Overlast bezorgende garage moet weg of worden aangepast "Commissie te traag met behandeling bezwaren tegen huizenbelasting" [Le/hfee agenda Nieuw YVD-raadslid Wassenaar neemt geen blad voor de mond Computer van slag: hoge rekeningen voorgas en licht BURGERLIJKE STAND PvdA - Wassenaar stelt vragen over miljoenen j LEIDERDORP - De behandeling van bezwaren tegen de onroerend-goedbelasting moet in handen blijven van de commissie beroep- en bezwaarschriften. Dat is de me ning van de leden van die commissie. STAD EN RAND DONDERDAG 12 JUNI 1980 Een voorstel van het college van burgemeester en wethouders van Leiderdorp om deze bezwaar schriften voortaan door het col lege te laten afhandelen, wees de commissie van de hand. B en W vonden dat de commissie te traag werkte. De commissieleden zijn zich wel bewust van het feit dat zij bij de behandeling van bezwaarschrif ten tegen de onroerend-goedbe lasting 1978 vaak geen ideale pro cedure hebben gevolgd. "Maar", "ïddus voorzitter Winkler, "we hebben er alle vertrouwen in dat er met enige oefening, ook van de kant van het college, een stuk vlotter moet kunnen worden gewerkt". Volgens commissielid Olivier was de trage afhandeling ook te wij- ten aan het nieuwe van de belas ting, waardoor de commissie vaak niet precies wist hoe de za ken moesten worden aangepakt. Sommige uitspraken lieten volgens B en W anderhalf jaar op zich wachten. Binnenkort worden de aanslagen over 1979 verwacht en binnen vier maanden daarna al de aan slagen over 1980. Het college vreest dat de commissie in ern stige tijdsproblemen zal raken bij de behandeling van bezwaar schriften over 1979, waardoor er in de snel volgende aanslag over 1980 onnodige fouten zullen voorkomen. De commissie betwijfelde echter sterk of het college bij het over nemen van de onroerend-goed- belasting-zaken wel zoveel vlug ger zal kunnen werken. Het ge vaar is aanwezig dat burgemees ter en wethouders uit tijdsgebrek de bezwaren door gemeente ambtenaren laten afhandelen. Volgens Winkler zijn de belangen van de burgers hier niet bij ge baat zij hebben recht op een on afhankelijk werkende commis- sie.Wel heeft de commissie er onlangs in toegestemd om aan slagen waarin een duidelijke fout is gemaakt, door het college te la ten afhandelen. LEIDEN/RIJNSBURG - Zo'n 4500 Leidenaars hebben kort geleden een te hoge gas- en lichtrekening gekregen van het streekenergiebedrijf Rijnland. In de helft van die gevallen werd bewoners meer dan 100 gulden teveel bere kend. In zo'n 450 gevallen kregen Leidenaars een reke ning gepresenteerd die meer dan 500 gulden te hoog was. In enkele tientallen gevallen bedroeg het verschil enkele duizenden guldens. Dat antwoordde P. Heemskerk, lid van het dagelijks bestuur van het streekenergiebedrijf Rijnland, gisteravond op vra gen van het Leidse lid van de algemene raad W. Blijie. Vol gens Heemskerk is het uitge sloten dat een dergelijke fout in de toekomst wordt her haald. Op 23 mei zijn er bij het streekenergiebedrijf zo'n 15.000 rekeningen de deuF uitgegaan. In 30 procent van die rekeningen was een fout gemaakt. De belangrijkste oorzaak is vol gens bestuurslid P. Heems kerk dat vele mensen bij het oude systeem niet een kaart met hun meterstand hebben ingevuld en opgestuurd naar het bedrijf.Die gebruikers zijn door het bedrijf geschat. Die schatting is bij de invoe ring van het nieuwe systeem ingevoerd in de computer, zonder dat bekend was hoe nauwkeurig die schattingen waren. In veel gevallen ble ken die schattingen te hoog en raakte de computer in de war als de werkelijke meter- standen veel lager bleken dan de ingevoerde standen. Doordat ook ambtenaren van het energiebedrijf met die mogelijkheid geen rekening hebben gehouden, hebben veel Leidenaars een te hoge gas- en lichtrekening gekre gen. De verbruikers die een onjuiste nota hebben ontvan gen, zijn inmiddels schrifte lijk door het energiebedrijf geïnformeerd. De automati sche afschrijvingen van bank- of girorekeningen zijn opge schort tot het moment waar op tussen de verbruiker en het bedrijf eenstemmigheid is bereikt over de hoogte van de eindafrekening. De bewuste garage die veel licht uit de woning van de heer Caspari achter) wegneemt. DEN HAAG/OEGSTGEEST - De garage die een bewoner van de Willem de Zwijgerlaan in Oegstgeest overlast be zorgt moet worden afgebroken of aangepast. Dit besluit heeft de Raad van State genomen. De bewuste garage met puntdak, behorende bij een woning aan de Mauritslaan in Oegstgeest, werd eind 1978 neergezet. De gemeen te had toestemming gegeven voor de bouw, omdat die niet in strijd was met het bestemmings plan. De garage werd bovendien geheel volgens de voorschriften van het bestemmingsplan ge bouwd. De heer Caspari echter, die aan de Willem de Zwijgerlaan woont, en wiens achtertuin grenst aan die met de garage, kwam in opstand tegen het gebouwtje. Hij had in zijn bezwaren tegen het gemeen tebestuur al laten blijken dat de garage die een hoogte heeft van zo'n vier meter en ongeveer zeven meter lang is, veel licht uit zijn woning wegneemt. Ook zou er door de bouw een brandgevaar lijke situatie ontstaan. Verder LEIDEN - Geboren: Olga Alida Maria, dochter van W.B.P. Warmerdam en A.M.C. van Steijn; Remco, zoon van F. Hofman en I. van den Boogert; Leen- dert, zoon van M.M. Hazenoot en L. Nijgh; Brian James, zoon van J.G. Hef- fernan en A.E.J. Zwart; Johannes Ber- nardus, zoon van J.M. van Dorp en Y.T. van Velzen; Frank, zoon van A.N.R'.J.M. Elderhorst en M.W. Schoonwater; Elise Margaretha Wilhelmina, dochter van W.B.J. Lemmers en A. Verkade; Linda, dochter van A.N.R.J.M. Romijn en A.J.B. Haagen; Patrick, zoon van R.J.P. van der Heijden en W. Keijzer; Johan, zoon van H.A. Vrielink en J. Bouwhuis; Patty, dochter van J.C. van Gunst en A. van der Meij; Leila, dochter van M. Far- hani en Z. Fazzi; Jan, zoon van J. van Staveren en W.C. Verweij; Petra, doch ter van E. Rous en P. van Rijn; Antonio Giuseppe, zoon van L. Cossu en O. Melis; Valentijn, zoon van G.P. Molhoek D.C. Wilson; Theodor Mathijs, zoon van T.H. Prause en E.M. Odendaal; Roel, zoon van W. de Vries en M. Wapenaar; Theodoor, zoon van C.C.T. de Koo en M. de Ridder; Maarten, zoon van J.H. Lens en M.W. van der Pol; Marco Alexander, zoon van J. van Rijn en E. Heemskerk; Houda, dochter van M. Ballari en K. Be- narsa; Marc-Jan, zoon van J.J.M. Leeu wenburg en J.H.M. Herweijer; Elisabeth Annette, dochter van J.J.M. Leeuwen burg en J.H.M. Herweijer; Piter Paul Godfried Bernard, zoon van H.A.M.M. van der Krogt en P.T.G. van Leeuwen; Sebastiaan Wilhelmus Gerardus, zoon van L.J.G. van der Krogt en P.T.G. van Leeuwen; Rob, zoon van A. Castel en J. vah de Kamp; Bas Jacobus August, zoon van J.G. leenheer en A.A.C. van Steijn; Sjef, zoon van G.J.M. van Geloven en K. Groen; Nicolaas Pieter, zoon van M. van der Burg en A.N. van der Kwaak; Petro- nella Maria, dochter van W.F. van Hoek en I.M.C. Passant. Ondertrouwd: P.F.H. Beerenfenger en E.M. Chrispijn; C. Boon en W. Kerpers- hoek; A.P. de Bree en C.M.C. Olivier; D.N.M. de Gruijter en A.M. Westerink; A.J. Findlay; R.F.J. Kluivers J.P.M. Devilee; Z. Köroglu en A. lepe laar; J.P. Schutz en M.D. Polak; H.J. Vo gelenzang en B. Bulten; R.M. Wansink en J. den Outer. Gehuwd: F.B.M. Rosdorf en J.H.A.B. Vreeburg; S.P. McKechnie en I.B. Ferf; J. NOppe en K. Benabderrahmane; B. Mieloo en A.C.M. Spruijt; C.M.A. van Amstel en D.A. van Doorn; L. Sanders en S.E. de Lang; F.A.L. de Bruijn en H.J. Ales; R.W. Boutier en M.J. Janssen; V.H.J. Oudshoorn en J.P. van Goozen; D.T. de Groot en J A M. Kriek; L.J.F. Bertram en J. Subhbilas. Overleden: H. van Duijvenvoorde(1916); P. Smits (1909); H.P. Ludeling (1896), gehuwd geweest met I.M. van der Vlerk; G.E. van Keulen (1923), echtg. van J. Barnhoorn; J.F.M. Kalmhout (1942); N.H. Verkerk (1961); P.G.L. van der Reijden (1916); L.H. Favier (1904). wees hij erop dat de garage een waardevermindering van zijn woning" tot gevolg zou kunnen hebben, en dat het terrein waarop gebouwd wordt niet voor een personenauto toegankelijk is. Na al bij verschillende instanties tegen de gang van zaken gepro testeerd te hebben, besloot Cas pari uiteindelijk beroep aan te te kenen bij de Raad van State. Eer der had deze instantie het ver zoek van Caspari om de bouw stop te zetten, afgewezen. Tijdens de laatste zitting bleek ech ter dat de bezwaren van Caspari vooral werden veroorzaakt door dat zijn woning zich op een te klein stuk grond bevindt. De hui zen zijn indertijd veel te dicht op elkaar gebouwd en uit dat oog punt bezien was het inderdaad niet nodig geweest om een punt dak op de bewuste garage te plaatsen. De gemeente zei tijdens de zittting van de Raad van State niet op de hoogte te zijn geweest van deze omstandigheden. De Raad van State oordeelde dan ook dat de gemeemte bij het ver lenen van een -vergunning tot bouw van de garage niet vol doende op de situatie ter plaatse heeft gelet. De vergunning moet nu worden vernietigd. Dit houdt in dat de garageof geheel moet worden afgebroken of dat het puntdak moet worden verwij derd. VVD peilt mening leden LEIDERDORP-De WD-afdeling Leiderdorp houdt aan het eind van het seizoen een enquete on- der haar leden. Dit onderzoek zal dienen als basis voor de activitei ten in het komend seizoen. Het bestuur heeft vooral de bedoe ling om zich een beeld te vormen van wat de leden beweegt. Als dit bekend is, hoopt het bestuur be- tèr in staat te zijn om te voldoen aan de verwachtingen die leven onder de leden. De enquete-formulieren worden in de komende week onder de leden verspreid. Op het formulier ko men vragen voor over de media die zich met politiek bezighou den, de betrokkenheid van de le den bij de politiek en de belang stelling voor zogenaamde over- leg-clubs. Vrachtwagens mijden woonwijk WASSENAAR - Er zullen nage noeg geen vrachtwagens meer over de Koekoekslaan en de Lij sterlaan in Wassenaar rijden. De gemeente heeft daarover over eenstemming bereikt met de melkfabriek Menken, na klach ten van bewoners van deze stra ten over de overlast door het vrachtverkeer, van en naar deze fabriek. Met de directie van de melkfabriek is afgesproken dat de vrachtau to's in het vervolg steeds gebruik maken van de Rijksstraatweg en eén gedeelte van de Rust- en Vreugdlaan. Met deze maatregel is het afsluiten van de weg voor vrachtwagens, waar de bewoners om hadden gevraagd, niet meer nodig. Fanfareconcert in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De St. Jan's Fanfare uit Zoeterwoude geeft vanavond haar traditionele zo- merconcert in de verpleeginrich ting Leytenrode te Leiderdorp. O. a. zullen er dezelfde werken worden gespeeld waarmee de Zoeterwoudse fanfare afgelopen zondag de eerste prijs op het Zuidhollands Bond's Concours behaalde.. Onder leiding van de dirigent Jan Mey veroverde men toen de aan het hoogste punten- aantal gekoppelde, wisselbeker. Na het optreden van de St. Jan's Fanfare zal de, eveneens Zoeter woudse Dixieland Band The Sweet. Wood Dixiestompers het verdere muzikale programma verzorgen. WASSENAAR - Een ongedurig kind in de plaatselijke WD-familie, en een bron van zorg voor een fractieleider. Is dat een juiste beschrijving van het raadslid mr. A. F. Cocheret de la Morinière? Als gevolg van een schoonheids foutje" bij de kandidaatstelling in 1978 kwam hij na één volledige raadsperiode buiten de lijnen te staan. Dit was overigens geen termijn waarin hij zich op opval lende wijze manifesteerde. Daarin zóu na zijn terugkomst in de raad, een aantal weken gele den, best eens verandering in kunnen komen. Deze nonchalant geklede en soms wat verstrooid ogende man, die in augustus Abraham zal ontmoeten, lijkt meer in petto te hebben dan hij tot op heden heeft getoond. Zijn gerichtheid op literaire en filoso fische waarden, misschien een erfelijk overblijfsel van een oude Waalse familie lijkt in tegenstel ling tot de loopbaan zoals die zich lange tijd heeft ontwikkeld. Eind jaren veertig rondde de Am sterdammer met vrucht zijn gymnasiale opleiding-bèta af, waarna hij eveneens met succes een „degelijk ouderwetse pri vaatrechtelijke studie" volgde. Het particulier verzekeringswe zen bleek een aantal jaren een aantrekkelijke branche, waarbij een praktijk als beursmakelaar goed aansloot. Toch zou dat werk onvoldoende een beroep doen op de immer hogerige geest van Co cheret Na activiteiten te hebben ontwikkeld ten behoeve van de Vakopleidingen in het Verzeke ringswezen belandde hij in de Verzekeringskamer in Apel doorn. SDoedie deed zich ook in WASSENAAR - De PvdA-fractie in Wassenaar wil van het college van burgemeester en wethouders nog tijdens de volgende raadsvergadering een mondelinge uitleg over de bestemming van resterend geld. De be stemming van de aanwezige miljoenen (een van de belangrijkste beslis singen waar een gemeenteraad voor kan komen te staan) is onderwerp van politieke strijd geworden. Nu wethouder Barning (WD) eind mei tijdens een commissievergadering van financiën het zoveelste overzicht van bestedingen heeft gepresen teerd, wil de PvdA meer duidelijkheid. De partij wil vooral weten wat de waarde is van een door één wethouder gegeven overzicht. Is dit een werkstuk van het hele college? Zijn eerdere overzichten komen te ver vallen? die omgeving een tekort voelen, dat naar het leek alleen door een verhuizing naar de Randstad zou kunnen worden opgevuld. Aldus geschiedde, en de overstap naar het ministerie van Verkeer en Waterstaat was toen de keuze. Sinds 1976 werkt hij op het de partement van Volkshuisvesting Individualist Deze doorgewinterde individualist gaat er prat op, dat hij vele uren doorbrengt met lectuur, thuis of in de bibliotheek. Zijn beginsel is „zoek zoveel mogelijk alles zelf op". De tijd die je daarin steekt is wel besteed, wantdaarmee kun je je eigen verantwoordelijkheid bij belangrijke besluiten pas goed waarmaken, aldus Cocheret. Hij weet wel raad met de vraag, waarom hij geen onderdak heeft gezocht bij een /meer vrijzinnig liberale partij als D'66. „Die club trekt me daarom niet aan, omdat uit de daarbinnen ontwikkelde ideeën stelselmatig een te jeug dige onbezonnenheid blijkt. Je zou kunnen zeggen een riskant •gebrek aan realisme en onvol doende begrip voor de moeilijke veranderbaarheid van de mense lijke aard. De WD biedt mij vol doende nestwarmte". Zijn eigenzinnige opstelling is de afgelopen maanden een paar maal duidelijk gebleken, en hij heeft dan weinig behoefte zich in diplomatieke bewoordingen uit te drukken. Meer dan één duur betaald adviesrapport ter onder bouwing van een beleidspunt van het College, werd door hem op niet mis te verstane wijze naai de prullemand verwezen. De laatste keer was dat het geval met een rapport inzake de volledige vernieuwing van het Sportfond- senbad. „Ik vind het bovendien helemaal fout, om zo'n project met ge meenschapsgeld te financieren. Met een beroep op de kapitaal markt en een verantwoord en treegeld moet zo'n badinrichting toch zichzelf kunnen bedruipen? Je dient die gelden te besteden aan geheel andere zaken zoals ac comodate voor het jeugd- en jongerenwerk, fietspaden en zo meer". Met zulke uitspraken be weegt hij zich op een terrein, dat hem toch altijd nog na aan het hart ligt. Want belangstelling voor een zorgvuldige aanwen ding van gemeenschapsgelden zit hem diep in het bloed. Vele jaren raadswerk in Amstelveen en Apeldoorn zijn een goede leer school geweest op het vlak van de gemeentefinancien. Mocht hij ooit tot het wethouder schap worden geroepen, dan herinnert hij zich misschien nog één van zijn tot nadenken prik kelende uitspraken. „Ook in een betrekkelijk kleine gemeente moet je als bestuurder nee kun nen zeggen, wanneer er van di verse kanten pressie op je wordt uitgeoefend". Als raadslid heeft hij getoond daarmee niet veel moeite te hebben. WIM OLIJSLAGERS Donderdag Leiden Stadhuis - vergadering projektgroep Haver en Gort, 20 uur. Stadhuisplein - levende schaakwed strijd, 20 uur. Restaurant Boerhave - Mariënpoelstraat 65a, PPR-bijeenkomstmetRia Beckers, 20.30 uur. Stadhuis - commissie ruimtelijke orde ning 20 uur; commissie onderwijs, 20.30 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, ruilbeurs "De Verzamelaar",. 19.30 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestaat 66, Fellini-filmfestival. Breehuys - Breestraat 19, avond over kernwapenwedloop, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open café-avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-21 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo- tel: 130983. Voorschoten ken, 20 uur! Oegstgeest - commissie verkeer/ver voer, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 6 tot 13 juni door cen ten Noorden van de Rijn 134604, ten den van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Berkenkade Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vrij dag van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis. Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - S. Posthuma/Kagerplein 308, tel. 02522-11463; avonddienst M. VVD biedt mij Huysdens. v. Speykstraat 248, Lisse, tel. 02521-13728. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 46,30 per post f 66,40 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen Hoofdkantoor Witle Singel 12311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Teletoon 071 -144941 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen Rubriekchefs A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Redactie Randgemeenten: Ch. Lennartz, Maredijk 33a( Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonde's, 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond K Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2