Quick Boys start weinig succesvol in periodestrijd Strafschoppen-toernooi geslaagd de enigs echte niks Hoofdrol Hiddink bij Earthquakes Van Rijn houdt kandidatuur in beraad Forse nederlaag tegen Rheden Th-oJCLLa. KNVB-parlement klaar binnen record-tijd Tsjecho slo wakije zonder Dobias Jeroen van Egmond superstar w MAANDAG 9 JUNI 1980 PAGINA 13 Nancy wil Bonsink De Franse eerste-divisieclub Nan cy heeft grote belangstelling voor Karei Bonsink, die bij Ajax als "overbodig" wordt beschouwd. De club uit het noordoosten van Frankrijk had in eerste instantie het oog laten vallen op René Not- ten. Toen deze speler een nieuw contract tekende bij Feyenoord werd contact opgenomen met Bonsink. Volgens het bestuur van Nancy is er nog een verschil in vraag en aanbod dat echter kan worden overbrugd. Nancy legde tweè jaar geleden beslag op de Franse be ker en eindigde het afgelopen i als elfde in de competitie. Cruijff en Rijsbergen in opspraak NEW YROK (ANP) - De tucht- commissie van de Noorda- merikaanse voetbalbond heeft besloten Johan Cruijff van de Washington Diplo mats niet te schorsen. De Nederlandse vedette ont ving vorige zondag tijdens de wedstrijd tegen New York cosmos twee gele kaarten. De eerste kreeg hij te zien na protesten bij de scheidsrech ter, die een met het hoofd gemaakt doelpunt van hem afkeurde. Tijdens de tweede helft zat Cruijff geblesseerd aan de kant. Enkele minuten voor het einde werd opnieuw een doelpunt van Washington afgekeurd. Cruijff roerde andermaal zijn mond en zag aan de zijlijn opnieuw het geel. De tuchtcommissie oordeelde dat de betrokken arbiter niet in zijn recht stond en sprak Cruijff vrij. Cruijffs medespeler, de Hongaar Horvath die even eens twee gele kaarten te zien kreeg, werd wel voor twee wedstrijden geschorst. Wim Rijsbergen, verdediger bij Cosmos, was eveneens gedaagd voor de tuchtcom missie. Hij had zich agressief gedragen tegenover een sportjournalist, die zich daarover beklaagde bij de voetbalbond. Rijsbergen kreeg een boete opgelegd. De hoogte van het bedrag werd niet bekend gemaakt. CHICAGO (ANP) - Buitenlandse oud-eredivisiespelers blonken uit voor Chicago Stings in de competitiewed strijd van de Amerikaanse profliga tegen Washington Di plomats. De Duitser Arno Steffenhagen, een paar jaar geleden bij Ajax, maakte drie v doelplmtenyoor Chicago, dat met 5-2 won. De vierde treffer was van de ?oud-Fe.venoorder Jörgen Kristensen. Het vijfde doelpunt was van Ingo Peter. Voor Washington scoorden Bob Iarusci en Alan Green. De Nederlander Guus Hiddink speelde in de wedstrijd van de San José Earthquakes een belangrijke rol. De ex-NEC-speler stond aan de basis van het tweede en beslissende doelpunt dat voor zijn club een zege met 2-0 betekende op de Vancouver Whitecaps, de ploeg van Ruud Krol. De bal werd uit Hiddinks voorzet door Jud Pavlovic achter de Canadese doelman geschoten. De Noordier George Best gaf aan Pete Lechermann de kans het eerste doelpunt te maken. Overige uitslagen zijn: Chicago Stings-Washington Diplomats 5—3; Ro chester-Portland Timbers 1-0; New England Tea Men-Houston Hurri canes 0-2; Dallas Tornado-Toronto Bizzard 0-2. Aantal betaalde clubs in Duitsland teruggeschroefd DÜSSELDORP (ANP) - Met een krappe meerderheid (84-77) heeft het bestuur van de Westduitse voetbalbond besloten tot een andere com petitie-indeling. Onder de Bundesliga met achttien clubs gaah twintig clubs spe len in één tweede liga. Tot en met dé afgelopen competitie waren er twee "tweede li ga's". Dit besluit houdt in dat het aantal betaalde voet balclubs in West-Duitsland wordt teruggebracht van 59 naar 38. ZEIST (ANP) - Drs. Cor van Rijn is door het sectiebestuur kandidaat gesteld voor de vakature, die ont staat als Wim Meuleman in de cember terugtreedt als bonds voorzitter van de KNVB. De praeses van Sparta moet er zich nog over beraden of hij deze kan didatuur zal aanvaarden. Eerder droeg de sectie amateurvoetbal zijn eerste man, Jo van Marle, al voor de functie van bondsvoor zitter voor RHEDEN - De eerste wedstrijd in de periodecompetitie is voor Quick Boys weinig succes vol verlopen. In de uitwedstrijd tegen zondaghoofdklasser Rheden verloren de Katwij- kers zaterdag met 4-1Met name rechterspits Gerrit Lucassen bezorgde de Quick Boys defensie een moeilijke middag. Lucassen nam zelf het eerste doelpunt voor zijn reke ning, terwijl hij bij de andere drie treffers het voorbereidend werk verrichtte. Een van de jeugdige deelnemers in actie tijdens het door de VV Leiden georganiseerde strafschoppentoer- nooi ADVERTENTIE VADER WII^EEN SLAGBOORMACHINE OM HET ZELF TE GAAN DOEN Sr waren zaterdag na afloop wel oorzaken aan te wijzen waardoor de nederlaag met ruime cijfers was uitgevallen. Allereerst ver scheen de formatie van Arie La gendijk gehandicapt aan de start. Lagendijk moest het zonder vier vaste basisspelers stellen. Keeper Theo Guyt, Nico Kuyt, Fred Eys- berg en Hans van Duyn ontbra ken door verschillende redenen. LEIDEN - Op hét veld van de voetbalclub Lei den werd zaterdag de finale afgewerkt van het zo langzamerhand traditionele, straf- schoppentoernooi. De 24 jeugdige 'perialtys- pecialisten', die de eindstrijd hadden bereikt door in de voorronden een aantal Leidse keepers het nakijken te geven, kwamen op de finale-dag oog in oog te staan mét oüd- Haarlem-goalie Rob Boersma. De doelman, die Volgend seizoen terugkeert naar de ama teurs, zag in totaal zo'n slordige 150 penalties op zich afgevuurd. De pogingen van de Leid se voetballers werden door de bekende Peter Knegjens 'aan elkaar gepraat' en ex-top- scheidsrechter Lau van Ravens hield een oogje in het zeil of alle spelregels wel in acht werden genomen. Het in grote getalen opge komen publiek vermaakte zich derhalve uit stekend. De strafschoppennemers waren naar leeftijd ingedeeld in twee poules. In de leeftijdsklas se van zeven tot en met tien jaar plaatsten Dennis Stuifzand (Docos), Marcel Prins (Uni- tas Leiden) en Mark de Jong (Roodenburg) zich voor de finale, later op de dag gespeeld. In de oudere leeftijdsgroep (11 tot en met 14 jaar) kwamen Isaac Boot (UVS),. Bennie de Rooy (Lugdunum) en Johan van Tongeren (Roodenburg). het beste voor de dag. In de eindstrijd waarin de twee leeftijdsgroepen waren samengevoegd) toonde Isaac Boot (13 jaar) zich wel zéér schotvaardig. De UVS- speler liet Rob Boersma vier maal kansloos waarmee hij de eerste plaats voor zich opeis te. Marcel Prins van Unitas Leiden ,werd tweede, terwijl Johan van Tongeren de derde prijs pakte. De zes finalisten ontvingen uit handen van de wethouder van sportzaken Tesselaar een beker. Alle.andere deelnemers aan de eindstrijd kregen een sporttas over handigd. Eerder op de dag werd op het complex, van de VV Leiden een toernooi gespeeld voor E en D pupillen. Aan het evenement- namen Feye noord, Volendam, UVS, Sparta en de organi serende vereniging Leiden deel. De Rotter damse voetballertjes van Feyenoord werden in de D-poule kampioen. Bij de E-pupillen werd Volendam met overmacht winnaar. De club uit het dorp aan het Ijsselmeer kwam tevens in het bezit;van dé verenigingsprijs. De jeugd van Leiden moest in beide poules genoegen nemen met een laatste plaats. den leverde een voorzet af die door Gerrit Lucassen tot een doelpunt werd gepromoveerd: 1-0. Ondanks deze vroege tegen valler wisten de Katwijkers de schade in de beginfase tot deze ene treffer beperkt te houden. Hoewel het Katwijkse spel hierna verre van overtuigend was, ont stonden er toch enkele goede mogelijkheden voor Quick Boys. Met een beetje geluk hadden de Katwijkers op gelijke hoogte ge komen. Door de afwezigheid van deze spelers waren enkele omzettin- Eerst miste Arie Haasnoot op drie «gjjjittjjjgeHjjor m xror a ioer» meter afstand van het doel door de bal over te mikken, terwijl een hard schot van Cees van Rooyen even later net langs de verkeerde kant van de paal vloog. Rheden I benutte de verkregen kansen be ter want na ruim een half uur maakte Van Elden een goede ac- i Lucassen naar behoren af: Geluk De thuisclub ging voortvarend van start en al na acht minuten keek Quick Boys tegen een achter stand aan. Middenvelder Van El- 2-0. Strafschoppen ADVERTENTIE ROME (GPD) - Oranjes tegenstan der Tsjechoslowakije is afgelo pen weekeinde in .Rome gearri veerd met zes spelers uit de kam pioensformatie van 1976 (On- drus, Jurkemic, Masny, Nehoda, Panenka, Goégh). De zevende speler die het Europees kam pioenschap vier jaar geleden met Tsjechoslowakije meemaakte, Karl Dobias, is in Praag achter gebleven. De verdediger, die elf jaar geleden na twee sterke cup wedstrijden tegen Ajax ineens in de belangstelling stond bij Feye noord, heeft een blessure aan de achillespees. In de Tsjechische hoofdstad wordt hard gewerkt om Dobias weer fit te krijgen. Hij behoort tot de 22 aan de UEFA opgegeven spelers en zal de ploeg nareizen als hij speelklaar is. De Tsjechen openen woensdag het toernooi om het EK-voetbal met de wedstrijd tegen West-Duits land, vier jaar geleden de finale van dit voetbalfeest. ZEIST (GPD) - Voor zover valt na te gaan, moet de KNVB zaterdag op zijn sportcentrum een record hebben geboekt: een bondsver gadering die ruim binnen eeri uur haar beslag kreeg. De reden hier voor was dat allerlei reglements wijzigingen al zó diepgaand in de afdelingen en in de bijeenkom sten van de secties betaald en amateurvoetbal waren bespro ken dat het hoogste voetbalpar- lement uiteindelijk weinig an ders kon doen dan ze er als „ha merstukken" door te jagen. feite waren alleen enige mede delingen van voorzitter Wim Meuleman van belang. Zo stelde hij nog eens vast dat Jaap van Praag en hij kandidaten zijn voor een bestuursfunctie in respectie velijk de UEFA (Europese Voet bal Unie) en de FIFA (internatio nale voetbalorganis_atie), terwijl begin september op het sportcen trum een congres van UEFA- scheidsrechters zal plaatsvinden Brescia neemt plaats in van AC Milaan ROME (ANP) - Brescia is als derde ploeg gepromoveerd naar de hoogste klasse van de Italiaanse voetbalcompetitie. Brescia stelde gisteren de promotie veilig door een 1-0 overwinning op Terni. Twee andere Noorditaliaanse ploegen, Como en Pistoiese, wa ren al eerder zeker van promotie. Brescia neemt in feite de plaats in van AC Milan dat wegens zijn aandeel in het omkoopschandaal naar de tweede divisie werd te ruggezet. De andere ploegen die degradeerden waren Udinese, dat zaterdag oefentegenstander voor het Nederlands elftal wavs, en Pescara. dat zoveel organisatie vergt dat „Zeist" van 1 tot en met 5 sep tember gesloten zal zijn. Tevens maakte de KNVB-praeses van de gelegenheid gebruik een toelichting te geven op het stem gedrag van de KNVB tegenover het Nederlands Olympisch Co mité om een boycot van de Spe len af te wijzen. Wim Meuleman: „De overheid heeft de sportwereld met haar 4,5 miljoen mensen nooit in een overleg betrokkenKamerleden zijn door het NOC vooraf uitge nodigd voor een gesprek, maar zij hebben daar nimmer gevolg aan gegeven. Bovendien worden de culturele betrekkingen ook niet verbroken. Waarom moet de sport dan voor een standpuntbe paling opdraaien?" De voorzitter van FC Amsterdam, Dé Stoop, was het met deze zienswijze oneens en meende dat de KNVB alle mogelijke pogin gen in het werk had moeten stel len om eigener beweging een ge sprek met de regéring op gang te brengen. Meuleman: „Maar de KNVB hoefde dat toch niet op ei gen houtje te doen? Bovendien waren we door het uitschakelen van het amateurteam in de voor ronden geen direct belangheb bende". Verder blijkt Sparta-voorzitter drs. Cor van Rijn zijn kandidatuur vanuit het betaalde voetbal voor het algemeen voorzitterschap van de bond nog steeds in beraad te hebben. De reorganisatie- commissie van de KNVB hoopt in december verslag uit te bren gen van haar onderzoek. Voorts meldde de KNVB-voorzitter dat de Kaderwet Specifiek Welzijn in 1989 wordt ingevoerd. Ook Wim Meuleman kon niet voor bijgaan aan zijn verontrusting over plannen om een tweede Te- lebingo op touw te zetten. De bondsvoorzitter: „De Stichting Nationale Sporttotalisator en de Nederlandse Sport Federatie zullen zich daartegen schrap zet ten. Wel wil ik de clubs de raad geven de omzet van de toto en de lotto sterk te stimuleren en waak zaam te zijn tegen illegale gokke- rijen, ook in verenigingsverband. Anders gaat het onherroepelijk de verkeerde kant op". LEIDEN - Lugdunum-speler Jeroen vein Egmond may zich een jaar de Superstar ran zijn vereniging noemen Onder leiding van trainer Ruud de Groot hield de naar de eerste klasse gepromoveerde Leidse voetbalclub afgelopen week iwor de tweede maal een onderlinge competitie onder de naam SuperstarsVan de tien onderdelen die op het programma stonden moesten de 38 selectiespelers er tenminste zeven afwerken. Op het programma stonden onder meerde onderdelen: polsstokver spring en, bowlen, pistoolschieten en het toernooi werd zaterdagmiddag afgesloten met een steeple chase. Op de foto belandt Wil de Vos midden in de vijver terwijkJaap Schildthuy.zen, Henk van der Leek, Jan Pijnaker en Hans den Hartog die na deze plons de hindernis opvallend voorzichtig benaderen. Jeroen van Egmond eindigde in de eindstand als eerste met op'de tweede plaats André Pracht en de derde plek werd bezet door Jaap Schildthu nzen. In de eerste twintig minuten na de pauze kwamen de zeekanters tot hun beste tegenspel. Dit leek re sultaat te sorteren op het moment dat Martin van der Plas in kans rijke positie werd neergelegd. De scheidsrechter wuifde deze actie echter gedecideerd weg. Aan de andere kant belandde de bal na tien minuten voetbal wel op de stip. Lucassen maakte na een snelle rush kennis met het gras en de toegekende penalty werd door Peelen langs invaller-doelman Wiggers geschoten: 3-0. Quick Boys kwam dichterbij toen Martin van der Plas met aardig acteerwerk een strafschop 'ver sierde'. Cees van Rooyen benutte het buitenkansje dankbaar en liet goalie Brugman kansloos: 3-1. In de slotfase bepaalde Van der Berk, na wederom voortreffelijk werk van Lucassen, de eindstand op 4-1. Ondanks dit slechte begin is Quick Boys nog niet kansloos in de strijd om twee plaatsen die recht geven aan deelname in het beker toernooi van de betaalde clubs. Weliswaar lijkt Rheden dat al drie wedstrijden heeft afgewerkt on bedreigd eerste te worden de tweede plek is voor de Katwij kers alleszins bereikbaar. Mor gen treedt de Katwijkse equipet om 19.30 uur op Niéuw-Zuid aan tegen DHC. Aanstaande zaterdag heet de tegenstander RKC. Deze wedstrijd die om 13.30 uur begint is wederom een thuisbeurt voor Quick Boys. Op 21 juni wacht DETO als laatste tegenstander. ADVERTENTIE VEENENDAAL (ANP) - Het Ne derlands amateurelftal heeft ook in de laatste wedstrijd van het vierlandentoernooi in Veenen- daal de weg naar succes niet ge vonden. Tegenstander Engeland, dat vorig jaar op eigen bodem in de finale door een overwinning met 2-0 de eindzege naai zich toe trok, bleef op hetDOVO-veld met 2-1 de baas en doorkruiste daar mee tevens de revanchegedachte van de Oranje-amateurs. De Engelse equipe legde door deze overwinning beslag op de tweede plaats achter Schotland, dat het toernooi afsloot met een doelt puntloos resultaat tegen Italië. Een duel overigens, dat ontaard- dein een gooi- en smijtpartij met einiir succes Oranje-amateurs als resultaat twee gele en twee rode kaarten. 1 oor het Nederlands team was er in dit toernooi weinig eer wegge legd. De ploeg van Arie de Vroet eindigde met slechts één punt (1-1 tegen Italië) op de laatste plaats. Het had evenals vorig jaar nog een* tweede plaats kunnen woiden als zaterdag van Enge land was gewonnen. Dat was ge makkelijker gezegd dan gedaan. .De Oranje-equipe had inzet ge noeg, maar in collectief opzicht mankeerde er heel wat. Het kost te te veel inspanning om het nuchtere en tactisch weloverwo- spel van de Engelsj Eer vak i ent voorstopper Harry de Haas, die werd uitgespeeld door Les Mu- ti ic. leidde al in de tweede mi nuut tot een achterstand. Barry Whitbread kon gemakkelijk van dichtbij de score openen. Neder land kieeg een kwartier voor rust weer hoop toen de haas zijn fout goedmaakte en een hoekschop van Schuurmans onberispelijk langs doelman Clarke kopte. 1-1. Na rust scoorde Watson 2-1 nieuwe ryn42 ledden

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13