigd. Later zou dan maar moeten blij ken of de nu steeds gevolgde lijn - het ontwijken van een funda mentele discussie over de beste ding - de juiste is geweest. Greep merkte op dat de raadsleden eigenlijk helemaal geen geschikt cijfermateriaal hebben om een uitgave als deze goed te beoor delen. Hy constateerde de afwe- - zigheid van een totale raming van de financiële ruimte, zowel in de reserves als in de jaarlijkse begro ting en rekening. Wethouder Barning verklaarde dat naar zijn mening projecten die niet in aanmerking komen voor subsi diëring door een hogère overheid uit de reserves moeten worden bekostigd. Schelhaas (CDA) vindt dit te eng uitgelegd. Hij blijft bij zijn standpunt dat ook de lopende rekening gebruikt moet worden. Een grote meerderheid van de commissie vond dat de inventaris voor rekening van de gemeente zou moeten komen. De Korte wil zekerheid dat het nieuwe cen trum dan ook ten volle zou wor- - den benut, de gehele week door. Nadat Goulooze terloops - nog even de Van Woesikgroep (zee verkenners) als kandidaat voor een flinke uitgave uit de reserves had genoemd, gaven de beide VVD-wethouders toe, dat de glo bale bedragen uit het geldlijstje eigenlijk nu al waren achter haald. In augustus zal de gemeente zich uitspreken over een definitief voorstel voor het jeugdcentrum "Time-Out". Voor die tijd zal door de wethouders nog uitvoe rig overleg plaatsvinden met "Time-Out" over details van het plan. Den Haag. In overleg met de ge meente Leiden wil deze onder neming nu komen tot een be- drijfsgebied voor de Sociale Werkvoorzieningen op haar ter- Verder verkocht Lynton Holding nu grond aan Oudshoorn en de optie op het terrein aan de Riet schans verviel, waardoor dit weer in gemeentehanden terecht kwam, maar waarvan nog niet duidelijk is welke bestemming het in de toekomst zal krijgen. Een opmerkelijk detail bij de over gang van weer een automobiel bedrijf uit Leiden naar Leider dorp is, dat de gemeente Leiden in haar plannen rond nieuwbouw in de Leeuwenhoek ook een dealercentrum voor auto's heeft opgenomen. Met het vertrek van Oudshoorn en eerder van Van Haasteren en Autohome kan ach ter dit Leidse plan wel een vraag- Vteken worden gezet. Naast de 3 autobedrijven op de Baanderij heeft Leiderdorp nog de autoza ken van Kamsteeg en Rijnland en twee in het oude dorp (Akro en Verkuyl) binnen haar gemeente. Dinsdag Leiden Gespreksavond Baha'i-gemeenschap - Sleutelbloem 2, vanaf 20 uur. Algemene Reclasseringsvereniging - Rijnsburgerweg 167, tel: 156440. Bereik baar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met de politie en/of de justitie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, woe van 10-12 uur, tel: 130983. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur; NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur. Wassenaar - commissie technische 1 diensten, 19.30 uur. Woensdag Leiden Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Leiderdorp - commissie beroep- en be- zwaarschriften, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht-en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt j waargenomen van 27 juni t/m 4 juli door i apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel 120502 en door apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat lb, Oegst geest, tel 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge- zohdheidscentrum. Berkenkade. Lei- derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Voorschoten - gezondheidscentrum. v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - zr. A. de Vriend, flat De Hooge Wei 203, Sassenheim, tel: 02522-12022. WASSENAAR - De bewoners van de Prinsenweg in Wassenaar willen naast de door de gemeente voorgestelde visuele versmalling van hun woonstraat nog enkele aanvullende verkeersmaatrege len waardoor deze weg veiliger wordt. Zo willen zij.ook nog eeri visuele of een echte versmalling vlak voor en op de. brug, daar waar de Prinsenweg overgaat in een weg met gescheiden rijba nen. Verder moet er volgens de bewoners een betere beveiliging van de wielrijders op het gedeelte met gescheiden rijbanen en met name in de flauwe bocht komen, omdat deze veeal wordt afgesne den. De bewoners dringen ook aan op het weren van het zware vrachtverkeer in de nacht en vroege ochtend, omdat hierdoor aan de voorkant van het huis sla pen vrijwel onmogelijk wordt, zo delen zij .mee. Een ander punt waar met klem op wórdt aangedrongen is het plaat sen van verkeerslichten op de kruising Lange Kerkdam en Prinsenweg, ter wering van het sluipverkeer, dat door de grotere verkeersdichtheid van de Rijks straatweg de Prinsenweg inrijdt. Verder wordt door de bewoners gevraagd om overpaden op het gedeelte met gescheiden rijba nen, zodat buurtbewoners op een veilige manier de weg over kun nen steken. Van gemeentewege is nu meege deeld dat al deze zaken voor een veiligere Prinsenweg zullen wor den behandeld in de raadscom missievergadering van het Ver keer- en Welzijnsoverleg. Met name zal dan ook worden beke ken of het plaatsen van verkeers lichten tot de mogelijkheden be hoort. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f46,30 per post f 66.40 Adjunct-hoofdredacteur: Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) AA. var Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a: in: Bonn, Brussel, Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2