"Zonder ons heb je een dubbele werkloosheid "Loonstrookje nutteloos v odje faen kijf* ten .^DSXQG~ Gedeputeerde Borgman opent maandag twee "Leidse" fietspaden ZATERDAG 14 JUNI 1980 Belasting belaagt oud-koppelbaaswerknemer Henk den Heyer: LEIDEN - De kater komt zoals gewoonlijk pas later. Het beest zorgt dat een gezin bijna knettergek wordt. Het spook van dwangbevelen, deur waarders en lege kamers laat zich niet zomaar verjagen. Het verhaal van een ex-werk nemer van een koppelbaas komt er brokkelig en onsa menhangend uit. Er zit nog geen slot aan de story. Het be gin is er wel: de dag dat die vermaledijde blauwe enve loppe van de Belasting in zijn brievenbus plofte. De conclu sie is er ook: De naweeën van een kortstondige periode zullen vermoedelijk lang in grijpen op zijn gezinsbudget. De aanleiding ontbreekt evenmin: Of Henk den Heyer (33) maar even de loonbelas ting en premies wil betalen die zijn ex-werkgever, kop pelbaas De R., "vergeten" was af te dragen. De sociale premies had hij eveneens in eigen zak gestoken. Ambte naren zijn ambtenaren. Zeg nou zelf, als die koppelbaas onvindbaar is moet de werk nemer maar betalen. Het geld moet toch érgens vandaan komen? Bewijzen Jazeker, zegt de belastingin specteur. Dat er loonstrook- jes zijn daar heb ik niks mee te maken. De belasting is niet afgedragen. En bewijs maar dat het tegenovergestelde waar is. Ja, zegt het ministerie van fi nanciën. We zijn bezig om de wetgeving hierover te veran deren zodat de koppelbaas in een dergelijk geval de ver antwoordelijke man is. Maar nu is dat nog niet zo. Als de werknemer niet kan aanto nen dat er belasting is betaald kan hij een naheffingsaanslag krijgen. Loonstrookjes? Die vormen administratief geen bewijs. Vakantiebonnen? Kun je op de zwarte markt hebben gekocht. Ja, zegt ook de Federatie Hout en Bouwbonden. Als werk- némersbond vindt zij dat de mensen maar beter hadden moeten weten. Per slot van rekening wisten ze met wat voor soort baas ze in zee gin gen. Wat vergoelijkenden nee, eigenlijk is de werkne mer niet verantwoordelijk vinden ze. Maar zo luidt de wet. Néé, zegt Den Heyer (en met hem een nog onbekend aantal werknemers die ook een aan slag van duizelingwekkende hoogte in de bus kregen). El ke maand ontving ik keurig mijn loon, compleet met loonstrookjes. Er was voor wantrouwen geen aanleiding. Hoe weet ik dat die zoveel vertrouwen wekkende strookjes niet meer voorstel len dan nutteloze vodjes pa pier? Kille cijfers De kille fiscale cijfers: 6400 gul den inkomstenbelasting en 3150 gulden premies gooiden alle zekerheden op een hoop. Geruïneerd voelt Den Heyer zich nu; met geen mogelijk heid zegt hij kans te zien het financiële puin te kunnen ruimen dat de koppelbaas in acht maanden voor hem heeft gecreëerd. Cynisch detail: Den Heyer wordt verweten destijds niet geïnformeerd te hebben of zijn baas inderdaad belasting voor hem afdroeg. Had hij dat wèl gedaan dan was hij onver richter zake naar huis ge stuurd. Bij de Belastingen geven ze nu eenmaal geen in lichtingen. Zelfs niet over je eigen "dossier". Bij het So ciaal Bouwfonds - Den Heyer belde daar wel naar toe - kun nen ze die informatie pas na drie maanden nagaan. Maar dan kan het te laat zijn. Ander belangrijk detail: van de vaste groep die destijds met De R. (de koppelbaas werkte vaak met Van L. samen) in zee ging is Den Heyer de enige die een aanslag kreeg. Geen vakantie De toekomst is onzeker, ook nu een advocaat van de FNV zich over de zaak heeft ontfermd. Vakantie is er om te beginnen al niet bij. De reis die maan den geleden werd geboekt, waarvoor avonden werd overgewerkt, moet worden geannuleerd. Het gezin durft zijn huis niet meer te verlaten. Het geld voor de vakantie moet maar vast opzij worden gelegd. Den Heyer zegt bitter nu te hebben gemerkt hoe ambte naren zijn. Hij schreef op aanwijzingen van een ambte naar een bezwaarschrift. Kreeg als antwoord een aan slag. Later werd hem verwe ten maar één bezwaarschrift te hebben ingediend waar dat er twee hadden moeten zijn. Voor de loonbelasting-heffing kon het epistel dienen; voor de premies was het toen waarschijnlijk al te laat om nóg een bezwaarschrift in te dienen. Aldus de man achter het loket. Even nuchter nu. Natuurlijk wist Den Heyer dat hij in 1978 met een koppelbaas in zee ging. "Maar dat zijn ze alle maal" verdedigt hij zich. "Wat moet je dan? De grote aan nemers betalen gewoon veel slechter. Als ik ergens 450 gulden kan verdienen kan ik toch geen dief van m"n eigen portemonnee zijn door elders 325 te gaan vangen? Je huur van zeshonderd gulden, gas, licht, de auto, het is allemaal niet te betalen". De klap op de vuurpijl kwam voor Den Heyer na de belas tingaanslag en nadat koppel baas Van L. in verzekerde bewaring was gesteld. Hij zat toen zonder werk. Werd op gebeld door het Arbeidsbu reau dat hij bij Van L. kon gaan werken. Het bedrijf draaide namelijk gewoon door. Hij probeert er nu achter te ko men welke andere ex-werk nemers een aanslag hebben gekregen. Onder het motto "samen sta je sterker" wil Den Heyer (telefoon 212333) proberen met andere gedu peerden de strijd tegen de Belastingen aan te gaan. MIEP DE GRAAFF MALLORCA - Omdat het hem te heet werd onder de voeten verdween Leide- naar Aad van Delft (41) drie maanden geleden naar Mallorca. Of, zoals hij het zelf zegt: "Ik wil uit de handen vin de he ren vandaan blijven. Ik hou er gewoon niet van om van m'n bed gelicht te worden." Aad van Delft is koppelbaas van beroep. Een benaming die hem al lerminst aanstaat. Liever heeft hij het over "ender aannemer". Goed, hij is via Brussel min of meer gevlucht naar een toeris tische badplaats. Maar dat wil niet zeggen dat hij zich ook misdadiger voelt. Uit de hetze die volgens hem momenteel tegen koppelbazen wordt gevoerd en ook uit de aanhouding van de eige naar van Hans van Leeu wen NV trok Aad zijn ei gen conclusies. Van Leeuwen is een goeie kennis van hem, Aad's naam moet veelvuldig voorkomen in zijn admi nistratie die de politie onder handen heeft. Van daar. De rusteloos overkomende Van Delft, hij heeft een gestalte a la Bud Spencer die minstens als ro buust wordt omschreven, voelt zich allerminst een banneling. Terugkomen doet de ex-mana ger van Catapult en de Shoes zeer beslist. "Ik kon beter even m'n hielen lichten, maar als ik weet dat ze bij me zijn geweest ga ik terug. Kijk" voegt hij daar slim aan toe" het is natuurlijk zinloos om weg te blijven als je je van geen kwaad bewust bent. Tüür- lijk heb ik de wet met voeten ge treden maar dat zijn hele andere dingen." Die "dingen", het hele eieren eten volgens Van Dèlft, houden in dat hij zijn 150 werk nemers wel zou hebben verze kerd. De sociale lasten worden niet afgedragen en er wordt geen belasting betaald. Hij verdedigt zich door te stellen dat mazen in de wet er altijd zijn. De mallemo len van bv's en nv's waaruit ook hij een graantje meepikt is ge- Boek schrijven Van Delft stemde pas na lang aar zelen in met een interview. Aar zeling, niet omdat hij te weinig stof tot praten zou hebben ("Waarom schrijf je niet gelijk een boek over mij?") maar omdat hij er eigenlijk geen zin in had. Hij zei tenslotte ja "om je niet te leur te stellen". Stelde wel als voorwaarde dat hij geen ant woord zou hoeven geven op vra gen die hem niet aanstonden. Namen en bedragen noemen, daar wil hij niet aan beginnen. Later zal hij beweren dat hij geen "grote jongens" uit het vak kent. "Ik was gewoon te onbelangrijk" zegt hij ontkennend op de vraag of hij met Van Leeuwen samen werkte. Geduldig legde hij uit wat het fenomeen koppelbaas cq. onderaannemer nou eigenlijk in houdt. Uit de woordenbrij, gelar deerd met diverse pilsjes, wordt langzaam een beeld gevormd. De "Onder-aannemer" Aad van Delft kijkt op Mallorca kat uit boom koppelbaas zorgt ervoor dat werknemers aan de aannemers worden gekoppeld. Het is geen goed woord, zo oordeelt Van Delft. Een onder-aannemer die mensen uitbesteedt aan de hoofdaannemer. Die omschrij ving klinkt hem al heel wat vriendelijker in de oren. Naar zijn mening ronselen de hoofdaan nemers zelf niet omdat ze de win sten liever in eigen zak houden dan hogere lonen uit te betalen. Officieel kan de onderaannemer geen mensen "uitlenen" domweg omdat het verboden is. In plaats van werk via een vaste aanneem- som te aanvaarden betaalt hij de werknemers per uur uit. Via dit systeem worden facturen ver valst en steekt de onderaannemer (of koppelbaas?) in elk geval 18 procent BTW in eigep zak plus de niet afgedragen sociale lasten. "En dat" Van Delft zegt het be rustend" is strafbaar. Maar in fei te doen uitzendbureaus hetzelf de, alleen legaal. Wat wil de grap: omdat ook Van Delft via een bv werkt kan hij niet persoonlijk aansprakelijk worden gesteld. Bezittingen zijn elders onderge bracht, de bv is "hol". Voor de belasting zal er weinig of niets te halen zijn. Van Delft gist dat het faillisement van zijn bv al wel is aangevraagd. Navraag bij een wat kortaf pratende politieinspecteur leert dat over Van Delft nog geen contact is geweest met de officier van justitie". Aardige bedragen Zoals hij voor het gesprek al aan kondigde hult Van Delft zich in stilzwijgen omtrent de hoogte van het bedrag dat de belasting van hem wil hebben. "Het zijn een stel aardige bedragen" zegt hij laconiek. Het zou met 150 werknemers (ongeveer 700 gul den per man per maand) jaarlijks een dikke tien miljoen moeten zijn. En dat vier jaar lang. Nu nog, volgens Van Delft. Blijkens de laatste inlichtingen die hij uit Nederland kreeg draait zijn be drijf nog steeds. "Nee, ik heb geen idee hoe lang nog. Kan ik hier vandaan toch niet zien. Er zal echt wel iets gebeurd zijn. Het blijft in het vage. Geïrriteerd: "Het is nu zo dat er één de pispaal is. Van Leeuwen. Ter wijl er zat anderen van méégepro- fiteerd hebben en die komen niet aan de beurt. Ik weet niet wat me zelf boven het hoofd hangt omdat ik niet weet wat Hans wel of niet gedaan heeft. Hij is toch een vriend van me. Nou ja, dat zei ik maar ik schreeuw niet zo hard met m'n vrienden. Zeg maar lie ven een goeie kennis." Wat vergoeilijkend: "Het is toch hardstikke leuk om een hele nieuwe wijk te zien opbouwen. Tuurlijk is het ook geinig om daarvan te allen tijde gebruik te maken om je eigen zakken te vullen." En daarmee de zakken van de werknemers vindt Van Delft. "Ja, dat klinkt weer sociaal voelend hè, maar het is nog altijd zo dat als ik 100 miljoen van de staat heb gestolen daarvan wel 80 naar de arbeiders gaan. Ik moet wel 150 man aan de gang houden. Als wij er niet zouden zijn, kreeg je een dubbele werkloosheid". Voor de aannemers heeft hij geen goed woord over. Er zit voor hen geen enkel risico aan vast terwijl ze wel de winsten opstrijken en "donders goed" weten welke praktijken de koppelbazen erop nahouden. "Bij de aannemers loopt niemand naar binnerf. De wortel van het kwaad wordt pas bestreden als ze de hoofdaanne mer aansprakelijk stellen" zegt hij met stemverheffing. "Maar hij strijkt de winsten op en houdt z'n kop. Van Delft kwam een jaar of vier geleden in de bouwwereld terecht omdat hij het Leidse muziekleven na jarenlang manager van de Shoes en Catapult te zijn geweest zat was. Voor de groepen uit Lei den trok hij op een gegeven mo ment z'n neus op. "Ik kan er de leeftijd niet meer voor hebben maar ik vind er geen pest meer aan". Het is eenvoudig om een voorstelling te maken van de au toriteit die hij als manager moet hebben afgedwongen. Behalve -uiteraard- zijn gestalte is dat de overheersende blik, het overdui delijk aanwezig zijn. Êen man waar je -als je hem niet kent- best een straatje voor om zou lopen. Een man die het recht in eigen hand neemt en dat met grote van zelfsprekendheid doet. Met verve brengt hij het verhaal over de fi guur die het waagde zijn zoontje een blauw oog te slaanDe jongen wist alleen dat het een man met een blauwe auto was geweest. Hij stroopte heel Leiden af en vond de auto en de eigenaar). Een man ook die voor je door het vuur zal gaan als hij je aardig vindt. Op eigen benen In 1976 hakte hij de knoop door. Met een "mijnheer wiens naam ik niet wil noemen" startte hij een bv. Na 2'/2 jaar ging hij zijn eigen weg: Van Delft wist genoeg om op eigen benen te staan. Hij nam overal werk aan: Den Haag, Utrecht, Rotterdam. Werkte het liefst en het meest met grote aan nemers. Ook al om meer betrok ken te zijn bij zijn klanten. Ont sprong volgens zijn zeggen tel kens de dans omdat hij uiterst voorzichtig te werk ging. Desal niettemin was hij er zich al die jaren van bewust dat de bom wel kon barsten. "Je weet waar je aan begint. Je weet dat het fout kan gaan als de fiscale recherche komt. Als ik terugga naar Neder land doe ik dat ook goed voorbe reid. Ik heb niet met valse factu ren gewerkt want dan graaf je je eigen graf. Ik ben toch geen ach terlijke aan heroïne verslaafde vent die geld nodig heeft.." De vervelende maar onvermijdelij ke moraliserende vraag: zou je het allemaal wéér doen als je van tevoren...etc. Aad, de zaken keurig op een rijtje zettend: Natuurlijk. Ten eerste moet ik m'n mensen veel betalen anders krijg ik geen goeie. Dus blijft er voor de belasting niks over. Ten tweede zijn de belas tingen in Nederland schrikba rend hoog. Ten derde vind ik dat we, het Nederlandse volk, vrese lijk worden geflest door de rege ring." En daarom zit van Delft op Mallorca. Ilij doodt de tijd met het lezen van wetboeken MIEP DE GRAAFF. LEIDEN - Gedeputeerde drs. J. Borgman opent maandag een tweetal provinciale fietspaden in de directe omgeving van Leiden. Het eerste fietspad loopt groten deels langs de oostkant van het Rijn-Schickanaal. Ter hoogte van de spoorbrug in de lijn Lei- den-Utrecht is er een aftakking in de richting Zoeterwoude. De totale lengte is zo'n 2500 meter. Het nieuwe fietspad brengt verbin dingen tot stand tussen de Lam- mebrug(nabij de rotonde Lam menschans) en de Wilhelmina- brugtop de Hoge Rijndijk) en tus sen Leiden en het industrieter rein De Grote Polder' in Zoe terwoude. De spoorwegovergang in het fietpad is beveiligd met elektrisch beveiligde overweg bomen. De aanleg, die zeven maanden heeft geduurd kostte ruim 1.1 miljoen gulden. Het tweede fietspad dat wordt ge opend loopt grotendeels langs de voormalige trambaan Leiden - Den Haag, evenwijdig aan de rijksweg 44 naar Wassenaar. Het pad is 1800 meter lang en kon ge bruikt worden voor het woon- werk- en woon-schoolverkeer tussen Wassenaar, Leiden, Val kenburg en Den Haag. Om te voorkomen dat het overige ver- keur van het pad gebruik mankt zijn op verschillende plaatsen obstakels geplaatst. Naast het pad staan enkele pick-nicktafels met banken. Ook dit karwei duurde zeven maanden en kostte ruim vijf ton. Ml' Overweg Ik weet niet precies hoeveel pa pier er al volgeschreven is over de spoorwegovergangen in de Haagweg en de Mors- weg, maar het moet langza merhand een torenhoge stapel t zijn geworden. De treinver binding met Utrecht zorgt al vele jaren voor de nodige ver keersproblemen in de omge ving van de Rijnzichtbrug. Vooral in de spitsuren. Ooit leefde Leiden met de hoop dat de spoorlijn nog eens om hoog zou worden gebracht en dat de overwegen plaats zon den maken voor twee tunnels. In de jaren zestig zijn er zelfs fraaie tekeningen gemaakt hoe het er allemaal moest gaan uitzien. Maar tn de loop der jaren gloorde er steeds minder hoop en een paar maanden geleden werd die definitief de bodem in gesla gen. Een van de laatste mogelijkhe den om nog eens "hoog spoor te verwezenlijken was toen de vervanging van de spoor- bruig over het Galgewater ter sprake kwam.. Het werd zon der al teveel discussie met de gemeente een lage brug. Wel werd het een bredere omdat alvast rekening moest worden gehouden met een eventuele verdubbeling van de lijn naar Utrecht. De vorige brug heeft het een kleine honderd jaar uitge houden. dus wal dat betreft kunnen we voorlopig vooruit. Toch vindt NS dat er iets aan de overwegen moet gebeuren. Dolgraag zou men de nu nog bewaakte bomen willen ver vangen door de zogenaamde ahob'sf automatische halve overweg bomen). De overwe-. gen zijn namelijk de laatste ontbrekende schakels tn de automatische treinbeveili ging, die voor de baanvakken rond Leiden volledig vanuit Den Haag wordt geregeld. Daarom laten de spoorwegen geen mogelijkheid onbenut om te wijzen op het feit dat ahob's niet onveiliger zijn dan handbediende bomen. Als voorbeeld werd onlangs nog gewezen op de overgan gen in de Herenstraat en bij de Telderskade. Punt is echter dat deze overwegen veel min der verkeer te verwerken krij gen.Op Haagweg en Morsweg is bijvoorbeeld een zeer groot aantal scholieren dat dage lijks de overgang moet passe ren. Vandaar dat de buurt- comités van Haagwegkwar- tier en Transvaalbuurt zich met verve hebben verzet tegen de NS-plannen. In de gemeentelijke verkeers- commissie kwam deze week een compromis op tafel: toch ahob's maar voor de voetgan gers op beide overwegen een tunnelt je. Of het werkelijk een compromis is. waag ik te be twijfelen. Een van de belang rijkste argumenten van de buurtcomités was dat de kin deren niet instaat moeten zijn om de spoorbaan toch over te steken. De tunneltjes bieden op dat punt geen oplossing. Ze zullen namelijk niet of nau welijks gebruikt worden. Dat hebben vele tunneltjes onder en bruggen over drukke we gen al bewezenDe jeugd blijft de voorkeur geven aan de kortste route. Ook al is die on veiliger. Vuistje Uiteindelijk lacht wethouder Dick Tesselaar in z'n vuistje. Het is hem dan toch gelukt de Leidse Jeugd Actie(LJA). van oudsher bedoeld als steunpi laar voor het club- en buurt huiswerk, wordt opgeheven. Het nieuwe instituut Welzijn wordt een verkapte Welzij ns- raad. Net als twee jaar gele den de bedoeling was. Natuurlijk, hij heeft omwegen en sluipweggetjes moeten ge bruiken om het zover te laten komen. Lag het altijd al in zijn bedoeling écn groot on- dersteuningsinstuut voor het welzijnswerk te maken, de gemeenteraad besliste die dag in juni 1978 einders. Twee on dersteuningsinstituten moes ten er komen. Ondanks de waarschuwingen van Tesse laar dat alleen bij omsmelting lot één orgaan de sluier van het sociaal-cultureel werk kon ivorden opgelicht. Want zon particuliere organisatie die de belangen van het club-, buurthuis- en speeltuinwerk behartigde als de LJA dal kon anno 1978 niet meer Toch werd toen al de aanzet ge geven tot de vorming van een instituut. Want du WHzijlU- raad en LJA. zo besliste de raad, moesten samen in één huisje kruipen. Om elkaar heenlopen zouden ze op die manier niet meer kunnen. Bo vendien zouden de statuten van dé stichtingen zo worden opgesteld dat ze te zijner tijd zo in elkaar konden worden geschoven Lange tijd bleef het rustig Er was een werkgroepje bezig met het maken van statuten De Welzijnsraad en dp LJA deelden wat grauwen en snauwen uit naar elkaar, maar daar bleef het bij. Tot begin van dit jaar. Tot ieders verbijstering bleken de des tijds zo felle tegenstanders van één instituut als een blad van een boom te zijn omge draaid. De Welzijnsraad en de LJA moesten toch maaréen organisatie worden. Met groot kabaal verhuisde de Welzijnsraad in maart alvast naar het gemeenschappelijke pand aan de Breestraat. Dat zat gelijk vol. Och. met wat opschuiven kon de LJA er la ter, als directeur Steinbach met pensioen was.ook nog wel bij. De Welzijnsraad-medewerkers kunnen nu rustig blijven zit ten aan hun riante bureaus. De LJA heft namelijk de eer aan zichzelf gehouden en Tes selaar verzocht om de club op te heffen. Eind goed al goed? De nasmaak blijft in elk geval wat wrang. Loco De Leidse wethouder Cees Waal heeft het op het ogenblik niet gemakkelijk. Want een porte feuille met daarin ruimtelijke ordening en verkeerszaken is niet het meest simpele die je je kunt voorstellen. Tel daarbij op dat hij ook nog de werk zaamheden van de overhaast vertrokken burgemeester Vis moet overnemen en het is dui delijk dat er weinig tijd over blijft om even te relaxen. Hoewel Waal niet voor een kleintje vervaard is, krijg ik toch de indruk dat het hem langzamerhand een beetje boven het hoofd begint te groeien. Anders kan ik niet verklaren waarom hij deze week in de gemeentelijke commissievergadering zo'n opmerkelijke schuiver maak te. Aanleiding waren de problemen die er bestaan rond de waterleidingen in di verse stadswijken. Die zijn te smal om de brandweer in noodgevallen voldoende bluswater te verschaffen. Bij de laatste begrotingsbehan deling werd een motie inge diend waarin werd uitge sproken dat er snel iets moest gebeuren. Het college nam de motie over en beloofde de raad voor 1 april met ix>orstellen te komenDe datum verstreek en B en W lieten niets van zich horen. Vandaar dat CD A-er Joop Walenkamp deze week bij de eerste bespreking over de begroting voor 1981 infor meerde hoe het er mee stond. Waal had er verstandig aan ge daan te zeggen dat met hel vertrek van Vis en andere bij komende beslommeringen de zaak vertraagd was en dat hij zijn best zou doen om zo snel mogelijk met voorstellen te komen. Maar kennelijk prefe reerde hij de gedachte dat de aanval de beste verdediging is en kaatste onmiddellijk de bal terug. Als Walenkamp de zaak zo be langrijk vond dan had hij di rect na die eerste april maar aan de bel moeten trekken, luidde Waals commentaar. Dat schoot de CD A-er in het verkeerde keelgat. En tegelij kertijd ook een aantal andere raadsleden. Onder wie VVD- er Kees van Duijn die onmid dellijk alle registersopen trok. Helemaal ongelijk over dat aan de bel trekken had Waal natuurjijk niet. Want toen een ran mijn collega's van de stadsrubriek Steeds Walen kamp enkele weken geleden vroeg hoe het ermee stond er kende hij vlot dat het hem door het hoofd was geschoten. Maar los daarvan was het van Waal een complete misser om het eigen verzuim te verdoe zelen. De wijze waarop hij reageerde was er ook duide lijk een van een geprikkeld iemand die belangrijker za ken aan zijn hoofd heeft en bij wie het slecht valt dat hij ge houden ivordt aan een vorig jaar gedane toezegging. Ook was dat toen aan hel slot van een warrige begrotingsbe handeling waarin de ene mo tie na de ander over de tafel vloog. Tellen Vorige week toen de eerste klachten over gas- en licht re keningen btj het energiebe drijf Rijnland binnenkwa men liet een woordvoerder van het streekbedrijf weten dat het ging om enkele tien tallen gemaakte fouten. Be stuurslid Heemskerk deelde deze week tn de vergadering van het algemeen bestuur mee dat de computer 4.eC njuiste nota's had geproduceerdDe voorde hand liggende conclu sie is dat men bij Rijnland erg veel moeite heeft met tellen. Zelfs als het om het aantal klachten gaat. Misschien dat aan de Langegracht eens overwogen kan worden een dubbel telwerk aan te schaf- L GLIBBER

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 3