Geen confectie,maar een reis op maat zmz» Meer Frarise dan kerkea zelf opgeven Kerk zonder meubilair Bijbelsereizen van THACIR: op zoek naar de wortels van het christendom VRIJDAG 21 JUNI 1980 Doreen Potter (55) overleden In Genève is mevrouw Doreen Pot ter, echtgenote van de secretaris generaal van de Wereldraad van Kerken, dr Philip Potter, overle den. Zij is 55 jaar geworden. Behalve als violiste in diverse or kesten kreeg mevrouw Potter ook bekendheid als componist»? van religieuze liederen. In 1967 begon zij aan de herziening van het internationale studenten liedboek "Cantate Domino". De ze verzameling liederen werd la ter het liedboek van de Wereld raad van Kerken. Haar kundig heid als dirigente heeft mevrouw Potter vele malen gedemon streerd op internationale oecu menische bijeenkomsten. (Van een medewerker) HARDERWIJK (GPD) - „Afgezien van uw persoonlijke behoefte tot bijbellezen is het vrij vanzelfsprekend om 'n zakbijbel mee te nemen, wanneer u 'n reis gaat maken, naar landen, die zo nauw met de bijbelse geschiedenis zijn verbonden". Zo'n tekst staat doorgaans niet in een reisfolder, waarin op een niet mis te verstane wijze de aandacht wordt gevestigd op luxe hotels, zonnige stranden en exotische gerechten. Er is in Nederland een reisorganisatie, die bovenstaande boodschap wel dege lijk meegeeft aan haar clientèle: THACIR (Theologie, Archeologie en Cultuur met Israël-Reizen). stichting Hoewel de protestantse kerken in Frankrijk volgens hun eigen be rekeningen de afgelopen 100 jaar nauwelijks in ledental zijn ge groeid, heeft een instituut in Pa rijs berekend dat er in werkelijk heid meer dan tweemaal zoveel protestanten zijn als de kerken zelf opgeven. Volgens de kerken zijn het er rond de 800.000 (2,3 procent van de Franse bevolking, die 54 miljoen zielen telt), maar volgens het instituut geven 2,3 miljoen Fransen op dat zij protes tant zijn. Daarmee is de bewering dat het aantal protestanten in Frankrijk naar verhouding steeds minder wordt, weerlegd. Uit het onderzoek is gebleken dat de helft van deze 2,3 miljoen pro testanten niet gedoopt en ook geen lid is van een kerkgenoot schap. Wel bezoeken deze men sen protestantse kerkdiensten en geven zij financiële steun aan protestantse kerken in Frankrijk. Op de vraag van het Parijse insti tuut waarom men zich tot de pro testantse kerk voelt aangetrok ken, was het antwoord vaak dat men de protestantse kerk "libe raler" vindt dan de rooms-katho- lieke. Het instituut signaleerde verder bij de mensen die zeiden protestant te zijn, een 'typisch protestants denken". Over het algemeen zijn de protestanten, aldus het insti tuut, sociaal bewogen en staan zij politiek links van het midden. Van de Franse protestanten is 57 procent getrouwd met een rooms-katholiek. Dat zou de oor zaak kunnen zijn van het feit dat zij niet als protestant staan gere gistreerd. General-director van THACIR (In ternational Travel Institute), zo als dat op zijn visitekaartje staat, is Jan van Veen, een Harderwijk- se legerpredikant en theoloog. Van Veen maakt de reisbeschrij vingen, leidt de zaken in goede banen en doet dat vauit zijn wo ning aan de Europalaan. In de woonkamer is een kantoortje in gericht, compleet met telex. Om iets aan de weet te komen over THACIR is het noodzakelijk even in de geschiedenis te duiken. Dr. N. J. Hommes, in leven predikant in Rotterdam, kwam in 1961 tot de overtuiging, dat het goed zou zijn wanneer theologische stu denten een reis naar Israël zou den maken. „Immers, bekend heid krijgen met het joodse volk en zijn land door ter plaatse te zijn, zou van groot belang zijn voor een verdiept inzicht in de bijbel, het pastorale werk en de verhouding tussen de Kerk en Is raël", staat in een van de vele handzame handleidingen van THACIR. Dominee Hommes zocht contact met collega R. Bakker, waarna een verbinding werd gelegd met het Joint Committee, dat namens de hervormde en gereformeerde kerken samen met de Schotse Kerk het werk in Tibérias ver zorgde. Hommes' gedachten la gen in de lijn van Kerk-Israël- mensen als dominee Grolle, do minee Bavinck en drs. J. H. Zal- mann. Na een bespreking met de Israëlische luchtvaartmaat schappij El-Al en een uitnodiging van de Israëlische regering voor een oriëntatiereis hebben Hom mes en Zalmann in juni 1961 in samenwerking met de VVV in Tel Aviv een reisplan samenge steld. Die eerste reis was snel vol geboekt (en zeker niet alleen door theologen). Er volgden nog veel meer trips. Er werd e in het leven geroepen, waarvan de doelstelling in de naam tot uitdrukking wordt gebracht: THACIR. Dat doel kreeg niet en kel gestalte in het reisplan, maar ook in gesprekken en lezingen tijdens de reizen. Verwaterd Jan van Veen kwam enkele jaren geleden bij de stichting, toen THACIR dreigde te verwateren. In 1977 werd de zaak in feite - en mede door toedoen van Van Veen - opnieuw op poten gezet. Het reisprogramma (het aanbod) werd uitgebreid met reizen naar landen rondom Israël, die nauw verbonden zijn met de bijbelse historie: Egypte, Mesopotamië, Klein-Azië, Griekenland en Italië (Rome). De stichting draagt in middels een oecumenisch karak ter, want reformatorische en rooms-katholieke bestuursleden „werken eendrachtig samen vanuit hun gemeenschappelijke geloofsvisie op een verbonden heid met Israël en de broedervol ken van dat land". THACIR wil geen toeristisch reisbureau zijn. waarvan er dertien in een dozijn gaan, maar ook geen instantie, die zich geroepen voelt pelgrims reizen naar heilige plaatsen op touw te zetten. Jan van Veen tracht uit te leggen wat THACIR precies wel wil. „THACIR zet reizen op op een diepere laag. Dus niet puur .commercieel met een obligate knik in de richting van de bijbel. Niet overal liederen var. de Heer zingen, niet iedere jood om de nek vallen met het Nieuwe Tes tament... Het is noodzakelijk om uiterst bescheiden naar Israël te gaan. Jezus en de apostelen moe ten wij niet verwestelijken. Beter Dominee Jan van Veen, op kameel in een Egyptische woestijn. is het terug Je Keren naar de bron, want de wortels van het christen dom liggen in het joodse geloof en het ontstaan daarvan. Wij, on ze klanten, gaan bijvoorbeeld op zoek naar de familiebanden tus sen Israël en de volkeren. Er wordt dan een bezoek gebracht aan een orthodoxe kibboets en een dienst in de synagoge bijge woond. Ook wordt er gepraat en gediscussieerd. Belangrijk is het zo goed mogelijk leren hoe de cultuur er in die tijd uitzag, onder welke omstandigheden de men sen toen leefden, welke hun ge woonten waren en hoe zij zich gedroegen. Daaruit moet een nieuwe bezinning op het bijbel verhaal voortvloeien, maar dan vanuit de oecumenische gedach te. Samen op zoek. zodat ook de onderlinge verschillen kleiner worden", vertelt Van Veen. Vermoeiend Om een indruk te krijgen van de activiteiten van THACIR: dit jaar organiseert de stichting vijftien reizen naar Israël, drie naar Grie kenland en Rome („In de voet sporen van Paulus", uitgave II) en drie naar Turkije („Paulus", uitgave I). Die reizen zijn volgens Jan van Veen inderdaad vrij duur en vermoeiend. De programma's, waarvoor Van Veen verantwoor delijk is, zijn intensief. THACIR garandeert een behoorlijke Dus. een prima gids en een uitstekend hotel. Niet omdat de reizigers be hoefte hebben aan overbodige weelde, maar omdat de bustoch ten in de diverse - warme - lan den soms lang zijn en een aanslag plegen op de conditie van de pas sagiers. Het publiek dat van de mogelijk heden die THACIR biedt, ge bruik maakt, bestaat lang niet uit louter theologen en kerkgangers. Wel hebben de meeste reizigers een duidelijke belangstelling voor de bijbelse geschiedenis en alles wat daarmee samenhangt. „Als ik er gens heen ga, wil ik ook weten waarom ik dat doe en moet ik achteraf weten wat ik heb ge zien", aldus formuleert Jan van Veen de instelling van THACIR- gangers. Van Veen voegt daar als professio nele agent van een reisbureau aan toe, dat THACIR geen confectie- reis maar een reis op maat uit stippelt, bestemd voor degenen die bereid zijn aan de hand van ervaringen in een of meer van de genoemde landen de oude bijbel opnieuw te leren verstaan. Pastorale begeleiding tijdens de reis is dikwijls nodig en daar zorgt THACIR dan ook voor. Van Veen: „Veel mensen zijn bang om het zgn. zondagsschoolbeeld te verliezen. Zij durven zich niet open te stellen voor indrukken, In het Zuidhollandse Groot- Ammers is bij een brand in een timmerwinkel en op slagplaats veel onvervang baar historisch kerkmeubi- lair verwoest. Het was daar heen gebracht om te worden gerestaureerd. Het zwaarst getroffen is de hervormde gemeente in het Betuwse Kerk-Avezaath, wier kerk nu in restauratie is. Zij verloor het gehele kerkmeubilair: de preek stoel, banken,het koorhek en enkele panelen van het orgel, alles enkele eeuwen oud. Monumentenzorg is onmiddel lijk gevraagd, ander oud meubilair te helpen opspo ren, bijvoorbeeld van kerken die niet meer worden ge bruikt. De restauratie in Kerk-Avezaath zou nog dit jaar klaar komen. Men wil de kerk voor Kerstmis in ge bruik nemen. die van invloed kunnen zijn op hun denkbeelden over het bijbel verhaal, over Jezus, over de vie ring van het kerstfeest: kortom, noem maar op. Daarom gaat er altijd een pastor mee. Begelei ding is vaak een noodzaakzeker wanneer de poten onder de stoel, waarop je zit, weg worden ge zaagd. Het pastoraat neemt in onze doelstelling en in onze reizen een belangrijke plaats in. Als ie mand na een reis door Israël met alle gesprekkenrondleidingen en dergelijke die daaraan vastzitten en die een beeld scheppen van de cultuur van Christus' tijd, ge neigd is de betekenis van liet evangelie anders te interprete ren, kan de pastorale ondersteu ning zeker zinvol zijn". THACIR is een degelijk georgani seerde stichting, die in tegenstel ling tot vrijwel alle andere reisor ganisaties niet wordt geteisterd door een daling in het aantal boe- kineen. Ze oogt en functio neert professioneel, maar meer dan één vaste medewerker heeft de stichting niet in dienst en die man werkt in de huiskamer van Jan van Veen, waar de telex op elk moment van de dag kan gaan ratelen. Van Veen: „We zijn in Harderwijk op zoek naar een nieuw onderkomen. Ik doe dit werk erg graae, maar een kantoor in je huiskaHer, nee, dat is niet ideaal". Westduitse kerk schrijft Botha Minister-president Botha van Zuid- Afrika krijgt van de synode van de Lutherse Kerk in West-Duits- land een brief waarin hem wordt gevraagd, ervoor te zorgen dat de toestand in Zuid-Afrika zich niet verscherpt. De synode, deze week in Augsburg bijeen ter ge legenheid van het 450-jarige be staan van de Augsburgse Confes sie, doelt hierbij vooral op het proces tegen vijftig pastores en kerkelijke medewerkers, die zich op 1 juli moeten verantwoorden voor "schending van de wet op samenscholing". Zij wilden met een demonstratie de vrijlating bewerkstelligen van een gearres teerde predikant. In een brief aan de Evangelisch-Lu- therse Kerk in Zuid-Afrika noemt de synode de verwijten van minister-president Botha aan het adres van de Zuidafrikaanse kerken (steun aan gezagsonder mijnende krachten) "lasterlijk". In Pretoria werd gisteren bekend gemaakt dat Botha op 7 augustus een gesprek zal hebben met op positionele kerkelijke leiders over de laatste rassenonlusten. Rijnsburgers lieten het te gauw afweten Orgelserie Noordwijk. Van avond om kwart over 8 verzorgt dirigent-organist Sander van Ma rion het openingsconcert van een orgelserie in de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen. In juli - steeds op vrijdagavond 8.15 uur- spelen achtereenvolgens Her man van Vliet (4), Klaas Jan Mul der (18) en Charles de Wolff (25) en in augustus Willem Hendrik Zwart (1) en Feike Asma (8). Het is mogelijk, dat Van Marion daarna nog een slotconcert geeft. Op 11 juli treedt met de organist Feike Asma een jongenskoor uit Van couver op, dat volgende maand een tournee door ons land maakt, te. Zomeravondzang. Naast Kat wijk aan Zee heeft ook Noord- wijk weer een serie zangavonden voor de woensdag in juli en au gustus georganiseerd. Ze worden gehouden in de hervormde kerk aan de Hoofdstraat in Noordwijk aan Zee, steeds om half 9, en be ginnen op 2 juli. Elke keer verleent een koor of mu ziekgroep medewerking, hoewel de samenzang het voornaamste blijft. Johan Zweers, Jac. Plug, Op 6 augustus treedt het Scheve- ninese Vissersvrouwenkoor in klederdracht op. Het Katwijkse mannenkoor Jubilate komt op 13 augustus. Soli Deo Gloria en De Echo der Duinen, beide Noord wijk. zullen mede de slotavond, 27 augustus, verzorgen. Regenbui De hervormde dominee Romein in Rijnsburg komt in zijn kerk blad nog even terug op de regen- eersbui van jongstleden zondagmorgen die veel mensen uit de kerk hield. Hij geeft toe, dat het vooral voor oudere mensen en gebrekkigen geen doen was, maar denkt toch dat er heel wat mensen zijn die best hadden kunnen komen. "Wij laten het te gauw afweten. De kerk wordt weieens genoemd: een hut om in te schuilen. Nou dan! 'k Heb altijd gedacht dat Rijnsburgers niet zo kinderach tig waren. Wie door weer en wind z'n brood verdient, laat zich door weer en wind niet van het brood des levens afhouden". Beroepingen. Hervormde Kerk: beroepen te Julianadorp-Cal- landsoog J.G. Bouwman Oost vlieland; aangenomen naar Driessum (Fr.) kandidaat C. Stelwagen Veenendaal. Toegelaten tot de evange- kenkamp Utrecht en J. de Korte Houten. Toegelaten tot de evan geliebediening en beroepbaar P. van der Vange Groningen en J. F. Zeemeyer Capelle aan de IJssel. Gereformeerde Kerken: aange nomen naar Nieuwleusen J. W. Boersma Grootegast. Remonstrantse Broederschap: aangenomen de benoeming tot voorganger van de Nederlandse Protestantenbond te Hardinx- veld-Giessendam (deelwerk) E. H. Cossee Dordrecht (ds. Cossee blijft predikant in Dordrecht). Predikanten Ds. G. J. van Embden te Dieren heeft gisteren zijn zilveren ambtsjubileum gevierd. Hij be gon zijn loopbaan in Zoeterwou- de en werkte na Steenderen en Middelburg in Bodegraven, waar hij in 1976 vertrok. Dr. J. A. B. Jongeneel te Oegst- geest, die onlangs een beroep r de hervormde wijk- gemeente Boshuizerwijk in Lei den (in de plaats van ds. Boogert). hoopt daar op 17 augustus zijn in trede te doen. Mevrouw A. C. Jacobi-van Duijn te Leiderdorp legt binnenkort haar werk als pastoraal mede werker van de gereformeerde kerk aldaar neer. Zij is benoemd tot predikant van een verpleeg huis in Leidschendam. Daar zal zij in september beginnen. Duinrell. Van 29 juni tot en met 10 augustus is er elke zondag morgen om 10 uur in de Orange- rie van de camping Duinrell in Wassenaar een oecumenische kerkdienst, uitgaaande van de plaatselijke Raad van Kerken. In het voorseizoen bleek al, dat de opzet van deze diensten veel ou deren en jongeren trekt en aan spreekt. Patroonsfeest. Zondagmorgen om half 11 viert de rooms-katho lieke Petrusparochie in Leiden (kerk Lammenschans weg) het "feest van Petrus en Paulus". het "patroonsfeest van de stad Lei den en de Petrus-parochie". Het eigen koor zal de Krönungsmesse van W. A. Mozart zingen met me dewerking van een aantal solis ten. Oud-pastoor P. de Lange houdt de feestpreek. ALPHEN AAN DEN RIJN - Ge slaagden aan de Christelijke Nij verheidsschool: 4-jarige opleiding LHNO: C. Bezemer, W. Bos, A. Burgers, W. Fennema, A. Hoekstra, R. de Jong I. de Jonge, J. de Jongh, K. Kooy, J. Kroon, J. Maliepaard, T. Oliemans, D. Oudshoorii, Z. Tui- nenburg, S. Verkleij. C. Voet, A. de Vries, A. van de Weerd, M. van Woudenberg, E. Wijsman. I. All ies, C. Blijleven, G. van Dijk. I. Groenendijk, R. Haan, A. van Harskamp. Y. Haverkamp, I. van Hemessen, J. Hogenboom, M. Jo- rens, L. Knetsch, E. van Leeu wen, M. van Oostende. M. Slof, I. Stapper, I. Vreeken, I. Wester duin, J. Bart, R. van den Berg, C. Bolink, H. van Dijk, G. van Er ven, P. v.d. Haven, C. van Kope ren, H. van der Leede, G. van Leeuwen, Y. Schellingerhout, P. van Vliet, L. de Wit, M Beumer. A. Dagevos, A. van Donk, S. Haak, W. Kalshoven, E. Klever, J. Middelkoop, A. Niessing, J. v.d. Ploeg, L. v.d. Salm, Slewe, L. Stuivenberg, E. Verhage, H. Wes terduin, G. de Wit, L. v.d. Aar, G. Boele, P. Burgmeijer, T. van Donk, G. van Dorp, E. van Eg- mond, .M. van Egmond, IJ. de Graaf, Y. Hagen, M. den Hartog, A. de Heij, V. Hoogcndoorn, A. van Iperen. J. de Jager, K. Land- waart, J. de Leeuw,,R. de Pater, H. Verduijn, J. van Willigen, A. v.d. Zwan, J. van Zwieten. 4-jarige opleiding IHNO J. Betram, M. Bontebal, W. IeClerq, K. van Dam, A. Doornekamp. J. Metselaar, I. Roest. U. Schellin gerhout, S. van Doorn, P. van Eijk, C. Kempen, C. Lalai, L. Prins, H. Teeuw, W. Teeuw, A. Vonhout, L. de Graaf, J. van Gu- lik, A. Veenhof, E. van Vugt, I. Westmaas. Opleiding MHNO. Afdeling Kin- derverzorging/Jeugdverzor- ging: A. Besemer. C. Boer. E. Boot. L. Chang. A. de Graaf, P. Hartveld, C. Hoogendoorn, J. van der Kolk, J. Kramer, T. Kuyken, E. Kijkuit, M. van Leeuwen. K. Muller, A. Reas, M. Rijneveld, E. Spijker, H. Slappe-, E. Stolk, H. Westdijk, B. v.d. Berg, B. van Berkel. H. van Bostelen, J. van den Bovenkamp, J. de Bruin, T. van Dam, E. Drie sen, A. Haverkamp, H. Jonker, M. Kolle, G. van Maanen, J. v.d. Meer, J. Pellegrom, E. Pijnacker, C. van Tienderen, M. Turken, E. Turkenburg, W. Vesseur, Y. van Waas. Afdeling interim Algemene Scha kelopleiding: J. Alewijn, J. Devilce, L. van Eg- mond, I. Filippo, C. Hart, M. van der Haven, T. Hegeman, E. Hoo- genhout, C. Jacobi, A. Jongkind, C. Jonkman, Y. Koetsier. W. Kos ter, N. Lieuwes. M. Mulder, W. van Oijen, M. Reijneveld, W. Ver zaal, E. van Vliet. H. van Vliet, E. Wiegman, A. van der Willik. Afdeling Kostuumnaaien: H. Bons. A. de Bruin. W. Cok, M. van Gorkum, H. Hoek. J. Hogen- dorp, J. Kempenaar. LEIDEN - Aan de christelijke school voor lager en middelbaar beroepsonderwijs "Boshuizen" in Leiden slaagden: Voor het di ploma Lager Beroepsonderwijs: BH. Aarts, H.C.M. Beekman. S.P. Blok, J.C. Brandwijk, A.E. Breugom, A.C. Ebes, M.H.E. van Eek, D.D. de Graaf. M. Groenen dijk, D.M.J. Gijsman, S.W.L. Hannaart, C.P. Inen. J. v.d. Keur. A. Kroesemeijer, S.J.C.M. Lepe laar, P.M. van Loon. I.J. Mencg- hini. H.J.M. van Meurs. R.B.H. Oosten-een. M. den Oude. M.C.C. Oudshoorn. A. Ravensbergen, A. Rietkerk, M. Rietkerken, M. Roox, M.S. Rijnevecn, A.M.C. Segaar, J. Sliggers. M.W.A. Vee- ren, C'.I. Verduin, R. Viele. I. de Wit, M. Wijling, A.C.C. Zitman. S.S. v.d. Zwan, J. Boot, E. Bor- reman, C.P. Everts. G. de Haas, M. Kapaan. K.J. Laman, M. Postma. J.A.M. Ruiten. K. Schef- fer. M.W. Zee. G.D. Zweistra, M. v.d. Luijt, I.J.M. Uitendaal. M. Vring, M. Bras, A.v.d. Meer. R. de Ruijter. I. Winkelman. J.M. van Wijk, D.J. Bommezijn, A.J.M. Spaargaren. I A. van Aspcren. Geslaagd voor het diploma Kin derverzorging/Jeugd verzor ging: B. Buurman, M. Dorrepaal, E. van Santen, M.W. de Jonge, J.L. van Wouwen, H.C. Hul, D.J. Pols. C.J. Imanse, J.A.E. van Elk, M.W.A. Kamp. C.J. Kuipers, H. Kuipers, G. Hijzelendoorn, F.R. v.d. Schoot, B.M. de Blaer, Y.G. Anker. Geslaagd voor het diploma inte rim Algemene Schakeloplei ding: M.J.T. v.d. Burg, C.J. Chaudron. G. Mens, J.H.J. Mole naar, C.M. Montanus, D.M.T. Schellckens, L. van Beelen, J.B. de Ruijter. J.N.P. v.d. Tas, J.M. Kromhout, J. Roos, J.S.E. Zijl stra. Geslaagd voor het diploma Voor opleiding Hoger Beroepson derwijs: C.M.A. Kuivenhoven, A. v.d. Weijden, M. Grootendorst. A. van Nieuwenhuijzen, C.J.M.M. Sanders, T. v.d. Zwan, C A. Stop pelaar, P.J.M. Damen, B.P.M. Veenman. P.M.J. Hoogenboom, C. van Nieuwkoop, J. Klinken berg, D.E. Koek. M.H. Bloemen- daai, H.M. Hulleman, M.C.W. Horsten. A.C.M. v.d. Drift, J. van Rijsdam, I. Brandhorst, M.B. v.d. Salm. Geslaagd voor het diploma Be- jaardenhelpende: G. Aenmey, J. Boehlee, I. Brussee, E. Cavé. M.J. v. Denzen, M.L.W. Doll, D. de Fey, A.C.P. Louer-Vervuren. M. Nieuwenburg, J.M. Noort, F.E. Pieplenbosch, M. Tegelaar. T. Velthuyzen. N.J. Verhoeven- Koolhaas, M.G.C. Zandstra, A.E. Britscmmer-Veldhuizen. A. Chrispijn-v.d. Wiel. P. Duc- kworth-Blonk. J.M.H.C.W. Hen driks-Vlemmix. D.J. van Klave ren. W.J. van Rijn-v.d. Voet, F Schonoveld, D. Schuitemaker, S.H. Schut. A.C. Star-van Dui venvoorde, I.v. Straaten-Basoski, H.J.v. Velzcn-v.d. Plas, A.G. Verloop-de Vos, W. Zwaan-de Mol. C.M. Blokland-v.d. Jagt. G.E.C. v.d. Meij-van Rijn. A.H.A. Osterkamp, C.J. van Rijn. A. Barnhoorn. A.P.M. Caspers-Ob- dam, L.S. Hoogeveen-Potiek. A. Keus. J. KIoet-Dijkstra, C.M.J. v.d. Kwartel-Compier, M.H.T. van Dam. P.M. v.d. Voorn, L.H.M. v.d. Veer, G. van Bekkum, A. van Rossum, M.J. Ganzevles, Y. Kleijn-de Jong, E.J. van Dinter- Hemerik, J.T. Rutter, N. Eldik- Snijders. A.H. Pol, P.A.G. Heemskerk. Geslaagd voor het theoretisch ge deelte opleiding Bejaardenhel- pende: G.C. Anes, N.W. Pellen, C.J. de Visser. ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan de Ichtusschool slaagden voor het mavo-4: P. Bloem. J. van Eijk, A. Graveland, E. Hoogenes, G. Honcoop R. Kerkhoven, E. Kortland, F. van Rijn, H.Verleng. ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan de Christelijke Technische School in Alphen aan den Rijn zijn geslaagd voor het Diploma Theoretische Technisch Onderwijs (T.T.O.) G. Blijleven, A. Brandt. J.C. Goed hart. J.A. van der Horst. D. de Jong, J. Koeleman, N. Kroon, R.A Langman. R. van Rijswijk. F. Stauffer. C.A. van Staveren. A. Stoter. Diploma Elektrotechniek J.J. van Ballegoie. M. Brave. R. Co- üjn. Th.C. Cuiper, A. de Feij, R. Groen. P.J. Huisman. R. Koele- wijn, R.J.R. Koelewijn, A. Kra nenburg, P.J. Liedorp. A P. Min- derman, S. Ramnandanlall, J.W. Resink, G.J. de Rover. F. Rijfers, P.K.C. Scholten, R.R.A. Staal, H.J. Starreveld, J.F. van Stave ren, D. Vergunst, J.M.M. van Wie- ringen, G. van Wilgen. E. Enter, R. van Alphen, P.W. v.d. Bosch. J.F.Ph. Gielen, K.P. Groenen dijk. R.F.W. de Jong, R. Kamer beek, J.G. Kooyman. A. van der Laan, R.P. Parie, J. J.P. de Vos, E. Wolswijk. A.J.J. v.d. Heuvel Diploma Motorvoertuigentech niek. B.E. Boersma. L A. van Dolder, J. van Dijk, All. Verduyn, H.J. Walraven, A.C. van Winkel. M P van 't Wout, J. Angenent, M.J. van den Berg, H.W. Halma, A.J.H. Heemskerk, Ch. dep Hertog, J.G.M. de Jong, R.J. van der Knijff. J.Th B - Kraan. M J.M. Lek. A.M. v.d. Ruit. J.P. Schone- wille, J. Speksnijder, J.J.R Timi- sela, R. van Triest, H.J. Verburg, J. Verhage, W.J. Vermeulen, J. v.d. Bosch. E.J.M. den Dubbel den. H. v. Elten. A. van Eijk. J J.J. Gordijn. R.G.M. de Groot. van Heijningen, S. Huikeshoven, R.M. de la Rie, M. Mokkenstorm, F.E.R. van Oort, W.H. van der Ster, W. Stikkers, F.H. Tamaësa- pal, E. Wiefferen, J. Rademaker, G van Gils. Diploma Bouwtechniek Timme- P.C. van Egmond. N.J. Houweling, R. Kalshoven. Th.A Oosterman. R. Slappendel. E. Veldkamp. T. Verduyn. C.H. Stigter, L. Bartels, E.J. Hogenboom. J. Kranenburg. A J.M Straver. J.C. Wijfje. P Brune. M.W.L. Fredenks. P A M van Gils, F. van der Heiden. C.J. Martens, W. Mulckhuyse, J. Oudshoorn, W W de nOO, R W. Blom. G.G. den Horder, I. Bak ker. E.M.L. van Bennekom, A.M. Groenvelt, W.J. Jongeneel, M. Zondag. J. van der Heiden. E. de Jong, N. Verbrei- Diploma Bouwtechniek Meubel maken: H.P. van Gog, M de Boer, J.M. Kerkvliet. W van 't Wout. B.P.M van Zijl, G A. Verlooij, M A. van Es, H.J. Binnekamp. C. van Breen. G.J. de Ridder. Diploma Bouwtechniek Schilde ren: Th M. Hijman, F. Preesman, R.A. Vis. R. Broer. A. van Di|k. B A Koelewijn, R H. v.d. Laak. D. Schonewille, C.J. Uithol, D. van Veen. P. van Beieren. J.S. v.d. Haas. P.Th. van der Meer. Diploma Bouwtechniek Metselen: Th.J. Bartels, E.M. Koelewijn, J.G.A. Verboom. A. Verzaal. J.J. v.d. Graaf, W.F. Hoogeveen, A. Kapteyn. W. Kasius, L J van Keeken. W.L. de Wit, K Tolle Diploma Mechanische Techniek: M. Broere, L.J.M. Brozius, A.D.C. Gelderbom. J.L. Hoogenboesem, M.J. van de Jagt. J.A. Kinkel. P. Koot. M. van Maaren. A.J.M. Voets, A.C. Wortman, E.A.G. van Wijk, J. Turkenburg, C. van Es, M. Hogenes, J.H. Huisman. J.C.M. Kempen. W.H. Kranen burg. G.F de Lange. E.W.J Post Uiterweer. A P de Bruyn, J.C. de Bruyn, P. Buitelaar. H.C. Bax Diploma Mechanische Techniek: J. L'Amie, J C. Duiker. R D Groe nendijk. C.J. de Jong. F. Ooscn- brug. C H van v. ten, H Var- wey, J. van den Akker, Ch. Brug- geman. ET. Joha. J J Rentzen- brink. M.S. van Rijn, G.W. Wort man. P Domburg. J.C. Geelhui zen. C.H. Bikker. R.C. van Kem pen, L. Lekkerkerker, R.C.J. van Veen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 11