Schietvereniging maakt in korte eigen Warmoiid regelt toewijzing woningen Eerste aanzet tot bouw sporthal Zoeterwoude Weidse agenda 5De Vrijheid'Leiderdorp is vol trots ZOETERWOUDE- De Zoe- terwoudse raad heeft gis teravond 15.000 gulden be schikbaar gesteld voor de bouw van een sportac commodatie in het dorp. Dit bedrag is nodigom een kostenraming te kunnen maken en onder andere een architect te kunnen be talen voor het ontwerp van een sporthal. Deze kosten raming zal worden ge maakt door de WA.D. (Werkgroep Akkommoda- tie Dorp). Het CDA vroeg gisteravond onder meer, of de werkgroep eens zou kunnen onderzoeken wat de ex ploitatiekosten zijn van een sporthal met een ontmoetings ruimte van ongeveer 1000 vier kante meter. Verder wil het CDA nog weten of de werkgroep een exploitatieopzet kan geven van VRIJDAG 30 MEI 19^mTU het bovenstaande, maar dan inclusief een muziekhal van 200 vierkante meter. Ook werd ge vraagd om een nadere studie om trent de aankoop en modernise ring van 't Centrum" in Zoeter woude. Het is namelijk onduide lijk of de muziekvereniging in de huidige behuizing kan blijven zit ten. Voorzitter Van der Heijde deelde mee, dat hij de wensen van het CDA aan de W.A.D. zou overdragen. Michielsen (WD) was het absoluut oneens met het besluit om dit be drag te geven voor die kostenra ming. "Je kan niet zo maar een grote investering doen. Je moet de grootte van die sporthal af stemmen op de behoefte van de bevolking en het financiële draagvlak van de gemeente", al dus Michielsen. Lansbergen (P.Z.) vond het alleen jammer dat deze zaak niet was behandeld in de commissie financiën uit de gemeenteraad. Voorzitter Van der Heijde deelde mee dat het niet anders had gekund omdat het verzoek van de W.A.D. het gemeentebestuur had bereikt tussen een commissievergade ring en een raadsvergadering in. De heer Lansbergen nam genoe gen met deze verklaring. Premiehuizen Hogenelst maakte namens de commissie woningtoewijzing bekend, dat de normen om in aanmerking te komen voor een premiekoopwoning B (de duur dere premiekoopwoningen) zul len worden versoepeld. Ingeze tenen met woningen van niet meer dan 120.000 gulden komen nu in aanmerking. Bovendien vervalt de zogenaamde 10 kilo- metergrens. Dat betekent dat economisch gebondenen aan Zoeterwoude, die bijvoorbeeld in Leiderdorp, Leiden of Warmond wonen, nu eventueel een woning kunnen krijgen toegewezen. De ze maatregelen zijn genomen omdat er niet voldoende gega digden zijn voor de woningen in verband met de ingestorte wo ningmarkt. Ook wil men op deze manier een doorstroming bevor- derën waardoor woningen onder de 120.000 gulden vrijkomen voor de jongere gezinnen. De kosten van een premiekoopwoning B liggen momenteel rond de 160.000 gulden. De voorzitter deelde nog mee dat er nu zal worden gekozen tussen gegadigden voor het winkelcen trum in het bestemmingsplan Dorpskern. Er hebben zich na melijk 17 gegadigden gemeld met een totale bedrijfsoppervlakte van ruim 3000 vierkante meter. Er is echter maar plaats voor be drijven met een totaal oppervlak van ongeveer 900 vierkante me ter. "Er zal nu dus worden gese lecteerd", aldus de voorzitter. Hij liet verder weten, dat er weer een bezwaarschrift is ingediend bij Gedeputeerde Staten (het da gelijks bestuur van de provincie) tegen het bestemmingsplan Dorpskern. Hoewel het maar één bezwaarschrift is, kan het de zaak ernstig vertragen met alle finan ciële gevolgen vandien. Barokorkest niet boeiend LEIDEN - Het Delfts Barokorkest heeft het tijdstip voor een concert in de Lodewijkskerk niet ongun stiger kunnen kiezen, nu Leiden VriidaS middenin de lustrumfeesten v- - LEIDERDORP - "We hebben ontzettend veel zelf gedaan en keihard gewerkt om ons gebouw zo snel mogelijk klaar te krijgen. Dat de offi ciële opening een maand later plaatsvindt, komt omdat we nu pas aan die voorbereidin gen kunnen beginnen Nauwelijks zeven maanden heeft de Leiderdorpse schietvereniging "De Vrijheid" nodig gehad om in het sport- en recreatie park "De Bloemerd" een compleet nieuw clubge bouw neer te zetten. Vol gens Koos Bizot kunnen hij en zijn medebestuurs leden terugkijken op een enorme zelfwerkzaam heid die er van de club is uitgegaan. Leidse studentenorkesten. Het Delfts Barokorkest is ontstaan als onderdeel van het muziekcen trum van de Delftse Technische Hogeschool, en telt onder zijn le den zowel amateurs, conservato riumstudenten, als beroepsmen sen. Men beoogt barokmuziek op een "zoveel mogelijk historisch verantwoorde manier" uit te voe ren. Dit is een nobel streven van dirigent Karei Smagge, maar dan dient zijn orkest te voldoen aan toch redelijk technische kwalitei ten, die het nog miste. Wanneer Voorschoten - daarop historische uitvoe- po Trutto Dramatico met het "Sokkels" 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, ledei vergadering PvdA, 20 uur. Leids Vrijetijdscentrum - nachtflln 23.30 uur: "De grote stilte", Bergmai) 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, clu voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum open weekendcafé, 21.30 uur. Dierenbescherming Leiden - meldinj zwerf- en gevonden dieren, tel 122847, b.g.g. 124295. Benthuizen - instuif in dorpshuis "Dj Tas", 21.30 uur. gemeenteraad, i Wassenaar - optreden "Broke" in Nieuu °SSav°ndinhe,Tabc™ "Het heeft ons uiteindelijk zo'n an derhalve ton gescheeld voor het gebouw dat in totaal zeven ton heeft gekost. Het wordt de eerste jaren hard aanpoten om geen verlies te draaien. We hebben ons precies aan de afspraken kunnen houden om de schietbanen op tijd aan de rijks- en gemeentepo litie te verhuren. Daarom is alles zo snel schietklaar gemaakt. Maar ook onze leden kunnen nu veel beter uit de voeten. Dit hier is wel wat anders dan de zolder boven de Julianaschool. Daar hebben we. denk ik, vijftien jaar geschoten. Maar wel met beperkt kaliber. Ook al zouden we daar voor vergunningen hebben ge had, dan nog hadden we door de muren heengeschoten", zegt Koos. Hoe komt het dat de nogal onbe kende Leiderdorpse schietver eniging zoveel leden heeft die de bouw van het nieuwe onderko men noodzakelijk maakten? Maarten van Donk, die tweede pemmingmeester is bij "De Vrij heid". zegt hierover: Karakters "We hebben bewust het ledenaan tal rustig laten groeien en een wachtlijst gemaakt. Dat is al in 1975 begonnen. Ik wil duidelijk stellen dat er bij ons zeker geen wildgroei is bij de werving van leden. Dat gaat hier niet zo mak kelijk. De veertig "wachtlijst- mensen" hebben we na de inge bruikneming van het nieuwe ge bouw, gebombardeerd tot aspi rant-leden. Dat wil echter nog helemaal niet zeggen dat zij zo maar mogen gaan schieten met scherp. Ze moeten eerst een half jaar met ons meedraaien en wor den onder andere gescreend. Dat betekent dat we alle informatie over de persoon mogen aanvra gen om te weten te komen of er een strafblad is. Natuurlijk wor den hier mensen afgewezen. Bii- Burgemeester Detmers onwel ZOETERWOUDE - In de Zoeter- woudse raadsvergadering werd gisteravond meegedeeld dat bur gemeester Detmers gisteroch tend onwel is geworden. Hij'is opgenomen in het ziekenhuis. Om die reden werd de raadsverga dering gisteravond voorgezeten door loco-burgemeester Van der Heijde. Deze heeft de taak van het loco-burgemeesterschap over genomen van wethouder Maan, omdat die in verband met drukke werkzaamheden geen kans zag om dit ambt nog langer te ver vullen. voorbeeld wanneer blijkt uit hun gedrag dat ze niet bij ons thuis horen. De schietsport vereist een bepaald karakter. We hebben niets aan mensen die met de buurman op de vuist gaan omdat zijn hond tegen het tuinmuurtje aanpist. Nee, het bestuur wil het groeitempo van de club rustig la ten verlopen. Maar dat betekent echt niet dat De Vrijheid een ou we lullenclub is, hoor. Integen deel, we lachen heel wat af zegt de tweede penningmeester. Misverstanden Naarmate het gesprek vordert is het vooral Maarten die de vele misverstanden omtrent de schietsport wil rechtzetten. Dat er misverstanden dicht bij huis zijn heeft hij onder andere be merkt bij de gemeenteraadsle den. "We hebben inderdaad een subsidie aangevraagd. Het enige dat we kregen is een gemeente garantie op onze goed sluitende begroting. Als je begrijpt wat ik bedoel. Heel veel mensen denken dat de schietsport te maken heeft met het leren doden van iemand. Dat is net zo'n onzin als wanneer ik zeg dat voetballen evenzoveel is als aanvallend iemand uitscha kelen. De bal doet er dan nog weinig toe. Nou, in al die twintig jaar dat De Vrijheid draait, is er nog nooit enig letsel geweest. Moet je eens kijken wanneer er drie weken wedstrijdvoetbal is geweest. Wij maken van onze veiligheidsinstrukties geen gein tje. Ook al is een pistool leeg, het mag nooit op iemand worden ge richt. Gebeurt dat toch, donder erop dat degene die dat doet eruit wordt gegooid. En dat is strenger, veel strenger dan in militaire dienst. Veel mensen krijgen ech ter een verkeerd beeld voorge schoteld. Neem nou zo'n televi sieuitzending waarin het effect van de stopkogel zichtbaar wordt gemaakt op een stuk vlees. Een grotere poppenkast en volksver- lakkerijk bestaat er niet. Je kan een kogel zo schadelijk maken zoals je wilt. Wat de mensen niet begrijpen is dat wij daar totaal niets mee te maken hebben. Wat wij doen is sport waarbij veel concentratie is vereist. Zwart kruit Koos Bizot voegt daar dan aan toe: "Een van de redenen om te kie zen voor een nieuw gebouw was dat we gescheiden konden schie ten verdeeld in negen en in vijf banen. Want enige leden schieten met zwart kruit. Ja, met antieke geweren waarin het kruit en de kogel nog moeten worden aange stampt. Het schot geeft echter zoveel rook dat we dat natuurlijk liever in een aparte ruimte laten gebeuren. Tevens kunnen de zwaardere en lichtere kalibers gescheiden worden. Wat dat be treft is onze nieuw schietbaan van alle nieuwtjes voorzien", zegt Koos, die blijk heeft gegeven niet bepaald bang te zijn om zelf ook veel te verrichten. Zo knutselde hij tussen de bedrijven door veer tien automatische schietschijf transporteurs in elkaar. Elke ge wenste schietafstand kan elec- tronisch worden ingesteld. "Wanneer je dat allemaal moet kopen is dat onbetaalbaar. Voor de club is het zo veel goedkoper. Daarmee is het lid van het eerste uur, de heer van Leeuwen, het helemaal eens. Als eerste pen ningmeester vindt hij dat vooral in de beginperiode op de klein tjes möët worden gelet. "Want als ik zie hoe gemakkelijk gebruikte 'de schietschijvep worden weg gegooid denk ik wel eens "zon de" Tja, wat wil je als je net voor de club 15.000 schietschijven hebt aangekocht die toch zes cent per stuk moeten opbrengen", zegt van Leeuwen. ROEL ZAADNOORDIJK. niet te zeggen: schools. Het programma was goed gekozen, met veel afwisseling, maar om boven genoemde redenen was het niet boeiend. Helaas. Het lijkt ons dat het Delfts Barok orkest wat te vroeg is geweest met een tournee. BEP RIJNDERS CDA Zoeterwoude Beeld van de geheel blijft tegen openbaarheid ZOETERWOUDE - Het CDA in Zoeterwoude blijft zich voorlo pig verzetten tegen openbaarheid van raadscommissie-vergade ringen. Raadslid Straver (Pro gressief Zoeterwoude) probeerde gisteravond aan het eind van de raadsvergadering de raad mee te krijgen met zijn voorstel om de raadscommissies voor financiën en openbare werken voortaan openbaar te maken. Hij deed dit omdat per 1 mei de wet op de openbaarheid in werking is ge treden. Hij stuitte op tegenstand van het CDA. Deze partij wilde wachten op een inspraakverordening. Toen het dan ook op een stem ming aankwam werd Stravers voorstel met 9 tegen 4 stemmen verworpen. De WD ging mee met het voorstel van Straver. LEIDERDORP - De Leider dorpse politie heeft vanochtend drie vrouwen en eén man aange houden die verdacht worden van enkele inbraken in de regio. De vier waren bij verschillende in braken die de laatste dagen plaats vonden gesignaleerd. De politie heeft een onderzoek op gang ge zet. gebouw, 19 u Zaterdag Leiden Buurtcentrum Driftstraat - en in "D| Honken" een verlaat Koninginnedag, feest van 9-24 uur. School-korfbaltoernooi - Montgomè xylaan van 9-16.15 uur. Haarlemmerstraat/hoek Lange Mare Rode Kruis Welfare-stand. Augustinus - Rapenburg 24, Bunuelj avond, 21 uur. Leids Vrijetijdscentrum - informatie] avond van de werkgroep Latijns Amej Salon O - Herengracht 45, weekend-) i rondom "de zwarte cir programma i strijd, Witte Singel; 9 u 5 of 10 km; 13 i voetbaltoernooi; demonstratiewed- strijd rolstoelbasketbal; 14.30 uur fi-| nale zaalvoetbaltoernooi; 17 uur slui- ting sportdag, universitair sportcom-j plex, Wassenaarseweg 74. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar-j straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Voorschoten - meimarkt, 10 uur. Zoeterwoude - Huize de Weipoort, Wei. poort-volleybaltoernooi, 10 uur. Wassenaar - kunstenaars-manifestatie, Kerkplein, 13.30 uur. Wassenaar - Deijlercentrum, optreden "The Workshop Oldtimers", 21 uur. Zondag Leiden Fietspuzzeltocht - georganiseerd door werkgemeenschap De Ratel, start:| 9.30 uur, Apothekersdijk 33. Stadhuis - Breestraat-kant, stads-na- tuurwandeling van het I.V.N., 10 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel: 125802. Leiderdorp - "De Houtkamp", K&O- Maandag Leiden Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos Zuidwest, 14.30 uur. Leiderdorp - gemeenteraad, 20 uur. Voorschoten - woning-adviescommis sie, 20 uur. Alleen VVD tegen nieuwe bepalingen WARMOND - De nieuwe regeling die de toewijzing van woningen in de socia le sector regelt, is gister avond door de Warmond- se gemeenteraad aange nomen. Deze zogenaamde men aan huur betaald. "Mis schien is iemand wel heel geluk kig in een kleiner huis. Men moet vrij zijn een groter deel van het inkomen aan iets anders te kun nen besteden". Ook wilde Hajo- maal een aangeboden woning mag weigeren. Dit zou de door stroming kunnen vertragen. Burgemeester De Vreeze legde uit dat het omgekeerde ook mo gelijk is. Mensen die bijvoorbeeld mogelijkheid is gesproken. Men is echter bang voor overbelas ting van het personeel. Slinger land stelde voor om toch eeris met de mensen van de secretarie te gaan praten. "woonruimte-verorde- "\ri7"TV ning" bleek echter niet V V lJ-iraCtie voor iedereen aanvaard baar. De VVD-fractie Gemeente staat voor raadsel: baar. ue vva-iractie \sfT 1 stemde op principiële W arm Oil Cl gaat gronden tegen. De belangrijkste punten van de verordening zijn dat er bij de in schrijving op de lijst van woning zoekenden geen onderscheid meer zal worden gemaakt tussen mannen en vrouwen; de inschrij ving geldt voor één jaar en daarna kan de inschrijving elk jaar wor den verlengd; alternatieve sa menlevingsvormen worden ge lijk behandeld als het huwelijk; er moet een evenredige verhou ding zijn tussen het inkomen van een woningzoekende en de huur die hij moet betalen; bezitters van een eigen woning worden uitge sloten van inschrijving. Een uit zondering hierop wordt slechts gemaakt wanneer een eigenaar in moeilijkheden komt door de ge zinsgrootte of financiële omstan digheden. Discriminerend Mevrouw H^jonides (WD) noem de de nieuwe woonruimteveror dening gisteravond discrimine rend. "De hoogste en laagste in komensgroepen worden bevoor deeld, terwijl de lage en midden groepen in de klem zitten. Het is een zeer onbillijke regeling waar wij dan ook beslist niet achter kunnen staan". Een van de voornaamste bezwaren van de WD betrof het punt van dè alternatieve samenlevings vormen. Mevrouw Hajonides wilde de verplichting toevoegen dat mensen die voor een huis in aanmerking willen komen eerst een half jaar onder een dak moe ten hebben gewoond. Ze vreesde anders misbruik van het gelijk stellen van alternatief samenwo nenden met gehuwden. Bovendien vond het raadslid dat de gemeente niet mocht eisen dat een woningzoekende minstens éénzevende van het bruto inko- in oppositie WARMOND - De VVD-fractie van de gemeente Warmond zal zich de komende twee jaar onafhan kelijk opstellen. De andere twee partijen die in de raad zijn ver tegenwoordigd (CDA en Pro gressief Warmond (PW), zullen hun samenwerking voortzetten. De oorzaak van de breuk is een verschil van mening tussen de partijen over de bepalingen over het laten doorverkopen bij het toewijzen van premie koopwoningen. Deze bepalingen zorgen ervoor dat een woning bij doorverkoop beschikbaar VVAHW 'ZQirt blijft voor een Warmonds er- VIUUW £jCUVl kend woningzoekende. De VVD-fractie wilde deze rege ling aan een termijn verbinden, terwijl de andere fracties juist van geen termijn wilden horen. Volgens een verklaring die de drie fracties gisteravond tijdens de LEIDEN - Het was de afdeling maandelijkse raadsvergadering afgaven, is het verschil van in zicht zo belangrijk geworden, dat de basis voor verdere sa menwerking van de VVD met het CDA en PW niet meer aan wezig is. in straatput (Van één onzer verslaggevers) nides dat het voor degene die noodgedwongen een eigen huis moet verlaten wat makkelijker wordt gemaakt om naar een huurwoning te verhuizen. Weigeren Het college van burgemeester en wethouders kon aan geen van de wensen van Hajonides tegemoet komen. Wel zullen enkele punten in overweging worden genomen die PW aandroeg. Timmermann vond het bijvoorbeeld wat over dreven dat een gegadigde drie- in een te groot geworden huis wonen kunnen de eerste twee aanbiedingen weigeren, maar de I derde maal wel gevoelig zijn t gaan. I Slingerland (PW) gooide gister avond een balletje op om de ge meentesecretarie ook in de avonduren open te laten zijn. Voor mensen die overdag niet in de gelegenheid zijn het gemeen tehuis te bezoeken zou dit een uitkomst zijn. Burgemeester De Vreeze deelde mee dat er binnen de gemeente al vaker over de lering van gemeentewerken Lei-1 den vanochtend een raadsel hoe het kwam dat een 22-jarige in woonstervan Leiden gisteravond plotseling in een straatkolk zakte, e vrouw liep rond een uur of tien niets vermoedend over de Hooi gracht. Op een gegeven moment stapte zij op een putdeksel en verdween in de kolk. Met flinke schaafwonden aan de benen moest de vrouw vervolgens voor behandeling worden overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis. jerder van gi werken zei vanochtend nog geen idee te hebben hoe het mogelijk was dat de vrouw in de put zakte. "Er zijn verschillende mogelijk heden", zo liet de woordvoerder weten, "er kan een verkeerd dek- Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhavedistrict, Binnenstad- loord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za: I.L. Schaefer, Rijnsburgerwg 11, tel: 150481. Zo: S. Smit, Cobetstraat 43, tel: 130177. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wijk, Professoren.wijk, De Waard: za: A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel: 122522. Zo: J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel: 122538. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west za: F. Lahr, Zoeterwoudsesingel II, tel: 120347. Zo: A. Boer, Kennedylaan 46, tel: 310420. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenberg en Verhage wordt de weekenddienst waargenomen door P.L. Tan, Schoenerwal 13, tel: 210890, spreekuur zaterdag en zondag van 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - J. v.d. Leden/J. v.d. Beek, Hoofdstraat 8, tel: 894539, spreekuur van 12.30-13 uur zaterdag en zondag. Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel: 152255. Voorschoten - za: A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 071-762159. Zo: W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel: 3960. Warmond - geen opgave. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door Haven apotheek Leiden, Haven 18, tel: 120085 en Apo theek Linnaeus, Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, tel: 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ tt Helder G. Roest, Haaghuishof 5, Lei sel op de put liggen. Het deksel derdorp. tel: 890405. B. Broer, Boshu kan scheef hebben gelegen maar zerlaan 26. tel 764058. Voor de praktij gelegen het kan ook zijn dat de kolk zelf niet in orde is. We stellen vandaag een onderzoek in". zerlaan 26, tel: 764058. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: Y. Krol. Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkanloor: Witte Singel 1 LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. it f 173,70 per post i 254.10 Losse nummers f 0,65. BG vooruitbetaling te voldoen. overschrijving geen Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz. Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2