'Leidse Kerkbode' op de tocht leidóe kerkbode «I Regionaal blad kampt al jaren met tekorten Classisbestuur beslist in september over voortbestaan Diakon a al predikant in Leiden iiirH! LEIDEN - Of de "Leidse Kerkbode", eigendom van de zeventien plaatselijke gereformeerde kerken in de regio (classis) Leiden, de zestigste jaargang zal halen, is zeer de vraag. Voor de Leidse drukkerij Karstens (Hooi gracht), waarmee de classis een contract heeft, is de uitgave van dit regionale kerkblad een verliespost ge worden, en zij is alleen bereid deze order te houden als de afnemers daar op een afdoende manier wat aan doen. Op 21 oktober vorig jaar had de Leidse Kerkbode - die nu haar 59ste jaargang beleeft - nog 4307 abonnees, onder wie 83 buiten de eigen regio. Binnen één jaar wa ren er weer 36 abonnementen af gegaan. Het blad heeft er min stens 5250 nodig om de exploita tie sluitend te maken. Voor 1980 is een nadelig exploitatiesaldo geraamd van f. 22.345. Het bestuur (moderamen) van de classis heeft voorgesteld, dit te kort voor eigen rekening, dus van de plaatselijke kerken te nemen. Het wil niet, dat de verliezen nog langer ten laste van de drukker komen. In haar vergadering van september zal de classis een besluit nemen over het al dan niet in stand hou den van de regionale kerkbode. Eventuele opzegging van het contract met drukkerij Karstens moet vóór 30 september gebeu ren. De zaak is uiteraard ook een gewichtig punt geworden op de agenda's van alle betrokken ker keraden. Plaatselijk In vijf andere gemeenten om de veertien dagen en in de rest met een nog grotere tussenpoos. acht pagina's - nemen ook de kosten toe. De commissie heeft berekend, dat de kosten van de - uiteraard veel goedkopere - plaatselijke bladen altijd nog ruim f. 63.000 belopen. Als dit bedrag in de Leidse Kerk bode werd gestoken, zouden er 7000 exemplaren verspreid kun nen worden tegen een abonne mentsprijs van f. 40,75 per jaar (nu f. 47,50). De classis telt ruim 11.000 gereformeerde adressen. Tegen een jaarlijkse abonne mentsprijs van f. 27,50 en een bij en die van kerklid. Ik wil er alleen maar mee zeggen dat we gelukkig voldoende werk hebben en dat het én voor ons én voor de classis niet verantwoord is op deze ma nier verder te gaan. De kerkbode is maar een klein onderdeeltje van ons orderpakket". "Zakelijk gezien is het natuurlijk stom, zoals het de laatste jaren is gegaan. Maar de traditie en de band die dat met de kerken heeft gegeven is je toch ook wel wat waard. We zijn bereid het blad te blijven uitgeven, mitsEn dan in deze regio wel de informatie over elkaar kwijt. Wat weet je dan nog van je buurkerk? Een ander voordeel is dat het blad elke week uitkomt en dus actue ler is. Tot 9 uur woensdagmor gen nemen we kopy aan en een dringend bericht gaat er zelfs donderdagsmorgens nog door". Slechts in drie van de zeventien gemeenten ontbreekt nu nog een plaatselijk blad: Hazerswoude, Rijnsburg en Wassenaar-Zuid. Hoewel Hazerswoude nieuw-in- Men kan die hang naar het klein schalige bekrompenheid noemen, maar er kan net zo goed de ge dachte achter zitten dat een plaatselijke kerk naast de vele andere taken en diensten ook haar eigen berichtgeving moet verzorgen. Omvang, inhoud en presentatie heeft men dan zelf in de hand. Het is weer eep. middel om een aantal mensen actief bij het kerkeweYk te betrekken. Stemt het resultaat tot tevredenheid, dan beschouwen velen het regio nale medium al gauw als een Van de zeventien plaatselijke ker ken zijn er maar negen die nieuw ingekomen leden op het bestaan van het gemeenschappelijke kerkblad attenderen, zo deelt de classicale commissie "Leidse Kerkbode" in een nota mee. De overige acht doen in dat opzicht niets. Werving van abonnees door de kerken zelf is toch veel effectiever dan wanneer de uit gever dat doet, meent de com missie Een zuiver plaatselijk kerkblad verschijnt in veertien van de ze ventien gemeenten. Van deze veertien bladen zijn er tien alleen voor de eigen kerk, terwijl er vier interkerkelijk zijn, in één geval (Oegstgeest) zelfs met de rooms- katholieken. Het grootste probleem bij een algehele invoe ring van de Leidse Kerkbode zal liggen in de vier gemeenten met een eigen interkerkelijk blad: Leiderdorp, Oegstgeest, Valken burg en een wijk in Leiden. De commissie, die haar nota ba seert op een in de zeventien ker ken gehouden enquete, geeft de kerken in overweging, nog eens serieus na te gaan waaróm zij er ook nog een plaatselijk blad op nahouden. Immers, de Leidse Kerkbode geeft uitdrukkelijk voorrang aan de plaatselijke be richtgeving en verschaft de ge meenteleden wekelijks het laat ste nieuws, plus nog wat extra's in de vorm van algemene artike len en informatie over de andere gemeenten in de eigen regio. Al leen in Boskoop - dat binnenkort naar de kring Gouda wordt over geheveld - komt het plaatselijke mededelingenblad wekelijks uit. officieel orgaan van de gereformeerde kerken in de classis leiden Op de keper beschouwd zijn al die plaatselijke bladen een schen ding van de afspraak. In het con tract met drukkerij Karstens staat namelijk, dat de plaatse lijke kerken geen eigen blad mogen uitgeven. Dat gebeurt dus op grote schaal wél, zonder dat men zich zorgen maakt over de financiële gevolgen daarvan voor de classis. Karstens kampt al jaren met te korten op de kerkbode. "Wij mo gen ons gelukkig prijzen", zegt het classisbestuur in een voor stel, "dat de drukkerij nog geen schadeclaim heeft ingediend. •Op deze onverantwoorde wijze kunnen wij echter niet langer doorgaan". Bezwaren De enquête onder de zeventien kerken wijst uit, dat er nogal wat bezwaren bestaan tegen de pre sentatie van de kerkbode (for maat, lettertype, indeling, op maak). Maar die kunnen niet overwegend zijn, "want", merkt de commissie laconiek op, "van de veertien plaatselijke bladen zijn er acht gestencild, wat toch wel de meest eenvoudige vorm van drukwerk is" Over al die wensen kan zeker wor den gepraat, maar dan zal de clas sis eerst 'ja' moeten zeggen tegen de instandhouding van het blad. Bovendien moeten de kerken wel bedenken, dat aanpassing van het medium aan de behoeften van nü financiële gevolgen heeft. Met de. omvang - nu gemiddeld drage van de kerken van f. 2 per lid zou het blad wekelijks bij elk gezin in de bus kunnen glijden. Wordt in september besloten de bode te handhaven, dan wil het bestuur van de classis f. 25.000 - uit de gereserveerde opbrengst van een verkochte woning - be schikbaar stellen voor een vier maanden durend experiment. Dat zou het blad een "nieuw ge zicht" moeten geven en het abonnementenbestand moeten vergroten. Het zou in die proefpe riode de naam "Gereformeerde kerkbode voor de clasis Leiden" moeten dragen. Besluit de classis tot opheffing, dan is in elk geval het nadelige saldo over 1980 voor rekening van de kerken. Het classicale bestuur hoopt dan maar dat de uitgever de verliezen van de afgelopen ja ren niet in rekening brengt. Over de laatste vijfjaren zijn deze nog niet verjaard. Traditie De heer L. Boom, algemeen be drijfsleider van drukkerij Kar stens, wil de traditie van deze kerkelijke order best voortzetten, "maar", zo laat hij er beslist op volgen, "zoals het de laatste tijd is gegaan kan het niet meer". "Met een andere order, die minder werk en minder spanning geeft, zou je meer kunnen verdienen. Dat bedoel ik niet onaardig te genover de kerken, want ik zit bij de onderhandelingen altijd op twee stoelen: die van de uitgever Acht van de zeventien kerken spreken in de enquete uit, dat ie der gezin de kerkbode zou moe ten lezen. Vier kerken ontkennen dat en vijf - waarvan er vier een eigen blad hebben - stellen voorwaarden. Bedrijfsleider Boom heeft er be grip voor, dat plaatselijke in terkerkelijke samenwerking ook vorm vindt in een eigen blad. "Maar als de Leidse Kerk bode wegvalt, raken de kerken gekomenen drie maanden lang een gratis abonnement op de Leidse Kerkbode geeft en alle ge reformeerde gezinnen daar het blad lezen, denkt men toch ern stig over een plaatselijk contact orgaan. Wassenaar-Zuid heeft ook plannen in die richting. In eigen hand De conchisie moet wel zijn, dat de behoefte aan een eigen voorzie ning steeds sterker wordt en dat die ontwikkeling niet meer is te rug te schroeven. Er doublure. Wat het natuurlijk niet is, gezien zijn streekkarakter. - is nog gedacht aan een "rompblad" als gemeenschap pelijk onderdeel, aangevuld met een inlegvel voor het plaatselijke nieuws, maar de commissie moest tot de conclusie komen dat dit "praktisch niet uitvoerbaar" De classis zal in september de knoop moeten doorhakken. Een gordióanse knoop. S. J. DE GROOT ZATERDAG 28 JUNI 1980 LEIDEN - De samenwerkende diakonieën van de hervormde gemeenten in Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest en Voor schoten gaan binnenkort een diakonaal predikant aanstel len, die zijn (haar) werkterrein hoofdzakelijk in Leiden vindt. Het plan om zo'n functionaris te benoemen bestaat al enige tijd. Aangezien de diakonieën deze week een advertentie hebben geplaatst in het ambtsdragersblad "Woord en Dienst", mag worden aange nomen, dat het nu spoedig tot uitvoering komt. Werkgever van de diakonale predikant wordt de Leidsè diakonie. Na zijn (haar) be noeming door de diakonie zal de centrale kerkeraad hem (haar) beroepen als predikant voor bijzondere werkzaam heden. Dit om de nieuwe functionaris een officiële band met de kerkelijke ge meente te geven. Een orgaan van bijstand, dat in samen werking met de benoemde man of vrouw wordt ge- .vormd, zal hem (haar) bij het werk begeleiden. Dat orgaan zal wel geschakeerd zijn, maar niet te groot. In de ingewikkelde en snel ver anderende samenleving ra ken ook in Leiden mensen het spoor nogal eens bijster, zeg gen de diakonieën in hun op roep. Werkloosheid, invalidi teit, stads- en, woningver nieuwing zijn ook gebeurte nissen die mensen voor korte of lange tijd uit hun doen brengen. De diakonale predi kant zal móeten werken van uit de overtuiging dat de problemen in de samenleving ook die van de kerk zijn. In aanvulling op het bestaande pastoraat zal hij (zij) zich vooral richten op het levend maken van het diakonaat in de gemeente. In dat proces is hij (zij) voortrekker en gids. Het is de bedoeling, dat de nieuwe predikant eerst een orientatieperiode doormaakt bij de in Leiden werkende welzijnsinstellingen en bij de wijkkerkeraden, de werk groep voor experimenteel kerkewerk en andere kerke lijke organen. Daarna wordt een keus gemaakt uit de vele probleemgebieden. Laksheid. Besturen en stafleden van de rooms-katholieke pasto rale centra in Utrecht en Twente en de pastorale werkgroep Oost- Gelderland hebben er bij kardi naal Willebrands over geklaagd, dat de paus de aanvragen voor dispensatie inzake de celibaats verplichting niet behandelt. Het gaat om duizenden aanvragen uit de hele wereld. In hun brief wijzen de schrijvers eerst op de problemen die dit voor de aanvragers meebrengt. "De laksheid van het Vaticaan veroorzaakt ook een ernstige stagnatie in het pastorale werk. Veel talent wordt teniet gedaan omdat mensen door het uitblij ven van de regeling geen functies kunnen aanvaarden". De onder tekenaars laten in hun brief een ernstig protest tegen deze laks heid horen. Zij vragen de kardi naal, er alles aan te doen dat de I Hervormde Kerk: beroepen te Meerkerk J. W. Goossen Masten broek, te Enschede A. Jonkers Ens, te Groningen R. Witvoet Midwolda. te Anloo kandidaat F. Leever aldaar, te Katwijk aan Zee (vacature-Boer) D. Drieber gen Enter; aangenomen de be noeming tot godsdienstleraar aan het college Noetsele te Nijverdal A. Sturm Steenderen; bedankt, voor Wassenaar (bijstand in het pastoraat, Geref. Bond) J. van der Velden Woerden (gaat in deze functie naar Hilversum); toegela ten tot de evangeliebediening T. Hofs Aalten; toegelaten en be roepbaar W. J. Koelewijn Brakel, M. H. Klaassen Putten, A. Naxen Gorinchem, T. C. Guyt Katwijk aan Zee, B. A. Nieuwenhuijse Drachten en J. Plomp Werken dam. Geref. Kerken Vrijgemaakt: be dankt voor Middelburg O. J. Douma Gronirigen-Noord. Gereformeerde Gemeenten: aan genomen naar Wageningen kan didaat J. Tams Sommelsdijk. Rustdag. "Waarborging van de christelijke zondagsrust en bevordering van de christelijke zondagsheiliging zijn de krach tigste impuls voor de broodnodi ge recreatie van de mens". Dat verklaart de Staatkundig Gere formeerde Partij in een publika- tie over "De SGP en de recrea tie". Prijs. De Britse Raad van Kerken heeft een rooms-katholieke pa rochie in de buurt van Birming ham voorgedragen voor de Men senrechten-prijs van de Raad van Europa, omdat zij zoveel geld geeft voor mensen in nood, waar ook ter wereld. Tot nu toe zo'n veertien miljoen gulden. oecumenische dienst, Marekerk 10 ds. Meijers, 4.45 ds. Kooien, IJsselstein; Maranathakerk (L. Morsweg) 10 mevr. ds. Van Everdingen; De Regenboog (Merenwijk) 9.30 pastor Van Well; Beth- lehemkerk (Driflstr.) 10 ds. Pannekoek; Bevrijdingskerk (Montgomerystr., Zuid-West) 9 ds. Geursen, Leiderdorp; Vredeskerk (Burggravenlaan) 10 dr. Jongeling, Leiderdorp; Waalse Kerk (Breestraat) 10.30 ds. Ribs; Acad. Zie kenhuis 10.15 ds. Bovenberg; Diacones- senhuis 10.30 ds. Arkeraats. Katwijk: Kapel Endegeest (Oegstgeest) 9.30 ds. Fnederich. Jeugdkapel Vredeskerk 10; Jeugdkapel De Goede Herder (Oude Vest 13): 10.30. Geref. Kerk: Zuiderkerk (Lammenschansweg) 10 hr. Brouwer, Katwijk; Petrakerk(Surinamestr.) 10 ds. Hortensius; Oude Vest 10 ds. Koolstra. 7 ds. Hortensius; Maranathakerk (L. Morsweg) 10 mevr. ds. Van Everdingen; Bevrijdingskerk (Montgomerystr.) 10.30 ds. Hofman; Groenhoven (Witte Ro- zenstr.) 10 ds. v.d. Velden; Voor zieken huizen en Merenwijk zie hervormde ge meente. Geref. Kerk (dolerend) "Groot- Leiden" (Lokhorstkerk): 8.30 en 5 ds. Lievaart, Aduard. Geref. Kerk Vrijg. (Herengr. 70): 10 kand. Roosenbrand. 5 dienst. Chr. Geref. Kerk (Steenschuur 9): 10 en 5 ds. Rutters, Amsterdam, Geref. Gemeente (Nieuwe Rijn): 10 en 4.30 ds. Boogaard. Gerei'. Gemeente in Ned. (Bethl. kerk Driftstraat): 11.30 en 5.30. Evang.-Luthcrse Gemeente (Hoogl. Kerkgracht): 10.15 ds. Kuipers. Leiden. Remonstr.-Doopsgczinde Gemeente (Lokhorstkerk. Pieterskerkstraat 1): 10 hr. Knoppers. Baptistengemeente (Oude Rijn 3): 10 ds. Bosveld. Evang. Christen- Gemeenschap (Middelstegracht 3): 10 hr. Dikkes. Zendingswerk Midder- nachtsroep (Zoeterw. singel 21): 5 man. Evangeliecentrum Zijlsingel 2: zond. 10 en di. 8 hr. Zijlstra. Pinkstergemeente (Rapenburg 10): 10 hr. Oostra. Leger des Heils (Hooigracht): 10 en 7.30. Nieuw- Apostolische Kerk (Hoge Rijndijk 24): 9.30 en 4, wo. 8. Zevendedagadventisten (Lokhorstkerk): elke zaterdag 9.45 bij belstudie 11 prediking. Christian Scien ce (Steenschuur 6): 10.30. Kerk van Je zus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen (Mormonen): 9.30. 10.30, en 11.20. Oud-Katholieke Kerk (Zoeterw. singel- hoek Cronesteinkade): 10. Vrij-Katho- heke kerk(Vreewijkstr. 19): geen dienst. Rooms-Katholieke kerken: Haagweg zat. 7, zond. 9 en 10.45; Herensingel zat. 7, zond. 8.30, 9.30 en 11; Rijndijk (Leiden- Voorschoten) zat. 7, zond. 9.30 en 11.30; Steenschuur zat. 10 en 7, zond. 8.30, 10, 11.30, 6 en 7; Boshuizerlaan zat. 7, zond. 9.30 en 11; Lammenschansweg zat 7, zond. 9, 10.30 en 12; Haarlemmerstraat zat. 7, zond. 9.30, 10.45 en 12.15. AARLANDERVEEN - Herv. Gemeen te: 10 hr. Christ. Leiden, 7 hr. Stam, Nieuwkoop. Geref. Kerk: 10 ds. De Vries, Ede, 7 ds. Kersten, Den Haag. Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst. 5.15 ds. Den Hartog. Veenendaal. Rooms-Kath. paro chie: zat. 7, zond. 7.30 en 10.30. ALPHEN AAN DEN RIJN - Herv. Ge meente: Adventskerk 9.30 ds. Bogers, 6.30 ds. Bol, Vijfhuizen; Kruiskerk 9.30 ds. De Jonge; Opst. kerk 9.30 ds. v.d. Heiden, 6.30 ds. Kooien, Ijsselstein; G. Herderskerk 10 ds. Mulder, ü.30 ds. Be- zemer. Ter Aar; De Bron 9 en 10.30 ds. v.d. Ree. 6.30 ds. Moll; Ashram 9.30 ds. Moll; gebouw Onderweg (Lijsterlaan) 10 ds. Oort; Sionskerk 9.30 ds. Van Dop, Amersfoort, 6.30 dr. Meijers, Leiden. Ge ref. Kerk; Mar. kerk 9.30 ds. Stolk; Salv. kerk 9.30 prof. Mulder, Amstelveen, 6.30 ds. Stolk. Zie verder herv. gemeente. Ge ref. Kerk Vrijg. (Rijnstroom): 8.45 en 6.30 ds. Borgdorff. Ned. Geref. Kerk (chr. nijv. school Willemstr.): 9.30 br. Van Voornveld, 5 ds. Cornelisse, Eek en Wiel. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 ds. Ham stra, avondmaal. Oud. Geref. Gemeente: 9.30 en 4. Baptistengemeente (Molen- werfstr. 1): 10 evang. Harland, 6 30 ds. Mietes. Baptistengemeente Alphen- Noord (Sportlaan): 10 hr. Bouhof. Volle- Evangeliegemeente (school Westprelu- deweg): 10 hr. v.d. Hoorn. Leger des Heils (Corn, de Vlamingstr.): 10 en 6.30. Pinkstergemeente Bethel (Rode-Kruis- gebouw): 4 nam.; Pinkstergemeente Al phen (Rodc-Kruisgebouw): 10 voorm. Rooms-Kath. parochies: Bonifaciuskerk zat. 7, zond. 9.45en 11.30; Piuskerkzat. 7, zond. 9, 10.30 en 11.45; De Bron zat. 7, zond. 9 en 11.30. BENTHUIZEN - Herv. Gemeente: 9 30 ds. v Kooten. 6 ds. v.d. Plas, beiden Delft. Geref. Gemeente: 9.30 leesdienst, 7 ds. Boogaard. BODEGRAVEN - Herv. Gemeenten; Dorpskerk 9.30 ds. Richter, 6.30 ds. Van der Wiel, Elburg; Salvutorkerk 9.30 ds. Droogers, 7 ds. Blom, Ridderkerk; Bethlchemkerk 9.30 ds. De Vreugd, 6.30 ds. Voordouw, Heerde. Geref. Kerk: 9.30 ds. v.d. Berg, 6;30 ds. Elderman. Geref. Kerk Vrijg.: 9.30 leesdienst, 4.30 ds. Borgdorff. BOSKOOP - Hervormde Gemeente: Dorpskerk 9.30 ds. Stelwagen. 6.30 zie geref. kerk. De Stek 9.30 ds. Dijkstra. Geref. Kerk: 9.30 ds. Omta, 6.30 ds. Haakman Zwammerdam, gez. dienst. Chr. Geref. Kerk: 9.30 leesdienst, 5 ds. Visser, Nieuw-Vennep. Geref. Gemeen te: 9.30 en 6. Opwekkingsgemeente (Concordia): 9.30. Vergadering en Gelo vigen (Nieuwstr.) 9.30 en 5. Rooms-Kath. parochie: zat. 5.30 (De Stek) en 7, zond. 9.30 en 11. HAZERSWOUDE - Herv. Gemeente? 9.30 ds. Oosthoek, 6.30 ds. Lcfeber, bei den Alphen. Geref. kerk; 9.30 prof. Reu- gelbrink, Leiderdorp, 5 ds. Stolk, Al phen. Rooms-Kath. parochies: Dorp zat. 7. zond. 8, 10 en 11.30; Rijndijk (Bernar- dus) zond. 10; Het Anker zat. 7, zond. 8.45 en 11.15. HILLEGOM - Herv. Gemeente: 10 ds. Rothfusz, 7 dr. Jansen. Noordwijk. Ge ref. Kerk: 10 ds. v.d. Wal, 7 zie herv. ge meente Chr. Geref. Kerk: 10 en 7 ds. Biesma. Rooms-Kath. parochies: Marti- nuskerk zat 7, zond. 8.30. 10. 11.30 en 7; Jozefkerk zat. 7, zond. 10 en 11.30, H. Hart zat. 7, zond. 10 en 11.30. HOOGMADE - Herv. Gemeente: 10 ds. Hemmes, avondmaal. Rooms-Kath. pa rochie: zat. 7, zond. 10. DE KAAG Herv. Gemeente: 9.30 ds. Kolkman, gezinsdienst. Rooms-Kath. parochie: zat. 7, zond. 8 en 10. KATWIJK AAN DEN RIJN - Herv. Ge meente: Dorpskerk 10 en 6 ds. Aarents, avondmaal; Ontmoetingskerk 10 en 6.30 ds. Gebraad, avondmaal. Geref. Kerk: 9.30 ds. Schiebaan. Bennekom. 6.30 ds. Kersten. Rooms-Kath. parochie: zat. 7. zond. 9.30 en 11.15. KATWIJK AAN ZEE Herv. Gemeente: Nieuwe Kerk 10 ds. Visser, 6 ds. Boer, afscheid; Oude Kerk 10 hr. Goedhart. Nijland; Ziekenhuis Overduin 2 ds Baas. Geref. Kerk: Triumfatorkerk 9 en 10.30 ds. Kersten, 5 ds. Schiebaan. Geref. Kerk Vrijg.: 9 en 10.30ds. Kersten, 5 ds. Schie baan. Geref. Kerk Vrijg. 10.15 en 3.30 leesdienst. Ned. Geref. Kerk: 8.45 en 7 ds. Roukema. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. Slagboom. Vrije Chr. Geref. Ge meente (Uni-zaal): 10 en 5 ds. y.d. Belt. Geref. Gemeente (Remisestr.): 10 en 5 leesdienst. Volle-Evangeliegemeente (Voorstraat 100): 9.45. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Herv. Gemeente: 10 ds. Lefeber, 7 ds. Bogers, beide Alphen, avonddienst in geref. kerk. Geref. Kerk: 9.30 ds. Booy Lin- schoten, 7 ds. Bogers, Alphen, gez. LEIDERDORP - Hervormde Gemeente en Geref. Kerk: Dorpskerk 10 ds. Bou- huys, Leiden, 6.30 ds. Geurtsen; kerk Hoofdstraat 10 ds. Van Loenen; Sehep- pingskerk 9 kand. Verbeek, Katwijk aan Zee; St. Elis.ziekenhuis: 9.30 rector Vijf- tigschild. Baptistengemeente (wijkgeb. Zijl kwartier): 10 br. De Vries. Rooms- Kath. parochie: zat. 7. zond. 9 en 10.30. LEIMÜIDEN-Herv. Gemeente: 9.30ds. Zoutendijk, Noorden; camping 10.30 hr. Tamboer, Nieuw-Vennep. Geref. Kerk: 9.30 ds. Los. 7 ds. De Raadt. Rooms- Kath. parochie: zat. 7, zond. 7.30, 9.30 en 11.15. LISSE-Herv. Gemeente: Dorpskerk 10 en 7 ds. De Gelder; Pauluskerk 10 ds. 't Hooft. Geref. Kerk: 10 ds. Vrolijk, Kat- wijk, 7 dienst. Geref. V ijg.: 10 en 4.30 leesdienst. Ned. Geref. Kerk (Salvatori): 10.30 en 5 ds. Schuurman, avondmaal. Chr. Geref. Kerk: 10 leesdienst, 4.30 ds. Rebel. Geref. Gemeente 10 en 4 ds. Hak kenberg. Rooms-Kath. parochies: Aga- thakerk zat. 10. zond. 10 en 11.30; Poel polder zat. 7, zond. 9 en 11.30; Mariakerk zat. 7. zond. 8.30, 10 en 11.45; Engelbe waarders zat. 7, zond. 8, 9.30, 11 en 5.45. NIEUWKOOP Herv. Gemeente: 9.30 ds. Bronsgeest, 6.30 ds. Klusener, Zeist. Geref. Kerk: 9.30 ds, Baerends, 6.30 ds. Rang, beiden Nieuw-Vennep. Chr. Ge- Kath. parochie: zat. 7, zond. 9~en li. NIEUW-VENNEP - Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 ds. Visser. Rooms-Kath. paro- 9.30 kand. Siebclink, Brakel, 7 ds. Zouten dijk. Geref. Kerk (Woerdense Verlaat): 9.30 ds. Hoekstra, Maarssen, 7 mevr. ds. Morsink. Amstelveen. Rooms-Kath. pa rochie: zat. 7. zond. 9 en 10.30. NOORDWIJK - Herv. Gemeente: kerk Voorstraat 10 hr. Jansen. 7 ds. Lapré, Tilburg, gez. dienst; Sole Mio 9 dr. Jan sen; kerk Hoofdstraat 10 ds. Hemstede, Leiderdorp. 7 ds, Verdoorn, Waddinx- vecn, gez. dienst. De Rank (Golfbaan) 10 kand. v. Harten. Alphen, 3.30 hr. Visser, Gouda. Gerei'. Kerk: Hoofdstraat (Buurtkerk) 10 dienst; Vinkenlaankerk 9.30 ds. Warnink; Stiehtingskerk 11 ds. Warnink. Rooms-Kath. parochies: Zee (Nieuwe Zeeweg) 9.30 en 11; Binnen (Van Limburg St.straat) 8, 10 en 11.30; Kerkhofkapel Gooweg 11. NOORDWIJKERHOUT - Herv. Ge meente: Dorpskerk 10 ds. Kalkman; De Zilk 10 ds. Van 't Hof. Rooms-Kath. pa rochies: Victorkerk zat. 7, zond. 8.30 en 10; Jozefkerk zat. 7, zond. 9.30 en 11. OEGSTGEEST - Herv Gemeente: Pauluskerk 10 ds. Bons; Gemeentecen trum 10.30 mevr. ds. Visser. 7 ds. Oege- ma. Geref. Kerk (Mauritslaan): 10 ds. Wnngaarden, Nieuw-Vennep Geref. Kerk Vrijg 10.45 ds. Bosma. 4.30 dienst Ned. Gerei'. Kerk (Gemeentecentrum). 8.45 br. Zielhuis, 4 br. Nugteren. Van Wijckerslooth: 4.15 ds. Hemmes. Kapel Endegeest 9.30 ds. Friederich. Volle- Evangeliegemeente (Gemeentecen trum): 4 nam. Rooms-Kath. parochies: Will. Kerk zat. 7, zond. 9 en 11; Bonaven- turakapel zat. 6.30, zond. 9 en 11. OUD-ADE - Rooms-Kath. parochie: zat. 7, zond. 8.30 en 10.30. OUDE EN NIEUWE- WETERING - Herv. Gemeente: 9.30 ds. Lalleman, 5 ds. Marais, Purmerend, jeugddienst. Geref. Kerk: 9.30 ds. Jaspers Focks, 5 zie herv. gem. Rooms-Kath. parochie: zat. 7, zond. 8, 9.30 en 11.30. ROELOFARENDSVEEN - Rooms- Kath. parochies: Maria Presentatie zat. 7, Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst, 2.15 ds. v.d. Weerd, Zeist. RIJNSBURG - Herv. Gemeente: Voor hof 10 drs. Kattenberg; Bethelkerk 8.45 en 10 ds. Romein. 5 ds. Van Roon; Cam ping Koningshof 10 hr. Bergman. Geref. Kerk: Petrakerk 9.30 ds. Baayen, 5 ds. Kersten; Immanuelkerk 9 en 10.30 ds. Damsma, 5 ds. Baayen; Maranathakerk 9.30 ds v.d. Linde, Rijswijk. 5 ds. Damsma. Geref. Kerk Vrijg.: 9.30 en 5 leesdienst. Chr. Gerei'. Kerk: 9.30 ds. De Joode, 5 ds. De Graaf, 's Gravenzande. Evang. Christengemeente (aula Mavo): 10 ds. Agtereek. Rooms-Kath. parochie: zat. 7, zond. 10.30. RIJPWETERING - Rooms-Kath. paro chie: zat. 7. zond. 7.30, 9 en 10.30. SASSENHEIM Herv. Gemeente: 10 en 7 ds. v.d. Meer. avondmaal. Geref. Kerk: 9.30 ds. Baas, 7 ds. Los, Leimuiden. Chr. Gerei' Kerk. 10 ds. v.d. Boomgaard, Rijswijk, 5 ds. Biesma Rooms-Kath. pa rochie: zat. 7, zond. 9.30 en 11. TER AAR-Herv. Gemeente: 9.30 en 6.30 ds. Klein Kranenburg, avondmaal. Ge-, ref. Kerk: 9.30 ds. Den Hengst, Hoofd dorp, 6.30 ds. v.d. Ree. Rooms-Kath. pa rochies: Aardam zond. 9 en 12; Lange- raar zat. 7. zond 8.30, 10 en 11.30. VALKENBURG - Herv. Gemeente: 10 ds. Hartcveld, R'dam, 6.30 ds. Vermeu len, jeugddienst. Geref'. kerk: 9.30 ds. De Raadt. 6.30 ds Baas, Sassenheim. Geref. Kerk Vrijg.: 9.30 en 5 leesdienst. VOORHOUT Herv. Gemeente: 10 dienst. Rooms-Kath. parochie: zat. 7, zond 9. 10.30 en 11.45. VOORSCHOTEN - Herv. Gemeente: Dorpskerk 10 dr. De Ru, Den Haag,.7 ds. v.d. Schoot, jeugddienst in geref. kerk; aula Noord-Hofland 10 ds. v.d. Schoot; Kerk Hulp en Heil 10 rector Jansen, Voorburg. Geref. Kerk: 9.30 ds. De Zwart, 7 ds. v.d. Schoot, jeugddienst. Geref. Kerk Vrijg.: 10.30 en 5 ds. Goed hart. Rooms-Kath. kerken: Laurentius- kerk zat. 7, zond. 10 en 11.30; Moeder- Godskerk zat. 7, zond. 8.30 en 10.30. Jan Hooflaan 3: 10.30 Engelse dienst. welius; De Hoeksteen 9.30 ds. Verwe- lius, 6.30 ds. Roetman; Bethelkerk 9.30 ds. v.d. Wiel, 5 ds. Roetman; Immanuel kerk 9.30 ds. Blommaard, 7 hr. IJska. Geref. Kerk: Kruiskerk 9 ds. v.d. Berg, 5 hr. v.d. Heiden; Ontmoetingskerk 10.15 ds. v.d. Berg. Chr. Afgescheiden Ge meente: 9.30 en 5. Volle-Evangeliege meente "Sion" (Lindegaarde 17a): 9.30. Rooms-Kath. parochie: Victorkerk 10; Ontmoetingskerk 8.30 en 11.45. WARMOND - Herv. Gemeente: 10 ds. Veen. zendingspredikant. Rooms-Kath. parochie: zat. 7, zond. 8.30, 10 en 11.30. WASSENAAR - Herv. Gemeente: Dorpskerk 10 ds Smit, Soest, 4.30 ds Romein, Rijnsburg, 7 ds v. Bruggen; Kievietkerk 10 ds v. Bruggen; Messias- kerk 10 ds Van Veen; Dorpscentrum 9.30 kand. Schaap. Zoetermc-er. Geref. Kerk: Zijllaan 10 en 7 ds v.d. Meulen; Wasse- naar-Zuid 10 ds v.d. Kamp. Ned. Prot. Bond (L. Kerkdam): 10.30 prof. dr Kui per, Leiden. Rooms-Kath. parochies: Willibrord zat. 7, zond. 9 en 11; Jozef zat. 7, zond. 9.30, 11 en 6.30; Goede Herder zat. 7. zond. 9 en 11.30. WOUBRUGGE - Herv Gemeente: 9.30 ds Hanemaayer. Alphen. 6 30 kand. Rui tenberg. Geref. Kerk: 9.30 hr v.d. Kraan. 6.30 hr v. Wallinga. Rooms-Kath. paro chie: zat. 7, zond. 10. ZEVENHOVEN - Herv. Gemeente: 9.30 ds Kielder, 7 ds Kielder, gez. dienst in geref. kerk. Geref. Kerk: 9.30 ds Beze- mer, 7 ds Kielder, gez. dienst. Rooms- Kath. parochie: zat. 7. zond. 9 en 10.45. ZOETERWOUDE - Herv. Gemeente: 10 ds Wolthaus, avondmaal. Rooms-Kath. parochies: St. Jan zond. 9.30 en 11; Chr. Dienaarkerk zat. 7. zond. 10; Meerburg- kerk (Hoge Rijndijk) zat. 7, zond. 9.30 en 11. ZWAMMERDAM - Herv. Gemeente: 9.30 ds Haakman, 6.30 hr Van Wensveen, Bodegraven, gez. dienst. Geref. Kerk: 9.30 hr Schoenmaker, 6.30 zie herv. ge-

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 4