Leiderdorpse kern krijgt binnenkort grote opknapbeurt Leidse agenda Banenmarkt in Hillegom lost knelpunten niet op Burgerlijke stand Eenrichtingsverkeer voor Julianapark PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 23 JUNI 1980 LEIDEN - Geboren: Emilie Louise, dochter van R.P. van Nierop en E.G.M. Tielens; Robbert-Jan, zoon van J. van der Plas en E. de Best; Maria Petronella Johanna, dochter van J.P.A. de Ridder en H.A.G. Zonneveld; Marleen Caroline, dochter van M. Blomsma en A.E. Pieter- se; Sjoerd Anne, zoon van M. Blomsma en A.E. Pietersc; Kim Margriet Boukje, dochter van B. Dooper en E.M. Litjens; Erdal, zoon van M. Saygili en H. Akde- niz; Christiaan Emanuel, zoon van F.N. Minuscoli en M.K. van der Velde; Patri cia, dochter van H. Kluivers en M. de Wolf; Minoü, dochter van M. van der Meij en J.P.M. Meiland; Ruud, zoon van D.W.J.H. Leugering en A.K. van der Zwan; Peggy Michelle, dochter van R.E. de Preter en C.G. Baak; Linda, dochter van A.J. Speelman en M.E. van Driel; Jan, zoon van J.F. Bonjer en I. Knol; De borah Michèlle, dochter van J.S. Horjus en G.S.E. van den Bree; Steef, zoon van P.C.M. Valentijn en E. van der Heijden; Chantal, dochter van S. Teske en E. Ro man; Rozemarijn, dochter van J.P. Groen en A. Roest; Jolanda Isabella Pe tra, dochter van J.A. Piet en A. van Wir- dum; Marcel Johannes, zoon van J.F.J. van der Schot en H. van den Berg; René Antonius Maria, zoon van M.P. Duindam en C.H.J.M. Hoogewerf; Rob Jacobus Maria, zoon van M.P. Duindam en C.H.J.M. Hoogewerf; Manan, dochter van A. Belghiran en M. Motled; Jeffrey Adrianus Jacobus, zoon van J.B.M. Borst en C.A.J. Smits; Tamir. zoon van O. Shadid en H. Abdelgani; Nicole Elize, dochter van N.W. van der Reijden en M.E. de Jong; Albert, zoon van A. van der Plas en K. Kuijt; Suna, dochter van N. Bordanaci en N. Oztürk; Margriet Es ther, dochter van A. Haasnoot en C. de Zwart: Caroliene, dochter van P.L. van Lyda Jakoba, dochter van A. de Wateren W.J. Koolhaas. Ondertrouwd: M. Matoug en W.E.M. Wiersinga; J. Freekeen M.J. Boom; P.C. van Zijp en B.L. Vincken; E. Zuidmeer en C. Pardon; R.J. Daleman en M.P.N. Gloudemans; H.L. van der Blom en M.E.F. de Kier; M.R. Wasef en B.J. Mey er; M.D. Fierlier en H.C.E. Baasten; J.J.L. Reekers en E.H.M. van der Meel; D.G. Reeder en R.D. Gunther; W.J. Heijdt en P.J. Cornelissen; W.R.L. van der Heijden en A.J. Koek; F M. Klein en S. Gubler; P.J. Nagtegaal en I. Hons- beek. A.C. Houwaart en I. J. Steenmeijer; R.B. Vaneveld en M C Veltman; C.S.J. van leeuwen en E.G.B. Huiberts; D. van den Wijngaard en A.J. Jansen; P.C. van Leeuwen en Z. Radojicic; M. Müller en M.W.L. Soonius; B. van Daalen en S.J. Heruer; A. Wegman en P.H. Teijn; J.K.C. Henze en F.A. Rietveld; C.A. van Tonge ren en J. Schlagwein; G.H.J. Dolk en A Postma; H. van Kralingen en Y.C. Jan sen; R.M. van Poll en G.L. Bakhuizen van den Brink; W.B.N.M. Beuk en E. Dijkdrent. Gehuwd: G.M. Heijltjes en W.J. van Evert; T E. Korthals Altes en E.M. Mohrman; M.H. Wegman en A. Polane; D P. van der Valk en C C. de Gunst; IJ.A. Meurs en A.A. Dokter: L.J.M. de Kr.-t en Vv'.A.J. Zuethoff; E.P. Schreursen J.T.W. van der Wiel; B.J.A Heetvelt en G. Ver beten; K.L. Tanis en M. Lut; G.B. Eind hoven en L.M. von der Nahmer; J.A. van der Plas en D. de Lange; Marije Helena Theresia, dochter van P.A.M. Gaemers en J.A. Swen; Monika, dochter van A.R. Niehot en H.W. van Bemmel; Reinier Ratnadewi, zoon van B.C. van der Pol en C. Brink. Judith Ann, dochter van A. Se nior en J.L. Rogers; Barbara Catharina Hendrica, dochter van J.G.J. van der Zon en E.B.J, Verhagen; Renate Elisa beth, dochter van R.M. Peschier en E. Ouwersloot; Mehmet, zoon van A.R. Kundak en D. Tekeli; Allegonda Maria, dochter van H.J.AM. Wolters en A.M.F. Stikkelman; Diederick Sebastiaan. zoon van H.J.M. Dickhoff en C.M.E. Pieterse; Sanne, dochter van D. Winters en J. Tijs-' sen; Ferdinandus Adrianus Johannes, zoon van J.H.D.J. Kollenburg en J.C.H. de Kok; Christiaan Matthias Dirk, zoon van R.M.D. Aalbers en W.P.A.F.J. de Rijk; Gaby, dochter van W.F. van den Bos en M. van Varick; Maria Ludovica Johanna, dochter van L.M.J. Krol en W.J.M. Pennings; Eva, dochter van C. Verheij en J.M. de Peuter; Petrus Jo hannes, zoon van C.J. Geerlings en L. de Wolff; Rudolf Cornelis, zoon van C.J. Geerlings en L. de Wolff; Jim, zoon van W.J. Roman en J.M. Kramer; Elizabeth Jantina Naomi, dochter van H.J. Sloos en J. Protsmann; Linda Wilhelmina, dochter van J.C.M. Bijlemeer en W.H. Mulder; Amenk, zoon van G. Hoek en J.J. de Best; Lisette Claire Willemijn, dochter van L. Plug en J.C.J. Vos; Kim Twee broers van inbraak verdacht Ruiten van wassalon ingegooid NOG HONDERDEN SEIZOENBANEN In Zoeterwoude: ZOETERWOUDE - In het len van eenrichtingsverkeer te Julianapark in Zoeterwoude bestaan. W^l bleek dat het wen- wordt eenrichtingsverkeer inge- selijk zou zijn, mede te aanzien steld. Ook in de Willibrordus- van de parkeerproblematiek om 1 straat en de Bonifaciusstraat zal °°k *n de Willibrordusstraat en het verkeer nog maar in een rich- de Bonifaciusstraat aan een zijde ting mogen binnen komen. een inrij-verbod in te stellen. Het Dit is een voorstel van het college college stelt de gemeenteraad nu van burgemeester en wethouders voor om zodanige maatregelen te van Zoeterwoude aan de ge- nemen dat het verkeer vanaf de meenteraad. Enige bewoners van Nassaulaan niet meer de Willi- het Julianapark hebben enige brordusstraat mag inrijden, en tijd geleden al verzocht om een- dat verkeer van de Hoge Rijndijk richtingsverkeer in het park in te niet meer de Bonifaciusstraat steljen met het inrijverbod aan de mag inrijden, kant van "De Eendenkooi". De Stemt de gemeenteraad met voor bewoners vonden dit nodig om- ste* dan zal er voor het totale dat het verkeer steeds meer zijn Hoge Rijndijk Midden-gebied weg naar "De Eendenkooi" zoekt een sóórt 'om en om"-situatie via het daarvoor te smalle Julia- ontstaan, napark. Burgemeester en wethouders kun- van de bewoners. Ook in de Wateroverlast commissie verkeer en vervoer en tijdens een hoorzitting bleken er T7 1 geen bezwaren tegen het instel- 111 V OOrSCtlOteil der Heijden en A.J.E. Segaar; G. Zee en W. Stokkel; N. Bakker en A.J. Vogelen zang. Overleden: E.A.F. Vermond (1940), echtg. van C. van Waard; H.J. Mulder (1898); J.P. Velthuyzen (1918); B. Star (1915); P. vanBorkel(1911).echtg. van A. van Neutegem; I.M. Heemskerk (1979); M. Zonneveld (1910); J. Gouweleeuw (1913); G.A.A. Touw (1905), echtg. van C. Noordhoek; C. de Waal (1892), gehuwd geweest met J.M. Versluijs; S. van Wezel (1908); A. Fasel (1904); M. de Bruin (1920), echtg. van F.C. Onnekink; J.C. van Steen (1905), gehuwd geweest met A.J. Ver vaart; C.J.M. Heijtveldt (1896); T. van Duijn (1893), gehuwd geweest met C. van Dijk. VOORSCHOTEN - In de nieuw- bouwwijk Noord-Hofland in Voorschoten kwam gistermor gen een aantal huizen flink onder water te staan door het noodweer. Via de toiletten kwam het water omhoog door een verstopping in de riolering. Volgens de politie was de overlast het grootst in een stuk of tien hui zen aan de Thorbeckeweg en het Sav. Lohmanplantsoen."Ook op andere plaatsen viel de schade niet mee, maar we hebben zo'n tien woningen bezocht,'. In sa menwerking met de brandweer en de rioleringsdienst werden de huizen leeggepompt. LEIDEN - Twee ruiten van een wassalon aan de Maresingel zijn zaterdagnacht omstreeks half twee ingegooid. Boven de salon sneuvelde ook een ruit. Totale schade: 1400 gulden. De daders zijn nog spoorloos. Maandag Stadhuis - gemeenteraadsvergadering, 19.30 uur. Ie Binnenvestgracht 33 - universiteits raad, 19.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, horrorfestival, 20 en 22.15 uur. Bierdeghel - Vestestraat le, WD-bij- eenkomst met kamerlid De Korte, 20 Wassenaar - 20.15 uur, gemeenteraad. Leiderdorp - 20 uur, gemeenteraad. De huizen aan de Doeslaan 39 tot en 57. Deze huizen zullen worden vervangen door negen nieuwbouwwoningen LEIDERDORP - De Leiderdorpse j politie heeft in de nacht van don derdag op vrijdag twee broers aangehouden die ervan worden verdacht een aantak inbraken te hebben gepleegd in Leiderdorp. Ook zou een van hen zich schul- dig hebben gemaakt aan valse melding van misdrijven. De politie kwam de jongste broer, j de 21-jarige W.M. uit Leiderdorp, I op het spoor toen hij melding j deed van het feit dat er iemand j met verdovende middelen op straat zou lopen. Bij controle bleek dat niet waar. Wel ontdekte de politie dat de jongeman be trokken is geweest bij een aantal grotere inbraken in de loop van het vorig jaar en dit jaar gepleegd. Hierbij werd een bedrag van in totaal 20.000 gulden buitge maakt. Bij deze inbraken was ook i de broer van W.M., de 23-jarige J.M. uit Noord wijk betrokken. Beiden zijn thans in verzekerde bewaring gesteld. LEIDERDORP - Een deel van de oude kern van Leider dorp krijgt, als alles volgens de bestaande plannen ver loopt, binnen niet al te lange tijd een grote opknapbeurt. Huizen aan de Doeslaan, het Jaagpad en de Hoofdstraat, worden gesloopt en vervangen. Andere woningen wor den verkocht aan de bewoners en daarna opgeknapt. Het gaat hierbij voor een groot deel om huizen die in het bezit zijn van de gemeente. Het is de bedoeling van burgemees ter en wethouders dat de wonin gen Doeslaan 19 tot en met 37 worden verkocht aan de huur ders of aan andere belangstellen den, bij voorkeur zij die een goedkope huurwoning achterla ten. Als verkoopprijs wordt 15.000 gulden voorgesteld om de bewoners de gelegenheid te ge ven nog een behoorlijk bedrag te kunnen besteden voor de verbe tering van de huizen. De kopers zullen zich wel moeten verplichten mee te werken aan een opknapplan, terwijl voorts een anti-speculatiebeding aan de zaak zal worden verbonden. Daardoor behoeft niet te worden gevreesd dat het totaalbeeld van de straat drastisch zal veranderen en de panden zullen worden ge bruikt als handelswaar waar gro te winsten uit kunnen voortvloeien. Volgens de plannen van burge meester en wethouders van Lei derdorp moeten de woningen Doeslaan 39 toten met 57 worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Op het vrijkomende terrein kunnen dan 9 woningen worden gebouwd. De huizen zouden dan in de woningwetsec tor met een huur van ongeveer 400 gulden per jaar moeten wor den gerealiseerd. Om de te kun nen slopen moeten wel de pan den Doeslaan 55 en 57 worden aangekocht omdat de gemeente deze niet in eigendom heeft. De bewoners zijn, zoals het er nu voorstaat, in principe wel bereid te verkopen. Uitgesloten Twee gewonden bij aanrijding LEIDEN - Bij aan aanrijding gis teravond op het kruispunt Le vendaal-Oranjeboomstraat zijn twee personen gewond geraakt. Een 40-jarige automobiliste uit Zoetermeer zou geen voorrang hebben verleend aan een perso nenauto die werd bestuurd door een 40-jarige Leidenaar. Bij de aanrijding die volgde werden beide auto's zwaar beschadigd. Een 73-jarige vrouw uit Zoeter meer en een 38-jarige vrouw uit Leiden raakten gewond en moes ten met onbekend letsel worden overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis. Voor de woningen Jaagpad 6 tot en met 12 is volgens B en W opknap pen vrijwel uitgesloten. Op de grond die na sloop van de huizen vrijkomt kunnen 4 premie-A- koopwoningen of 4 woningwet woningen worden gebouwd. De huidige huurders kunnen op die manier in de hun vertrouwde omgeving blijven wonen, zo luidt de achtergrondgedachte. Om dit alles mogelijk te maken is aan koop van het pand Jaagpad 10 nodig. Ook de panden Hoofdstraat 252 tot en met 254 en Jaagpad 47 en 48 zullen volgens de plannen van B en W tegen de grond moeten en vervangen worden door nieuw bouw. Op dit terrein kunnen dan 3 woningen worden gebouwd. Deze moeten dan in de woning wetsector worden gerealiseerd met een zo laag mogelijke aan- vangshuur. Het financiële tekort dat de ge meente bij deze handel en verbe teringen oploopt zou gedeeltelijk kunnen worden gedekt door ver koop van de panden Hoofdstraat 86 en 88. Om verkoop van dit laat ste huis mogelijk te maken is het wel nodig nummer 90 te slopen. Dit laatste huis verkeert toch in erg slechte staat volgens B en W. Het door de sloop vrijkomende terrein kan dan als zij-erf bij de woning nummer 88 mee worden verkocht. Twee premie-B-koopwoningen kunnen worden gebouwd op de grond die nu braak ligt en waarop de panden Hoofdstraat 134/136 hebben gestaan. Deze werden in april gesloopt, omdat ze door het verval te gevaarlijk waren ge worden. Het is de bedoeling dat de twee nieuwe woningen wor den toegewezen aan diegenen die een goedkope huurwoning ach terlaten. Een aanrijding op het kruispunt Willem de Zwijgerlaan-Sumatra- straat veroorzaakte vannacht rond een uur grote materiële schade. Een 21-jarige Leidenaar verleende geen voorrang aan een op de Willem de Zwijgerlaan rij dende taxi die werd bestuurd door een 36-jarige Voorschote naar. Door de aanrijding die volgde, ramde de taxi een ver keerslicht dat totaal werd ver nield. Beide auto's werden flink beschadigd. De beide bestuur ders kwamen met de schrik vrij. De 21-jarige is aangehouden toen hij bij het afleggen van een blaas- test bleek dat hij onder invloed van alchohol verkeerde. Tekort De Leiderdorpse raadscommissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken sprak zich eer der uit voor de bouw van een (du re) vrije sectorwoning. Omdat de opbrengst van de grond bij ver koop voor een vrije sectorwoning nagenoeg evenveel bedraagt als bij verkoop voor een dure woning kiezen B en W voor 2 premie-B- koopwoningen. Voor het verdere financiële tekort zijn een aantal mogelijkheden volgens B en W voorhanden. Overwogen zou kunnen worden om de resterende gemeentewo ningen Jaagpad 21, Hoofdstraat 62, Dr. van Rhijnstraat 2,13 en 17 en Kerklaan 4 en 5 eveneens te verkopen aan de huurders of an dere belangstellenden, aldus het college. Uit die opbrengsten kan het tekort worden gefinancierd. Verder bestaat de mogelijkheid het tekort op te vangen door verkoop van het terrein aan de Hoofd straat 103, om daar woningen te bouwen. Het ter plaatse geldende bestemmingsplan maakt de bouw van 16 woningen mogelijk. In welke sector zou moeten wor den gebouwd, is nog niet geheel duidelijk. Gedacht wordt aan woningwetbouw alleen, of een combinatie van deze bouw met premie-A-koopwoningen, pre mie-B-koopwoningen en/of vrije sectorwoningen. De Leiderdorpse gemeenteraad moet in haar vergadering van vanavond uitspraken over de plannen van burgemeester en wethouders doen. Voor de woningen aan het Jaagpad 6 tot en met 12 is opknappen vrijwel onmogelijk. De huizen moeien weg e ervoor in de plaats zullen er vier andere iponingen verrijzen. HILLEGOM - De banenmarkt in Hillegom heeft hét knel punt in de bollensector, de inpakperiode, niet kunnen wegnemen. De bollenbedrijven kunnen in die inpakpe riode (van augustus tot en met oktober) nog honderden werknemers gebruiken. Directeur Den Brabander van het gewestelijk arbeidsbureau in Lisse, dat de banen markt had georganiseerd, ziel vooralsnog ook geen oplos sing voor dit probleem. Wél heeft hij contact met arbeids bureaus in de directe omgeving (Haarlem. Haarlemmermeer en Amsterdam). Hier heeft Den Brabander de vraag voorgelegd of zij soms werklozen kennen die in deze maanden bij de bollenbe drijven zouden willen komen werken. Hét probleem waarvoor het ge westelijk arbeidsbureau in Lisse zich echter ziet geplaatst is huis vesting. Den Brabander weet (nog) niet waar hij die honderden mensen zou moeten onderbren gen. Wél heeft hij hier zijn ge dachte over. Misschien .zegtde gab-directeur, kunnen we iets doen met leegestaande hotels in Noordwijk. Want als de bollen moeten worden ingepakt, is de vakantietijd toch voorbij. Kosten Wie die extra kosten voor zijn reke ning moet nemen is een vraag die tot op heden niet is beantwoord. Den Brabander heeft wel enige werkgevers gepolst maar die stonden bepaald niet te trappelen van ongeduld. Ze zijn er echter wél van overtuigd dat er iets in het bollenseizoen zal moeten ge beuren als ze hun opdrachten op tijd willen afleveren. Als overheid kunnen we die men sen niet in schuren of tentjes stoppen reageert de gab-direc- teui Als er huisvesting is kun nen we vermoedelijk als gab s wel wat doen. Dan kunnen we de mensen die in de bollenstreek willen komen werken wat bie den. Hoeven ze niet elke dag op en neer te reizen. In Noordwijk zijn ze binnen een kwartier. We zullen dit plan nog nader uitwer ken en kijken wat er mee te doen En als het niet lukt, wat dan? Dan wordt het moeilijk. Vorig jaar hebben veel bollenboeren Egyp tische studenten in dienst geno men. Maar dat mag niet. Wat moeten ze anders als ze helemaal niemand kunnen krijgen-.' De or ders zullen op tijd de deur uit moeten. Duizend De gewestelijke arbeidsbureaus in de al eerder genoemde plaatsen hebben in totaal zo n duizend werklozen aangeschreven en hun gevraagd een aantal maanden werkzaam te willen zijn in de bollen Hoe groot de respons op dit moment is kon Den Braban der niet vertellen. De banenmarkt zelf kreeg zaterdag een kleine vijfhonderd bezoekers te verwerken. Zesentwintig be drijven waren met een kraampje in het bloembollenmcentrum vei tegenwooi digd. Tussen de ze ventig en tachtig andeie ondei- nemingen hadden bij de vacatu rebank opgegeven welke func ties zij vrij hebben. In totaal wa ren er vijftienhonderd banen te vergeven: honderd vaste, 650 sei zoen en 750 vakantie. Drie vaste banen werden direct vergeven, tijdelijk 23 en vakantiewerk 39. Met 118 andere kandidaten wordt nog verder gepraat. Tevreden Ondanks het feit dat men niet alle banen kwijtiaakte, waren de geluiden bij de werkgevers voor het merendeel optimistisch. Stuk voor stuk noemden zij het een goed initiatief van het geweste lijk arbeidsbureau in Lisse. Als zij het voor het zeggen zouden hebben, is een dergelijke banen markt zeker voor herhaling vat baar. Er waren ook bedrijven die al in onderhandeling waren met per soneel, omdat het gewestelijk ar beidsbureau in Amsterdam enige tientallen kandidaat-werkne mers direct naar de bazen stuurde. De banenmarkt lijkt daarom bescheiden aldus Den Brabander, maar we kunnen thans de hele situatie niet duide lijk overzien. De directeur van het gab in Lisse noemde het frappant dat zó wei nig jeugd naar de markt is ge komen voor vakantiewerk. "Zij heeft er nauwelijks gebruik van gemaakt. En het aantal werklo zen dat op de banenmarkt is ge weest om een job te vinden, was ook niet om over naar huis te schrijven. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 20-27 juni door apo theek Kok, Rapenburg 9, tel: 124807 en apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel: 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. te zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei- derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - zr. J. Zanting, Buddenborg- straat 7, Hillegom, tel: 02520-29060. LEIDSCH £t DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LE'DEN Teleloon 071-144941 Kwartaalabonnement f 46,30 per post f 66.40 Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westeriaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320 Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11268. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2