mededelingen gemeentebestuur leiden 30 juni tlm4 juli '80 STAMËWUHUIS. leiden w Wanneer wordt U door Bureau Huisvesting geholpen? Commissie vergaderingen Projectgroep Maredorp Dinsdag 1 juli as. om 14.00 uur in het infocentrum "De Pencrat" op het Ir. Driessenplein. Onderwerp van deze bijeenkomst; Buurtvereniging Academiewijk/Levendaal-west Dinsdag 1 juli a.s. om 20.00 uur in de Vrolijcke Arke. Onderwerp: Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Diversen Voorbereidingsbesluit Diamantplein e.o. Voorbereidingsbesluit Groenoord en Transvaal De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie (gebouw Langegracht 72, kamer 213) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 16 juni 1980, no. 121, waarbij wordt verklaard, dat de vaststelling van bestemmings plannen wordt voorbereid voor het gebied: GROENOORD, dat is aangegeven op de teke ning 31 ST 7726 en wordt begrensd door de Maresin- gel, de Haarlemmertrekvaart, de Gabriël Metzustraat, de Fl oris Vesterlaan, de Willem de Zwijgerlaan, de Ko ningstraat en het Zwarte Pad; en TRANSVAAL, dat is aangegeven op de teke ning 82 ST 7727 en wordt begrensd door de Rijn, de studentenflat Pelcomplex, de Morsweg, de spoorbaan Leiden - Utrecht, de Rijn, de Herman Costerstraat, de achterzijde (globaal) van de Morsweg, de spoor baan Leiden - Den Haag, het Stationsplein en de Mors singel. Regeling huurgewenning is gewijzigd Op 1 juni j.l. heeft het Ministerie van Volkshuisves ting besloten om aan degenen die vrijwillig vanaf 1 juni van een zelfstandige huurwoning, naar een andere duurdere woning verhuizen, geen huurgewenning bijdrage meer te geven. Dit geldt niet voor aanvragers, die hun aanvraag hebben ingediend en/of hun bijdrage inmiddels ontvangen, volgens de oud9 regeling. Wie komen er wel in aanmerking??? Dat zijn huurders van een zelfstandige woning, die vanwege de renovatie moeten verhuizen of wiens wo ning afgebroken moet worden in het kader van de stad- vernieuwing. Wanneer aanvragen??? De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie (gebouw Langegracht 72, kamer 214) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 23 juni 1980, no. 148, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan Morskwartier 1963 voor wat betreft de op tekening 82 ST 8064 met een stip pellijn aangegeven gronden. Dit voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het Dia mantplein en omgeving. Kruispunt Jan van Goyenkade/ Vreewijkstraat afgesloten Vanaf maandag a.s., is in verband met de aanleg van een riolering, kruispunt Jan van Goyenkade/Vreewijk- straat afgesloten. Auto's kunnen daar gedurende één week geen doorgang vinden. Daar waar nodig, zal de dienst gemeentewerken ver- keersomleidingsborden neerzetten Bouwplan voor rijwielstalling naast station Wat zijn de voornaamste wijzigingen perl juli 1980??? Zoals bekend wordt voor de berekening van de huur- gewenningsbijdrage uitgegaan van de regels die gel den voor de individuele huursubsidie nl.; Met betrekking tot de tabel voor huurders die 30 jaar of ouder zijn, gehuwd zijn of gehuwd ge weest zijn of kinderbijslag genieten of geacht worden te genieten: - de minimum huurprijs is verhoogd van f 192,92 tot f 204,17 per maand, - de maximum huurprijs is verhoogd van f 591,67 tot f 630,00 per maand, - de grens van het belastbaar inkomen is verhoogd van f 40.000,00 tot f 41.000,00 per jaar. - het maximum van de bijdrage is verhoogd van f 345,00 tot f 370,00 per maand. Daarbij komt nog dat het minimale huurprijsverschil van 50% ten op zichte van de huur van de verlaten woning is komen te vervallen en alleen nog maar rekening wordt ge houden met een minimale huursprong van f 50,00 per maand; in dit geval wordt een bijdrage voor 3 jaar toegekend. Indien men laatste bewoner(ster) is van een woning die gerenoveerd moet worden of ontruimd moet wor den in het kader van stadsvernieuwing en het huurprijs- verschil, na aftrek van de individuele huursubsidie, f 100,00 of meer bedraagt, dan komt men in aan merking voor de 5-jarige regeling. Hoe en wanneer ontvangt u de huurgewenningsbijdrage??? Met ingang van 1 juli as. aangebracht in de wijze i gewenningsbijdrage. Deze werkt als volgt: De vooruitbetalingen geschieden per kwartaal. De éérste uitbetaling ontvangt u dus 3 maanden nadat de huur is ingegaan. Voor de aanvragen die gelden vóór de komende perio de 1980/1981, geschiedt de uitbetaling van de perio de 1980/1981 nog op jaarbasis en daarna kwartaalsge- wijs. Grofvuilop- haaldienst Bij verhuizing, heeft u 3 maanden nadat de we huur is ingegaan de tijd voor het indienen het aanvraagformulier. Waar kunt u zo'n formulier afhalen??? A: In de hal van het "Stadsbouwhuis", Langegracht 72 B: Aan de Informatiebalie van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Waar kunt u het formulier inleveren??? Volledig ingevuld, voorzien van een jaaropgaaf en de verhuurdersverklarir.g (door de verhuurder ingevuld en ondertekend), levert u deze in op het "stadsbouw huis". Problemen met het invullen??? Mocht u problemen hebben met het invullen van het aanvraagformulier, dan kunt u de komende maanden terecht in de hal van het Stadsbouwhuis. Lange gracht 72; elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. U zorgt er natuurlijk voor dat de verhuurders verklaring al door uw verhuurder is ingevuld en ondertekend. Het is ook van belang dat u uw jaar opgave 1979 meeneemt. Aangezien de folders voor de huurgewenningsbijdra ge voor de komende periode 1980/1981 er niet vóór 15 juni zijn, vermelden wij voor u alvast de wijzigingen ten opzichte van de vorige periode 1979/1980. Grofvuilophaaldienst met vakantie!!! het de laatste grofvuilophaal-dag. Met ingang van maandag a.s. tot en met de 18e augustus, wordt er geen grofvuil meer opge haald. Over enkele weken leest u weer, wanneer en welke wijken er aan de beurt zijn. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn aan de N.V. Nederlandse Spoorwe gen, Moreelsepark, te Utrecht, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, »an de Woningwet, vergunning te ver lenen voor de bouw van een gebouw bestemd voor rijwielstalling naast het Station op het Stationsplein. Het bouwplan ligt gedurende veertien dagen met in gang van maandag 30 juni 1980 voor een ieder ter in zage in kamer 108 van het Stadsbouwhuis aan de Lan gegracht 72. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld binnen de termijn van de tervisie-legging schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de bouwvergunning bij burge meester en wethouders in te dienen. Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot, dat het helaas niet mogelijk is, dat het Bureau Huis vesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregi streerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wachttijden rekening gehouden moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toegepast. Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registratie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt, waarop staat voor welk type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de re gistratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu een woning leegkomt waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen, dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaarten gekeken naar degene, die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als buurtvoorkeur, de kwaliteit en het onderhoud van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerden heet de koppelbak. Wie zijn er nu aan de beurt? Hieronder treft U een overzicht aan, dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot f 350, per maand (woningbouwvereniging of Leidse Woningstichting). In de tweede kolom treft U de groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. Als maximum inkomen geldt f 2,450, bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratiebewijs het Bureau Huisvesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder, die in het bezit i de datum vermeld in de derde kolom, die binnen korte tijd verwachten. Voor alle duidelijkheid: de wachttijd v: type woningen van een woningbouwver eniging of de Leidse Woningstichting met een bruto huur tot f 350,— per maand. 1, 2 en 3 kamer benedenwo ning 2, 3 en 4 kamer beneden- of eengezinswoningen. 5 kamer beneden- of zinswoningen. 6 kamer beneden- of t zinswoningen. 4 kamer boven- en flatwonin- 5 kamer boven- 6 kamer boven- en flatwonin- ?an B-kaarten wordt niet meegeteld. Houders van een regi stratiebewijs die voor bijbehorende wonin gen in aanmerking komen. alleenstaanden vanaf 65 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indica tie. a. echtparen en tweeper soonshuishoudens vanaf 65 jaar of echtparen en twee persoonshuishoudens in het bezit van een indicatie. b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 kind of echtparen met 1 kind in het bezit van een passende medische in dicatie. c. echtparen vanaf 65 jaar met 2 kinderen of echtparen met 2 kinderen in het be zit van een passende me dische indicatie. echtparen met 3 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie of echtpa ren met 4 kinderen. alleenstaanden echtparen, echtparen met 1 kind en tweepersoonshuishou dens. echtparen met 3 of 4 kinderen. maand en jaar van uit gifte van het registra tiebewijs waarvan de houders aan de beurt zijn te worden voorge dragen voor een hen passende woning, oktober 1977 april 1976 december 1977 april 1978 april 1978 september 1977 maart 1977. Verwacht wordt, dat de wachttijden over het algemeen zullen oplopen. Aanwijsbare oorzaken voor het langer worden van de wachttijden zijn: a) de grootschalige uitvoering van de stadsvernieuwing. 127 woningen van woningbouwvereniging Eensgezindheid (Zeeheldenbuurt) i woningbouwvereniging Tuinstadwijk (Tuinstadwijk) i woningbouwvereniging Werkmanswoningen (Transvaalbuurt) i woningbouwvereniging Ons Doel (Tuinstadwijk) i de Leidse Woningstichting (Morswijk) i woningbouwvereniging de Eendracht (Kooi) i woningbouwvereniging Ons Belang (Noorderkwartier) i woningbouwvereniging Werkmanswoningen (De Kooi). rizien zal op korte termijn nog voor een aantal andere complexen toestemming wor- en regelmatige voortgang van deze renovatiewerkzaamheden is het noodzakelijk dat i groot aantal goede en goedkope woningen wordt beschikbaar gesteld. 2.) 100 woningen var 3.164 woningen var 4.) 112 woningen var 5.200 woningen var 6.) 130 woningen var 7.) 109 woningen var 8.) 186 woningen var Naar het zich laat aa den verleend. Voor e t.b.v. herhuisvesting e i huurwoning r koop- b) de grote toename van het aantal woningzoekenden per 1 mei 1978. c) de stagnerende verkoop op de woningmarkt, waardoor weinig n woning verhuizen. d) oplevering van nieuwbouwwoningen heeft slechts in gering mate plaatsgevonden. Wat zijn de verwachtingen op langere termijn m.b.t. de wachttijden. Het op grote schaal uitvoeren van stadsvernieuwings- en renovatieprojecten is een noodzakelijkheid voor on ze stad. Aanpassen van woningen aan de huidige wooneisen en -wensen en vervanging van slechte woningen door nieuwbouw geeft echter ook een verstoring van de mogelijkheden bij de woonruimteverdeling aan woning zoekenden buiten de stadsvernieuwings- en renovatiegebieden. Voor een regelmatige voortgang van deze noodzakelijke renovatiewerkzaamheden moeten t.b.v. de definitieve en tijdelijke herhuisvesting een groot aantal woningen worden onttrokken aan de normale woonruimteverde ling. Een en ander betekent, dat de wachttijden in de komende jaren (veel) langer zullen worden dan de thans geldende wachttijden. Ook zullen zij, die zich recent hebben laten registreren of zich in de toekomst laten registreren als woningzoe kenden er rekening mee moeten houden, dat de groep geregistreerden met datum 1 mei 1978 of later een groot aantal is. Als die groep aan de beurt is zal dit een verlenging van de wachttijden betekenen. Het beschikbaar ko men van goede en goedkope woningen voor de woningzoekenden zal zeer beperkt zijn, omdat voorrang ge geven wordt aan de behoefte van stadsvernieuwingsurgenten en doorschuiving in het bestand van de corpo- Het voordragen door de gemeente van gewone urgente woningzoekenden zal in het algemeen dus voorna melijk kunnen plaatsvinden voor duurdere en/of minder gewilde woningen. Bij het accepteren of weigeren van een woning moet men, naast de wachttijd, ook hiermee rekening houden. Tenslotte Wanneer U in het bezit van een geldig registratiebewijs en Uw inkomen is hoger dan f 2.450, bruto per maand dan kunt U, als enige mogelijkheid, het Bureau Huisvesting vragen, te bemiddelen bij het verkrijgen van een duurdere flatwoning in de Merenwijk of het Morskwartier. Aangezien het hier gaat om 4 en 5 kamerwoningen is het voor alleenstaanden onnodig te reflecteren. De wachttijd voor dergelijke woningen is ongeveer gelijk aan die voor een goedkope 3 of 4 kamer boven- of flatwoning. Gezinnen met 2 of 3 kinderen, die in het bezit zijn van een geldige registratiebewijs van vóór maart 1978 kunnen eerder worden geholpen dan de wachttijd, zoals hierboven vermeld, aangeeft, wan neer zij bereid zijn een 4 of 5 kamerflat of maisonnette in de Merenwijk te accepteren. Een ver zoekt hiertoe kan schriftelijk bij het Bureau Huisvesting worden ingediend. Een bezoek aan Bureau Huisvesting Langegracht 74, is uitsluitend mogelijk na telefonische of schriftelijke af- Voor telefonische informatie is het Bureau bereikbaar t 9.00 en 12.00 uur alsmede tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefoonnummer 123845, toestel 27.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 22