•aisaBBEgBiSBy Tsjechen echte strafschoppen specialisten Quick Boys blijft met lege handen staan Ook reserves van Noordwij k pakken de landstitel Spaanse v< schorst zes pelers Arnemuiden wint voetbalbeker SPORT SPORT PSY 3 met 3-0 geklopt Freek Rienks (op archieffoto) in actie. De Katwijker blunderde in de openingsfase waardoor DETO op 1-0 kwam. VRIEZENVEEN - Quick Boys bleef uiteindelijk met lege han den staan. De nacompetitie, die als poedelprijs een plek in de be taalde bekercompetitie met zich meebracht, leverde weliswaar voor de penningmeester de nodi ge pecunia op; voor de spelers had het verlengstuk weinig om het lijf. Zij snakten naar de defini tieve afsluiting van het seizoen. Zaterdagmiddag kwam dat in de strijd met DETO duidelijk tot ui ting. De formatie van trainer La gendijk kon nimmer imponeren en ging derhalve met 3-2 onder uit. Al in de tweede minuut kreeg de Katwijkse ploeg een teleur stelling te verwerken toen een grove fout van Freek Rienks een thuistreffer tot gevolg had. De boomlange middenvelder deed het speeltuig cadeau aan de Vrie zen veense spits Freek de Jonge, Het beslissende moment in beeld., te pakken. Voor of achter de lijn, d DEN HAAG - De uitslagen van de (sport)-prijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Nederlandse lotto (nummer 25) De winnende cijfers zijn: 4 - 11 - 12 -18 - 28 - 40. Reserve: 32 - 33. Eerste prijs: f519.295,51. Tweede prijs: f 148.370,15. Derde prijs: f 222.555,22. Vierde en vijfde prijs: f296.740,29. Supertrio Supertrio, gisteren gelopen in de Sche- veningen-prijs (vierde koers) op Duin- digt te Wassenaar: Volgorde aankomst: 14-2-5. 1. no. 14, Pepita Harvester (L. Dooper); 2. no. 2, Peter Harvester H. van Ooyen). 3. no. 5. Ricino du Bois (J. Hoe- jenbos). Niet gestart: no. 16, Henry Eui- tenzorg. Omzet f227.431,00. Uitbeta ling: f947,60. West-Duitsland Westduitse lotto: Winnende nummers: 11 - 20 - 25 - 29 - 41 - 47, ReservegCtal: 36. Spiel '77: het win nende nummer is: 7 5 6 7 2 4 8. België Belgische lotto: Winnende nummers: 3- 18-23-25-37 39. Bijkomend nummer: 2. Globale inzet f 160.000. Van der Heijden blijft bij FC Den Haag ZOETKRWOUDE - Peter van der Heijden zal ook het ko mende seizoen de kleuren van de ere-divisieclub FC Den Haag verdedigen. De 24- jarige Zoeterwoudenaar heeft zijn contract met één jaar verlengd. De voormalige doelman van de zondag vierdeklasser Meer burg kan met gemengde ge voelens op zijn eerste jaar als 'prof terugblikken. Van der Heijden brak halverwege het seizoen zijn knieschijf, waar door hij ruim drie maanden niet in actie kon komen. „Dat was jammer. Omdat de twee de doelman, Havenaar, in die periode ook geblesseerd was, kon ik op de bank zitten bij het eerste. Dat liep dus mis door die breuk", aldus Peter van der Heijden. „Toch heb ik veel geleerd in dat eerste jaar in het C-team. Ik heb me goed ontwikkeld en de mentaliteit ligt me wel". die sluitpost Theo Guyt kansloos passeerde: 1-0. Niettemin was Quick Boys niet aangeslagen en probeerde het met een offensieve dadendrang het beoogde doel, winnen met twee doelpunten verschil, te be werkstelligen. De kustbewoners slaagden slechts ten dele. De kansen werden weliswaar in ruime mate gecreëerd (Teun van der Plas,' Freek Rienks); op het onderdeel 'benutten' werd ho peloos gefaald. Eenmaal leek vrije verdediger Joep den Hol lander de goede richting gevon den te hebben maar de bal ketste via de binnenkant van de paal het veld weer in. Vlak voor het verstrijken van de eerste rondgang incasseerde - m i de strafschop van Collovati krij J was de vraag. MADRID - De strafcommissie van de Spaanse voetbalbond heeft na een onderzoek van twee maan den zes spelers geschorst, die er van worden verdacht manipula ties te hebben verricht tijdens de wedstrijd tussen Malaga en Sa lamanca. Mede door een over winning van 3-0 bleef Salamanca in de eerste divisie. Op eén na alle geschorste spelers kwamen in de omstreden wedstrijd uit voor Feyenoord rond met selectie ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zaterdag de contractbe spreking met de laatste speler van de selectie afgerond. Met Wim van Til (26 jaar) werd een contract van één jaar afgesloten. Nadat eerder deze week Ben Wijnstekers, Jan van Deinsen en Sjaak Troost hadden bijgete kend, is de Rotterdamse eredivi- sionist rond met de gehele selec tie. Quick Boys een tweede deceptie. Een vrije trap van Freek Dekker belandde langs de kansloze Theo Guyt in het doel: 2-0. Hoewel er duidelijk in de blauw witte ploeg 'wat was geknakt', belandde het elftal na de spelher vatting toch in het vaarwater, dat naar de 2-2 zou leiden. Met Jaap van Duyn in de gelederen voor de geblesseerde Joep den Hollander (Ben de Waal nam de positie van laatste man over), werd DETO onder druk gezet. De beloning kwam al snel. Junior Huug Aan- dewiel gaf blijk van zijn voor beeldige traptechniek door een vrije trap meesterlijk tot doel punt te promoveren: 2-1. Het zelfvertrouwen nam met de mi nuut toe en toen de tweede junior Cees Zuiderduyn in de 27ste mi nuut een doelmansblunder doel treffend had afgestraft, lag er een fsjechische doelman Netolicka de bal Malaga. Miguel Ramos Migueli, Nicolas Araez, Jose Diaz en Pe dro Corral werden voor één jaar uitgesloten. Jose Orozco kreeg twee jaar schorsing, evenals Raul Castronovo, een ex-Malaga en -Salamancaspeler die ervan wordt beschuldigd de centrale fi guur in het schandaal te zijn ge- De commissie verklaarde het duel ongeldig. Dit had verder geen in vloed op de eindstand onderaan in de eerste divisie. De trainer van Salamanca, Felipe Mesones, werd voor twee jaar uitgesloten. De beslissing over de voorzitter van Salamanca, Jose-Luis Pania gua, moet worden overgelaten aan het bestuur van de Spaanse voetbalbond. De strafcommissie zal het bestuur voorstellen hem voor het leven uit te sluiten van bestuursfuncties. Paniagua maakte bekend dat hij tegen zo n beslissing in beroep zal gaan. Protest tegen boete UEFA ROME (ANP) - De Koninklijke Voetbal Bond heeft de Europese voetbal EFA) geprotesteerd ste van 6000 gulden, id de geldstraf opge- ;>e uiterst incorrect is de wedstrijd tegen akije in Milaan t wat de KNVB of de tden hebben mis- KNVB-voorzitter De ploeg was in dat sportiever dan de te- We zullen beroep tegen deze naar onze rechte straf overwinning in het verschiet. Mart van der Plas zorgde pal na de gelijkmaker met een fraaie kopbal bijna voor 2-3 maar de bal suisde net langs de verkeerde kant van de paal. Vreemd genoeg had die mislukte actie een verlammende uitwer- NAPELS (GPD) - Elke ploe het nemen van strafschopf om indien de situatie ziel ogenschijnlijk zo gemakke helpen. Maar ook die spec slotte wordt ongeveer een niet in een treffer omgezet Er zijn echter altijd uitzonderingen. In dit geval heet de uitzondering simpelweg Tsjechoslowakije. De Oosteuropeanen werden in 1976 Europees kampioen door na een onbesliste finale tegen West- Duitsland (2-2) Sepp Maier vanaf elf meter te verslaan. Zaterdag werd een andere, bijna legendari sche doelman het slachtoffer. Di- no Zoff, die meer dan 80 inter lands voor Italië heeft gespeeld, kreeg niet minder dan negen keer de kans een nieuw hoogtepunt in zijn loopbaan te creëren. Moge lijk het laatste, want het einde van de carrire van de nu 38-jarige Italiaanse goalie nadert met rasse schreden. De lange serie van twee keer negen strafschoppen was noodzakelijk, omdat Italië aanvankelijk niet van wijken wilde weten. Acht Italianen deden zeer goed mee in de roulette, die een dergelijke be slissing via strafschoppen nu eenmaal is. Pas toen doelman Ne tolicka de trap van Collovati, zij het met enige moeite en de nodi ge twijfel (was de bal nu wel of niet over de lijn?) had gestopt, was de zaak bekeken. Josef Bar- mos, de negende Tsjechnslo- waak, scoorde vervolgens wel. .Uiteraard" zou men bijna zeggen, want geen enkele speler van de Oosteuropese ploeg lijkt enige moeite te hebben met het nemen van strafschoppen. Vier jaar ge leden waren heter vijf uit vijf; nu negen uit negen. En stuk voor stuk even zuiver. Geen „net- aan'-gevallen, zoals die van de Italiaan Graziani, die de binnen kant van de staander nodig had. En ogenschijnlijk zonder nervo siteit, ondanks het hartverscheu rende fluitconcert van de Ita liaanse toeschouwers. Natuurlijk waren de Tsjechoslo waken dolblij met het bronzen resultaat dat elke speler 8000 op- king. En juist op het moment dat Quick Boys zowat kruipend de eindstreep had bereikt, scoorde De Vriezenvener Cupen tot overmaat van ramp de winnende treffer voor DETO. Een doelpunt dat nog eens duidelijk onder streepte, dat het seizoen voor de uitgebluste 'klas' van Lagendijk nutteloos lang was geweest. ieeft wel een specialist voor i. De man traint er extra op, voordoet, zijn team uit die ce kans aan een doelpunt te isten missen wel eens. Ten- irde van alle strafschoppen leverde Maar dan ook alleen met het resultaat. Bondscoach Venglos was heel eerlijk toen hij zei, dat er onmogelijk tevreden heid kon zijn over het vertoonde spel. Italië-Tsjechoslowakije schaarde zich namelijk keurig in het rijtje van de overige wedstrij den van dit EK. Een stomverve lende, zeer trage wedstrijd zon der al te veel hoogtepunten. Die bleven beperkt tot twee. tet eerste was het doelpunt van Ladislav Jurkemik in de achtste minuut van de tweede helft. Zijn ziedend harde en loepzuivere schot was zeer fraai Het andere hoogtepunt volgde na de gelijk maker van Italië (kopbal van ervanger van de geschorste Rossi, an de bal tijdens de kleine fina- Hij zag zijn penalty via de bin- enkant van de paal in het doel be- HEERJANSDAM - Ook de aller laatste wedstrijd, die de schei dende Noordwijk-trainer John Eelman bij zijn club heeft bege leid is een succes geworden. De Haarlemse oefenmeester werd afgelopen zaterdag met Noord- wijk-2 algeheel kampioen bij de reserveteams. Het hoogste ama teurelftal van PSV was in Heer- jansdam niet bestand tegen het nog in een feestroes verkerende Noordv/ijk (0-3). Immers, de kustbewoners hadden de avond voor het kampioensduel de alge hele amateurtitel van het vlagge- schip van Noordwijk nog ge vierd, terwijl er die avond ook of ficieel afscheid was genomen van Eelman. Het tweede van Noordwijk lijkt na dit resultaat ook het komende seizoen weer enige spelers kwijt te raken aan het eerste elftal. Vo- rig seizoen kwamen Sjaak Sluys, Siem van Beveren en Timo Ger- lof over, terwijl, volgens Eelman, ook nu weer een aantal spelers zijn klaargestoomd voor het hoogste team. Een juiste menge ling van geroutineerde en talent volle spelers is er volgens die zelfde Eelman de reden voor dat dit team zo succesvol acteert. Een jaar geleden kwam de 'tweede- I keus' van de zaterdag eersteklas ser nog uit in de reserve tweede klasse. Dit seizoen greep de ploeg in navolging van Noord wijk-1 de afdelings-, zaterdag- en algehele amateurtitel In de strijd om de zaterdagtitel werd Volendam teruggewezen, terwijl zaterdag PSV-3 met dui- delijke cijfers werd verslagen. In eerste instantie zag het er overi- i gens niet naar uit dat de Noord- i wijkers een geslaagde greep naar de hoogste titel zouden doen. De Eindhovenaren speelde vanuit een goed gesloten defensie en hadden in het eerste half uur een duidelijk overwicht. Vijf minu ten voor het rustsignaal bezorgde de geroutineerde Jaap van Keste- ren PSV echter een morele tik door een foutje van de Eindho- vense jeugdkeeper Segers af te straffen, 1-0. Eelman wisselde tijdens de pauze aanvoerder John Braun voor de jeugdige John Marijt. En na de doelwisseling werd PSV, dat al leen in de persoon van Van Din- ter een ex-prof had, helemaal in een figurantenrol teruggedron gen. Rechterspits Len de Boer (Eelman: „Hij is een potentiële eerste-elftalspeler") stuurde Noordwijk binnen tien minuten naar een ruime 3-0 voorsprong, waarna de Noordwijkers voor de tweede keer binnen 24 uur feest konden vieren en Eelman het lange Noordwijk-hoofdstuk de finitief had afgesloten. Met op nieuw een titel. Voor hem breekt nu een periode aan, waarin hij kan gaan surfen met de surf plank, die hij kreeg aangeboden van Noordwijk. HEERJANSDAM - De twee deklasser Arnemuiden heeft za terdag in Heerjansdam met 2-0 gewonnen van eersteklasser DOVO uit Veenendaal in de be kerfinale van het zaterdagvoet bal. De ruststand was 0-0. Pas in de 87ste minuut scoorde Jan Meerman voor de Zeeuwse ploeg. In de laatste minuut stelde Jos van Belzen de zege veilig. Er wa ren 2000 toeschouwers, de scheidsrechter was Storm. Woensdag speelt Arnemuiden tegen Desk uit Kaatsheuvel, de bekerwinnaar in het zondagama- teurvoetbal. De twee ploegen be twisten elkaar dan een plaats in het toernooi om de KNVB-beker. Nederlandse zaterdag bij federatie (U tegen de boi De UEFA hi legd vanwei gedrag tijder Tsjechoslow 'We weten nie spelers zot daan zei Meuleman. duel niet on: genstander. aantekenen 1 mening onte Graziani uit een vrije trap van Causio). Een ware slagregen van schoten op het doel van Netolic ka leverde, merkwaardig genoeg, geen tweede Italiaanse treffer op. Tsjechoslowakije reageerde on middellijk en een break-out vol gens het boekje bood Nehoda een unieke kans op 2-1. Zoff toonde echter zijn klasse. "Met die twee hoogtepunten was de koek eigenlijk al helemaal op voor de slechts 24.652 toeschou wers die ten slotte via een serie van 18 strafschoppen nog een enigszins verteerbaar dessert kregen voolgeschoteld. Eigenlijk waren het vooral de Tsjechoslo- waken die verantwoordelijk wa ren voor de smakeloze hap. Tot vervelens toe werd de bal in de breedte gespeeld, alsof men van af het begin gokte op strafschop pen. De Italianen - dat moet hen worden nagegeven - hebben ge daan wat binnen hun vermogen lag. Maar dat is niet zo verschrik kelijk veel. De opzet van de aan vallen was vaak niet slecht, maar de afwerking abominabel. Een aantal Italianen had zich het afscheid van de nationale ploeg ongetwijfeld anders voorgesteld. Dit Europees kampioenschap had de bekroning moeten wor den van een interlandcarrière Zeker Voor de ouderen in de equipe van Enzo Bearzot. Het lijkt hoogst onwaarschijnlijk dat mannen als Zoff, Causio, Bettega en Benetti er straks in oktober, wanneer Italië tegen Luxemburg begint aan een serie kwalificatie duels voor het WK van 1982, nog bij zullen zijn. Ook een aantal Tsjechoslowaken zal het volgende wereldkam pioenschap niet meer meema ken. Dertigers als Ondrus," Goegh, Masny en ook de in Italië door een blessure afwezige Do- bias verkeren momenteel in on zekerheid over hun toekomst. Er is enige hoop, maar nog steeds geen zekerheid, dat zij hun voet balloopbaan in West-Europa mo gen gaan besluiten, zodat er ten minste nog wat geld verdiend kan worden. Er zal ongetwijfeld emplooi te vinden zijn voor deze spelers. Al is het alleen maar als strafschoppenspecialist.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10