"Premiewoningen in Haas wijk te duur" [L eidse agenda Opstappen VVD verbaast niet Bezwaren tegen bouw Voordorp niet verdedigd Wassenaars zwembad komt aan Prinsenweg Warmond politiek in last over onvrije huis verkoop Geert ballet voor lagere scholen in Leiderdorp WD: "Nog onzeker of we wel in de oppositie gaan" VRIJDAG 23 MEI 1980, Raadslid Van Veen wil meer goedkope huizen -c Eis half jaar voor stelende Voorschotenaar OEGSTGEEST - "We schieten ons doel betaalbare koop woningen voor Oegstgeester ingezetenen in Haaswijk te bouwen voorbij als we geen oplossing vinden voor de momenteel veel te dure koopprijzen". Dit zei CDA- raadslid Piet van Veen gisteravond in een kritische noot bij het huidige bouwprogramma voor de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk. Met name vindt hij de verhouding van goedkope premiekoopwo- ningen, de zogenaamde premie- A en de duurdere (premie-B) volkomen verkeerd. "Want uit de bouwplannen voor de eerste bouwfase van rond de 150 wo ningen blijkt slechts 8 woningen in de goedkope premie-A sfeer worden gebouwd en 40 in de duurdere premie-B sector. Daar bij komen dan rond de vijftig wo ningwet (huur) woningen en de rest is beschikbaar voor de zoge naamde vrije, (dit is de hele dure) sector". Van Veen rekende voor dat om een premie-A woning bij de huidige rentestand te kunnen kopen de toekomstige huizenbe zitter minstens een inkomen van 35-duizend gulden per jaar moet hebben. Voor de premie-B sector toch minimaal 65-duizend gul den. Hij vindt datje dan eigenlijk niet meer van sociale woning bouw wat betreft deze koopwo ningen kunt spreken. DEN HAAG-VOORSCHOTEN - Officier van justitie mr, Den Os heeft gisteren bij de Haagse rechtbank twaalf maanden ge vangenisstraf, waarvan zes voorwaardelijk, geëist tegen de 23-jarige R. van der S. uit Voor schoten. Bovendien wil de offi cier dat de Voorschotenaar voorwaardelijk ter beschikking van de regering wordt gesteld en dat het consultatiebureau voor alcohol en drugs toezicht op hem houdt. Van der S. had zich andermaal te verantwoorden voor enkele in braken, waarvoor hij al vaker met justitie in aanraking is gekomen. In de nacht van 7 op 8 december 1979 stal hij twee paar laarzen uit een schoenenwinkel aan de Schoolstraat in Voorschoten. Uit een bgetiek aan de Leidseweg in dezelfde gemeente nam hij op 5 januari van dit jaar 1.252 gulden, spijkerbroeken en jasjes weg. Terwijl hij in afwachting van de rechtzaak voorlopig nog op vrije voeten rondliep, voegde hij nog een spectaculairdere inbraak aan het lijstje toe. In de nacht van 6 op 7 april verschafte hij zich met een onbekend gebleven kameraad toegang tot het garagebedrijf van Kamsteeg Zuid aan de Hofweg in Voorschoten. Twee personenau to's, een buitenboordmotor, tien autoradio's en zes kentekenpla ten waren ditmaal de buit. In Leiden eindigde het roverspad van het duo. Terwijl ze in een van de gestolen auto's trachtten te ontkomen aan de achtervolgende politie, reden ze tegen een paal. De kameraad van Van der S., wiens naam hij weigert te noe men, kon nog wegvluchtten; de Voorschotenaar zelf niet meer. „Verstandig en gevoelig". Zo om schreef de raadsman van Van der S. zijn cliënt gisteren voor de rechtbank. Bovendien is het ie mand met veel tekentalent, ten bewijze waarvan de advocaat twee tekeningen aan de rechters liet zien. Dat talent zou Van der S. vakmatig willen gaan benutten en om in augustus een opleiding hiervoor te kunnen volgen, ver zocht hij de rechtbank met de straf daarmee rekening te hou den. Zelf is hij van plan zijn leven aanmerkelijk te verbeteren, zo kondigde hij aan. Wel wenste hij de verantwoordel ijkheid te ne men voor zijn daden; reden waarom de Voorschotenaar wei nig waardering kon opbrengen voor de omschrijving in het psy- chiatiesch rapport dat hij „ver minderd toerekeningsvatbaar' zou zijn. Van der S. vindt het ver der overbodig om onder toezicht te staan van het consultatiebu reau voor alcohol en drugs: „Sinds mijn 21e ben ik clean". De rechtbank doet over twee we ken uitspraak. "En juist om sociale woningbouw te kunnen realiseren zijn we toch aan Haaswijk begonnen", aldus het CDA-raadslid. Van Veen stelt daarom een radicale verandering voor van de verhouding premie- A en premie-B koop. In plaats van 1 premie-A woning tegen 5 premie-B woningen wil hij dat nu het liefst omgedraaid zien. "Ik weet wel dat dat geld kost maar daar moeten we uit kunnen ko men, ofwel door de grondprijs met gemeentelijke subsidie te verlagen ofwel door individuele subsidies toe te kennen". Om er in elk geval zeker van te zijn dat de woningen straks niet leeg komen te staan, wil hij ook dat voorrang bij de bouw wordt ge geven voor de woningwetwonin gen. "Want die worden altijd wel verhuurd, desnoods met huur subsidie". VOORSCHOTEN - De Voor- schotense politie heeft vannacht twee 21-jarige tweelingbroers uit Leiden op heterdaad betrapt bij de diefstal van bouwstenen op de Leidseweg. De politie greep in toen de twee al 173 bouwstenen in hun auto hadden geladen. Na verhoor is de tweeling weer op vrije voeten gesteld. Van Veen: "Voor een premie-A woning moet de koper 35.000 gulden verdienen. Voor een B-woning 65.000 gulden. Er wordt wel gezegd dat mensen kunnen kopen als ze zo'n 20.000 gulden eigen geld mee brengen,maar wie heeft dat? Ik ook niet hoor"! Van Veen acht de situatie ernstig genoeg om een extra-raadsver gadering voor te stellen om over deze problematiek uitgebreid van gedachten te kunnen wisse len. In elk geval ook samen met projectontwikkelaar het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. "Want er wordt wel gezegd dat de mensen toch wel kunnen kopen als ze zo'n twintigduizend gulden eigen geld meebrengen maar wie heeft dat? Ik ook niet, hoor"! WARMOND - Doordat er onenigheid bestond over de bepalingen die de verkoop regelen voor premiekoopwoningen in Warmond, zijn er woensdagavond nogal wat moeilijkheden geweest tussen de drie partij en die zitting hebben in de gemeenteraad aldaar. De VVD kon zich niet met de bepalingen verenigen en omdat de andere partijen aanvoerden dat de VVD daarmee in strijd met. het collegeprogramma handelde, stapten de VVD-ers op. Wanneer de situatie blijft zoals die is, ziet het er naar uit dat de VVD straks als oppositiepartij verder gaat. De partij heeft echter eerst nog uitgeno digd tot nader overleg. Het CDA liet gisteren al weten hiertoe wel bereid te zijn. De verkoop-regelende bepalingen werden eind vorige maand door de gemeenteraad aangenomen. Alleen de VVD stemde tegen. De regeling houdt in dat een eigenaar van een premiekoopwoning zijn bezit later nooit meer tegen vrije-marktprijzen kan verkopen. Burgemeester en wethouders willen daarmee bereiken dat de woningen ook later bij de verkoop toch voor Warmondse woningzoekenden be schikbaar blijven. Men heeft deze regels niet aan een termijn willen binden. Voor de premiekoopwoningen die destijds in Endepoel II zijn gebouwd, geldt wel dat het huis tien jaar na de bouw vrij kan worden verkocht. De CDA en PW wilden hier nu juist van af; de VVD wilde de termijn wel doorvoeren. De VVD vindt het ontbreken van een termijn een inbreuk op het eigen woningbezit. Progressief Warmond: WARMOND - Progressief War mond was gisteren niet al te ver baasd over de ontwikkelingen rond de WD. Tijdens een leden vergadering in het "Trefpunt" zeiden de leden gisteravond eer der verbaasd te zijn geweest over Bewoners komen niet opdagen bij Raad van State DEN HAAG/LEIDERDORP - Er zijn geen nieuwe argumenten aangevoerd tegen de woning bouw op het Voordorpterrein in Leiderdorp, die overigens al voor het grootste deel is voltooid. Niemand van de zestien bewo ners van Loevestein, Brederode i de Tollenaersingel die een be- menten zijn momenteel in ge bruik. De rest is nog in aanbouw. In totaal worden 108 woningen op het Voordorpterrein ge bouwd. Er komen 18 ééngezins woningen en 91 woningen voor alleenstaanden of tweepersoons huishoudens. zwaarschrift hebben ingediend HogG huren tegen de woningbouw in Voor dorp verscheen gisteren voor een vertegenwoordiging van de Raad van State in Den Haag om zijn standpunten te verdedigen. Daarmee hebben de indieners van het bezwaarschrift zich in een extra zwakke positie gema noeuvreerd en mag een afwijzing van hun bezwaar door de Raad van State nu wel worden ver wacht. De Raad moet nog advies uitbrengen aan de Kroon. Aangenomen werd gisteren tijdens de bijeenkomst in Den Haag dat de bezwarenmakers inmiddels de hele zaak hebben laten varen, mede omdat niemand kwam op dagen. De voorzitter van de raad liet wel weten dat de bewoners toch hun bezwaar handhaven de behandelingsprocedure officieel moet worden afgewerkt. Wethouder Meerburg deelde na mens de gemeente op vragen naar de behoefte aan kleine hui zen mee, dat 10 van de 18 eenge zinswoningen zijn verkocht. Eenderde deel van de apparte- Volgens Meerburg bestaat er veel belangstelling voor de kleine woningen in het plan. Hij merkte nog op dat het wel om erg hoge huren gaat in het project, "De gemeente heeft zich in het begin ook afgevraagd of dit wel kan, maar de behoefte is dermate groot dat de hoge huur geen punt is", aldus de wethouder. Voor de tweekamerappartementen in het plan Voordorp, dat bij de Leider- dorpse brug verrijst, moet de huurder 570 gulden per maand op tafel leggen. De driekamerwo ningen kosten 630 gulden per maand en de vierkamerwonin- gen worden voor rond de 700 gul den per maand verhuurd. In 1975 keurde de Leiderdorpse gemeenteraad het Voordorpplan goedEen jaar later volgde ook de goedkeuring van het dagelijks bestuur van de provincie (Gede puteerde Staten). Zestien bewo ners van de straten Loevestein, Brederode en Tollenaersingel kwamen echter met een be- De woningen op het Voordorpterrein zijn voor het grootste deel klaar. Naast de 91 dure huurflals zijn er 18 koopwoningen. door hem erkende aanwezigheid van een vrij groot aantal wonin gen. Wat de woningbehoefte be treft gaf de adviseur aan dat vol gens cijfers uit 1979 is gebleken dat bij de woningbouwvereni ging en bij de drie particuliere verhuurbedrijven in Leiderdorp 439 gegadigden voor kleine wo ningen waren. Volgens hem is juist het Voordorp- terrein erg geschikt voor de bouw van kleine woningen. De behoef te wordt onder meer veroorzaakt door het personeel van het Elisa- bethziekenhuis, zo werd gesteld. Meerburg vertelde gisteren voor de Raad ook dat uit de enorme belangstelling voor deze wonin gen de behoefte wel is gebleken. De adviseur liet nog weten dat de verkeerssituatie op het kruispunt Van der Valk Boumanweg/Per- sant Snoepweg voor verbetering vatbaar is. Maar naar zijn mening wordt het door de bebouwing van het Voordorpterrein niet wezen lijk gevaarlijker, gezien het rela tief geringe aantal woningen. De adviseur van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening gaf vorig jaar als com mentaar op de bezwaren dat hoogbouw wel degelijk in dit ge bied ruimtelijk aanvaardbaar is. Hij stoelde deze mening op de aanwezigheid van andere hoog bouw in de omgeving (gemeen tehuis, Dorpskerk, gebouw Raad van Arbeid). Het hoogste gedeel te, op de hoek Ockenrode/Loeve- stein bestaat uit zes lagen. Ver derop wordt de bebouwing ge leidelijk lager. Ook kon volgens het oude bestemmingsplan (waarin horecavestigingen plus kantoren voor het Voordorpter rein waren gepland) hoogbouw worden neergezet. Ongunstig leefklimaat De adviseur vond de vrees van de bewoners voor een ongunstig leefklimaat dan ook niet ge rechtvaardigd ondanks de ook WASSENAAR - Het nieuwe zwembad in Wassenaar zal hoogstwaarschijnlijk aan de Prinsenweg komen. De raads commissies voor Onderwijs, cul tuur en recreatie en maatschap pelijke voorzieningen schaarden zich in hun gecombineerde ver gadering gisteravond achter deze plaats, omdat de Prinsenweg uit verkeersoogpunt de voorkeur verdient voor een zwembad. Het plan, dat voorziet in een geheel nieuw wedstrijdbad en een ver beterd bad voor recreaten, riep vele vragen op. Greep (PvdA) vond een uitgave van bijna 7 miljoen gulden voor dit plan een hachelijke zaak. Speelman (CDA) en Haasnoot (WD) wensten een duidelijk beeld van het ernaast liggende schoolsportterrein en van de kansen voor de turnvereniging WIK op een goede accommodatie aldaar. Zij vonden daarbij Greep aan hun zijde. Wethouder Dijkstal gaf aan dat de technische en financiële kanten in andere commissies moeten worden besproken en hij drong dan ook aan op een snelle behan deling. Mevrouw van der Veen en De Korte (beiden WD) wezen ertip dat LEIDERDORP-^ Leerlingen uit de drie hoogste klassen van de Leider- dorpse lagere scholen krijgen voorlopig geen lessen in ballet of dans van het Scapino-ballet. De raadscommissie beleidsplanning, financiën en belastingen was gisteravond niet bereid, hiervoor een bedrag van tussen de 5.000 en 16.000 gulden (afhankelijk van de wijze van lesgeven) uit te trekken. De commissieleden zagen de dringende noodzaak niet in. Het kruispunt Engelendaal/Dennenschans wordt voorzien van verkeers lichten. De kosten hiervan bedragen 196.000 gulden. Als deze installatie zal zijn aangebracht, zullen alle kruispunten op de Engelendaal van verkeerslichten zijn voorzien. Samen zullen die dan in een of meer zogenaamde "groene golven" worden geschakeld. vrijwel nergens meer in open wa ter kan worden gezwommen zonder gevaar voor de gezond heid. Een goede accommodatie is daarom zeer noodzakelijk, zo werd gesteld. Greep beaamde dit en wilde prioriteit geven aan het recreatiezwemmen boven het verenigingszwemmen. Hij gaf te vens als argument dat door het afnemend aantal kinderen de verenigingen vanzelf in grootte zullen afnemen. Denkbaar zou volgens hem dan zijn dat er een nieuw recreatiebad zou komen en dat wedstrijden in een verbe terd bassin zouden plaatsvinden. Nieuwenhoven (D"66) plus WD'ers en CDA'ers meenden echter dat in het voorstel een juis te afweging van de wedstrijd- en recreatiesport plaats had. Nieuwenhoven waarschuwde nog met klem tegen de financiële ge volgen wanneer een te optimisti sche schatting van de belangstel ling van het publiek voor het bad zou zijn gemaakt. Hij rekende uit dat 20 procent bezoek teveel ge schat de gemeente jaarlijks 80.000 gulden kan kosten. CDA- er Speelman vroeg zich af of bij de prognose was uitgegaan van een regio-functie van het nieuwe complex. Dijkstal antwoordde daarop dat dit niet het geval is, maar hij verwachtte toch wel toeloop van buiten de gemeente in bepaalde perioden. LEIDERDORP - We hebben veel te weinig personeel hier op het gemeentehuis om alle zaken voor de commissie te kunnen voorbereiden. De ve le personeelswijzigingen nemen enorm veel tijd in be slag. Daarom heb ik weinig zin om voor de vuist weg een nummertje te vergaderen,". Wethouder mevrouw Geh- ner lastte gisteravond de vergadering van de commis sie cultuur in Leiderdorp af. Het bleek de tweede verga dering te zijn die zij af wilde zeggen wegens het ontbre ken van agendapunten. Deze agendapunten moeten door de ambtenaren worden voorbereid. "We moeten nu nog met ten nisvereniging "De Munnik" gaan praten over subsidie, terwijl dat al een paar maanden gelegen ter sprake is geweest. Op die manier schaam ik me dood. Deze dingen moeten echter het eerst worden afgehandeld", aldus Gehner. Het regelma tig uitvallen van de vergade ringen schoot een aantal commissieleden in het ver- Commissie afgelast wegens gebrek aans ambtenaren keerde keelgat geschoten. Ondanks alle onzekerheid over het doorgaan van de vergadering van gister avond kon toch een subsi dieaanvraag worden behan deld. Die kwam van K&O voor de organisatie van de jaarlijkse Houtkamp-con certen. De gevraagde subsi die van 3700 gulden was ech ter alvast toegekend. Toe stemming van de commissie leden bleek alweer een rou tinekwestie te zijn. Vrijdag Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat, film van de regiseur Andrez Wajda: "De meisjes van Wiko", 20 en 23 uur (ook opi zaterdag). Troef- Noordeinde 2a, film: "On the Wa-j terfront", 20.30 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, oude Bergman-films, 23.30 uur. Salon O - Herengracht 45, 23, 24 en 25} mei geopend. Leids Vrijetijdscentrum - optreden Leidse popgroepen, 21.30 uur. LAK-cinema - Franse filmnacht, van 20-02 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn, club voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Dierenbescherming Leiden - melding zwerf- en gevonden dieren, tel: 122847, b.g.g. 124295. Zaterdag Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt. 9.30-17 uur. LAK-theater - Ro-Theaten "De Mei-' den", 20.30 uur. Artsen f Leiden - de weekenddienst begint za- j i eindigt maandag (2e het feit dat de WD twee jaar ge leden met het collegeprogramma heeft ingestemd. Slingerland, PW-raadslid; "De WD zegt niet met haar principes te willen breken door nu de ver- koopregulerende bepalingen voor de verkoop van premiewo ningen goed te keuren. Maar ei genlijk hebben de WD-ers twee jaar geleden al met die principes gebroken door het goedkeuren van het collegeprogramma." Mevrouw Dalhuisen, wethouder en lid van PW: "In dat collegepro gramma staat namelijk letterlijk dat elke premiekoopwoning be schikbaar moet blijven voor een erkend Warmonds woningzoe kende, en dat de gemeente een zo groot mogelijke invloed moet houden op de verdeling van het woningbestand. Wanneer de WD zich niet in deze regel kan vinden, moet ze maar opstappen. Dat hebben we bij het fractie- overleg woensdagavond ook duidelijk gesteld." De PW-ers zijn nauwelijks bereid om nog verder in overleg te tre den met de WE) over dit punt. Fractie-voorzitter Timmermann: "Nader overleg heeft weinig zin, want we hebben al heel lang over dit punt gesproken. Van het be gin af aan is er ook gewaar schuwd dat we ons aan het colle geprogramma zullen vasthou den. Wanneer de WD in de op positie gaat, zal dit collegepro gramma trouwens enigszins moeten worden herzien. We moe ten bekijken höe CDA en PW nu samen verder willen gaan. Veel zal er in het programma niet ver anderen, want wij zijn er wel te vreden mee". WARMOND - Volgens de War mondse WD-fractievoorzitter Bonjer is het op dit moment nog geenszins zeker dat zijn partij voortaan in Jt oppositie zal gaan. "Gisteren is er een bl ief naar de andere fracties gegaan waarin ik om nader overleg vraag. Hierop hebben we tot op vanmorgen geen reactie gehad". De VVD is overigens van mening dat haar standpunt inzake de verkoopregulerende bepalingen voor premiekoopwoningen he lemaal niet in strijd is met het collegeprogramma. Bonjer: "In het programma wordt gesproken van een zo groot mo gelijke invloed van de gemeente op het woningbestand. Dit houdt echter niet in dat die in vloed eeuwig moet duren. Wan neer iemand een huis koopt vol gens een premie-regeling, moet hij voor de duur van die regeling natuurlijk aan de verplichtingen van de overheid voldoen. Daar kunnen wij het helemaal mee eens zijn. Zodra de regeling echter is afgelo pen en de eigenaar moet bijvoor beeld noodgedwongen verhui zen, dan is het toch redelijk d^t hij het huis voor een goede prijs kan verkopen? In vrijwel alle gemeenten geldt een termijn van hooguit tien jaar. Daarna kan de eigenaar doen met zijn bezit wat hij wil." Voor de VVD is het dus verder af wachten op een nader overleg tussen de fracties. Pas daarna kan er meer worden gezegd over hun toekomstige positie binnen de gemeenteraad. terdag Pinksterdag) Wijk 1 - Boerhavedistrict, Binnenstad-! noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za! H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel: 124961. Zo: P.J. Dersjant, Hooigracht 61, tel 123752. Ma S. Kooijman Noord- eindsplein 2a, tel: 122268. T Wijk 2-Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk.L Professorenwijk, De Waard: za W. de Bruijne, De Laat de Kanterstraat 32, tel: 126866. Zo: J. de Bruijne, Kernstraat 1, tel: 141225. Ma J. van Gent, Zoeter- woudse Singel 28, tel: 122538. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za H. Engel, de Meij van Streef kerkstraat 53, tel: 121334. Zo: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel: 210797. Ma W. Schellekens, Paganinistraat 24, tel: 764035. Voor de praktijk van de artsen Groene- veld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Verhage, wordt de weekenddienst waargenomen door J. Reinders, Gerard Brandstraat B 29, tel: 760947. Spreekuur zaterdag en zondag van 11-11.30 uur aan huis. 2e: Pinksterdag: Y. Groeneveld, Brikken- wal 19, tel: 133834. Spreekuur van| 11-11.300 uur in het Gezondheidscen-! trum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za: S. Ouwerkerk, Loeve stein 40, tel: 891037. Zo: F. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel: 893139. 2e Pinksterdag: H. van Wijk, v.d.Valk Boumanweg 198, tel: 890529, allen spreekuur van 12.30-13 uur Gezdndheidscentrum, Florijn 10, tel891000. Oegstgeest - E.J. Roelants, Fr. Halslaan 10, tel 153747. 2e Pinksterdag: J. de I Haan, Oranjelaan 26, tel: 156505. Voorschoten - za; C. Meijer, Rouwcoop- park, tel 2439. Zo: A. Meiman, Leidse weg 128a, tel 2493. 2e Pinksterdag: SD.M. Platteel-de Jongh, Diepen- brocklaan 6, tel 5417. Warmond/Voorhout - j. Hoornweg, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel: 02523-11393. 2e Pinksterdag is in beide dorpen een arts aanwezig, raadpleeg het antwoordapparaat. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt 1 t/m zondag 25 mei waargenomen doon Zuider apotheek, Lammenschansweg 7, tel 123553 en apotheek Boehmer, Win kelhof, Leiderdorp. Van 2e Pinksterdag 's morgens 8 uur tot 30 mei: apotheek Hulp der Mensheid, Rosmolen 13, tel: j 121060 en apotheek Voorschoten, Leid seweg 66, tel: 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, Noordwijkerhout, tel: 02523-3137. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helder - incl. 2e Pinksterdag: G. Roest, Haaghuishof 5, tel: 890405. Voor de prak tijk van Krol en Vestjens: J.en M. Vest- jens, Rijn- en Schiekade 23. tel 144323. Gewonden bij aanrijdingen in Voorschoten VOORSCHOTEN - Bij ccn aanrij ding op de Schoolstraat heefteen i 57-jarige Voorschotenaar giste- ren een gebroken sleutelbeen i opgelopen. De man werd ter hoogte van een bankgebouw aangereden door een 18-jarige bromfietser uit Leidschendam. Deze laatste werd niet gewond. Vanochtend vroeg vond er bo vendien nog een aanrijding plaats op de kruising Wijngaar- denldan en Pr. Bernhardlaan in Voorschoten. Een 61-jarige Voor schotenaar werd daarbij aange reden dooreen automobiliste. De fietser moest met een hoofdwond worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 29884 Kwartaalabonnement f 46,30 per post f 66.40 overschrijving geen administratie- en incassokosten Rubriekchefs: A van Leeuwen (stad) J P Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel, Londen. Parijs, Washington, Cairi Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219 Privé: C Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel 071-763320 Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel 071-133202 Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890817 Zoeterwoude Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp. F. Snijders 071-893841

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2