Noodweer treft Groenoord en Kooi actief in vrije tijd Fietser iaat verstek gaan op provinciale dag Piraten-tv spot met politie en PTT Muzikaal afscheid Timm Vijftig gezinnen getroffen door wateroverlast Buurtfeest Groenoord verregend Vrouw en kind geschept JEUGDIGE VISSERS STRIJDEN OM EER MAANDAG 23 JUNI 1930 dlit moment tt»<3»,eeh.a»ts,iee-®- hangt er boven de Stad Leiolew een heli kojoter vJn de ScoMink'ybe w. vliet: «Msi v. i>uiten w«Séi ;kotïrt, 'aw .doftt K de*.** p ifèet. of en tfVia er <j5«t"s«14 wciretfe Tijdens (li? )i ii'.fitdi n<i run PTV Leiden delijk met teksten op de hak genomen. die met V. groot? r.oekliekfc aUt dsken aC^oeJcfc ri&3r óme Jir actui... WAnt U krygt V^ct da.T.TI ©e*i «geheel nieuwe VoorcteuM, als 2e be*n inge-farv3|»t het ben ^Hdeu politie en PTTherha LEIDEN - De illegale televisie- uitzendingen van Piraten Tele visie Leiden (PTV) via de kabel- tv-mast in Ocgstgeest gaan on verminderd door. Ondanks in tensieve zoekacties van Leidse politie in samenwerking met de opsporingsdienst van de PTT slaagt men er niet in de mensen achter deze organisatie op te sporen. Afgelopen zaterdag ver zorgde PTV opnieuw een onge veer twee uur durende uitzen ding. "Daar zijn we dan weer. Voor de zesde keer". Met die aankondi ging keerde PTV zaterdag terug op de schermen van de aangeslo tenen op het Leidse kabelnet. Onmiddellijk na beëindiging van de voetbaluitzending van de Vlaamse televisie nam de Leidse illegale televisiemaker rond kwart voor elf de uitzending Begonnen werd met een tekenfilm van Donald Duck en vervolgens werd de Deense pornofilm "Met een tweeling gaat het beter" vertoond. Aanvankelijk liet de kwaliteit nogal wat te wensen over, maar tijdens de uitzending verbeterde dat snel en presteer de PTV het om beelden in kleur van zeer aanvaardbare kwali teit op het scherm te brengen. Evenals in voorgaande uitzendin gen nam PTV ook ditmaal weer de Leidse politic en de PTT-op- sporingsdienst op de hak. Zo werd de pornofilm rond mid dernacht onderbroken voor de mededeling dat de Leidse tele visiepiraten al rnir« no»» .»..v de ether waren en dat politie en PTT er nog steeds niet in ge slaagd waren de zender op te sporen. Volgens de televisiepiraten was er zelfs een helikopter ingescha keld die boven de stad cirkelde om de antenne op te sporen. De kijkers naar het programma werd de mogelijkheid geboden om verzoeknummers aan te vra gen via een speciaal postbus nummer. Verder werd tijdens de uitzending reclame gemaakt voor een Leids filmverhuurkan toor. PTV is in ons land de enige organi satie die op gezette tijden illega le televisieuitzendingen ver zorgt. Amsterdam had destijds de primeur, maar daarna is men niét meer in de lnehf eeweest Bovendien is de kwaliteit van de Leidse televisiepiraat aan merkelijk beter. De mensen ach ter PTV zijn van plan de komen de tijd nog meer uitzendingen te verzorgen. Tegen de illegale uitzendingen zijn dit weekeinde noch door de politie noch door de PTT stap pen ondernomen. Volgens een politiewoordvoerder in ver band met de bezetting in het korps en omdat er bij de politie geen klachten waren binnenge komen over de uitzending. Wel kwamen bij de politie een stuk of zes, zeven telefoontjes binnen van mensen die de politie waar schuwden dat er weereen illega le televisieuitzcnding aan de gang was. LEIDEN - Het buurtfeest, dat gis termiddag in de Leidse wijk Groenoord werd gehouden, is gedeeltelijk verregend. Door de slechte weersomstandigheden kon het hoogtepunt van de mid dag, de zeskamp, niet doorgaan. "Het is jammer", zegt één van de organisatoren, "maar de bodem was te nat. Het zou een modder- ballet zijn geworden en dat is niet leuk. Om elf uur 's morgens heb ben we beslist dat de zeskamp dit keer niet zou doorgaan. Op dit weer kun je tenslotte geen peil trekken". Alle andere geplande activiteiten gingen wel door. In het buurthuis aan de Musschenbroekstraat kon de jeugd verschillende spelletjes spelen. Bovendien werd de film van het vorige buurthuisfeest vertoond. Hapjes, drankjes en muziek moes ten het gemis van de zeskamp goedmaken. De muziekbandjes konden overigens buiten optre den dankzij het improvisatieta lent van de organisatie. Voor hen ok een muziekband alsnog door de werd speciaal een plastic dak ge fabriceerd. "Achteraf gezien kunnen we toch vaststellen dat het een succes is geworden", al dus de organisatie. "Het was net zo druk als de vorige keer. Bin nen zat het helemaal vol. En bui ten zaten ook nog wat mensen". In verband met de finale van de Eu ropa Cup voor landenteams was de sluiting wel stipt: voor half ne gen werden de feestelijkheden beëindigd. LEIDEN - Op verschillende plaatsen sloeg het noodweer gistermorgen in Leiden toe. Keukens, kelders en gan gen liepen onder water door de stort buien. Brandweer, politie en riole- ringsdienst trokken er op uit om de schade op te nemen en eventueel de helpende hand te bieden. "Er viel in eens zo'n plomp water dat de riolerin gen en de goten het niet meer konden verwerken", zegt een woordvoerder van de brandweer. Omstreeks negen uur kwamen de eerste klachten binnen. Het werd al snel een klachtenregen. Tot elf uur was de brandweer bezig. "We zijn er met drie wagens op uit ge trokken. Dat moest wel, want in totaal waren er zo'n vijftig mel dingen binnen gekomen". Volgens de brandweer was de overlast het grootst in de Han senstraat, Pasteurstraat. Biliton- straat en Bankastraat. "Op ande re plaatsen was het ook wel erg, maar vooral in deze straten sloeg het noodweer toe. De huizen aan de Bilitonstraat zijn nogal laag en daardoor kon het water naar bin nen lopen". j flatblok. scheppen Een triest beeld gistermorgen in de Pastenrstraat. het vreselijk: vloerbedekkingen werden soppig en bij één persoon stond het water zelfs onder de vloer. Daar hebben ze flink moe ten pompen. Op straat stond het water op sommige plaatsen wel twintig centimeter hoog. Hoe al die natte troep weer droog moet worden is me een raadsel". Ook het wegverkeer werd het slachtoffer van de stortbui. Het viaduct bij de Waddingerbrug moest enige tijd worden afgeslo- verband met overtollig wa ter. Volgens de brandw bui gisteren de ergste ge weest van dit jaar. "Vorig jaar is het ook wel eens zo erg geweest, maar dit rotweer hebben we dit jaar nog niet eerder gehad. On gelofelijk. Maar gelukkig zakt het waterpeil weer door de zuig- de stort- werkzaamheden". Bewoners doden wat ze konden, maar op sommige plaatsen stond het water zo hoog dat de brand weer met klokpompen in actie moest komen. In de Waard wer den waterstofzuigers gebruikt. "Die apparaten gebruiken we als het waterniveau te laag is. Dan zijn de klokpompen technisch gezien onbruikbaar". "Toen ik om half tien naar beneden kwam schrok ik me dood", zegt een bewoner van de Hansen straat. "In de gang rook ik de rioollucht al. Bij mij viel de ellen de wel mee. maar bij anderen was Op receptie directeur streekjnuziekscliool LEIDEN - "Uw vertrek is een groot verlies voor de streekmuziekschool". Met deze woorden typeerden vele sprekers zaterdag middag in het gebouw "Taberna" in Oegstgeest het afscheid van directeur H. C. Timm. De heer Timm, die sinds 1971 direc teur is van de streekmuziek school Leiden en omgeving, wordt met ingang van 1 augustus adjunct-directeur van het Ko ninklijk Conservatorium te Den Haag. "Het was prettig om met u samen te werken", zei de oudercommissie. "Wij hopen dat u een prettige nieuwe werkkring krijgt". Wet houder Schoute, die tevens voor zitter van het bestuur is, vroeg zich af waarom Timm toch zo goed is. Schoute: "Voor deze bij eenkomst heb ik uw dossier nog eens nagekeken. Alles wat daar in staat klopt u bent geen lolbroek en u bent serieus. Het belangrijk ste is echter dat alle hoge ver wachtingen zijn bewaarheid". Namens iedereen overhandigde hij de scheidende directeur een schilderij. Leraren en leerlingen namen op een muzikale manier afscheid van hun directeur. Speciaal voor deze gelegenheid zongen zij een aangepaste liedje "Tot 2 teur". "Ik heb mij gewapend tegen deze bijeenkomst", zei Timm zelf. "De vorige keer dat ik afscheid nam was ik zo geroerd dat ik niets kon zeggen. Dat mag nu niet weer gebeuren. Ik heb hier fijn gewerkt, dat is het belang rijkste. Mijn nieuwe baan heeft voor- en nadelen. De persoonlij ke contacten in deze kleine ge meenschap zal ik zeker missen". LEIDEN, SASSENHEIM - Een 78-jarige Leidenaar heeft zondag op het parkeerterrein van het Sassenheim.se bejaardenhuis Bernardus voor een chaos gezorgd. De man trapte op het gaspedaal IN PLAATS van op de rem. De auto schoot hierdoor met gierende banden weg en schepte een vrouw en een kind. De vrouw liep een fikse hoofdwond op en het kind een beenbreuk. De bejaai de Leidenaar reed vervolgens een boom ondersteboven, vernielde een auto totaal en bezorgde twee andere geparkeei de wagens behoorlij ke schade. Zelf mankeerde de man niets. LEIDEN - In de Witte Singel werd zaterdag de jaarlijkse leugdri wedstrijd gehouden van de Hen- gelaarsbond voor Leiden en om streken Ondanks hel slechtweer werd aan de wedxtryd deelgenonu 1 dooi lbbjeugdige heng lataal 428 vissen sloegen. I David C ic- Richard Wij- 3. Den is Jan- 4 Arjan v.d. Tongeren (12 jr.) 8 stuks. 'i dc eat et, tone van 13 tot vijftien j aar werd dc 15 Florence Boef winnaar stuks. Tic wede werd Rene tem 14) m et 14 stuks en der, Hel verste W (13) met 13 sti co v. Kast eel (14) werd ne> 12 stuks c M,mctScl,c, 2 de met 12 stuks. prijzen u zeiden uilgeVeikt LEIDEN-De Provinciale Fietsdag Zuid-Holland, die zaterdag voor de eerste keer werd gehouden, is teleurstellend verlopen. De animo was niet bepaald groot. Slechts enkele tientallen Leidse fietsers stapten op hun fiets om door de omgeving te koersen. De meesten bleven thuis in verband met het wisselvallige weer 's morgens. De dreiging van een regenbui was te groot. )e routes, die kilometer tot 250 kif ren uitgezet door ti enigingen, waarondi rde 1 30 Leiden. Onder het motto "Leer Zuid-Holland heter kennen" or ganiseerden zij voor de eerste keer een regionale fietstocht. 'Tiet is jammer dat dit zo is verlo pen". zegt een Swift-lid. "We hadden alles goed voorbereid. Zowel geoefende wielrenners als beginners en gezinnen kon den een mooie rit maken. Op het allerlaatste moment gooide het niet al te fraaie weer roet in het eten. Later op de middag was het mooi weer, maar 's ochtends re gende en waaide het. Dat schrikt af. Maar wat doe je eraan? Op vallend whs trouwens üe gerin ge deelname van plezierrijders. Het was leuker geweest als er meer families hadden meege daan". Ook op andere plaatsen in de pro vincie was de belangstelling ge ring. Een lid van de Lisser wie lervereniging: "Omstreeks een uur hadden wc nog maar heel weinig inschrijvingen. 1 n van de mensen die met goede moed weggingen, liet een aantal het afweten door een lekke band. Je zult het altijd weer zien: op een dag als deze zit alles tegen". Volgens hem had er ook meer be kendheid aan de tocht moeten worden gegeven. "Het slechte weer heeft ons niet alleen parten gespeeld. Te weinig mensen wa ren op de hoogte van deze tocht". Organisator Van der Zalm erkent dit. Uit het veld geslagen is hij echter niet. "Dit is een goede les voor de volgende keer. Je leert van je fouten. We doen het ge woon nog een keer over. Voor hetzelfde geld heb je tenslotte mooi fietsweer. We hebben deze keer gewoon pech gehad: de tocht is verwaaid", concludeert hij. Horrorfestival In het Kijkhuis aan de Vrou- wenkerkkoorstraat 17 wordt het Horrorfestival vanavond voortgezet met de vertoning van een film waarin de drie groten van de griezelfilm op treden.Het zijn Vincent Price, Christopher Lee en Peter Cus- hing en de rolprent is een va riant op Frankenstein. Er zijn twee voorstellingen: 20 en 22.15 uur. VVD-bijeenkomst De afdeling Leiden van de WD organiseert vanavond een bijeenkomst in de Bierdeghel aan de Vestestraat Ie. Spre ker is het VVD-Tweede-Ka- merlid dr.R.de Korte. Hij zal een inleiding houden over ac tuele politiek. De bijeenkomst begint om acht uur. Duivensport (1) PV "De Blauwkras" hield een wedvlucht vanaf Compiegne. In concours 137 duiven. De uitslag was: 15.6*.10 F. v.d. Wetering, 2$. A. v.d. Holst, 3. B. Diersman, 4,7. W. Siera. Duivensport (2) LPC deed mee aar. twee wedvluchten. De uitslag van de vlucht vanaf St. Vincent was: l.N.deGrootenZn.,2.A. Siera, 3.6. WL. Onstenk, 45. P. de Haas, 7. Fr. Gijsman, 8. J. Staffeleu. Verder werd gevlogen vanaf Compiegne. De uitslag: 12.4.6. N. de Groot en Zn., 3,7,8. L. de Hollander. 5. J. Ro- zier, 9,10. A. Singeling. Duivensport (3) PV "De Reisduif' hield een wedvlucht vanaf Compiegne met 106 duiven. De uitslag was: 1. S. v.d. Hoven, 22.4.7,10. K.v.d. Berg. 5.8. P Mooten, 6. G. v.d. Tang, 9. W. Kop. Duivensport (4) LPV 'De Snelvlieger" hield een wedvlucht vanaf Chantilly met 226 duiven. De uitslag was: 1,4. J. v. Seggelen, 229- F. v. Seggelen5,8 F.Compier, 6. I. Klinkhamer, 7,10. J. den Dunne en Dr. Duivensport (5) PV Leiderdorpvloog vanaf Compiegne met 96 duwen. Dc uitslag was: 1 Ji.J.v. Laar,2,7. JKmjnenburg, 3. H. Flippo, 4. M. Reijerse. 6. W. de Roode, 9. P. Sloos, 9. Comb. B en G., 10.H.v. Laar Verder werd met 108 duiven gevlogen vanaf Essen. De ui- slag: 12.6,10. J. Knijnenburg 3. W. de Roode. 4. H. v. Laar, 59A.Petit,7.B.v.Vliet,8M. Reijerse. Duivensport (6) PV "De Rijnklievers" hield een wedvlucht vanaf Compiegne met 212 duiven. De uitslag was: 1.8.J.v.Alphen.22.S.v. Goozen. 4. ARooda, 59. J. Kok. 6,7. J. v.d. Wal. 10 A.de Mey. Verder werd samen met "Lei derdorp" gevlogen vanaf RoosendaalDe uitslag was- 1.10. W.v.Oosten. 2.8. M. Reij erse ,3,4 5 9JKnijnenburg ,6 R. v. Leijden, 7. J. v. Alphen. Duivensport (7) PV "Het Oostenhield een wedvlucht vanaf Orleans met 143 duiven. Dc uitslag was: 1.6. W. Gijsman, 2. Fokker- Van Ley den. 3,79. H. v. Kla veren, 4. C. Gijsman, 5. P. Juf fermans, 8,10. W. v. As Verder werd gevlogen vanaf Chantilly met 138 duiven. Dc uitslag: 1J5.7. C. Gijsman, 2. W Gijsman39W. v. As. 4.6. P. Juffermans, 8.10 W. v.d. Nieuwendijk en Zn. Concordia De chr. muziekver. "Concordia" behaalde op het bondscon- cours in Voorhout met het se niorenkorps tweemaal een eerste prijs. Het jeugdkorps werd in dc marswedstrijd eerste, en in de showwedstrijd tweede.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 3