Leiderdorp breidt Bloemerd-park uit jtiSZffK Bewoningplicht vervalt voor Bij dorp-huizen 4 -e/cfee agenda Opbrengst Meimarkt valt tegen if a Stedelijk Gymnasium wint Leids toernooi school-korfbal 'Zuinig met energie': 2710 fietsers MAANDAG 2 JUNI 1 VOORSCHOTEN - "Geen zinnig mens gaat meer een woning bouwen om daarmee te speculeren", betoogde drs. Meershoek (CDA) tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering in Voor schoten. VOORSCHOTEN - De Meimarkt die zaterdag werd gehouden bij de Dorpskerk in Voorschoten heeft 1600 gulden opgebracht. Op de markt, die werd georganiseerd door een werkgroep van Terre des Hommes met medewerking van Unicef en het Rode Kruis, waren onder andere een rommelmarkt en een grabbelton te vinden. De opbrengst zal ten goede komen aan een project in Kenia voor apparatuur die gebruikt wordt op een dovenschool bij lessen aan dove kinderen. De raad besloot dan ook om bij de uitgifte van de kavels grond voor de woningbouw in het plan Bij dorp geen anti-speculatiebeding (de bewoningsplicht) op te ne men. De VVD-fractie steunde Meershoek en daarna was ook het college bereid de zelfbewonings- bepaling te schrappen. De raadscommissie van advies en bijstand voor financiën en eco nomische zaken had burgemees ter en wethouders positief gead viseerd over deze anti-specula tiebepaling, maar coördinatoren van de diverse bouwgroepen hadden verzocht dit achterwege te laten in verband met de ver slechterde economische toe stand. Vele bouwers trachten hun eigen woning te verkopen en als die onverkoopbaar blijkt te zijn, kan de nieuwbouw wel eens gevaar lopen, was het argument. Ernstige kritiek werd geuit door onder andere De Keuning (VVD) op het functioneren van de com missie financiën. Verschillende voorstellen werden door de raad niet geaccepteerd. Als oorzaak daarvan noemde hij de afwezig heid tijdens de laatste commis sievergadering van vier van de vijf commissieleden. Het voorstel voor een hertaxatie voor de on roerend goedbelasting met een krediet van 300.000 - haalde het b.v. niet helemaal. Meershoek (CDA) vond het niet nodig om alle woningen weer te laten taxe ren door de KAFI (Heidemaat schappij). Wethouder Van Dalen (VVD) en het CDA vonden elkaar door wel een krediet, maar géén opdracht te verstrekken. De commissie Financiën zal de her taxatie nog eens opnieuw moeten bekijken. Langdurig werd gesproken over de reumapatiënten, die bij de ope ning van het nieuwe zwembad hun extra verwarmde instructie- bad moeten missen. Bekeken zal worden of het instructiebad iets langer open kan blijven, speciaal voor die patiënten. Het gaat hier om ruim 60 patiënten. Afscheid van ds. Meijering Toverlei VOORSCHOTEN - Ds. W.G. Meije ring heeft gisteravond met een dienst in de Dorpskerk afscheid genomen van de hervormde ge meente in Voorschoten. Hij is 65 jaar geworden en ging daarom met emeritaat. Ds. Meijering, die in Voorschoten blijft wonen, heeft hier gewerkt vanaf 1952. Na de dienst volgde nog een drukke afscheidsrecep tie. BRAND - De schade van een brand, zaterdag op het industrie terrein van Swifterbant (gemeen te Dronten) bedraagt volgens een politieschatting minstens 8,5 miljoen gulden. De waarde van de afgebrande hal van 6000 vier kante meter is 2.5 miljoen gulden. LEIDERDORP - Het werkgelegenheidsproject in het sport- en recreatiepark "De Bloemerd" in Leiderdorp is vandaag begonnen. Dit project biedt aan elf man een jaar werk. i J" i 1- In samenwerking met het geweste lijk arbeidsbureau in Leiden en de Grontmij (Grond Ontgin ningsmaatschappij) heeft het gemeentebestuur van Leider dorp een subsidie van het rijk ge kregen van 385.000 gulden. De rijksoverheid geeft dit bedrag onder voorwaarde dat hiervoor via he* gewestelijk arbeidsbu reau werklozen worden aange trokken die tenminste een half jaar werkloos zijn. Tevens moet het werk worden begeleid door een gespecialiseerd cultuurtech nisch bedrijf. Het werk dat vandaag is begonnen, bestaat uit het aanleggen van twee hockeyvelden, twee voet balvelden en een deel van het re creatiegebied in het midden van de Bloemerd. Het gaat hier om werk ter begeleiding van machi nes die het grote werk doen. Daarnaast moet er zeer arbeidsin tensief werk worden verricht, zo als de aanleg van drainage, verbe tering van de bovenlaag, egalise ren en beplanten. Voordat de Bloemerd geheel ge reed is zullen in de komende ja ren nog moeten worden uitge voerd: het oostelijk recreatiege bied (tegen de Persant Snoepweg aan) en de toegangsweg daar voor, een deel van de rand met beplanting, voet- en ruiterpaden én een waterpartij binnen het re creatiegebied van De Bloemerd. Doordat Leiderdorp een subsidie heeft gekregen is het mogelijk geworden de Bloemerd sneller onder handen te nemen. Het werk zou anders nu nog niet kunnen worden uitgevoerd. De gemeente had delen van dit pro- jekt oorspronkelijk in latere jaren willen uitvoeren (de planperiode 1980-1984). LEIDEN - Zo n zeventig teams van lagere en middelbare scholen uit Leiden en omgeving deden zaterdag mee aan het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooiHet toernooi, dat al tientallen jaren als een traditie geldt, werd ditmaal ge houden op de velden aan de Montgomerystraat in Leiden Zuid-West. Jazz De jazz-club uit Wassenaar houdt donderdagavond 5 juni vanaf 20.00 uur een ledenvergadering waarin opheffing van de leden stop en het weer toelaten van in- troducees op de normale club avonden aan de orde zal komen. De vergadering wordt gehouden in de Oosthof aan de Donker Curtiusstraat in Wassenaar. Film In "Nieuw Nijevelt" in Wassenaar is dinsdag weer een film. Ver toond wordt dan "Themroc" van Claude Faraldo. De film begint rond 21.00 uur. D'66 Het gemeentebestuur van Leiderdorp neemt een kijkje in de Bloe merd met vertegenwoordigers van het gewestelijk arbeidsbureau Lei den, de Dienst aanvullende Civieltechnische werken en de Grontmij uit De Bilt, die de cultuurtechnische begeleiding van het werkgelegen heidsproject voor haar rekening neemt. Henk Zeevalking, partij-voorzit ter van D'66 en oud-staatssecre taris van justitie, zal dinsdag spreken op een openbare bij eenkomst in het Witte Huis in Oegstgeest. Het onderwerp is: Wat beweegt de D'66-er en wat Volleybaltoernooi Op het terrein van Huize de Wei- poort aan de Vrouwenweg in Zoeterwoude werd zaterdag een volleybaltoernooi gehouden. In het kader van het samengaan van de pupillen van Huize de Weipoort met de Zoeterwoudse bevolking, streden tien teams om de hoogste eer. Uiteindelijk kwamen de beide teams van Huize de Weipoort als beste uit de bus. De organisatie sprak van een ge slaagd sportief gebeuren. Gedu rende het hele toernooi zorgde Klaas Rijt voor de muzikale om lijsting in de vorm van een soort Ierse volksmuziek. 's Avonds werd er een optreden verzorgd door de groep "First Love". Hoewel de groep blijk van muzikaal kunnen gaf, liet het Zoeterwoudse publiek het een beetje afweten. De teams waren zaterdag in vier af delingen verdeeld, waarbij even zoveel wissel bekers waren te verdelen. Het Stedelijk Gymna sium werd eerste van de hoofdaf deling van het voortgezet onder wijs. De school ontving boven dien de zogenaamde "stijlbeker", een trofee die wordt gegeven aan het team dat zich het sportiefst gedraagt. De winnaar van de minder sterke teams van de middelbare scholen werd de Streekschool. De Me- renwijkscholen waren de beste van de lagere scholen, terwijl de beker voor de reserve-teams van die scholen naar de Rudolf Stei- nerschool ging. Ondanks de ettelijke regenbuien die op de hoofden van de korf ballers en -sters neervielen, kon de organisatie van een geslaagd toernooi spreken. H. van Zonne veld van de schoolkorfbal-com- missie zei het echter jammer te vinden dat de belangstelling voor het korfbal onder de leerlingen van het voortgezet onderwijs af neemt. "We beleven wat dat betreft dit jaar echt ons dieptepunt", zegt Van Zonneveld. "Het is niet alleen dat andere sporten meer in de be langstelling staan, het aantal niet-sporters blijkt ook toe te Behoorlijke belangstelling voor kunst op kerkplein in Wassenaar WASSENAAR - Een be hoorlijke belangstelling was er zaterdag in Wasse naar voor de kunste naar smanifestatie op het kerkplein bij de Dorps kerk. Zo n 17 Wassenaarse kun stenaars deden mee aan de manifestatie die werd ge houden in het kader van de culturele weken die dit jaar voor de tiende maal in Wassenaar worden ge houden. ZOETERWOUDE - Onder het motto "Zuinig met Energie". Fiets dan mee!", zijn er gisteren bijna 3000 fietsers vertrokken voor de Zoeterwoudse Fietstoch ten. Hoewel er dit jaar niet zo n grote opkomst als vorige jaren kon worden genoteerd, sprak het organiserende Sterrit-comité van een geslaagde tocht. Het weer was er de reden van dat een groot aantal deelnemers, dat zich aanvankelijk wel had laten inschrijven, het toch liet afweten. Dit betrof vooral deelnemers aan de 75 kilometer-tocht. Bij de tocht van 35 kilometer meldden zich echter op het laatste rfioment nog deelnemers aan. Het totaal aantal fietsers kwam daarbij op Wij hebben vorige week zaterdag de voorstelling van de Leider- dorpse toneelvereniging "Toverlei" in de Leidse schouw burg bijgewoond en veel waarde ring gekregen voor het geen door deze amateurs op de planken werd gebracht. Een Leiderdorpse vereniging met zoveel wilskracht was helaas ge noodzaakt dit stuk in Leiden op te voeren. Dit zou je als een eer kunnen zien in zo n prachtige schouwburg, ware het niet dat er in ons eigen dorp geen behoorlij ke toneel-accommodatie voor handen is. Ik ben er niet van op de hoogte of er een goede repetitie ruimte is. Wij willen dan ook dat er niet alleen door de inwoners maar ook door de bestuurders iets aan wordt ge daan om een dergelijke vereni ging aan de juiste accommodatie te helpen, zodat we volgend jaar bij het eerste lustrum in ons eigen dorp van toneel kunnen genieten. Naar onze mening is bewezen dat ze het verdienen. Tot slot nog dit. Wij vinden het jammer dat niet voor of na de voorstelling is meegedeeld dat het stuk "Wespen" dat werd op gevoerd, meedong voor het "Landjuweel". Dat moesten we van derden horen. Familie C. van Leeuwen Rosenburg 41 Leiderdorp. Opdrachten voor regionale componisten DEN HAAG LEIDEN OEGST GEEST - De minister van CRM heeft aan 34 componisten een ge honoreerde opdracht tot het componeren van een muziek werk, en aan negen componisten een stipendium aangeboden. Er gingen onder andere opdrachten naar de Oegstgeestenaar Jan van Vlijmen voor een werk voor strijkkwartet en naar de Leide- naar Dick Borstlap. De laatste kreeg een stipendium aangebo den, opdat hij zich gedurende enige tijd meer aan zijn composi torische arbeid kan wijden. Van Vlijmen is voorzitter van de werkgroep die de oprichting van een fonds voor de scheppende toonkunst heeft voorbereid. De werkgroep heeft geholpen bij de beoordeling van de aanvragen voor een opdracht. 2710, terwijl er vorig jaar 3000 deelnemers werden genoteerd. Hoewel het deelnemen belangrij ker wordt geacht dan de presta tie, werden er toch nog een paar prijzen uitgeloofd. Bij de 75 ki lometer ging de wisselbeker naar A. v.d. Kolk en P. v. Zeeland, ter wijl bij de 35 kilometer A. v. Tey- lingen en L. Fakkeldij de beker ontvingen. Maandag Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos Zuidwest, 14.30 uur. Leiderdorp - gemeenteraad, 20 uur. Voorschoten - woning-adviescommis sie, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door Haven apotheek Leiden, Haven 18, tel 120085 en Apo theek Linnaeus, Kempenaerstraat lb,* Oegstgeest, tel: 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - geen opgave. LEIDSCH -& DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Leidsch Dagblad B V LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071 -144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 overschrijving geen incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement 146.30 per post f 66.40 Jaarabonnement f 173.70 per post i 254.10 Losse nummers f0.65. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington, Cairo. Redactie Randgemeenten: Ch Lennartz. Maredijk 33a. Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk. Te'. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zooterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2