Tracy Austin doet brok vertrouwen op Tegenstander Bnb v.d. Zee in matig doel opzij gezet Thomas Smid enige topper op 'Melkhuisje' BART VAN DE FEEN PAKT DISTRICTSTITEL Zwemmer Erik Rieken snel tijdens titelstrijd Ajax Leiden in problemen na nieuwe nederlaag W aterpolozevental als tweede geëindigd Roeiers van Die Leythe succesvol bij titelstrijd op Amsterdamse Bosbaan FINALE-WINST IN EASTBOURNE SPORT MAANDAG 23 JUNI 1980 SPORT (Van onze sportredactie) HILVERSUM - De organisatie van de open Nederlandse tennis kampioenschappen, beter be kend als het Melkhuisje-toernooi. dat van 19 tot en met 27 juli wordt gehouden op de banen van de Hilversumse Law-tennisclub, heeft de lijst vrijgegeven van de deelnemers aan het hoofdtoer nooi, als enige van de top 30-spe- lers zal aantreden Tomas Smid: de Tsjech staat a's 29ste geno teerd op de ATP-lijst en als 13e op de Grand Prix-ranglijst. Hij komt, als hij tenminste hersteld is van een blessure die hij het af gelopen weekeinde opliep. Smit moest de finale van het interna tionale tennistoernooi in Wenen (hij speelde tegen Gimenez) sta ken wegens een enkelblessure, waardoor hij vrijwel zeker Wimbledon zal moeten missen. Op het Melkhuisje is verder op merkelijk de aanwezigheid van de Roemeen Ilie Nastase, die omdat hij dit jaar maar weinig toernooien heeft afgewerkt, als 62e staat gerangschikt op de we reldranglijst. Iemand die zeker weer voor de hoofdprijs in aanmerking zal komen is Balasz Taroczy. De tweevoudige winnaar van het Melkhuisje klopte Tomas Smid vorig jaar in de finale binnen vijf kwartier en bleef in 1978 Tom Okker de baas. Hoewel de ge ruchten de ronde deden dat Ok ker dit jaar in Hilversum verstek zou laten gaan, is de nog altijd sterkste tennisser van Nederland wel degelijk present. De Nederlandse kampioen Louk Sanders - hij kwam in '79 tot de kwartfinales, maar moest toen zijn meerder erkennen in Taroczy - zal vooralsnog niet direct tot het hoofdtoernooi worden toegela ten. Sanders start in de kwalifica tieronde, waar ook Tullasne zal uitkomen. De 16-jarige Fransman baarde onlangs opzien door in Rome de Amerikaanse topten- nisser Gerulaitis te verslaan. Toernooi-directeur Piet van Eys- den heefd de drie wild cards voorlopig bestemd voor de Hil- versum-spelers Rolf Thung, Paul van Min en Theo Gorter. De belangrijkste deelnemers die tot het hoofdtoernooi zijn toegela ten: Taroczy (Hongarije). Smid (Tsjechoslowakije), Mottram (Engeland) Nastase (Roemenië), Pinner (West-Duitsland), Geh- ring (West-Duitsland), Okker (Nederland), Kodes (Tsjechoslo wakije), Caujolle (Frankrijk), Mo- retton (Frankrijk), Proisy (Frank rijk), Hjertxuist (Zweden) en Si- monsson (Zweden). PATRAS (ANP) - Het nationaal waterpolozevental is in het zevenlanden- toernooi in Patras (Griekenland) als tweede geëindigd achter het onge slagen Joegoslavië. In de laatste ronde won Nederland met 11-5 van het Hongaarse B-zevental. De laatste wedstrijd werd gekenmerkt door te hard spel. Uit angst voor blessures wisselde coach Trumbic veelvuldig. In de eerste periode zwom het Oranje-zevental, dat basisspeler Buunk door maagklachten niet al te langdurig in het water zag, naar de comfor tabele voorsprong van 4-1. Deze marge werd in het verdere verloop uitgebouwd naar 11-5. In het Hongaarse team was trouwens geen enkele speler van de A-selectie, die zich voorbereidt op de Spelen, opgenomen De treffers van Nederland werden verzorgd door: Van Zeeland 4, Lande- weerd 2,-Van Belkum, Nieuwenhuizen, Veer, Jan-Jaap Korevaar en Van Mil, 1. EASTBOURNE/SURBITON (ANP) - De over winning in de finale van het internationale da mes tennistoernooi in Eastbourne is zaterdag gegaan naar de Amerikaanse Tracy Austin. Ze versloeg de Australische Wendy Turnbull met 7-6, 6-2. Brian Gottfried werd zaterdag eerste in het he- rentoernooi in Surbiton door in de eindstrijd zijn landgenoot uit de Verenigde Staten, Sandy Mayer, met twee keer 6-3 te verslaan. De 28-jarigè Amerikaan Gottfried Mayer bewezen dat het plaat- heeft met zijn overwinning op singscomité van Wimbledon on- AMSTERDAM - In het afgelopen weekeinde werden op de Am sterdamse Bosbaan de Neder landse jeugdroeikampioen- schappen gehouden. Op deze ti telstrijd waren Die Leythe roeiers Hein Wiersinga, Albert Waayer en Martijn Cohen zeer succesvol. Hein Wiersinga en Albert Waayer, gecoached door Jan Klerks, wis ten op twee titels beslag te leg gen. Daarnaast behaalden het tweetal ook nog een tweede plaats. Zaterdag bleven zij, na een zeer spannende strijd, Cornelis Tromp met 0.4 seconde voor. De tweede titel eisten Wiersinga en Waayer in de dubbelvier op. Sa men met twee roeiers van het Amsterdamse RIC versloegen zij dit veld met gemak. In de vier met stuurman moest de eer na een boord aan boord gevecht aan Cornelis Tromp worden gelaten. Naast de wedstrijden voor junioren mochten tot slot de 12 t/m 16-ja- rigen tonen voor wat zij waard waren. Martijn Cohen onder scheidde zich in die leeftijdscate gorie. In combinatie met de Maas was Cohen oppermachtig en won het tweetal de strijd in een nieu we recordtijd. De combinatie streed later ook mee in de dub- beltwee. Zij verrasten vriend en vijand door voor vele andere, Damesploeg Zwemlust/ sterke ploegen een tweede plaats te behalen. Bij de 12-14 jarigen was Arnold de Vries al zijn tegenstanders te snel af en wist met gemak de wed strijd te winnen. Aan de hand van de resultaten van vorige en de gisteren gehouden wedstrijden zijn verschillende roeiers uitge nodigd voor een trainingskamp op de Bosbaan. Uit die selectie wordt een equipe gevormd voor de wereldkampioenschappen, die half augustus in België wor den gehouden. Die Leythe roeiers Albert Waayer en Martijn Cohen werden uitgenodigd. Hein Wiersinga heeft door persoonlij ke redenen bedankt. gelijk heeft gehad met hem niet bij de eerste veertien te plaatsen in het toernooi om de open En gelse kampioenschappen. In een wervelende partij versloeg hij zijn landgenoot Mayer in 58 mi nuten met twee keer 6-3. Mayer was erg onder de indruk van het spel van Gottfried, zowel tijdens als na de partij. Gottfried zette Mayer voortdurend onder druk. In de negende game doorbrak hij Mayer s opslag en won de eerste set. In de tweede set nam hij ccn voorsprong van 3-1. Het verschil van twee games behield hij en met twee harde backhandslagen bracht hij de partij tot een win nend einde. Tracy Austin kreeg een brok zelf vertrouwen voor Wimbledon door in het internationale toer nooi in Eastbourne in de eind strijd Turnbull met 7-6, 6-2 opzij te zetten. Dit is de eerste keer dat ik met de gedachte aan Wimble don begin dat ik de eerste plaats kan halen sprak de 17-jarige Amerikaanse na afloop zelfver zekerd. Vorig jaar verloor ze in de halve finales van het grootste toernooi van Navratilova.' Deze keer zal Austin aan Wimbledon beginnen met de wetenschap dat ook de statenloze winnares van vorig jaar is te verslaan, indachtig het verlies van Navratilova tegen Bettv Stöve in de kwartfinales van het toernooi in Eastbourne. De uitslag van de damesdubbelfi- nale was voor de Nederlandse toptenr.isster overigens negatief: met Pam Shriver verloor ze met 4-6,1-6 van Anne Smith en Cathy Jordan (VS). Het herendubbel Mark Edmond- son en Kim Warwick uit Australië versloeg in de finale in Surbiton Andrew Pattison (Zimbabwe) en Butch Walts (VS) met 7-6,6-76-7 7-6, 15-13. LEIDEN - Bart van de Feen is eigenlijk heel onverwacht de nieuwe Leidse districtskam pioen en leider van het Match circuit geworden. Dat ge beurde in een niet erg aan trekkelijk te noemen wed strijd tegen Bub van der Zee. De linkshandige Eart van de Feen bracht de eerste set dank zij zijn jagende forehand op zijn naam met 6-3. In de tweede set gaf Bub van de Zee1 meer tegenstand en dwong zelfs een tie-break af maar kon daarin geen winst maken omdat vooral zijn ser vice te weinig druk uitoefen de op de degelijk tennissende van de Feen. Met deze 6-3,7-6 overwinning heeft van de F een geen één set hoeven af te staan in dit districtskam pioenschap. In het damesenkel B ging de ti tel naar Tine Langeveld, die in de finale geen moeite had met Ineke Kallenberg. 6-1, 6-4. De finale in het heren- dubbel B was zoals gewoon lijk de publiekstrekker. De tennissende dokter Har Meyer en zijn partner "Flip" van de Kwast gooiden de komplete trucendoos van het tenniscircus open tegen het Nieuw-Vennepse duo Gerard Dogger/Eric-Jan Schreuder en kregen zo de lachers op hun hand. Eric-Jan Schreu der kon de grappenmakerij echter niet zo waarderen en had daardoor vooral in de eer ste set moeite om zich te con centreren. Uiteindelijk won nen Gerard Dogger en Eric- Jan Schreuder met 3-6, 6-3, 6-4. Het Leidse Hout duo Ellen de Groot en Peter Pauwels, die slechts tweede klasse spelen, waren in de gemengddubbel finale zo op dreef, dat hun te genstanders Jan-Willen de Bruin en Tine Langeveld slechts met moeite het tempo konden volgen. 6-4, 6-0 voor de Leidse Houters. Een ware titanen-strijd lever den Ton Grimbergen en Piet van Paridon in de herenenkel veteranen finale, die bijna nog meer toeschouwers dan de B-finale trok. Uiteindelijk zegevierde Ton Grimbergen na veel zwoegen met 5-7, 6-3, 11-9!! De eindstrijd in het herenenkel C was een Roomburg-aange legenheid tussen Jasper van Marwijk cn de verassend in de finale gekomen Joost van Leeuwen. De jonge Jasper van Marwijk maakte op de beslissende momenten de punten en won daardoor met 6-3, 7-6. Uitslagen: D.D.B.: J. Kaalen/P. Wessels - E. de Groot/C. ten Bosch 7-5, 6-1. 1D.E.C.: M. Guyt - K. Roosen daal 6-4, 6-1. D.D.C.: C. de Waard/I. Driehuis - - A. Vink/R. van Baaien 4-6, 6-3, 6-1. G.D.C.: M. Guyt/W. Spierdiik - G. Demmink/P. van Paridon 6-3, 5-7, 6-4. H.D.C.: H. van Tongeren/R. de Bakker - P. van Paridon/ S. Walenkamp 6-4, 7-5. D.E.V.: M. Liefbroer - L, Adriaanse 6-1, 6-3. H.D.V. P. van Paridon sr./J. van de Berg - J. Roodenburg/F. Bonte 6-4, 6-3. D.E.D.: C. Verwoert - P. Lafay 6-3, 6-3. H.E.D.: D. Willemse - M. van Paridon 6-3, 6-0. Match Circuit: Heren: I. Bart van de Feen, 2. Henny Koemans, 3. Bub van de Zee, 4. Arnold van de Capellen, 5. Herman van de Capellen, 6. Hans Bruggeman, 7. Bram Madera, 8. Jan-Willem de Bruin. Dames: 1. Tine Langeveld, 2. Jacqueline van Wijk, 3. Petra Wessels, 4. Mirjam de Groot, 5. Xandra Weller, 6. Inkeke.Kallenberg. KATWIJK - De vierde laatste wedstrijd om de zwemtitejs van de kring Gouwe Rijnstreek weid het afgelopen weekeinde zwembad de Miereweide te Katwijk. Ook nu waren naast de te benalen titels de limieten voor de Ne derlandse kampioen schappen de belangrijke richtlijnen. Ook in Kat wijk kwamen de zo lang zamerhand bekende na men naar voren. Erik Rieken (AZC), hij kun trouwens toch op geslaagde kringkam pioenschappen terug kijken, 1 zwom op deze laatste dag nog tweemaal onder de limiet (200 me ter vlinderslag en 200 m vrijeslag). Hetzelfde presteerde Jolanda La- terveer (Zijl/LGB). Zij zal op de 100 m. vlinder en 100 m. vrijeslag op de NK starten. Opvallend was verder nog dat er eindelijk ook een estafette ploeg uit de kring Gouwe Rijnstreek zich voor de NK plaatste. De 4x100 m. vrijeslag dames van de zwemver eniging Katwijk bleef 4.15.0 ruim 3 seconden onder de limiet. Verder haalden Mireille Correljé (Zijl/LGB), Pascal Bon tje (Boskoop), Petra Hoek (Katwijk), Edwin van Houten (BZPC). Wil- co v.d. Zeeuw (LZ 86), Jimmy Lassooy (AZC), G ijs bert v.d. Leden (BZPC), Edo den Boef I Zijl/LGB) en Marco Mulder (LZ 86) de limiet Nederlandse kampioenschappen. Uitslagen: 4x100 meter vrije slag estafette da mes: 1. Katwijk 4.15.0 dim.). 200 meter vrijeslag jongens onder 14 jaar: 1. Erik Rieken ZAC 2.13.8 (lim.), 2. Reinier Haas noot Zijl/LGB 2.19.8. 100 meter vrije slag meisjes onder 10 jaar: 1. Mireille Correljé Zijl/LGB 1.16.7 (lim.), 2. Jolanda Luter- veei Zijl/LGB 1.17.7 (lim.). 100 meter vrije slag jongens onder 10 jaar: i. Pascal Bontje Boskoop 1.17.5 (lim.), 2. Marco Mulder LZ 86 1.19.3. 200 meter rugslag meisjes onder 16 jaar: 1. Petra Hoek Katwijk 2.38.3 (lim.), 2. Yvonne Zwan AZC 2.42.0. 200 meter rugslag jongens onder 14 jaar: 1. Erik Rieken AZC 2.35.8, 2. Reinier Haas noot Zijl/LGB 2.41.5. 200 meter rugslag jongens onder 16 jaar: 1. Edwin van Houten BZPC 2.22.1 (lim.), 2. Wilco v.d. Zeeuw LZ 86 2.28.1. 100 meter schoolslag jongens 1968: 1. Jimmy Lassooy AZV 1.22.0 (lim.), 2. Leendert Molenaar BZPC 1.29.5. 200 meter vlinderslag jongens onder 14 jaar: 1. Erik Rieken AZC 2.34.6 (lim.), 2. Gijsbert v.d. Le den BZPC 2.41.5. 100 me ter vlinders'lag meisjes onder 10 jaar: 1. Jolanda Laterveer Zijl/LGB 1.26.3 (lim.), 2. Mireille Correljé Zijl/LGB 1.36.4. 100 meter vlinderslag jongens onder 10 jaan 1. Edo den Boef Zijl/LGB 1.31.8 (lim.), 2. Marco Mulder LZ 86 1.34.2 (lim.). 100 meter school slag jongens 1969: 1. Remco Filippo LZ'86 1.36.1, 2. Martijn Snoek Zijl/LGB 1.36.7. 100 me ter schoolslag meisjes 1969: 1. Yvonne de Kier LZ 86 1.33.4, 2. Meriam Hagendijk LZ 86 1.35.0. 200 meter rugslag heren: 1. Edward Maasdijk Zijl LGB 2.30.6,2. Robert van Zijp Zijl/LGB 2.32.5. Den Hommel verbetert record UTRECHT (ANP)-De 4x200 meter vrije slag ploeg (dames) van Zwemlust; Den Horqmel heeft gisteravond in Utrecht het Ne derlands record op dit nummer verbeterd en gebracht op 8 minu ten en 40.5 seconden. De ploeg verloor en zal nu toch echt moeten gaan oppassen. Ajax- captain Rens de Graaf won de toss en verkoos te batten. In de maximale periode scoorde Ajax een totaal van 122 runs. Een voor de Overgangsklasse nogal laag totaal, welke bereikt kon worden door persoonlijke scores van met name Ton Eldering 17. Ernst Oudshoorn 42, Rens de Graaf 22 en Henk Langerhorst 16 not out. Tegenstandei KZKC. in de Over gangsklasse op de tweede plaats. beschikt over een uitstekende battingside, hetgeen ook in deze wedstrijd tot uiting kwam. Voor het verlies van slechts drie wic kets werd het totaal van de Oegstgeestenaren gepasseerd. Alleen de Ajaeied Fl its de Jongh kon met 2 voor 48 van zich doen spreken. De komende weken wachten Ajax twee belangrijke wedstrijden in de degradatiezone: zondag a.s. HCC 3-Ajax 1 te Den Haag en de week daarop Ajax-HBb 2 te Oegstgeest. Het kwartet Monique Bosga, Yvonne van de Huik, Inge de Lange cn Berber Kamstra was tweetiende seconde sneller dan de ploeg van Zwemlust; Den Hommel, die bij de nationale kampioenschappen van vong lTwam Aiacied Ray v.d. Berg bespeelt KZKC-bowler Walter Brand. OEGSTGEEST - Aanvan kelijk leek cricket spelen op het veld van Ajax Lei den gisteren onmogelijk. Het sportpark aan de Hof- brouckerlaan immers lag voor een, groot gedeelte onder water na de stortbui. Met vereende krachten lukte het de Ajacieden niettemin het hoofdveld speelklaar te krijgen. Het mocht niet baten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14