mededelingen gemeentebestuur M m m 1 leiden 23tlm 27 juni'80 leiden DOORGANG GESTREMD Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 23 juni a s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Onderzoek geloofsbrief van een nieuw te benoe men lid van de Gemeenteraad (vacature mevrouw J. Hes.) Benoeming hoofdleidster aan de openbare kleuter school De Boterbloem. Benoeming Hoofd van de Openbare school voor ele mentair buitengewoon onderwijs verbonden aan het Pedologisch Instituut aan de Bloemfonteinstraat. Benoeming Hoofd van de openbare lagere school aan het Broek-plein. Benoeming hoofd aan de openbare school voor ge woon lager onderwijs aan de Sumatrastraat, Karei Doormanschool. Overdracht Openbaar Slachthuis aan Slachthuis Leiden B.V. Krediet voor het plaatsen van twee mobiele lokalen bij de openbare school voor g.l.o. aan de Lorentz- kade 61 en de aanschaffing van meubilair. Wijzigen van de tarieven voor de Stadsgehoorzaal per 1 juli 1980. Aanschaf van meubilair en leer- en hulpmiddelen voor de Prot. Chr. g.l.o.-school aan het Schaduw- pad 1. Voorlopig vaststellen van de exploitatiekosten voor het openbaar kleuteronderwijs over het jaar 1978. Voorlopig vaststellen van de exploitatie kosten voor het openbaar gewoon lager onderwijs over het jaar 1978. Het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied Diamantplein en omgeving. Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1980. Aanvullend krediet voor de bouw van het Vijf Mei- bad. Krediet ten behoeve van voorzieningen aan gemeen telijke scholen en een schoolgebouw. Voorstel over het plaatsen van 30 glasbakken en het aangaan van een overeenkomst hiervoor. Krediet voor de renovatie van 164 woningen (Lop- senstraat e.o.) van de "Vereeniging tot Bevorde ring van den Bouw van Werkmanswoningen (Com plex 3). Krediet voor de uitbreiding van het jeugdbuitencen- trum Korte Vliet met een kantoorruimte. Het vestigen van een recht van opstal tussen de ge meente Leiden (Openbaar Slachthuis) en het Ener giebedrijf Rijnland voor een te bouwen transforma torhuisje. Voorstel aankoop van het bedrijfscomplex aan de Vlietweg 1. Voorstel aanwijzing van de Academiewijk en wijk Levendaal-West tot vernieuwingsgebied; vaststel ling van de verbeteringsplannen voor deze wijken. Vaststelling van de Verordening experimentele kunstuitleen Leiden. Bouwrijpmaken terrein Ringkade en omgeving t.b.v. vervangende nieuwbouw 125 woningen (na sloop van 186 woningen) van de woningbouwver eniging Werkmanswoningen. Krediet t.b.v. infrastructurele werken in de Waard. Krediet voor de vernieuwing walmuren en aanleg riolering c.a. langs het Galgewater en de oostzijde van het Rapenburg. Voorstel vrijstelling winkelsluiting. commissie vergaderingen Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 24 juni a.s. om 17.00 uur in het recreatie gebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Ende geest" c.a., Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Mededeling omtrent samenstelling definitief beleids plan en sectorisering Driemaandelijkse rapportage N.O.K., alsmede van de Contactgroep en Direktie in het kader van het organisatie-ontwikkelingsproces. Voorstel inzake verkoop stroken grond langs de Ge versstraat en de Leidsestraatweg aan de gemeente Voorstel m.b.t. begroting 1980 Voorstel m.b.t. personeelsbeleid afbouw Voorgeest. Voorstel inzake vergaderfrequentie. Rondvraag voor leden. Rondvraag voor toehoorders (maximaal 15 minuten). Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid en Cultuur Donderdag 26 juni a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Rapport "Voorzieningen voor Ouderen" reakties. Evaluatie douchegelegenheid sportzaal Morssingel. Krediet t.b.v. inrichting experimentele kunstuitleen Lammermarkt 35. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. het bewoonbaar maken van de bovenverdie ping van Lammermarkt 33/35 c.a. Ter kennisneming: - Jaarverslag 1976/1979 Adviescommissie Bejaar dentehuizen Leiden - nota van de projektgroep Alcohol en Drugs. Commissie van advies voor de Politionele aan gelegenheden. Donderdag 26 juni a.s. in de Raadzaal aanvang 19 30 uur tot 20.30 uur. Agenda: Voortzetting discussie Jaarverslag Politie. Ontruiming wisselwoningen aan de Van Huisweg. Brief Loco-burgemeester aan Minister BiZa inzake "Sterkte van de Politie". Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Diversen Aanpassing van de voorschriften van een aantal bestemmingsplannen. Op 6 mei 1980 besloten Gedeputeerde Staten de aan passing van de voorschriften van een aantal bestem mingsplannen aan de Wet op de Ruimtelijke Ordening goed te keuren. De aanpassing werd op 3 december 1979 door de Gemeenteraad vastgesteld. Zij bestaat onder meer uit het toevoegen van zoge naamde gebruiksbepalingen aan de voorschriften van uitbreidingsplannen en wederopbouwplannen, wel ke dateren van voor de inwerkingtreding van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Tevens worden zo no dig bepalingen aan de voorschriften van deze plan nen toegevoegd om ongewenste detailhandelsvesti gingen (bijv. grote winkelbedrijven op bedrijfsterrei nen) tegen te gaan. De aanpassing heeft betrekking op de volgende be stemmingsplannen en de eventuele gedeeltelijke her zieningen daarvan: uitbreidingsplan 1933, uitbreidingsplannen in hoofd zaak van de gemeente Oegstgeest (1934 en 1960), Lopsenstraat, Morskwartier-west, Philosophenpad, Zuidwest II, Houtkwartier-noord, Leiden-noord, Hout kwartier-zuid, Zuidwest herziening 1959," Meerburger polder, Stationsplein en omgeving, Groenoord, Pest huispolder, Houtkwartier-zuid II, Hoge Rijndijk van de gemeente Zoeterwogde, Vrouwenweg-Vlietwegvan de gemeente Zoeterwoude, uitbreidingsplan in hoofd zaak van de gemeente Zoeterwoude, partieel uitbrei dingsplan in hoofdzaak van de gemeente Zoeterwou de, Cronesteinsepolder, Stationsplein en omgeving II, Leiden-noord Vlb, Noord-Hofland van de gemeen te Voorschoten, Leiden-Morskwartier, Oegstgeest- Morskwartier en Rodenburgerpolder. Met ingang van 25 juni 1980 liggen het genoemde besluit en de aanpassing gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouw- huis. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeen teraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, kunnen gedurende deze termijn beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan hen, die tijdig bezwaar hebben gemaakt tegen de wijzigingen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. De beroepschriften dienen te worden gericht aan H M. de Koningin en moeten in tweevoud worden in gediend bij de Afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van Staten, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Informatie markt Stevenhofjes- polder Onlangs verscheen het ontwerp-bestemmingsplan Stevenhofjes-polder. Tot 9 juli ligt dit plan ter inzage op kamer 212 van het Stadsbouwhuis, Langegracht72. Tot die datum kan ieder schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp indienen. Woensdagavond 25 juni om 20.00 uur wordt een in formatie markt over het plan gehouden in '"t Parle ment", Nieuwe Rijn 52. Op deze avond zijn gemeente-ambtenaren aanwezig om vragen en problemen rond het ontwerp-bestem mingsplan te bespreken. Het plan (een boekje en tekeningen) is ook te koop bij de balie in de hal van het Stadhuis en het Stads bouwhuis voor f 3,50. Sluiting Badhuis Morssingel in verband met vakantie periode Zaterdag 28 juni as. is de laatste dag waarop de dou chegelegenheid Morssingel geopend zal zijn. Commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Donderdag 26 juni a.s. om 20.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Horecavestigingen met een bijzondere ontheffing, (gemeenschappelijk met de commissie voor Alge mene en Bestuurlijke Aangelegenheden). Uitvoering motie nr. 306 (bluswaterleidingen) A.B.A. Aanschaf en plaats van een portret van H.M. de Ko ningin. (gemeenschappelijk met de commissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden). Wijziging verordening op het stadsschoon 1965. Opheffing onbewoonbaarverklaring pand Groene- steeg 59. Opheffing onbewoonbaarverklaring pand Volmolen gracht 1. Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Na de vakantie, ingaande 22 augustus as., is er c zien de belangstelling voor de doucheruimten aan Morssingel nog éénmaal douchen per week. De douche tijden zijn: vrijdags van 17.00 tot 18.00 u ran 18.30 tot 19.30 uur voor vro Uitwerkingsplan bestemmingsplan de Kooi De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, in de renovatiewinkel voor de Kooi, Javastraat 2 en in het dienstencentrum voor de Kooi, Driftstraat 49a, voor een ieder met ingang van 23 juni 1980 geduren de een maand ter inzage liggen het ontwerp-uitwer- kingsplan Kooihof en een bouwplan voor 125 wonin gen in dit hof. Het uitwerkingsgebied werd als zodanig opgenomen in het op 28 augustus 1978 door de raad vastgestelde en op 16 oktober 1979 door het College van Gedepu teerde Staten goedgekeurde bestemmingsplan Lei- den-de Kooi. Het uitwerkingsplan is noodzakelijk ten behoeve van de realisering van de in artikel 5 van het bestemmings plan genoemde woondoeleinden. Het betreft de bouw van in totaal 125 woningen, t.w. 50 eengezinswonin gen en 75 gestapelde woningen, op de plaats waar nu 186 woningen zijn, die niet meer renovabel zijn. De verschraling van de woningvoorraad, die zal optreden bij de realisering van het uitwerkingsplan, zal voor een gedeelte worden opgevangen door de bouw van 36 woningen elders in de Kooi. De verlening van de vergunning voor dit bouwplan is niet mogelijk, dan nadat Gedeputeerde Staten hier voor op grond van het bepaalde in artikel 50, lid 8, van de Woningwet een verklaring van geen bezwaar heb ben afgegeven. Deze verklaring kunnen Burgemeester en Wethouders echter pas aanvragen nadat belanghebbenden in de gelegenheid zijn gesteld tegen het ontwerp-uitwer- kingsplan en het hierop gebaseerde bouwplan bezwa ren in te dienen. Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen deze bezwaren worden ingediend bij het College van Bur gemeester en Wethouders. Afsluiting gedeelte Utrechtse Jaagpad Momenteel is men bezig met de voorbereidende werk zaamheden voor de bouw van een 2e brug naar het Waardeiland. De werkzaamheden vinden plaats tussen de Hogen- dijkstraat en Leiderdorpse brug. Dit betekent, dat er geen doorgaand verkeer meer mogelijk is voor het laatst genoemde gedeelte. Doorgang voor alarm verkeer wel mogelijk!!! Voor de ambulance, huisarts, brandweer en politie is deze beperking vrij gehouden, indien het werk daar ter plaatse dit toelaat. In een ander geval is de garagehouder Rob Gorris van de bij de Leiderdorpse brug gevestigde B.M.W. gara ge, bereid zijn achter de garage gelegen terrein toe gankelijk te maken voor alleen het alarm verkeer. Hoe lang geldt de afsluiting!!! Regeling huurgewenning is gewijzigd Op 1 juni j.l. heeft het Ministerie van Volkshuisves ting besloten om aan degenen die vrijwillig vanaf 1 juni van een zelfstandige huurwoning, naar een andere duurdere woning verhuizen, geen huurgewenning bijdrage meer te geven. Dit geldt niet voor aanvragers, die hun aanvraag voor de 31ste mei hebben ingediend en/of hun bijdrage inmiddels ontvangen, volgens de oude regeling. Wie komen er wel in aanmerking??? Dat zijn huurders van een zelfstandige woning, die vanwege de renovatie moeten verhuizen of wiens wo ning afgebroken moet worden in het kader van de stad- vernieuwing. Wanneer aanvragen??? Bij verhuizing, heeft u 3 maanden nadat de nii we huur is ingegaan de tijd voor het indienen v het aanvraagformulier. Waar kunt u zo'n formulier afhalen??? A: In de hal van het "Stadsbouwhuis", Langegracht 72 B: Aan de Informatiebalie van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Waar kunt u het formulier inleveren??? Volledig ingevuld, voorzien van een jaaropgaaf en de huurdersverklaring (door de verhuurder ingevuld en ondertekend), levert u deze in op het "Stadsbouw huis". Problemen met het invullen??? Mocht u problemen hebben met het invullen van het aanvraagformulier, dan kunt u de komende maanden terecht in de hal van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72; elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. U zorgt er natuurlijk voor dat de verhuurders- verklaring al door uw verhuurder is ingevuld en ondertekend. Het is ook van belang dat u uw jaar opgave 1979 meeneemt. Aangezien de folders voor de huurgewenningsbijdra- ge voor de komende periode 1980/1981 er niet vóór 15 juni zijn, vermelden wij voor u alvast de wijzigingen ten opzichte van de vorige periode 1979/1980. Wat zijn de voornaamste wijzigingen per 1 juli 1980??? Zoais bekend wordt voor de berekening van de huur- gewenningsbijdrage uitgegaan van de regels die gel den voor de individuele huursubsidie nl.; Met betrekking tot de tabel voor huurders die 30 jaar of ouder zijn, gehuwd zijn of gehuwd ge weest zijn of kinderbijslag genieten of geacht worden te genieten: - de minimum huurprijs is verhoogd van f 192,92 tot f 204,17 per maand, - de maximum huurprijs is verhoogd van f 591,67 tot f 630,00 per maand, - de grens van het belastbaar inkomen is verhoogd van f 40.000,00 tot f 41.000,00 per jaar. - het maximum van de bijdrage is verhoogd van f 345,00 tot f 370,00 per maand. Daarbij komt nog dat het minimale huurprijsverschil van 50% ten op zichte van de huur van de verlaten woning is komen te vervallen en alleen nog maar rekening wordt ge houden met een minimale huursprong van f 50,00 per maand; in dit geval wordt een bijdrage voor 3 jaar toegekend. Indien men laatste bewoner(ster) is van een woning die gerenoveerd moet worden of ontruimd moet wor den in het kader van stadsvernieuwing en het huurprijs- verschil, na aftrek van de individuele huursubsidie, f 100,00 of meer bedraagt, dan komt men in aan merking voor de 5-jarige regeling. Hoe en wanneer ontvangt u de huurgewenningsbijdrage??? Met ingang van 1 juli as. zal een wijziging worden aangebracht in de wijze van betaling van de huur gewenningsbijdrage. Deze werkt als volgt: De vooruitbetalingen geschieden per kwartaal. De éérste uitbetaling ontvangt u dus 3 maanden, nadat u de aanvrage bij de gemeente hebt ingediend. Voor de aanvragen die gelden vóór de komende perio de 1980/1981, geschiedt de uitbetaling van de perio de 1980/1981 nog op jaarbasis en daarna kwartaalsge- wijs. Gemeentegrond illegaal in gebruik Oproep aan "onbekende" eigenaren In de dagbladen van vorige week donderdag en vrijdag hebt u kunnen lezen, dat de gemeente de tot nu toe nog onbekende eigenaren/houders van verschillende soorten vee op wil roepen, die koeien, paarden en/of andere soorten kleinvee zonder toestemming, laten grazen op gemeentelijke grondeigendommen. De Stevenshofpolder, het toekomstige Vlietpark, in en rondom de Meer- en Roomburgerpolder, zijn bij uitstek een voor hen gekozen plaats geworden. Hiervoor wordt door de eigenaar geen aangifte gedaan. Men betaalt ook niet aan de gemeente voor het grondgebruik. De gronden waarop dit alles gebeurt, zijn bestemd voor toekomstige bebouwingen. Zolang dat nog niet het geval is, kan de gemeente de grond voor korte tijd verhuren of anders wel door middel van de opbrengsten van hooi, de onkosten enigszins drukken. Die mogelijkheid wordt tot nu toe tot een minimum beperkt, omdat dergelijke aktiviteiten op andermans eigendommen, hand over hand toeneemt. Niet alleen (kleine) veehandelaren laten zich verleiden tot het onrechtmatig in gebruik nemen van gemeen tegrond, maar ook andere mensen, die uit liefhebberij voor hun kinderen een pony of b.v. geitjes nemen. De gemeente gaat daar nu iets tegen doen De bedoeling is, dat er binnenkort een opzichter van de Plantsoenendienst, met een speciale auto, alle voor zover mogelijk aanwezige vee op gemeentegrond weg zal halen. Tijdelijk zullen deze op een daarvoor aan gewezen plek worden onder gebracht. De eigenaar kan bij vermissing van zijn of haar dier(en), de gemeente bellen en tegen betaling van onkos ten, hun eigendom terug krijgen. Wie kunt u voor informatie bellen Van de Afdeling Plantsoenen is de heer Kühn de meest aangewezen persoon hiervoor. U kunt hem bereiken onder nummer 769241u vraagt dan naar toestel 451 Bij geen gehoor kunt u ook eventueel de kinderboerderij "Merenwijk" bellen, telefoon 140998. Doorgaans is daar altijd wel iemand aanwezig, die u verder kan helpen. Benoeming nieuw Gemeenteraadslid. De Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad maakt bekend dat de heer J. Maat, te Leiden benoemd is verklaard tot lid van de Gemeenteraad. Het besluit is voor een ieder ter inzage gelegd bij de Afdeling Be volking c.a. in het stadhuis. Genoemde afdeling is geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur en op donderdagavond van 17.30 tot 21.00 Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 23 juni Wijk 10 en 12 woensdag 25 juni Wijk 13 en 15 donderdag 26 juni Wijk 14 en 16 vrijdag 27 juni

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 8