t HOOGOVENS'; SEKRETARESSE FRISIA MAGAZIJNBEDIENDE 1e assistent(e) op HAVO niveau Belastingconsulenten (m/v) Belastingmedewerkers (m/v) WAA groep I I I Makelaardij, beheer, taxaties, project- ontwikkeling, verzekeringen en financieringen zijn de werkterreinen van de Frisia Groep. Met onze vestigingen in 's-Gravenhage, Delft en Leiden bestrijken wij een belangrijk deel van de randstad. Een dynamisch en boeiend bedrijf met een moderne opzet en aanpak. In onze Leidse vestiging hebben wij binnenkort plaats voor een die zich voornamelijk zal bezighouden met het bedienen van de telefoon, regelen van afspraken voor de makelaars, verrichten van licht administratief werk en het te woord staan van bezoekers. Voor deze zelfstandige funktie verwachten wij: - een vooropleiding op middelbaar niveau; - typevaardigheid; - een representatief optreden; - een leeftijd tot 30 jaar. Sollicitaties voorzien van een recente pasfoto kunt, u richten aan de direktie. NOORDEINDE 37 2514 GC DEN HAAG TEL. 070-657912 TELEX34062 MAKELAARS OOK VESTIGINGEN IN DELFT EN LEIDEN BAKKER'S AUTOMOBIELBEDRIJF B.V. CITROËN Zijlsingel 36 te Leiden vraat een accurate die in staat is zelfstandig de administratie en de afgifte van onderdelen aan cliënten en monteurs te verzorgen. Voor een afspraak kunt u bellen 071-120342 vragen naar de heer W.J. Bakker I I Sikkens ontwikkelt, produceert en verkoopt lakken ten behoeve van o.a. de automobiel-, de autoreparatie-, de bouw en de doe-het-zelf sektor De lakken worden gepro duceerd aan de hand van receptkaarten, waarop de grondstoffen in soorten en hoeveelheden, en de be werkingsvolgorde worden aangegeven. Binnen het laboratorium te Sassenheim, waar de produkten voortdurend worden verbeterd en aan gepast, is een centrale receptenafdeling. Voor deze afdeling zoeken wij een 1e assistent(e), wiens taak voornamelijk zal bestaan uit: het administratief be heer van het centrale receptenbestand van Sikkens b.v.. het verzorgen van infor matie over samenstel ling en (milieu)-veilig- heid van Sikkens- produkten ten behoeve van gebruikers, de uitwisseling van recepten met zuster bedrijven binnen en buiten Europa. Funktie-eisen: opleiding bij voorkeur HAVO. belangstelling voorde verf chemie en de bereid heid tot het volgen van een interne kursus in die richting. Belangstellenden kunnen telefonisch of schriftelijk kontakt opnemen met de heer drs. C. Lansbergen, Sikkens b.v.. Rijksstraatweg 31, 2171 AJ Sassenheim. Telefoon (01711) 8 20 88. L_. De Nederlandsche Vereeniging van Artsen- Automobilisten WAA is enig aandeelhoudster van de WAA groep, die zich specialiseert in dienstverlening aan artsen, tandartsen, dieren artsen, farmaceuten, fysiotherapeuten en andere beroepsbeoefenaren in de gezondheidszorg De WAA groep omvat onder meer een schadeverzekering maatschappij, een levens verzekering maatschappij, een financieel- economisch adviesbureau en een reisbureau In totaal zijn er 300 werknemers in dienst Door de voortdurende snelle groei van het adviesbureau zijn er voor het westen en midden van het land opnieuw vacatures voor: en Wij zoeken enerzijds collega's die als fiscaal- financieel adviseur van een aantal vrije beroeps beoefenaren in staat zijn een permanente vertrouwensrelatie in stand te houden op kwalitatief hoog niveau. Anderzijds zijn er nog enkele plaatsen vrij voor hen (Academisch of Federatie) die zich bij voorkeur richten op advieswerk c.q. leidinggevende posities op ons hoofdkantoor te Utrecht en onze toekomstige kantoren in Rotterdam en Leiden Het salaris zal uiteraard afhankelijk zijn van opleiding en ervaring terwijl als secundaire arbeidsvoorwaarden genoemd kunnen worden: Vaste 13e maand salaris, premievrije pensioen regeling, reiskostenregeling. Binnen de WAA is een belastingadviesdienst ontstaan waar kwaliteit van het werk en een uitermate collegiale sfeer kenmerkend zijn Indien U belangstelling heeft voor een der genoemde functies verzoeken wij U een schriftelijke sollicitatie, tezamen met een recente pasfoto te richten aan het Hoofd Personeelszaken Postbus 8153 3502 RD UTRECHT Atoomweg 100 Tel.: 030-45 43 46 hel maken van ijzer komt zoveel ki|ken, dal kan niet van achter een bureau Dat dit teamwerk goed wordt betaald is duidelijk. Een ervaren smelter in vierploegendienst kan bijvoorbeeld na twee |aar een salaris verdienen van ruim f 36 500 bruto per jaar Daar komt dan nog 8% vakantiegeld bij en in ieder geval 2% aan het einde van het jaar. U bent welkom Bent u tussen de 18 en 45 jaar? En benieuwd naar uw mogelijkheden bi| ons In dat geval leidt de bon tot een eerste kennismaking. De bon kunt u in een envelop zonder postzegel sturen naar: Hoogovens, Antwoordnummer 94000, 1970 WB IJmuiden. Bellen kan ook Ons telefoon nummer is 02510-94000 Of langskomen bij ons Wervingscentrum. Wijckermolen 202, Beverwijk (150 meter van 't station) op werkdagen van 9 tot 4 uur en elke maandagavond van 7 tot 9 uur. Ja. ik heb belangstelling voor het werk als O smelter in dagdienst smelter in ploegendienst gehuwd/ongehuwd^^^ Hoogovens in IJmuiden is een van de modernste staalbedniven van Europa In een kelen van installaties (o a hoogovens, staalfabrieken en walseden) wordt staal gemaakt, dat over de hele wereld wordt toegepast in de bouw en bi| de fabricage van auto's, schepen. postcode/woonplaats Hoogovens behoort tot het ESTEL-concern Wel een vak waarbij je het hootd steeds koel moet houden Smelter in dag-ot ploegendienst De smelters waar we het over hadden, werken in vierploegen dienst. Daarnaast zijn er ook smelters in dag- en twee ploegendienst. Die zijn belast met het groter onderhoud van oven en ovenhuis. Zij repareren met speciale apparaten de afvoergoten, wisselen de koelplaten en maken aan de andere kant van het ovenhuis alles klaar voor een nieuwe serie aftappen. De bedrijfsopleiding is voor alle smelters gelijk. Iedereen moet van alle markten thuis zijn, want de werkverdeling spreek je af in de ploeg. Hartje Hoogovens heeft deze mannen nodig Het werk rond zo n hoogoven is nooit saai. Iedere dag is weer anders Maar moedersjongens kunnen we niet gebruiken. Van aankomende smelters wordt verwacht dat ze van aanpakken weten Het vak leer je in de praktijk. Van een goede collega. Een boeiend vak ook, want bij Hartje Hoogovens is de hoogoven zelf. Een soort gigantische potkachel die van boven wordt gevuld met ijzererts, kooks, en kalksteen. Door verhitting ontstaat vloeibaar ruwijzer, dat samen met slak aan de onderkant van de oven wordt afgetapt. Dat gebeurt zo'n 10 keer per dag. De mannen die zo'n aftap en alles wat daarbij komt uitvoeren noemen wij smelters. Wij zoeken er nog een paar. Handwerk met het koppie erbij Bij de aftap is een smelter een echte doener Maar tegelijkertijd houdt hij de oven goed in de gaten. Terwijl het er daarbinnen heet aan toe gaat, wordt de buitenwand van de oven steeds gekoeld. De ovenchef controleert het hele gebeuren. Hij kent de hoogoven als geen ander. Wat doet een smelter precies? De smelters werken in een ploeg. Ze boren en branden het aftapgat open tot de gewenste doorsnee. Dan zorgen zij ervoor, dat het vloeibare ruwijzer en de slak (temperatuur 1500 graden C.) goed wegstroomt door de afvoergoten. Na de aftap maken de smelters het aftapgat weer dicht met behulp van een zogenaamd stopkanon. Dan wordt er opgeruimd en de zaak voor een nieuwe aftap voorbereid.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19