Zijspancross in België kost vrouw het leven SCOREBORD DURAN WERELDKAMPIOEN WELTER Alphians na 5-7 nederlaag afhankelijk van koploper Rothesgatter naar vijfde plaats na zege Zolder Spekgladde baan oorzaak gedood na botsing met motorcoureur MAANDAG 23 JUNI 1980 SPORT SPORT SPORT SPORT ZOLDER (ANP) - Huub Rothen- gatter, leider van start tot finish, heeft gisteren op het circuit van Zolder met zijn Toleman de ze vende wedstrijd tellend voor het Europese kampioenschap For mule 2-renwagens gewonnen. De coureur van het Racingteam Holland verdreef de Italiaan Teo Fabi, snelste in de training, direct na de start al van de eerste plaats. De Brit Brian Henton, leider in het klassement van het kampioen schap, vergrootte zijn voor sprong. Hij werd tweede en heeft 40 punten, dat is veertien meer dan zijn landgenoot Derek War wick, die tweede staat in de rang schikking voor de titel. In de tweede fase van de race vormde Henton een bedreiging voor de coureur uit Naarden. Na 33 van de vijftig te rijden ronden bedroeg het verschil slechts lut tele seconden. Rothengatter liep vervolgens weer van zijn voor naamste rivaal weg om met een voorsprong van een kleine twin tig seconden te winnen. Door zijn zege bezet Rothengatter een gedeelde vijfcie plaats in het klassement voor het Europese kampioenschap Formule 2-ren- wagens. De uitslag is: 1. Huub Rothengatter (Ned) met Toleman de 50 ronden (213,1 km) in 1 uur 13 min 44,61 sec (gemid deld 173,385 km/u), 2. Brian Hen ton (GB) met Toleman 1.14.03,63, 3. Siegfried Stohr (Ita) met Tole man 1.14.04,73,4. Derek Warwick (GB) met Toleman 1.14.35,04, 5. Angel Guerra (Col) met Minardi 1.14.36,90, 6. Mike Thackwell (Nwz) met March 1.15.00,75. Stand Europees kampioenschap na zeven wedstrijden: 1 Henton 40 pnt., 2. Warwick 26 pnt., 3. Fabi 21 pnt., 4. Andrea de Cesaris (It) 16 pnt., 5. Stohr en Rothengatter beiden 15 pnt. Jan Lammers Jan Lammers is gisteren tweede geworden tijdens de vierde wed strijd van de Pro-car serie, die op de Norisring bij Neurenberg werd gehouden. De Nederlander voert na vier van de acht wed strijden voor het Pro-carkam- pioenschap de ranglijst aan met 50 punten. De zege was voor de Westduitser Hans-Joachim Stuck, die tweede staat in de rangschikking met 40 punten. De Zwitser Marc Surer, die na zijn ongeval in de Grote Prijs van Zuid-Afrika in maart voor het eerst weer in de race startte, was snelste in de training. Hij werd derde in de wedstrijd. Stuck, die slechts tot een zevende trainingstijd kwam, nam halver wege de race van BMW's M-l de leiding om die niet meer af te staan. De uitslag is: 1. Hans-Joachim Stuck (Wdl) 45.46.72 (gem. 150,7 kilometer per uur), 2. Jan Lam mers (Ned) 45.51,05,3. Marc Surer (Zwi) 45.59,59,4. Manfres Schurti (Lie) 46.07,33,5. Alan Jones (Aus) 46.14,06, 6. Sieter Quester (Oos) 46.15,23. Stand Pro-car kampioenschap van vier races: 1. Lammers 50 pnt., 2. Stuck 40 pnt., 3. Jones 34 pnt., 4. Schurti 33 pnt. MONTREAL (ANP) - De Panamees Ro berto Duran is in Montreal wereldkam pioen weltergewicht (WBC-versie) ge worden door een puntenzege op de Amerikaan Sugar Ray Leonard. Duran werd tot winnaar uitgeroepen met drie punten voorsprong. Het was zijn 71ste overwinning tegen slechts één neder laag. Het gevecht in het Olympisch Stadion in Montreal werd bijgewoond door 46.317 toeschouwers. Zij zorgden voor de hoogste recette die een bokspartij buiten een titelgevecht in het zwaargewicht, opleverde. De inkomsten worden ge schat op meer dan dertig miljoen Cana dese dollars, ruim 50 miljoen gulden. Leonard, die de titel verdedigde, kreeg een beurs van 5,5 miljoen dollar, Duran moest tevreden zijn met 1,5 miljoen dol lar. De wedstrijd werd in 720 bioscopen en speciaal ingerichte zalen in de Verenig de Staten op het scherm gebracht. Ver der waren er televisie-uitzendingen naar 47 landen. De 29-jarige Duran, die eerder wereldkampioen in het licht- en welter gewicht was, behaalde zijn 71ste over winning in 72 gevechten. Sugar Ray Leonard, die vier jaar geleden in Montreal Olympisch kampioen in het lichtweltergewicht werd, leed de eerste nederlaag in zijn carrière. Het verlies van de Amerikaan was vooral te wijten aan het feit dat hij in de eerste zes ronden te veel het initiatief aan Duran liet. De Pa namees, die een gewichtsvoordeel van drie kilogram had, viel voortdurend aan. Hij dreef Leonard veel in de touwen en scoorde met dubbelhandige series op" hoofd en lichaam. Pas in het laatste kwart van de partij werd Leonard, die uit zijn hoek voortdurend aanwijzingen van trainer Angelo Dundee kreeg, actiever. Toen ook kwamen zijn betere techniek en snelheid tot hun recht. Duran verde digde zich bekwaam en kwam alleen in de dertiende ronde na een opstoot in moeilijkheden. Hij werkte zich echter bekwaam over dit probleem en werd na vijftien ronden tot winnaar op punten uitgeroepen. Harry Gibbs (Eng, 145-144). Angelo Poletti (Ita. 148-147) en Raymond Baldayrou (146-144) scoorden allen in het voordeel van Duran. In het bijprogramma van het gevecht om het wereldkampioenschap zwaarwel- tergewicht raakte de lichtgewicht Cle veland Denny ernstig gewond in zijn ge vecht tegen de Canadees Gaetan Hart. Denny werd met een helicopter uit het Olympisch Stadion in Montreal naar een ziekenhuis overgebracht waar een her senoperatie noodzakelijk bleek. •0- BETEKOM - De overwinning in de Belgische Grand Prix voor zijspancrossers van de Duitser Reinhard Böhler werd gisteren in Betekom overschaduwd door een noodlottig ongeval. In de tweede manche, toen een onweersbui het heuvelachtige parcours in een spekgladde baan omtoverde, schoot de combinatie van de En gelsman Fox uit de baan en kwam temidden van de toeschouwers terecht. Een Belgische vrouw liep daarbij dusdanige hoofdverwondingen op, dat zij op weg naar het ziekenhuis overleed. Velen vroegen zich na afloop al waarom de organisatoren die bewuste manche niet hadden af gevlagd, toen bleek dat de cou reurs totaal geen grip op de le vensgevaarlijk geworden baar hadden. Links en rechts sloeger combinaties over de kop, vloger rijders de baan uit en moest wor den geconstateerd dat de zwaai besmeurde rijders en hun bak kenisten in de modderpoel geer hand voor ogen konden zien. 'Kijk, als zo n bui voor de stait valt kun je je er nog op voorbereider en er rekening mee houden. Maai nu was de race al bezig en dar wordt je er door verrast rea geerde de zelf over de kop gesla gen Nederlandse kampioen Ton van Heugten. Hij was van mening dat de racr op het moment van de stortbui geannuleerd had moeten worden. Meer rijders deelden die opvatting, hoewel de eveneens uit de baan geschoten Wil van dei Laan daarteeenover stelde: Nu er iets gebeurd is, ben je inder daad geneigd om te zeggen dat ei gestopt had moeten worden Maar in andere gevallen hoor je niemand die mening verkondi gen De Ter Aarder volgde daarmee het organisatiecomité, dat er geen moment over heefl gepiekerd om de vlag voortijdig te laten vallen. De tweede man che ontaardde daardoor in een droevige farce. De Grand Prix van België, die vier de in de reeks om de wereldtitel, werd dan ook een heel merk waardige. Liefst 33 equipes uil twaalf verschillende landen ver schenen aan de start. Het aantal binnenkomers in de tweede manche bedroeg exact tien. In de eerste rondgang van dertig minu ten en twee ronden slaagden ne gentien rijders er nog in hun ma chine in de strijd te houden. De balans sloeg dan ook door naar de kant van de uitvallers, waarbij voor de Nederlanders en de Zwit sers voorop liepen. De eerst manche, die een heel andei karakter droeg dan de tweede omdat de toen nog droge baan hard en stoffig was, was voor Ton van Heugten, de met een vierde plaats best geklasseerde Oranje rijder in het WK-klassement, al snel voorbij. Een gebroken ket ting noopte hem tot afstappen. Datzelfde gold later ook voor de Zwitserse crack Robert Grogg en Ter Aarder Wil van der Laan. Van der Laan, die het gehele sei zoen al door blessures en pech achtervolgd wordt, kreeg toen zijn zoveelste teleurstelling te verwerken. Omdat bakkenist Jaap van Vliet er de brui aan had gegeven, was de voormalige na tionale titelhouder genoodzaakt om een beroep te doen op invallei Ries van der Meer, hetgeen aan passing van beiden vroeg. Des ondanks kon Van der Laan zich tot de tiende ronde uitstekend in het voorste gelid (negende posi tie) handhaven. Van der Laan heeft zich inmiddels verzoend met de gedachte dat dit seizoen hem geen voorspoed - ook in de tweede manche bleef een vroeg tijdige gang naar het renners kwartier hem niet bespaard - brengt. Je leert er mee leven en je verandert er toch niets aan. Het hoort nu eenmaal bij de motor sport stelde hij realistisch. Ik zal toch niet, zoals Cor den Big- gelaar, gaan roepen dat ik er mee stop, hoor. We gaan rustig door en zien wel wat er nog komen gaat". Cor de Biggelaar had inderdaad aangekondigd, Bachtold/Junge na veel tegenslag, het bijltje er bij neer te gooien als België hem geen succes zou brengen. Wel licht heeft 'Den Big" zijn mening herzien, want in de eerste man che greep hij achter de Oostenrij ker Bruno Schneider dun wel naast de ritzege, een tweede plaats op 32 seconden achter stand was minstens zo knap. De coureur uit Made deed het van alle Nederlanders het beste, ook al viel hij in de tweede omloop uit. Samen met Den Biggelaar verza- In de eerste manche i melde ook Rein van Gastel de cuitin Betekom nog wel te berijden. nodige WK-punten. Als enige Winnaar Bruno Schneider toont Nederlander presteerde Van dat aan. Later zou het circuit in een Gastel het om in beide manches modderbrei veranderen. Het kostte de eindstreep te halen. Door zijn twee zevende plaatsen kwam Van Gastel met zijn passagier Hurkmans als hoogst geklas seerde landgenoot in het dagklassement voor. t toeschouwer het leven. Van der Bijl (Nederland), 3. Bach told/Junge (Zwitserland), 4. Böhler/Müller (Duitsland), 5. w Good/Williams (Engeland). koersende Duitser Reinhard 2e manche: 1. Böhler,Muller (Did),. Dat werd gewonnen door de sterk Böhler, die respectievelijk als vierde en eerste aan de meet arri veerde. De leiding in het klasse ment om de wereldtitel bleef ech ter in handen van de Zwitser Bachtold, die gisteren voldoende punten bij liet tekenen door een tweede en een derde plaats. Uitslagen: le manche: 1. Schneider/Langle (Oostenrijk). 2. Den Biggelaar/ 2. Brockhausen/Rebelle (Did). 3. Bachtold/junge (Zwits.), 4. Syl- wan/Persson (Zweden), 5. Van Bellingen/D Hollander (België) Dagklassement: 1. Böhler/Müller (Did), 2. Bachtold/Junge (Zwits.), 3. Sylwan/Persson (Zwe.), 4. Brockhausen/Rebelle (Did), 5. Good/Williams (Eng). WIM VAN WANROOY Ondanks twee home-runs Anton Gerrel ALPHEN AAN DEN RIJN - "We kunnen nu alleen nog afwachten tot Arrows een misstap maakt" schetste Alphians-coach Arno Jansse de situatie in de honkbai- competitie aan de top van de eer ste klasse van het rayon Den Haag. De return van de twee we ken geleden verloren wedstrijd tegen koploper Arrows eindigde in een 5-7 nederlaag, nadat Al phians drie innings lang met 4-3 had voorgestaan. Bijzonder goed gemotiveerd en voorbereid startte Alphians met William de Greef op Henk-Jan van Keulen's catcher-stek terwijl Jorge Angela gepasseerd was ten gunste van Eric Meulenbroek, die vrijwel het gehele seizoen op de bank had gezeten. Helemaal niet zo'n gekke tactische ingreep van coach Jansse want, ondanks dat Arrows, door het grabbel- werk van Alphians maar ook met goed honklopen als eigen ver dienste, eerst met 0-3 voor kwam, bood Alphians goed weerwerk; een homerun van Anton Gerrel met twee man aan boord vormde de grootste bijdrage aar de vier punten die Alphians tegenscoor- de. Na dit openingsvuurwerk raakte de wedstrijd min of meer in een im passe. Beide teams bleken zo goed tegen elkaar opgewassen dat niemand tot scoren kon ko men. Wel was het voor het publiek een bijzonder aantrek kelijk kijkspel, iets wat de Al- phians-fans de laatste tijd nog al eens moesten ontberen. De spanning steeg en de druk op de teams en vooral op de pitchers werd slopend. Eric Meulenbroek die tot dan toe bijzonder verdien stelijk had staan werpen, raakte rechtsvelder Miguel Martina op de rand van de helm, achter het oor. Met een hersenschudding werd de Arrowspeler naar het Rijnoord-ziekenhuis vervoerd. Toen de strijd werd hervat, bleek Meulenbroek niet aangeslagen, noch uit zijn ritme. "In no time" konden de Arrows-slagmensen het veld weer opzoeken. In de vijfde inning keerde het tij voor Alphians. Slecht aangooien en een gebrek aan communicatie tussen de spelers onderling resul teerden in een aantal fatale fou ten. Arrows nam de leiding over en alles wat de Alphenaren tegen de drie tegenpunten stelde was (opnieuw) een home-run van An ton Gerrel. Dat betekende in dit geval 5-6. In de slotfase maakte Arrows nog een puntje. Enkele tactische nood ingrepen van Alphians- coach Jansse (de geblesseerde Rob van Tuyl mocht het zelfs aan slag proberen) baatten niet Ar rows kon enigszins verdiend met de zege gaan strijken en zal waar schijnlijk ook op een kampioens schap afstevenen. Cijfers: Alphians-pitchers Meulen- broek/Angela 7-5-3 en 9 veldfou- ten. Arrowspeler Ramos 6-1-5 en 3 veldfouten. Slaggemiddelden: Anton Gerrel 1.000 (2:2), Frank Winster 0.500 (2:4) en William de Greef 0.333 (1:3). RAYMOND PEIL KNITTELFELD (ANP)- De 20- jarige Oostenrijkse baan commissaris Siegfried Lerchbacher is tijdens een 1000 kilometer motorrace op de Österreichring om het le ven gekomen. Hij stak in een onoverzichtelijke bocht de r toen de Oostenrijk- Manfred Obinger aankwam. Lerchbacher overleed in de he licopter die hem naar het zie kenhuis vervoerde. Obinger liep slechts een sleutelbeen breuk op. De 1000 kilometerrace, de derde wedstrijd die telt voor het lange afstandkampioen schap, leverde een zege op. voor de Franse Suzuki rijders Bernard Peyre en Pierre Etienne samen. De tweede plaats was voor de Frans-Bel gische combinatie Christian Hueguet-Richard Hubin. Neus-aan-neus strijd bij de finish van de Prijs van Duindigt. een ren over 2600 meter. Winnaar werd nr. 4 Arizona Pie, die Trouble Maker (6), enige centimeters achter zich liet. VS New England-Minnesota 3-2: Detroit- Memphis 3-2; Seattle-Dallas 5-0; Port land-Atlanta 1-0. PAARDESPORT - Henk Nooren heeft gisteren een springcon cours gewonnen met zijn paard Don Juan. De eerste plaats in de springwedstrijd om de Grote Prijs van het Zwolse nationaal outdoor-springconcours ging naar Eduard van der Vleutel met Napoleon S. HOOFDKLASSE Rood en Wit-VRA afgelast; Quick (H)- VOC 169-8 - 170-3. VOC wint met 7 wie- kets (1-6); Kieviten-HBS 115-8 - 114, Kieviten wint met 2 wickets (6-1); Kon. UD-Bloemendaal 85-3 - 84, UD wint met 7 wickets (6-1). De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden koersen zijn: FRIEDPRIJS (2040 m): 1. topsey (G. van Eykelenborg) 2.46.9 1.21.8. 2. Ricardo Nora, 3. Ready Boy. Toto: winnend f3.90, plaats f 1.50, f2.00, f 1.40, koppel f 11.50, trio f86.50. Niet gestart Sylvia de CALUMET EREBUS (2040 m). 1. Peter Post (J. de Leeuw jr) 2.44 1 1.20.4.2. Pan- hart, 3. übarator. Toto: winnend 1'2.20. plaats f 1 50. f3.30, f 1.90, koppel f24.50. AINTREK PRIJS (1300 m) 1. Lady Maxine (M. van Gisteren) 1.21.52 Sir Is- han, 3. Never Tell. Toto winnend f 5 70. plaats f 1.90. f 2.20, f 1.60. koppel f 23.80, trio i 239.00 SCHEVENINGEN-PRIJS (2600 m): 1. Pepita Harvester (L. Dooper) 3.32.7 1.21.8. 2. Poter Harvester, 3 Ricino du Bois. Toto: winnend f 4.10, plaats 12.20, f6.90. f3.10, koppel f47.40, trio f239. Niet gestart Henry Buitenzorg. DUNST PRIJS (2040 m): 1 Super Star Laren (L. Schoonhoven) 2.44.8 1.20.8, 2 Semli du Bois, 3. Speed Buitenzorg. To to: winnend f2.80. plaats fl.90, f2.20, f4.00, koppel f 11.80. trio f 183 20 PRIJS VAN DUINDIGT (2600 m) 1 Arizona Pie (A. Jones) 2.53.8. 2. Trouble Maker. 3. Fine Scot. Toto: winnend f3.30. plaats f 1.70, 1 2 40. koppel f290. Niet gestart Boxberger Bloem HAAGSCHE PAARDKDAGEN PRIJS (1600 m): 1. Rainier Gallant (H van Dijk) 2.05.9 1.18.7, 2. Pablo D 3. Marupa du Bols. Toto: winnend f2.00, plaats f 1.20, f3.70 f3.00. koppel f 18 00. trio f353 00. Niet gestart Pourquoi. SOCIKTEITSPRIJS (2150 mY 1. Go Go (E. Bloem) 2.22.3 2. Telegrams Again. 3. Davina Raaphorst Toto winnend f 1.90, plaats f 1 20. f 1 30. f 1.20. koppel f5 80 ALLOUEZPRIJS (2100 m) 1 Ossian(A. Harmsen) 2.47.0 1.19 5. 2 Monty Buiten zorg. 3. Ürlaya Dear Toto winnend f 3 80 plaats f 1.40, f 1 60. f 1.30. koppel f22.80, trio i 120 30 DOUBLE SIX M PRIJS (2100 m) 1 Ti ger Hanover (H Langeweg) 3 03 1 1 27 2 2. Torro Ashton, 3. Sem Areta. Toto: winnend f3.50. plaats f 1.90, f2 50. kop pel f 15.40. niet gestart Special Kara Totalisator-omzet f581.571.00.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15