Melder Oudshoornse kerk gaat niet verloren LEIDSE SPAARBANK Dankzij onze jeugd heb ik het daar zes maanden uitgehouden Rob Gorris BMW dealer 2e monteur Alles verandert. De Nutsspaarbank heeft tips voor schoolverlaters. En wat ga je nu doen? Haal even bij de Nutsspaarbank dat gratis boek vol tips over je eerste stap in de maatschappij! JJNDERDAG 29 MEI 1980 LEIDEN/REGIO PAGINA 25 LPHEN AAN DEN RIJN - ï»De grafkelder die bij het begin van de restauratie (afgelopen najaar) bij verrassing werd gevon- den onder de vloer van de j Oudshoornse kerk, blijft 'Ctoch gespaard voor het nageslacht. jp aandrang van de rijksdienst der Monumentenzorg is de forse kelder niet opgeofferd aan de nieuwe fundering voor deze oud- ste Alpheuse kerk. Hel funde ringsplan is aangepast; de kelder wordt gered. Eén en ander vergt 'een extra uitgave van zo n 83.000 gulden waardoor de totale kosten op ongeveer drie miljoen gulden komen. Bovendien verlengt het restaureren van de kelder de op- - knapper iode met een week of zes. Xerkramen ,„;iet het aanbrengen van eenfunde- -2» ring, een karwei dat inmiddels is geklaard, is een groot deel van de restauratie die de monumentale OucLshoornse kerk ondergaat achter de rug. Toch moet er 7iog veel gebeuren. De muren moeten opnieuw bepleisterd, dak en go ten gaan ook nog een lange perio de van herstel tegemoet. En dan moet het zaaltje achter de kerk nog opnieuw worden opgetrok ken, wordt er nog gewerkt aan een plan voor de kerkbanken, die in hun oorspronkelijke opstelling in de kerk zullen terugkeren, jok is men nog aan het filosoferen over de wijze waarov de zeven tiende eeuwse, gebrandschilder de ramen op veilige wijze in hun sponningen teruggezet kunnen worden. Die ramen zijn tot nu toe beschermd door middel van gaas. Overwogen wordt nu op onzicht bare wijze, met gehard glas, voor bescherming te zorgen. De kosten van die ramenklus zijn nog niet helemaal boven tafel, maar er wordt rekening gehouden met een uitgave van zeker tweeëneenhal- I ve ton. i Dode man op rijksweg nog raadsel voor politie HAARLEMMERMEER - De politie van de Haarlemmer meer heeft gistermiddag op de rijksweg Amsterdam-Den Haag tussen Hoofddorp en Schiphol het stoffelijk over schot aangetroffen van de 63- jarige H. van Lingen uit Zwanenburg. De politie tast nog in het duis ter naar de oorzaak van het ongeval. Getuigen kunnen zich in verbinding stellen met het hoofdbureau van de politie in Hoofddorp, tele foon 02503-14941. Sassenheimer terug van Unifil-commando in Libanon ISASSENHEIM - "De berichtgeving uit Li banon komt veel te hard over. Goed, er is af en toe een flinke ruzie over en weer. Maar ik vergelijk het maar met mijn gezin. Daar heb ik een prima verstandhouding mee, maar zo nu en dan moet ik mijn kinderen ook op hun plaats wijzen als dat nodig is. De zaak moet niet worden overtrokken". Terugkijkend op zes maanden legering in Libanon is er volgens overste Dijcks sprake van een "neutraal vriendschappelijke houding" tussen alle partijen waarbij een enkele keer wat schermutselingen uit breken. Dijcks stond een half jaar gele den "niet te trappelen" om naar het Midden Oosten af te reizen. Hij was destijds com mandant van het 12de pant- ser-infanteriebataljon in Schaarsbergen en kwam als eerste in aanmerking voor uitzending naar Libanon. Hij werd aangesteld als batal jonscommandant van de Ne derlandse Unifiltroepen in Libanon. "Ik heb daar gediend als een vliegende keep", vertelt lui tenant-kolonel Dijcks in zijn woning in Sassenheim, "als er problemen waren zat ik op de centrale post in Harris. Waren er moeilijkheden bij één post in het bijzonder dan ging ik daar naartoe. Tijdens rustige perioden reed ik, zeg maar, van het ene naar het andere kamp. Dagen was ik onder weg". Dijcks is er stellig van overtuigd dat de Unifiltroepen een be langrijke functie hebben in het Midden Oosten. Hij zegt: "Als wij ons zouden terug trekken loopt de zaak daar weer volledig uit de hand, daar ben ik nagenoeg zeker van. Onze hoofdtaak is dan ook dat wij als een soort waakhond optreden. Er moet een afschrikwekkende wer king van de troepen uitgaan. Ze moeten weten dat wij te rugslaan als dat nodig is. Zouden zij dat niet beseffen, dan gebeuren daar onherroe pelijk erg nare dingen". De overste meent dan ook dat de Unifillers voorlopig nog in dit deel van de wereld moeten blijven liggen. Niet zonder trots legt Dijcks de nadruk op "het voortreffelij ke werk van zijn mannen". Minder prettige voorvallen binnen de groep die naar Ne derland doorsijpelen wil de overste zeker niet aandikken, integendeel zelfs. Hij zegt "Er gebeurt overal wel eens wat. Daar moeten we niet te zwaar aan tillen. In Libanon heb ik juist gemerkt dat wij niet zo moeten klagen over onze jeugd. Dankzij haar heb ik het zes maanden uitgehou den". Dijcks verklaart dat hij het ge luk had niet als eerste com mandant naar Libanon te zijn uitgezonden. "Het pioniers werk was voor een groot deel al door mijn voorganger ver richt", zo stelt hij. "Boven dien kon ik uit zijn ervaringen putten. De omstandigheden zijn daar in Libanon natuur lijk verre van optimaal. Dik wijls geen electriciteit, geen waterleiding. Het is behelpen. Maar door het werk van mijn voorgangers was het voor mij eenvoudiger om op de situa tie in te spelen". Overste Dijcks wordt nu com mandant van de Stafgroep van de Inspectie van de Ge neeskundige Dienst in Den Haag. "Of die functie mij aan staat? Ik weet het niet. Wat precies mijn taak wordt is mij nog niet geheel duidelijk. Ik ben geen man om de hele dag achter een bureau te zitten en dan twee brieven dicht te plakken. Overste Dijcks, terug uit Libanon in Sassenheim: Als wij ons zouden terugtrekken, loopt de zaak daar volledig uit de hand, daar ben ik nagenoeg zeker van Nooit meer naar school? De eerste stap die je na school neemt is meteen je grootste en, vaak, de moeilijkste. Want je kan alle kanten op. Je gaat zelf je eigen toekomst bepalen. Dus kom je in aanraking met een hoop nieuwe dingen. Velen zullen op kamers gaan wonen. Misschien wel in een andere stad. Iets heel anders dan thuis. Als je gaat werken krijg je eerst te maken met sollicitatie procedures. Dan moet je precies weten welke wegen je kan bewandelen. Want solliciteren is een vak apart Natuurlijk is het ook mogelijk datje verdergaat leren naast je werk. Twee dagen per week of met een avondstudie. Anderen studeren weer verder met een volledige dagstudie. Je hebt er waarschijnlijk al diep over nagedacht, maar weet je eigenlijk alles al? Op vakantie, lekker uitrusten in het Zuiden? Of eerst vakantie-werk verrichten om geld ervoor te verdienen? En daarna? Studeren, een baan zoeken of weet je het nog niet? Sta in ieder geval wel even stil bij het feit dat er een hoop gaat veranderen. Een hoop? Nee, Allemaal tips die zeker de moeite waard zijn! Verder tref je ervaringen van leeftijd-genoten aan, die hun eerste stap al hebben gezet. Doen hoor! Kom maar langs bij de Nutsspaarbank. Altijd ergens in je buurt. Je kan bij het nadenken over je eerste stap in de maatschappij wat over het hoofd hebben gezien Dat je bijvoorbeeld niet aan werk kan komen en de WW in moet. Of je krijgt andere teleurstellingen te verwerken. Dat kan beter niet gebeuren. Daarom heeft de Nutsspaarbank een boekje van 64 pagina's vol tips voor je liggen. Gratis! Je vindtin het boekje alle overheids instanties, die je binnen loopt als je werk zoekt, of woonruimte. Ook: hoe je moet solliciteren. Welke vakken je kan leren en welke kursussen er voor je zijn. Hoe je voorzichtig met geld om kan springen (daarvoor zijn we tenslotte een bank, nietwaar?) Restauratie komt nu op f 3 miljoen Voor onze BMW-werkplaats zoeken wij een Onze man heeft ervaring in het monteursvak Een stuk verantwoordelijkheidsgevoel, die het werken aan klasse-automobielen met zich mee brengt, is hem eigen Minimale leeftijd 25 jaar Wij bezitten een moderne, goed geoutilleerde werkplaats en een nieuwbouwgedeelte. waar een topmagazijn en sociale ruimtes up to date zijn Voor de man op niveau zijn de salarisvoorzieningen en emolumenten overeenkomstig de belang rijkheid van de functie. Sollicitaties schriftelijk of na telefonische afspraak. l'iï' Rob Gorris B.V. BMW dealer. Hoge Rijndgk 278 2314 AL Leiden Tel 071-896000 Niet alleen de fundering van de Oudshoornse kerk wordt on derhanden genomen, ook de torenspits staat in de steigers. De werkzaamhedendie worden uitgevoerd volgens een restaura tieplan van architectenbureau Van der Sterre en Peetoom uit Leiderdorp, zullen pas begin vol gend jaar zover zijn gevorderd dat de Oudshoornse kerk weer in gebruik genomen kan worden voor erediensten. Tot die tijd maakt de Hervormde gemeente gebruik van gebouw 'Onderweg aan de Lijsterlaan. Met het werk werd vorig jaar oktober gestart. Intussen zit de Vriendenkring van de Oudshoornse kerk nog verle gen om zo n 170.000 gulden. Wel iswaar wordt de restauratie goeddeels bekostigd door rijk, provincie en gemeente, maar de kerk zelf moet als aandeel in de kosten toch nog zo n vijf ton op tafel leggen. Om de kas verder te vullen gaat de Kring Vrienden van de Oudshoornse kerk dan ook weer een aantal activiteiten or ganiseren. Zo is er op zaterdag 7 juni een rommelmarkt rond de kerk. die Vissen tienen half zes zal worden gehouden. Twintig kra men en verder attracties als een rad van avontuur, een grabbel ton, een poppenkraam en een ho- metrainerrace staan dan op de bezoekers, die de kerk kunnen be zichtigen, te wachten. Men kan tevens lid worden van de vriendenkring tegen een mini- mumbijdrage van vijftig gulden per jaar. In ruil daarvoor ont vangt men in elk geval de Kro niek van de Oudshoornse kerk, die eenmaal per kwartaal uit komt. Expositie HAARLEMMERMEER - Op ver zoek van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland organiseren verschillende histo rische verenigingen een tentoon stelling over de ontwikkeling van het horecawezen. Al die tentoon stellingen worden gehouden on der het motto: "Drinken en Klin ken". Oók Meer-historie in Haarlem mermeer doet mee. Het bestuur is al maanden bezig met de voor bereidingen. Morgen zal de ten toonstelling worden geopend in een achterzaaltje van "Markt- zicht" in Hoofddorp. Tot en met 2 juni is de horeca-tentoonstelling te bezichtigen. Onder meer wordt aandacht geschonken aan het voormalige hotel-restaurant De Gouden Leeuw in Nieuw Ven nep.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 25