iiMlWIil Quick Boys gooit tegen DHC alle remmen los ir "Elektronica en kantoor tijden hingen me de keel uit "Als koster werk je enkel als er wat te doen is" NOC akkoord met KNZB opmkes... Min je ook gewoon lopen GSZ33QB Technicus wordt nu koster in Leiderdorp Hans Ekker verrast in Lisse Van Aalst WOENSDAG 11 JUNI 1980 PAGINA 19 .door Sjak Jansen Er gaat geen doordeweekse dag voorbij, of ik ben in de stad en regio wel op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek Tips en wensen voor 'Publiek kunt u 's middags tussen één en twee uur aan mij kwijt, tel. 071-3 44941, toestel 215. Schrijven mag natuurlijk ook Van de ene dag op de andere was Henk Klein Nagelvoort (29) uit Halfweg meet-en regel- technicus bij een suikerfirma af en was hij koster. Koster van het NH-lterkje in de ou de dorpskern van Leiderdorp. Goed, hij ging er in salaris nogal wat op achteruit, maar dat namen hij en zijn vrouw Cora (29) graag op de koop toe. „Je kunt leven, naar wat je hebt", luidt hun parool. Het voornaamste was dat Henk van dat baantje in de elektronica af was. Een be drijfstak, waarvoor hij weliswaar jaren geleden met veel verve had gekozen, maar waarvan hij nu snel was teruggekomen. Die elektronica ging hem al lengs harder tegen de borst stuiten. „De nieuwe ontwik kelingen daarin staan veel te ver van de mens af', meent hij. „Je bent bezig arbeids plaatsen overbodig te maken, bezig je collega's eruit te wer ken. Daar komt het op neer". Kantoortijden Zijn geweten begon dus te kna gen en de meet- en regeltech- nicus besloot naar een andere betrekking uit te zien. Hij vorste menige advertentiepa gina door, totdat daar opeens de advertentie van de Leider- dorpse kerkvoogdij was, waarin werd gevraagd om een Nederlands Hervormd kos ters-echtpaar met goede con tactuele eigenschappen. „Doen", zei echtgenote Cora en uit acht sollicitanten werden zij uitverkoren. „Ik ben nu ook van die kantoortijden af zegt Henk. „Om acht uur naar je werk en om vijf uur thuis: dat hing me de keel uit. Als koster werkje uitsluitend als er wat te doen is". Cora, Hendrik Jan en Henk Klein Nagelvoort voor de NH-kerk in Lei derdorpKersverse koster Henk: "Ik heb nooit ambi ties in deze richting ge had Onderhoud „Dat houdt in datje de diensten doet, de zaak schoon houdt en het onderhoud verricht. Niet eens al het onderhoud. Van een koster wordt per definitie niet verlangd dat hij tech nisch is". Cora: „Deze baan komt ons ex tra gelegen omdat Henk en ik al hadden afgesproken zo mogelijk iets te vinden waar we samen aan zouden kunnen werken, waarbij we eikaars taken kunnen overnemen". Henk: „Iedereen halve dagtaak was een beetje ons ideaal. Maar in mijn vorige baan ging dat niet. In de techniek zijn part-time baantjes vreselijk dun gezaaid". Toeval Eind juli verhuizen Henk, Cora en hun zoon Hendrik Jan naar Leiderdorp, een hun onbe kende gemeente. Henk: „Het is stom toeval dat we hier te recht zijn gekomen. Het is dat er hier een koster werd ge zocht. Was die bijvoorbeeld in de nok van Friesland of in het puntje van Zeeland gevraagd, dan hadden we net zo goed gesolliciteerd". „Nogmaals, ik wilde hoe dan ook uit de elektronica. Ik had er spanningen van. En dat is nooit goed natuurlijk". „En", zegt Cora, die orthopeda goge is, „we wilden al een tijdje weer gaan studeren. De zogenaamde katechetenop- leiding. Daarmee ben je onder meer bevoegd in kleine ge meenten te preken". Herrie Henk: „Die studie duurt vier jaar en die kunnen we mooi naast dit werk doen. Ten min ste: dat hopen we. Want van de winter zal het wel druk worden, wanneer al die club jes hier in 't Trefpunt (het hervormde wijkcentrum naast de kerk) op gang zijn. Dan zullen we de nodige avonden vast zitten, denk ik. Het beheren van het wijkcen trum is immers ook onze taak". De Klein Nagelvoorts zien de komende Leiderdorpse pe riode met vertrouwen tege moet. Cora: „Hoe we onszelf opstellen, daar gaat het om". Volgende maand nemen ze hun intrek ineen aardig rijtjeshuis om de hoek van de kerk. Hun vrijstaande huis met een hele strook bos erachter in Half weg zullen ze missen. De her rie van luchthaven Schiphol trouwens ook. Als kiespijn zelfs. KATWIJK - Quick Boys en het Delftse DHC demonstreer den gisteravond op perfecte manier hoe het voetbalspel eigenlijk moet worden gespeeld. Aanvallend en sportief. Het publiek kon volop genieten van twee teams die voor de aanval kozen en beide elftallen knokten voor een goed resultaat met eerlijke middelen. Deze voortreffelijke instelling bij ties en meer van dat soort dingen de 22 spelers resulteerde in een heerlijk doelpuntenfestijn. De talrijke kansen die zowel de thuisclub als zondaghoofdklas ser DHC zich creeërden werden het beste benut door Quick Boys. Vooral de uitstekend spelende Mart van der Plas toonde zich een echte spitsspeler. Met drie tref fers stond de blonde Katwijker aan de basis van de uiteindelijke 5-3 overwinning die de Lagen dijk-formatie behaalde. Tijdens de competitie piekeren de meeste trainers van ama teurclubs er niet over hun ploeg met een aanvallende opdracht het veld in te sturen. Vaak, té vaak kiezen de oefenmeesters met het oog op de winstpunten voor behoudend voetbal. Verde digend spel dat wel ten koste gaat van leuk en creatief voetbal. Op trainersbevel hobbelen de spe lers braaf achter hun mannetje aan. Solo-acties, fraaie combina- Udo Albrecht opnieuw over 2 meter LEIDEN - Voor de derde maal dit seizoen wipte jeugdatleet Udo Albrecht van het Leidse AV Hol land gisteravond over een hoogte van 2 meter. Dat gebeurde in Al phen tijdens de eerste ronde van de nationale jeugdcompetitie. De wedstrijd in Alphen kende ove rigens weinig prestaties van ni veau. Behalve Udo Albrecht toonde ook Marian Goedhart van het Alphense AAV'36 in vorm te zijn. Inde verspringbak haalde zij bijna zes meter (5.98) en op de 100 meter sprintte zij naai- 12.5 se conden. Sandra Dorlas van het Leidse De Bataven kwam op dezelfde af stand tot 12.6 sec. ties en meer van dat si die het voetbal juist zo aardig maken zijn in het merendeel van de wedstrijden op de vingers van een hand te tellen. Op die manier zijn doelpunten steeds minder te bewonderen en hoe je het ook bekijkt het publiek komt nu eenmaal voor goals. Dat het gelukkig nog anders kan werd bewezen door Quick Boys met als tegenstrever de positief ingestelde equipe van trainer Guus Haak. Veelvuldig opko mende vleugelverdedigers, diep gaande middenvelders en aan vallers die de kans kregen een goede actie te ondernemen waren ditmaal met name in de tweede helft meer regel dan uitzonde ring. De thuisclub nam na vijf minuten een voorsprong. Een mislukt schot van Joep den Hol lander dat afketste belandde voor de voeten van Mart van der Plas die 1-0 binnentikte. Jaap van Duyn vergrootte de marge door halverwege de eerste rondgang raak te knallen: 2-0. Na de pauze was de doelpunten- honger van de twee verenigingen niet meer te stillen. Mede door conditieproblemen bij de spelers aan het einde van dit zware sei zoen was er meestal geen sprake van een middenveld bij beide verenigingen zodat er een enor me ruimte ontstond. Tien minu ten waren er na de thee gespeeld en Quick Boys leek op een regel rechte monsterzege af te steve nen. In een tijdsbestek van een paar minuten produceerde Mart van der Plas twee doelpunten. Eerst rondde hij een aanval met het hoofd af, terwijl hij even latei- de bal in het strafschopgebied beheerst kapte en subliem in de uiterste hoek schoof: 4-0. Wie gedacht had dat DHC het ver der wel zou geloven kwam be drogen uit. Met hernieuwde krachten werden de kustbewo ners onder druk gezet. De belo ning volgde spoedig. Het was tweemaal Peter Menheere die voorbereidend werk van de tech nisch bijzonder bekwame Bram Rontberg afmaakte: 4-2. Precies op het moment dat Quick Boys met moeite kon standhouden dook Mart v.d. Plas maar weer eens op. Hij bediende Teun van der Plas op maat die met een dia gonale knal 5-2 aantekende. Op de valreep serveerde de Delftse voorstopper Sjef de Poorter nog Vollebregts: zesde plaats MALMO (UPI) - De gebroeder Eric en Sjoerd Vollebregt r het eld- Quick Boys-spits Mart van der Plas midden) toon stinct. Hier zorgt hij voor de derde Katwijkse treffe een heerlijk toetje van de smake lijke voetbalmaaltijd. Met een prachtig afstandsschot dat in de kruising terechtkwam zorgde voor de 5-3 eindstand. Quick Boys. dat zaterdag de eerste wedstrijd in de periodecompeti tie kansloos verloor van Rheden. heeft door deze zege nog alle kans om zich te plaatsen voor deelna me aan het betaalde bekertoer nooi. De Katwijkers dienen dan wel de thuiswedstrijd aanstaande zaterdag tegen hoofdklassei RKC (aanvang 13.30 uu) tot een goed einde te brengen. DINK BINNENDIJK npetitieduel met DHC v DEN HAAG (ANP) - De Neder landse Olympische zwemploeg zal bestaan uit zeven zwemsters en vijf zwemmers. Deze vervier voudiging van de drie die het af gelopen weekeinde persoonlijk aan de limieten hebben voldaan (Jolanda de Rover, Fred Eefting en Kees Vervoorn) kwam tot stand in een gesprek tussen een afvaardiging van de KNZB en het bestuur van het NOC, waarbij alle voorstellen van zwembondzijde werden overgenomen. Naast De Rover, Eefting en Ver voorn werd Monique Bosga per soonlijk voorgedragen en goed- bevonden voor de beide rugsla- gafstanden. Daarnaast werden drie estafette ploegen geselecteerd: de 4 x 100 meter wisselslag heren met Eef ting, Vervoorn, Albert Boonstra en Kees Jan Winkel, de 4 x 200 meter vrije slag met Eefting, Ver voorn, Winkel en Peter Drost en de 4 x 100 meter vrije slag dames met Conny van Bentum, Reggie de Jong, Annelies Maas en Wilma van Velsen. Als reserve werd Monique Drost aan de ploeg toe gevoegd. Nederland zal bij het Moskou niet zijn vertegenwoor digd op de wisselslag-estafette, een nummer waarop in het verle den menig Olympisch succes werd behaald. De zwembond achtte bij de selectiewedstrijden van het afgelopen weekeinde in het Rotterdamse Sportfondsen- bad -west de schoolslag te zwak in de aflossingsketen. Dat betekent een bittere pil voor Maritzka van der Linden, die af gelopen winter nog op weg leek naar de absolute wereldtop. En niet minder voor Njord-zwem- ster Ria Willemse, die de Rotter damse voor eigen publiek ver- i( sloeg. "Van alle ploegen bleef de wissel slag dames het verst van de ge stelde limieten verwijderd", al dus KNZB-voorzitter Klaas van de Pol. "In alle andere gevallen konden we aannemelijk maken dat er een redelijke kans op een finaleplaats bestaat, ook al zou de bezetting van de zwemnummers in Moskou optimaal zijn ge weest". LEIDEN - De twee toernooien van T.C. de Munnik en TC. Lisse verlopen tot nu toe zonder veel problemen. Op het toernooi van T.C. Lisse verraste de 19-jarige Leidse Hout-speler Hans Ekker vriend en vijand door de als eer ste geplaatste le klasser v. Aalst te. verslaan. Van Aalst pakte wel de openingsset, maar Ekker kwam via degelijk tennis terug en liet geen punten meer liggen. 1-6, 6-4. 6-2. De volgende tegenstander van Ek ker zal Har Meyer zijn, die met zijn sterke forehand Slisser alle hoeken van de baan liet zien, 6-2, 6-3. De 16-jarige Weller speelde zich in het D E B. in de kijker dooi Hol ster met 6-0:6-0 te vei slaan. Deals tweede geplaatsts De Groot had een lastige tegenstander aan Verdegaal, maar won met 7-5 en 6-4. In het D.E.C. van T.C. Lisse verras te de 12-jarige Driehuis Van Ba len met 3-6, 6-4, 6-4 Op het toernooi van de Munnik maakte Drost zijn no.2 plaatsing waai door gemakkelijk van Koomman te winnen: 6-1, 6-0 Outsider Verkerk vei sloeg De De Bruin maar daarna kwam hij er niet meer aan te pas 5-7,6-3,6-0. In het H.D.B. speelden de talent volle Koemans en Freek van de Capelle een voor het pubhek zeer aantrekkelijke wedstrijd tegen Van der Veen en Theunissen 7-5, 6-4. In het H.E.C. was de no.3 geplaatste Van Mai wijk te sterk vóór Schu- ringa 6-1, 6-0. Uitslagen Lisse: D.E.B. M Meyer-A. v. Eenderen 7-5, 6-3. Uitslagen De Munnik: H E B Bvd Feen-J. Koemans 7-6, 6-3 H.D.B Verkerk Visbeen tegen de Jong de Vette 7-6, 7-5 Dro t Sti i n man tegen Pauwels-v. Maren 6-4. 6-4 D.E.C. M. Guit-K. Strijk 6-2, 6-2. KUNSTZWEMMEN - Een Neder landse kunstzwemploeg zal deelnemen aan de Amerikaanse kampioenschappen kunst- zwemmen die van 20 tot 22 juni in Concord worden gehouden. De Nederlandse ploeg bestaat uit de volgende zwemsters Maiijke Engelen, Judith van den Berg en Ilse Westbroek (allen NZC'21). Catrien Eijken. Marjan van de Broek en Liesbeth van Hoorn «uilen DhZ). kampioenschap in de Flying Dutch man-klasse de zesde plaats in. In de tweede en derde race eindigden de Warmonders als achtste en negende. De Canadees McLaughlin heeft de leiding. De Warmonder Geert Bakker is in de tweede race voor het Europees kampioenschap in de Soling- klasse als vijfde geëindigd. Van wege het grote aantal protesten besloten de organisatoren geen algemeen klassement op te stel len. Zwemmer Mulder haalt limiet LEIDEN - Gisteravond vond het eerste programma van de kring- zwemkampioenschappen plaats in het zwembad de Vliet te Lei den. Er werden mede door het goede weer een aantal limieten voor de Nederlandse kampioen schappen gehaald. Naast een aantal "vaste" NK-deel- nemers (Mireille Correlje, Jolan da Latei-veer - beiden van de Zijl LGB - en Jimmy Lassoov en Enk Rieken - beiden van AZC - verras te vooral Marco Mulder (LZ'86) door bij de 400 meter vnjeslag jongens onder 10 jaar met zijn 5.51.7 onder de limiet te duiken. ATLETIEK - Het bestuur van de Internationale Atletiek federatie (IAAF) heeft besloten de verkie zing van een nieuwe voorzitter een jaar uit te stellen. Ad Paulen, die opnieuw kandidaat is gesteld, blijft dus nog een jaar op zijn post. nieuwe rjn42 leiden

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19