mededelingen gemeentebestuur leiden 16 üm 20 juni'80 Al wat u maar kwijt wilt... met h sleuteltje opent u 50.000 deuren! Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 16 juni a.s. om 19.30 uur in de raadzaa! van het stadhuis. Agenda: Benoeming Hoofd van de openbare school voor elementair buitengewoon onderwijs verbonden aan het Pedologisch Instituut aan de Bloemfon teinstraat. Benoeming van een raadslid in verschillende raads commissies. Benoeming Hoofd van de openbare lagere school aan het Broekplein. Benoeming Hoofdleidster aan de openbare kleuter school "De Margriet". Beschikbaarstellen van kredieten ten behoeve van voorbereidingskosten verbeteringsplannen, voor de verbetering van de infrastructuur,en voor verwer ving c.a., alsmede overdracht van de bevoegdheid tot aankopen in de wijken Groenoord, Maredijk en Transvaalbuurt. Verbeteringsplan Verversbuurt. Verbeteringsplan Pancras-west. Verbeteringsplan Academiewijk-Levendaal-West. Voorstel ondersteuningsinstituut; het ontbinden van de Stichting Leidse Jeugd Actie en de Stichting Welzijnsraad Leiden en het oprichten en vaststel len van de statuten van de Stichting'Welzijn Lei den. Vaststelling van de Verordening experimentele kunstuitleen Leiden. Goedkeuring jaarrekeningen 1974/1975 tot en met 1976/1977 van de "Vereniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen". Eigendomsoverdracht van de dienstwoningen van het Energiebedrijf Rijnland. Aanleg van een wandelroute van het Burchtcom plex naar de Oude Rijn, het herstel van het Burcht plein, de restauratie van de trap naar de Burcht heuvel en het aan de voet van de Burchtheuvel gelegen trapje met de daarbij behorende zuilen en het hek. Het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de gebieden Groenoord en Transvaal. Verdaging beslissing omtrent de vaststelling van het bestemmingsplan Merenwijk. Vaststelling voorwaarden uitgifte van grond in erf pacht in de Merenwijk aan de woningbouwvereni ging "Ons Doel". Wijziging van de gemeenschappelijke regeling Re gionale Brandweer Rijnland. Wijziging van het Arbeidsovereenkomstenregele- ment 1958; verlenen van aanspraak op uitkering bij onvrijwillige werkloosheid. Formele wijzigingen van enkele rechtspositierege lingen in verband met het vervallen van de Kinder toelageregeling en de Kinderbijslagwet voor Loon- trekkenden en wijziging van de Algemene Kinder bijslagwet. Aanvaarding schenking schilderij, een zelfportret van de schilder W.H. van der Nat aan het Stedelijk Museum "De Lakenhal". Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1979. Intrekken van het besluit van de Raad d.d. 2 de cember 1974 nr. 275 (vaststelling subsidie Leidse Buitenschool) en vaststelling van de subsidienorm voor de vereniging "de Leidse Buitenschool" voor het jaar 1980. Gedeeltelijk intrekken van het besluit van de Raad d.d. 25 juni 1977, no. 147 (4e algemene Begro tingswijziging 1978; beschikbaarstellen bedrag voor de aanpassingen van het gebouw Steen- schuur 21) en beschikbaarstelling van een krediet voor de tijdelijke huisvesting van de Gemeentelijke 'Sociale Dienst. Voorstel schenking van een schilderij ten behoeve van het Stedelijk Museum "De Lakenhal". Werkkrediet voor het doen van investeringen ten behoeve van de Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening. Krediet voor de herindeling van het Stadhuis (6e fase). Rekening-courantkrediet aan de Stichting Dioge nes Leiden ter voorlopige financiering van de res tauratie van het Mierennesthofje. Vaststelling wijziging van de Verordening op de commissie voor de beroep- en bezwaarschriften. Aangaan van een overeenkomst met Alestra B.V. te Amsterdam betreffende de door deze B.V. in verband met de nieuwbouw voor C. en A. aan de Breestraat te betalen bijdragen in de aanloopver liezen van een te stichten parkeergarage en in de kosten van uitbreiding van het aantal rijwielklem men in de binnenstad. Commissie vergaderingen Commissie voor financiën. Dinsdag 17 juni a.s. om 19.00 uur in kamér 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Garantie geldlening Huisvesting Werkende Jonge ren. Voorschotten exploitatievergoeding 1980 aan be sturen van de bijzondere kleuterscholen. Subsidie-afrekening 1979 Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden afd. Leiden en Oegstgeest. Commissie voor de Beroeps- en Bezwaarschrif ten. Woensdag 18 juni a.s. om 16.15 uur in kamer 234 van het stadhuis. Bezwaarschrift van De Coöperatieve Vereniging van eigenaren "De Zijlroos" tegen het verlenen van een vergunning tot het plaatsen van een fotobak aan het pand Zonnebloem 72 t.g.v. Makelaardij Van Beukering. t kamer 234 van Bezwaarschrift van enkele bewoners van de Rijns- burgerweg tegen de aanschrijving tot het schoon maken van een sloot gelegen ten noorden van de Wassenaarseweg. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Hinderwet m Projectgroep D'Oude Morsch. Maandag 16 juni a.s. om 15.30 uur in het wacht- gebouwtje van de Morspoortkazerne. Onderwerp: Voorschriften behorende bij het bestemmingsplan "D'Oude Morsch". Commissie van Advies voor de Politionele aan gelegenheden. Maandag 16 juni a.s. om 16.00 uur in de kantine van het Politiebureau. Agenda: Jaarverslag van de Politie. Ontruiming wisselwoningen aan de Van Huisweg. Brief loco-burgemeester aan de Minister BiZa. Rapport "Sterkte van de Politie". Grofvuilop- haaldienst Informatieavond bibliotheek Morskwartier Woensdag 18 juni a.s. om 20.00 uur vindt in het wijk centrum Morschwijk, Topaaslaan 19 een infdhnatie- avond plaats over het toekomstige bibliotheekfiliaal Morskwartier. Deze vestiging is gepland in de bocht van de Robijn straat ter hoogte van de Topaaslaan, tegenover het Diamantplein. De ontwerpers willen graag op deze avond de toe komstige omwonenden en gebruikers informeren en met hen overleg plegen. Schapenscheerder in kinder boerderij "Merenwijk" Woensdag de 18e a.s. is er in de kinderboerderij "Me renwijk" een schaapscheerdersdagje georganiseerd voor verschillende klassen van scholen. Ongeveer 45 schapen zullen er geschoren worden. Daarna zal er een demonstratie gegeven worden over hel spinnen van wol en de verdere verwerking ervan. Schoolbioloog, Frits van der Sluis zal gedurende de gehele gebeurtenis aanwezig zijn om een ieder, die meer hierover te weten wil komen, uitleg te geven. Hij heeft daarvoor een fraai informatieblaadje ge maakt, waarin uitvoerig, één en ander omschreven staat. Bewoners uit de Merenwijk en natuurlijk ook andere belangstellenden .zijn tussen 2 en 3 uur 's middags van harte welkom. Informatie over ongedierte bestrijding Ter voorkoming van ongedierte zoals vlooien enz., heeft de gemeentelijke Reinigingsdienst voor toekomsti ge vakantiegangers een zeer bruikbaar advies. x De vakantie staat zoals bekend weer voor de deur. Honderden mensen zijn bezig met de nodige voorberei dingen. Huisdieren zullen misschien tijdelijk een ander onderkomen krijgen of ze gaan mee op reis. Voorkom dat uw huis na terugkomst een vlooienbroeinest is geworden. De Reinigingsdienst adviseert daarom eigenaren van huisdieren bepaëlde plaatsen in het huis goed te con troleren en deze goed te reinigen. Vooral op die plaatsen waar uw huisdier, z'n lievelings plekje heeft. Daar moet bijvoorbeeld goed de stof zuiger overheen. U zou deze plekken eventueel met een speciaal bestrijdingsmiddel kunnen behandelen. U voorkomt hier mee een hoop narigheid. Een goed werkzaam spul is "Methoxychloor of Propoxur". Deze middelen kunt u ondermeer bij de drogisterij of een dier-speciaalzaak kopen. De Reinigingsdienst adviseert u wel voorzichtig te zijn met het gebruik van deze stof, alvorens u te werk gaat. Leest u de verpakking daarom goed. Mocht u meer informatie willen, dan kunt u de Reinigingsdienst op werkdagen tussen 8.00-12.00 en 13.00- 16.30 uur bellen. Telefoon 146741 Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediénd voor: Fabriek voor produktie van boorbeitels voor olie- en gaswinning in het pand Rooseveltstraat 6. De aanvrage is afkomstig van Reed Tool Company of Nederland B.V., alhier, en betreft het uitbreiden en wijzigen van een inrichting ten behoeve van de fabricage van boorbeitels voor olie- en gaswinning met een nieuwe fabriekshal waarin diverse door elek tromotoren gedreven installaties zijn geplaatst, een en ander in het perceel Rooseveltstraat 6. Op dinsdag 1 juli 1980 zal om 14.30 uur een open bare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e ver dieping. Supermarkt in het pand Bevrijdingslaan 58 De aanvrage is afkomstig van V.D.B. Verenigde Dis tributiebedrijven B.V., te 's-Hertogenbosch, en be treft het uitbreiden en wijzigen van de supermarkt met diverse door elektromotoren gedreven installa ties ten behoeve van onder andere koel- en diepvries machines in het perceel Bevrijdingsplein 58. Op dinsdag 1 juli 1980 zal om 15.00 uur een open bare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e ver dieping. Deze verzoeken liggen tot en met vrijdag 11 juli 1980 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter in zage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het Colle ge van Burgemeester en Wethouders tot en met 11 juli 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden inge diend tijdens de hierboven genoemde openbare hoor zitting. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om ver gunning openbaar is gemaakt en binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren hebben inge diend. Gemeentegrond illegaal in gebruik Oproep aan "onbekende" eigenaren In de dagbladen van vorige week donderdag en vrijdag hebt u kunnen lezen, dat de gemeente de tot nu toe tfiog onbekende eigenaren/houders van verschillende soorten vee op wil roepen, die koeien, paarden en/of andere soorten kleinvee zonder toestemming, laten grazen op gemeentelijke grondeigendommen. De Stevenshofpolder, het toekomstige Vlietpark, in en rondom de Meer- en Roomburgerpolder, zijn bij uitstek een voor hen gekozen plaats geworden. Hiervoor wordt door de eigenaar geen aangifte gedaan. Men betaalt ook niet aan de gemeente voor het grondgebruik. De gronden waarop dit alles gebeurt, zijn bestemd voor toekomstige bebouwingen. Zolang dat nog niet het geval is, kan de gemeente de grond voor korte tijd verhuren of anders wel door middel van de opbrengsten van hooi, de onkosten enigszins drukken. Die mogelijkheid wordt tot nu toe tot een minimum beperkt, omdat dergelijke aktiviteiten op andermans eigendommen, hand over hand toeneemt. Niet alleen (kleine) veehandelaren laten zich verleiden tot het onrechtmatig in gebruik nemen van gemeen tegrond, maar ook andere mensen, die uit liefhebberij voor hun kinderen een pony of b.v. geitjes nemen. De gemeente gaat daar nu iets tegen doen De bedoeling is, dat er binnenkort een opzichter van de Plantsoenendienst, met een speciale auto, alle voor zover mogelijk aanwezige vee op gemeentegrond weg zal halen. Tijdelijk zullen deze op een daarvoor aan gewezen plek worden onder gebracht. De eigenaar kan bij vermissing van zijn of haar dier(en), de gemeente bellen en tegen betaling van onkos ten, hun eigendom terug krijgen. Wie kunt u voor informatie bellen 777 Van de Afdeling Plantsoenen is de heer Kühn de meest aangewezen persoon hiervoor. U kunt hem bereiken onder nummer 769241u vraagt dan naar toestel 451 Bij geen gehoor kunt u ook eventueel de kinderboerderij "Merenwijk" bellen, telefoon 140998. Doorgaans is daar altijd wel iemand aanwezig, die u verder kan helpen. Verhuizing afdeling Maatschappelijke Zorg van de G.S.D. Binnenkort begint de verbouwing van het hoofdge bouw van de Sociale Dienst aan het Steenschuur. In verband hiermee moet de afdeling Maatschappelijke Zorg van de dienst tijdelijk ergens anders onderdak worden gebracht. De verhuizing vindt plaats op woensdag 18 en donderdag 19 juni. Op beide dagen zijn de medewerkers van deze afdeling niet bereikbaar voor kliënten en instellin gen. Met ingang van vrijdag 20 juni zijn de bijstands- maatschappelijk-werkers van de afdeling telefo nisch bereikbaar op de nieuwe telefoonnum mers: 14 28 47 en 14 28 48. Deze nummers zijn al léén bestemd voor de kliënten van de afdeling Maatschappelijke Zorg: kliënten jonger dan 65 jaar met een ABW-uitkering. De verhuizing van de afdeling Maatschappelijke Zorg heeft geen gevolgen voor de spreekuren, in lichtingenuren en afspraken met kliënten. Deze blij ven gewoon plaatsvinden in de gebouwen Steen- schuur, Apollolaan en Herensingel. Ook het postadres verandert niet. Alle andere afdelingen van de Sociale Dienst blij ven bereikbaar via de bekende nummers: 131941 en 1205 47. Volgende week zijn aan de beurt, Wijk 1 en 3 maandag 16 juni Wijk 2 en 8 woensdag 18 juni Wijk 5 en 7 donderdag 19 juni Wijk 4 en 6 vrijdag 20 juni Steun voormannen. Zwaar werk? Veel auto-rijden? Een Camp gordel steunt en voorkomt klachten over een vermoeide rug. oyyvp Elast. kousen steunzolen naar gipsmodel breukbanden invaliden- stokken enz. DR0G.KRUYT Zonodig bezoek aan huis. Nieuw geschenk: son Lijmen Poe-Kado-Ooos. Met 11 lijmsoorten. H.JANSE Haarlemmerstraat 123 Leiden, tel. 121603 m iiliiiliflliiHlifilliliiiiiliiiHIl ^^sleuteltjes service: p Bel 071- 143545

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 26