LFC luidt John Verschoor en Piet Gubler uit Joop Zoetemelk valt terug Gehandicapte atleten naar Leiden SPORTPERS REKENT AF MET TRADITIE Koppert blijft leiden Dertien miljoen gulden voor schilderij Turner Verbouwingsuitverkoop. Kees Noort interieur neemt voor de verandering zijn eigen zaak eens onderhanden. Nieuwe indeling, nieuwe kollektie, nieuwe house-style, kortom een heel ander gezicht. Eind juni hopen wij het in gebruik te kunnen nemen. Maar u bent nü welkom om - samen met ons - opruiming te houden voor dat wat komen gaat. U kunt t/m 7 juni profiteren van de momenteel laag geprijsde toonzaalmodellen. kees noort VRIJDAG 30 MEI 1980 LEIDEN - Piet Gubler en John Verschoor hebben gister avond op het LFC-veld in een wedstrijd tegen het Leidse afdelingselftal afscheid genomen van LFC. De 36-jarige Gubler had zich in zijn laatste wedstrijd voor de 'kana ries' geen betere tegenstander kunnen wensen. De Leidenaar, die zo'n slordige 17 jaar voor de Boshuizerkadeclub heeft ge speeld, komt volgend jaar name lijk uit voor ZLC en het duel te gen de afdelingsselectie bete kende dus tevens een voorproefje van het niveau waarop de LFC- aanvoerder volgend seizoen ac- es winnen Oudj roei wedstrijd LEIDEN - De langste roeiwedstrijd van Nederland, de honderd ki lometer lange Ringvaart Regatta, is een overwinning geworden voor de Rijnlandse veteranen acht. Zeven uur, twee minuten en veertig seconden hadden zij daarvoor nodig. De Leidse ploegen Njord en Aso- pos/de Vliet deden het ook niet onverdienstelijk. Njord werd derde met slechts zes minuten achterstand. Asopos/De Vliet bracht het met een mixed-acht (vier dames en vier heren in één ploeg) tot een negende plaats. Een volledige dames acht van Asopos moest met de dertiende plaats genoegen nemen met bijna twee uur achterstand op de win nende Rijnland-acht. Lisser Boys BOLNES - Lisser Boys heeft het seizoen goed afgesloten. De za terdag tweedeklasser won gister avond zijn laatste wedstrijd met 2-1 bij Bolnes. Na een 1-0 achterstand (Leen Blom) zorgde Paul Monteny nog voor de rust voor 1-1. Na de pauze be paalde Ed Langereis de eind stand op 2-1. Door dit resultaat maakt Lisser Boys nog een kans op de derde plaats in de eindrangschikking. teert. In tegenstelling tot Gubler, die bij ZLC zijn carrière gaat beëindigen, moet het voor John Verschoor allemaal nog gaan be ginnen. Hij tekende vorige week immers een contract bij de eerste divisieclub Telstar. Beide spelers werden voor de wed strijd overladen met bloemen en kregen van de vereniging een Delfts blauw bord met inscriptie aangeboden. Een overwinning in hun laatste duel voor LFC was voor Gubler en Verschoor echter niet weggelegd. Hun ploegmaten ontbeerden op de beslissende John Verschoor links) en Piet Gubler ontvangen uit handen i in de vorm van een Delfts blauw bord met inscriptie. i LFC-voorzitter Van der Leek een herinnering momenten de noodzakelijke scherpte. In de eerste helft bij voorbeeld verschenen Sjaak te Hennepe en Theo Collee diverse malen voor het vijandelijke doel maar kwamen niet tot scoren. In de tweede helft moest LFC het initiatief aan het Leidse elftal la ten en het was vooral aan keeper Peter van der Wal te danken dat de ploeg niet al snel naar een gro te achterstand werd gespeeld. Een kwartier voor het einde moest Vd Wal evenwel toch de gang naar het net maken. Ab van der Meij (Valken'68) kwam alleen voor de Leidse sluitpost en maak te geen fout 1-0. Vijf minuten la ter bepaalde dezelfde Van der Meij, uit een pass van Hans van der Heyden, de eindstand op 2-0. LEIDEN - De Leidse sportpers heeft gisteravond afgere kend met een traditie. De af gelopen vier jaar bleek het team van de trainers uit de Leidse regio steeds te sterk voor hen. Gisteravond won het team van de sportpers versterkt met een aantal gastspelers enigszins geflat teerd met 3-1 op het ASC- terrein van "het sterkste elf tal dat de trainers ooit op de been hebben gebracht" (uit spraak van Freek Filippo). In de eerste helft journalisten de leiding via laatste man Ad van Kaam. Wim van Wanrooy schoot te gen de armen van de nieuwe ASC-trainer Frits Massée op, waarna de arbiters Van Duivenvoorde/Van Rijn, die ieder één helft van het speel veld voor hun rekening na men, de bal op de stip legden. Vanaf elf meter loodste Van Kaam zijn team naar de ope ningstreffer. Gastspeler van de Leidse sportpers, Dick achtergrond kijkt Aad Koren toe. der Bijl (RCL) kopt in de richting van het trainersdoel. Op de 4a een combinatie tussen de gastspelers Van Seggelen (Telstar) en Karstens (Noordwijk) schoot Wout Bergers (ASC) de verslagge vers naar een 2-0 voor sprong. Nog voor de rust halveerde de spits van de trainers, Leo Holl (UDO), de ze achterstand. Na de doelwisseling verprut sten de leermeesters in het voetbalvak verscheidene fraaie mogelijkheden, of hield de doelwachter van de sportpers, Gert-Jan Onvlee, hen van een tweede doelpunt af. Arie Lagendijk (Quick Boys) miste voor een leeg doel. Ruud de Groot (Lugdu- num) deed dat eveneens, terwijl de nieuwe trainer van de afdelingsclub Leiden, Swaak, een goede solo niet eenzelfde vervolg kon geven. Aan de andere kant werd Mat- tie Keereweer (Stompwijkse Boys) een minuut voor het eindsignaal voor een derde keer gepasseerd. Een voorzet van de tijdens de rust voor Wout Bergers ingevallen Noordwijk-speler Jan-Wil lem Bogers, rondde Kees van Herpen bi jzonder fraai af. De rechterspits kopte de bal in de kruising, waarmee het ASC-lid onder toeziend oog van zijn nieuwe trainer, Massée, solliciteerde naar een plaatsje in de ASC-selec- tie. LEIDEN - Opnieuw is er dit week einde volop actie op de atletiek- accommodatie in de Leidse Hout. Morgen en zondag worden voor de eerste maal op de Leidse kunststofbaan wedstrijden voor invalide sporters georganiseerd. Wedstrijden waar het nodige be lang bij op het spel staat. Niet al leen omdat de gehandicapte atle ten in Leiden zullen strijden om de nationale titels in hun catego rie maar ook omdat de duels een laatste selectie voor de Paralym pics betekenen. Die Paralympics oftewel Olympische Spelen voor gehandicapten worden over en kele weken in Arnhem en Vee- nendaal gehouden. Ongeveer 45 atleten, onder wie de vrijwel voltallige Paralympics- selectie, zullen daarom in de Leidse Hout hun vorm tonen. Onder de deelnemers bevindt zich ook de Leidse favoriet Andre Moedig. De organisatie van de wedstrijden is in handen van de vereniging De Bataven in sa menwerking met de Nederlandse Invaliden Sportbond (NIS). Mor gen start het programma om 11.00 uur, zondag om 12.00 uur. Beide dagen staat het einde van de wedstrijden om ongeveer 16.00 uur gepland. Gestreden wordt onder meer in de afdelingen 'Visueel gehandicap ten' (categorie A behelst de slechtzienden en categorie B de blinden), 'Amputè's' (zowel arm als been), 'Verlammingen' (7 klassen) en de zogenaamde 'Rol stoelers'. Op het programma staan nummers als 60 meter. 100 meter, 400 meter, 800 meter, sla lom, speerwerpen, discuswer pen, kogelstoten, verspringen, hoogspringen en hinkstap- sprong. Enkele atleten van het Leidse AV Holland hebben gisteravond op de kunststofbaan aan de Haagse Zuidlarenstraat goede tijden neergezet op de 1500 meter bij de heren. Martien van de Hoorn, het afgelopen weekeinde al overtui gend Leids kampioen op deze af stand, noteerde 3.54.6 en Theo van de Veer kwam tot een goede tijd van 4.02.4. VOETBAL - De beide afdelings kampioenen Altior (zondag) en GWS (zaterdag) leden gister avond in de strijd om het Neder landse kampioenschap bij afde lingskampioenen een nederlaag Altior verloor thuis met 4-0 var Spirit en GWS werd door hei Amersfoortse Sofa'54 met 3-( verslagen. ADVERTENTIE LYON (AFP) - De Dauphine Liberé kreeg in het tweede gedeelte van de derde etappe een nieuwe leider: de 23-ja- rige Belg Claude Criquielion, die de individuele tijdrit opeiste en een voorsprong had van 32 seconden op zijn landgenoot Daniel Willems. De Fransman Christian Seznec, die de leiderstrui moest afstaan, viel terug tot de tiende plaats in de algemene rangschikking. Het eerste gedeelte van de derde etappe, een rit over 104 kilometer van Saint Etienne naar Vienne, werd gekenmerkt door weinig strijd. De Ier Sean Kelly toonde zich de rapste in de eindsprint van de grote groep. Joop Zoetemelk werd in de middag in de tijdrit over 35 kilometer de g'rote verliezer. De Nederlander was sterk favoriet en had ook een goede kans op een ritzege gehad als hij op de door de regen glad geworden weg niet was gevallen. Het was weliswaar geen ernstige val. doch Zoetemelk was uit zijn ritme. Mede daardoor boekte Criquielion een winst van 1 mi nuut en 26 seconden op de Ne derlander. Zoetemelk staat vijfde in de algemene rangschikking met een achterstand van ander halve minuut. ADVERTENTIE. Met medewerking van o.a. LDWS LUGDUNUM DIE HAGE DELFIA De scheidsrechters o.a. Sira, v. Tol, v. Leek Muzikaal ondersteund door het majorettekorps Little Stars. Het algemeen klassement na de derde etappe: 1. Criquilion (Bel) 15.54,56, 2. Wil lems (Bel) op 54 sec., 3. De Muynck (Bel) op 1.09, 4. Laurent (Fra) op 1.19, 5. Zoetemelk (Ned) op 1.30. Giro De Italiaan Giuseppe Saronni, winnaar van de eerste drie ritten van de Giro, heeft gisteren ook de dertiende etappe opgeëist. De rit over 220 kilometer van Lecce naar Barletta was er één waarin de strijd vrijwel geheel heeft ont broken. Toen de finish werd be reikt telde de hoofdmacht nog 94 De enige opwinding ontstond twin tig kilometer voor de finish. In het dorpje Bisceglie voerde Roy Schuiten het peloton aan. Een toeschouwer gooide vanaf een balcon op de derde verdieping van een gebouw een plastic zak gevuld met water naar de ren ners. Schuiten, die de plastic zak op het stuur van zijn fiets kreeg, remde bruusk. De renners achter hem werden verrast. Visentini, drager van de rose leiderstrui en een vijftigtal renners met hem kwamen ten val. Ook Schuiten zelf viel. Visentini behoorde tot de renners die in de laatste twintig kilometer UTRECHT - Jan Streuer, de 29- jarige middenvelder van FC Utrecht, die lange tijd door twee beenbreuken was uitgeschakeld, heeft gisteravond een tweejarig contract getekend bij de Belgi sche tweedeklasser Harelbeke. Streuer was transfervrij. De nieuwe eredivionist FC Gronin gen contracteerde voor het ko mende seizoen SC Veendamre servedoelman Dick Ploeger. Bezoekt zaterdag a.s. het grote VV Leiden E Junioren toernooi om de Morsbokaal Aan dit toernooi nemen een vijftiental Leidse verenigingen deel Aanvang 10.00 uur Sportcomplex Mors II Deze advertentie wordt aangeboden door Autorijschool Oostvliet tel. 01751-15777 (na 17.00 uur) weer aansluiting met de hoofd macht konden bewerkstelligen. Schuiten niet. Hij werd met een achterstand van 8 minuten en 8 seconden 110e. Algemeen klassement na de der tiende etappe: 1. Visentini (Ita) 62.56,12, 2. Contini (Ita) op 44 sec., 3. Ruperez (Spa) op 1.22, 4. Panizza (Ita) op 1.53. 5. Bataglin (Ita) op 2.13. GRAVE - In Olympia's Ronde van Nederland heeft het de ploeg van Jan van Erp nooit erg meegeze ten. Op het beslissende moment was er altijd wel wat, waardoor de greep op de eindoverwinning verloren ging. En dat terwijl de ploeg al zo'n jaar of tien aan de top staat. Triomfen genoeg, be halve in Olympia's Ronde. Daar hebben in de loop der jaren zelfs cracks als Jan Raas, Henk Lub- berding,Bert OosterboschAndré Gevers en Gerrie van Gerwen niets aan kunnen doen. In 1977 bijvoorbeeld verspeelde André Gevers met 24 seconden de zege, wat gebeurde omdat hij 1 minuut straftijd had gekregen wegens het aan de verkeerde kant passeren van een wegmarkering Het jaar daarop moest Henk Mut saars in de oranje leiderstrui de strijd staken vanwege een gebro ken hand en tn 1978 kwam Bert Oosterbosch ten val op het mo ment dat hij een grote slag kon slaan. ,£n nu", stelt ploegleider Jan Gisbers - die met zo opval lend veel succes jaagt op talent onder jongeren - berustend vast wanneer hij de situatie rond klas sementsleider René Koppert, zijn nieuwste ontdekking, bekijkt, „hebben we tegen dat er twee sterke Russische ploegen zijn ge start". Ondanks het feit dat René Koppert zijn positie als oranje-truidrager schitterend benadrukte door met gemak in Grave de derde etappe te winnen (een spurt in een kop groep van 45 man) waardoor hij 15 belangrijke seconden bonifica tie pakte, gaat Jan Gisbers ervan uit dat de lol niet tot het einde zal duren. .JDaarvoor maken de Rus sen te veel indruk", zegt hij. „Ze hebben zich volgens mij vandaag rustig gehouden om iedereen op een dwaalspoor te krijgen. Ik ben ervan overtuigd dat ze straks ge nadeloos zullen toeslaan. Ze rij den verschrikkelijk sterk. Plus dat er nog een stel andere sterke concurrenten zijn. Met zo'n jonge ploeg als wij hebben, kun je geen heel peloton tegenhouden...". De uitstag van de aerde etappe 1 1Rene Koppert t Erp3.17 44 1 met tijd- verg.3.17.19). 2. Theo van Tolt Bic) z4. (met tijdverg. 3.1734),3. Bert Wekema tBatiz.t(met tijdverg. 3.1739). 4. Jac van Meer (Gaz) i.l 5. Dries Klein tGaz) z.t.. 6 Dieter Kurzweg (Brui. Aafo Pikoeoes (Sow 1). 8 Nikolai Koetsnetsow (Sow 2), 9. Tim ran Rijs- bergen (Dn), 10. Joeri Katsjirin (Sow 1). Het algemeen klassement na de derde etappe 1. Rene Koppert (Erp) 1037,40, i'. Aavo Pikoeoes Sou; 1op 20 sec3 Oleg Log- rin (Sou; 1) op 35 sec. 4 John Broers Erp) op 39 sec. 5. Vjatsjeslav Dedenov (Sow 1) op 54 sec. NEW YORK - Een werk van de En gelse landschapsschilder J.M.W. Turner is gisteren op een veiling van Sotheby Parke Bernet in New York voor een record-be drag van 6,4 miljoen dollar (bijna 13 miljoen gulden) eigendom ge worden van een onbekende ko per. Het was het doek "Julia and her nurse", een tafereel in Vene tië bij zonsondergang, riet vorige record betrof het schil derij "Juan de Pareja" van Velas quez dat in 1970 door het Metro politan Museum of Art in New De Nederlandse componist Peter Schat heeft een prijs gewonnen op het Carl-Maria v.on Weber concours in Dresden. De onder scheiding is hem toegekend voor zijn nieuwe opera "Aap verslaat de knekelgeest", die op 7 juni iri het kader van het Holland Festi val in première zal gaan York voor 5,5 miljoen dollar ge kocht werd. Het bieden van het kunstwerk van Turner, die beschouwd wordt als een der origineelste Engelse schilders en de grootste romanti sche schilder van landschappen en zeestukken in zijn land, duur de precies zes minuten en 40 se conden. Het bieden begon met 500.000 dollar en sprong telkens op met 100.000 dollar. Er waren nog slechts twee bieders tot het bod het bedrag van 3,1 miljoen dollar had bereikt. De Britse zakenman Stanley See- ger, die onlangs het buitengoed van wijlen J. Paul Getty bij Lon-, den kocht, ging tot 6,3 miljoen. Secger, die zei te hebben gehoopt het werk terug naar Engeland te brengen, bood telefonisch vanuit Londen. Het doek werd via het veilinghuis verkocht door Flora Whitney Miller die het in 1942 had geërfd. Juan Carlos kandidaat Nobelprijs OSLO (AFP) - De Spaanse ko ning Juan Carlos staat op de lijst van 66 kandidaten die zijn voorgedragen voor de Nobelprijs voor de vrede 1980. Dit heeft de secretaris van het Noorse Nobelcomité, Jacob Sverdrup, gisteren be vestigd. In een interview met het Noorse persbureau NTB zei Sverdrup dat hij bezoek had gehad van een Spaanse dichter die campagne kwam voeren voor de kandidatuur van de koning. Het feit dat zijn naam voorkomt op de lijst van het Noorse No belcomité, dankt Juan Carlos aan zijn aandeel in de terug keer van Spanje naar de de mocratie. rijnstraat 74, katwijk a/d rijn, tel. 01718-12798

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17